Clinge verrast vriend en vijand PZC De Backer is iedereen de baas Complimenten voor scheidsrechterskorps Korte winterstop heeft korfbalploeg BKC goed gedaan Nagel pakt eindelijk titel die hij graag wil z2t Tafelvoetbaltoernooi blijkt prima voorbereiding op soccerevenement Twee nieuwe spelers voor HVV'24 Hulsterloo niet langs HW'24 2 De Geslootene Boom komt tekort De Stene Brug uit gevarenzone b Den Ossaert verslaat Astroïden uitslagen Keeper Moeliker naar Heerenveen agenda maandag 9 januari 2006 van onze sportredactie TERNEUZEN - De twintigste editie van het soccertoernooi in Zeeuws-Vlaanderen was qua hardheid een verademing ten op zichte van voorgaande jaren. Dat was vooral de verdienste van het scheidsrechterskorps, dat in de eindronde vanaf de eer ste wedstrijd strak floot en een uitstekende indruk achterliet. Op voorspraak van de organisa tie was Henk Siersema belast met het aanstellen van scheids rechters. Siersema nodigde de oudgedienden Cisko Osmanov- ski, Gerard de Schepper en Harold van de Ketterij uit en stelde daarnaast een voor velen onbekend viertal aan. Kada Elji- lali, Hanifi Benjali, John van Gils en Jack Hendrikse fluiten wekelijks in de top van het lan delijk futsal en leidden de soc- cerduels moeiteloos naar een goed eind. „Voorgaande jaren is er onnodig veel trammelant ge weest", zei Siersema. „Deze mannen hebben stuk voor stuk veel ervaring. Bovendien was het een bijkomend voordeel dat de spelers hen niet kenden." Het soccertoernooi lonkte dit jaar met de inschrijving van Goes, Oostkapelle, RCS en Vlissingen serieus naar ploegen van boven de Westerschelde. Dat leidde ontegenzeglijk tot een kwaliteitsinjectie. Johan le Conté sprak namens Oostkapel le lovend over het toernooi en gaf aan graag volgend jaar weer mee te doen. „Ik vond het een heel aparte sfeer met heel veel publiek." Ook Ruud Verbeek (RCS) zei on danks de nederlaag in de finale te hebben genoten. „Als het aan mij ligt, komen we zeker terug." door Peter van Kouteren TERNEUZEN - Wie de ideale voorbereiding op het soccertoer nooi kent, mag het zeggen. Trai ners werken tijdens de laatste weken voorafgaand aan de her vatting van de competitie graag aan de conditie, maar begrijpen ook dat het onzin is om kort voor de eindronde een spelers groep over de kling te jagen. Clinge-trainer Honny Claessens liet zijn selectie vrijdagavond wel opdraven, maar kwam met een alternatief. De oefenmeester riep zijn spe lersgroep bijeen in de kantine, waar met veel bezieling een ta felvoetbaltoernooi werd ge speeld. Dertig koppels namen het tegen elkaar op. Tot ver na middernacht werd er over nage kaart. Het vertrek van de soccer- selectie naar Terneuzen stond gepland om acht uur zaterdag ochtend. Dat werd iets later. Da vy van Puyvelde verscheen niet op het appèl. Een telefoontje ver schafte tien minuten na het afge sproken tijdstip meer duidelijk heid. Van Puyvelde, normaal ge sproken een man van de tijd, lag nog te slapen. Waar trainers - die discipline hoog in het vaan del hebben staan - met een ge rust geweten zonder de langsla per zouden zijn vertrokken, werd in Clinge op de jonge zon daar gewacht. De spits betaalde met gepaste munt terug. Davy van Puyvelde scoorde in de eind ronde van het soccertoernooi vijf keer en werd met Ruud Hoo- gesteger van