PZC Dualisme werkt niet in Terneuzen Zondaa geo pend i !L l Molukkers dagvaarden ziekenhuis VERBOUWINGS UITVERKOOP Verliezen van Sluisenaren is een doodzonde Burgemeester roept gemeenteraad op vertrouwen in politiek te herstellen DINERS fien uit de Jonge Hoek van Dijke Verkeer in Zeeland het gevaarlijkst Werkstraf voor bedreigen vrouw Strooiwagen betrapt drankrijder Boete voor oplichten restaurant Opruiming! DIS THAT MEUBELEN, GIFTS WOONACCESSOIRES 50 KORTING Markt 73 - Middelburg zeeuwse almanak Tabloid Redactie: 0113-315649 StSclieSplSl Postbus 314460 AA Goes Advertentie-exploitatie. en Midden-Zeeland: 0113-315520; Eows-Vlaanderen: 0114-372770; Nationaal: 020-4562500. zaterdag 7 januari 2006 editie Zeeuws-Vlaanderen Lw René Hoonhorst ..WnEUZEN - De politici van ^Terneuzen zijn er de afgelopen driejaar niet in geslaagd de bur- ers (meer) vertrouwen in de po- itiek te geven. Het dualisme iceft alleen meer bureaucratie ebracht, terwijl het de bedoe- ingwas om volksvertegenwoor digers dichterbij de mensen te brengen. vindt burgemeester J. Lo- van Terneuzen. De eerste jurger stelt vast dat het dualis me Terneuzen tot nu toe weinig ngen heeft gebracht. De ioïitieke partijen zijn er nog liet in geslaagd om een echte cheiding der machten door te Beren. feel partijen hangen nog steeds het oude monistische sys- n, waarin de gemeenteraad ïen met het college van bur gemeester en wethouders een ïacht vormt. Het dualisme is uist landelijk ingevoerd om de aneenteraad als hoogste be- tuursorgaan meer richting te la- geven aan het gemeentelijk «leid nÖScheiding ien strengere scheiding tussen deidsmakers en -uitvoerders omt democratische besluitvor- ming ten goede. Daarnaast moet e raad meer en beter controle ren of het door hen uitgezette be leid op efficiënte wijze gestalte ijgt. „De raad moet kaderstel end zijn, de daden van het colle- C:ge controleren en het volk verte- enwoordigenbenadrukt Lo- ink. burgemeester voegt eraan dat raadsleden wel een visie voor ogen moeten houden. Het Advertentie heeft geen zin - zoals volgens hem nu vaak gebeurt - om het dualisme alleen in te schakelen bij machtsconflicten tussen par tijen of bij onenigheid binnen het college. De burger krijgt ook niet meer vertrouwen in politici als ze zich voor alle karretjes van indi viduele inwoners laten spannen. „In een democratie heeft de kie zer altijd het laatste woord. Hij stelt uiteindelijk de politic aan die hem vertegenwoordigen. Maar dat wil niet zeggen dat de kiezer ook altijd het eerste woord moet hebben. Een kiezer is tenslotte vaak bezig met één belang, terwijl een raadslid ver schillende belangen moet afwe gen om het beste besluit voor de gemeente Terneuzen te kunnen nemen. Dat vereist visie van raadsleden", doceert Lonink. Hijgerig vak Als raadsleden achter elke indi viduele burger aanlopen, wordt politiek een 'hijgerig vak', waar schuwt Terneuzens eerste bur ger. Met die hijgerigheid verdie nen politici het vertrouwen niet terug. Lonink: „De samenleving maakt een onzekere tijd door na de moorden op Fortuin en Van Gogh. De roep om meer naar de burger te luisteren, is dan mis schien wel logisch. Maar bur gers vertrouwen politici niet als die alle heren willen dienen. Om het vertrouwen terug te winnen, moeten politici problemen daadkrachtig aanpakken. Raads leden moeten zeggen wat ze den ken en doen wat ze zeggen. Als Feyenoordsupporter kan ik goed overweg met dé slagzin en hét handelsmerk van mijn club: 'Geen woorden, maar daden'." VAKANTIEBEURS Hotel Serwir in Sint-Niklaas (Koningin Astridlaan 57) Zaterdag 14 januari 2006 Open van 13u00 tot 17u00 Zondag 15 januari 2006 Open van 11 uOO tot 17u00 Alles voor uw aankomende zomervakantie Toegang is GRATIS! De wereld onder één dak Reizen De Cauwer Nv Grote Markt 72 - 9100 St-Niklaas 00323780 76 00 infoisreizendecauwer.be I www.reizendecauwer.be Het meisjesteam I valt aan op de jongens van het C-team. door Paul Begijn OOSTBURG - Gezonde rivali teit ten top, gistermiddag tus sen de jeugd uit de gemeenten Terneuzen en Sluis in sport complex De Eenhoorn in Oost burg. Niets was de jongeren te gek om de overwinning tijdens een potje futsal binnen te ha len. Neem een Terneuzenaar, die een teamgenoot een wel heel aantrekkelijk cadeautje in het vooruitzicht stelde. „Als je van die Oostburger wint, krijg je een kratje bier van ons." De