pzc Nieuwe speelzaal in Grijpskerke i PZC Santé! Op Vlissingen! Bureau dient klacht in tegen e-mailactie voor bouw theater Bram Gideonse mag noodwinkel openen op Oranjeplein Veere -13 Combinatie van nieuwbouw voor peuters en uitbreiding van Bergpadschool ,t Hardrijders 'r rijbewijs kwijt Barbershopkoor geeft workshop Vernielingen aan winkel in Vlissingen Boete voor oplichten restaurant Nieuwe raadsgriffier in Tholen RWS ondersteunt voedselbank Inbraak in supermarkt Onderzoek naar status mini-motor Live-muziek in de Concurrent Terneuzenaar bestraft voor bedreigen vrouw Ook in 2006 staan wij weer voor u verhuisklaar! zaterdag 7 januari 2006 GRIJPSKERKE - Grijpskerke jaijgt een nieuwe peuterspeel- i' zaal. Die komt bij de Bergpad- school. De school krijgt meteen ook een extra lokaal, omdat het J aantal leerlingen gestaag toe- ij neemt. Volgende week kan al worden begonnen met de nieuwbouw. Beide projecten zijn volgens wet- l houder W. van Tatenhove (CDA, onderwijs) in een stroomversnel- ling gekomen. De Bergpad- Si. school bleek alsnog bereid om I bij de school een peuterspeel- J zaal te laten bouwen. De Stich- 3 ting Peuterspeelzalen Veere wil- de dat ook. Tempo „Daar is vijf jaar geleden al over gesproken, maar toen kon den we het niet eens worden", zegt Van Tatenhove. „Nu dat wel kan. hebben wij als gemeen te ook tempo gemaakt." Het geld voor de nieuwbouw voor peuterspeelzaal 't Hummel hoekje en voor het extra lokaal voor de Bergpadschool was al end J GOES - De politie heert gister- „v middag de rijbewijzen ingevor- m derd van twee hardrijders. jEond 13.15 uur werd een vi deo-auto van de politie op de A58 met hoge snelheid voorbij- gereden door een 48-jarige auto mobilist uit Gilze-Rijen. Zijn snelheid werd geklokt op 174 km. Tegen de bestuurder werd proces-verbaal opgemaakt en hij moest zijn rijbewijs inleve ren. Rond 15.00 uur werd in Borssele een 21-jarige man uit de gemeente Veere aan de kant gezet. Hij reed met zijn auto met aanhangwagen ruim 120 km in een gebied waar 60 km is toege staan. Tegen hem werd pro ces-verbaal opgemaakt en ook hij moest zijn rijbewijs afgeven. OOST-SOUBURG - Het Vlis- singse damesbarbershopkoor Sea Sounds Singers geeft vanaf een zesweekse work- (Advertentie) Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE WALCHEREN Buitenruststraat 18 Postbus 8070 1330 EB middelburg Tel: 0118-493000 Fax:0118-493009 E-mail: redwalch@pzc.nl Maurits Sep (chef) Nadia Berkelder Edith Ramakers Miriam van den Broek Selma Osman Wendy van den Hurk Koen de Vries (sport) centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 1460 AA goes Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl 'NTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl beschikbaar. De gemeente had het al opzijgezet voor het mo ment dat gebouwd kon gaan worden. Van Tatenhove: „We hebben de bouwvergunning in middels verleend en wat mij be treft kunnen ze dinsdag begin nen met bouwen." De wethouder heeft maandag nog een gesprek met de bestu ren van de school en de peuter speelzaal over de laatste afspra ken, onder meer over het beheer van de gebouwen. De school is verantwoordelijk voor het klas lokaal, de gemeente voor de speelzaal. De Bergpadschool groeit al ja ren. De school heeft daarom recht op een extra klaslokaal. Aanvankelijk zou dat een tijde lijk bijgebouw zijn. Omdat nu een combinatie wordt gemaakt met de peuterspeelzaal, wordt een stenen aanbouw gemaakt waar ze allebei in terecht kun nen. De nieuwbouw moet voor het nieuwe schooljaar klaar zijn. Van Tatenhove is 'blij voor Grijpskerke' dat dit nu lukt. Het betekent volgens hem wel dat de wens van