Knaven wil Erik Dekker achterna Ragut hoopt op shirt van Ono woestijnrally Nederlandse darters op dreef PZC Eerste dode in Feyenoord met sterk elftal tegen Hoek Oud-Ajacied Kleton overleden 19 Quick Step-renner bereidt zich in Zesdaagse voor op wegseizoen Grote ploegen WK veldrijden Graf en Agassi bouwen hotel Krajicek in tweede ronde Hobart Vierhonderdste zege Hewitt Transfer Vieri naar Monaco Bestuur honkbalbond treedt af Friesinger niet op EK en WK Van de Velde weer thuis dinsdag 10januari 2006 In de maand van de ploegenvoor- stellingen presenteert Quick Step vandaag in Kortrijk haar nieuwe team.Servais Knaven (34) is er inmiddels een van de oudgedienden. Hij begint aan zijn dertiende profseizoen en is 3 nooit echt van baas veranderd. BOTTERDAM - De eerste zege is reeds binnen. Samen met kop- pelgenoot Marco Villa won Ser- vais Knaven vrijdagavond een j puntenkoers in de Zesdaagse van Rotterdam. „Ik vind dat mooi", zegt Kna- Jen als hij in Ahoy' even op adem komt van de jachtige ker mis die Zesdaagse heet. „Zeg met dat dit doorgestoken kaart is Daar gaat het veel te hard voor. Als je al afspraken maakt, doe dan elkaar niet iedere avond zoveel pijn." Voor het tweede achtereenvol gende jaar maakt de Zesdaagse van Rotterdam onderdeel uit van Knavens voorbereiding op het wegseizoen. „Ik vind het leuk om te doen. Het is even wennen, maar inmiddels sla ik WOERDEN - Bondscoach Frans Francissen heeft de nationale se lecties gepresenteerd voor de we reldkampioenschappen veldrij den in Zeddam. Voor het evenement op 28 en 29 januari zijn zowel zes mannen als zes vrouwen geselecteerd. De selecties: Mannen: Thijs Al, Camiel van den Bergh, Wilant van Gils, Richard Groenendaal, Gerben de Knegt en Maarten Nijland. Vrouwen: Daphny van den Brand, Arenda Grimberg, Reza Hormes-Ravestijn, Britt Jo- chems, Mirjam Melchers en Ma rianne Vos. Beloften: Thijs van Amerongen, Lars Boom, Sebastian Lange- veld, Ricardo van der Velde en Eddy van IJzendoorn. ANP hier volgens mij geen gek figuur meer. Je krijgt de aflossingen be ter onder de knie en je begint te zien wat er allemaal om je heen gebeurt. Daarom ben ik ook zo blij met het winnen van dat ene onderdeel. Stelt voor de buiten wereld misschien niet veel voor, maar voor mij het bewijs dat ik hier mee kan doen." Ander verhaal Knaven is ooit begonnen op de baan. Het werk in Ahoy' helpt hem nu goed voorbereid aan de start van het wegseizoen te ko men. Vriend en kopman Tom Boonen laat de baan echter links liggen. „Voor hem is het een heel ander verhaal. Als Tom in Gent aan de start verschijnt, verwacht het publiek dat hij meedoet voor de overwinning. Maar dat kan helemaal niet. Dat ik rondrijd op plek zeven of zo, vindt men normaal. Als Tom rondrijdt op de zevende plaats, vindt men dat gek." Voor het overige zitten de twee nog perfect op één lijn. „Tom is niet echt veranderd. Ja, hij moet de buitenwereld soms iets meer op afstand houden, maar binnen de ploeg is hij dezelfde. Tom is een kopman die altijd oog heeft voor zijn helpers. Ik vergelijk hem wat dat betreft met mijn eerdere kopmannen bij TVM Peter van Petegem en Jeroen Blij levens. Die bedankten ook al tijd hun ploegmaats, ook al was het een keer niet gelukt. Het is belangrijk zo'n kopman te heb ben. Het maakt dat je een hech te ploeg vormt, een vrienden club. Voor zo iemand heb je toch even net iets meer over dan voor een kopman die zijn mond niet opendoet en zich steeds af zondert van de rest." Teamspeler Knaven is altijd al een teamspe ler geweest. Vanaf het moment dat hij in 1992 bij TVM begon. Feitelijk is hij dat team altijd trouw gebleven. TVM werd Farm Frites, werd Domo en van- daaruit volgde hij de '-afge splitste' teambaas Patrick Lef- evere naar Quick Step. „We zijn nog met drie uit de begintijd: een mecanicien, de