stichtingen Welzijn Terneu zen en West-Zeeuws-Vlaande- ren hielden een voetbalmiddag onder de noemer jongeren ont moeten jongeren, vooral omdat jongeren uit beide gemeenten zelf aangaven elkaar eens spor tief te willen uitdagen. Tijdens de voetbalmiddag wer den zo'n zestig jongeren in de leeftijd van twaalf tot achttien jaar ingedeeld in verschillende groepen. Met als doel alle on derdelen winnen van de streek- opponenten. „Want verliezen van de gemeente Sluis is een doodzonde", oordeelde een Ter- neuzense baltovenaar. Jongerenwerker Marco Vaal van Stichting Welzijn sprak van een geslaagde middag. Sa men met de stagiaires Niels Gommers, Jordy Verstraeten, Leon van Fraeyenhove en Said Abdi zorgde hij voor de invul ling van de middag. „Vermaak voor de jongeren in de kerstva kantie komt hier op de eerste plaats", gaf Vaal aan. Volgens Vaal wordt er in de va kanties te weinig georgani seerd voor de jeugd. „Daarom laten wij op deze manier van ons horen. Met verschillende spelvormen willen wij de jeugd vermaken." Het woord 'panna' was toch wel de meest gehoorde term foto Camile Schelstraete van de middag. Voor degene die niet bekend zijn met deze voetbaluitdrukking: wanneer een speler de bal door de benen speelt van zijn tegenstander en de bal daarna weer aan de voet krijgt, heet dat een panna. Wie eenmaal een panna om zijn oren krijgt staat voor schut, luidt de ongeschreven regel. Voor veel jeugdigen was het panna knock-outsysteem dan ook het leukste onderdeel van de spelmiddag. (Advertentie) Genieten komt van Binnenuit. PROEF ONZE UCHTVERTEEftBARE PRIJZEN Promotieactie: van 15 oktober tot 15 januari 2006 modern living easy living d vindt ons aan de Schouwersweg 7 (ind. terr. Noordzak) Heinkenszand, Tel. 0113 561482. Openingstijden: maandag gesloten, dinsdag t/m vrijdag 9.30-17.30 uur, vrijdagavond is °nze vaste koopavond tot 20.30 uur, zaterdag 9.30-16.30 uur. www.binnenuit.nl door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Vijftien Moluk se verpleegkundigen dagen Zie kenhuis Walcheren voor de rech ter. Via het ziekenhuis werken ze vijftien maanden bij Zeeuwse zorginstellingen. Alleen krijgen ze daarvoor niet het salaris dat in het contract staat. Als onderdeel van de steden band met Ambon haalt Vlissin- gen verpleegkundigen van de Molukken naar Zeeland en Vught, om in Nederland prak tijkervaring op te doen. Vorig jaar kwamen er vijf over, dit jaar waren het er twintig. Ze zul len nog tot juni blijven. Een Molukse familie uit Middel burg heeft juriste E. Schoof ge vraagd te kijken naar de loon- strookjes. Ze is door vijftien van de twintig verpleegkundigen ge machtigd hun financiële belan gen te behartigen. „De strookjes kloppen niet", zegt zij. „Het staat niet in het contract, maar elke maand wordt 175 euro voor de Stichting Samenwerking Vlis- singen Ambon ingehouden. In de eerste drie maanden, de voor bereidende periode, hebben ze niet eens loon gehad. Het be stuur van de stichting gaf ze el ke week vijftig euro in de hand. Pas in de vierde maand kwam een herberekening van nage noeg 3800 euro. Alleen hielden de verpleegkundigen daar nog geen 400 euro van over. De rest ging naar de stichting." Schoof is evenmin tevreden over de onregelmatigheidstoeslag, die amper is uitbetaald. Pas sinds twee maanden hebben en kele verpleegkundigen de toe slag gekregen; de rest heeft nog helemaal niets ontvangen. Hoe wel de verpleegkundigen in zorg- huizen werken, betaalt het zie kenhuis hen uit. Het is de inter mediair, een soort uitzendbu reau, dat fungeert als werkge ver. In oktober deed Schoof aangifte wegens valsheid in geschrifte te gen de geneesheer-directeur van het ziekenhuis, J. van den Blink. Die kwam na een maand over de brug met de ingehouden 175 eu ro. „Uw grief is gegrond", staat in een brief geschreven. Beloofd wordt het geld terug te storten. Dat is tot dusver niet gebeurd. Toestemming „Ik dacht dat het al wel was ge daan", zegt Van den Blink. „Ze hadden er inderdaad niet expli ciet toestemming voor gegeven, maar dat wil niet zeggen dat de inhoudingen onrechtmatig wa ren. Iedereen, en ook de stich ting, had in goed vertrouwen ge dacht dat mondelinge afspraken voldoende zijn." Van den Blink zegt niet beter te MIDDELBURG - Zeeland is wat het verkeer betreft de onveiligste provincie van Nederland. In 2004 vielen in Zeeland per 100.000 