een brede school in het dorp voorlopig niet gehonoreerd zal worden. „Zeker de eerste tien jaar niet. Je gaat niet nu uitbreiden en dan op korte termijn een nieuwe school bouwen." Vanuit het dorp bestond de wens om in de nieuwe wijk Nim- merdor een complex te bouwen met een dorpshuis, een peuter speelzaal en op de lange termijn ook een nieuwe basisschool. Wat Van Tatenhove betreft is een uitgebreid welzijnscentrum nog wel aan de orde, gekoppeld aan een woonzorgcomplex in Nimmerdor. In het welzijnscen trum zou ook een nieuw dorps huis kunnen komen. Maar voor de speelzaal en de school wordt nu al gezorgd, vindt de wethou der. m iUUk rg Zangeressen kunnen daar leren Eli hoe ze close harmony moeten zingen. De workshops beginnen om 19.00 uur en duren tot 20.45 uur. Ze vinden plaats in wijkge- bouwhet Zwaantje in Oost-Sou- Den Dekker Muziek KAPELLE OTÏ3-330330 www.dendekkermuziek.com Frans Klaver (1) en Gerard van Marion heffen het glas op Vlissingen. door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Op een nieuwjaarsbor rel voor de stad Vlissingen hoef je geen havenwerkers te venvachten. Er komen geen kapsters, ook geen schoonmakers. Alleen politici, makelaars die nog wat willen verkopen, maatschappelijke clubs en nog meer politici. En de vis boer van de Nieuwendijk, natuurlijk. Het gepeupel heeft er niks te zoeken. En terecht. Want de toespraken kennen we onderhand allemaal. Burgemeester Anneke van Dok vond 2005 'al met al het jaartje wel'. Het dualisme, het Mu- zeeum en natuurlijk de financiële peri kelen. Dat we daar snel schoon schip mee maken, wenste ze voor 2006. Wethouders en raadsleden doen vast niet anders. Maar wat wenst de rest? Mensen die vanaf de zijlijn meekijken. Gerard van Marion, die sinds kort voor de Lokale Partij Vlissingen in de com missie grondgebied opduikt: „Dat er maar een keer in het Middengebied wordt gebouwd. Dat we niet blijven wachten tot er schapen en koeien lopen te grazen. Dat wens ik." Maar Van Marion wil meer. Hij ver volgt zijn verkiezingspraatje. „We moe ten zo snel mogelijk beginnen aan het KSG-terrein. Ze hadden al lang contrac ten met projectontwikkelaars kunnen hebben. Dan wens ik nog dat er werk wordt gemaakt van de boulevard, dat die veilig wordt voor fietsers en voetgan gers. Er schoot nog iets door m'n kop... Oh ja, het parkeren, dat moet anders. De helft van de parkeerplekken is maar bezet en we bouwen er nog meer bij. Ze kunnen beter vrij parkeren doen, en dan die oude schijven van vroeger." Dan Adri Hoefkens, die op de CD A-lijst staat voor de nieuwe gemeenteraad. Die geen raad aan zich voorbij laat gaan. „Ik wens een gezonde ontwikkeling voor de stad. Wel ambities, dat moet, maar niet met hoofdletters. Zorg goed voor mensen. We moeten erkennen dat veel mensen het moeilijk hebben. Leg daar prioriteit. Grote projecten moeten maar even een pas op de plaats maken." Komt hij nu zomaar aan het KSG-ter rein, oh pardon, de Dokkershaven? „Nee nee nee, we moeten daar geen stap terugnemen, maar wel elke stap die we zetten, heel goed bestuderen." Na Hoefkens volgt, bijna automatisch, Tobias Meijers. Nog een ouwe rot in het vak. die het stadhuis heeft hervonden. Ook de WD'er spiekt elke raad mee. „Ik zou graag willen dat mensen weer vertrouwen krijgen in de politiek. Politi ci doen hun best voor de stad, maar dat ziet niet iedereen. Ik was altijd iemand waarvan mensen zeiden: jij bent duide lijk, jij lijkt helemaal geen politicus. Nou, dat recht-door-zee, dat zouden meer politici moeten doen. Zeggen waar het op staat en niet altijd alleen maar aardig gevonden willen worden. Gewoon eerlijk zijn. Dan gaan mensen