'ansen, zoenen en lekker meezingen ^Samenwerking vervoer op de tocht li Ijsbaan trekt meer schaatsers dan voorheen Drie Belgen gered van zinkend jacht Als Hulst uit regeling stapt, ziet wethouder Terneuzen er geen toekomst meer in Alcoholcontrole zeeuwse almanak Pilletje Dure auto's gestolen na woninginbraak Ruzie in Hulst na omgooien kliko's Drankrijders lopen tegen de lamp Aanhoudingen voor mishandeling Bestuurder verlaat plaats ongeval '{maandag 9 januari 2006 editie Zeeuws-Vlaanderen ■UIS - De politie heeft zater- igavond in de Sint Annastraat op de N58 in Sluis een alco- Icontrole gehouden. Van de gecontroleerde automobilis te hadden er drie te veel ge- „wonken. In Sas van Gent wer- l}} 'fjtengistermidag 51 automobilis- '^'ien op alcohol gecontroleerd, ree waren er in overtreding. door Gino van den Broecke TERNEUZEN - Meer dan zevenduizend mensen hebben in de afgelopen drie we ken geschaatst op de Terneuzense Markt. Dat is beduidend meer dan de vorige vier jaar dat er een ijsbaan werd aangelegd. Het weer is daarvoor in grote mate ver antwoordelijk, meent J. Dieleman, pen ningmeester van de Stichting Terneuzen on Ice. „Het is voor het eerst dat de weer goden ons gunstig gezind waren en dan zie je gelijk dat het aantal bezoekers ho ger ligt. De ijsbaan begint ook meer men sen uit de regio te trekken. Zo waren er afgelopen weken bezoekers met bussen uit de omgeving Hulst. Dat is voor de stad natuurlijk mooi." Gezien de bezoe kersaantallen kan er ook volgende win ter weer op de Markt worden geschaatst. Gisteren was de schaatsbaan voor het laatst open. Schaatsende kinderen en hun ouders vermaakten zich nog opper best, zowel op het ijs als langs de kant. Een grote wens van de stichting blijft een betere aankleding van het plein rond om de ijsbaan, om de hele entourage te verbeteren. foto Camile Schelstraete oor Patricia de Rvck AS VAN GENT - „Waarom ik ier ben? Voor de vrouwen, het ier en om te feesten", roept e' Meivin Rijckaert (18) uit Axel s®| nthousiast. J'(' ongeren uit heel Zeeuws-Vlaan- eren zijn zaterdagavond naai de Mega Millenium Party in par tycentrum De Vlaanderen in Sas van Gent gekomen. In de ene zaal lopen de feestvierders de polonaise. Iets verderop, in de andere zaal, springen de over wegend jonge bezoekers op de harde beats van dj Ron van den Beuken. Rond middernacht is het al druk in De Vlaanderen. Overal staan jongeren te dansen, klet sen en te drinken. Er wordt vol op gezoend, want het is tenslot te het eerste feest van het jaar. „Hier kom je iedereen weer te gen. Dat betekent dus veel nieuwjaarskussen geven," ver telt de 19-jarige Annemarie de Brouwer uit Sluiskil. Samen (Advertentie) JAPAN CARPARTS AutoTracli.nl is hoofdsponsor van Team Van Deijne, deel nemer aan een van de zwaartse rally's ter wereld. Kijk op AntoTrack.nl om de verrichtingen van ons team te volgen. Vöifi liAKah OP www.AlJTOTHACK.SiL AutoTrack.nl met haar vriendinnen, plaatsge- note Astrid Stolwijk (19) en Ilo- na Romeijn (18) uit Terneuzen, staat ze voor zich uit te kijken in de zaal waar Het Feestcafé On Tour de muziek verzorgt. Dat betekent dansbare oude hits. De meiden hebben pijnlij ke voeten. „We hebben te veel gedanst. Ze draaien echt leuke muziek. In deze zaal kun je lek ker meezingen. In zaal één kun je alleen maar beuken." Terwijl alle bekende feestnum mers voorbij komen, wordt er volop gedanst. Dragqueens, dan seressen en een ballonnenartiest zorgen voor wat extra sfeer. Job Princen uit Westdorpe loopt met een ballonnenhoedje in zijn hand. „Ik doe mee met de mode. Ik wist niet dat er een dresscode was", vertelt hij lachend. 