'ZC Opgebrande Wennemars faalt Titelverdediger regeert op soccertoernooi Krappen ziet haar droom uiteenspatten Genieten van het gekkenwerk 2006 een mooi jaar? Bij ons wei! ZLM \Stefan Groothuis verrassend nationaal kampioen op de sprint Blom en Kiplagat gelauwerd De Vries held van Leicester City Hoofdklassers uit bekertoernooi Willeboordse wint NK clubteams Albertino Essers verrast tegen Ted Hankey Ali Eryürük gekozen tot beste speler van toernooi (wij verlagen zelfs onze autopremie) kijk op www.zlm.nl (Redactie: 0113-315640 .www.pzc.nl !|^mail:redactie@pzc.nl postbus 31,4460 AA Goes wvprtentie-exploitatie: S en Midden-Zeeland: 0113-316520: Ïpeuws-Vlaanderen: 0114-372770: Snaai: 020-4562500. maandag 9 januari 2006 verzekeringen rinnr Peter van der Hulst T-.ASSEN - Leeg en moe aanvaard- de Erben Wennemars zijn lot. De Zwollenaar werd op het NK sprint teleurstellend vierde en mag daardoor over twee weken niet deelnemen aan het WK. „Ik vind het heel erg dat ik voor een vol Thialf niet mijn titel kan ver- pwdedigen". somberde de wereld kampioen van Nagano (2004) en kibSalt Lake City (2005). U Wennemars (30) genoot in Assen :een beschermde status, maar die dausule zou alleen in werking ;den bij een calamiteit als een Jal of ziekte. De sprinter moest °P(daarom bij de eerste drie eindi gen. Jan Bos, niet aanwezig op Jjsbaan De Smelt, was na de Iflèlympische kwalificatiewedstrijd- den (OKT) al aangewezen voor JSet mondiale toernooi. De opga ve bleek voor Wennemars te Uraar. „Ik ben gezond, maar ^"ook vreselijk moe." Het OKT 'fcjpet zowel mentaal als fysiek die pe sporen achter. „En nu de spanning van die wedstrijd eraf is, komt alle vermoeidheid naar [boven. Ik heb me tien jaar lang ivoor alle wedstrijden geplaatst en nu een keer niet. Dat doet I iheel veel pijn. Ik heb gewoon jmet goed gereden." ilSiVlak na het OKT hield Wenne- jmars nog een vurig pleidooi om de beste schaatsers meer be- •jscherming te geven voor de gro- jf te internationale wedstrijden. IAlle rijders daar warm voor krij gen, is een welhaast onmogelij ke zaak. „Je hebt te maken met n-i schaatsers die niet kijken of iets (goed is voor de sport, maar voor henzelf. Daarom ben ik ook blij dat Jan Bos wel voor het WK is Kangewezen. Want sprak vorig jaar niet iedereen er schande van dat er slecht met een wereld kampioen werd omgespron gen?", bracht Wennemars in her innering. Beom Nijenhuis en Wennemars kwamen toen bei den op het NK sprint ten val, waardoor de wereldkampioen met de in Canada opgegroeide schaatser in een skate-off uit moest maken wie er naar het WK mocht. Wennemars won de tweestrijd en toonde zich vervol gens opnieuw de sterkste van de wereld. Jac Orie, coach van Wennemars, noemde het niet rampzalig dat zijn pupil in Heerenveen op de startlijst ontbreekt. „Je bent niet met het WK bezig. Het hele seizoen is toch gericht op de Spe len van Turijn. Erben is veer krachtig. Kijk maar eens hoe hij zich vorig jaar terugknokte en toch nog wereldkampioen werd." Om die stunt te herhalen moet er nog wel wat gebeuren. Wennemars beseft dat als geen ander. „Met een vierde plek op het NK ben je nog lang geen we reld - of olympisch kampioen. Doordat ik het WK niet rijd heb ik alle tijd, maar die zal ik ook nodig hebben voor Turijn." Aanvankelijk leek er nog een kleine opening te zijn voor Wen nemars. Groothuis, de verrassen de kampioen, twijfelde zaterdag nog over deelname aan