PZC Groen licht voor jongerencentrum Radiostilte in zaak Ganseman Tekort aan maaltijdbezorgers bij Zorgstroom Gimbiéie Vuurzee op Meiveld Scholen willen niet één grote, maar drie kleine speelplaatsen KORTING WINTER 2e ARTIKEL 10% 3e ARTIKEL 15% EXTRA KASSA KORTING d'Guld waerrelt p, Thuis in... Hypotheken Verzekeringen Pensioenen Verbouwing Nighttrain tot cultureel centrum past binnen budget Werkstraf voor dodelijk ongeval Wietteler moet werken en betalen Informatieavond nieuwe Sloelijn Topjaar voor EHBO Goes zeeuwse almanak Medeleven jdactie: 0113-315649 n. pzc.nl ,ail:redactie@pzc.nl _Jtbus 31, 4460 AA Goes Ijvertentie-exploitatie: Ijord- en Midden-Zeeland: 0113-315520; lieuws-Vlaanderen: 0114-372770; jtionaal: 020-4562500. onderdag 5 januari 2006 editie Walcheren por Nadia Berkelder IDDELBURG - De plannen >or het nieuwe jongerencen- um in Middelburg zijn rond. verbouwing van discotheek he Nighttrain past binnen het udget. Als de gemeenteraad roen licht geeft, kan de verbou- ing beginnen. jt betekent dat het nieuwe jon- irencentrum precies tien jaar ïde sluiting van Midgard in de Jüiperspoort open kan. De afge lopen tien jaar is er vooral veel epraat over een nieuw jonge- mcentrum, er zijn plannen ge laakt, die steeds weer in een la er d wenen, gemeente kocht de voormali- discotheek The Nighttrain ijna drie jaar geleden. Het and staat sindsdien leeg. Het ras aanvankelijk de bedoeling in,het jongerencentrum te com- iheren met een poppodium, •at bleek financieel niet haal- aar. Nu is gekozen voor een cul- centrum, waar jongeren rielf allerlei activiteiten kunnen louden. jamsessies Ir komen twee oefenruimtes oor bandjes, ingericht met in- trumenten en een geluidsinstal- itie. Verder komen er een dans- loer, een podium en een ont- ïoetingsruimte. Jongeren kun- en les krijgen in theatertech- (Advertentie) COLLECTIE OP DE REEDS AFGEPRIJSDE PRIJS HOE MEER ARTIKELEN HOE MEER VOORDEEL LANGE DELFT 16 MIDDELBURG reserveer nu (0118 - 886 886) een exemplaar van |de wondere huisnaam wereld ivan Middelburg door !Ed de Graaf tot verschijnen (eind januari) €29,50 daarna 35,00 anavond vanaf 17.30 uur Brasseriemenu met geroosterde groenten, tilapiafiletof Italiaanse groenteloempia en nieuwjaarsdessert €12,50 of €10,00 (vegetarisch) reserveren: 0118 -886 866 Tentoonstellingen aan de wanden van de brasserie: Helene Briels, Zeefdrukken brasserie: Bert Frijns, Glazen schalen binnenplein: Hogeschool Sint Lucas, Antwerpen Hans Christian Andersen in de Directiekamer: Zeeuwse schilders 'Markt 51 Middelburg niek, ze kunnen zelf theater ma ken, meedoen aan workshops, een festival organiseren, mee doen aan jamsessies, of optre den tijdens een open podium. De werkzaamheden in het cen trum zullen ook voor een groot deel door jongeren zelf worden verricht. De bouw van het jongerencen trum kost ruim twee miljoen eu ro: een dikke miljoen voor de kosten van het gebouw en nog bijna een miljoen voor de ver bouwing. Voor de jaarlijks terug komende kosten is bijna ander halve ton beschikbaar. Dat be drag gaat grotendeels op aan sa larissen voor beroepskrachten. Het nieuwe centrum moet in ja nuari volgend jaar open. Eerder kan niet, zegt de verantwoorde lijk ambtenaar. „Er is elk jaar geld gereserveerd voor het jonge rencentrum. Dit jaar is het bud get niet beschikbaar, door bezui nigingen en de bouwput." Tot de opening van het nieuwe cen trum blijft Midgard open. De begeleiding van de jongeren is in handen van de Stichting Welzijn Middelburg (SWM) en de stichting Young Art. De SWM is er voor de organisato rische kant, de stichting ver zorgt de begeleiding van culture foto Lex de Meester Het aantal bezorgadressen