'Black White' dat was de bedoeling, maar de meeste bezoekers wis ten daar niet van. Enkele be zoeksters die het wel wisten, hebben zich fanatiek uitgedost met boa's. Meivin Rijckaert is samen met zijn vrienden na een voetbaltoer nooi naar De Vlaanderen geko men. „Ik vind het hier hartstik ke gezellig. We gaan om vier uur weer terug met de bus, dat is be ter dan zelf rijden." Voetballers Zijn maat Erik Rodrigo (23) uit Axel is het daar helemaal mee eens. „Het is hier één groot soc- cerfeest. We zijn met een hele grote groep voetballers. Vanmid dag hebben we gespeeld. Nu gaan we uit ons dak en drinken een biertje." Bart Rijckaert (16) uit Axel wil daar nog wel iets aan toevoegen: „De danseressen zijn écht lek ker", schreeuwt hij om boven de feestmuziek uit te komen. In de andere zaal stampen party- gangers op dancebeats. „Als je er een beetje tegen aan wil, moet je hier zijn. Ik vind dit echt goede muziek. Als ik het beu ben, ga ik gewoon naar die andere zaal", vertelt Robbin Boënne (17) uit Graauw enthou siast. Hij is samen met een aan tal vrienden naar Sas van Gent gekomen. „We zijn hier nooit eerder geweest en wilden wel eens weten hoe het nu eigenlijk is." Ze hebben het zichtbaar naar hun zin. Al dansend op een podium met een biertje in de hand maken Robbin en zijn vrienden het laat. De allergrootste autosite yan Nederland Als je als veertiger gaat loge ren, horen pilletjes voor som migen bij de zaken die abso luut meemoeten. Zo heb je pilletjes tegen hoge bloeddruk, pilletjes die je moet gebruiken om contact lenzen schoon te maken en pil letjes die er voor zorgen dat je die lenzen weer kunt indoen, zonder dat je ogen uit je kas sen branden. Na een hevig avondje stappen had die veertiger nog keurig zijn contactlenzen in het len- zenhoudertje gedaan, water erbij en een reinigingstablet. En de volgende ochtend slikte i hij volgens doktersvoorschrift netjes zijn witte pilletje. Maar toen hij de vloeistof wil- j de bereiden om zijn lenzen ge bruiksklaar te maken, bleek j een anti-liogebloeddruktablet het enige pilletje dat nog over was. Het werd een wazig dag je. Zonder brandend i7iaag- zuur, dat dan weer wel... door Raymond de Frel CADZAND-BAD - Medewer kers van reddingsboot De Zee- manshoop uit Breskens hebben gisterochtend ter hoogte van Cadzand-Bad drie Belgen gered van een zinkend motorjacht. Tijdens de reddingsactie raak ten één opvarende en twee mede werkers van de reddingsboot te water, omdat het jacht in rap tempo naar de zeebodem zonk. De oudste opvarende, die met zijn zoon en kleinzoon op de boot zat, is met onderkoelings- verschijnselen naar het zieken huis in Vlissingen gebracht. De Zeemanshoop van de Ko ninklijke Nederlandse Redding Maatschappij (KNRM) kreeg om elf uur een melding van een zinkend schip in vaarwater De Wielingen, tussen Cadzand-Bad en Westkapelle. Sportvissers zouden de drie opvarenden uit De Klinge van het schip hebben gehaald. „Maar toen we bij het jacht aan kwamen, bleek alleen een jon gen van een jaar of vijftien door de vissers gered. Zijn vader en opa probeerden zelf nog water weg te pompen, maar dat lukte niet", vertelt schipper H. de Lo- bel van De Zeemanshoop. De KNRM zette vervolgens zelf pompen in om het bootje voor zinken te behoeden, maar dat bleek tevergeefs. „Precies op dat moment zonk de boot hele maal. We konden de jongste van de twee nog net bij zijn kladden grijpen, maar de oudste opvaren de