PZC Uitbreiding hotelcapaciteit Goes Meer zin in de verkiezingen dan ooit Borsele ziet vooral kansen met Nationaal Landschap Vrouw gewond bij aanrijding Vogeltjes 2006 een mooi jaar? Bij ons wel! Hannen met Hotel Van der Valkhet voormalig GAK-kantoor en De Korenbeurs Kinderactie voor hospitaalschip Man vast voor irandstichting in Hansweertse woning van ex Gewonden bij kopstaartbotsing Wandtapijt bij mooiste ter wereld Oude Bolwerkschool verkocht LEOLUXBANG&OLUFSEN CASAM1LANOBAXSTER AHCO ROYALBOTANIALEOLUX TRIBUV LUXAFORM INTERSTARLOEWEJORI ROLFBENZ ÜTCHGRIGINALS PARI ET GRANDEARRED DEDONCOROGLOSTER SUNFURNITURETOPFORM zeeuwse almanak (wij verlagen zelfs onze autopremie) kijk op www.zlm.nl dactie: 0113-315649 JlS'ctieSpzc-"' Ttblis31-4460 AA Goes ford^nM^ddèn'-Zeel'and: 0113-315520; feeuws-Vlaanderen: 0"! I4-372770; ■CB3I:020-4562500. Ivriidag 13 januari 2006 editie Bevelanden-Tholen darmen van der Werf ■JOES - Goes wacht een flinke ibreiding van het aantal hotel iers. Hotel Goes Van der i heeft vergevorderde plan voor uitbreiding. Het oude «K-kantoor aan de Van de hiegelstraat krijgt mogelijk Jn hotelfunctie én er ligt een Én om hotel De Korenbeurs an de Grote Markt in afge- lankte vorm terug te krijgen. lotel Goes Van der Valk, vlak- j de Deltaweg, wil de hotelca- jciteit vergroten van 120 naar 60 hotelkamers en ook het aan- vergaderzalen uitbreiden zeven naar twintig. „Wij ■ten al te vaak 'nee' verko- i", aldus bedrijfsleider P. van ;t' „Deze investeringen zijn om als ondernemer Ier te kunnen." Twee jaar ge- is Van Vliet al met de plan- [jllirniing begonnen. Imniddels is zover dat de Goese wel- idscommissie in principe ak- ird is met de uitbreiding. Het ichten is op de bouwvergun- ig. Van Vliet hoopt dat na de jiervakantie de eerste werk- aamheden kunnen beginnen. ledewerking an Vliet is overigens niet al te te spreken over de mede- ang van de gemeente Goes. Ij wilde eerst een toren bou- van acht verdiepingen met iijltig hotelkamers. Automobi- de A58 zouden het ho- weer goed kunnen zien, ar dat wilde de gemeente met aan de rand van het jebied. De nieuwbouw ;in maximaal drie lagen wor- gebouwd. )td Goes heeft vervolgens nog borMieke van der Jaqt 1ANSWEERT - Een 45-ja- man uit Hansweert is isteren in Middelburg oorgeleid aan de rech- er-commissaris omdat hij nan wordt verdacht op 4 wvember vorig jaar brand e hebben gesticht in een toning in Hansweert. )e woning aan de Oudepol- waarin de ver lachte zelf woonde, brand- le helemaal uit. De brand in het huis van de ex-vrien- fiin van de verdachte werd avonduren van 4 no vember gesignaleerd, een klein uur nadat de verdach- woning had verlaten. 'Hij mocht tijdelijk in het huis blijven wonen, totdat 'hij vervangende woonruim tehad gevonden. De brandweer onderzocht "onmiddellijk na de mel ding of er slachtoffers in ihet huis waren, maar dat >as leeg. De buren moes- jen worden geëvacueerd en hun woningen liepen ernsti ge roet en waterschade op. Meteen na de brand gonsde het in Hansweert van de ge ruchten dat de brand zou zijn aangestoken. •Aanvankelijk zag het er uit dat de brand was ontstaan door kortsluiting in de computer, maar na- Söer onderzoek heeft uitge lezen dat de brand toch is en. De verdach te* die na de brand fel rea- irde op de aantijgingen de buurt, blijft in voor- 'Pige hechtenis. Advertentie) astisch afgeprijsd een robbertje moeten vechten over het parkeren. De gemeente wilde dat ondergronds. „Terwijl vorig jaar aan de andere kant van de Deltaweg bij de Zeeland hallen nog een groot parkeerter rein is aangelegd, zouden wij een parkeerkelder moeten ma ken", merkt Van Vliet nog iet wat verontwaardigd op. „Een kelder met honderd plaatsen a 50.000 euro per stuk. Dat dit zo veel geld zou gaan kosten, was voor de gemeente echter niet vol doende om haar eis te laten val len. Er moest een nader onder zoek plaatsvinden. Dat heeft nog een jaar extra in beslag ge nomen en nu mag bovengronds parkeren wel." Veertig hotelkamers krijgt Ho tel Goes er maximaal bij. C. van de Zandt, eigenaar van restau