Huurders positief over woonfonds VGA SNEEUWWITJE spuiiinr photo Vuilnisman Koos laat afval leven WC Daders overval Grijpskerke spoorloos GRATIS 2 VERGROTINGEN kreniging vindt goedkoper bouwen betere oplossing Irritatie over reactie op vragen Verbazing over precariobelasting Brandje in aardappelschuur Boete voor belemmeren politie Fietsers zonder licht gepakt van de reepe wWw.PEtjhlE.di }olitierechter indt heling liet bewezen <jactie:0113-315649 uw.pzc.nl „ailTedactie®pzc.nl Sbea31.4460MGoes K'Midto-Ze'eland: 0113-315520; Siws Vlaanderen: 0114-372770; Saai; 020-4562500. oersdag 11 januari 2006 Bij ontwikkelen en afdrukken van uw volle rolletje of digitale opdracht von tenminste 20 afdrukken nu GRATIS twee 15 x 21 cm kleur- vergrotingen van uw mooiste foto's. editie Walcheren OOST-SOUBURG - De Partij Souburg-Ritthem (PSR) stoort zich eraan dat de gemeente Vlissingen ruim twee maanden de tijd nodig heeft om vragen te beantwoorden. „Na dertig dagen kregen we antwoord dat het ambtelijk apparaat nog eens vier weken moest studeren op de vra gen", zegt D. Schinkel van de PSR. „Na een dagje stude ren zou ik eruit zijn. Zo moeilijk waren de vragen niet", voegt Schinkel toe. De vragen gaan over het te vroeg buiten zetten van afval containers en de regels die gelden voor de uitstallingen voor winkeliers. Wethouder P. van der Maden: „Het heeft allemaal lang geduurd. Te lang, dat moet ik erkennen", zegt hij. Hij werpt op dat de vraagstelling onduidelijk was. „De vragen wezen in de richting van handhaving. Daardoor zijn we intern op het verkeerde been gezet en zijn de vragen terechtgekomen tussen twee portefeuille houders." De regel is dat vragen van politieke partijen binnen dertig dagen beantwoord moeten zijn. „De PSR krijgt nu spoedig een antwoord", belooft Van der Maden. VLISSINGEN - De Vlissingse fractie van het CDA is ver rast door het feit dat het waterschap Zeeuwse Eilanden de precariobelasting vanaf dit jaar van ondernemers op de boulevards gaat innen. Tot dit jaar was dit een bron van inkomsten voor de gemeente. De fractie wil weten hoeveel geld de gemeente door deze wijziging misloopt. De partij stelt daarover schriftelijke vragen aan het colle ge van B en W. „Wanneer heeft het college de eerste signa len hierover van het waterschap ontvangen", vraagt het CDA zich af. De partij wil weten of deze regeling alleen geldt voor exploitanten aan de boulevards. Ondernemers moeten onder meer precariobelasting betalen voor het uit zetten van een terras. MIDDELBURG - De brandweer is gistermiddag uitge rukt voor een brand in een schuur aan de Calandweg in Arnemuiden. Bij aankomst bleek het mee te vallen: een ventilator in de schuur had vlam gevat. Het vuur was snel geblust. In de schuur staan aardappelen opgeslagen. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter I. Wol- tring heeft gisteren een 31-jarige man uit Vlissingen bij verstek 200 euro boete opgelegd. De Vlissinger kreeg de boete, omdat hij vorig jaar op 19 juni in zijn woonplaats onderzoekshandelingen van de politie had belemmerd door een knipmes uit de broekzak van een man te halen, die kort daarvoor was aangehouden. KLOETINGE - Bij een controle door de politie in Kloetinge en Goes zijn gisteren tussen half acht en kwart over acht 24 fiet sers op de bon geslingerd voor het rijden zonder verlichting. De politie voerde de tweede schooldag na de kerstvakantie controles uit aan de Schimmelpenninckstraat in Kloetinge en aan de Voorstad in Goes. In Kloetinge kregen twin tig fietsers een bekeuring, in Goes slechts vier. (Advertentie) ACCOUNTANTS ADVISEURS MAATSCHAP WEA ZEELAND Goes Middelburg Oostburg Renesse Sas van Gent Zierikzee feliciteert Danny en John Raas met de overname van Restaurant Bon Vivant te Goes (Advertentie) SCHOUWBURG MIDDELBURG RESERVEER VIA 0900-3300033 OF PER www.theaterverkoopzeeland.nl zeeuwse almanak Reclamespot Op iveg naar Goes luisterde het gezin uit Oost-Souburg naar de autoradio. Daar pas seerde onder meer een recla mespot van een zorgverzeke raar die probeert jongeren te werven door hun een partij