Axel Devries wil naar Eurovisie Songfestival Schoolbestuur zet fusieplan door Q Een dag tussen ht|S Zeeuwse kapitaal Marifoons voor brugwachters weekenddiensten Uitbreiding hotelcapaciteit in Goes Sint Willibrord en Buys Ballot College Goes gaan per augustus 2007 samen Ze kennen elkaar door en door. Toch weten ze iets niet van elkaar. door René van Stee SLUISKIL - De carrière van de Vlaamse zanger Axel De- vries uit Sluiskil staat nog in de kinderschoenen. Hij heeft in zijn geboorteland al een ar tiestencontract bij Ars Produc tions, het grootste onafhanke lijke platenlabel in Vlaande ren. Maar deelname aan de Bel gische voorronde van het Euro visie Songfestival moet voor de zo vurig gewenste doorbraak zorgen. „Eurosong wordt mijn vuur doop op de Belgische televisie. Heel spannend en tegelijker tijd een enorme uitdaging. Want de beoordeling van de vakjury is niet mals. Dat bleek al tijdens de audities. Vooral ten opzichte van hen hoop ik er ongeschonden uit te ko men", vertelt Devries (31). Voor Eurosong heeft Devries samen met zijn neef Ronald Vanhuffel het nummer 'Alleen jij' opgenomen, een popachtig lied over de liefde en zielsver wanten. Vanhuffel werkte in het verleden als producer mee aan cd's van onder meer Blof en Volumia. Mede daardoor be schikte hij over de juiste ingan gen. „Vanhuffel is ook mijn mana ger. We zijn bezig met opna mes voor een single die van de zomer moet uitkomen. Ik zing uitsluitend Nederlandstalig. De nummers schrijf ik bijna al lemaal zelf." Devries kan tijdens zijn optre den voor Eurosong niet alleen rekenen op zijn begeleidings band, ook zijn (Nederlandse) vriendin Sabina den Hartog doet mee. Zij begeleidt haar partner tijdens de competitie op akoestische gitaar en als achtergrondzangeres. Speciaal „Dat maakt alles extra spe ciaal. Vooral ook omdat we el kaar leerden kennen bij Never too late, een band waarin ik nog steeds speel. En hoewel al les om Axel draait, ben ik trots dat ik een steentje mag bijdra gen", aldus Den Hartog. De concurrentie tijdens Euro song is zwaar. Want Devries neemt het in de voorronde op tegen artiesten als Kate Ryan en Peter Everard, de eerste win naar van het Vlaamse Idols. Bo vendien kan hij moeilijk in schatten of zijn Hollandse tong val goed zal vallen bij de jury. Het kijkerspubliek bepaalt in belangrijke mate wie verder gaat. Vanuit Nederland is sms'en echter niet mogelijk. Devries vreest dat hij daardoor een hoop stemmen mist. „Dat schiet dus niet echt op. Verder is er ook de concurren tie van Engelstalige liedjes. Het Nederlands wordt dan al gauw afgedaan als oubollig. Maar ik ben nergens bang voor, want ik ben niet voor niets de audities doorgeko men." Devries doet mee aan de derde van vier voorrondes met in to taal 28 deelnemers. Per voor ronde gaan de nummers één tot en met drie verder naar de halve finale- Er zijn ook twee wildcards. De winnaar van grote finale verde digt de eer van België tijdens Eurosong in Athene. Devries en Den Hartog hebben nu al ra zend druk, maar naarmate Eu rosong met rasse schreden na dert, wordt het allemaal nog hectischer. In Sluiskil en Sas van Gent is inmiddels een promotiefilmpje gemaakt. Daarnaast kost het repeteren veel tijd. Dat ge beurt vooral in de avonduren en het weekeinde. Snipperdagen „We moeten het naast ons werk doen. Het kost heel veel snipperdagen, maar tot nu toe loopt het gesmeerd. Helaas zit er een kink in de kabel, want ik ben herstellende van een griep. Daarom doe ik het nu even rustig aan. Zenuwachtig word ik daar trouwens niet van. In gedachten heb ik het optreden al honderd keer ge daan. Het kan eigenlijk niet meer