ÏC SP wil proef met gratis vervoer Ook koffieshop in nieuw Terneuzens Checkpoint Geen passagier, dus geen feestje bij de buurtbus Rijontzegging voor drankrijders Oudste nog producerende koe W inkelpersoneel voert actie tegen parkeervergunning 17 Hulster afdeling pleit ook voor gedogen koffieshop lerneuzense verkeersdrempel vordt afgevlakt Voorwaardelijke boete voor geweld Ook aangifte Kapelse wethouder Rode diesel Homerus e: 0113-315649 fc£actie@PK.ril ipoTtbus 314460 AA Goes lKrtentie-exploitatie; Sen Midden-Zeeland: 0113-315520; Vlaanderen: 0114-372770; Nationaal: 020-4562500- Lsdag 10 januari 2006 Alleen een bed voor eigen dak- of thuisloze editie Zeeuws-Vlaanderen frnrHamld de Puysseleijr HULST - De afdeling Hulst van de Socialistische Partij (SP) wil dat de gemeente gaat experimen teren met gratis openbaar ver roer. Het idee is een van de actiepun- Il waarmee de SP voor het eerst in Hulst meedingt naar de list van de kiezers. Die kun nen dinsdag 7 maart naar de stembus om zich uit te spreken over de samenstelling van de Hieuwe gemeenteraad. De SP wil voorzichtig uitprobe ren of gratis openbaar vervoer juccesvol is in Hulst. De gemeen te ZOU daarmee moeten begin- uen op bepaalde tijden en voor bepaalde groepen. Slaagt dat ex- enment, dan moet stapsgewijs itbreiding volgen, zo valt te le en in het verkiezingsprogram- 0 van de SP. e partij spreekt zich daarin ak uit als voorstander van een ermanent fiets-voetveer tussen trkpolder en Kruiningen. Net Is in West-Zeeuws-Vlaanderen loet de provincie opdraaien oor de kosten, vindt de SP. Woonomgeving De Hulster afdeling wil dat het leuwe gemeentebestuur de in- foners fors meer zeggenschap ft over de eigen woonomge- Bewonersorganisaties len geholpen zichzelf te ver ten en er komt een groot t voor mensen die in hun een evenement willen 01- iseren." jaamaast wil de partij een bur- aitiatief in het leven roepen. Inwoners kunnen op die manier bepaalde voorwaarden jzdf onderwerpen op de verga- j TERNEUZEN - De verkeersrem- I merindeTerneuzense Koningin- j ndaan wordt weer enigszins af- d,t! gevlakt. ~j De drempel, waarover het fiets pad langs de Churchilllaan nopt, was wat 'te hoog en te heip', meldde een woordvoer- lervan de gemeente gisteren, irnmige bewoners van het na gelegen verzorgingscentrum achten Dieke hadden ook moei- hun rollator over de hobbel te uwen. '•oor de helling van de drempel ligszins af te vlakken, moeten itomobilisten nog steeds af tornen voor het rijwielpad, aar voetgangers én automobi- sten kunnen wel zonder veel iroblemen de verkeersremmer deragenda van de gemeenteraad krijgen. De SP vindt, dat er de voorbije raadsperiode te zwaar is ingezet op de binnenstad van Hulst en te weinig aandacht is gegeven aan andere delen van de gemeen te. Zo laat het onderhoud van de openbare ruimte in de dorpen en wijken buiten het centrum ernstig te wensen over. De ge meente moet daar fors meer geld voor uittrekken. Ook cultuur verdient volgens de socialisten meer aandacht. De schooljeugd moet minimaal twee keer per jaar de kans krij gen om gratis een film-, theatei- of muziekvoorstelling te bezoe ken, en amateurkunst moet ge stimuleerd worden met een jaar lijkse Straatkunstdag. In tegenstelling tot het huidige gemeentelijk beleid, pleit de SP voor legalisering van softdrugs in Hulst. De gemeente moet zelf op zoek gaan naar een geschikte locatie voor een gedoogde koffie shop. „Het huidige drugsbeleid heeft ertoe geleid dat de problematiek zich heeft verplaatst naar de wij ken en dorpen. De zogenaamde nul-optie (horen, zien en wegkij ken) is voor ons geen optie. De gemeente heeft een belangrijke taak hierin regulerend op te tre den, zodat de negatieve uitwas sen zoveel mogelijk bestreden worden." MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter N. van Spronssen veroordeelde gisteren een 29-jarige inwoner van Blois (F) en zijn 53-jarige vader voor openlijke ge weldpleging tot 240 euro boete voorwaardelijk. De ver dachten woonden 29 december 2004 in Sas van Gent toen