PZC Sluis wil hoogbouw zelf regelen CGRANDÖ o8l 51 BB m Sirenes in Hulst loeien zonder reden Schuur vat vlam tijdens het eten Tijdelijk inclusief Ml GRATIS MONTAGE! Drie koningen mogen nog even wegblijven Ons voornemen? Nog voordeliger zijn! Slankie si£$* Gemeente plaatst kanttekeningen bij provinciaal omgevingsplan ZLM Toch limiet aan sekszaken Rapport opgravingen later klaar Samenwerking bij invorderingen bin C Keukens jjx il ïnlilIJ LU ilW Grando Hulst Industrieweg 2, tel: 0114-374455 in Morres Wonen 1 zeeuwse almanak Ruitenwissers («vij verlagen zelfs onze autopremie) kijk op www.zlm.nl editie Zeeuws-Vlaanderen i Hnnr Raymond de Frel sluis - De gemeente Sluis J vindt dat de provincie Zeeland zjch niet te veel moet bemoeien l met de maximale maten voor hoogbouw in Zeeland. Door het Omgevingsplan van de pro vincie kan hoogbouw in Cadzand-Bad worden bemoei lijkt. De provincie wil sturing geven aan hoogbouw om de beeldkwa liteit van Zeeland te behouden en te versterken. Sluis is echter van mening dat gemeenten zelf mogen bepalen hoe hoog er mag worden gebouwd. Zo is in haar ontwikkelingsvisie voor Cad- zand-Bad uitgegaan van bouw met een maximumhoogte van twintig meter, maar op basis van het ontwerp-omgevingsplan van de provincie Zeeland voor 2006 tot 2012 is dat niet meer I Sluis wil deze en meer, vooral op de landbouwsector gerichte kanttekeningen laten opnemen in het omgevingsplan, dat drie provinciale beleidsplannen op het gebied van ruimtelijke orde- lls? ning, water en milieu vervangt. Het ontwerp-omgevingsplan ligt tot 27 januari ter inzage. Het Sluise college van burge- meester en wethouders wil een inspraakreactie indienen, waar- leaj in ze vooral bedenkingen uiten over ontwikkelingen in de agra- rische sector. H Meer ruimte e|£- Zo moet boeren meer ruimte q0 worden geboden om n'atuur- Das gébieden te beheren. Ook moet de provincie Zeeland boeren meer stimuleren om vee in wei- des en natuurgebieden te laten l A er» I Kerstboombrand ™i| CADZAND-BAD - Bij strand- 3 gaviljoen Caricole in Cad- u zand-Bad is vanavond de jaar- 'T® lijkse kerstboomverbranding. De bomen worden 's ochtends opgehaald. De brandweer steekt ■Fori de kerstbomen om 19.30 uur in Advertentie Reizen De Cauwer Nv 14 15 januari 2006 VAKANTIEBEURS Hotel Serwir in Sint-Niklaas (Koningin Astridlaan 57) Zaterdag 14 januari 2006 Open van 13u00 tot 17u00 Zondag 15 januari 2006 Open van 11 uOO tot 17u00 Alles voor uw aankomende zomervakantie Toegang is GRATIS! De wereld onder één dak Reizen De Cauwer Nv Grote Markt 72 - 9100 St-Niklaas 00323780 76 00 infoiareizendecauwer.be grazen, stelt het dagelijks be stuur. Net als de provincie wil Sluis biologische landbouw bevorde ren, maar het is het college van B en W niet duidelijk of een eer der uitgebrachte provinciale cir culaire over biologische veehou derij in stand blijft. Daarin is be paald dat een biologische vee houderij kan worden gezien als' een 'grondgebonden veehoude rij'. Daardoor kunnen gemeen ten vrij eenvoudig medewerking verlenen aan de vestiging van dit soort bedrijven. Sluis wil die regel terugzien in het Omge vingsplan. Daarin is ook het beleid voor nieuwe economische dragers in het buitengebied opgenomen. De provincie stelde in 2001 vast om onder voorwaarden niet- agrarische activiteiten toe te staan in de polder, zodat leeg stand van boerderijen wordt voorkomen. In het Omgevings plan staat dat uitbreiding van de bestaande bebouwing voor niet-agrarisehe activiteiten niet is toegestaan. Dat was volgens Sluis tot nu toe wel mogelijk en dus ook zo verwerkt in een aan tal