condooms in het vooruitzicht te stellen bij het afsluiten van een polis. De twee kinderen op de ach terbank namen met belang stelling kennis van het gene reuze aanbod. Wat zijn con dooms?", vroeg Tim van zes. Zijn moeder zei, naar waar heid, dat je daarmee kunt voorkomen dat uit een intiem samenzijn kinderen worden geboren. Tim liet het antwoord even be zinken, keek naar zijn broer en richtte zich daarna op nieuw tot zijn ouders. „Dan hebben jullie ze zeker nooit gebruikt?" Kijk op AutoTrack.nl om de verrichtingen van ons team 'e volgen. vou; dauab «p www.ai toirack.xl AutoTrack.nl De oiles-yrc^ttte outos/te vort Sfe&ertond SCHOENMODE I Nariia Berkelder IDDELBURG - Goedkoper uwen is wellicht een betere lossing om de betaalbaarheid n zorgwoningen te garande- dan de instelling van een leciaal fonds. laat het bestuur van de Siirdersvereniging Middel- 'rg (HVM) weten in een reac- «op de plannen van de gemeen- Middelburg en woningcorpo- tie Woongoed. Die maakten mge week bekend dat mensen tor wie de huur van een nieu- e zorgwoning in verhouding iet hun inkomen te hoog is, een gemoetkoming kunnen krij- L .kale huur voor nieuwe zorg- onlngen in Middelburg is ho- r dan in de rest van Neder- nd, zegt Anneke de Vries van huurdersvereniging. „Die <t net onder de huursubsidie- ens. Middelburg is niet alleen aar duur in vergelijking met ost-Groningen of Drenthe, ook in vergelijking met aatsen in de randstad. Wij vra- Advertentie gen ons af of het echt niet moge lijk is om goedkoper te bou wen." Goedkoper bouwen is volgens wethouder A. de Vries en Woon- goeddirecteur E. de Ceuster ech ter niet wenselijk. Kwaliteitsver- betering van de woningen voor ouderen is een wezenlijk onder deel van de nieuwe woonservice- zones. Ook een huurverlaging voor alle huurders is volgens de twee partijen niet gewenst. In dat geval zouden niet alleen mensen met lage inkomens profi teren. Bovendien zou de hele operatie te duur worden. Positief De huurdersvereniging is 'in principe positief over het fonds, deelt Anneke de Vries mee. „De gemeente is al twee jaar bezig met het participatiefonds, er is echt hard gewerkt om het voor elkaar te krijgen", zegt ze. „Aan vankelijk zouden alleen mensen net boven de 65 jaar met een zorgindicatie in aanmerking ko men. In dat geval wordt de groep wel erg beperkt en krijg je een eenzijdige populatie in zo'n woonservicezone. En dat was juist niet de bedoeling." „Gelukkig is de groep die in aan merking komt nu verruimd. Mensen die nog geen 65 zijn en toch een zorgindicatie hebben en ouderen zonder zorgindicatie kunnen nu ook een beroep doen op het fonds." Bijdrage Woongoed is bereid de bijdrage voor die extra groep mensen te betalen, de gemeente betaalt de kosten van het fonds voor de oor spronkelijke groep. Middelburg is de eerste Neder landse gemeente met een derge lijk fonds, in feite wordt daar mee een vorm van extra huur subsidie ingevoerd. De gemeen te loopt voorop met de vernieu wing van de ouderenzorg. In el ke wijk komen zogenoemde woonservicezones waarin het mogelijk moet worden om lan ger zelfstandig te blijven wo nen. Een technisch rechercheur maakt foto's van het tankstation aan de Middelburgsestraat in Grijpskerke. foto Roland de Jong JAPAN CARPARTS BDDELBURG - Een 50-jarige :r en een 36-jarige inwo- r van Oost-Souburg zijn giste- in Middelburg vrijgespro- n van heling van laptops en obiele telefoons. K k was er in dezelfde straf- ah vrijspraak voor een 30-jari- Koudekerkse. Politierechter Woltring vond doorslagge- ind voor de vrijspraak dat de Iers slachtoffer waren ge- eest van een oplichter, die bij en te goeder trouw bekend rad. De man had bij twee vrou- en (zij werden voor duizenden iro's gedupeerd) de goederen geperst en vervolgens in 2004 prverkoch| aan de hem beken- verdachten. „Hij heeft mis- iuik gemaakt van het vertrou- en van mensen die hij kende", otiveerde de politierechter de ijspraak. De oplichter stond j het drietal goed aangeschre- In- Zo was hij de achterbuur- an van de vrouw, de Soubur- r kende hem van het werk en Vlissinger kende hem al tien