ze het aan cle stok kregen met een man. Bij zijn vriendin was ingebroken en het vermoeden bestond dat de zoon de dader was. Hij ging verhaal halen, waarna de confronta tie escaleerde in een vechtpartij. Daarbij was er aan de ha ren getrokken van de man en was er over en weer gesla gen. Raadsman L. van Hevele bepleitte vrijspraak, omdat het slachtoffer zich agressief had gedragen en de vecht partij was begonnen. De strafpleiter beriep zich op nood weer. De politierechter woog de omstandigheden mee, maar vond wel dat er een straf moest volgen. Penningmeester A. Strobbe van de buurtbusvereniging en wethouder E. de Deckere waren gisteren tevergeefs op zoek naar de vijfduizendste passagier. foto Camile Schelstraete door Sheila van Doorsselaer HULST - Daar stonden ze dan, de medewerkers van de Vereni ging Buurtbus Oost Zeeuws- Vlaanderen en de Hulster wet houder E. de Deckere. Met een bos bloemen en een fles wijn stonden ze gistermiddag bij de halte aan de Grote Markt in Hulst, klaar om de vijfduizend ste passagier in het zonnetje te zetten. Er waren echter geen passagiers... De vereniging had berekend dat maandagmiddag om 15.40 uur de vijfduizendste passagier zou instappen aan de Grote Markt. Er stond echter geen kip en ook het alternatieve scenario, om dan maar een passagier die al in de bus zat, uit te roepen tot vijf duizendste, liep op niks uit, want de bus was leeg. „Onvoorstelbaar", aldus buurt buschauffeur I. Eibers. „Op maandag, marktdag in Hulst, hebben we altijd minstens vier of vijf passagiers aan de Grote Markt en nu helemaal nie mand!" In de hoop en de ver wachting dat er wel passagiers op de buurtbus zouden wachten aan de volgende halte, zorgcen trum De Blaauwe Hoeve, stapte het hele gevolg in de buurtbus en maakte de rit naar de Truffi- noweg. Maar ook daar: helemaal nie mand. „Het is niet waar, hè", verzuchtte penningmeester A. Strobbe van de buurtbusvereni ging. „Wat moet ik nou doen met die bloemen?" Verbolgen Buurtbuscoördinator A. Biddelo is verbolgen. „Als ze het mij had den laten regelen, had ik er wel voor gezorgd dat er een passa gier zou staan bij de halte, dan had ik vooraf wat geregeld. Maar ja, dat mocht niet." De le ge bus en het gebrek aan passa giers is helaas tekenend voor het buurtbusproject. De buurt bus werd in juni 2004 ingevoerd als alternatief vervoermiddel tussen dorpen die verstoken zijn van de lijnbus. Maanden voor de uiteindelijke invoering was er veel animo. Veel inwoners zeiden zeker ge bruik te zullen maken van de buurtbus, maar ze lieten het des ondanks in groten getale afwe ten. Ook bleek het tot enkele maan den geleden moeilijk voldoende vrijwillige chauffeurs te vinden, met als resultaat dat de buurt bus een tijd niet volgens het vol ledige rooster heeft gereden. En goor René Hoonhorst «NEUZEN - Het nieuwe checkpoint is gisteren geopend, 'aast een café en een restau- ant is ook de koffieshop nu te mden in het nieuwe pand aan Westkolkstraat in Terneu- pn. Het houten 'noodpand' afa Scheldeboulevard is dicht en 'alt binnenkoi lopci'shamer. prooi aan de 'e drie poten van het bedrijf nu alle restanten winter- zomercollectie helft VAN DE HELFT!! LUXE LINGERIE V.Q. 5,- zijn allemaal via aparte ingan gen bereikbaar. De koffieshop heeft een ingang aan de West kolkstraat; het café en het res taurant zijn, beide via een apar te opgang, te betreden vanaf de kant van de Scheldeboulevard. De verhuizing van de koffieshop naar het nieuwe Checkpointge- bouw was voor zowel het perso neel als de klanten wat onwen nig, meldt woordvoerder A. van Buyten. „Veel klanten lopen nog automatisch naar het oude ge bouw. Maar de dichte rolluiken en een bordje op de deur wijzen ze snel de goede kant op. Het personeel moet zijn draai ook nog vinden, nog even zoeken naar waar alles ligt bijvoor beeld." De opening van de nieuwe kof fieshop is jaren vertraagd. Eerst gooiden bezwaren van enkele omwonenden roet in het eten. Na het doorlopen van vele ge rechtelijke procedures leverde ook de bouw problemen op. Zo moest