van Zorgstroom Vlissingen is de afgelopen maanden gestegen van veertig naar zestig. door Elian van 't Westeinde VLISSINGEN - Zorgstroom Vlissingen is op zoek naar vrijwilligers die warme maaltijden willen bezorgen bij mensen die zelf niet kunnen koken. In november 2005 had de organisatie veertig bezorg adressen. De afgelopen maanden is dat aantal gestegen naar zestig. „Op den duur zullen we zelf moeten rijden", lacht M. Vijge, coördinator vrijwilligers bij Zorgstroom Vlissingen. „Er is een enorme toename in het aantal aanvragen naar warme maaltijden en daar willen we ook geen stop op." Men sen die om wat voor reden dan ook niet meer zelf kunnen koken, doen een be roep op de dienstverlening van Zorg stroom. Voor 5,50 euro krijgen zij een driegangendiner voorgeschoteld. Het warme eten wordt van maandag tot en met wijdag bij die mensen aan de voor deur bezorgd. „Veel ouderen, maar ook gehandicapten weten ons te vinden. Soms hebben ze tij delijk hulp nodig omdat ze een armbreuk hebben of iets dergelijks." Om het driegangenmenu betaalbaar te houden, maakt de instelling gebruik van vrijwillige maaltijdbezorgers. Op dit mo ment halen elf vrijwilligers dagelijks het eten op in de keuken van het Jacob Rog geveenhuis in Middelburg. Daarna rijdt iedere maaltijdbezorger zijn route voor die dag. Dat neemt ongeveer anderhalf uur in beslag. „De mensen die nu voor ons rijden, zijn bereid om een extra route te nemen, maar op den duur kan dat niet meer. Het is wel de bedoeling dat het eten nog warm is als het aan de deur wordt afgege ven", zegt Vijge. De instelling denkt dat er een misver stand bestaat over de autovergoeding voor de vrijwillige maaltijdbezorgers. Zij krijgen geen auto van de zorginstelling, maar rijden met hun eigen wagen. Daar staat een vergoeding van 27 eurocent per kilometer tegenover. De zorginstelling verwacht dat het aan tal aanvragen voorlopig groeit. „We kun nen dus nog wel wat extra mensen ge bruiken. Het is niet nodig om vijf dagen te rijden, één of twee keer per week mag ook. We hebben al een bord op cle stoep gezet voor ons kantoor in de hoop dat mensen zich melden. We proberen het ook via onze website. Voor meer informatie: 0118- 486400. door Willem van Dam KAPELLE - De fracties in de ge meenteraad van Kapelle zullen voorlopig geen uitlatingen doen over de jongste verwikkelingen rond wethouder P. Ganseman. De fractievoorzitters hebben be sloten minstens een week 'ra diostilte' in acht te nemen. Het seniorenconvent in de ge meente Kapelle heeft zich tij dens een spoedoverleg beraden over de positie van de in op spraak geraakte wethouder. Het seniorenconvent bestaat uit de burgemeester en de voorzitters van de diverse raadsfracties. Tijdens dat overleg is overeenge komen dat de raadsfracties tot dat het politieonderzoek naar het incident op oudejaarsavond in het (recreatie)villapark De Oesterbaai in Wemeldinge is af gerond, geen oordeel zullen uit spreken over de politieke toe komst van de wethouder. Ganse man zou een bestuurslid van de Vereniging van Eigenaren van De Oesterbaai in het gezicht hebben gestompt. Op het gemeentehuis van Kapel le wordt gehoopt dat het politie onderzoek begin volgende week is afgerond; dinsdag 10 januari komt het seniorenconvent op nieuw bijeen. Burgemeester S. Kramer van Ka pelle verklaarde gisteren dat hij er bij het Openbaar Ministerie op heeft aangedrongen vaart te zetten achter het onderzoek naar de gebeurtenissen in De Oesterbaai. „Want het is niet goed om deze kwestie lang bo ven de markt te laten hangen." Volgens Kramer heeft de offi cier van justitie toegezegd alles in het werk te stellen om het on derzoek zo snel