misgaan." Axel Devries en Sabina den Hartog zijn zondag 22 januari te zien op de VRT. De uitzen ding begint om 20.20 uur in de studio's van Studio 100 in Schelle, onder meer bekend van K3, Samson en Gert, Ka bouter Plop en Piet Piraat. NIERSTICHTING Axel Devries uit Sluiskil hoopt straks, begeleid door zijn vriendin Sabina den Hartog, mee te doen aan het Eurovisie Songfestival. foto Camile Schelstraete vrijdag 13 januari 2006 door René Schrier MIDDELBURG - „Op een dag als vandaag realiseer je je nog eens dat je bezig bent met het kapitaal van de Zeeuwe maat schappij", met die reactie keek ROC Zeeland clusterdirecteur A. Nagtegaal donderdag terug op de derde visiedag van zijn ROC. De visiedag is de jaarlijkse bij eenkomst waarop alle ongeveer 750 medewerkers van het ROC Zeeland bij elkaar komen en met elkaar van gedachten wisse len over het onderwijs aan hun school. „We zijn met 750 medewerkers en 8000 deelnemers bezig in een poging die mensen op een ver volgopleiding of in een baan te krijgen. Dat doen we samen met het Zeeuwse bedrijfsleven en met de andere onderwijsinstel lingen. Het mbo is de ruggen graat van de economie. Daar mag 'best eens een dacht en waardering voor-1 vindt Nagtegaal. 52: Op de visiedag praten de Zeeland-collega's met d over hoe ze met hun werk'; zijn. Ook proberen ze va kaar te leren en ervaring^ elkaar door te geven. Daarnaast is de dag bedoek ontmoetingsdag waarop ongedwongen sfeer de i. ten weer aangehaald kus worden, legt K. de Bruijn,i; vatiemanager van het ROC) land uit. Echt vrijblijvend was het. derdag niet, want het ROC; land is bezig met een op als voorbereiding op het van competentiegerichte a dingen vanaf 2008. Nagtegaal legt uit dat hetrc ment van die operatie gene en dat nu wordt de invulling van het nieuwe derwijssysteem. Daar zijné siedagen mede voor bedoeld door Wout Bareman TERNEUZEN - De brugwach ters op de bruggen over het Ka naal Gent-Terneuzen bij Sluis kil en Sas van Gent zijn voor taan bereikbaar via de mari foon. Daarmee gaat een langge koesterde wens van de binnen schippers in vervulling. In geval van nood kunnen de schippers en brugwachters nu recht streeks met elkaar communice- De schippersvereniging Konink lijke Schuttevaer pleitte jaren lang voor marifoonverkeer tus sen de bruggen en de scheep vaart. Pas na een aantal zware aanvaringen met gewonden ging Rijkswaterstaat overstag. Sinds vorig jaar wordt iedere draai van de bruggen vooraf aangekondigd en nu komt daar dus de mogelijkheid tot mari foonverkeer bij. Hoofd W.V; van het Waterdistrict schelde van waterstaat neuzen: „Maar inderdaadal in situaties waarvan de b: wachter vindt dat er moetï den ingegrepen. Want de va woordelijkheid voor de afój ling van het scheepvaartvai bij de bruggen blijft in haia van de verkeerscentrale neuzen." Na twee zware aanvaringe 2002 en 2003) besloot Wsj staat de eigen Adviesdienst? keer en Vervoer opdracht hi ven een onderzoek in te stt naar extra veiligheidsmaaüg len. Vorig voorjaar al werd os j eenstemming bereikt pakket maatregelen. Naast I l gebruik van de marifoon aankondigen van het dia van de bruggen wordt ook werkt aan een betere lichts^ lering. zaterdag 14 en zondag 15 januari 2006 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Huisartsen Walcheren Huisartsenpost Walcheren Koudekerkseweg 86, Vlissingen tel. 0900-1985 (geopend ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur, in het weekend of tij dens feestdagen) De Veerse Huisartsen Patiënten huisartsen: Rullens, Bats, Ubels, Van Tol, Van Eede, Spekhorst en Van der Male. vrij. 17.30-zon. 23.00 uur: Y. Bats/G.C.M. Rullens, Dorpsstraat 