de fundering met een extra damwand worden onder steund en liep de onderste ver dieping - de koffieshop - afgelo pen zomer waterschade op door extreme regenval. Van Buyten is echter niet bang voor nieuwe rampspoed. Hij is niet bevreesd voor verzak king door de aanleg van het tweede deel van de parkeergara ge. Het oude onderkomen van Checkpoint gaat volgende week tegen de vlakte, daarna kan wor den begonnen met de aanleg van de parkeergarage. Van Buy ten: „Het aanleggen van de gara ge zal ongetwijfeld gepaard gaan met hei- of boorwerkzaam- heden. Als het nodig is zullen nog wel wat damwanden wor den geslagen, we zijn in elk ge val niet extra bang voor nieuwe verzakkingen of scheuren in ons gebouw." Wethouder A. van Waes ver wacht ook geen problemen bij de bouw van de parkeergarage. In verband met het weer begint de aanleg van de garage overi gens pas in maart. In oktober moet de parkeergarage klaar zijn, waarna het theaterplein kan worden ingericht. Dit zo merseizoen kan het Scheldethea- ter dus nog niet beginnen aan een speciaal openluchtprogram ma voor de deur van de schouw burg, een idee waar directeur F. Lievens al jaren zijn zinnen op heeft gezet. Van Waes: „De winter is echter voor het theater het belangrijk ste seizoen. Behalve het weer is dat ook een reden om pas in het voorjaar met de aanleg van het tweede deel van de garage te be ginnen." VOGELWAARDE - Ze is met haar 21 jaar de oudste koe van Nederland die nog in productie is, maar een voorkeursbehandeling krijgt Martha 14 van de familie Van Beek uit Vogelwaarde niet. Martha 14 is geboren in december 1984 en on danks haar hoge leeftijd volgens mevrouw Van Beek nog kerngezond. Ze geeft zelfs nog steeds melk, zo'n veertien liter per dag. Normaal gespro ken wordt een koe naar de slacht gebracht als de melkproductie zodanig is afgenomen dat ze voor de boer niet meer rendabel is. Dat geldt echter niet voor Martha 14, die rustig van haar oude dag MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter N. van Spronssen heeft gisteren een vrachtwagenchauffeur uit het Poolse Bydgoszcz voor dronken rijden 42 uur werk straf en anderhalf jaar rijontzegging opgelegd. Bij de 44-jarige Pool werd 10 oktober vorig jaar in Terneuzen een fors alcoholgehalte gemeten: 1.140 microgram, ruim vijf keer zoveel alcohol als is toegestaan. De rijontzegging geldt alleen voor Nederland. De werkstraf moet de man ook in Nederland verrichten. Een 28-jarige Pool werd voor rijden onder invloed van alcohol veroordeeld tot zes maanden rijontzegging en 630 euro boete. De inwoner van Kedzierzyn-Kozle werd 27 mei vorig jaar in Terneu zen aangehouden. Hij blies 610 microgram, bijna drie keer de toegestane hoeveelheid. KAPELLE - Ook de Kapelse wethouder P. Ganseman heeft aangifte gedaan van mishandeling tijdens oudejaars avond in Wemeldinge. Hij heeft deze stap gezet, nadat se cretaris A. van Zon van de Vereniging van Eigenaren in het Villapark De Oesterbaai tegen de wethouder bij de po litie een officiële klacht van mishandeling had ingediend. Hij zou door de wethouder tot bloedens toe geslagen zijn, nadat zij elkaar op een avondwandeling waren tegengeko men in De Oesterbaai. Ganseman bestrijdt dit. Het seniorenconvent van de gemeente Kapelle (alle frac tievoorzitters in de gemeenteraad en de burgemeester) be raadt zich vanavond over de positie van wethouder Ganse man. Burgemeester S. Kramer had gehoopt dat het onder zoek naar beide aangiftes voor die tijd afgerond zou zijn. Dat is niet het geval. De politie verwacht op 2'n vroegst eind deze week definitief verslag uit te brengen, aldus woordvoerder J. van Mourick. De politie zal het Open baar Ministerie wel een voorlopig verslag geven dat ter hand woi'dt gesteld aan het Kapelse seniorenconvent. dan is er ook nog het passagiers probleem. Maandelijks moeten minimaal vierhonderd passa giers worden vervoerd om het voortbestaan van de buurtbus te garanderen. Dat aantal wordt niet gehaald. Zou dat wel zo zijn, dan had de buurtbus al rond mei 2005 de