-pzc Topman LCF zet leden uit partij -PZC Let op die naam: Axel Devries Omgevingsplan provincie oogst kritiek Alle evenementen krijgen dit jaar een Jan-van-Sluis-sausje ■13 )eroyeerden verwijten raadslid en leider Freeke dictatoriaal gedrag Meezingers voor ouderen Hulst Tarief parkeren bezoekers bekend Aandacht voor Zeeuws kapitaal Gewonden bij kopstaartbotsing Kleindierententoonstelling agenda vrijdag 13 januari 2006 oorRenéHoonhorst ERNEUZEN - Twee maanden is w onenigheid uitgebro- en in (ie top van de Terneuzen- letale partij Lijst Cees reikt (LCF). De nummers 2 en van de voorlopige kieslijst - P. later en J. Lindgreen - zijn Ht lijsttrekker C. Freeke uit partij gezet. ia formele reden voor de verwij- ing is 'onverenigbaarheid «ankarakters'. Maar de Terneu- aaaren Stoker en Lindgreen lellen dat zij de partij moesten erlaten, omdat zij het met eens aren met de afwikkeling van ifinanciële kwestie. Ookhad- paij een andere volgorde van kandidatenlijst voorgesteld, toker en Lindgreen hebben er ui» sn moeite mee dat hun ideeën I®, et door de leden van LCF zijn (Ogenomen. Maar het staat en tegen dat de lijsttrekker an een partij die constant op ebres staat voor een 'transpa- int en democratisch beleid' als dictator zijn eigen lijst be- (Advertentie) Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur Redactie zeeuws-vlaanderen Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC terneuzen Tel: 0115-645769 Fax:0115-645742 E-mail: redtern@pzc.nl Rene Hoonhorst (chef) Wout Bareman Raymond de Frel René van Stee Frits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB hulst Tel: (0114)372776 Fax:(0114)372771 E-mail: redhulst@pzc.nl -Sheila van Doorsselaer centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Te': (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: r 'NTERNET ^^W-pzc.nl E-mail: web@pzc.nl al tijdens de LPF-tijd fractievol ger en bleef ook de partij LCF in de commissies Samenleving en Omgeving vertegenwoordi gen. Ze was het weliswaar niet altijd eens met de presentatie van haar raadslid en partijlei der, maar stelde zich immer lo yaal op. Onlangs stelde ze zich toch even teweer tegen het eigenmachtige optreden van partijleider Freeke. Die wilde 571 euro op zijn rekening bijgeschreven zien, omdat hij dat bedrag had betaald voor het kopiëren van duizenden partijprogramma's die hij altijd en overal uitdeelt. Stoker vond echter dat hij die claim op de partijkas eerst tij dens een ledenvergadering aan de orde moest stellen. „We heb ben niet zo veel geld in kas en ik vond dat we het bedrag beter konden gebruiken voor onze nieuwe, representatievere bro chure. Ik zou er geen moeite mee hebben gehad als de meer derheid van de leden daar an ders over dacht, maar ik vond wel dat het besproken moest worden." Klieren Freeke vindt dat onzin. Hij stelt dat de leden eerder akkoord zijn gegaan met financieringsregels en heeft behalve van Stoker en Lindgreen geen wanklank ge hoord. Hij voegt eraan toe niet op zijn centen te zitten - zoals Stoker suggereert - maar puur voor de hobby en uit idealisme in de po litiek te zitten. Freeke stoorde zich vooral aan de pogingen van Stoker, die werd gesteund door Lindgreen, om begin deze maand de kieslijst nog te veran deren. Stoker wilde enkele in haar ogen actieve partijgenoten hoger op de lijst krijgen. „Maar dat had ze eerder moeten zeg gen, vóór of op de partijvergade- ring bijvoorbeeld. Dan moet je niet daarna nog eens beginnen te klieren, want dan moeten we opnieuw iedereen op één lijn krijgen en handtekeningen inza melen." Freeke zegde Stoker en Lind green de wacht aan. Hoewel bei den het jammer vinden niet meer in de lokale politiek actief te kunnen zijn, hebben ze geen moeite met het afscheid van de LCF. Stoker: „Met iemand wiens mot to luidt 'Ik doe alles voor een stem' wil ik niet langer samen werken. Iemand die geen dia loog