Verkeer loopt vast in Bruinisse ipzc PZC Space Station maakt indruk Uitbreiding hotelcapaciteit in Goes Ambon mengt zich in conflict verpleegkundigen 13 Ondernemers willen doorbraak bebouwing naar winkelhart agenda Delta keert vooralsnog niet uit SGP stoort zich aan billboards Man vast voor stichten brand Arbeidsongeval Burgh-Haamstede weekenddiensten vrijdag 13januari 2006 orMarceMVIodde BRUINISSE - De verkeersafwik- fling naar en van het hart van Iminisse schreeuwt om verbete- ing wie minder bekend is in iet dorp, aldus A. Jumelet van Heli |eplaatselijke ondememersvere- poing. zoekt zich al snel verlo- en. Maar ook de bevoorrading loor vrachtwagens wordt steeds astiger, zo stelt hij. p, ondernemersvereniging leeft zelf een plan opgesteld [oe de verkeerscirculatie een luk soepeler zou kunnen verlo- Het opzetje is na afloop «i een werkbezoek van de DA-raadsfractie meegegeven wethouder R. van der Wek en (ruimtelijke ordening). Die eelt de ideeën gelijk doorge deeld aan het bureau dat in op- racht van de gemeente werkt an een nieuw zogeheten kom- |an voor Bruinisse. zo zei hij steren in een toelichting op at bezoek. laalbaarheid Het bureau gaat -ruwweg- de aalbaarheid bekijken. Ik denk liter niet dat alles, van wat in ondememersplan wordt aorgesteld, makkelijk kan wor- jn uitgevoerd. Wanneer je een tel van de bebouwing wil opko- en slopen om zo een door- ang te maken voor een parkeer- jrein en een nieuwe doorgaan- weg achter de Nieuwstraat, dat nogal kostbaar. En willen «bewoners daar wel weg?" i der Wekken denkt zelf dat deel van het leed kan wor- §verzacht door een betere be- aan te brengen, lat kan in ieder geval voorko- >n dat vrachtwagens zich vast- ijden en met een kraan een 1/331 tukje verder moeten worden ge- jkeld. De ondernemers hebben oede argumenten. Daar man eer! het beslist niet aan. Het entrum van Bruinisse wordt nu oor mensen bewust gemeden, mdat het zo moeilijk bereik- aar is. Dat onderken ik wel. ar hoe je dat nu moet oplos- Si ik weet het echt niet! In Zie- ikzee zijn tenminste de hoofd- «ve:.-. STREEKACTIVITEITEN (Advertentie) Wij zijn verhuisd middelburg naar Goes Amundsenweg 15 Tel. 0113-233365 «ww.vandendongenparket.nl Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge- durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur - REDACTIE SCHOUWEN-DUIVELAND Grachtweg 23a Postbus 80 «00 AB ZIERIKZEE Tel: 0111-454647 Fax:0111-454657 E-mail: redzzee@pzc.nl Marcel Modde (chef) Piet Kleemans Ali Pankow Esme Soesman Melita Lanting Rudy Boogert (sport) CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 kmail: redactie@pzc.nl 'NTERNET Wwwpzc.nl E-mail: web@pzc.nl straten nog recht. In Bru is alles krap, met de ene bocht na de an dere. De ruimte om daar nog iets anders te willen, is uiterma te beperkt." Volgens Jumelet is hoe dan ook enige haast geboden. Bruinisse is een groeikern (onder meer de bouw van de wijk Riekusweel IV en uitbreiding van de jachtha ven), wat naar verwachting meer verkeer met zich mee brengt. Daarnaast staat er een uitbreiding van winkels op de rol, aldus de verenigingsbestuur der. De druk op het centrum wordt bovendien groter zodra de Molenstraat autoluw wordt gemaakt, vreest hij. Dat plan houdt verband met de bouw van appartementen op de plek van het oude gemeentehuis. Steun De ondernemersvereniging mag rekenen op steun van het CDA, zegt fractievoorzitter B. Flach- de Geus. „Uit alles is naar voren gekomen dat