buschauf feur en ik. Ach, waar hecht je dan aan, zou ik zeggen. Ik heb wel het gevoel altijd in de voor mij goede ploeg gezeten te heb ben. Ik heb de koersen kunnen rijden, die ik wilde rijden. Voor al in het voorjaar. Ik zit bij deze Belgische ploeg nog altijd in het basisteam voor de voorjaarsklas siekers. Dit jaar ook weer. Als Tom er niet meer is, ben ik een van de weinigen die ingezet kan worden als afmaker." Nieuwkomers Vijf Nederlanders telt de ploeg nu. Naast Knaven ook de blij vers Bram Tankink en Addy En gels en de nieuwkomers Rem- mert Wielinga en Steven de Jongh. „Ze passen bij ons. Dat is ook Quick Step; vooraf wordt aan de belangrijkste renners ge vraagd wat ze van iemand vin den voor hij gecontracteerd wordt. Ze moeten wel een beetje in de groep passen." Zolang Knaven lekkert draait, denkt hij niet aan stoppen. „Wat ik wel wil is na afloop van mijn carrière doorgaan als ploeg leider. De kans die Erik Dekker krijgt bij Rabobank, zou ik ook willen hebben. Punt is dat die kansen maar een enkele keer voorbijkomen. Daar moet je dus alert op zijn. Je moet goed in de gaten houden wanneer er een plekje vrij zou kunnen komen." Nog een avondje de ogen open houden in Ahoy' en dan mag Ser vais Knaven ook op de weg niks meer ontgaan dit jaar. GPD Raymond van Bameveld won weliswaar met 3-0 van de Deen Sörensen, maar kon niet terugkijken op een lekkere eerste wedstrijd. De titelverdediger wierp dan wel zeven keer 180, maar had grote problemen met de dubbels. foto Ad van Hasselt van onze sportredactie FRIMLEY GREEN - Vier Nederlandse dar ters hebben gisteren de tweede ronde be reikt van Lakeside 2006, het officieuze WK. Na Albertino Essers, titelverdediger Ray mond van Barneveld en debutant Jelle Klaasen, plaatste gisterenavond ook Vin cent van der Voort zich voor de volgende schifting. Van der Voort rekende na een moeizame opening (hij kwam met 1-0 achter) af met de Schot Ross Montgomery: 3-1. In de twee de ronde stuit de darter uit Purmerend op de sterke Engelsman Tony O'Shea. ANP SAN FRANCISCO - Steffi Graf en Andre Agassi willen in het plaatsje Donnelly in de Amerikaanse staat Idaho een luxe hotelcomplex laten bouwen. Volgens de New York Times wil het tennispaar dat bezoekers er in elk sei zoen van het jaar terecht kunnen om te sporten. Onder meer voor ski, golf, zeilen, kajak, mountainbike en zwem men is er plaats. Over een tennisbaan is vooralsnog niet gesproken. ANP HOBART - Michaëlla Krajicek heeft de tweede ronde be reikt van het tennistoernooi van Hobart. De Nederlandse rekende in het voorbereidingstoemooi op het Australian Open af met Maret Ani uit Estland. Krajicek won met 6-4 6-4. In de tweede ronde treft ze de Franse Foretz. ANP SYDNEY - Lleyton Hewitt heeft met pijn en moeite zijn vierhonderdste zege in het proftennis in de wacht ge sleept. De Australiër versloeg met buikpijn en pas na drie moeizame sets de Amerikaan Vince Spadea in de eerste ronde van het toernooi in Sydney. Hewitt won dat toer nooi al vier keer op rij. De nummer vier van de wereld verloor de eerste set met 6-2 en riep toen de toernooidokter erbij. Hewitt klaagde over maagpijn, kreeg een tabletje en tenniste weer verder. Geleidelijk aan kz-abbelde hij op en maakte het Spadea steeds moeilijker. Hewitt won vervolgens de tweede set met 7-5 en de derde met 6-3. ANP MILAAN - Voetballer Christian Vieri is vrijwel zeker bin nenkort op de Franse voetbalvelden te bewonderen. Zijn Italiaanse werkgever AC Milan en de Franse club AS Mo naco zijn het eens geworden over een transfer. Het wach ten is op een akkoord van de spits. Vieri heeft het niet naar zijn zin bij AC Milan, waar hij af gelopen zomer een contract tekende. Hij scoorde pas twee keer en is inmiddels overvleugeld door Alberto Gilardino. ANP/DPA NIEUWEGEIN - Het