het WK, maar maakte gisteren alsnog duidelijk in Heerenveen te zul len starten. GPD pagina 19 Timmer zit nu alleen op de troon PAPENDAL - Rens Blom en Lornah Kiplagat zijn uitge roepen tot atleet en atlete van het jaar 2005. Ze kregen za terdag bij de verkiezing de meeste stemmen van de leden van cle atletiekunie KNAU. Blom veroverde dit jaar in Helsinki de wereldtitel bij het polsstokhoogspringen en werd de eerste Nederlandse we reldkampioen. Kiplagat won vorige maand in Tilburg het Europees kampioenschap veldlopen en behaalde zilver op het WK halve marathon. Blom versloeg in de verkiezing met 55 procent van de stemmen kogelstoter Rutger Smith (23 procent) en steeple chaser Simon Vroemen (17 procent). Kiplagat hield met 44 procent van de stemmen de meerkampsters Laurien Hoos (25 procent) en Karin Ruckstuhl (20 procent) achter zich. LEICESTER - Mark de Vries was gisteravond de gevierde man bij Leicester City. De voormalige spits van onder meer FC Dordrecht maakte in blessuretijd de winnende treffer in het FA Cupduel met Tottenham Hotspur: 3-2. Naast de Spurs werd ook Fulham uitgeschakeld. De ploeg uit Londen verloor op eigen veld met 1-2 van Leyton Orient. Collins John maakte het enige doelpunt van Ful ham, maar miste ook een strafschop, pagina 18 blamage voor Manchester United GOES - Voor de twee Zeeuwse hoofdklassers was de eer ste wedstrijd in het toernooi om de districtsbeker ook met een de laatste. De voetballers van Kloetinge verloren op eigen veld met 0-3 van Heerjansdam. Hoek was in Hen- drik-Ido-Ambacht kansloos tegen ASWH: 3-1. Middelbur ger Arjan Human scoorde één keer voor de thuisclub, het doelpunt van Hoek kwam op naam van Wilco de Valk. pagina 21 Hoek is nog altijd niet genezen Kloetinge kan tijd goed gebruiken AMSTERDAM - Door een nipte zege in de finale heeft Bu dokan Rotterdam, waarvoor judoka Elisabeth Wille boordse sinds kort uitkomt, het NK voor clubteams ge wonnen. De uit Middelburg afkomstige sportster maakte in Amsterdam het beslissende punt. Saillant was dat ze dat deed tegen Daniëlle Vriezema, haar eeuwige rivale in Nederland, pagina 23 winst op Vriezema geeft titel iets extra's Karin Krappen staart teleurgesteld naar de grond na haar uitschakeling in de eerste ronde tegen Jan Robbins uit Wales. door Bauke Boersma GOES/FRIMLEY GREEN - Na de fraaie overwinning in de World Darts Trophy werd het de hoogste tijd voor de eindzege op de Lakeside World Cham pionship. Of op zijn minst een plek in de finale. Maar Karin Krappen ligt al uit het toernooi in Frimley Green. Jan Robbins uit Wales versperde de Vlis- singse dartster gisteren de weg naar de halve finale: 2-0 (3-2 en 3-1). „Als het aan mij ligt, pak ik mijn boel tje en ga direct naar huis", sprak de zwaar aangeslagen Karin Krappen na haar nederlaag. „Dit is zwaar frustre rend. Ik had me van dit toernooi heel wat anders voorgesteld." Karin Krappen dagdroomde de voor bije tijd immers over de eindzege bij haar vierde deelname aan wat enkele ja ren geleden nog de Embassy heette. De voorwaarden waren er ook. De Vlissing- se stak al maandenlang in een uitsteken de vorm en reeg de overwinningen aan elkaar. „En het is ook helemaal niet zo dat ik tegen Jan Robbins ineens als een draak stond te gooien", verbeet Krap pen haar grote teleurstelling. „Sterker, ik gooide een gemiddelde van 25.04 en dat is echt heel behoorlijk." Dat was zelfs hoger dan haar opponen- te Jan