Terneuzense Boys topscorer van de twintigste edi tie. De poule-indeling met Hoek, Temeuzen en RCS was op voor hand uiterst zwaar, maar de soc- cerploeg van Clinge groeide za terdag uit tot dé verrassing van het toernooi. De Oost-Zeeuws- Vlamingen werden doodleuk poulewinnaar en schopten het uiteindelijk tot de halve finale. Daarin riep RCS de vierdeklas ser een halt toe. Clinge begon het toernooi met een 1-0-zege op Hoek, hield daarna in de poule gelijke tred met RCS (1-1) en droogde Ter- neuzen met 4-0 af. Dat resulteer de in een plaats in de kwartfina le. „We dachten dat we om half één klaar zouden zijn", bekende doelman Vincent Martens. „Als je toch kijkt, bij wie wij in de poule zaten." Jan de Visser, de routinier, kon het na afloop nauwelijks bevat ten. Hij werd met zijn ploeg in de halve finale door RCS uitge schakeld, maar keek met recht terug op een geweldig toernooi. „Ik heb misschien wel vijftien keer meegedaan", zei hij. „We zijn een paar keer bij de laatste acht gekomen, maar nooit eer der in de halve finale. Dit is fan tastisch." Vincent Martens: „We hebben Terneuzen met 4-0 op hun don der gegeven. Wat denk je? Toen was het wel even feest in de kleedkamer hoor." Davy van Puyvelde had met zijn vijf treffers een belangrijk aan deel in het succes van Clinge. De twintigjarige aanvaller is aan zijn vierde seizoen in de hoofdmacht bezig en ontpopte zich in de zaal als een trefzekere speler, die maar weinig ruimte nodig had. De kleine spits nam tegen het grote Terneuzen drie doelpunten voor zijn rekening. Drie keer verscheen hij alleen voor de keeper, drie keer was het onberispelijk raak. „Dan gaat het natuurlijk wel hard." De successtory van Clinge kreeg in de kwartfinale ten koste van IJzendijke een vervolg, omdat de vierdeklasser beter bleek in het nemen van shoot-outs. Bei de ploegen hielden elkaar in de reguliere speeltijd in evenwicht (2-2). „We dachten echt dat het na de poulewedstrijden wel ovef zou zijn", glunderde Van Puyvel de. „Het is toch een ongelooflij ke prestatie als je in een poule met Hoek, Terneuzen en RCS poulewinnaar wordt? Nee, we hebben helemaal niet getraind voor het soccer. We spelen al ja ren met dezelfde kern mee. Dit is een echt team. Individueel hebben wij niet de sterkste spe lers, maar we werken keihard voor elkaar en zijn bekend met het spelletje." Voorteken De prestatie van Clinge krijgt nog meer glans, omdat de ploeg zich slechts op de valreep voor het hoofdtoernooi wist te plaat sen. Als beste derde uit de eer der vorige week gespeelde voor ronde sloop de dorpsclub poule A binnen. „We hadden in de voorronde met 1-1 gelijkge speeld tegen Vlissingen", vertel de Van Puyvelde. „Dat was mis schien wel al een voorteken dat die grotere ploegen ons beter lig gen. We hebben best wel de aan val gezocht. Voetbal is niet ge maakt om te verdedigen. Of Jan de Visser of ik speelde steeds in de spits. Daar omheen moesten we met uitbrekende spelers ge vaarlijk worden." Met de hervatting van de veld- competitie in het vooruitzicht blijft de aanvaller met twee be nen op de grond staan. „De bo venste twee plekken in de vier de klasse zijn al verdeeld. .HW'24 gaat aan kop, Axel staat daar net achter. Wij staan vierde, maar zijn niet echt een kampioenskandidaat. We begin nen na de winterstop tegen Aar denburg thuis. Daarna moeten we uit naar Axel. Dan weten we gelijk waar we staan." HULST - HW'24 heeft in de tweede competitiehelft - beschikking over twee nieuwe spelers. Bert Lecluse Dirk van Gaver maken beiden de overstap van het Bt„ gische Herleving Sinaai, dat in de vierde klasse provjj ciaal uitkomt. Lecluse is een aanvaller, Van Gaver is j zetbaar in de verdediging van de koploper in de viert klasse van het zondagvoetbal. NIEUW-NAMEN - Vierdeklasser Hulsterloo kwam.