Schoolbestuur zet fusieplan door iS PZC Net op tijd voor de nieuwjaarsfooien Raad wil onderzoek naar dorpshuis Rechter wil klaarheid over afgemaakte hond Een dag tussen het Zeeuwse kapitaal ,13 Openbaar Ministerie wil geld zien van henneptelers Sint Willibrord en Buys Ballot College Goes gaan per augustus 2007 samen Toneeluitvoering in Poortvliet 'oneelclub peelt blijspel Van den Dongen Delta keert vooralsnog niet uit SGP stoort zich aan billboards Arbeidsongeval Burgh-Haamstede Sociale diensten onder één dak vrijdag 13 januari 2006 doorAectoLDooiffi BDDELBURC - Het Open baar Ministerie in Middelburg ,ril ze* Zeeuwen plukken voor btdragen van 7000 euro tot 154.582 euro. winst zouden de mannen hebben verdiend met de exploitatie van zestien hen nepkwekerijen op Zuid-Beve land en Walcheren. Het hoogste bedrag wordt ge vorderd van een 36-jarige inwo ner van Heinkenszand. Als het aan de officier van justitie ligt betalen een 58-jarige inwoner van Kruiningen en zijn 33- jarige zoon uit Yerseke elk 82.733 euro aan de Staat, ter wijl van broers (27 en 33 jaar) uit Oost-Souburg ruim 27.000 en 33.000 euro wordt gevor derd. Een 42-jarige man uit Oost-Souburg wil de officier een kleine 7000 euro ontnemen. De mannen zijn voor hun be trokkenheid bij de hen nepkwekerijen en voor deelna me aan een criminele organisa tie veroordeeld tot celstraffen van drie maanden tot twee jaar. Over de ontnemingsvorderin gen tegen het zestal volgt eerst een schriftelijke procedure tus sen de officier en de verdedi ging, waarna te zijner tijd door de rechtbank een uitspraak wordt gedaan. ^rWillem van Dam JJOES - Ondanks het verzet van personeelsleden van het Sint fillibrordcollege tegen een fu- ^met het Buys Ballot College de Stichting Christelijk On- derwijs Zeeland haar fusieplan- jen door. Het bestuur van de lichting waaronder beide Goe- e scholen vallen, heeft dat giste ren bekendgemaakt. De fusie tussen het protes- ints-christelijke Buys Ballot joEege en het katholieke Willi- mrdcollege moet op 1 augustus 007 een feit zijn. Daarop voor kopend zullen de twee scho en op tal van terreinen (zoals iderwijs, financiën, inkoop) sa- lenwerking zoeken, let de fusie ontstaat straks een jool met ruim 2500 leerlin- a, ongeveer 200 docenten en ogeens 100 personeelsleden in je ondersteunende sector. De fol ie kost elf volledige arbeids- aatsen. De personeelsinkrim- ing gebeurt via natuurlijk ver- op. Beide scholen beschikken 1 in totaal over vier locaties, worden gehandhaaf d. waarnemend voorzitter Éacquière van de Stichting slijk Onderwijs Zeeland "een fusie noodzakelijk om in 'een sterk christelijk voort- X onderwijs te behouden en it te breiden'. Het bestuur aft het personeel van de be trokken scholen gisteren schrif telijk geïnformeerd over zijn be- li«ing. In ale brief meldt het be stuur dat de 'huidige financiële situatie van dien aard is, dat er ignjpende maatregelen nodig aago) in te huren om alle voor- y DORTVLIET - De plattelands- rouwen van Poortvliet en De to ngroep van landbouwvereni- s Voordeel voeren op de *en 21 en 28 januari een aedstuk op in 't Ouwe Raed' aan de Langestraat in Poort- SeL De klucht Goeie buren be id steeds om 19.30 uur. ►HEER ABTSKERKE - De to- miging Schrabbekercke oert op wij dagavond 27 en za- sdagavond 28 januari in het terpshuis Versvliet in 's-Heer btskei'ke het blijspel 'Munnie idePukket' op. De voorstellingen beginnen om 0.00 uur. Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag gedurende de openingstij- den;zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE bevelanden/tholen Stationspark 28 Postbus31 4460 AA goes Tel: 0113-315670 fax:0113-315669 E-mail: redgoes@pzc.nl frank Balkenende (chef) Cornelleke Blok Willem van Dam Miekevander Jagt RobPaardekam Koen de Vries (sport) Harmen van der Werf centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113)315500 Tax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl T en nadelen van een fusie nog eens op een rij te zetten. Halver wege vorige maand kwam het bureau met zijn rapportage. Het adviesbureau concludeerde dat een volledige fusie de enige op- Niet alle personeelsleden van het Sint Willibrordcollege zijn daarvan overtuigd. Onlangs nog stuurden zo'n veertig medewer kers (zowel docenten als onder- wijs-ondersteunend personeel) een brief, waarin zij kritiek uit ten op het externe onderzoek. Zij vrezen onder meer dat de specifieke sfeer en de identiteit van hun school verloren gaan bij een fusie. Wiskundedocent A. Schenk, ini tiatiefnemer van de protest actie. reageerde gisteren teleur gesteld op de beslissing van het schoolbestuur. „Het is erg jam mer. We hebben geprobeerd de besluitvorming te beïnvloeden en dat is niet gelukt." Of het personeel van het Willi brord nog verdere acties tegen de fusie onderneemt, kon hij niet zeggen. Schenk wil daar over eerst de mening van zijn collega's peilen. Rector J. Brand is niet bang dat de bezwaren die onder een deel van zijn personeel leven, leidt tot sfeerverlies op zijn school. „Het Sint Willibrord is een hech te gemeenschap en een pittig ge sprek gaan wij niet uit de weg." Op het Buys Ballot College ont moeten de fusieplannen nauwe lijks weerstand. Rector P. Fa- vier: „Wij zijn klaar om het pro ces in te stappen." Een bezorger van Media Expresse - nog - aan het werk in Goes, door Harmen van der Werf 's-HEERENHOEK - Een bekend ver schijnsel verdwijnt uit het straatbeeld: de bezorgers van Libelle, Autoweek, Margriet, Donald Duck en allerlei ande re week- en maandbladen. Media Ex presse stopt ermee, als het contract van de regionale distributeurs afloopt. In Zeeland is dat al op verschillende plaat sen gebeurd, eind deze maand valt het doek voor Frans en Annita Sinac uit 's-Heerenhoek. TPG Post: neemt de be zorging over. Vorige week kregen de achtendertig be zorgers en bezorgsters van Media Ex presse Sinac het nieuws te horen. In een brief met het opschrift 'belangrijk nieuws van Media Expresse'. Volgens Annita Sinac kwam het bericht voor de meeste medewerkers niet als een don derslag bij heldere hemel. Veel telefoon tjes heeft ze er ook niet over gehad. „Veel jongeren hadden het al gehoord op school van vrienden of vriendinnen, dat in andere delen van Zeeland de be zorgdienst van Media Expresse al was gestopt. Ik heb het idee dat ze wisten dat dit ging gebeuren." Achtentwintig jaar hebben Frans en An nita Sinac het werk gedaan. Met ple zier. „Maar ze vinden het ouderwets, de ze manier van bezorgen, terwijl het al tijd wel goed heeft gewerkt. Zeker voor abonnees van de bladen. Zij weten dat ze in elk geval zaterdagmiddag voor twee uur hun tijdschrift in huis hebben. Vaak worden de bladen ook al op vrij dag bezorgd. TPG Post kan dat niet. Het wordt straks zaterdag en in buiten gebieden maandag." Secuur Op donderdag komen nu nog de tijd schriften bij Sinac aan, waarna een se cuur werkje kan beginnen: het exact verdelen van alle bladen over de achten dertig wijken. „Van Borssele tot Waar de zitten wij", vertelt Annita Sinac, „maar Heinkenszand doet weer een an der. Ze hebben dat van bovenaf gere geld. Niet al te logisch dus." Vrijdag in alle vroegte krijgen alle be zorgers de pakketjes thuis, in grijze plastic