Robbins (24.66) en vijf van de zes andere deelneemsters aan de eerste ron de. Alleen Trina Gulliver overtrof de Vlissingse met 28.63. Maar Krappen faalde gisteravond in Frimley Green op de momenten dat het er in de dartsport echt om gaat: bij het gooien van de dub bels. „Het afgelopen jaar ging dat onder deel steeds beter bij mij en uitgerekend hier op de Lakeside laat ik het afwe ten", treurde Krappen. De eerste kapita le misser maakte de Vlissingse in de laatste leg van de eerste set. Ze hoefde slechts dubbel vier te gooien om die naar zich toe te trekken en daarmee de foto Ad van Hasselt set te winnen. „Gooi ik de pijl in het hoekje van de dubbel achttien", gromde Krappen, die Robbins de set zag uitma ken. „Ik ben gewoon een enorme suk kel, anders kan ik het niet noemen." Dubbels In de tweede set miste de Vlissingse op een cruciaal moment een dubbel zes tien, waarna het tij niet meer viel te ke ren. Karin Krappen: „Ik heb echt goed gespeeld, mijn vorm van de laatste tijd is er nog steeds. Maar ja, daar heb je dus helemaal niets aan als je de dubbels niet gooit. Dat is nu maar weer eens ge bleken." AFRMLEY GREEN - Albertino Essers heeft in Frimley Green voor een stunt gezorgd door bij de Lakeside darts, het officieuze Wereldkampioenschap, topspe- ler Ted Hankey te verslaan. Hij won met 3-1 van de Engelsman, die vorig jaar tot de kwartfina les kwam. issers won voor het eerst een larlij op de Lakeside, bij twee lerdere gelegenheden sneuvelde lij in de eerste ronde, let was de enige Nederlandse 'errassing bij de mannen. Co itompé, Mareno Michels en jNiels de Ruiter werden roem- oos uitgeschakeld. Bij de vrouwen bleef Francis ioenselaar zoals verwacht wel vereind tegen de Engelse Ka- - fin Lawman: 2-0. ANP goor Peter van Kouteren JtNEUZEN - Hij draaide er daags voor het soccertoernooi tijdens de nieuwjaarsreceptie van zijn club niet omheen en gaf toe dat hij ervoor had gepleit om niet aan de twintigste editie van het evenement in de zaal mee te doen. Danny van de Vel- jfe genoot zaterdag niettemin in- fios, maar de trainer verloor ok na de tweede opeenvolgen de eindzege van Terneuzense »oys de realiteit niet uit het Be Terneuzense zaterdagclub '«'sloeg in de finale RCS met 2-1 en was de grote winnaar van een in alle opzichten geslaagd toernooi. Ali Eryürük werd uit geroepen tot beste speler van het evenement. Ruud Hooge- steger werd met Davy van Puy- velde van Clinge met vijf tref fers topscoi'er. De D-pupillen wonnen in de finale van het jeugdsoccer met 4-1 van Phi lippine en het G-team van Ter neuzense Boys versloeg in een traditioneel onderonsje AZVV (3-0). Danny van de Velde vierde de eindzege met zijn soccerselectie, maar herhaalde nog maar eens dat hij anderzijds maar wat graag met zijn ploeg een week- TERNEUZEN - Ali Eryürük werd zaterdagavond uitgeroe pen tot beste speler van de twintigste editie van het soc- fifirtoernooi in Zeeuvvs-Vlaan- deren. De twintigjarige mid denvelder van Terneuzense boys kreeg van tien voetbal - j kenners 36 punten en bleef I «aarmee Besar Xhoxhaj van j- zeven punten voor. J- Eryürük volgde zijn ploegge- f noot ^en Oostdijk op. Cisko Osmanovski reikte de naar zijn overleden zoon Esad ver noemde trofee voor de beste speler uit. Arjen Oostdijk ein digde op de derde plaats. Ryan de Regt (AZW) werd vierde. Doelman Ronald Gort van Terneuzense Boys legde beslag op de vijfde plaats. Ruud Hoogesteger (Terneu zense Boys) en Davy van Puy- velde (Clinge) werden met vijf doelpunten gedeeld top scorer van het toernooi. endje weg was gegaan. Dat ge beurt alsnog, maar later in het seizoen. De trainer was ge zwicht voor de vraag uit de spe lersgroep, om de vorig jaar vero verde titel te mogen verdedigen. Teambelang „Ik heb er ook geen spijt van dat we hebben meegedaan", zei Van de Velde, die vooral op het veld met zijn ploeg op succes aast. „Maar ik vind andere din gen belangrijker. Ik vond dat de druk eraf moest en vind het teambelang heel belangrijk. Ve le malen belangrijker dan het soccertoernooi, waaraan zeven spelers meedoen en de rest niet. Tussen het soccertoernooi en het teambelang zit een heel groot gat." Terneuzense Boys imponeerde zaterdag in de poulewedstrijden en scoorde met AZW in poule D in de eerste schifting honderd procent. Na drie overwinningen in de poule liet de latere win naar in de kwartfinale tegen HW'24 zien waartoe de ploeg in staat is. Jari Vyane zette de Temeuzenaren weliswaar met een wonderschone treffer op achterstand, maar daarna volg de een demonstratie van uitste kend positiespel, gepaard aan in dividuele klasse. Na de 4-1-zege plaveide doelman Ronald Gort in de halve finale de weg naar de eindstrijd. De routinier stop te tegen Oostkapelle drie van de rondje aanpikken", viel ploegge noot De Knegt hem bij. Daardoor konden renners als Nijland, Al en Van den Bergh lang in het spoor blijven van de koplopers. „Het was wachten op een foutje van de ander, of op de eindsprint. Aangezien er geen foutjes werden gemaakt, werd het dus een eindsprint", vatte Groenendaal het koersverloop samen. Aangezien De Knegt de rappere finisher is, en de twee Rabobank-renners Wilant van Gils in de laatste ronde hadden gelost, reed de lange man uit Goirle naar zijn tweede titel. „De vorige in 2002 was ook heel mooi, alleen volgde daarop zo'n slecht seizoen, dat ik mijn trui amper kon laten zien. Dat hoop ik nu beter te doen." Hij heeft er alle vertrouwen in. „Ik verbaas me er zelf ook vaak over hoe alles nu plots meezit. Ik stap op de fiets en de benen zijn al weer goed." Zelfs een griepje kon hem deze week niet stoppen. „Ook dat zal bij het nieuwe gevoel horen." De crossers hebben een drukke kerstperiode achter de rug. Heel veel wedstrijden in een korte pe riode. Het overvolle programma gaat volgens Groenendaal nie mand in de koude kleren zitten. Een griepje of verkoudheid is dan snel opgelopen. Het is vol gens De Knegt en Groenendaal klagen en genieten tegelijker tijd. Klagen omdat het aanvoelt als gekkenwerk en genieten om dat het ritme van bijna iedere dag cross ook prettig is. De Knegt: „Deze week heb ik vanwege die griep een paar da gen niet op de fiets kunnen zit ten. Kreeg ik direct een soort af kickverschijnselen. Ik miste het normale ritme." Groenendaal: „Als je wereldkampioen wilt worden, moet je in december geen enkele cross rijden, maar naar Mexico gaan om er te trai nen. Alleen, niemand doet het. Vanwege het geld dat niemand graag laat liggen." Een crosser pakt derhalve mee wat hij pakken kan. „Soms wil ik ergens geen koers rijden. Bel len ze me op of ik alsjeblieft toch kom. Ze betalen wat ik vraag en zeggen na afloop nog dankjewel ook. En dus rijden we allemaal dat volle program ma en kun je slechts hopen dat je er goed doorheen rolt. Het is gewoon business", stelt Groe nendaal. GPD door Ad Pertijs HUIJBERGEN - Het