vijfduizendste passagier ver voerd. In juli dit jaar wordt de toekomst van de buurtbus be sproken. Volgens Biddelo heeft De Deckere aangegeven hoop vol te zijn. Wat de vijfduizend ste bezoeker betreft: die wordt vandaag verwacht. De bloemen van Strobbe zijn dan nog wel door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - In het winkelge bied Stenen Beer in Terneuzen is afgelopen dagen een handteke ningenactie onder het winkel personeel gehouden tegen het nieuwe parkeerbeleid. De handtekeningen worden van daag rond het middaguur aange boden bij het stadhuis. De werk nemers hopen ze persoonlijk te kunnen overhandigen aan burge meester J. Lonink. Sinds vorige week is in Terneuzen een nieuw vergunningensysteem ingevoerd voor een parkeerplaats in het centrum. Gratis parkeren in de woonwijken kan niet meer. Er zijn vijf terreinen rond het cen trum aangewezen waar perso neel met een vergunning mag staan. Veel bedrijven en winkels zijn echter niet bereid een werk nemersvergunning te betalen voor hun personeel. De handte keningenactie is een initiatief van werknemers van de He- ma-vestiging. „Het systeem is heel onrechtvaardig", zegt Na- tasja Meertens, één van de initia tiefneemsters. „Heel veel men sen bij ons werken maar vier da gen per week, maar moeten wel voor zes dagen betalen. Zo'n ver gunning kost ons 260 euro per jaar, terwijl het personeel van de gemeente gratis naast het stadhuis mag parkeren." Het ar gument van wethouder C. van Schaik dat de ambtenaren par keren op 'eigen terrein' neemt het winkelpersoneel niet echt se rieus. „Alle grond is hier van de gemeente, zo lusten we er nog wel een paar." Om te voorko men dat ze een dure vergunning moeten aanschaffen, proberen veel werknemers van winkels en bedrijven hun auto net buiten het centrum neer te zetten. Maar de gratis parkeerplaatsen die nog enigszins op loopafstand liggen, zijn 's mor gens snel bezet. „Vandaag bij voorbeeld staat alles hartstikke vol", zegt Meertens. „Dan moet je wel een heel eind lopen naar je werk." Het winkelpersoneel wil dat de gemeente de werkne mersvergunning een stuk goed koper maakt. „Daarom deze handtekeningenactie. We willen toch iets doen." Hoeveel handtekeningen er zijn opgehaald was gisteren nog niet bekend. MIDDELBURG - De Middel burgse politierechter N. van Spronssen heeft gisteren een 52-jarige inwoner van Lidzbark Warminski (P) voor het rijden met (verboden) rode diesel 325 euro boete opgelegd. De rode diesel werd op 25 januari vorig jaar in Zierikzee in de brandstof tank van zijn auto aangetroffen. mag genieten. Ze is nog niet de oudste koe die ooit heeft geleefd. Dat was de Ierse koe Bertha, die 48 jaar werd. „We verzorgen haar net als onze ande re 55 melkkoeien", zegt mevrouw Van Beek. „Het is juist belangrijk om haar geen afwijkende behan deling te geven, want een koe is een kuddedier. Ze lopen bij ons op stro, en dat is ideaal", verklaart ze de hoge leeftijd van Martha 14. Uit de registra tie van het Nederlands Rundvee Stamboek in Arn hem blijkt, dat het oudste nog levende rund in Ne derland in Gelderland woont. Die koe is 25 jaar oud. foto Camile Schelstraete zeeuwse almanak Hij mag graag overkomen als een belezen man. Vrienden van de Middelburger weten dat en hebben deze karakter trek leren accepteren. Vinden die zelfs wel charmant en som tijds nuttig, omdat ze de aan gereikte kennis op hun beurt kunnen gebruiken om indruk te maken op anderen. Hoe omvangrijk zijn thuis bibliotheek is, weten ze sinds zijn recente verhuizing ook. Aan de reeks dozen met boe ken die uit de verhuiswagen kwam, leek geen einde te ko men. En ze moesten ook nog eens bijna allemaal twee trap pen op naar zolder. Dat stond immers keurig op de boven kant vermeld. Net als wat er in zat. Bij de verhuizers is echter wel wat twijfel ontstaan over hoe serieus de Middelburger zijn literatuur zelf neemt. Dat heeft hij te wijten aan het op schrift van één doos: Litera tuur, Homerus en andere prul laria.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 41