kistjes, waarna eerst het sticke ren moet gebeuren. Het plakken van stickers op de bladen met adressen van de abonnees. „Ouders doen dat vaak", weet Annita Sinac, „zodat de kinderen alles direct kunnen bezorgen, als ze thuis komen van school." Ouders 'Ook bedankt alle ouders', eindigt dan ook de brief die de bezorgers vorige week mochten ontvangen. „Want", zegt Annita Sinac, „het gaat toch wel om een verantwoordelijk baantje. De abon nees rekenen erop dat ze hun blad op tijd en netjes in de bus krijgen. Dat ouders daarop letten, is prima. En het is naar mijn idee ook goed voor de kinde ren. Ze leren ervan." En als het fout gaat, dan grijpt de be zorgdienst in. Annita Sinac kan streng zijn. „Moet ook. Ik ben de baas, soms foto Willem Mieras ook psychiater, eigenlijk ben je van al les. Maar als je niet streng bent, dan kun je er wel mee ophouden. Je moet er als bezorger voor de volle honderd pro cent achter staan. Anders kun je beter ontslag nemen." Het kaf scheidt zich in de praktijk vaak al snel van het koren. Een beetje ar beidsmoraal moet er wel in zitten. Anni ta Sinac: „Er zijn erbij die al binnen een paar weken ophouden. Die zijn ze ker gewend alles zomaar cadeau te krij gen, maar de meesten doen het werk ja ren en goed. In al die achtentwintig jaar Media Expresse hebben we maar vier keer iemand moeten ontslaan. Dat zegt genoeg." Vrijdag 27 januari is de laatste ronde voor Media Expresse Sinac. De fietstas sen worden later opgehaald, waarna het echt over en uit is. De zoon van An nita en Frans Sinac blijft actief in de distributie. Zij gaan zelf na een werk zaam leven van veertig jaar van hun vrije tijd genieten. Achtendertig bezorgers zijn hun bijver dienste kwijt, maar zij hebben één ge lukje gehad. Ze hebben de nieuwjaars fooien nog mee kunnen nemen. door Mieke van der Jagt WISSENKERKE - De gemeente raad van Noord-Beveland wil een grondig onderzoek naar het financiële beheer van dorpshuis De Brug in Colijnsplaat geduren de de afgelopen paar jaar. De raad wil weten hoe het zo ver is kunnen komen dat de stichting die De Brug beheerde, van een faillissement moest worden ge red. De grote lijnen zijn wel duide lijk. De stichting gaf een aanne mer opdracht een verbouwing ouiit ifce voeren, bovenop een ver bouwing die door de gemeente goedgekeurd en betaald werd. De kosten, 16.000 euro, dacht de stichting te gaan lenen bij de Ra bobank, die nee verkocht omdat er geen onderpand was. De Brug is immers eigendom van de gemeente, en die had geen be sluit tot de bewuste verbouwing genomen. Daarnaast kampte het stich tingsbestuur met het verlies van een goede klant: de peuterspeel zaal die goed was voor 3000 eu ro op jaarbasis. Ook het prakti sche beheer op basis van een ge subsidieerde baan, moest plots door de stichting zelf worden be taald. De aannemer moest op zijn centen wachten en faillisse ment dreigde. Het bestuur luid de de noodklok en de gemeente was zo vriendelijk om alvast de rekening te voldoen. De gemeenteraad besprak giste renavond het voorstel om het be heer over te nemen en het ont brekende bedrag bij te passen. In feite gaat het maar om 2000 euro want bij liquidatie blijft er een bedrag van 14.000 euro over. Voor de raad neemt dat Advertentie PARKETVLOEREN Wij zijn verhuisd van Middelburg naar Goes Amundsenweg 15 Tel. 0113-233365 www.vandendongenparket.nl niet weg dat onverantwoord is omgesprongen met gemeen schapsgeld. De term hoofdelijke aansprakelijkheid van het be stuur viel zelfs, al is volstrekt niet duidelijk welke personen verantwoordelijk zijn voor het slechte beheer. Dat wil de raad nu uitgezocht