rant De Stadsschuur, wil in het voormalige GAK-kantoor aan de rand van de Goese binnen stad een stadshotel maken met zestig tot tachtig kamers. In het pand zijn ook 'commerciële cen trumfuncties' (winkeltjes) en/of appartementen gedacht. Het plan is gisteren aan wethouder C. Linssen (CDA, binnenstad) gepresenteerd. Op zich staat de gemeente Goes positief tegenover deze ontwik keling, zoals zij ook bei'eid is me dewerking te verlenen aan de ge deeltelijke terugkeer van hotel De Korenbeurs aan de Grote Markt. Medio jaren zeventig is het chique hotel-restaurant ge sloten, waarna er banken in het hoofdpand hebben gezeten. Een Amsterdamse monumentenstich ting heeft het inmiddels verwor ven. Op de begane grond komt een vestiging van Vero Moda (damesmode), op de andere ver diepingen zijn elf hotelkamers gepland. De gemeente stelt daar bij als voorwaarde dat er eerst een marktonderzoek wordt ge daan naar de behoefte aan hotel kamers in Goes. Van Vliet van Hotel Goes maakt zich daar niet zo druk over, zo als hij zich evenmin laat aflei den door het plan van de Goese ondernemer Gé om aan de rand van Goes, aan de 's-Heer Hen- drikskinderendijk, een congres centrum met hotel-restaurant te maken. „Ik doe dagelijks mijn ei gen marktonderzoek." De gemeente Goes is bereid mee te werken aan een plan om hotel De Korenbeurs in Goes in afgeslankte vorm terug te krijgen. door Harmen van der Werf HEINKENSZAND - De aanwijzing van een groot gedeelte van de gemeente Bor sele tot Nationaal Landschap biedt voor al kansen. Een meerderheid van de Bor- selse gemeenteraadt trok gisteravond die conclusie na een presentatie over de nieu we beschermde status voor onder meer name de Zak van Zuid-Beveland. De status die aan een belangrijk deel van Borsele is toegekend als Nationaal Land schap, is min of meer een vervolg op een predikaat dat de Zak van ZuidBeveland al eerder had, dat van Waardevol Cul tuur Landschap (WCL). De WCL heeft Borsele geen windeieren gelegd en dat zal, denken de voorstanders van de nieu we aanwijzing, ook het geval zijn met het Nationaal Landschap. De natuurlijke kenmerken van het Borselse landschap, zoals de kreken, kunnen erdoor worden versterkt en ook de recreatieve functie kan worden uitgebouwd, zonder dat be drijfsactiviteiten - vooral van de land bouw - daaronder hoeven te lijden. Verwachting Niet alle raadsleden waren van het laat ste overtuigd. Fruitteler J. Mol (SGP/ChristenUnie) en akkerbouwer N. Werri (Lokale Partij Borssele) spraken de verwachting uit dat het Nationaal Landschap voor de ontwikkeling van de landbouwsector een grote bedreiging zal gaan vormen. P. Vollaard (PvdA) en P. van den Dries (CDA) noemden die angst ongegrond. Uit niets blijkt volgens hen dat landbouwactiviteiten zullen worden belemmerd. „Het Nationaal Landschap is een stimu lans om door te gaan waarmee we bezig waren", aldus Vollaard. „We moeten er juist trots op zijn dat wij mogen leven, wonen en werken in één van de pareltjes van ons land." Mol rea geerde dat hij daar geen boterham van Noord-Bevelandse wethouder Koos Meulenberg-op 't Hof zegt gemeentepolitiek vaarwel door Mieke van der Jaqt WISSENKERKE - Nog nooit van haar leven heeft ze zo'n zin gehad in de verkiezingen. Wet houder Koos Meulenberg-op't Hof staat op geen enkele lijst meer. Ze houdt ermee op, na zes tien jaar in het college en twin tig jaar in de gemeentepolitiek. „Je moet niet wachten tot ze zeg gen: zou jij niet eens plaats ma ken voor een ander." Dat ze zo uitkijkt naar de ge meenteraadsverkiezingen van 7 maart, komt doordat ze de ge meente Noord-Beveland inmid dels wel door en door kent. „Je kent de meeste poppetjes en ook het veld heeft weinig geheimen meer. Bovendien komt de uit slag je niet zo kort meer op het lijf. Ét hoop natuurlijk dat mijn eigen partij, het CDA, er met verkiezingswinst uit komt, maar voor geen goud zou ik nog op de lijst willen. Nee, ook niet als lijstduwer, want laten we eerlijk zijn: krijg je veel voor keurstemmen, dan moet je in de raad en krijg je er geen, dan vind je