-F een oefenduel met het tweede team van HW'24 niet vel der dan een 4-4-gelijkspel. HW'24 2 kwam op J 1-0-voorsprong door een doelpunt van Evert van Dan®; Yuri Verleij maakte gelijk, maar nieuwkomer Bert Led,: se bepaalde de ruststand met twee treffers op 1-3. Na&> hervatting maakte Dave de Booy er 2-3 van en zorgdeY}| ri Verleij voor evenwicht (3-3). Koen de Bliek zette de Hit stenaren opnieuw op voorsprong, maar in de slotfaji werd het via Stefano de Vos opnieuw gelijk: 4-4. SAS VAN GENT - De thuiswedstrijd in poule viervantf vierde divisie driebanden bracht De Geslootene Boèj^ niet wat men ervan had gehoopt. De thuisploeg leed ed 6-2-nederlaag tegen Welkom/Sijmens. d Als de driebanders uit Sas van Gent ooit een kans haddgljj tegen de sterke formatie uit Sint Willebrord dan wasbek zaterdag wel. De anders haast niet te kloppen Kai {|l Zwart was niet bepaald in beste doen en Etiennevaf Damme had zeker kansen tegen het jeugdige talent. Br thuisspeler kwam bij de eindafrekening echter tweep®p ten tekort. Willie van Dorst en Rob Duitemeyer ledaL kansloze nederlagen. Benny de Waal redde met zijnoveL winning de eer, maar punten leverde dat niet op. L h HOEVEN - In het vierpuntenduel in poule vijf van de del de divisie driebanden tussen The Friends en De Stea Brug in Hoeven won de Goese formatie knap met 6-2J driebanders pakten daarmee twee kostbare punten®/ staan nu niet meer in de gevarenzone. Ries Rijn en Arj Hollestelle boekten een zege, maar Marco van der Houd i verloor. Piet Koek sleepte de overwinning binnen. S OOST-SOUBURG - Het team van Den Ossaert heeft ki derde klasse van de badmintoncompetitie regio Zeelaclj in Oost-Souburg een 6-2-zege geboekt op Astroïden. To; ne van Damme (2-1), René Annard (2-0) en Judith Maïs nus wonnen hun enkelpartij. Mirella de Vijlder kwa niet verder dan een gelijkspel. In het gemengddubbel «c het thuiskoppel Koets/Potter in een spannende drieseik van het duo De VijldeiWan Damme (8-15, 17-15, 17- maar het tweede gemengddubbel ging wel naar het teslj uit Hulst. In het mannendubbel was Van Damme/AnnsL te sterk voor Siegers/ Koets. Winst was er eveneens ucL de Hulstenaren in het vrouwendubbel. Mangnus/De Y:L der was de baas over de combinatie Potter/Franken. I Den Ossaert 3 speelde een inhaalduel in en tegen Ka L h Kats won deze wedstrijd met 8-0. HEERENVEEN - Doelman Ke vin Moeliker verruilt eerste-di- visieclub Stormvogels/Telstar voor SC Heerenveen. De 25-jarige keeper tekende een contract tot aan het einde van dit seizoen. Moeliker, wiens contract bij Tel star na dit seizoen zou aflopen, was enkele jaren reservekeeper bij NEC en speelde ook nog bij Helmond Sport. ANP door Jan Roovers TERNEUZEN - De korte winter stop heeft de korfballers van BKC uit Breskens kennelijk goed gedaan. Na een louter ver liezende reeks