PZC eluidsnormen moeten omhoog Protest tegen sloopplan Bootsweg Apollo bezorgd over stijgende kosten J Walcherse sociale diensten verhuizen 2006 een mooi jaar? Bij ons wei! 1^*0113-315649 S^reda'ctie pze.n I OM wil geld zien van henneptelers lorecaclubs schieten op evenementenbeleid Schouwen-Duiveland ezig zijn met eeuws kapitaal Kinderactie voor hospitaalschip Gewonden bij kopstaartbotsing Wandtapijt bij mooiste van wereld Oude Bolwerkschool verkocht LEOLUXBANG&OLUFSEN CASAMILANOBAXSTERSAHCO ROYALBOTANIALEOLUX TRI BUY LUXAFORM INTERSTARLOEWEJORI ROLFBENZ DEDONCOROGLOSTER SUNFURN1TURETOPFORM zeeuwse almanak Vogeltjes (wij verlagen zelfs onze autopremie) kijk op www.zlm.nl t£l;«60MG°es bdïn MWden'-Ze'eland0113-315520; iïlaanderen: 0114-372770; Saai: 020-4562500. ig 13 januari 2006 waarin opgenomen j de Zierikzeesche Nieuwsbode 1844-19 editie Schouwen-Duiveland jgorAectorDooms MIDDELBURG - Het Open baar Ministerie in Middelburg Kjl zes Zeeuwen plukken voor bedragen van 7.000 euro tot 154.582 euro. winst zouden de mannen hebben verdiend met de exploitatie van zestien hen nepkwekerijen op Zuid-Beve land en Walcheren. Het hoogste bedrag wordt ge vorderd van een 36-jarige inwo ner van Heinkenszand. Als het aan de officier van justitie ligt betalen een 58-jarige inwoner van Kruiningen en zijn 33- jarige zoon uit Yerseke elk 82.733 euro aan de Staat, ter wijl van broers (27 en 33 jaar) uit Oost-Souburg ruim 27.000 en 33.000 euro wordt gevor derd. Een 42-jarige man uit Oost-Souburg wil de officier een kleine 7000 euro ontnemen. De mannen zijn voor hun be trokkenheid bij de hen nepkwekerijen en voor deelna me aan een criminele organisa tie veroordeeld tot celstraffen van drie maanden tot twee jaar. Over de ontnemingsvorderin gen tegen het zestal volgt eerst een schriftelijke procedure tus sen de officier en de verdedi ging, waarna te zijner tijd door de rechtbank een uitspraak wordt gedaan. fll Uil - pIKZEE - De maximale ge lidsnormen die de gemeente thouvven-Duiveland in het eve- lementenbeleid wil opnemen, veel te laag. Zo oordelen Nederland afdeling 3er thouwen-Duiveland en de lichting Horeca Schou- 5[i tn-Duiveland. Ook het ge- leentelijk beleid ten aanzien ïd sluitingsuren zou ruimharti- ermoeten zijn. Zeker omdat re- reatic 'van wezenlijk belang is r het bestaansrecht van omven-Duiveland'. let die laatste opmerking ver- :w' ijzen de horecaclubs naar de luwjaarstoespraak van lo- burgemeester A. Croné, die zijn rede signaleert dat de re- satiesector nog altijd met te- igloop te kampen heeft. Daar- llïrv j is het van belang reëel be- 2n, jd te formuleren, reageren de irpjH gamsaties in een gezamenlij- (zienswijze op het concept eve- raentenbeleid. Iringente regels J ondernemersklimaat wordt «net stringente regels niet be en dat signaleert ook de oenst, aldus het bestuur van foreca Nederland en R. Lie- rorRené Schrier ■Fsme Soesman (Advertentie) van de reepe astisch afgeprijsd vense van de Stichting Horeca Schouwen-Duiveland. Voor de toerist is het onbegrijpelijk als in een recreatiegemeente als Schouwen-Duiveland evenemen ten om één of twee uur (respec tievelijk binnen danwel buiten de bebouwde kom) moeten eindi gen, muziek al een uur eerder uit moet en dat in het hoogsei zoen maar eens per maand een li veband mag spelen zo sommen Horeca Nederland en Horeca Schouwen-Duiveland enkele van de elementen in het beleid op. Veel problemen hebben de hore- cabelangenbehartigers onder meer met de maximale geluid snormen van 65 decibel voor meldingplichtige evenementen en 75 decibel voor vergunning- plichtige evenementen. Dat is niks, oordelen de briefschrij vers. Een sterkte van 65 decibel komt overeen met een wasmachi ne, pianospel, airconditioning en een normale conversatie. Vij fenzeventig decibel is te vergelij ken met verkeer op de snelweg, een druk kantoor, stofzuiger of elektrisch scheerapparaat. „Ons inziens is deze geluidsnorm dan ook niet reëel. Wij denken hier bij aan de Visserijdagen in Brui- nisse en Pinksteren in Renesse waar het stemgeluid alleen al bo ven de normen uitkomt", aldus de (conceptversie van de) inge diende zienswijze. Het indammen