te veel mensen nu gewoon niet weten hoe ze met de auto in het centrum moeten komen. En als je er eenmaal in zit, kom je er niet meer uit. Wan neer je het planologisch bekijkt, is het ook een raar dorpje. Eigen lijk zit er kop noch staart aan. Dat daar iets moet gebeuren, is mij wel duidelijk geworden." Flach voelt wel iets voor de in richting van 'een wandelboule vard met winkels'. Ook staat ze niet bij voorbaat negatief tegen over de beoogde doorbraak van bestaande bebouwing om de toe gang te verbeteren. zora ER00SKERKE - Dorpshuis, 19.00 ■ghet Ui openbare vergadering van de xpsraad. Het Multifunctioneel centrum in Zierikzee was gisteren het podium voor Space Station, een theaterworkshop voor meervoudig gehandicapten, foto Marijke Folkertsma door Piet Kleemans ZIERIKZEE - Ze worden onthaald met een rode loper. Die ligt niet op de vloer, maar zweeft in de lucht zodat ze hem aan kunnen raken. In de ruimte die ze betreden klinkt klassieke muziek die als een warme deken om hen heen valt. Zintuigen spelen een hoofdrol tijdens Space Station, een theaterworkshop voor meervoudig gehandicapten. Een initiatief van Sociaal Cultureel Werk De Lichtboei. Het is wennen in het begin. De begelei ders zijn vertrouwd, maar verder is al les anders: de ruimte, de muziek en het licht. Voor Chris is het spannend. Even te spannend. Hij verwijdert zich van de rond workshopleidster Philomene Op 't Hof opgestelde groep, draait verlegen om zijn eigen as, maar wiegt met zijn hoofd wel mee op de maat van de mu ziek. Geen probleem bij Space Station. Niets moet en alles mag tijdens de work shop, bedoeld om hen die geen voor ie dereen verstaanbare stem hebben die stem te geven. De deelnemers aan de workshop mogen dan meervoudig ge handicapt zijn, dat is niet meer dan een onderdeel van hun identiteit. Stukje bij beetje breekt Op 't Hof de ban van het onbekende en weet de deel nemers aan de workshop - cliënten en begeleiders van het Gors, Arduin en woongemeenschap Fleuroja - de thea terworkshop in te trekken. Met behulp van een grote lap doorzichtige rode stof wordt een 'vriendschapsmuur' rond de kring opgetrokken. Een muur die door bijdragen van de workshop deelnemers wordt versierd met allerlei attributen. Hans valt een bundel lichtgevende strengen ten deel, Joost ontvangt een pluim en Janny krijgt een stuk goudkleurige folie. Want, legt Op 't Hof uit, het is goud waard als je gewoon bent wie je bent. Chris bekijkt het nog steeds van een af stand maar, ook hem weet Op 't Hof bij het groepsgebeuren te betrekken. „Jij kunt zo mooi dansen met je hoofd. Voor jou zetten we dansschoenen bij de muur. Koninklijke schoenen." Eén van de begeleiders toont de schoenen aan Chris en héél even breekt een glimlach door. Daarna gaat het gezicht weer op ondoorgrondelijk en onderzoekend tege lijk. Zierikzeeënaar J. Buijze beleeft alles met een brede glimlach. Hij is met zijn meervoudige gehandicapte zoon Rob (42 jaar) naar de workshop gekomen. „En ik zie gewoon aan Rob dat hij het naar zijn zin heeft hier. Hij kan het me niet vertellen, maar ik zie het aan zijn lichaamstaal. Aan zijn bewegingen. Ik vind dit ook een ontzettend leuk idee." P. Benschop van MEE Zeeland - een or ganisatie die mensen met een beperking ondersteunt en adviseert - is al even ent housiast. „Ik vind dit echt heel bijzon der. Vooral omdat deze groep gehandi capten meestal buiten de boot valt. Het feit dat deze workshop speciaal op hen