zien. Overigens erkende de raad ook wel dat de politiek uiteindelijk medeverantwoordelijkheid draagt. Vanaf het begin, nog voor de herindeling, toen Co lijnsplaat bij de gemeente Kort- gene hoorde, was duidelijk dat de bouw van De Brug te hoog ge grepen was. Met obligaties en renteloze leningen bij burgers ging toen, mét medewerking van de gemeente, een stichting aan de slag. De gemeenteraad vond dat indertijd wel makke- HULST - Nutsbedrijf Delta is niet van zins alle schade te vergoeden die Oost-Zeeuws-Vlaamse ondernemers gele den hebben door de stroomstoring van afgelopen novem ber. Slechts in schrijnende gevallen wil Delta een extra bedrag uitkeren. Dat is de uitkomst van een gesprek tus sen de Delta-directie en afgevaardigden van brancheorga nisatie MKB en de ondernemersvereniging Hulst Reynae- rtstad. Zij overlegden gisteren in Middelburg over de af handeling van de schadeclaims. Zo'n 220 ondernemers in Oost-Zeeuws-Vlaanderen hebben bij Delta een schadefor mulier ingediend na de stroomstoring op zaterdag 26 no vember. Het precieze schadebedrag is nog niet bekend. Niet alleen claimen de ondernemers omzetverlies, maar vooral ook schade aan machines door de stroompieken die optraden als gevolg van de noodstroomvoorziening met aggregaten. Kassa's, alarmsystemen, pinautomaten, faxen en telefooncentrales gingen hierdoor kapot. TERNEUZEN - Voor de SGP-fractie in de gemeenteraad van Terneuzen is de grens bereikt en eigenlijk al over schreden. De raadsleden ergeren zich groen en geel aan 'schokkende teksten' en 'weinig verhullende afbeeldin gen' op reclameposters bij bushaltes en op billboards. Ze vinden dat het college van B en W er paal en perk aan moet stellen. Fractievoorzitter C. van Burg stelt vast dat de posters op prominente plaatsen te zien zijn en vaak voorzien zijn van'aansprekende teksten en afbeeldingen'. Op zich heeft de SGP daar geen moeite mee, maar er zijn grenzen. „Meerdere malen is er sprake van weinig verhul lende afbeeldingen van vrouwelijk schoon. Momenteel is er in onze gemeente een reclamecampagne te zien met tek sten als 'wie wordt de vader van ons kind' en 'eerst sex en dan zien we wel'." En dat gaat de fractie te ver. BURGH - HAAMSTEDE - Aan de Strandweg in Burgh - Haamstede vond gisterochtend een arbeidsongeval plaats. Drie mannen uit Sommelsdijk waren aan de Strandweg op een steiger aan het dak van een woning aan het werken. Als gevolg van gladheid gleed de steiger weg waardoor de drie mannen ten val kwamen. Een 35-jarige man kon zich vastgrijpen aan de dakgoot en zich daarna laten vallen. Hij raakte niet gewond. Een 50-jarige man en een 47-jarige man vielen wel en zijn met rugletsel per ambulance overgebi'acht naar het zie kenhuis in Goes. VLISSINGEN - De drie sociale diensten van Middelburg, Veere en Vlissingen zijn gisteren begonnen met hun ver huizing. Sinds 1 januari vormen ze één Sociale Dienst Walcheren. Vanaf 23 januari zijn de loketten in Middel burg en de kantoren in Vlissingen. Vooral in het kantoor aan de Dr. Galandatstraat in Vlissingen was het gisteren een gesleep met kasten en dossiers. Maandag worden er de nieuwe computers geïnstalleerd. Dinsdag moet de kan tooromgeving klaar zijn. In Vlissingen komen zeventig mensen te werken, die sa men vijftig volledige arbeidsplaatsen bezetten. Ln Middel burg komen 76 mensen te werken, op 58 volledige arbeids plaatsen. door Aector Dooms MIDDELBURG - Een 24-jarige Middelburger wist het zeker: de hond was geen pitbull. Het Openbaar Ministerie (OM) had echter eerder al beslist dat de hond moest worden afgemaakt. Zo geschiedde het vorig