ar als een familielid van zijn x) vrouw. Ze zeiden alledrie ch belazerd te voelen. Volgens ficier van justitie N. de Conin- hadden de verdachten kun- en vermoeden dat de gsm's en laptops van diefstal afkom- g waren. De politierechter 'rak het drietal echter vrij Mike en Marith onderzoeken of afval hergebruikt kan worden. foto Ruben Oreel door Edith Ramakers KOUDEKERKE - Als vuilnisman ver kleed maakte Koos de vuilnisman giste ren duidelijk dat afval eigenlijk niet be staat. Hij vertelde tegen de kinderen van basisschool De Sprong in Koudekerke dat het binnenste van een computer ge maakt is van goud. „Puur goud", zei hij, „dat gesmolten kan worden tot een trouwring. Voor je tante bijvoorbeeld." De kinderen knikten en hingen aan zijn lippen. Koos, oftewel Theodoor Braaks- ma van Natuur Avontuur, wil nog de ko mende maand leerlingen van een aantal Veerse basisscholen 'een beetje bewuster van het milieu maken'. Dat gebeurt in het kader van het Milieu Ontmoetings Programma (MOP), een samenwerkings programma van gemeenten en provincie. Jochem, Kevin en Boaz uit groep 6 heb ben de les wel begrepen. „Je kunt een ra dio slopen en van de onderdelen kan een kunstenaar een kunstwerk maken", zegt Jochem. „En je moet niet zomaar iets weggooien. Want dat is slecht voor het milieu. En we hebben maar één milieu." Of had Koos verteld dat we maar één pla neet hebben waarop we kunnen wonen? „Dat was het", zegt Mike. „We moeten zuinig op onze planeet zijn, want anders sterven we uit." De vuilnisman, die ook acteur is, nam de kinderen mee in een raket om naar de aarde te kijken. „Onze aarde is eigenlijk ook wel te vergelijken met een ruimte schip, waarin iedereen meehelpt met stu ren. En als we niet opletten gaat het mis. Dat is met de dodo gebeurd, die is uitge storven en nog veel meer dieren. Vroeger hebben we niet altijd opgelet." Maar daar gaan Jochem, Kevin en Boaz verandering in aanbrengen. Van lege blikken kun je een vliegtuigje maken of een olielamp. Fietsbanden kunnen een tweede leven als tas krijgen. „En plastic kan je geloof ik ook smelten. Daar kun nen kunstenaars ook vast iets meedoen", verwachten ze. AutoTrack.nl is hoofdsponsor tan Team Van Deijne. deel nemer aan een san de «maartse rails 's ter wereld. door Selma Osman GRIJPSKERKE - De politie Zee land is de daders van de gewa pende overval op het To- tal-tankstation van Oliehandel Dekker aan de Middelburgse- straat in Grijpskerke nog niet op het spoor. Twee gemaskerde personen dwongen maandaga vond onder bedreiging van een pistool de caissière een paar hon derd euro af te geven. Het was een dramatische dag omdat maandag ook de oprich ter van het bedrijf, B. Dekker, overleed. De caissière bleef bij de overval ongedeerd. Van de daders be staat geen duidelijk signale ment. In het tankstation hangt een camera. Van het moment van de overval zijn echter geen opnamen gemaakt. Uit onderzoek is gebleken dat de daders lopend in de richting Buttinge zijn weggevlucht. Ze kwamen kort voor acht uur het tankstation binnen. Een admini strateur van Oliehandel Dekker, die in het kantoor aan het werk was, zag de overval gebeuren en waarschuwde de politie. Het tankstation is 's avonds tot ne gen uur open. Het is volgens de medewerker die alarm sloeg voor het eerst in het achttienjarige bestaan dat de benzinepomp aan de Middel burgsestraat wordt overvallen. Het tankstation is niet voorzien van een speciale veiligheidskooi voor de caissière. „Misschien dat die er nu toch maar moet ko men." Speurhond De politie is maandagavond tot na middernacht beziggeweest met onderzoek. Met een speur hond is naar de daders gezocht. Ook zijn buurtbewoners onder vraagd. Het tankstation was dinsdag gewoon weer open. In de berm van de Middelburgse straat bestudeerden recher cheurs mogelijke sporen die kun nen leiden tot de aanhouding van de daders. De politie hoopt dat er mensen zijn die twee personen kort voor of na de overval hebben zien lo pen. Zij kunnen zich melden aan het bureau of via 0900-8844. (Advertentie)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 11