dat ook niet leuk. In wat ik verder ga doen, wil ik zo wei nig mogelijk bij het gemeente huis op de stoep hoeven staan. Ten eerste moet je niet over je graf heen blijven regeren en voor jezelf is het ook niet goed. Het enige wat ik zeker blijf doen is het voltrekken van huwe lijken als ambtenaar van de bur gerlijke stand. Dat heb ik nooit als werk gezien, maar echt als hobby. Van de dertig huwelij ken, afgelopen jaar op Noord-Beveland, heb ik er 17 mogen doen." Terugkijkend op een lange loop baan als gemeentebestuurder, onderscheidt Koos Meulenberg drie perioden: de eerste - met burgemeester Piet Wisse -, de middelste - vanaf de herinde ling in 1995 tot aan het vertrek van M. Everaers -, en de laatste periode met de huidige burge meester C. van Liere, een nieuw college en een ander manage mentteam. „Ik ben blij dat ik die laatste periode heb gehad, want de middelste was niet leuk, zeker niet na de geweldig warme samenwerking die ik van 1990 tot 1995 had met Wisse en collega-wethouder P. Uijl." Ze wijt die stroeve periode nadruk kelijk niet aan de collega's. „Ik heb alleen maar goede collega's gehad." Maar Noord-Beveland bleef na de samenvoeging van de gemeenten Kortgene en Wis- senkerke zeker tien jaar opge deeld. „Het waren twee min of meer organisch gegroeide ambte lijke apparaten. Iedereen heeft Koos Meulenberg-op 't Hof rechten opgebouwd en het zaak je is dan ontzettend moeilijk op te schudden." Meulenberg geeft volmondig toe dat een onder zoek naar het ambtelijk functio neren ook voor het bestuur had moeten gelden. Aanbevelingen „Door de aanbevelingen voor de ambtelijke organisatie uit te voe ren, knapte het al sterk op. Had den we het bestuur ook onder de loep genomen, dan was duide lijk geweest wat eraan schortte. Het is veel beter om je kwets baar op te stellen, dan om je af foto Willem Mieras te schermen. Je wekt geen onno dig wantrouwen op en je kunt er nog eens wat van leren." Als wethouder begon ze indertijd met de damesportefeuille: socia le zaken, welzijn en onderwijs. „Piet Wisse vond dat ik er dorps vernieuwing bij moest nemen, want met de rest kon je niet zo goed scoren. Ik heb het geweten. Net als elk voorstraatdorp, kreeg Wissenkerke te maken met verkrotting in de achterstra ten. Mensen doen nu eenmaal eerder wat aan hun huis dan aan hun schuur. Het was een zootje en er was geld voor dorps- ZIERIKZEE - Kinderen uit groep zeven en acht van de J.L. de Jongeschool in Zierikzee hebben een verkoop ge houden van speelgoed, pannenkoeken en milkshakes. De opbrengst, 330 euro, werd gisteren overhandigd aan een vertegenwoordiger van de hulporganisatie Terre des Hom mes in Middelburg. Het geld gaat naar het Shaplaproject, een hospitaalschip in Bangladesh dat eerste hulp biedt aan mensen op de honderden eilanden van het land. Op het schip worden tevens medische opleidingen gegeven. MIDDELBURG - Bij een kopstaartbotsing op de Lange- vieleweg in Middelburg zijn gisteren twee automobilisten gewond geraakt. Een 33-jarige vrouw uit Arnemuiden stopte met haar auto om iemand te laten instappen. Ach ter haar reden twee auto's. De bestuurster van de achter ste wagen, een 58-jarige vrouw uit de gemeente Veere, remde te laat en botste op de middelste wagen. Die werd bestuurd door een 69-jarige vrouw uit Middelburg. Zij schoof met haar auto door en botste op de voorste wagen. De vrouwen uit Middelburg en Veere klaagden beide over pijn aan de nek. Zij zijn met ziekenwagens naar het zie kenhuis gebracht. De auto's werden weggesleept. MIDDELBURG - Het wandtapijt 'Zierikzee' van het Zeeuws Museum in Middelburg is geselecteerd voor een project van het Metropolitan Museum of Art in New York. Het befaamde Amerikaanse museum bereidt een grote overzichtstentoonstelling voor over de voornaamste wandtapijten wereldwijd, uit de periode tussen 1590 en 1810. De expositie wordt waarschijnlijk in het najaar van 2007 gehouden. Er verschijnt ook een catalogus waarin de vijftig belangrijkste wandtapijten ter wereld worden opgenomen. 