mogelijk af te ronden. Kramer hoopt dat uiter lijk volgende week maandag de resultaten van het onderzoek be kend zijn. Politiewoordvoerder J. van Mou- rick betwijfelt echter dat dit lukt. Volgens Van Mourick zijn de direct betrokkenen inmid dels verhoord. Er moeten echter ook nog enkele getuigen worden gehoord. Vertrek Wethouder Ganseman weer spreekt de beschuldiging. Deson danks spraken fractievoorzit ters van WD, PvdA, SGP en ChristenUnie zich eerder deze week - in een eerste reactie - uit voor een vertrek van de wethou der. Burgemeester Kramer zei giste ren niet te verwachten dat wet houder Ganseman uit eigen be weging zal opstappen. V- MIDDELBURG - Honderden bomen vatten gisteravond vlam in Middelburg-Zuid. De brandweer zag er op toe dat het vuur niet al te groot werd en hield het nabijgelegen scoutinggebouw nat. Kinderen uit Middelburg-Zuid sjouwden alle kerstbomen die zij in hun omgeving konden vinden naar het gebouw aan het Meiveldpad. Daar kregen zij per ingeleverde boom een lootje waarmee ze speelgoed konden winnen. De kerstboomverbranding is een initiatief van de wijkvereniging Mid delburg-Zuid. In Veere en Vrouwenpolder zal zaterdag een kerstboomverbranding plaatsvinden. De gemeente Vlissingen gooit alle opgehaalde bomen in de hakselaar. foto Ruben Oreel RISICOBEHEER le activiteiten. Niet het hele pand van de voormalige disco theek wordt gebruikt. Het ge deelte naast de poort wordt ver bouwd door de stichting monu- mentenbeheer. Daarna kan het in gebruik genomen worden als gecombineerde woon-werkruim- te. Stationsstraat 2-4, 4331 JB Middelburg, Tel.: 01 1 8 - 615151 MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft giste ren een 60-jarige inwoner van Kieldrecht voor het veroor zaken van een dodelijk verkeersongeval veroordeeld tot 240 uur werkstraf, drie maanden voorwaardelijke gevan genisstraf en twee jaar rijontzegging. Zijn auto werd ver beurd verklaard. De Belg reed op 27 augustus 2004 over de Woestijnestraat tussen Nieuw-Namen en Clinge. Toen de Belg linksaf de oprit van een boomgaard insloeg gaf hij geen voorrang aan een motorrijder. De klap die volgde werd de motorrijder uit Nieuw-Namen fataal. De man had het slachtoffer aan zijn lot overgelaten en was hij er vandoor gegaan. Dat werd hem vooral kwalijk genomen door officier van justitie R. Rammeloo. De officier had ne gen maanden gevangenisstraf en twee jaar rijontzegging geëist. Door de uitspraak hoeft cle man niet naar de gevan genis. De werkstraf moet hij in Nederland verrichten. MIDDELBURG - Een 27-jarige inwoner van Heikant is gisteren in Middelburg voor hennepteelt conform de eis veroordeeld tot tweehonderd uur werkstraf en twee we ken voorwaardelijke gevangenisstraf. Voor het aftappen van stroom moet hij aan Delta alvast een voorschot van duizend euro betalen. De man zette vorig jaar in juni in een (gehuurde) loods van een boer in Hengstdijk een grootschalige professionele wietplantage op. De man wil de daarmee één klap van zijn schulden af zijn. Een inval van de politie verstoorde die illusie. In de loods werden 780 hennepplanten met een straatwaarde van vijftiendui zend euro aangetroffen. De verdachte heeft een growshop gehad. Die ervaring wilde hij gebruiken om een wietplan tage te houden. Hij vertelde zesduizend euro te hebben geïnvesteerd. Voor het aftappen van de stroom zou hij een Belgische elektricien hebben ingehuurd. LEWEDORP - Spoorwegbeheerder ProRail houdt dins dagavond in Lewedorp een informatiebijeenkomst voor omwonenden van de toekomstige Sloelijn. Met de voorbe reidende werkzaamheden voor de aanleg van de nieuwe goederenlijn tussen Vlissingen-Oost en het Zeeuwse hoofdspoor is