Prachtervaring eindigt in deceptie Sproetkop is aanvoerder bij De Graaf PZC Cor van de Velde hoopt zo snel mogelijk terug te kunnen keren naar Cyprus agenda vrijdag 13 januari 2006 19 Cor van de Velde zegde in juni van het cfaelopen jaar zijn baan op, pakte zijn Mer en vertrok in het kielzog van Henk Houwaart naar Cyprus. Het avon- mr bij Omonia Nicosia lonkte, maar aim zes maanden later is de uit Bres kens afkomstige trainer weer terug in Lln woonplaats Knokke. „Toch zijn de ieuren op Cyprus voor mij nog niet ge sloten" e| ffrnrRarry van der Hooft 0OKKE - Op de momenten dat hij te rugdenkt aan zijn tijd op het zonnige ei land, slaat Cor van de Velde steevast balend zijn hand voor zijn gezicht. Tij dens het gesprek gebeurt het meerdere keren, want hij is nog steeds verschrik kelijk teleurgesteld over zijn gedwon gen vertrek. Van de Velde was geliefd binnen de Cypriotische topclub, ver richtte goed werk, maar werd door de nieuwe hoofdtrainer geen blik waardig Wat hem is overkomen, is het lot van meerdere assistent-trainers. Van de Vel- •de werd vorig jaar door Henk Hou- Lart benaderd om mee te gaan naar „Cyprus en hapte gretig toe. Het was een kans waar de voormalig trainer ;van onder meer Breskens, Sluiskil, Steen, Temse, Nieuwkerken en Knokke al jaren op hoopte. Werken met profs, een hele dag bezig zijn met voetbal. Het is geworden waar hij vooraf op 'noopte, alleen had het eind van het avontuur van Van de Velde nog wel uit gesteld mogen worden. »J-.Iedereen weet hoe het werkt", vertelt 'b bij op de bank in zijn nieuwe bunga- G; low. „Als de hoofdtrainer weg moet, 'i wordt je eigen positie ook wankel. Met lOmonia wonnen we van alle kleine joegen, maar in de topwedstrijden lie ten we het liggen. Het publiek was te trots om dat te pikken en daardoor werd de druk steeds groter. Hoewel we maar twee punten achter stonden op de koploper, kreeg Henk (Houwaart) daar steeds meer problemen mee. Hij zat echt onder spanning. Dat was ook niet gek, want op Cyprus kan het echt een m gekkenhuis zijn. De mensen zijn daar zó fanatiek. In het dagelijks leven heb -ik nooit rottigheid meegemaakt, maar als het om sport gaat slaan ze elkaar de hersens in." Toch bleek het ontslag van Houwaart -met vanzelfsprekend het vertrek van Van de Velde in te houden. „Ik moest bij de president van de club komen en dacht: het is gebeurd. Wat wil je, vroeg hij. Waarop ik vroeg: wat willen jullie? Ze wilden dus dat ik bleef en ook de be heerraad stond erachter. Ik wist dat Henk waarschijnlijk een scheef gezicht zou trekken, maar het ging toch om mijn eigen boterham. Ze wilden een Ne derlandse of Duitse trainer halen en dan zou ik assistent blijven. Met de kerstdagen ben ik naar huis gegaan en kort nadat ik terug was op Cyprus, werd de Roemeen Andoni aangesteld. Hij wilde zijn eigen technische staf sa menstellen en zei helemaal niks tegen me. Nog geen goedendag! Hij betaalde zijn assistent uit zijn eigen zak en dus had de club weinig keus." De beleidsbepalers van Omonia, waar ook voormalig RKC-doelman Khalid Si- nouh onder contract staat, zochten ver volgens naar een andere functie voor Van de Velde. „Maar dan zouden er mensen ontslagen moeten worden. Dat was ook niet de bedoeling." Wat volgde was een emotioneel afscheid. „Op het moment dat bekend werd dat ik moest vertrekken, werd