inwoners de meeste doden en zieken huisgewonden in het verkeer. Dat waren er 90. De minste slachtoffers vielen in Zuid-Holland; 45. Dat staat in het jaarverslag over 2004 van het Regionaal Orgaan Verkeers veiligheid Zeeland (ROVZ). In absolute aantallen liggen de verhoudingen anders. Dan staat Zeeland nagenoeg on deraan met in totaal 342 doden en ziekenhuisgewonden, Alleen Flevoland staat daar nog onder, met 173 doden en ziekenhuisgewonden. Worden de cijfers uitgesplitst naar de Zeeuwse regio's, dan blijkt dat per 100.000 inwoners de meeste doden en ziekenhuisgewonden in Zeeuws-Vlaanderen vallen, namelijk 117. Op de Bevelan- den zijn dat er 86, Noord-Zeeland 81 en Walcheren 73. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter G. van Unnik heeft gisteren een veertigjarige inwoner van Ter neuzen voor een ernstige bedreiging conform cle eis zestig uur werkstraf opgelegd. De Terneuzenaar had op 6 april vorig jaar zijn vrouw, van wie hij gescheiden leeft, indi rect bedreigd via het alarmnummer 112 met „ik ga mijn vrouw doodmaken." De man verscheen niet op de zitting. Hij had te laat doorgegeven dat hij wegens ziekte niet kon verschijnen. De rechter had hem kort voor het telefoontje al veroordeeld tot de werkstraf. SEROOSKERKE - Een chauffeur van een strooiwagen heeft gistermorgen een dronken bestuurder betrapt op de Gapingseweg bij Serooskerke. De man belde de politie omdat hij de auto midden op de weg zag staan. De politie heeft de man, een 39-jarige inwoner van de gemeente Veere, meegenomen naar het bureau voor een blaastest. Daaruit bleek dat hij vier keer meer had gedronken dan is toegestaan. Hij moet binnenkort voorkomen. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter G. van Unnik veroordeelde gisteren een 43-jarige inwoner van Woensdrecht wegens oplichting tot 250 euro boete. De man had zich op 23 april in Sint-Annaland in een restau rant te goed gedaan. Kosten: 47 euro. Toen er moest wor den afgerekend gaf hij niet thuis. „Ik wil wel betalen, maar ik kan niet. Ik heb geen geld", had hij gezegd. Daar mee kwam hij niet weg. De Brabander is bekend bij justi tie. Hij werd er vorig jaar ook van verdacht een restau rant in Cadzand-Bad te hebben opgelicht, maar daarvan werd hij bij gebrek aan bewijs vrijgesproken. Advertentie www.woonboulevardbreda.nl 11.00 tot 17.00 uur Heel veel woonwinkels maken plaats voor de nieuwe collecties. Afslag Breda West (naast IKEA) J Daar zit méér dan je denkt Gratis parkeren! Verpleegkundigen willen salaris dat in contract staat Advertentie het alfabet van Zeeland weten dan dat de onregelmatig heidstoeslag is uitbetaald. „Dat wordt stelselmatig gedaan op ba sis van werkbriefjes. Alleen zijn die steeds te laat ingeleverd. En dat is hun eigen schuld." Schoof zegt dat dat niet waar is. „Het is niet aan de werknemer te bepalen of die een onregelma- tigheidsdienst heeft gedraaid. Dat doet de werkgever op basis van dienstlijsten." Kort geding De juriste verzamelt nu alle loonstrookjes. Namens de Mo lukkers spant ze tegen het zie kenhuis een kort geding aan. Ze wil dat de verpleegkundigen on regelmatigheidstoeslag krijgen en ze beschuldigt het ziekenhuis van 'niet bevrijdend betalen'. Dus: wel betalen, maar aan de verkeerde. De geneesheer-directeur is zich van geen kwaad bewust. „Ik weet zeker aan alle verplichtin gen te hebben voldaan." Ook B. Latuheru van de stich ting betreurt de zaak. „Hier is niemand bij gebaat. Er zijn fou ten gemaakt, dat geef ik toe, maar er wordt geen geld verduis terd. Ik kan me de frustraties van de verpleegkundigen voor stellen, maar het is jammer dat 't toch weer op geld uitdraait." Een Zeeuws-Vlaams huis- aan-huisblad verscheen deze week voor het eerst op ta bloidformaat. Want een com pacte krant? Da's de toe komst, denken de makers van het blad, die hun product daarom de slogan 'een krant van formaat' hebben meegege ven. Met een fris blad knal lend het nieuwe jaar in, waar in de lezers nog heel wat vuur werk van ons kunnen ver wachten, moet de achterlig gende gedachte zijn geweest. Dat vond een medewerker van de advertentieafdeling kennelijk ook. En dus stond er in de editie van 4 januari een grote advertentie over de verkoop van rotjes, pijlen en kanonslagen in Hulst. Om al le andere media alvast 51 we ken voor te zijn.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 71