ging samen met twee mensen van De Zeemanshoop over boord. We hadden ze binnen vijf minuten aan boord van de red dingsboot, maar de lichaams temperatuur van de oudere man was in die korte tijd al gedaald tot 34 graden. Hij is daarom naar het ziekenhuis gebracht", aldus De Lobel. Het half onder water gelopen jacht werd vervolgens door ber- gingsdienst Multraship gebor gen en naar de haven van Bres kens gebracht. VROUWENPOLDER - In Vrou wenpolder zijn vrijdagnacht twee soortgelijke diefstallen ge pleegd. In beide gevallen zijn autosleu tels uit een woning gestolen, waarna de dieven er met de auto vandoor zijn gegaan. In de Schorrestraat verdween een don kerblauwe Audi A6 met kente ken 22-PN-DX. In de Hofman de Rijkstraat gingen dieven aan de haal met een zwarte Audi A4 met het Duitse kenteken KRAW30. Uit de woningen werden ook nog bankpassen, persoonlijke documenten, portemonnees en mobiele telefoons weggenomen. De waarde van de auto's loopt in de tienduizenden euro's. \'Redactïe: 0113-315649 S4www.pzc.nl -4Enail:redactie@ pzc.nl r ia /i/icn AA f3r Postb'us 31,4460 AA Goes Advertentie-exploitatie: Cd- en Midden-Zeeland: 0113-315520; llSws-Vlaanderen: 0114-372770; 1 Na o«t°2°-4562500- Feestgangers leven zich uit in de zaal met dancemuziek. foto Camile Schelstraete (Advertentie) jwr Raymond de Frel 5 EENEUZEN - Als de gemeen- "I je Hulst uit het samenwerkings verband Collectief Vervoer ®|eeuws-Vlaanderen stapt, dan gaat ook de gemeente Terneu- Jen zelfstandig verder. Dat zegt Iarfe Terneuzense wethouder 3r J.van Schaik, die tevens voorzit ter is van het samenwerkingsver band. Zijn Sluise collega L. Wil- e hoopt dat Sluis en Terneuzen lanaf 1 januari 2007 het collec- ef vervoer wèl samen blijven itad en meerderheid van het Huls- er college van burgemeester en ethouders wil het lidmaat- 0: chap van het samenwerkings- erband Collectief Vervoer hoewel de mening an verantwoordelijk wethou- er F. van Driessche en het ad- les van de ambtenaren anders uidt. fethouder P. Weemaes (finan- no: iën) kwam met cijfers op de roppen, waarmee hij de ge- ïeenteraad wil laten zien dat Hulst goedkoper uit is als ze het l|(( lerlingenvervoer (onderdeel an het samenwerkingsver- and) in eigen beheer uitvoert, an hoeft Hulst geen uitvoe- ngskosten aan het samenwer- [ingsverband meer te betalen 'oordeel: 25.000 euro op jaarba- is) en kan de gemeente btw te- Evorderen op de zelfgemaakte asten (20.000 euro per jaar). hiidelijkheid [et samenwerkingsverband, aarin naast het leerlingenver- oer ook het collectief vraagaf- ankelijk vervoer (CVV) en ver- Der in het kader van de Wet Dorziening'en Gehandicapten (WVG) zijn geregeld, heeft die mogelijkheid tot terugvorderen niet. Voorzitter Van Schaik res pecteert de keuze van Hulst, al vindt hij dat de gemeente iets eerder openheid van zaken had mogen geven. „Als Hulst denkt dat ze het goedkoper kan, moet ze dat doen. Wij willen graag sa men verder, hoewel Terneuzen groot genoeg is om dit probleem zelfstandig op te lossen. Volgen de week heb ik een afspraak met de twee wethouders van Sluis en Hulst over de invulling van een nieuw contract per 1 ja nuari 2007. Dan moet ik weten wat ze willen. We kunnen na tuurlijk geen contract afsluiten waarin staat dat Hulst - of Sluis - 'misschien' wil meedoen. Is die duidelijkheid er niet, dan kun nen we niet met elkaar verder", aldus Van Schaik. Wethouder Wille van Sluis kan in één zin helderheid verschaf fen: Sluis wil verder met het sa menwerkingsverband Collectief Vervoer. „Als Hulst