voor dezelfde avond een etentje met het bestuur en de spe lers georganiseerd. Aan het eind van de avond stonden die mensen met tranen in hun ogen. Daar stond ik dan, de man met de grote bek. Ik was ineens heel klein en kon het zelf ook niet droog hou den." Toch zat er ook een voordeel aan zijn vertrek van Cyprus. Van de Velde werd weer herenigd met zijn gezin, dat door een geplande verhuizing van Maldegem naar Knokke in België was achtergeble ven. „Dat was het enige nadeel tijdens het afgelopen half jaar. Mijn vrouw zat hier alleen en ik zat daar. Na verloop van tijd leer je natuurlijk wel wat men sen kennen, maar het was toch best zwaar. Ik had het liefst gehad dat ze was meegegaan, maar door de verhui zing naar Knokke was dat onmogelijk. De volgende keer gaat ze gewoon mee." De volgende keer? Verwacht Van de Velde dan nog een nieuwe kans op Cy prus? „Ja, ik ben daar nog niet klaar", zegt hij stellig. „Bij Omonia waren ze tevre den, ze wilden me niet kwijt. De deu ren zijn daardoor voor mij nog niet ge sloten op Cyprus. Een manager is daar nu voor me op zoek en over een week of drie weet ik of ik aan de slag kan als trainer van het nationale team onder 21 jaar. Voorlopig kan ik alleen afwach ten, want er zijn uiteraard meer kapers op de kust. Mijn nadeel is dat ik geen grote naam als voetballer heb. Voor veel trainers geldt dat wel en zij heb ben daar hun hele trainerscarrière pro fijt van. Terwijl ze in de praktijk hele maal niet beter blijken te zijn." Voor Van de Velde geldt dat (nog) niet. Toch heeft hij in de afgelopen zes maan den een hoop bagage verzameld voor de toekomst. „Voor mij was het in het Cor van de Velde gelooft nog in een terugkeer naar Cyprus. Wellicht om weer te werken bij Omonia Nicosia of anders om het nationale team onder 21 jaar te trainen. Dan neemt hij zijn vrouw Viviane in elk geval wel mee. foto Peter Nicolai begin natuurlijk een vreemde gewaar wording", vertelt de vijftigjarige oefen- meester. „We gingen voor iedere wed strijd op afzondering en zeker de derby- tegen Apoel Nicosia was een belevenis. Die wedstrijd leeft al twee weken voor dat het zover is en ook in de twee we ken erna wordt er nog over gepraat." „De avond voor de wedstrijd lag heel de stad al plat. We konden het Hilton hotel alleen via de achteruitgang verla ten. Als je de twee wedstrijden tegen Apoel wint, is het seizoen voor de fans geslaagd. Dan hoef je nog niet eens kampioen te worden. Maar we verloren met 2-1 en daardoor nam de druk al leen maar toe. De fans stonden gewoon te huilen na afloop. We hebben bij een andere wedstrijd nog eens een uur opge sloten gezeten in het kleedlokaal. Voor de deur stond dertig man politie en er werd met traangas gespoten. Toen heb ik 'm echt even geknepen." Ondanks die ervaring zou hij meteen weer op het vliegtuig stappen om terug te gaan naar het eiland. „Want de men sen zijn heel warm", weet Van de Vel de. „Hier is het zo, dat wanneer je je omdraait en vertrekt, je ook meteen ver geten bent. Zo werkt het op Cyprus niet. Ik word nog iedere week gebeld, de mensen laten je niet vallen. Op dat' gebied is het in Nederland en België toch wat killer en afstandelijker. En Cy prioten vinden hun eigen land ook fan tastisch. Het is een trots volk." Misschien maakt hij er binnenkort wel weer deel van uit. „Als