van de twaalf da genregeling (aantal dagen per jaar waarop horecahouder mag afwijken van de voor zijn be drijf geldende geluidsnorm) valt evenmin in goede aarde. De be doeling is deze regeling ten aan zien van incidentele festivitei ten in de maanden juli en augus tus te beperken tot één keer per maand. In de overige maanden van het jaar mag tot twee keer toe gebruik worden gemaakt van deze regeling. De behoefte om in het hoogsei zoen als café- of restauranthou- DDELBURG - „Op een dag realiseer je je nog je bezig bent met het er- apitaal van de Zeeuwe maat- appij", met die reactie keek C Zeeland clusterdirecteur 0.-0-gisteren terug op derde visiedag van zijn ROC. u is de jaarlijkse bij- ikomst waarop alle ongeveer I medewerkers van het ROC inG eland bij elkaar komen en I elkaar van gedachten wisse- over het onderwijs aan hun tooi. zijn met 750 medewerkers a-" 8000 deelnemers bezig in een Vi aging die mensen op een ver- k j gopleiding of aan een baan te ijgen. Dat doen we samen met ;!S l Zeeuwse bedrijfsleven en Kt de andere onderwijsinstel- j? ngen. Het mbo is de rugge- i®! iaat van de economie. Daar f best eens een keer aan- inft ïht en waardering voor zijn," De bewoners van de Bootsweg willen graag een verbinding met de Inlaagweg houden. foto Marijke Folkertsma )de visiedag praten de ROC collega's met elkaar ze met hun werk bezig J1 Ook proberen ze van el- ar te leren en ervaringen aan 'lor te geven, araaast is de dag bedoeld als 1 "*1 taoetingsdag waarop in een •dwongen sfeer de contac- weer aangehaald kunnen is,oden, legt K. de Bruijn, inno- 'tiemanager van het ROC Zee- Kluit. ierc' pit vrijblijvend was het don- «lagniet, want het ROC Zee- ad is bezig met een operatie o»S f voorbereiding op het geven 1 competentie gerichte oplei- door Piet Kleemans KERKWERVE - De bewoners van de Bootsweg, de verbinding tussen de N59 en de Inlaagweg, zijn tegen het plan van de gebiedscommissie Schouwen-Oost om een deel van de Bootsweg te slopen. De bewoners willen graag een verbinding met de Inlaagweg houden. De discussie over het al dan niet slopen van een gedeelte van de Bootsweg speelt al geruime tijd. De aanwonenden hebben zich van meet af aan tegen het plan uitge sproken, maar hun strijd voor behoud van de Bootsweg is tot dusverre vergeefs geweest. De landinrichtingscommissie wil de Bootsweg - grofweg - halveren. Blijft de weg zoals die nu is, dan loopt hij straks dwars door een natuurgebied en dat is in de visie van de gebiedscommis sie ongewenst. Het geeft versnippering en het bemoeilijkt de voor de ontwikke ling van het gebied zo belangrijke zoute kwel. Tijdens de vergadering van de land inrichtingscommissie gisteren deed Bootsweg-bewoner L. Hart de suggestie om de kwestie 'zoute kwel' op te lossen door het aanleggen van een of meerdere forse duikers waardoor het zoute kwel water ongehinderd van de ene naar de an dere kant van de Bootsweg kan stromen. Dan zou de Bootsweg kunnen blijven zo als die nu is in de visie van de bewoners. Mocht dat niet haalbaar zijn dan willen de bewoners van de Bootsweg in ieder ge val een wandel- of fietsverbinding met de Inlaagweg houden. Dat laatste is wat ook de landinrichtings commissie voor ogen heeft. De commissie wil liefst een doorgaande recreatieve rou te, maar daar zitten nogal wat haken en ogen aan. Zo is de oversteek bij de N59 niet echt verkeersveilig te noemen. Tij dens de vergadering werd besloten een re creatieve verbinding tusen Bootsweg en Inlaagweg in ieder geval niet meer dit jaar te realiseren. Groen licht Wel groen licht werd gegeven voor het plan om in het gebied grenzend aan de Bootsweg een houten vogeluitkijktoren neer te zetten. Een uitzichtpunt op de voormalige vuilbult zit er voorlopig niet in. Het ambitieuze plan is technisch én fi nancieel niet haalbaar. Waarbij gebieds- commissie-voorzitter P. de Koeijer aante kende dat hij de kosten - geraamd op 500.000 euro - ook wel erg hoog vindt. „Je praat over ruim een miljoen ouder wetse guldens. Dat is toch een hoop geld." Spf3 agtegaal legt uit dat het funda- jjtf van die operatie gereed is 'flat nu wordt nagedacht over •mulling van het nieuwe