NK veldrij den dat dit weekeinde op en rond de nijdige Nootjesberg in Huijbergen werd gehouden, le verde weinig verrassingen op. Lars Boom (beloften), Daphny van den Brand (vrouwen) en Boy van Poppel (junioren) pro longeerden hun titel en alleen bij de elite stond er een andere Brabander op het hoogste tree tje van het podium: Gerben de Knegt. Titelverdediger Richard Groenendaal moest genoegen ne men met het zilver. Met deze vijf crossers en de zil veren Marianne Vos, zijn ook dé zes medaillekandidaten voor het WK, dat over drie weken in Zeddam wordt gereden, ge noemd. De Nootjesberg was wat dat betreft een harde scherp rechter én graadmeter van het vaderlandse veldrijden. Boom en Van Poppel reden hun tegen standers op grote achterstand. Achter hen gaapt een groot gat en als zij hun dag niet hebben, staat er geen landgenoot klaar om het heft over te nemen. Bij de elite (profs) zijn er twee ren ners die het vaderland laten ho pen straks op het WK. Ze waren gisteren zo aan elkaar gewaagd dat er rondenlang een wapenstil stand hing rond de Nootjesberg. „Het was geen rondje om de an der er even af te rijden. Ook Wilant van Gils niet", lichtte Groenendaal het lage tempo toe. „Als je de twee lastige passages overleefde, kon je zo weer een Gerben de Knegt slimmer gespeeld dan wij. Er heerste bij het publiek boven dien een anti-Walcheren stem ming. Als wij een doelpunt scoorden, kwam er uit het pu bliek geen reactie. Maar als er te gen ons werd gescoord, ging bij wijze van spreken het dak eraf. Dat is een beetje chauvinistisch, maar geeft het toernooi ook extra cachet. Het had voor ons een stimulans moeten zijn om het voetballend te laten zien." In de allerlaatste seconde van de eerste helft deelde Gerben Schram de Souburgers in de fi nale een gevoelige tik uit. De verdediger liet met een diago naal en hard schot gelegenheids doelman Bentschap Knook kans loos. Dat was in die fase tegen de verhouding in, omdat Bent schap Knook, die veel en ver voor zijn doel meevoetbalde, al eens de onderkant van de lat had geraakt. Ruud Verbeek: „We zijn door een beetje pech tweede geworden." Kees Duite- meijer (Terneuzense Boys): „Ik heb in de rust gezegd dat ze hun keeper niet meer mochten laten schieten. Ze speelden eigenlijk vijf-tegen-vier. Dat had voor hen goed uit kunnen pakken. Maar uiteindelijk is het ze fa taal geworden." Ruud Hoogesteger tekende voor 2-0, nadat hij de bal vanaf eigen helft in het verlaten doel had ge mikt. Pas in de laatste minuut werd het 2-1. vijf shoot-outs, nadat beide teams elkaar in de reguliere speeltijd in evenwicht hadden gehouden (1-1). In de finale had RCS aanvanke lijk meer balbezit. De Soubur gers, die in poule A op doelsaldo tweede waren geworden achter Clinge, groeiden naarmate het toernooi vorderde. AZW werd in de kwartfinale na shoot-outs uitgeschakeld, waarna Clinge in de halve eindstrijd onder meer door een prachtig doelpunt van keeper John Bentschap Knook een halt werd toegeroepen (2-0). Ruud Verbeek (RCS): „We wa ren er allemaal van overtuigd dat we voor de winst konden gaan. Terneuzense Boys had he lemaal niet de intentie om te voetballen. Wij wel. Dat was denk ik heel duidelijk. Ze heb ben het alleen misschien wat Gerben Schram, Ruud Hoogesteger, Arjen Oostdijk en Ali Eryürük (vlnr) van Terneuzense Boys vieren de prolongatie van de soccerti- tel. foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 17