2, Oostkapelle, tel. (0118) 581276. zon. 23.00-ma. 8.00 uur.F. v. Eede, de Casembrootstraat 24, Westkapelle, tel. (0118) 571234. Tandartsen Walcheren D. P. Laverman, Meanderlaan 218, Mid delburg, tel. (0118) 635787. Spreekuur 11.00-12.00 uur. Verloskundigen Vlissingen, don. 20.00-vrij. 20.00 uur: H. de Pundert, tel. (0118) 471140. vrij. 20.00-zon. 22.00 uur: M. Snoep, tel. (0118) 471140.H. de Pun dert, tel. (0118)471140. Middelburg, vrij. 21.30-zon. 21.30 uur: M. de Jonge, tel. (0118) 616761. Dierenartsen Landbouwhuisdieren: tel. (0118)633803. Kleine huisdieren: A.L. Hoogveld en R.B.M. Meesters, Kor te Noordstraat 61, Middelburg, tel. (0118) 637077. Spreekuur 11.00-12.00 en 17.00-18.00 uur. Landbouwhuisdierenpraktijk Wal cheren (grote huisdieren) Oude Domburgseweg 33a te Oostkapelle tel. (0118) 633803, za. en zo. visites aanmelden van 08.00-09.00 Dierenartsenpraktijk Meliskerke R. Roskam, Kelderweg 1,tel. (0118) 592838. Vogel- en Egelopvang De Mikke Het hele weekend bereikbaar onder tel. 0118 628288. Apotheken Stadsgewest Vlissingen/Middelburg: Zaterdag 10.00-17.00 uur: Apotheek Hummelen, Markt 69, Middel burg, tel. (0118) 612134. Apotheek Ringeling, Lange Delft 133, Middelburg, tel. (0118) 612538. 24-uursdienst (voor spoedeisende re cepten): Apotheek De Singel, Singel 9, Vlissin gen, tel. (0118) 412730. Thuiszorg Stichting Werkt voor Ouderen (voor zorg thuis), tel. 06-51422232. Zorgstroom Voor gezinsverzorging, wijkverpleging en uitleen verpleegartikelen, tel. 0118-684000. door Harmen van der Werf GOES - Goes wacht een flinke uitbreiding van het aantal hotel kamers. Hotel Goes Van der Valk heeft vergevorderde plan nen voor uitbreiding. Het oude GAK-kantoor aan de Van de Spiegelstraat krijgt mogelijk een hotelfunctie én er ligt een plan om hotel De Korenbeurs aan de Grote Markt in afge slankte vorm terug te krijgen. Hotel Goes Van der Valk, vlak bij de Deltaweg, wil de hotelca paciteit vergroten van 120 naar 160 hotelkamers en ook het aan tal vergaderzalen uitbreiden van zeven naar twintig. „Wij moeten al te vaak 'nee' verko pen", aldus bedrijfsleider P. van Vliet. „Deze investeringen zijn hard nodig om als ondernemer verder te kunnen." Twee jaar ge leden is Van Vliet al met de plan vorming begonnen. Inmiddels is het zover dat de Goese wel standscommissie in principe ak koord is met de uitbreiding. Het wachten is op de bouwvergun ning. Van Vliet hoopt dat na de zomervakantie de eerste werk zaamheden kunnen beginnen. Medewerking Van Vliet is overigens niet al te zeer te spreken over de mede werking van de gemeente Goes. Hij wilde eerst een toren bou wen van acht verdiepingen met vijftig hotelkamers. Automobi listen op de A58 zouden het ho tel dan weer goed kunnen zien, maar dat wilde de gemeente Goes niet aan de rand van het buitengebied. De nieuwbouw mag in maximaal drie lagen wor den gebouwd. Hotel Goes heeft vervolgens nog een robbertje moeten vechten over het parkeren. De gemeente wilde dat ondergronds. Inmid dels mag het toch boven de grond. Veertig hotelkamers krijgt Ho tel Goes er maximaal bij. C. van de Zandt, eigenaar van restau rant De Stadsschuur, wil in het voormalige GAK-kantoor aan de rand van de Goese binnen stad een stadshotel maken met zestig tot tachtig kamers. In het pand zijn ook 'commerciële cen trumfuncties' (winkeltjes) en/of appartementen gedacht. Het plan is gisteren aan wethouder C. Linssen (CDA, binnenstad) gepresenteerd. Op zich staat de gemeente Goes positief tegenover deze ontwik keling, zoals zij ook bereid is me dewerking te verlenen aan de ge deeltelijke terugkeer van hotel De Korenbeurs aan de Grote Markt. Medio jaren