on- mijssysteem. Daar zijn de vi- ""inmede voor bedoeld. h- door Esme Soesman BROUWERSHAVEN - Voorzit ter A. de Bruyn van muziekvere niging Apollo uit Brouwersha ven maakt zich ernstig zorgen over de financiële haalbaarheid van een muzikaal evenement als het Brouwers Havenconcert in de nabije toekomst. Met het niet meer gratis beschikbaar stellen van podiumelementen door de gemeente worden de musici op nieuw met extra kosten gecon fronteerd. De gemeente Schouwen-Duive land heeft de podiumelementen overgedaan aan een professio neel bedrijf, dat ze opknapt en voor vijf euro per stuk aan de Schouwen-Duivelandse clubs zal verhuren. Voor de eind deze maand gehouden jaaruitvoering van Apollo hebben de musici uit Brouwershaven tien van die ele menten, tesamen goed voor vijf tig euro, nodig. Het Brouwers Havenconcert vraagt al gauw om een stuk of dertig van die po- diumdelen, rekent De Bruyn voor. Plus de huurprijs (100 eu ro) die betaald moet worden voor de verplaatsbare - ooit ook gratis te gebruiken - muziek tent. Die optelsom baart de voor zitter zorgen. Want waar moet een muziekvereniging die cen ten vandaan halen. „Het minste of geringste concertje op de Markt gaat je straks geld kos ten. Ik heb er echt wel begrip voor dat er moet worden gesne den, maar we worden dadelijk ook al met een verhoging van de huurprijs van dorpshuizen ge confronteerd. Wij proberen met z'n allen toch ook een stuk cul tuur vast te houden." Afspraken geschonden Het bestuur van de Brouwse mu ziekvereniging trekt middels een brief bij de gemeente aan de bel, omdat ze zich niet kan vin den in de gang van zaken rond om de podiumelementen. Door het - in de ogen van het bestuur - abrupte weggeven van deze voorziening worden lang gele den gemaakte afspraken ge schonden. Bij de - immer tijdige - planning van de jaaruitvoe ring van Apollo bijvoorbeeld is de vereniging er van uitgegaan ten tijde van het concert de be schikking te zullen hebben over gratis podiumdelen. De klacht van het bestuur van Apollo wordt door Leefbaar Schouwen-Duiveland (LSD) ge steund. Met het besluit van de gemeente om de kwalitatief slechte podiumdelen af te sto ten, kan de fractie nog wel ak koord gaan. „Ik heb begrepen der vaker dan één keer gebruik te maken van deze regeling, ligt veel hoger, constateren de hore caclubs. Concept Het concept van de Beleidsnota Evenementen ligt tot en met van daag ter inzage. Het definitieve beleid wordt, is de bedoeling, dit jaar vastgesteld. Die nieuwe regels kunnen dan met ingang van het evenementenseizoen 2006 toegepast gaan worden. ZIERIKZEE - Kinderen uit groep zeven en acht van de J.L. de Jongeschool in Zierikzee hebben een verkoop ge houden van speelgoed, pannenkoeken en milkshakes. De opbrengst, 330 euro, werd gisteren overhandigd aan een vertegenwoordiger van de hulporganisatie Terre des Hom mes in Middelburg. Het geld gaat naar het Shaplaproject, een hospitaalschip in Bangladesh dat eerste hulp biedt aan mensen op de honderden eilanden van het land. Op het schip worden tevens medische opleidingen gegeven. MIDDELBURG - Bij een kopstaartbotsing op de Lange- vieleweg in Middelburg zijn gisteren twee automobilisten gewond geraakt. Een 33-jarige vrouw uit Arnemuiden stopte met haar auto om iemand te laten instappen. Ach ter haar reden twee auto's. De bestuurster van de achter ste wagen, een 58-jarige vrouw uit de gemeente Veere, remde te laat en botste op de middelste wagen. Die werd bestuurd door een 69-jarige vrouw uit Middelburg. Zij schoof met haar auto door en botste op de voorste wagen. De vrouwen uit Middelburg en Veere klaagden beide over pijn aan de nek. Zij zijn met ziekenwagens naar het zie kenhuis gebracht. De auto's werden er weggesleept. MIDDELBURG - Het wandtapijt 'Zierikzee' van het Zeeuws Museum in Middelburg is geselecteerd voor een project van het Metropolitan Museum of Art in New York. Het befaamde Amerikaanse museum bereidt een grote overzichtstentoonstelling voor over de voornaamste wandtapijten wereldwijd, uit de periode tussen 1590 en 1810. De expositie wordt waarschijnlijk in het najaar van 2007 gehouden. Er verschijnt ook een catalogus waarin de vijftig belangrijkste wandtapijten ter wereld worden opgenomen. 