wil voeren, kan moeilijk in de politiek functioneren." Freeke heeft er geen behoefte aan om 'vuil te spuiten'. Hij ver wacht niet dat de affaire de LCF stemmen kost. „Ik heb veel nieuwe steunbetuigingen bin nen en we hebben straks ge woon weer een lijst met 29 na men. Ik reken nog steeds op vier tot zes zetels." De lijsttrekker voegde eraan toe dat Stoker - mede door haar ver trek - toch nog een beetje haar zin heeft gekregen. De verande ringen in de kieslijst brengen meer vrouwen in de top tien. Bo vendien is een lid dat volgens Stoker geen inbreng had, uit de partij gestoten vanwege wanbe taling. De eerste tien van de lijst zijn nu; 1. Cees Freeke, Terneuzen; 2. Wilfried Capello, Westdorpe; 3. Marian Steenbakker, Terneu zen; 4. Honoré Reuling, Koe wacht; 5. Tiny Baart-Hermans, Sas van Gent; 6. Charel Jonge- pier, Axel; 7. Henk Vissers, Ter- neuzen; 8. Roos Siben, Terneu zen; 9. Rob Spier, Westdorpe; 10. Tasliema Sheikkariem, Ter- neuzen. 'ortuyn reeke kwam drie jaar geleden de Temeuzense gemeente- aad als vertegenwoordiger van eLPF Terneuzen. Het landelij- dssebis na de dood van ildül to Fortuyn leidde er uiteinde- oen ijk toe dat hij als Lijst Cees te,freeke verder ging. Stoker was Wij zijn verhuisd nu Middelburg naar Goes Amundsenweg 15 Tel. 0113-233365 www.vandendongenparket.nl Jitleg chatten roor ouderen n De Lieve 1ULST - Communiceren via in- eraet kan erg handig zijn voor Kideren die niet meer zo mobiel ijn. ïelke mogelijkheden de compu- i allemaal biedt, legt Wim teenbeek vrijdag 20 januari uit ijdens het Internetcafé Silver- tebin dienstencentrum De Lie- JflvJ e in Hulst. Het Senior Web l'eif liedt ouderen mogelijkheden mmet elkaar te communiceren lenc( 4a de computer. Zo is chatten veelgebruikte manier om ontact te maken. Maar ook )en (telefoneren via het inter- d), e-mailen en het gebruik an een webcam worden tijdens e bijeenkomst behandeld. Deze êgint om 14 uur. Axel Devries uit Sluiskil hoopt straks, begeleid door zijn vriendin Sabina den Hartog, mee te doen aan het Eurovisie Songfestival. foto Camile Schelstraete door René van Stee SLUISKIL - De carrière van de Vlaam se zanger Axel Devries uit Sluiskil staat nog in de kinderschoenen. Hij heeft in zijn geboorteland al een artiestencon tract bij Ars Productions, het grootste onafhankelijke platenlabel in Vlaande ren. Maar deelname aan de Belgische voorronde van het Eurovisie Songfesti val moet voor de zo vurig gewenste doorbraak zorgen. „Eurosong wordt mijn vuurdoop op de Belgische televisie. Heel spannend en tegelijkertijd een enorme uitdaging. Want de beoordeling van de vakjury is niet mals. Dat bleek al tijdens de audi ties. Vooral ten opzichte van hen hoop ik er ongeschonden uit te komen", ver telt Devries (31). Voor Eurosong heeft Devries samen met zijn neef Ronald Vanhuffel het num mer 'Alleen jij' opgenomen, een popach tig lied over de liefde en zielsverwan ten. Vanhuffel werkte in het verleden als producer mee aan cd's van onder meer Blof en Volumia. Mede daardoor beschikte hij over de juiste ingangen. „Vanhuffel is ook mijn manager. We zijn bezig met opnames voor een single die van de zomer moet uitkomen. Ik zing uitsluitend Nederlandstalig. De nummers schrijf ik bijna allemaal zelf." Devries kan tijdens zijn optreden voor Eurosong niet alleen rekenen op zijn be geleidingsband, ook zijn (Nederlandse) vriendin Sabina den Hartog doet mee. Zij begeleidt haar partner tijdens de competitie op akoestische gitaar en als achtergrondzangeres „Dat maakt alles extra speciaal. Vooral ook omdat we elkaar leerden kennen bij Never too late, een band waarin ik nog steeds speel. En hoewel alles om Axel draait, ben ik trots dat ik een steentje mag bijdragen", aldus Den Hartog. De concurrentie tijdens Eurosong is zwaar. Want Devries neemt het in de voorronde op tegen artiesten als Kate Ryan en Peter Everard, de eerste win