bestuur van de Nederlandse honk en softbalbond (KNBSB) treedt af. Voorzitter Jan Rijps- tra heeft dat laten weten in een brief die hij heeft ge stuurd aan de clubs die bij de bond zijn aangesloten. Vori ge maand al stapten twee bestuursleden op uit onvrede over de gang van zaken binnen het bestuur. Rijpstra, die in juli 2004 als voorzitter ad interim begon, constateerde groot wantrouwen tussen de bestuursleden onderling en tussen bestuur en bondsbureau. Rijpstra spreekt van beledigende e-mails over en weer, spannin gen in het bestuur, conflicten met het bureau en aanvarin gen met verenigingen. Hij liet daarop een onafhankelijk bureau onderzoek doen, waaruit een bindend advies moet voortkomen. Dat advies wordt donderdag verwacht, maar desondanks hebben de overgebleven bestuursleden al besloten af te treden. Tot de vergadering van de bondsraad in maart handelen ze wel lopende zaken af. ANP ERFURT - Schaatster Anni Frie- singer ontbreekt op de Europese kampioenschappen allround en de wereldtitelstrijd sprint. De Duitse schaatsster heeft zich afgemeld voor beide toernooien, omdat ze onvoldoende is her steld van een vleeswond in haar rechteronderbeen. Die verwonding liep ze 2 janua ri op, toen ze bij een ijstraining met haar eigen linkerschaats in haar rechteronderbeen stak. Friesinger testte zich gisteren op de ijsbaan van Erfurt. Na af loop besloot ze af te zeggen om dat ze nog te veel last had van deblessuure. De Europese all roundkampioenschappen zijn komend weekeinde in de Noorse plaats Hamar, de WK sprint zijn de week daarna in Thialf in Heerenveen. Friesinger (28) zal eind deze maand bij de wereldbekerwed strijden in Collalbo vermoede lijk in actie komen in voorberei ding op de Olympische Spelen in Turijn, die 10 februari begin nen. ANP/SID Hoek-speler staat vanavond tegenover zijn favoriete club door Barry van der Hooft n A 1 J /'X A-iVi kJ l/V VtUVtV 1. door Barry van der Hooft MIDDELBURG - David Destor- me trok zaterdagmiddag rond de klok van half vijf een zuur ge zicht. Niet alleen vanwege de ne derlaag tegen ASWH (3-1), maar ook door de blessure die de mid denvelder van Hoek had opgelo pen aan zijn kuitbeen. „Nu mis ik één van de mooiste wedstrijden van het jaar", zei de Belgische aanvoerder, die vanavond ont breekt als topclub Feyenoord op bezoek komt in Hoek. Er zijn nog meer spelers die met kleine pijntjes kampen, maar het gros van de selectie zal die van daag verzwijgen of verbijten. Want voetballen tegen Feyenoord, dat wil iedere voetballer wel een keer meemaken. Voor Thomas Ragut is het hele maal een speciaal duel. „Dit is echt een droom voor mij", zegt de Middelburger. „Dat klinkt mis schien een beetje zielig, maar ik zit echt al een paar weken met de ze wedstrijd in mijn hoofd." Dat is gezien de achtergrond van Ragut niet echt vreemd, want hij is een fanatieke supporter van de Rotterdamse club. Vanaf zijn vijf de komt hij al in de Kuip. Eerst vooral met zijn vader, de laatste jaren met een groep vrienden. „Ik heb een Gold Card en probeer zo vaak mogelijk te gaan. Ik zou van avond bij wijze van spreken met een gebroken been nog willen spe len. En als we deze wedstrijd in de Kuip hadden gespeeld, zou ik daarna denk ik stoppen, ha ha," Mooie voetballer Hij hoopt vanavond als verdedi gende middenvelder tegenover Shinji Ono te staan. „Dat is zo'n verschrikkelijk goede en mooie voetballer", zegt Ragut. „Ik ben eens naar een uitwedstrijd tegen Fortuna Sittard geweest. Dat duel werd echt op een superslecht veld gespeeld, maar Ono was de enige die daar goed mee om kon gaan. Dat zegt genoeg over hem." Na afloop van het duel gaat Ragut vanavond een poging wagen het shirt van de Japanner te bemachti gen. „Ik mag mijn eigen shirt niet weg geven", weet de Middelburger. „Maar ik denk ook niet dat Ono daar