bestemmingsplannen. Vergisting Agrariërs die zich op vergisting van mest en akkerbouwproduc ten willen richten, moeten vol gens Sluis ook meer mogelijkhe den krijgen. In het Omgevings plan staat dat dit soort activitei ten qua aard, schaal en omvang op het agrarische bouwblok moeten passen. Sluis wil voorkomen dat vergis- tingsinstallaties het karakter van het landschap aantasten, maar vindt dat boeren wel vol doende ontwikkelingsmogelijk heden moeten krijgen. Een over schrijding van het bouwblok mag dan ook niet per definitie een struikelblok zijn. Wel advi seert Sluis om een maximum aantal locaties voor vergistings- installaties in Zeeland vast te stellen. Sluis wil zijn kanttekeningen bundelen met reacties van de ge meenten Terneuzen en Hulst. De gemeenteraad buigt zich over het Omgevingsplan op dins dag 10 januari om 19.30 uur in het Sluise belfort. TERNEUZEN - De beheerders van de kinderboerderij in Terneuzen bakkeleiden deze week of de kerstboom op hun terrein wel of niet mocht worden afgetuigd. Nee, hield beheerder Jan van Os stug vol. Pas als de drie koningen - vandaag - Bethlehem hebben bereikt, gaat de boom de deur uit. En gelijk heeft hij, al was het alleen al omdat de kersttaferelen op de kinderboerderij helemaal nog niet passé zijn. Neem deze stal, waar een prachtige lichtinval, opstuivend stof en een kudde schapen voor een kerstachtig plaatje zorgen. Laat die drie koningen nog maar even wegblijven... foto Peter Nicolai door Sheila van Doorsselaer HULST - Een aantal sirenes in de gemeente Hulst is gisteroch tend omstreeks tien uur afge gaan door een storing. Bij de ge meente kwamen een paar veront ruste telefoontjes binnen. Er was echter geen sprake van een alarmsituatie. Rond tien uur was op ver schillende plaatsen in de gemeente een raar loeiend ge luid te horen. Onder meer in de wijk Groote Kreek en de Dul- laertwijk in Hulst, maar ook in de Polvisstraat en in de polders tussen Hulst en Graauw waren de tonen te horen. Bij de gemeente had men in eer ste instantie geen idee wat er aan de hand kon zijn. De sirene- masten worden vanuit Middel burg bediend door de regionale brandweer. Uit de gegevens daar, bleek niet dat er masten in de gemeente Hulst in werking waren geweest. Het geluid kwam ook niet overeen met het reguliere alarmsignaal. Even werd gedacht dat het ge luid afkomstig was van de alarmmasten in België, omdat de Belgen hun sirenes op de eer ste donderdag van het kwartaal testen. Deze mogelijkheid werd later uitgesloten. Vanwege de he vige noord-oosten wind was het onmogelijk dat het geluid van de Belgische sirenes tot zo ver te horen zou zijn. De gemeente liet vervolgens een technisch onderzoek uitvoeren aan verschillende sirenemasten. Daaruit bleek dat het vreemde geluid toch geproduceerd is door een aantal sirenes in en om Hulst. Bij één van de masten, bij het hockeyveld aan de Grote Kreekweg in Hulst, was een sto ringsmelding geregistreerd- De oorzaak van het vals alarm wordt nu nader onderzocht om herhaling te voorkomen. (Advertentie) Slankie Slankie Het is tis weer januari. Het is weer tijd voor Slankie. Speel het spel op slankie.nl en maak kans op mooie prijzen zoals een verwenarrangement. En kijk gelijk of je alles weet over gewichtscontrole. Verder staat op de site veel informatie over het brede Slankie assortiment en manieren waarop Slankie helpt jouw ideale gewicht op peil te houden. Wat er niet aankomt, hoeft er ook niet af. door Frank van Cooten SINT KRUIS - Een landbouwer uit Sint Kruis kijkt met meer dan gemengde gevoelens terug op zijn lunch van gisteren. Terwijl hij aan