gericht is, maakt het in mijn ogen tot een heel bijzonder project." Eén van de Gors-begeleiders sluit zich daar volmondig bij aan. „Erg indruk wekkend. Het is zo ontzettend leuk dat deze mensen nu eens in het licht staan. Echt een heel goed initiatief." Op 't Hof, die de workshop samen met een aantal vrijwilligers verzorgt, toont zich na afloop van de eerste sessie moe maar voldaan. „We hebben heel hard aan de voorbereiding van deze work shop gewerkt en dat heeft vruchten af geworpen. Voor mij is het echt een uit daging om met iedereen contact te krij gen en dat is goed gelukt. Het is mij erg meegevallen." De gisteren gehouden workshop was de eerste in een reeks van twintig. door Harmen van der Werf GOES - Goes wacht een flinke uitbreiding van het aantal hotel kamers. Hotel Goes Van der Valk heeft vergevorderde plan nen voor uitbreiding. Het oude GAK-kantoor aan de Van Spie gelstraat krijgt mogelijk een ho telfunctie én er ligt een plan om hotel De Korenbeurs aan de Gro te Markt in afgeslankte vorm te rug te krijgen. Hotel Goes Van der Valk vlakbij de Deltaweg wil de hotelcapaci teit vergroten van 120 naar 160 hotelkamers en ook het aantal vergaderzalen uitbreiden van ze ven naar twintig. „Wij moeten al te vaak 'nee' verkopen", al dus bedrijfsleider P. van Vliet. „Deze investeringen zijn hard nodig om als ondernemer verder te kunnen." Twee jaar geleden is Van Vliet al met de planvorming begon nen. Inmiddels is het zover dat de Goese welstandscommissie in principe akkoord is met de uitbreiding. Het wachten is op de bouwvergunning. Van Vliet hoopt dat na de zomervakantie de eerste werkzaamheden kun nen beginnen. Van Vliet is overigens niet al te zeer te spreken over de mede werking van de gemeente Goes. Hi] wilde eerst een toren bou- De gemeente Goes is bereid mee te werken aan een plan om hotel De Korenbeurs in Goes in afgeslank te vorm terug te krijgen. foto Willem Mieras wen van acht verdiepingen met vijftig hotelkamers. Automobi listen op de A58 zouden het ho tel dan weer goed kunnen zien, maar dat wilde de gemeente Goes niet aan de rand van het buitengebied. De nieuwbouw mag in maximaal drie lagen wor den gebouwd. Hotel Goes heeft vervolgens nog een robbertje moeten vechten over het parke ren. De gemeente wilde dat on dergronds. „Terwijl vorig jaar aan de andere kant van de Delta weg bij de Zeelandhallen nog een groot parkeerterrein is aan gelegd, zouden wij een parkeer kelder moeten maken", merkt Van Vliet nog ietwat veront waardigd op. „Een kelder met honderd plaatsen a 50.000 euro per stuk. Dat dit zoveel geld zou gaan kosten, was voor de ge meente echter niet voldoende om haar eis te laten vallen. Er moest een nader onderzoek plaatsvinden. Dat heeft nog een jaar extra in beslag genomen en nu mag bovengronds parkeren wel." Veertig hotelkamers krijgt Hotel Goes er maximaal bij. C. van de Zandt, eigenaar van restaurant De Stadsschuur, wil in het voormalige GAK-kantoor aan de rand van de Goese bin nenstad een stadshotel maken met zestig tot tachtig kamers. In het pand zijn ook 'commerciële centrumfuncties' (winkeltjes) en/of appartementen gedacht. Het plan is gisteren aan wethou der C. Linssen gepresenteerd. Op zich staat de gemeente Goes positief tegenover deze ontwik keling, zoals zij ook bereid is me dewerking te verlenen aan de ge deeltelijke terugkeer van hotel De Korenbeurs aan de Grote Markt. Medio jaren zeventig is het chique hotel-restaurant ge