'Zierikzee' is daar in elk geval voor geselec teerd. Of het Zeeuwse wandtapijt ook deel gaat uitmaken van de expositie in New York, is nog niet bekend. Volgende week woensdag komt een fotograaf uit New York naar Middelburg om het wandtapijt te fotograferen voor de catalogus. Dat gebeurt in het atelier van de beel dend kunstenaars Paul en Menno de Nooijer. MIDDELBURG - De gemeente Middelburg heeft de voor malige Bolwerkschool in cle Verwerijstraat verkocht. Het gebouw wordt gesplitst verkocht. Een derde deel gaat naar de Oostkerk, die het pand wil gebruiken om activitei ten te houden die niet in de kerk zelf plaats kunnen vin den. Tweederde deel van het pand gaat naar de stichting Padma, die zich bezighoudt met oosterse filosofie. foto Willem Mieras kan eten. Waarop Vollaard stelde dat de slechte situatie in de landbouw niets te maken heeft met de status van Nationaal Landschap. Bijdrage Om het gebied verder te ontwikkelen, kan Borsele voor de jaren 2005-2006 op 750.000 euro van de rijksoverheid reke nen. Eenzelfde bedrag moet bijgelegd worden. De provincie heeft alvast 250.000 euro toegezegd. De rest, 500.000 euro, moet onder meer van de gemeente komen. Borsele heeft nog geen geld opzij gezet. De gemeenteraad moet daarover dit jaar een beslissing nemen. van onze regioredactie GOES - Een 59-jarige vrouw uit Goes is gisterochtend ge wond geraakt bij een aanrij ding met een snorfiets in de Kioetingseweg in Goes. De vrouw had even voor half elf haar auto in de Kioetingse weg geparkeerd en wilde tus sen enkele auto's doorlopen naar het voetpad. Hierbij moest zij het fietspad oversteken. De 27-jarige Goe se bestuurster van de snor fiets, die vanuit de richting van de 's-Gravenpolderseweg kwam aanrijden, kon niet meer op tijd tot stilstand ko men. De 27-jarige vrouw is met on bekende verwondingen over gebracht naar het ziekenhuis in Goes. De 59-jarige vrouw is daar met diverse breuken naar toe gebracht. vernieuwing. Dat werd me niet in dank afgenomen. De mensen hadden helemaal geen zin in die rompslomp en ik kreeg van alles naar mijn hoofd. Later, toen de ellende wel mee bleek te vallen en alles klaar was, scoorde ik dan toch. Ze waren blij dat het zo opgeknapt was." „Scoren is eigenlijk nooit mijn doel geweest, besturen is een be ter streven voor iedereen in de gemeentepolitiek." Meulenberg mag dat gerust zeggen, want ze is nimmer te betrappen geweest op overbodig gekakel. Haar ant woorden waren to the point en in precies het aantal woorden dat nodig was om het duidelijk te maken. Begiftigd met een le vendige mimiek kan ze nog wei eens een commentaar leveren, waarvoor geen woorden nodig zijn. Dan gaat er één wenk brauw omhoog en eentje omlaag en alleen een blinde weet niet wat ze denkt. De enige porte feuille die Koos Meulenberg in haar loopbaan nooit gehad heeft, is die van ruimtelijke ont wikkeling, maar ze heeft dat niet echt gemist. Ze zal haar kwaliteiten voortaan inzetten in de kerkeraad en de classis van de protestantse kerk en in de Raad van Toezicht van het AZZ. Maar eerst de verkiezingen. „Ik ben toch zo benieuwd." (Advertentie) Geniet van onze uitverkoop 10% l/m 40% korting Binnenuit Schouwersweg 7 Heinkenszand 0113 561482 Het is wat kouder geworden, er is al sneeuw gevallen, dus, dacht dat Goese gezin, is het tijd om de vogeltjes wat extra aandacht te geven. Bij een bouwmarkt werd een plastic flesje propvol zonnebloempit ten gekocht. Want daar hou den vogeltjes zo van. Het was wel een ingewikkeld apparaat. Eerst moest een alu minium afdekplaatje verwij derd worden. Daarna moest een meegeleverd stokje dwars door de fles worden geperst en vervolgens moest het ge heel op zijn kop buiten wor den gehangen, want daar sor teert zoiets meer effect dan binnen. De heer des huizes had er na een kwartier prutsen een hard hoofd in dat de vogels zouden begrijpen dat ze op het stokje moeten gaan zitten om de pitten uit het flesje te kunnen halen. Zijn vrouw zag geen probleem: „De gebruiks aanwijzing zit er toch nog op geplakt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 27