niet meer wil meedoen, moeten we kijken of Terneuzen en Sluis wèl ge woon samen verder kunnen." Van Schaik ziet dat niet zitten. „Dat lijkt me zinloos, omdat het schaalvoordeel dan weg is. Als één van de drie partners uit het samenwerkingsverband stapt, moeten we de boel maar hele maal op zijn kop zetten." De Terneuzense burgemeester J. Lonink vindt het jammer dat het dagelijks bestuur van Hulst niet eerst heeft aangeklopt bij de stuurgroep die de samenwer king tussen de drie Zeeuws- Vlaamse gemeenten probeert te stroomlijnen. „Dit hadden we beter eerst eens met elkaar be sproken. Ik zie dit als een terug slag voor onze samenwerking. Soms doe je een paar stappen vooruit, maar nu zetten we er eentje terug." Lonink, voorzit ter van de stuurgroep, ziet de op vatting van Weemaes niet los van de naderende verkiezingen en betwijfelt de argumentatie van de Hulster wethouder. „Weemaes denkt dat het goedko per kan, maar daarvoor ge bruikt hij naar mijn mening een onzinargument. Want als je al les zelf regelt, moet je extra geld uitgeven voor het inzetten van ambtenaren." Leerling verslaat leermeester HULST - Een 63-jarige man uit Hulst is in de nacht van vrijdag op zaterdag getrapt en geslagen door een groep jongeren, die even daarvoor een aantal kliko's had omge gooid. De Hulstenaar zag de jongeren rond tien voor half drie de afvalbakken omgooien in de Kleine Bagijnestraat. Hij sommeerde één van de jongeren de kliko's weer recht te zetten, maar dat moest hij met klappen bekopen. Eén van de jongeren sloeg hem tegen de vlakte, waarna hij nog een trap kreeg. Even later werd ook de ruit van zijn achterdeur vernield. De man raakte gewond aan zijn pols en gezicht. Ook is zijn bril beschadigd. TERNEUZEN - Een 41-jarige automobilist uit Terneuzen is in de nacht van vrijdag op zaterdag om half één zijn rij bewijs kwijtgeraakt, omdat hij te veel alcohol had gedron ken. De man viel op doordat zijn verlichting niet in orde was. De politie hield hem staande in de Banckerstraat in Terneuzen. Uit een blaastest bleek dat hij drie keer de toe gestane hoeveelheid alcohol had genuttigd. Zijn rijbewijs werd daarom ingevorderd. Datzelfde geldt voor een 35-ja- rige man uit de gemeente Sluis. Hij moest in de nacht van vrijdag op zaterdag zijn rijbewijs inleveren na een blaas test op het Eiland in Sint Kruis, omdat hij drie keer te veel had gedronken. Een 59-jarige automobilist uit Oost burg reed in de nacht van zaterdag op zondag om half drie tegen markeringspaaltjes in de Brouwerijstraat in zijn woonplaats.Ook hij had te diep in het glaasje geke ken en moest zijn rijbewijs inleveren. Zijn beschadigde auto moest worden wegesleept. KLOOSTERZANDE - In de Cloosterstraat in Klooster- zande is in de nacht van zaterdag op zondag een 24-jarige inwoner uit de gemeente Hulst aangehouden, omdat hij een 22-jarige streekgenoot in het gezicht zou hebben ge slagen. Op het Vlaanderenplein in Sas van Gent is diezelfde nacht een 21-jarige inwoner uit de gemeente Terneuzen aangehouden. Hij duwde en sloeg een andere jongen, zon der dat daar enige aanleiding toe was. De man is voor ver hoor meegenomen naar het bureau. SINT ANNALAND - Een 26-jarige bestuurder uit de ge meente Tholen is zondagmiddag om kwart voor één licht gewondgeraakt toen hij op de Anna Vosdijk in Sint Anna- land tegen een boom reed. Agenten troffen hem echter niet in zijn auto aan. Hij bleek inmiddels naar huis te zijn gegaan. De politie onderzoekt de toedracht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 37