van zes wedstrij den werd zaterdag uit met 17-11 gewonnen van Volhar ding. Zaamslag moest thuis de punten laten aan het bezoeken de Scheldevogels (13-18) en Luc- tor verloor in Hellevoetsluis met 14-12 van de ongeslagen koplo per 't Capproen. Volharding-BKC 11-17: „Een heerlijke verrassing", vierden coach Wim Voorneveld en de ploeg de eerste overwinning na maanden. Maar volgens de coach zat dat er ook een beetje aan te komen. Gestart met een bijna geheel nieuw en sterk ver jongd team had het tijd nodig om lijn in het spel te brengen. „In de tweede helft op het veld staan we er", zei Voorneveld. Het lijkt eerder te kunnen. Maar de coach waarschuwt wel voor een te groot optimisme. Hoe dan ook, tegen Volharding kwam een ploeg in de zaal die concen tratie en inzet al vroeg uitbe taald zag (0-3), wel even een mindere periode inlaste, maar na de pauze weer voluit ging en van 5-8 naar 6-14 de wedstrijd besliste. Scores BKC: Michïel Roest 6, Björn Terbruggen 5, Wietse Roest 3, Carmen Snouwaert, Natasja Boone en Sandra de Reu 1. Zaamslag-Scheldevogels 13-18: Twee gelijkwaardige ploegen zorgden in de eerste helft voor een aantrekkelijke wedstrijd. Niet meteen scherp begonnen moest de thuisploeg wel een 4-1-achterstand herstellen, maar dat gebeurde overtuigend. Bij rust stond het toch 6-8, om dat bij de bezoekers iedereen scoorde en vooral de Bergse vrouwen moeilijk waren af te stoppen. Met veel druk op de verdediging van de thuisploeg dwong Scheldevogels na rust kansen af en benutte die ook vaak. Bij 9-15 leek de wedstrijd gespeeld, maar een oprisping in de slotfase leek Zaamslag bij 13-16 toch weer in de race te brengen. Na twee snelle doel punten van de gasten was het echter over en uit. Aanvoerder Marco van Reeu- wijk zorgde met zeven scores voor verlaat vuurwerk, Marjan Verhage en Joris de Bree (bei den 3) zorgden voor de rest. 't Capproen-Luctor 14-12: Na een goede wedstrijd („de beste van de competitie tot nu toe", vond coach Peter Durink) ston den de bezoekers wel met lege handen. „We hadden ook niet di rect gerekend op een punt, maar hebben daar wel uitzicht op ge had", beschouwde Durink na. Daarmee doelde hij op de 12-12-stand die zijn ploeg na lang achtervolgen (van 3-1 naar 3-3, van 7-6 naar 9-9 en van 12-10 naar 12-12) op het score bord had weten te zetten. Na 13-12 móest Luctor wel risico nemen, zoals zo vaak werd dat afgestraft. Durink: „Ik ben te vreden over het spel en de inzet, maar we zijn alleen beloond met vertrouwen voor het vervolg." Scores Luctor: Ferry de Waele 4, Sylvia Trouwborst, Marjolein Du rink en Davy Jonker 2, Petra Geene en Eric-Jan Dellebeke J. door Wim de Vos HEIKANT - Ze wisten zich alle bei geklopt, maar keken deson danks met een tevreden gevoel terug op hun prestatie in de Jeff Thuy Memorial. Voor zowel Sepp Vermeulen als Erik Goos- sen paste de bosloop in Heikant over ruim twaalf kilometer uit stekend in de voorbereiding op de komende wedstrijden. De twee Zeeuws-Vlamingen eindig den respectievelijk als tweede en derde achter de ongenaakba re Frederik de Backer uit het Belgische Waregem. Het was dus niet meer dan een test voor Sepp Vermeulen en Erik Goossen. Voor Vermeulen is de halve marathon van Cad- zand het volgende doel. Deze wedstrijd staat al jarenlang on derstreept in de agenda