je weer vertrouwen. En als ze dat uitdra gen, worden ze positief over hun stad. En dat moeten we juist hebben." Waarmaken Een paar bankjes verder op de tribune zit altijd Frans Klaver. Voor de PvdA. Want ook Klaver is politiek besmet. „Om te beginnen wens ik een andere naam voor de Dokkershaven. Die naam bekt natuurlijk niet. Een referendum onder burgers is niet nodig. Doe dat lie ver over belangrijkere zaken. In de stad liggen veel ambitieuze plannen. De Ken- niswerf, de Spuikom, het KSG-terrein. Kunnen we dat allemaal waarmaken? foto Ruben Oreel Daar moeten we dit jaar maar eens ach ter zien te komen, vind ik." Iemand die de politiek nauwlettend in de smiezen houdt, is klokkenluider Co Paap van de Stichting Belvos. Geef hem het woord en hij laat het niet meer los. „Een begripvol volkshuisvestingbeleid. En sociaal ook. Maak ook eens nieuw bouw voor de sociaal zwakkeren, die on der de huursubsidiegrens zitten. Stop ze niet in die oude troep. Kijk nog eens naar het KSG-terrein. Daar komen 330 sociale huurwoningen. Veel te weinig. Dat doen ze in Middelburg beter. Die Albert de Vries, die heeft het door." Vlissingen, Vlissingen, Vlissingen. En Souburg dan, klinkt het van Nelly Eek- hardt en Joke de Feijter. Ook de dames zijn fan van vergaderingen. Vanwege 'de mannen'. De mannen van de Partij Souburg Ritthem, Geerard Eckhardt en Lou Waterman, met wie ze getrouwd zijn. „Wij wensen betere straten in Sou burg. En minder uitstallingen bij winke liers. En handhaving op eenrichtingsver keer. En dat de Fonteyne het goed mag doen. En dat er iets gebeurt aan het Mid dengebied. Dat ligt er maar zo stil bij. hè." Dan kijken ze elkaar verbluft aan, fronzen de wenkbrauwen en blazen het uit. „Eigenlijk hebben we nog zoveel wensen, maar het komt er nu even niet uit. Vanavond, dan weten we het weer." door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Het is echt toe val, zegt A. Holleman, dat nu juist zijn juridisch adviesbureau een klacht gaat indienen over de e-mailactie van theaterbezoe kers. Holleman heeft een juridisch adviesbureau dat gespeciali seerd is in privacywetgeving. Daarnaast is hij in Middelburg bekend als juridisch adviseur van belangenvereniging Van A tot Z, een vereniging die zich al tijd heeft verzet tegen de bouw van een theater aan de Zuidsin gel. Adressen Afgelopen donderdag kregen duizenden theaterbezoekers in Zeeland een oproep in hun digi tale brievenbus om mee te doen aan een actie vóór de voortzet ting van de bouw van het thea ter aan de'Zuidsingel. De adres sen waren beschikbaar gesteld door Theater Exploitatie Zee land (TEZ). Een aantal mensen heeft zich daaraan gestoord, zegt Holle man. „Zij hebben mij verzocht een klacht in te dienen bij het College Beschenning Persoons gegevens. Wat Theater Exploi tatie Zeeland gedaan heeft, kan echt niet door de beugel. Volgens de wet mag je persoons gegevens alleen voor een be paald doel verwerken. Het doel van TEZ is het ten dienste staan van de klanten, het doel kan niet het voeren van politieke ac ties zijn, zoals directeur Peijs nu doet." Dat nu juist het bureau van Hol leman de klacht indient, is toe val, zegt hij. „Dit staat helemaal los van mijn lidmaatschap van Van A tot Z en mijn mening over waar dat theater moet ko men. Privacywetgeving is een ge specialiseerd vakgebied, ik denk dat ik het enige bureau heb dat zich daar in Zeeland mee bezighoudt. Nee, de mensen VLISSINGEN - In de nacht van donderdag op vrijdag zijn ver nielingen gepleegd aan een win kel aan de Hermesweg in Vlissin gen. Onbekenden hebben een gat in het dak gemaakt. Het is niet be kend of de dader of daders het gat