op zit te wachten." Drama En wat doet Ragut als bijvoor beeld Salomon Kalou of Dirk Kuijt op het punt staan door te breken richting het doel van Hoek? „Daar heb ik wel over nagedacht. Ik heb bij Hoek gezegd dat ik ze dan laat lopen, maar daar waren ze niet echt blij mee. Ik ga van avond niet voorzichtiger spelen dan in een competitiewedstrijd. Ik hoop gewoon dat het een hele leuke avond wordt, want er komt veel publiek. Wij moeten probe ren er zo lang mogelijk een echte wedstrijd van te maken. En ik hoop natuurlijk dat ik vanaf de eerste minuut mag spelen. Als dat niet zo is, zou ik dat echt een dra ma vinden." Thomas Ragut WESTKAPELLE - Zonder de zieke Pascal Bosschaart, maar mét nieuweling Ron Vlaar in de gelederen, werkte Feyenoord gis teren in Westkapelle de eerste oefensessie van een driedaags trainingskamp af. Op het voet balveld van Beachhotel Zuider duin was te zien met welke elf spelers de nummer twee van de eredivisie vanavond vrijwel ze ker tegen Hoek aantreedt. Ali Boussaboun en Karim Saidi vanwege hun verplichtin gen voor de Afrika Cup niet af gereisd met Feyenoord. Hossam Ghaly was gisteren wel aanwe zig in Westkapelle, maar de ge blesseerde Egyptenaar beperkte zich tot wat loopoefeningen op bet strand. De jonge Tim Vin den trainde gisteren apart en heeft nog enkele weken nodig om fit te worden. Om tijdens de trainingen toch elf tegen elf te kunnen spelen zijn de A-junio ren Royston Drenthe en Evan- r Sno aan de selectie toege voegd. Als de voortekenen niet bedrie gen, maakt Ron Vlaar vanavond egen de Zeeuws-Vlaamse hoofd klasser zijn debuut voor Feye noord. Naast de van AZ overge komen verdediger verschijnen ook onder anderen Shinji Ono, toptalent Jonathan De Guzman, Dirk Kuijt en Salomon Kalou aan de aftrap. „We zien de wedstrijd tegen Hoek als een goede trainings wedstrijd", zei Ei-win Koeman na de training, die door ruim honderd belangstellenden werd gadegeslagen. „We kunnen weer ritme opdoen, maar het is ook belangrijk dat we geen blessu res oplopen. Toch zal niet ieder een spelen, want we zijn geen fi lantropische instelling. Afhanke lijk van hoeveel jongens we la ten voetballen, trainen we daar om morgen misschien wel twee keer." Dat Koeman met een zo sterk Dirk Kuijt aan de bal tijdens de training van Feyenoord in Westkapelle. foto Dirk-Jan Gjeltema mogelijk elftal wil starten tegen Hoek, vloeit voort uit het compe titieprogramma. Feyenoord pak te de draad zaterdag na een kor te winterstop weer op en het duel in Hoek is meteen de laat ste test voor de tweede competi tiehelft. Uitduel Zondag wacht voor de Rotter dammers al het uitduel met Vit esse. Nicky Hofs, die hersteld is van een zware knieblessure, zou tegen zijn oude ploeg dolgraag weer van de partij zijn, maar die kans lijkt minimaal. Koeman: „Nicky traint nu weer voluit mee, maar ik ga éérst met de me dische staf overleggen of het ver standig is hem tegen Hoek te la ten spelen. Misschien dat hij wat minuten krijgt. Hij wil heel graag, vooral omdat de wed strijd tegen Vitesse voor de deur staat. Maar we gaan niets force ren." De technische staf van Feye noord gebruikt het trainings kamp in Zeeland ook om indivi duele gesprekken met spelers te voeren. Erwin Koeman zal dan voor het eerst uitgebreid met Ron Vlaar kunnen praten, want dat is er tot nu toe nog niet van gekomen. De eerste indrukken van onze sportredactie KIFFA - De Dakar Rally heeft weer een zwarte dag achter de rug. De editie van 2006 betreur de gisteren de eerste dode. De Australische motorrijder Andy Caldecott kwam in de negende etappe, op grondgebied van Mauritanië, om het leven. De races gingen gewoon door. Bij de motoren won de Franse ti telverdediger Cyril Despres, bij de auto's arriveerde diens land genoot Stéphane Peterhansel als eerste aan de finish. De 