eind vorig jaar begonnen tussen Lewedorp en Arnemuiden. De daadwerkelijke bouw begint deze week, met het rooien van een aantal bomen langs cle Post weg - die evenwijdig aan de A58 loopt - en het aanbren gen van zand voor de nieuwe spoorbaan. De Sloelijn die aan de westkant van de Quarlespolder komt te liggen, moet eind 2007 klaar zijn. De informatiebijeenkomst in Lewedorp, waarvoor ook de dorpsraden van Lewedorp, Nieuwdorp én Nieuw- en Sint-Joosland zijn uitgenodigd, vindt plaats in het verenigingsgebouw aan de Zandkreek- straat en begint om 19.00 uur. door Maurits Sep VLISSINGEN - Niet één groot, maar drie kleine schoolpleinen. Dat is de wens van de drie scho len die in de brede school in het Vlissingse Middengebied ko men. Zij vinden één groot plein te onoverzichtelijk en daarom niet veilig genoeg voor de kinde- De brede school wordt aan de Bonedijkestraat gebouwd. Het gebouwd komt dicht tegen de Schuitvaartgracht aan te staan, met daarvoor, aan de Bonedij kestraat, het grote plein. Dat is niet alleen de speelplaats voor de schoolkinderen, maar ook het plein waarover mensen moe ten als ze naar bijvoorbeeld de sportzaal of de mediatheek. „En dat geeft problemen voor onze scholen", verklaart direc teur T. Doeland van de Sint Jo zefschool. „Het overzicht over vijf- tot zeshonderd kinderen is al moeilijk op zo'n groot plein, maar helemaal als daar ook nog andere mensen doorheen lopen. Dan missen we gewoon het over zicht." Op dat grote plein wordt het ook lastig wie toezicht houdt op wie, zegt Doeland. Treedt een onderwijzer van de Sint Jozef school op tegen kinderen van Het Vlot of de Ravenstein- school? „We blijven namelijk drie aparte scholen. Een schei ding in speelpleinen heeft daar om onze voorkeur. Per school of per leeftijdsgroep, daarover zijn we het nog niet eens. Maar apar te pleinen maken ons hoe dan ook een stuk gelukkiger." De CD A-fractie in de gemeente raad van Vlissingen heeft hier over vragen gesteld aan het col lege van B en W. „Het gaat ons om de veiligheid van de kinde ren", stelt fractievoorzitter C. Seijbel. Wethouder E. Walrave-Troost (PvdA, onderwijs) zegt alle be grip te hebben voor de zorgen van de scholen. Zij kent die ook en heeft hun opmerkingen al doorgenomen met stedenbouw kundige W. Patijn die toezicht houdt op het project. „In cle tweede week van januari heb ik weer een gesprek met Patijn en met de architect van de brede school", zegt Walrave-Troost. Bovendien heeft zij volgende week ook weer overleg met de schoolbesturen. De wethouder wijst erop dat in de brede school diverse functies ondergebracht moeten worden en dat aan een aantal eisen vol daan moet worden om het ge bouw zo goed mogelijk te kun nen gebruiken. Het ontwerp is echter nog niet definitief. „Er is nog volop de mogelijkheid om te tekenen en te herzien." Walra ve-Troost verwacht dat het defi nitieve ontwerp eind februari ge presenteerd kan worden. GOES - De EHBO Goes had het nog nooit zo druk als in 2005. De zestig hulpverleners waren bij toerbeurt paraat bij 58 evene menten, in Goes en elders in de provincie. De 58 evenementen waren goed voor 72 clagen hulp verlening. Volgens penningmees ter C. van der Weele is dat een record voor de afdeling. De hele familie uit Vlissingen zat op oudejaarsdag voor de televisie. Het journaal van acht uur meldde dat de knie operatie van koningin Bea trix goed was verlopen. Wel moest de vorstin nog een paar dagen in het ziekenhuis blij ven. Ze zou de jaarwisseling dan ook vanuit bed moeten meemaken. De zesjarige Tho mas vond dat maar sneu voor de koningin. „Hoe kan ze dan rotjes afsteken

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 9