jaar. De man werd verweten de (pit- bull-achtige) hond, die hij had gefokt en als puppy had ver kocht, in strijd met de wettelij ke regeling agressieve dieren te hebben gehouden. De strafzaak diende gisteren in Middelburg, maar werd door de economische politierechter G. van Unnik aan gehouden voor het horen van een getuigedeskundige van de Algemene Inspectie Dienst (AID). Die had eerder zijn twijfels over het type hond in een rapport vastgelegd. Er werd niet uitge sloten dat de hond kenmerken heeft van een Amerikaanse bul dog. Dat zou betekenen dat het OM voorbarige conclusies heeft getrokken. De aanleiding tot het afmaken van de hond was vol gens de officier van justitie inge geven door een deskundige bij de politie, die de hond voldoen de kenmerken van het type van een pitbullterrier had meegege ven. De politierechter achtte het van belang dat de AID-deskundige wellicht meer helderheid kan verschaffen. De Middelburger voelt zich des te meer gedu peerd, omdat zijn eigen hond (een reu) vanwege de kenmer ken van een pitbull eveneens is afgemaakt. Ook de hond van zijn ex is om dezelfde reden afge maakt. Strafzittingen Eind deze maand en in februari zijn er strafzittingen over de honden, of ze al of niet de ken merken van de pitbull hebben. Daarover zal de politierechter een beslissing moeten nemen. Al is het mosterd na de maaltijd, want de honden krijgen de baas jes er niet mee terug. lijk. Nu die onverkwikkelijke er fenis kan worden afgedaan, wil de raad wel weten hoe het zo ver heeft kunnen komen, al was het alleen maar om er wat van te kunnen leren. Vergoeding Los van een onderzoek of een op lossing, staat de wens om in Co lijnsplaat een dorpshuis over eind te houden. De voorziening wordt dagelijks gebruikt en de schoolkinderen gymmen er in de gymzaal. De vergoeding daar voor houdt de gemeente voor taan in zijn zak, als het overna meplan doorgaat. Een beslissing daarover valt op zijn vroegst op 26 januari. Als het onderzoek langer duurt, blijft een besluit nog even ach terwege. door René Schrier MIDDELBURG - „Op een dag als vandaag realiseer je je nog eens dat je bezig bent met het kapitaal van de Zeeuwe maatschappij", met die reac tie keek ROC Zeeland cluster directeur A. Nagtegaal don derdag terug op de derde vi siedag van zijn ROC. De visiedag is de jaarlijkse bijeenkomst waarop alle onge veer 750 medewerkers van het ROC Zeeland bij elkaar komen en met elkaar van ge dachten wisselen over het on derwijs aan hun school. „We zijn met 750 medewer kers en 8000 deelnemers be zig in een poging die mensen op een vervolgopleiding of in een baan te krijgen. Dat doen we samen met het Zeeuwse bedrijfsleven en met de ande re onderwijsinstellingen. Het mbo is de ruggengraat van de economie. Daar mag best eens een keer aandacht en waardering voor zijn," vindt Nagtegaal. Op de visiedag praten de ROC Zeeland-colle ga's met elkaar over hoe ze met hun werk bezig zijn. Ook proberen ze van elkaar te le ren en ervaringen aan elkaar door te geven. Daarnaast is de dag bedoeld als ontmoetingsdag waarop in een ongedwongen sfeer de contacten weer aangehaald kunnen worden, legt K. de Bruijn, innovatiemanager van het ROC Zeeland uit. Echt vrijblijvend was het don derdag niet, want het ROC Zeeland is bezig met een ope ratie als voorbereiding op het geven van competentiegerich te opleidingen vanaf 2008. Nagtegaal legt uit dat het fun dament van die operatie ge reed is en dat nu wordt nage dacht over de invulling van het nieuwe onderwijssysteem. Daar zijn de visiedagen mede voor bedoeld.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 29