PZC m Zondag geopend Molukkers dagvaarden ziekenhuis Oost-Souburg wil toeristen lokken VERBOUWINGS UITVERKOOP bin nan uit Wethouder Poppe: stedenband geschaad Verkeer in Zeeland het gevaarlijkst Kredietbank besteedt taken uit Strooiwagen betrapt drankrijder de Jonge Hoek van Dijke Opruiming! vanafvandaag DIS THAT MEUBELEN, GIFTS WOONACCESSOIRES 50 KORTING Markt 73 - Middelburg Korpsen hebben moeite met werven brandweerlieden Verpleegkundigen willen salaris zoals dat in contract staat zeeuwse almanak Tabloid Redactie: 0113-315649 yyWW.pZC*^! F-mail:redactie@ pzc.nl Postbus 31,4460 AA Goes Advertentie-exploitatie: Wnord- en Midden-Zeeland: 0113-315520; 7eeuws-Vlaanderen0114-372770; Nationaal: 020-4562500. zaterdag 7 januari 2006 De Pagter Antiek Interieur e i® m Een indrukwekkende collectie :i i Kg, '•'lil tijdloze trends I Horenstraat 9 Kaai 53 j 1 Segeersstrnat 8 Veere 1 Middelburg nww.antiekhandeldepagter.nl editie Walcheren MIDDELBURG - Zeeland is de onveiligste provincie - wat het verkeer betreft - van Nederland. In 2004 vielen in Zeeland per 100.000 inwoners de meeste doden en zieken huisgewonden in het verkeer. Dat waren er 90. De minste slachtoffers vielen in Zuid-Holland: 45. Dat staat in het jaarverslag over 2004 van het Regionaal Orgaan Verkeersveiligheid Zeeland (ROVZ). In absolute aantallen liggen de verhoudingen anders. Dan staat Zeeland nagenoeg onderaan met in totaal 342 doden en ziekenhuisgewonden. Alleen Flevoland staat daar nog onder met 173 doden en ziekenhuisgewonden. Worden de cijfers uitgesplitst naar de Zeeuwse regio's, dan blijkt dat per 100.000 inwoners de meeste doden en ziekenhuisgewonden in Zeeuws-Vlaanderen vallen, name lijk 117. Op de Bevelanden zijn dat er 86, Noord-Zeeland 81 en Walcheren 73. ZIERIKZEE - De gemeentelijke Kredietbank Schou- wen-Duiveland gaat de invordering en boekhouding uit besteden aan de Kredietbank Breda. De Brabantse organisatie kan hetzelfde werk op jaarbasis 9000 euro goedkoper doen, aldus burgemeester en wethou ders in een brief aan de raad. Schouwen-Duiveland had ook bij de Kredietbank Walcheren een offerte opge vraagd. De uitbesteding is een uitvloeisel van het bezuiningspro- gramma Kiezen of Delen. De gemeente bespaart door het afstoten van de administratieve taken structureel 40.000 euro. De Kredietbank Schouwen-Duiveland blijft zelf wel de directe contacten met de klanten onderhouden. SEROOSKERKE - Een chauffeur van een strooiwagen heeft gistermorgen vroeg een dronken bestuurder betrapt op de Gapingseweg bij Serooskerke. De man belde de politie omdat hij de auto midden op de weg zag staan. De politie heeft de man. een 39-jarige in woner van de gemeente Veere, meegenomen naar het bu reau voor een blaastest. Daaruit bleek dat hij vier keer meer had gedronken dan is toegestaan. De man moet binnenkort voorkomen bij de rechter. Zijn auto, die niet meer wilde starten, is door een sleepbedrijf weggehaald. Advertentie Bezorgklachten en informatie over abonnementen 0800-0231 231 (gratis! (Advertentie) Genieten komt van Binnenuit. PROEF ONZE LICHTVERTEERBARE PRIJZEN Promotieactie: van 15 oktober tot 15 januari 2006 modern living easy living U vindt ons aan de Schouwersweg 7 (ind. terr. Noordzak) Heinkenszand, Tel. 0113 561482. Openingstijden: maandag gesloten, dinsdag t/m vrijdag 9.30-17.30 uur, vrijdagavond is onze vaste koopavond tot 20.30 uur, zaterdag 9.30-16.30 uur. www.binnenuit.nl Wel vond de politierechter bewe zen dat het slachtoffer, een 33-jarige inwoner van Sint-An- naland, huisvredebreuk had ge pleegd door de woning van zijn ex-vrouw binnen te dringen. De man werd hiervoor conform de eis veroordeeld tot veertig uur werkstraf. De huisvredebreuk vormde op 8 april vorig jaar in