zeventig is het chique hotel-restaurant ge sloten, waarna er banken in het hoofdpand hebben gezeten. Een Amsterdamse monumentenstich ting heeft het inmiddels verwor ven. Op de begane grond komt een vestiging van Vero Moda (damesmode), op de andere ver diepingen zijn elf hotelkamers gepland. De gemeente stelt daar bij als voorwaarde dat er eerst een marktonderzoek wordt ge daan naar de behoefte aan hotel kamers in Goes. nog eens op een rij te zetten. Hal verwege vorige maand kwam het bureau met zijn rapportage. Het adviesbureau concludeerde dat een volledige fusie de enige oplossing is. Niet alle personeels leden van het Sint WiÜibrordcol- lege zijn daarvan overtuigd. On langs nog stuurden zo'n veertig medewerkers (zowel docenten als onderwijs-ondersteunend personeel) een brief, waarin zij kritiek uitten op het externe on derzoek. Zij vrezen onder meer dat de specifieke sfeer en de identiteit van hun school verlo ren gaan bij een fusie. Wiskundedocent A. Schenk, ini tiatiefnemer van de protest actie, reageerde gisteren teleur gesteld op de beslissing van het schoolbestuur. „Het is erg jam mer. We hebben geprobeerd de besluitvorming te beïnvloeden en dat is niet gelukt." Of het personeel van het Willi brord nog verdere acties tegen de fusie onderneemt, kon hij niet zeggen. Schenk wil daar over eerst de mening van zijn collega's peilen. Rector J. Brand is niet bang dat de bezwaren die onder een deel van zijn personeel leven, leidt tot sfeerverlies op zijn school. „Het Sint Willibrord is een hech te gemeenschap en een pittig ge sprek gaan wij niet uit de weg." Op het Buys Ballot College ont moeten de fusieplannen nauwe lijks weerstand. Rector P. Fa- vier: „Wij zijn klaar om het pro ces in te stappen." NIERDONOR JA/NEE weetuhetalvanelkaar.nl door Willem van Dam GOES - Ondanks het verzet van personeelsleden van het Sint Willibrordcollege tegen een fu sie met het Buys Ballot College zet de Stichting Christelijk On derwijs Zeeland haar fusieplan nen door. Het bestuur van de stichting waaronder beide Goe se scholen vallen, heeft dat giste ren bekendgemaakt. De fusie tussen het protes tants-christelijke Buys Ballot College en het katholieke Willi brordcollege moet op 1 augustus 2007 een feit zijn. Daarop voor uitlopend zullen de twee scho len op tal van terreinen (zoals onderwijs, financiën, inkoop) sa menwerking zoeken. Met de fu sie ontstaat straks een school met ruim 2500 leerlingen, onge veer 200 docenten en nog eens 100 personeelsleden in de onder steunende sector. De fusie kost elf volledige arbeidsplaatsen. De personeelsinkrimping ge beurt via natuurlijk verloop. Bei de scholen beschikken nu in to taal over vier locaties. Die wor den gehandhaafd. Volgens waar nemend voorzitter R. Blacquiè- re van de Stichting Christelijk Onderwijs Zeeland is een fusie noodzakelijk om in Goes 'een sterk christelijk voortgezet on derwijs te behouden en uit te breiden'. Het bestuur heeft het personeel van de betrokken scholen gisteren schriftelijk geïnformeerd over zijn beslis sing. In de brief meldt het be stuur dat de 'huidige financiële situatie van dien aard is, dat er ingrijpende maatregelen nodig zijn'. Adviesbureau Als een verrassing komt het be sluit niet. Bijna drie maanden geleden kondigden bestuur en directies van het Buys Ballot en het Sint Willibrord een fusie aan. De plannen leidden tot veel reacties bij ouders en docenten. Vooral personeelsleden van het Willibrordcollege verzetten zich. Daarom besloot het be stuur een extern adviesbureau (Imago) in te huren om alle voor- en nadelen van een fusie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 14