van de Koewachtse atleet. „Daar ben ik nu volop naar toe aan het wer ken en ik moet zeggen dat ik be hoorlijk op schema lig", vertel de Vermeulen. Hij gaf ook aan dat hij de voorbereiding dit jaar op anders heeft ingevuld dan in voorgaande jaren. „Ik heb de Kustmarathon ook gelopen en in de aanloop daar naar toe heb ik behoorlijk veel op het strand en in het zand getraind. Na de Kustmarathon heb ik met Niels Koole gesproken en die gaf aan dat een dergelijke voorberei ding helemaal niet nodig is. Hij adviseerde me vooral op snel heid te trainen, want dat is toch het belangrijkste. Of je nu op de weg of op het strand loopt", al dus Vermeulen. Voor Erik Goos sen staan de komende weken vooral in het teken van de Mid wintermarathon in Apeldoorn. Daar wil de Terneuzenaar toch weer proberen een goede presta tie neer te zetten. De Jeff Thuy Memorial was zaterdag daarom zijn laatste wedstrijd voordat hij volgende maand in Apel doorn aan de start verschijnt. „Vanaf nu ga ik me vooral met duurloopjes bezig houden en ze ker ook de nodige rust nemen. Ik ben nu tevreden met de vorm en de conditie." Lange afstand In Heikant moesten de twee Zeeuws-Vlamingen zaterdag proberen af te rekenen met Fre derik de Backer. De dertigjarige atleet uit Waregem heeft de afge lopen maanden al verschillende wedstrijden in de regio op zijn naam geschreven, sinds hij de overstap naar de lange afstand heeft gemaakt. „Zoals hij van daag liep was hij voor mij zeker niet bij te houden. Die ging wel erg hard hoor", zei Vermeulen. Goossen kon dat alleen maar be amen. Zoals de laatste tijd ge bruikelijk kende Vermeulen een langzame start, maar toen de motor echt op temperatuur was ging het tempo alleen maar om hoog. Die hogere snelheid was dus wel voldoende om Goossen te passeren, maar Frederik de Backer had nog net een versnel ling meer. Bij de wouwen ging de overwin ning naar de 34-jarige Saskia de Plukker uit Sint Gilles-Waas. De middenafstand (vijf kilome ter) leverde bij de mannen een zege op voor Marcel Mangnus uit Hulst en bij de vrouwen voor Wendy Jonkheijm uit Klooster- zande. De deelnemers aan de Jeff Thuy Memorial in Heikant zijn onderweg naar de finish. Heikant. Jeff Thuy Memorial, 12,2 kilometer. Mannen: 1. Frederik de Backer (B) 42.43, 2. Sepp Vermeulen (Koewacht) 43.10, 3. Erik Goossen (Ter neuzen) 43.41,4. Peter de Vet (Westdor- pe) 44.50, 5. Edwin de la Ruelle (Koe wacht) 45.08, 6. Jos de Koek (Graauw) 45.47, 7. Dirk van de Veire (B) 45.52, 8. Nitin Klapwijk (Axel) 46.14, 9. Patrick van Remortel (Hulst) 46.56, 10. Nico Ros (B) 47.55. Vrouwen: 1. Saskia de Plukker (B) 47.57, 2. Sofie Claus (B) 50.42, 3. Ingrid IJsebaert (Hulst) 51.21. 5 kilometer, mannen: 1 Marcel Mang nus (Hulst) 19.30, 2. Johan Heerwegh (B) 20.22, 3. Eddy Schwegler (Hulst) 20.37,4. Dirk Christiaans (B) 21.23, 5. Pa trick Desutter (B) 21.47. Vrouwen: 1. Wendy Konkheijm (Kloosterzande) 24.56, 2. Martina Verdonck (B) 25.45, 3. Rita Slowack (B) 27.42. 