naar van het Vlaamse Idols. Bovendien kan hij moeilijk inschatten of zijn Hol landse tongval goed zal vallen bij de ju ry- Het kijkerspubliek bepaalt in belangrij ke mate wie verder gaat. Vanuit Neder land is sms'en echter niet mogelijk. De vries vreest dat hij daardoor een hoop stemmen mist. „Dat schiet dus niet echt op. Verder is er ook de concurrentie van Engelstalige liedjes. Het Nederlands wordt dan al gauw afgedaan als oubollig. Maar ik ben nergens bang voor, want ik ben niet voor niets de audities doorgekomen." Devries doet mee aan de derde van vier voorrondes met in totaal 28 deelnemers. Per voorronde gaan de nummers één tot en met drie verder naar de halve finale. Er zijn ook twee wildcards. De winnaar van grote finale verdedigt de eer van België tijdens Eurosong in Athene. Devries en Den Hartog hebben nu al ra zend druk, maar naarmate Eurosong met rasse schreden nadert, wordt het al lemaal nog hectischer. In Sluiskil en Sas van Gent is inmiddels een promotiefilmpje gemaakt. Daar naast kost het repeteren veel tijd. Dat gebeurt vooral in de avonduren en het weekeinde. „We moeten het naast ons werk doen. Het kost heel veel snipperdagen, maar tot nu toe loopt het gesmeerd. Helaas zit er een kink in de kabel, want ik ben herstellende van een griep. Daarom doe ik het nu even rustig aan. Zenuwachtig word ik daar trouwens niet van. In ge dachten heb ik het optreden al honderd keer gedaan. Het kan eigenlijk niet meer misgaan." Axel Devries en Sabina den Hartog zijn zondag 22 januari te zien op de VRT. De uitzending begint om 20.20 uur in de studio's van Studio 100 in Schelle, on der meer bekend van K3, Samson en Gert, Kabouter Plop en Piet Piraat. door Rinus Antonisse TERNEUZEN - Doordat nieu we huizen vooral in de vier ste den en enkele grotere kernen ge bouwd worden, blijft er voor de kleine dorpen bitter weinig ruimte over. Daar kan te weinig worden gedaan aan behoud en verbetering van de leefbaar heid. Deze klacht brachten diverse Zeeuws-Vlaamse raadsleden gis teren in Terneuzen naar voren op een informatiebij eenkomst over het nieuwe omgevingsplan van de provincie. Hoewel die verkondigt dat de gemeenten meer vrijheid krijgen bij bou wen van woningen, blijven de mogelijkheden toch te beperkt, luidde het verwijt. „De regeling van de provincie is bevoogdend. In feite moeten de mensen zelf kunnen uitmaken waar ze wil len wonen", werd opgemerkt. Dat geldt zeker ook voor de kleinste dorpen en buurtschap pen, waar afgelopen jaren nau welijks iets kon gebeuren op wo ningbouwgebied. Gedeputeerde A. Poppelaars (CDA, omgevingsbeleid) zei dat de gemeenten straks zelf mogen bepalen hoeveel huizen ze wil len bouwen en waar die komen. Hij wees er fijntjes op dat de ge meenten er tot nu toe niet in slaagden de planning van nieu we huizen te halen. Provinciaal medewerker H. Nijs- sen onderstreepte dat het bou wen in kleine dorpen en buurt schappen makkelijker wordt. De keus is aan de gemeenten. Wel geldt als richtlijn dat in Zeeuws-Vlaanderen 50 procent van de nieuwe huizen in Terneu zen moet komen, 20 procent in Hulst en Oostburg en 30 procent is voor de andere kernen. „Er mag in elke kern gebouwd wor den", aldus Nijssen. Voor de an dere regio's gelden vergelijkba re afspraken. Bezwaren klonken er tegen komst van een zoge naamd 'kwaliteitsteam' dat moet adviseren over grote (bouw)projecten. De gemeenten kunnen best zelf een oordeel vel len. Gedeputeerde J. Suurmond (WD, milieu) verzekerde dat dit deskundigenploegje niet het rode potlood gaat hanteren op HULST - In dienstencentrum De Lieve in Hulst treden zondag middag de Music Lovers op. De Music Lovers, Ludwich en Ria Ornek, brengen zowel luis ter- als meezingliedjes. Het op treden vindt plaats in het kader van de activiteit Uit op Zondag, die de Stichting Welzijn voor Ouderen (SWO) organiseert voor alle ouderen uit de gemeen te