'Zierikzee' is daar in elk geval voor geselec teerd. Of het Zeeuwse wandtapijt ook deel gaat uitmaken van de expositie in New York, is nog niet bekend. Volgende week woensdag komt een fotograaf uit New York naar Middelburg om het wandtapijt te fotograferen voor de catalogus. Dat gebeurt in het atelier van de beel dend kunstenaars Paul en Menno de Nooijer. MIDDELBURG - De gemeente Middelburg heeft de voor malige Bolwerkschool in de Verwerijstraat verkocht. Het gebouw wordt gesplitst verkocht. Een derde deel gaat naar de Oostkerk, die het pand wil gebruiken om activitei ten te houden die niet in de kerk zelf plaats kunnen vin den. Tweederde deel van het pand gaat naar de stichting Padma, die zich bezighoudt met oosterse filosofie. door Maurits Sep VLISSINGEN - De drie sociale diensten van Middelburg, Veere en Vlissingen zijn gisteren be gonnen met hun verhuizing. Sinds 1 januari vormen ze één Sociale Dienst Walcheren. Van af 23 januari zijn de loketten in Middelburg en de kantoren in Vlissingen. Vooral in het kantoor aan de Dr. Galandatstraat in Vlissingen was het gisteren een gesleep met kasten en dossiers. Maandag worden er de nieuwe computers geïnstalleerd. „We gaan over naar één nieuw com putersysteem", verklaart M. Wielemaker van de Sociale Dienst Walcheren (SDW). Dinsdag moet de kantooromge ving klaar zijn, zegt Wielema ker. In Vlissingen komen zeventig mensen te werken, die samen vijftig volledige arbeidsplaatsen bezetten. In Middelburg komen 76 men sen te werken, op 58 volledige arbeidsplaatsen. Geen problemen heeft de commissie met de geplande gedeeltelijke afsluiting van de Hoosjesweg. Door die afsluiting hoopt de gebiedscommissie onnodig verkeer op de tot Vogelboulevard uitgeroepen In laagweg te kunnen voorkomen. De voor malige vuilstortplaats blijft bereikbaar, evenals de werkweg van Waterschap Zeeuwse Eilanden aan de westzijde van de Weversinlaag. De 'knip' in de Hoosjes weg komt ter hoogte van de bocht naar de Inlaagweg en het is de bedoeling dat er een keerpunt voor bussen en auto's aangelegd wordt. Een bedrag van 50.000 euro wordt uitgetrokken voor het inrich ten van de Inlaagweg als vogelboulevard. Er komen passeerstroken en het is de be doeling dat scheiding tussen weg en gra zende schapen op de dijk vervalt. Om te voorkomen dat schapen de weg oplopen komen er wildroosters. (Advertentie) Geniet van onze uitverkoop PARKET GRANDEARREDO 10% t/ni 40% korting Binnenuit Schouwersweg 7 Heinkenszand 0113 561482 dat er voor honderden euro's in moest worden geïnvesteerd", al dus R. Lievense van LSD. Maar de afspraken die daardoor niet na te komen zijn, moeten wel fi nancieel aan de betrokkenen worden gecompenseerd, aldus de politieke partij. De Bruyn voelt zich met Apollo voor het blok gezet. Het is vreemd dat de podiumdelen wor den weggegeven, zonder discus sie. Wellicht hadden Schou wen-Duivelandse verenigingen de podiumelementen gezamen lijk in beheer kunnen nemen, verwijst hij naar een in septem ber gelanceerd voorstel van vere nigingen in de Westhoek. „Of er was een ander bedrijf in aanmer king gekomen." Apollo heeft al eerder bij de gemeente aangege ven niet gelukkig te zijn met de confrontatie met voldongen fei ten. Het is wat kouder geworden, er is al sneeuw gevallen dus, dacht dat Goese gezin, is het tijd om de vogeltjes wat extra aandacht te geven. Bij een bouwmarkt werd een plastic flesje gekocht propvol zonne bloempitten. Want daar hou den ze zo van. Het was wel een ingewikkeld apparaat. Eerst moest een alu minium afdekplaatje verwij derd worden. Daarna moest een meegeleverd stokje dwars door de fles worden geperst en vervolgens moest het ge heel op zijn kop buiten wor den gehangen, want daar sor teert zoiets meer effect dan binnen. De heer des huizes had er na een kwartier prutsen een hard hoofd in dat de vogels zouden begrijpen dat ze óp het stokje moeten gaan zitten om de pitten uit het flesje te kunnen halen. Zijn vrouw zag geen probleem: „De gebruiks aanwijzing zit er toch nog op geplakt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 31