het met de natio nale jeugdploeg niets wordt, verwacht ik deze zomer weer wat nieuws te heb ben. De kans is aanwezig dat ik dan bij Omonia talenten ga trainen. En wie weet wat er daarna allemaal nog kan gebeuren." Getuigschrift De club heeft hem in ieder geval nog wel een getuigschrift meegegeven, voor het geval andere clubs interesse heb ben. Op het officiële briefpapier van Omonia Nicosia laat de club weten dat Cor van de Velde een uitstekende trai ner is. „Ik vind het toch mooi dat ze dat aan me mee hebben gegeven. Voor mij is het een prachtige ervaring geweest. Ik weet nu waar ik sta, al vind ik hel nog steeds spijtig dat het zo is geëin digd. Maar nu ik eraan heb geproefd, wil ik ook op dat niveau verder. En mocht dat niet lukken, dan kan ik al tijd hier in de buurt op zoek naar een nieuwe club." duiven s| 'door Fred Rabout i POORTVLIET - Cees de Graaf uit Poortvliet is jeugdlid af. Op 31 december 2005 werd hij acht- u tien jaar. Hierdoor treedt hij toe Y tot het seniorenkorps van de Zeeuwse duivensport. Prestatief zat hij al een poosje op dat ni- veau. In rayon 6 (Tholen en i Schouwen-Duiveland) is hij al jaren een geduchte concurrent van de senioren. Zijn duivin, bijgenaam sproet kop, werd vorig jaar tweede in let generale duifkampioen- schap van het rayon. Dit jaar deed de ondertussen driejarige duivin het dunnetjes over. De as- s duiftitel oude duiven in het rayon werd behaald. Voorts was er een derde plaats te noteren in let duifkampioenschap van Zee- land. Hij moest alleen Arnemui- uenaar Cees Schroevers, die een i superseizoen beleefde, voor la- ten gaan. Tijdens de nationale manifesta- tie in Rosmalen mocht hij zelfs op de hoogste trede van het po- i klimmen, omdat zijn duif 103' (de eindcijfers van het ring- nummer om het rechterpootje), de beste prestaties van geheel Nederland bij de jeugd had bin- Bongehaald. •het is een alleskunner", zegt jl ^raaf. duif vliegt in de kop vanaf de vitesse tot en met je dagfond. Hij was in 2003 al de beste duif in het Zeeuwse 'jeugdkampioenschap. Hij vloog •afgelopen seizoen vijftien prij zen, miste één keer en dat op het Jubileumconcours van het NPO vanuit Le Mans begin juni. Hij jon in de vereniging de Reis duif van Scherpenisse de con- 1 [r?® vanuit La Souterraine (dagfond), Alblis (midfond) en 1 ^archies (vitesse). Hij kan het 1 dus op alle afstanden, een echte aurounder." Leermeester Hoewel Cees de Graaf nog jong fff6 tweedejaars student aan ue. Cios in Goes een ei-varen uieker. „Het begon al op mijn ?n?e"' vertelt hij- „Via een Jüooivriendje kwam ik met de uwen in aanraking. Op mijn j6n, d w«'d ik lid van de Reis- oo ^ank aan di® ondertus- *n 82-jarige Leen Hage die op va /aar honderd meter hier vandaan woont en waar ik vrij- dagelijks te vinden was. Ik n en vind het nog steeds in drukwekkend wat die man voor zijn duiven doet. Hoe hij begaan is met deze sport, blijkt uit het feit dat hij nog een nieuw hok heeft laten neerzetten. Hij is een man die nog altijd enorm gedre ven is. Hij was mijn mentor, mijn leermeester." Gaat het in de duivensport vaak van vader op zoon, dat is niet het geval bij de familie De Graaf in Poortvliet. Sterker, va der Jaap, 47 jaar, werd door zijn zoon met het virus besmet. Na dat Cees was begonnen met het hokje van twee bij twee en acht duifjes, hielp