Hulst. Het optreden begint om 14.30 uur. TERNEUZEN - Een parkeerkaart voor bezoekers van be woners van de Temeuzense binnenstad gaat op jaarbasis vijf euro kosten. Dat meldde wethouder J. van Schaik (verkeer) gisteren tijdens de vergadering van de raadscom missie bestuur en middelen. De regeling gaat naar ver wachting eind deze maand in. Bewoners kunnen per adres één bezoekerskaart kopen. Hier bovenop is het mo gelijk om voor meerdere bezoekers een dag- of week ver gunning aan te schaffen. Uitgangspunt is een parkeertijd van maximaal drie uur. Indien noodzakelijk is het moge lijk om de parkeerduur te verlengen. MIDDELBURG - „Op een dag als vandaag realiseer je je nog eens dat je bezig bent met het kapitaal van de Zeeuw se maatschappij", met die reactie keek ROC Zeeland clus terdirecteur A. Nagtegaal donderdag terug op de derde vi siedag van zijn ROC. „We zijn met 750 medewerkers en 8000 deelnemers bezig in een poging die mensen op een vervolgopleiding of in een baan te krijgen. Dat doen we samen met het Zeeuwse bedrijfsleven en met de andere onderwijsinstellingen. Het MBO is de ruggegraat van de economie. Daar mag best eens een keer aandacht en waar dering voor zijn", vindt Nagtegaal. De visiedag is de jaar lijkse bijeenkomst van de medewerkers van het ROC Zee land. De ROC Zeeland-collega's praten dan met elkaar over hoe ze met hun werk bezig zijn. Ook proberen ze van elkaar te leren en ervaringen aan elkaar door te geven. Daarnaast is de dag bedoeld als ontmoetingsdag waarop in een ongedwongen sfeer de contacten weer aangehaald kunnen worden. Het ROC Zeeland bereidt zich voor op het geven van competentiegerichte opleidingen vanaf 2008. Het fundament daarvoor is nu gelegd, nu wordt na gedacht over de invulling van het nieuwe onderwijssys teem. Daar zijn de visiedagen mede voor bedoeld. MIDDELBURG - Bij een kopstaartbotsing op de Lange- vieleweg in Middelburg zijn gisteren twee automobilisten gewond geraakt. Een 33-jarige vrouw uit Arnemuiden stopte met haar auto om iemand te laten instappen. Ach ter haar reden twee auto's. De bestuurster van de achter ste wagen, een 58-jarige vrouw uit de gemeente Veere, remde te laat en botste op de middelste wagen. Die werd bestuurd door een 69-jarige vrouw uit Middelburg. Zij schoof met haar auto door en botste op de voorste wagen. De vrouwen uit Middelburg en Veere klaagden beide over pijn aan de nek en zijn naar het ziekenhuis gebracht. WESTDORPE - Kleindierenvereniging Westdorpe en om streken opent vanavond de jaarlijkse kleindierententoon stelling in cultureel centrum Concordia in Westdorpe. Er zijn 398 cavia's, konijnen, hoenders, sierduiven en andere kleindieren te zien. Keurmeesters zullen de dieren van daag vanaf 10.00 uur beoordelen, waarbij publiek mag meekijken. De open keurdag is een primeur in Zeeuws-Vlaanderen. Zaterdag en zondag is de tentoon stelling in Concordia eveneens vanaf 10.00 uur geopend en kan het publiek de dieren bewonderen. De tentoonstel lingsdeuren sluiten op zaterdag om 22.00 uur en op zon dag om 17.00 uur. bouwtekeningen. „We moeten op belangrijke kwaliteiten van de provincie zuinig zijn en het is goed dat deskundigen daarom naar gi'ote plannen kijken. Hun advies is overigens niet bin dend." Het Hulster raadslid R. van Domburg (PvdA) brak een lans voor parkeerplaatsen ten behoe ve van campers. Hij stelde dat deze vorm van toerisme veel geld in het laatje brengt. „Het enige wat we nu doen is vette bonnen uitdelen als ze niet op de camping staan." Gedeputeerde Poppelaars voel de niets voor een vrijere rege ling. „Wij willen campers alleen op kampeerterreinen. Geef je ze meer ruimte, dan wordt het een grote rotzooi." door Frank van Cooten SLUIS - De viering van vierhon derd jaar Jantje van Sluis gaat niet ongemerkt aan de Belfort- stad voorbij. Christ Langenberg van de middenstandsvereniging, Arco Willeboordse van de