Sint-Anna- landde aanleiding tot een vecht partij tussen de 33-jarige Thole- naaren de 45-jarige Brabander, met wie de (ex-)vrouw een rela tie heeft. Volgens de 45-jarige verdachte was het de bedoeling geweest om de ex van zijn vrien din naar buiten te werken. „Er was sprake van duw- en trek- werk", meende de Bergenaar. Gezien de verwondingen moest er meer geweld zijn gebruikt. De rechter kwam tot vrijspraak, omdat de verwondingen niet te koppelen waren aan de mishan deling in de woning. Niet alleen binnenvaartschepen, maar ook plezierjachten moeten kunnen aanleggen in het Kanaal door Walcheren bij Oost-Souburg, vindt de dorpsraad, foto Lex de Meester door Maurits Sep OOST-SOUBURG - Een aanleg steiger voor jachten, verhuur van waterfietsen, verplaatsbare chalets en een eetcafé met ter ras. Het Kanaal door Walcheren kan zo veel meer betekenen voor Oost-Souburg, vindt het dorpsplatform. Het is eigenlijk zonde dat het er ligt zoals het er nu ligt, vindt voorzitter P. Steketee van het Advertentie www.woonboulevardbreda.nl 11.00 tot 17.00 uur Daar zit méér dan je denkt Heel veel woonwinkels maken plaats voor de nieuwe collecties. Afslag Breda West (naast IKEA) Gratis parkeren! dorpsplatform Oost-Souburg. Vooral het gedeelte tussen de Sloebrug en de draaibrug, aan de Souburgse zijde van het ka naal, zou veel beter gebruikt kunnen worden. Steketee heeft 'een boulevard' voor ogen. Het dorpsplatform doet in het Dorpsplan 2006 een aantal voor stellen voor een intensiever gebruik van het Kanaal door Walcheren. Allemaal met het doel meer toeristen naar het dorp te lokken. „Het zou leuk zijn als toeristen ook Oost- Souburg aandoen", zegt Steke tee. „Binnenvaartschepen kun nen nu wel aanleggen, maar jachten varen ons nu gewoon voorbij." Daarom moet ter hoogte van het dorp een aanlegsteiger voor jach ten komen. Om toeristen wat vertier te bieden, wordt gedacht aan waterfietsen en roeiboten. Als ze willen blijven slapen, kun nen ze terecht in verplaatsbare chalets, die in de winter worden weggehaald. Ondernemers „Plet zijn allemaal nog maar ideeën", waarschuwt Steketee. „Het is een concept-plan. Het moet in februari worden vastge steld. Maar we hopen wel dat er ondernemers zijn die deze sug gesties willen oppikken." Voor toeristen is er best wat te doen in Oost-Souburg, vindt het dorpsplatform. Op recreatief lig gen er kansen en 'Souburg heeft (Advertentie) met de Karolingische Burg goud in handen'. Maar dan moet er wel meer geld komen voor het promoten van de activiteiten op en rond de Karolingische Burg. En bordjes, prullenbakken en bloembakken in vikingstijl. Het dorpsplatform wil langs het Kanaal door Walcheren ook wandelroutes aanleggen. Langs het kanaal tot Groot Abeele bij voorbeeld, en vanaf de Sloebrug naar de draaibrug. Oost-Souburg is 'het grootste dorp van Zeeland', schrijft het dorpsplatform niet zonder trots. En het groeit, mede door een aantal nieuwbouwprojecten. Daar horen dus ook meer hore cazaken en restaurants bij, zo als een eetcafé met terras op het Oranjeplein. Of een internetcafé. De biblio theek heeft al een aantal compu ters staan. Door er een paar bij te zetten en de hele dag open te zijn, heeft Souburg een internetcafé. Vol gens het platform hoort dat er helemaal bij in deze tijd. door Cornelleke Blok GOES - Met een beetje creativi teit valt het allemaal nog wel te bolwerken, maar het probleem wordt steeds nijpender. De brandweerkorpsen op de Beve landen en Tholen moeten, met name overdag, alles uit de kast halen om met een volledige be zetting uit te kunnen rukken. Het probleem is niet van giste ren. Al jaren hebben de brand weerkorpsen tijdens kantoor uren te kampen met onderbezet ting. Aan belangstelling voor de brandweer ligt