vader acht jaar ge leden een echt hok te bouwen. Jaap: „Cees heeft me geleerd een duif vast te houden, ik wist er echt geen hout van, maar vond de hobby van mijn zoon wel leuk. Het boeide me hoe hij met de duiven omging. Ik werd er steeds meer bij betrokken en nu Cees vanwege zijn studie vroeg van het 'eiland' weg moet en laat terug is, neem ik voor een groot deel de verzorging voor mijn rekening. Komend sei zoen gaan we zelfs als combina tie De Graaf in de registers." Monogaam Het spel dat de laatste jaren ge speeld werd, was het we duwschap met de doffers tot de natoer concoursen. Daarop moesten de duivinnen het op we duwschap doen. Een uitzonde ring hierop was de 'sproetkop'. Na de eerste kweekronde werd hij op het hok van de jonge dui ven gestationeerd. Hij mocht voor het inkorven uiteraard wel zijn partner zien en bleef tussen de jonge duiven monogaam. Cees: „Het is ongelooflijk wat een trainingsarbeid die duif ver richt. Hij blijft altijd een kwar tier langer in de lucht dan de zijn collega's. Voor het nage slacht heeft hij nog een wat min dere prestatiecurve. We gaan hem komend seizoen een keer op een andere doffer plaatsen. Gewoon uitproberen, want ook in de kweek moet hij het toch kunnen." Komend seizoen gaat de Combi natie De Graaf het een keer met acht koppels op het dubbele we duwschap proberen. Een beetje noodgedwongen. Vader en zoon De Graaf begonnen het seizoen 2005 met vijftien vliegkoppels en acht kwekers, die bij Leen Hage gehuisvest zijn. Uit de vliegkoppels wordt een ronde ge kweekt. In totaal zaten er een dertigtal jonge duiven op het hok. Cees: „Met de jonge hadden we een wat minder geslaagd sei zoen. We hadden nogal wat ver liezen. Tweederde van ons hok hebben we verspeeld. Dat bete kent dat er weinig geselecteerd moest worden. Daarnaast raak ten we ook nog een keer vier oude doffers kwijt, vandaar dat we het aantal koppels, een beet je uit nood geboren, komend sei zoen teruggebracht hebben tot acht en we het dubbele we- duwschapsspel gaan proberen. De dagfond blijft ons hoofddoel. Dat is de laatste jaren al onze ge liefkoosde discipline. Hebben we in 2005 ook onze sterkste uit slagen op gehaald, met onder meer één en drie op La Souter raine met vijf van de acht in de prijzen. Op Tours noteerden we één, drie, zeven en tien. Hier hadden we er acht van de tien op de uitslag. Beide uitslagen zijn overigens op verenigingsni veau." Het moge duidelijk zijn: de kers verse combinatie begint met de nodige ambitie aan het seizoen 2006. Met de 'sproetkop' als on betwiste aanvoerder van de troe pen. Eindstanden Rayon 6: Hokkampioenschappen: Oude dui ven: Vitesse: 1. comb. Hoek, 2. M. Laban&Zn, 3. D. Vaders. Midfond: 1. M. Laban&Zn, 2. comb. Hoek, 3. I. Berkey. Dagfond: 1. J. den Hengst, 2. J. Bolier, 3. comb. Hoek. Overnachtfond: 1 j. van Dommelen, 2. J. Verwijs, 3. P. v.d. Meu- len. Jonge duiven: Vitesse: 1. C. Laban, 2. D. Vaders, 3. A. Capelle. Midfond: 1. comb. Hoek, 2. G. v.d. Kamp, 3. J. Moer land. Natoer: 1. J. Bolier, 2. D. Vaders, 3.1. Quist. Duifkampioenschappen: Oude dui ven: Vitesse: 1. G. v.d. Kamp, 2. M. Laban&Zn, 3. D. Vaders. Midfond: 1. I. Berkey, 2. C. Moeliker, 3. J. Bolier. Dag fond: 1. K. v.d. Berge, 2. L. Reijngoudt, 3. S. Vermaas&Zn. Overnachtfond: 1. mevr. A. Vermaas, 2. P. Wagemaker, 3. J. Verwijs. Jonge