ge meente en Willem Behr van de stadsraad Sluis hebben een groot deel van het programma rond. „Het programma is vooral be doeld voor de eigen bevolking, maar krijgt wel een toeristisch tintje", zegt Behr. Dit jaar is het vierhonderd jaar geleden dat 'Jantje' Sluis be hoedde voor een aanval door de Spanjaarden. Het leek er echter op dat Sluis geen aandacht aan deze gebeurtenis zou besteden. „Er waren wel wat gesprekken geweest, maar 2006 dreigde een jaar te worden zonder echt veel aandacht voor Jantje. Dat zou te gek voor woorden zijn", vindt Behr. „Christ Langenberg, Arco Willeboordse en ik besloten er daarom samen de schouders on der te zetten." Jantje loopt als een rode draad door de evenementenkalender van de middenstandsvereniging. „Over de bestaande evenemen ten wordt een Jantje-van- Sluis-sausje gegooid." Ook zijn diverse sportverenigin gen benaderd om bij hun evene menten aandacht te besteden aan het historische feit. Ook de scholen doen mee. „Het gaat niet zozeer om een feest. Het educatieve van de historische ge beurtenis staat centraal. De openbare en de katholieke school proberen samen een les kist te maken." De WV komt met vier speciale stadswandelingen, met een gids die gekleed is uit de tijd van Jan tje. Onderweg komen wande laars Jantje ook tegen. Er komt ook een toneelstuk met Jantje als thema en muziekgezel schap Apollo houdt twee concer ten met strijkers en blazers op de Beestenmarkt. Langenberg, Willeboordse en Behr proberen daarnaast alle clubs te motiveren voor een spektakel op de Vaart. „We in ventariseren nog hoe we dit in het vat gaan gieten", zegt Behr. De Sluise stadsraad zelf houdt een schilderswedstrijd. Er zijn 69 Belgische studenten van de kunstacademie aangeschreven met het verzoek mee te doen aan deze wedstrijd. Hun werken ko men twee weken in winkeletala ges te hangen. Het publiek mag de mooiste kiezen. Een professionele jury selec teert daarnaast dertig werken die in multifunctioneel centrum De Keure komen te hangen. Uit deze werken wijst de jury twee winnaars aan, die een geldprijs krijgen. De kunstwerken wor den op 31 december geveild. De meeropbrengst (boven de vastge stelde verkoopprijs) gaat naar de renovatie van het Sint Jans kerkhof. Het definitieve programma van vierhonderd jaar Jantje van Sluis moet eind deze maand klaar zijn. STREEKACTIVITEITEN AXEL - Gregorïuscentrum, 13.15 uu Kaarten, biljarten; De Halle, 13.30 uu Kaarten, biljarten; 15.30 uur: Zitgymnas tiek; Trefpunt, 10.00 uur: Koersba 13.00 uur: Kaarten, biljarten; 14.00 Bingo; GRAAUW - Gemeenschapshuis, 13.45 uur: Koersbal; CLINGE - Malpertuus, 13.30 uur: KBO kaarten; 13.30 uur: ANBO bingo; HEIKANT 't Heike, 13.00 uur: biljar ten, pieren; Café Du Commerce, 20.00 uur: Kaarten; HENGSTDIJK - Horecacentrum De Vo gel, 20.00 uur: Kaarten; HOEK - De Lovenhoek, 9.30 uur: Biljar ten; 13.30 uur: Volksdansen en solo dan sen; 19.30 uur; Gezelschapsdansen; HULST - De Lieve, 9.00 uur: Vrij biljar ten; 13.00 uur; Biljarten; 13.30 uur; Bridge, internetcafé; Kantine HW'24, 19.30 uur: Kaarten bieden en jokeren; KLOOSTERZANDE Café In Den D'Waes, 19.00 uur: Kaarten De Troef- slag; KOEWACHT - De Vlaschaard, 9.45 uur: Volksdansen; OOSTBURG - Parochiehuis, 19.30 uur: Bijeenkomst postzegelvereniging Land van Cadzand; SAS VAN GENT - St. Albert, 13.00 uur: Regionale biljartcompetitie; De Regen boog, 13.00 uur: ANBO biljarten; SINT - JANSTEEN Café De Kroon, 14.00 uur: Kaarten; De Warande, 13.00 uur; Biljarten Kanaalzone; 15.30 uur: Kreatieve Vorming; SPUI - De Drie Gehughten, 20.00 uur; Kaarten; TERNEUZEN - De Veste, 13.30 uur: Soos voor mindervaliden Ons Verzetje, biljarten en klaverjassen; Sporthal De Vliegende Vaart, 9.00 uur; Bowls; 't Schelpenhoekje, 19.00 uur: Kinderdis co 8 tot en met 12 jaar; VOGELWAARDE - "t Gelaag, 13.30 uur: Koersbal;

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 39