wilden gebruiken om in te breken. Uit de winkel wordt vol gens de politie niets vermist. die mij hebben benaderd, zijn geen lid van de belangenvereni ging." Plet College Bescherming Per soonsgegevens ziet erop toe dat de wetgeving wordt nageleefd. Er zijn strenge regels voor de omgang met privacy-gevoelige informatie, zoals adressenbe standen. Wie vindt dat de regels worden overtreden kan een klacht indienen. De directeur van Theater Exploi tatie Zeeland, G. Peijs, was gis teren niet in staat om te reage ren op de e-mailactie en de be zwaren die Holleman daartegen heeft. In de e-mail die verstuurd is naai- bezoekers van de schouwburg, heeft Peijs al laten weten dat hij de adressen bij uit zondering beschikbaar heeft ge steld. „Het voortbestaan van ons theater is ermee gemoeid. Ik hoop dat u begrip heeft voor mijn handelen." MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter G. van Unnik veroordeelde gisteren een 43-jarige inwoner van Woensdrecht wegens oplichting bij verstek tot 250 euro boete. De man had zich vorig jaar op 23 april in Sint An- naland in een restaurant te goed gedaan aan eten en drank. Kosten: 47 euro. Toen er moest worden afgerekend gaf hij niet thuis. „Ik wil wel betalen, maar ik kan niet. Ik heb geen geld", had hij gezegd. Daarmee kwam hij niet weg. De Brabander is bekend bij justitie. De man werd er vorig jaar ook van verdacht een restaurant in Cadzand Bad te hebben opgelicht, maar daarvan werd hij bij gebrek aan bewijs vrijgesproken. SINT-MAARTENSDIJK - Mevrouw W. Antes wordt tij dens de gemeenteraadsvergadering van 19 januari voorge dragen als nieuwe raadsgriffier voor de gemeente Tholen. Antes (51) vervangt A. van de Sande, die op 30 november 2005 afscheid nam als raadsgriffier. Ze is momenteel werkzaam als juridisch beleidsmedewerker en juridisch controller bij de gemeente Veere. De Thoolse gemeente raad heeft besloten het aantal uren voor de functie om laag te brengen naar 24 uur per week. Antes blijft partti me werkzaam bij de gemeente Veere. Naast de raadsgrif fier wordt een griffiemedewerker aangesteld voor twintig uur per week. Deze functie is nog niet ingevuld. Antes zal uiterlijk over drie maanden beginnen met haar werkzaam heden. Tot die tijd neemt L. Vermeij de functie waar. GOES - De Regionale Woningbouwvereniging Samenwer king (RWS) ontfermt zich over de Goese voedselbank. De corporatie wil de vrijwilligers helpen om problemen met geld en vervoer op te lossen. Marinus en Connie Weulink van Stichting Helpende Hand, die de voedselbank in 2003 begonnen, zijn blij met de steun van de RWS. „We zijn destijds op onze manier begonnen om arme mensen van voedselpakketten te voor zien. Inmiddels helpen we ruim honderd gezinnen op de Bevelanden, maar door die groei lopen we wel tegen onze grenzen aan. Zo krijgt de stichting de producten voor de voedselpakket ten wel gratis, maar moet er soms geld bij om bijvoor beeld de ontbrekende verse groenten te kopen. Directeur M. Sas van de RWS wil zich inspannen om de voedselbank van de wekelijks terugkerende financiële so res te verlossen. De corporatie betaalde al eens enkele re keningen toen de stichting aan de grond dreigde te lopen, maar acht definitieve oplossingen noodzakelijk. „De stich ting draait op vrijwilligers en doet prachtig werk, alleen mist ze een goede organisatie en bestuurlijke structuur. We moeten de stichting professionaliseren. Er zijn een be groting, een jaarplan en jaarverslag nodig. De stichting moet ook worden ingeschreven bij de Kamer van Koop handel en er dient een goed bankbeheer te komen." BURGH-HAAMSTEDE - In de AH-supermarkt in Burgh is