41-jarige Caldecott kwam ten val na 250 kilometer in de woestijnproef van Nouakchott naar Kiffa en brak daarbij ver moedelijk zijn nek. Caldecott stond tiende in het klassement en was winnaar van de derde etappe. In 2005 was hij zesde in het eindklassement en won hij twee etappes. Caldecott is de 23e deelnemer in de 28-jarige historie die de be ruchte woestijnrally niet heeft overleefd. Vorig jaar stierven twee coureurs. De eerste week van de Dakar Rally was vooral voor de motorcoureurs een helse opgave. Van de 252 gestarte coureurs wa ren er gisteren nog maar 131 in koers bij de start van de negen de etappe. Zestien Nederlandse crossers be gonnen gisteren aan de negende rit. ANP/RTR/AFP die de international op het veld heeft achtergelaten, zijn goed. „Het is een prima jongen, maar dat wisten we al toen we Ron haalden", vertelde Koeman. „Hij moet nog wennen aan de manier van trainen, want het is toch anders dan dat hij bij AZ gewend was. Niet dat dat erg is, want daar wordt hij een grote jongen van." Terwijl zijn medespelers in het hotel hun kamers opzochten, stond Vlaar op de parkeerplaats nog handtekeningen uit te de len. Tijdens het trainingskamp slaapt hij op één kamer met Ro meo Castelen. „Dat is expres zo gedaan, want Romeo kende ik al van Jong Oranje en het Neder lands elftal", vertelde Vlaar. „Ik ben goed opgevangen en moet nu alleen nog een beetje mijn weg vinden. Dit trainingskamp komt daarom heel goed uit, dus dat zal wel lukken." Het duel tussen Hoek en Feyenoord be gint vanavond om 19.00 uur. Gisteren waren al 1900 kaarten verkocht. Mensen die vandaag aan de kas sa nog kaarten willen kopen, wordt aangeraden op tijd naar sportpark Denoek af te reizen. De club hoopt daarmee iedereen voor de aftrap binnen te heb ben. „Want we verwachten in to taal zo'n 2500 toeschouwers", zei voorzitter Kees de Feijter gis teren. van onze sportredactie HAARLEM - Oud-voetballer Gerrie Kleton is zondag op 52-jarige leeftijd overleden. De geboren Amsterdammer was al geruime tijd ziek. Kleton speelde voor Ajax, MW, Cercle Brugge, Beerschot, AZ'67, RKC en Haarlem. Daar na was hij trainer bij Zwarte Schapen, Haarlem (assistent), Diemen en Zeeburgia. Kleton meldde zich als tienjari ge jongen aan bij Ajax. Hij be hoorde tot de roemrijke selectie die begin jaren '70 drie keer de Europa Cup 1 won. Kleton was, net als Arnold Muhren, een aan stormend talent in het Ajax van Johan Cruijff. Omdat hij als linksbuiten de vedette Piet Kei zer voor zich moest dulden, was voor Kleton niet meer wegge legd dan een rol als invaller. La ter groeide hij bij HFC Haarlem als middenvelder uit tot een be langrijke pion. Met Haarlem speelde hij in 1982 vier Ue- f a-Cup wedstrij den. GPD door Barry van der Hooft KNOKKE - Het avontuur van Cor van de Velde op Cyprus is voorbij. De uit Breskens afkomstige oe- fenmeester werd in juni bij Omo- nia Nicosia aangesteld als assis tent-trainer, maar heeft na het vertrek van hoofdtrainer Henk Houwaart nu ook het veld moe ten ruimen. De voormalig trainer van onder meer Breskens, Sluiskil, Steen, Temse en Nieuwkerken is weer thuis in Knokke. Van de Velde zou na het opstap pen van Houwaart in eerste in stantie gewoon bij Omonia Nico sia werkzaam blijven. „De club was in gesprek met een Neder landse trainer en dan zou ik ge woon kunnen blijven", vertelt Van de Velde. „Maar uiteinde lijk hebben ze voor de Roemeen Andoni van Dinamo Boekarest gekozen. Hij eiste wel dat hij zelf zijn technische staf mocht samenstellen, waardoor mijn rol was uitgespeeld. Die man zei geen woord tegen me." Het afscheid op Cyprus was emotioneel. „Spelers en be stuursleden stonden te huilen. Ik heb daar een mooie tijd ge had, maar het is niet zo geëin digd zoals ik wilde."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 19