het niet, want 's avonds en 's nachts zijn er ge noeg vrijwilligers (lees: deeltijd krachten, want ze krijgen wel een uitrukvergoeding). De oorzaak van het probleem is vooral praktisch. „Mensen werken niet meer in het dorp waar ze wonen", zegt E. van Dijk, hoofd preparatie en repres sie van de Goese brandweer. En dat is funest, want mensen moe ten bij een alarm binnen vier mi nuten op de kazerne kunnen zijn. De brandweerkorpsen proberen daarom onder meer nieuwe doel groepen aan te spreken, die over dag beschikbaar zijn. „We moe ten zoeken met een vergroot glas, maar ze zijn te vinden", zegt E. Hol, commandant op Noord-Beveland. „Vorig jaar zijn we, voornamelijk onder vrouwen, actief bezig geweest met werving. We hebben toen veel positieve reacties gekregen en twee vrouwen aangenomen. Het zijn mensen die overdag thuis zitten, dus dat is ideaal." jnnrWendv van den Hurk VL1SSINGEN - 'Ambon-wet- jiouder' L. Poppe-de Looff is te leurgesteld in de verpleegkun digen. „Ik vind een kort geding te ver gaan. Dit stelt onze stedenband in een kwaad dag licht. Ik vraag me zelfs af of we met dit project moeten door- Het is nogal wat, verzucht wet houder Poppe. „Zoals altijd zal de waarheid in het midden lig gen. Het enige dat ik weet is dat de Stichting Samenwerking Vlis- singen Ambon zich enorm inzet om iets te betekenen voor haar naasten op de Molukken." Dat doet ook het ziekenhuis, is haar overtuiging. „Plet heeft zich vrijwillig als werkgever op geworpen. Ze heeft alleen die in houding van 175 euro over het hoofd gezien. Dat doen zij als nog. Het was al in Jakarta met de verpleegkundigen afgespro ken. Je kunt lang en breed pra ten of dat in het contract vastge legd had moeten worden, maar voor mij geldt een mondelinge afspraak evengoed als een schrif telijke." De 175 euro worden bij de opleiding gelegd. Een geringe bijdrage, vindt de wethouder. „En dat is ook niet meer dan bil lijk. Studenten in Nederland krijgen op hun stageplaats niet eens altijd een vergoeding. Toen ik ze uitnodigde met mij over de problemen te praten, is ruim de helft niet eens komen opdagen. Een uitnodiging van de wethou der wordt in de wind geslagen. Ik vind dat niet kunnen." Zo langzamerhand vraagt Pop pe zich af of Vlissingen als subsi dieverstrekker het verpleegkun digenproject nog wel moet door zetten. „Het is jammer als deze actie onze stedenband met Am- bon in een kwaad daglicht stelt. Een kort geding beschadigt die. Dat is niet terecht." Bergenaar vrijgesproken van mishandeling Een Zeeuws-Vlaams huis -aan-huis-blad verscheen de ze week voor het eerst op ta bloidformaat. Want een com pacte krant? Da's de toe komst, denken de makers van het blad, die hun product daarom de slogan 'een krant van formaat' hebben meegege ven. Met een fris blad knal lend het nieuwe jaar in, waar in de lezers nog heel wat vuur werk van ons kunnen ver wachten, moet de achterlig gende gedachte zijn geweest. Dat vond een medewerker van de advertentieafdeling kennelijk ook. En dus stond er in de editie van 4 januari een grote advertentie over de verkoop van rotjes, pijlen en kanonslagen in Hulst. Om al le andere media alvast 51 we ken voor te zijn. Hnor Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Vijftien Moluk se verpleegkundigen dagen Zie kenhuis Walcheren voor de rech ter. Via het ziekenhuis werken ze vijftien maanden bij Zeeuwse zorginstellingen. Alleen krijgen ze daarvoor niet het salaris zo- 1 als dat in het contract staat. Als onderdeel van de steden band met Ambon haalt Vlissin gen verpleegkundigen van de Molukken naar Zeeland en Vught, om in Nederland prak tijkervaring op te doen. Vorig jaar kwamen er vijf over, dit jaar waren het er twintig. Ze zul- lemiog tot juni blijven. Een