donderdagnacht even na vier uur ingebroken. Uit de winkel werd fotomateriaal gestolen. De daders kwamen het pand binnen door een Éüjt in te slaan. ZIERIKZEE - Een 25-jarige man uit Zierikzee is donder dagnacht betrapt op het rijden onder invloed van alcohol. De man reed op een mini-motor en werd aangehouden door de politie. Hij had bovendien geen helm op, was niet in het bezit van een rijbewijs en op de mi ni-motor ontbrak een kenteken plaat. De Zierikzeeënaar krijgt een bekeuring, omdat hij in be schonken toestand aan het ver keer heeft deelgenomen. De tech nische verkeersdienst onder zoekt verder nog of zijn vervoer middel als motor of brommer moet worden aangemerkt. VLISSINGEN - Bij café De Con current in Vlissingen staat mor gen de band Flush op het po dium. De muzikanten treden vanaf 20.00 uur live op aan het Bellamypark. door Maurits Sep VEERE - Bram Gideonse krijgt een noodwinkel. Het gemeente bestuur van Veere staat hem toe een tijdelijke zaak te openen op het Oranjeplein in Veere. „Hij is een inwoner van onze ge meente en een ondernemer in nood. Zo iemand helpen we", zegt wethouder W. van Tatenho ve. „Binnen de wettelijke moge lijkheden bieden we hem een tij delijke oplossing." De winkel van Gideonse is niet te gebruiken omdat zijn pand aan de Kaai van Veere in novem ber verzakte en onbewoonbaar werd verklaard. Hij wil in een tijdelijke winkel verdergaan om de periode tot de heropening van Bordeaux Oxhooft Cadeaux te overbruggen. Van het college van B en W mag hij enkele units ter grootte van 100 tot 130 vierkante meter plaatsen op of aan het Oranje plein. Als hij die op het plein zet en parkeerplaatsen inneemt, moet hij daarvoor een hoger be drag betalen dan wanneer hij op een groenstrook langs het plein gaat staan, zegt Van Tatenhove. Sinds de invoering van betaald parkeren in Veere, vorig jaar, le veren de parkeerplaatsen op het plein de gemeente geld op. De gemeente ziet er wel op toe dat de noodwinkel er fatsoenlijk uitziet, merkt Van Tatenhove op. Er moet een aansluiting ko men voor watertoevoer, elektri citeit en riool. Gideonse gaat komende week met de stadsraad Veere overleg gen over zijn plannen. „Mijn in zet is een locatie die niemand schaadt, zodat iedereen wil mee- wei-ken." Hij hoopt in april zijn tijdelijke winkel te kunnen ope nen. Van Tatenhove zegt dat de ge meente ook bereid is hem te hel pen bij de restauratie van zijn pand. „Als er bepaalde vergun ningen nodig zijn, willen wij er voor zorgen dat hij die zo snel mogelijk krijgt." Dat is ook in het belang van de gemeente zelf. De wethouder wijst erop dat het toeristenseizoen met Pasen weer begint. Hij hoopt dat bezoekei's van de Kaai dan zo weinig moge lijk last hebben van de steigers voor het huis. Dat hoopt Gideonse ook. Hij heeft er alle vertrouwen in dat. de aannemer, bouwgroep Pe ters, die klus zal klaren. MIDDELBURG - De Middel burgse politierechter G. van Un nik heeft gisteren een veertigja rige inwoner van Terneuzen voor een ernstige bedreiging con form de eis zestig uur werkstraf opgelegd. De Terneuzenaar had op 6 april vorig jaar zijn vrouw, van wie hij gescheiden leeft, indirect be dreigd via het alarmnummer 112 met „ik ga mijn vrouw dood maken." De verdachte ver scheen gisteren niet op de zit ting. Hij had te laat een telefoon tje naar het parket in Middel burg gepleegd dat hij wegens ziekte verhinderd was. De poli tierechter had hem koi*t daar voor bij verstek veroordeeld tot zestig uur onbetaalde ai'beid. (Advertentie) monDML moiiERS Vogel verhuizingen VERHUISBEDRIJF C 0118-61 26 69 www.vogel-verhuizingen.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 13