duiven: Vitesse: 1. C. Laban, 2. A. Capelle, 3. comb. Hoek. Midfond: 1. J. Moerland, 2. G. v.d. Kamp, 3. comb. Hoek. Natoer: 1. C. Berrevoets, 2. D. Va ders, 3. J. den Hengst. Generaal Hok: 1. comb. Hoek, 2. J. Bol ier, 3. G. v.d. Kamp, 4. J. den Hengst, 5. A. Capelle, 6. D. Vaders, 7. J, Moerland, 8. J. Capelle, 9. C. Moeliker, 10. M. Laban&Zn. Generaal Duif (oud): 1C. de Graaf, 2. J. Bolier, 3. D. Vaders, 4. M. Laban&Zn, 5. J. den Hengst. Verenigingsklassementen: PV de Voorwaarts Zaamslagveer: Oude duiven, vitesse, onaangewezen (oa): gebr. Scheele; aangewezen (a): ge- br. Scheele; duif: A. Schieman&Zn; to taal: 1. gebr. Scheele. Midfond: oa: A. Schieman&Zn; a: E. Strooband; duif: A. Schieman&Zn; totaal: gebr. Scheele. Dagfond: oa: gebr. Scheele; a: F. Schee le; duif: gebr. Scheele; totaal: D. Dobbe laar. Overnachtfond: oa: gebr. Scheele; a: M. Scheele; duif: M. Scheele; totaal: gebr. Scheele. Jonge duiven, vitesse: oa: gebr. Scheele; a: gebr. Scheele; duif: gebr. Scheele; totaal: gebr. Scheele. Midfond: oa: gebr. Scheele; a: A. Nicolaas; duif- A. Nicolaas; totaal: A. Nicolaas. Natoer- oa: gebr. Scheele; a: comb. Hamelink; duif: gebr. Scheele; totaal: comb. Hame link. Jeugd: 1. Jelle Scheele, 2. Elke Schee le, 3. Lieke Scheele. Generaal Hok: 1. gebr. Scheele, 2. A. Schieman&Zn, 3. D. Dobbelaar, 4. E. Strooband, 5. F. Scheele. Generaal duif oud: 1. E. Strooband, 2 A. Schieman&Zn, 3. gebr. van Hoeve. Generaal duif jong: 1,2 en 3. gebr. Scheele. vrijdag Basketbal Vrouwen. Overgangsklasse: BC Vlis- singen 2-High Five (19.45 uur). Eerste klasse: Marathon-Marathon 2 (19.45 uur), BV Souburg-Dynamo'70 (21.30 uur). Mannen. Eerste klasse: Volhar ding-Barons 2 (20.30 uur). Tweede klasse: Dynamo'70-BV Souburg 2 (19.45 uur), Scheldesport 2-Volharding 2 (20.00 uur), Marathon-Voorwaarts (21.30 uur), Biljarten Driebanden. Derde divisie. Poule 5. Hoondert/de Waard-Royal/De Parel (19.30 uur, biljartpaleis Jacobs). Vierde divisie, poule 4. 3B SD Partyservi ce-Groot Avontuur (19.30 uur, biljartcen trum Yip Plaza, Goes). Graanbeurstrofee. Driebandentoer- nooi. Tweede ronde. Locatie: clubhuis De Graanbeurs, Zierikzee. Aanvang: 19.00 uur. Dammen PZDB-competitie. Hoofdklasse: GZC-BDV (in Zierikzee). Aanvang: 19.30 uur. Paardensport Indoor Zeeland. Springen paarden. 9.30 uur: 1.30m twwe fasen. 12.00 uur: jonge paarden klassiek. 13.30 uur: 1.35m twee fasen. 16.00 uur: finale klas se L. 18.15 uur: finale klasse M. 19.45 uur: paar/pony. 20.45 uur: 1.40m klas siek. Locatie: Zeelandhallen te Goes. Voetbal Eredivisie: FC Groningen-SC Heeren veen (20.30 uur). Eerste divisie: FC Zwolle-Excelsior, FC Volendam-FC Dordrecht, MVV-FC Eind hoven, TOP Oss-Go Ahead Eagles, De Graafschap-Veendam, FC Omniworld- Stormvogels/Telstar, Helmond Sport- WV-Venlo, Cambuur Leeuwarden- AGOW, Emmen-Fortuna Sittard. zaterdag Atletiek Deltacross. Vierde wedstrijd Delta- crosscompetitie. Programma: 12.00 uur: 1100 m pupillen C, 12.10 uur: 1100 m pupillen B, 12.20 uur: 1100 m meisjes pupillen A, 12.30 uur: 1100 m jongens pupillen A, 12,45 uur: 1100 m meisjes D, 12.55 uur: 2200 m jongens D/meisjes C. 13.15 uur: 2200 m meisjes B, vrou wen korte cross, 3300 m jongens C/meisjes A 13.45 uur: 3300 m man nen korte cross, 4400 m jongens B, 14.15 uur: 7500 m jongens A/masters H50.H60, 10000 m mannen senior en masters H40. Secretariaat: Manege Lisi- duna, Hogeweg 59, Westenschouwen. Trimlopen: 2500 m, 5000 m, 7500 m en 10000 m. I Basketbal Vrouwen. Hoofdklasse: Virtus-BC Vlissingen. Mannen. Overgangsklasse: Schelde- sport-Springfïeld 2 (21.15 uur). Eerste klasse: Smokkelhoek-Agathos 2, ABC-BC Vlissingen 2. I Biljarten PK Bandstoten vijfde klasse, poule Noord. Organisatie: BV Onder de To ren. (café Onder de Toren, Kattendijke). 