sloten, waarna er banken in het hoofdpand hebben gezeten. Een Amsterdamse monumentenstich ting heeft het inmiddels verwor ven. Op de begane grond komt een vestiging van Vero Moda (damesmode), op de andere ver diepingen zijn elf hotelkamers gepland. De gemeente stelt daar bij als voorwaarde clat er eerst een marktonderzoek wordt ge daan naar de behoefte aan hotel kamers in Goes. HULST - Nutsbedrijf Delta is niet van zins alle schade te vergoeden die Oost-Zeeuws-Vlaamse ondernemers gele den hebben door de stroomstoring van afgelopen novem ber. Slechts in schrijnende gevallen wil Delta een extra bedrag uitkeren. Dat is de uitkomst van een gesprek tus sen de Delta-directie en afgevaardigden van brancheorga nisatie MKB en de ondernemersvereniging Hulst Reynae- rtstad. Zij overlegden gisteren in Middelburg over de af handeling van de schadeclaims. Zo'n 220 ondernemers in Oost-Zeeuws-Vlaanderen hebben bij Delta een schadefor mulier ingediend na de stroomstoring op zaterdag 26 no vember. Het precieze schadebedrag is nog niet bekend. Niet alleen claimen de ondernemers omzetverlies, maar vooral ook schade aan machines door de stroompieken die optraden als gevolg van de noodstroomvoorziening met aggregaten. Kassa's, alarmsystemen, pinautomaten, faxen en telefooncentrales gingen hierdoor kapot. TERNEUZEN - Voor de SGP-fractie in de gemeenteraad van Temeuzen is de grens bereikt en eigenlijk al over schreden. De raadsleden ergeren zich groen en geel aan 'schokkende teksten' en 'weinig verhullende afbeeldin gen' op reclameposters bij bushaltes en op billboards. Ze vinden dat het college van B en W er paal en perk aan moet stellen. Fractievoorzitter C. van Burg stelt vast dat de posters op prominente plaatsen te zien zijn en vaak voorzien zijn van'aansprekende teksten en afbeeldingen'. Op zich heeft de SGP daar geen moeite mee, maar er zijn grenzen. „Meerdere malen is er sprake van weinig verhul lende afbeeldingen van vrouwelijk schoon. Momenteel is er in onze gemeente een reclamecampagne te zien met tek sten als 'wie wordt de vader van ons kind' en 'eerst sex en dan zien we wel'." En dat gaat de fractie te ver. HLANSWEERT - Een 45-jarige man uit Hansweert is giste ren in Middelburg voorgeleid aan de rechter-commissaris omdat hij ervan wordt verdacht op 4 november vorig jaar brand te hebben gesticht in een woning in Hansweert. De woning aan de Oudepolderstraat, waarin de verdachte zelf woonde, brandde helemaal uit. De brand in het huis van de ex-vriendin van de verdachte werd in de avondu ren van 4 november gesignaleerd, een klein uur nadat de verdachte de woning had verlaten. Hij mocht tijdelijk in het huis blijven wonen, totdat hij vervangende woonruim te had gevonden. Aanvankelijk zag het ernaar uit dat de brand was ontstaan door kortsluiting in de computer, maar nader onderzoek heeft uitgewezen dat de brand is aangestoken. De verdachte blijft in voorlopige hechtenis. BURGH - HAAMSTEDE - Aan de Strandweg in Burgh - Haamstede vond gisterochtend een arbeidsongeval plaats. Drie mannen uit Sommelsdijk waren aan de Strandweg op een steiger aan het dak van een woning aan het werken. Als gevolg van gladheid gleed de steiger weg waardoor de drie mannen ten val kwamen. Een 35-jarige man kon zich vastgrijpen aan de dakgoot en zich daarna laten vallen. Hij raakte niet gewond. Een 50-jarige man en een 47-jarige man vielen wel en zijn met rugletsel per ambulance overgebracht naar