Molukse familie uit Middel burg heeft juriste E. Schoof ge vraagd te kijken naar de loon- strookjes. Ze is door vijftien van de twintig verpleegkundigen ge machtigd hun financiële belan gen te behartigen. „De strookjes kloppen niet", zegt zij. „Het staat niet in het contract, maar elke maand wordt 175 euro voor de Stichting Samenwerking Vlis singen Ambon ingehouden. In de eerste drie maanden, de voor bereidende periode, hebben ze met eens loon gehad. Het be stuur van de stichting gaf ze el ke week vijftig euro in de hand. i Pas in de vierde maand kwam een herberekening van nage noeg 3800 euro. Alleen hielden de verpleegkundigen daar nog geen 400 euro van over. De rest ging naar de stichting." Dat toont ook het loonstrookje, dat Schoof laat zien. Daarop is het rekeningnummer van de ver pleegkundige afgeplakt met een stickertje, waarop het rekening nummer van de stichting is ge schreven. Schoof vindt dat ama teuristisch. Ze is evenmin tevre den over de onregelmatigheids toeslag die amper is uitbetaald. Pas sinds twee maanden hebben enkele verpleegkundigen de toeslag gekregen; de rest heeft nog helemaal niets ontvangen. Hoewel de verpleegkundigen in zorghuizen werken, betaalt het ziekenhuis hen uit. Het is de in termediair, een soort uitzendbu reau, dat fungeert als werkge ver. In oktober deed Schoof aan gifte wegens valsheid in ge schrifte tegen de geneesheer-di recteur van het ziekenhuis, J. van den Blink. Die kwam na een maand over de brug met de ingehouden 175 euro. „Uw grief is gegrond", staat in een brief ge schreven. Beloofd wordt het geld terug te storten. Dat is tot dusver niet gebeurd. „Ik dacht dat het al wel was ge daan", zegt Van den Blink. „Ze hadden er inderdaad niet expli ciet toestemming voor gegeven, maar dat wil niet zeggen dat de inhoudingen onrechtmatig wa ren. „Iedereen, en ook de stich ting, had in goed vertrouwen ge dacht dat mondelinge afspraken voldoende zijn." Van den Blink zegt niet beter te weten dan dat de onregelmatig heidstoeslag is uitbetaald. „Dat wordt stelselmatig gedaan op ba sis van werkbriefjes. Alleen zijn die steeds te laat ingeleverd. En dat is hun eigen schuld." Schoof zegt dat dat niet waar is. „Het is niet aan de werknemer te bepalen of die een onregelma- tigheidsdienst heeft gedraaid. Dat doet de werkgever op basis van dienstlijsten." De juriste verzamelt nu alle loonstroolcjes. Namens de Molukkers spant ze tegen het ziekenhuis een kort ge ding aan. Ze wil dat de verpleeg kundigen onregelmatigheidstoe slag krijgen en ze beschuldigt het ziekenhuis van 'niet bevrij dend betalen'. Dus: wel betalen, maar aan de verkeerde. De geneesheer-directeur is zich van geen kwaad bewust. „Ik weet zeker aan alle verplichtin gen te hebben voldaan. Het is vervelend dat ik word gedag vaard, terwijl ze me kan bellen met haar vragen. Bovendien is een kort geding duur. Dat geld kan beter worden besteed." Ook B. Latuheru van de stich ting zegt de zaak te betreuren. „Hier is niemand bij gebaat. Er zijn fouten gemaakt, dat geef ik gerust toe, maar er wordt geen geld verduisterd. Dat stickertje was een fout van onze penning meester. Hij heeft het bedrag ge lijk aan de gemeente Vlissingen overgemaakt zoals afgesproken. Ik kan me de frustraties van de verpleegkundigen best voorstel len, maar het is jammer dat het toch weer op geld uitdraait." MIDDELBURG - Officier van justitie G. Oosterveld eiste giste ren in Middelburg tegen een 15-jarige inwoner van Bergen op Zoom voor een ernstige mis handeling in de relatiesfeer een maand gevangenisstraf. Het kwam niet tot een veroordeling, omdat politierechter G. van Un- nikhet overtuigende bewijs mis- j te.Hij sprak de verdachte vrij.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 11