12.30 uur. PK Bandstoten vijfde klasse, poule Zuid. Organisatie: BV Ons Vermaak, (ca fé De Lamsoren). 12.30 uur. Grote Prijs Spuitpleisterspecialist J. Mathia. Locatie: HCR De Kroon, Wis- senkerke. 11.00 uur B-groep, 14.30 uur: A-groep. Pool. Promotie klasse. Pooltime-No Fear. (12.00 uur. De Distel, Roosendaal). Dammen Zeeuws kampioenschap. Achtste ron de in hoofd- en promotieklasse, negen de ronde in eerste en tweede klasse. Lo catie: Ons Dorpsleven in 's-Gravenpol- der. Aanvang: 13.00 uur. Futsal "I COVS-futsaltoernooi. Locatie: sport centrum Vliegende Vaart, Terneuzen. Aanvang: 10.00 uur. Prijsuitreiking: 17.00 uur. Organisatie: scheidsrechters- vereniging Zeeuws-Vlaanderen. Paardensport Indoor Zeeland. Springen paarden. 9.00 uur: jonge paarden. 10.00 uur: klei ne finale 1/30/135m. 11.3 uur: leine fina le 1.40m. 1300 uur: finale 1.30m. 14.30 uur: finale Z. 16.00 uur: final ZZ; 18.30 uur: finale 1.35m. 21.30 uur: final 1.40m. Locatie Zeelandhallen Goes. Dressuur RV Renesse. 9.30 uur: po ny's B. 10.07 uur: paarden B. 11.15 uur: paarden LI. 13.30 uur: pony's L1. 15.00 uur: paarden L2. Locatie: Manege Grol, aan de stoofweg 10 te Renesse. Schaken Persoonlijk kampioenschap jeugd. Locatie: 't Kaaike, Zuiddorpe. Aanvang: 10.00 uur. Voetbal Eredivisie: Heracles Almelo-AZ (19.30 uur), NAC Breda-Roda JC (19.30 uur), RKC Waalwijk-RBC Roosendaal (20.00 uur). Eerste klasse C: SSV'65-Achilles Veen, Roda Boys-Arnemuiden, Rijs- oord-GJS, Dinteloord-Nieuw Lekker- land, Oostkapelle-Groote Lindt, VVGZ- LRC (15.00). Tweede klasse E: NSVV- Tholense Boys, AZW-Zaamslag, Kapel- le-Terneuzense Boys, Rillandia-De Meeuwen, Wieldrecht-Hardinxveld, GPC-VVC'68 (15.00). Derde klasse A: Heikenszand-ZSC'62, Nieuwdorp-Vee- re, Serooskerke-'s Heer Arendskerke (15.00), Spui-Bruse Boys, WHS-FC Dau- wendaele, Duïveland-SKNWK. Derde klasse B: Rust Roest-TSC, Noad'67- Ko gelvangers (15.00), JPS-Olympia'60, Zwaluwe-Klundert, Seolto-The Gun ners, DVO'60-Baronie. Vierde klasse A: Bevelanders-Colijnspl. Boys, Cad- zand-SVD, DFS-MZVC, Nieuwland-Hoe- dekenskerke, Wolfaartsdijk-Borssele (15.00), VCK-Apollo;69 (15.00). Vierde klasse B: ZPR'84-Krabbendijke, Smer- diek-Brouwershaven, SPS-Wemeldin- ge, SC Stavenisse-Vrederust, Yerseke- Mevo, Kruiningen-WIK'57, Indien niet anders vermeld, aanvang 14.30 uur. Vriendschappelijk: Hoek-Deurne (14.30 uur). Juniorenvoetbal. A-junioren, derde divisie D: Sarto-WSC, Haarsteeg- Geldrop, Nuenen-Jeka, Baronie-Halste ren, UNA-BVV/Caterpillar, BSC-Terneu- zen (14.45). B-junioren, derde divisie D: RKTVV- ODC, TSC-UNA (12.30), Jeka-Brabantia, WSC-EBOH, RCS-Internos, BVV/Cater- pillar-BSC. Indien niet anders vermeld, aanvang 14.30 uur. Vrouwenvoetbal. Eerste klasse A: CSW-RCL, Oostkapelle-Pancratius (14.30), Reiger Boys-Wartburgia 2, Smerdiek-Muiden (14.30), Ter Leede 2- Rijnvogels. Derde klasse: SC Ever- stein-GW'63, GJS-Rijsoord 