het ziekenhuis in Goes. door Maurits Sep VLISSINGEN - Het gemeente bestuur van Ambon heeft de Mo lukse verpleegkundigen in Zee land een brief geschreven met de opdracht te voldoen aan hun verplichtingen over het betalen van een eigen bijdrage voor hun opleiding. Dat zegt wethouder L. Poppe-de Looff van Vlissin gen. „Wij hebben een brief gekregen van de burgemeester en de ge meentesecretaris van Ambon en hebben die vandaag doorgege ven aan de Molukse verpleeg kundigen", verklaart Poppe-de Looff. Zij had het Ambonese ge meentebestuur zelf een brief ge schreven over de problemen die zijn ontstaan tussen de verpleeg kundigen en het Ziekenhuis Wal cheren over de betaling van een eigen vergoeding. Dat staat vol gens de verpleegkundigen niet in hun contract. „Het conflict gaat over de inter pretatie van die eigen bijdrage. Ze moeten die betalen voor hun studiekosten", stelt Poppe-de Looff. Het gemeentebestuur van Ambon bevestigt dat in de brief aan de verpleegkundigen, aldus de wethouder. „Het antwoord luidt dat dit erbij hoort." Poppe-de Looff heeft al een ge sprek gehad met zes verpleeg kundigen en met B. Latuheru van de Stichting Vhssingen-Am- bon. Zij zal waarschijnlijk aan staande maandag opnieuw met Latuheru spreken. De stichting zal morgen ook de Molukse ge meenschap informeren over de ontstane problemen. „We moeten dit gewoon oplos sen", benadrukt Poppe-de Looff. Het project is volgens haar te belangrijk. Twintig Mo lukse verpleegkundigen krijgen een opleiding in Nederland: vijf tien in Vlissingen en vijf in de gemeente Vught. De kosten worden gedeeld door de gemeenten Vlissingen, Veere en Vught en de provincie Zee land. De provincie betaalt 100.000 euro mee, op initiatief van de PvdA-Statenfractie. Vanuit die rol als subsidiegever heeft ook gedeputeerde G. van Heukelom (ontwikkelingssamen werking) zich bereid getoond te bemiddelen in het conflict. „Ik ben gewaagd door de Stichting Vlissingen-Ambon of ik een be middelend gesprek wil voeren met de verpleegkundigen om de kou uit de lucht te krijgen. Daar ben ik toe bereid. Als ik er iets aan kan doen, dan doe ik dat." Een afspraak voor een gesprek is nog niet gemaakt. Van Heukelom vindt het jam mer dat gemaakte afspraken aanleiding hebben gegeven tot dit conflict en dat daardoor het hele project in een negatief dag licht is komen te staan. „Maar ik zie nog geen reden om het pro ject te beëindigen. Problemen tussen werkgevers en werkne mers zijn er wel vaker. Maar daarom hoef je niet te stoppen." zaterdag 14 en zondag 15 januari 2006 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Huisartsen Schouwen-Duiveland Huisartsenpost Schouwen-Duiveland Kon. Gustaafweg 2, Zierikzee tel. 0900-1585 (geopend ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur, in weekeinde of tij dens feestdagen) Tandartsen Schouwen-Duiveland Spreekuur 16.30 -17.00 uur. tel. 06-53737162. Apotheken Apotheek "Zierikzee", Dam 18, tel. (0111) 412906, geopend za. 09.00-12.30 uur en 16.30-17.30 uur. Zo. 12.00-12.30 uur en 18.00-18.30 uur. Wijkverpleging Allévo Schouwen-Duiveland tel. (0113) 249111 Dierenartsen Weekenddienstartsen Schouwen-Duive land voor spoedgevallen bereikbaar via telefoon 412180. Spoedgevallen spreekuur gezelschaps dieren zaterdag 13.00-13.30 uur, Greve- lingenstraat 17 te Zierikzee. Dierenambulance Stichting Dierenvrienden Schouwen Duiveland, tel. (0111406111.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 33