3 kilometer, mannen: 1Michael Braem (B) 10.29.2. Arne Lippens (B) 11.13, 3. Rafaël Hoo- genberg (Axel) 12.35, 4. Roger de Backer (B) 12.57, 5. Irenee Goethals (B) 13.33. Vrouwen: 1. Sanne van Ballen- berghe (B) 13.14, 2. Liselot Kaijser (Ter neuzen) 13.32, 3. Eva IJsebaert (Hulst) 14.09. Sas van Gent. Driebanden, vierde di visie, poule 4: De Geslootene Boom- Welkom/Sijmens 2-6. Etienne van Dam- me-Kai de Zwart 28-30, 63; Willie van Dorst-Toon Hoefnagels 18-25, 50; Ben ny de Waal-Wim de Werd 25-21, Sj Rob Duitemeyer-John Konings !2il 37. Kanaalzone. Biljartcompetitie 11 nioren. Zestiende ronde: Hute-a Lieve 222-314; 't Steen-De Watria 389-340; De Vlaschaard-Koerosf 423-339; De Veste-Bachten Dèfi 247-181; Gregorius-Het TrefpJi, 355-303; Het Dorpshuis-Het Meuler.y 219-202; De Lovenhoek-Het Kastaal 217-194; St. Albert-Malpertuus 278$L Stand: 1. 't Steen 107,124%; 2. MalfC tuus 104,118; Het Trefpunt 102,«1 De Lieve 102,108; 5. Hulst 101,193;Si (I Albert 100,427; 7. Gregorius 100,OEr Het Kasteeltje 99,921; 9. Het Dorpshfe 99,081; 10. Bachten Dieke 98,658 T Koewacht 96,930; 12. De Veste 9cm 13. De Vlaschaard 96,331; 14. Het^ lengat 95,769; 15. De LovenhoekSRcjr 16. De Warande 91,196. maandag Biljarten Pool. Eerste klasse regionaal. Po: me Sharks-Provoosthuis. Locatie: Pooltime, Terneuzen. 20.00 uur. ft foto Camile Schelstraete door Sven Bakker VLISSINGEN - Vijf edities lang moest hij er op wachten, maar gisteren was het dan zo ver: ten nisser Piet Nagel kreeg waar hij op had gehoopt en stiekem over had gedroomd. Met 7-5 versloeg Nagel in de finale Gareth Lau en hij pakte daarmee de over winning bij het Walcherse Open in het Racketcentrum in Vlissin gen. Dat de eindstrijd in de derde ca tegorie tussen de als eerste ge plaatste Piet Nagel en Gareth Lau spannend was, had vooraf niemand verwacht. De kempha nen hadden elkaar in de poule al getroffen en toen was de 21-jarige Nagel overduidelijk de beste van de twee. Nagel won in de groepsfase met 9-2. Zes deelnemers Omdat het toernooi slechts zes deelnemers kende in de 3-cate gorie stroomden zowel Lau als Nagel vanuit de poule meteen door naar de halve finales. In die ronde leverde Vlissinger Lau een puike prestatie door Len- nart Gouka met 8-4 te kloppen. De 22-jarige Gouka is in poten tie een 2-speler, maar is nu vier omdat hij vorig jaar kampte met een blessure. Lau had het na af loop over zijn beste partij van de afgelopen twee weken. Ii had in de eindstrijd net zo tegen Ferry Sonnemans kui£ d staan. Sonnemans had tegenN:- gel de nodige kansen om de té tij naar zich toe te trekkjg maar verzuimde die te verarflj ren. Vooral op de cruciale pd. ten wilde de negentienjarige# nisser net iets te graag, waar^ gel juist de rust zelve bij Eindstand: 6-5 in het voor van Nagel. Gebroken In de eindstrijd werd Lau~.j een in de eerste game gebrost door Nagel. Hoewel zijn sen% niet liep, bleef Lau in de rrj wel druk zetten op het spel# Nagel en het publiek kretóffl ene na de andere mooie sla# wisseling te zien. I Op 4-3 in het voordeel va# gel brak Lau terug, hield zijne gen servicegame en liep uit té een 5-4-voorsprong. Nageld, vanaf dat moment alles óp ale Op 5-5 brak Nagel opnö door de service van Lau te5 Met twee gebalde vuisten* hij dat de winst, met nog# paar minuten op de klok,® nen was. Uiteindelijk werdI 7"5- „Na vijf jaar heb ik dan en» lijk de titel", glunderde dep verwijker. „Mijn eerste toerno. overwinning in de drie ooit. foto Camile Schelstraete De spelers van het verrassende Clinge verlieten het soccertoernooi met een glimlach op het gezicht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 44