2, Kerkwijk- Oostkapelle 2 (10.30), Sleeuwijk-Tricht, De Meeuwen-Wieldrecht (12.00), WIK'57-Papendrecht (11.30). Volleybal Vrouwen, regiodivisie: Kwiek-De Burgst (De Vanger, 17.30 uur), Fu- sion-Rijnmond 2, Sarto 2-Triade/VCT, VOY-Voko/Finenzo, Savok-Morres/Hulst (Vlaanderenhal, 15.00 uur), Benevia- SSS. Promotieklasse B: Udenhout- Smash'75, Siiedrecht Sport 2-Dunamis, Sarto 3-Triade/VCT 2, Sic Pugno- Atak'55, DVO-Morres/Hulst 2, Zuvo-Fo- ranto. Eerste klasse D: Ardito-De Burgst 2, De Sterre-Volley Zuid 2, Sic Pugno 2-VVS'92, YVC-Groene Ster. Tweede klasse F: VVS'92 2-Zuvo 3, Mytilus-Mikro Electro/Roosendaal 5. Voorwaarts-VVR, YVC 2-WS'92 2, YVC 3-Morres/Hulst 3, Zuvo 3-Savok 2. Der de klasse A: Kwiek 3-Benevia. Derde klasse G: AVC'87 2-De Burgst 4, Mytilus 2-VVS'92 4. Sic Pugno 5-WS'92 3, Savok 3-Savok 4, Scheldesport-Ardito 2. Mannen, regiodivisie: Jola/Olym- pus- Voko/Finenzo, Mytilus-Rijnmond 3, Sarto-Coolflash/Ekspalvo 2, VOY-Atak- '55, Schovocomca-Morres/Hulst, Zu- vo-Rijnmond 4. Promotieklasse A: Kwiek- Wik/Univé (De Vanger. 19.15 uur), RVC/ Libanon'50-DVO, Siiedrecht Sport 3- Phoenix, King/Capelle-Spivo, Rijnmond 5-Fikszo/Krïmpen 2. Promo tieklasse B: De Zebra's-Gepidae, Uden- hout- Voko/Finenzo 2, Mikro Elec tro/Roosendaal 2-Triade/VCT, Sic Pugno-VVS'92, Volley Zuid-Rowi, Bene- via-Spivo 2. Eerste klasse D: AVC'87-Sic Pugno 2, Morres/Hulst 2-De Zebra's 2, AVC'87-De Burgst, Mytilus 2-Breda/Beach, YVC- Morres/Hulst 2. Tweede klasse A: Mevo'80- Fikszo/Krimpen 4. Tweede klasse G: Kwiek 2-De Burgst 3, AVC'87 2-Gavok 3, Voorwaarts-Gavok, Ardito- VVS'92 2. Derde klasse G: De Sterre- De Burgst 5, AVC'87 3-Ardito 2, Voorwaarts 2-AVC87 4, Savok-De Kikkers. Waterpolo Mannen. Bond. Tweede klasse: Schelde-Warande (17.45 uur, Terneu zen). District. Eerste klasse: DBD-Stormvogel (17.45 uur, Best). Tweede klasse: Hieronymus 2-Schel- de 2 (19.30 uur, Roosendaal); SBC2000 2-Stormvogel 2 (20.45 uur, Breda). Der de klasse: Ganze-TRB/RES 2 (19.30 uur, Goes). Mannenjeugd: Zuidwest hoek-Schelde (20.00 uur, Hoogerheide). Junioren: Hieronymus-Stormvogel (18.45 uur Roosendaal); SBC2000-Schel- de (14.45 uur, Breda). Vrouwen. Eerste klasse: Schelde-Lu- tra (17.00 uur, Terneuzen). Vierde klas se: Ganze-TRB/RES 4 (18.45 uur, Goes). Meisjes: Arethusa-Schelde (18.30 uur, Oss). I Zaalkorfbal Overgangsklasse B: Maassluis-Fortis. Eerste klasse G: Swift-Ondo (19.40), Tjoba-Bolnes (16.25). Tweede klasse G: Good Luck-TOP, Korbis-AII Ready. Derde klasse C: Atlas-Stormvogeis (19.50), Korbatjo-Ondo, Ventura Sport-Seolto, Oranje Zwart-Togo. Vier de klasse B: Scheldevogels-Blauw Wit, KVK-BKC (18.20), Volharïng-'t Cap- proen (15.00), Zaamslag-Luctor (18.30). Zwemmen Districtscompetitie 1e klasse deel 3. Zwembad De Geul, Papendrecht. Luc- tor et Emergo Middelburg, De Schotejïl Middelharnis, De Geul. Papendrecht. zondag Basketbal Mannen. Hoofdklasse: BC Vlissin- gen-Pendragon (15.00 uur). I Biljarten Driebanden eredivisie. Delta/ Ocken- burgh-BC Den Hoek. (13.00 uur. Brasse rie Ockenburgh, Goes). PK Bandstoten vijfde klasse, poule Noord. Organisatie: BV Onder de To ren. Locatie: café Onder de Toren, Kat tendijke). Aanvang 12.30 uur; finale: om streeks 16.00 uur. PK Bandstoten vijfde klasse, poule Zuid. Organisatie: BV Ons Vermaak. Lo- catoe: café De Lamsoren. Aanvang: 12.30 uur; finale omstreeks 16.00 uur. Darts Extran open darttoernooi. Inschrij ven; 12.00 uur. Aanvang: 13.00 uur. Lo catie: partycentrum Haestinge in Sint-Maartensdijk. Paardensport Dressuur RV Renesse. 9.00 uur: paar den Z2. 10.10 uur: pony's Z2.10.20 uur: paarden Z1. 11,45 uur: paarden M1. 14.30 uur: paarden M2. 15.37 uur: po ny's M1. Locatie: manege Grol, aan de Stoofweg 10 te Renesse. Dressuur LR PC De winruiters. 10.00 uur: paarden M1. 10.30 uur: po ny's M. 10.45 uur: paarden M2. 1.20 uur: paarden 1. 1150 uur: paarden Z2, 12.20 uur: pony's B. 12.30 uu: pony's LI13.00 uur: pony's L2.13.15 uur: paar den B. 15.00 uur: paarden L1. 1.45 uur: paarden L2. Locatie: manege Hippo D'Or, aan de Baanstpoldersedijk te Nieuwvliet. Tafeltennis Open Zeeuws kampioenschap ge- mengddubbel. Wedstrijden op vier verschillende niveaus. Aanvang: 9.45 uur. Locatie: De Zandkuil aan de Breeweg in Middelburg. Voetbal Eredivisie: ADO Den Haag-FC Utrecht (12.30 uur), Vitesse-Feyenoord (12.30 uur), Ajax-NEC (14.30 uur), Willem ll-FC Twente (14.30 uur), Sparta-PSV (16.30 uur). Eerste divisie: FC Haarlem-FC Den Bosch. Eerste klasse C: Rood Wit V-WSC, Blauw Geel'38-Unitas, DFC-TEC, OJC Rosmalen-Terneuzen, OSS'20-RKDVC, Desk-Internos. Twee de klasse E: Oosterhout-Vlijmense Boys, Zierikzee-Madese Boys (14.00), SC 't Zand-Oisterwijk, RCS-Dongen, Uni- tas'30-Halsteren, Dosko-Voab. Derde klasse A: Goes- Steen, BSC-Domburg, Moerse Boys-SC Gastel, Breskens-Patrij- zen, HSC'28-Vlissingen, ZeelandiaMid delburg- MOC'17. Vierde klasse A: Jong Ambon-Hulsterloo, Hontenis- se-Axel, De Noormannen-Vogelwaarde, RIA W.- Hoofdplaat, HVV'24-Koewacht, Clinge- Aardenburg. Vierde klasse B: FC Bergen-Steenbergen, Luctor'88- Hansw. Boys, Meto-Val Aan, Walche- ren-Odio, Wernhout-Divo, Grenswach ters- WVV'67. Vijfde klasse A: Bier vliet- Groede, Philippine-IJzendijke, Schoondijke-SDO'63, Sluis-Corn Boys, Sluiskil-Graauw. Vijfde klasse B: Le- wedorpse Boys-Renesse, Zeeland Sport-Ouwerkerk, Volharding-Nieuw Borgvliet, Kwadendamme-Vosmeer, Kaaise Boys-Rimboe. Indien niet anders vermeld, aanvang 14.30 uur. Vrouwenvoetbal. Derde klasse: Mar- jola Girls-Kaaise Boys, Noad-Madese Boys, SC Gastel-Schijf, OVV'67-Terneu zen (10.30), SC 't Zand 3-Blauw Wit'81, WDS'19-Dongen. Zwemmen Nationale B-competitie deel 3. Zwembad Vliegende Vaart, Terneuzen. De Schelde A ontvangt De Stormvogel A, SBC 2000 Breda en De Devel uit Zwijndrecht. Aanvang: 14.15 uur. Nationale C-competitie deel 3. Zwembad Reynaertland, Hulst. ZC Koe wacht ontvangt De Bevelanders Kapelle en Scheldestroom Breskens. Aanvang: 13.00 uur. Districtscompetitie 1e, 2e en 3e klasse deel 3. Zwembad Groene- woud, Kapelle. Zeelandia ontvangt De Stormvogel B, De Schelde B en De Gan- ze Goes. Aanvang: 13.45 uur. Districtscompetitie 2e en 3e klasse deel 3. Zwembad De Eenhoorn, Oost burg. De Bruinvis ontvangt De Otters Axel, De Honte Kloosterzande en Onder dak Zierikzee. Aanvang: 14.30 uur. Long distance zwemmen. Opening duursportseizoen van Werkgroep Triat lon Zuidwest Nederland. Programma: 13.15 uur: 1000 m. 13.45 uur: 500 m. 14.00 uur: 2000 m, 15.00 uur: 3000 m. Locatie: zwembad De Plantage, Sport- laan te Hoogerheide. Cees de Graaf is net achttien, maar kan al jaren met de senioren meekomen. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 19