het eten was, vatte zijn landbouwschuur vlam. Er was geen redden meer aan. De man was bezig met laswerk- zaamheden in zijn schuur aan de Appelstraat. Tijdens het las sen zijn waarschijnlijk wat von ken op brandbaar materiaal te rechtgekomen. Toen hij naar de keuken ging om te lunchen, vatte de schuur vlam. Na het middagmaal was het al te laat: het vuur kon niet meer worden gedoofd. De melding kwam vlak voor 12.00 uur binnen bij de brand- weer. De vlammen sloegen al uit het dak. De rook was tot ver in de omtrek te zien. Het kostte de brandweer enige tijd de brand onder controle te krijgen. De stenen schuur staat nog over eind maar de stalen binnenspan- ten zijn helemaal verbogen. De schuur moet daarom als verlo- Bij de brand sprongen asbest dakplaten. Het asbest wordt vandaag opgeruimd. foto Peter Nicolai ren worden beschouwd. De ma chines werden op tijd naar bui ten gebracht. Vanwege het vrij komen van as best was de Appelstraat aan bei de kanten afgesloten. Door de brand spx-ong een aantal asbest- platen. Door de gunstige wind is het asbest niet in de buurt van de woning gekomen. Het asbest kwam achter op het land te recht. Het spul wordt vandaag opgeruimd. De bx-andweer was gistermid- dag nog bezig met nablussen. 1 Redactie: 0113-315649 www.pzc.nl F-mail:redactie@pzc.nl Postbus 31, 4460 AA Goes Advertentie-exploitatie: Noord- en Midden-Zeeland: 0113-315520; Zeeuws-Vlaanderen: 0114-372770; %- Nationaal: 020-4562500. o? vrijdag 6 januari 2006 'lat* yfc 1 verzekeringen TERNEUZEN - Het aantal seksini'ichtingen in de ge meente Terneuzen wordt toch begrensd. Dat blijkt uit de definitieve versie van het concept-prostitutiebeleid dat bui'gemeester en wethoudei's hebben vastgesteld. De ge meente had deze week per ongeluk eexi verkeerde versie van de samenvatting van het rapport in de openbaarheid gebracht. Daarin werd er van uitgegaan dat er geen maxi mum zou worden gesteld aan het aantal seksinrichtingen (bordelen of seksbioscopen of -theaters). Inmiddels heb ben ook de raadsleden de goede versie gekregen. Die gaat uit van voortzetting van het bestaande beleid in de voor malige drie gemeenten. In Terneuzen was toestemming voor twee seksini'ichtingen, in Sas van Gent ook en in Axel werd één inrichting toegestaan. Dat maximumaan tal van vijf willen B en W voor de nieuwe gemeente Ter neuzen handhaven, omdat de bestaande inrichtingen nooit overlast veroorzaakten. Op dit moment zijn er drie sekszaken in de gemeente gevestigd, twee in het centrum van Sas van Gent en één in de binnenstad van Terneuzen. SCHOONDIJKE - Het eindrapport van het archeologisch onderzoek op een texrein in de Einsteinstraat in Schoon- dijke is pas in mei klaar. Het dagelijks gemeentebestuur van de gemeente Sluis dacht het rapport eerder in handen te krijgen. „Maar dat was wat optimistisch ingeschat", zegt J. Schaalje, hoofd sector Ruimte en Wonen. In de ver- onderstelling de resultaten eerder in bezit te hebben, ging het college wat te voortvarend te werk met een wijziging van het bestemmingsplan Kom Schoondijke. Deze wijzi ging is nodig voor de bouw van een aantal garages aan de Rembi'andt van Rijnstraat. In het ontwerpbestemmings- plan is tevens een regeling opgenomen in verband met de archeologische waarden van het perceel in de Einstein straat. Daar is de fundering van een zestiende-eeuws ge bouw ontdekt. Het kost behooi'lijk wat tijd de gegevens van het veldonderzoek te verwerken. Het college wil de vaststelling van het bestemmingsplan niet uitstellen. Daarom blijft de bescheimde archeologische regeling voor het pex'ceel voorlopig gehandhaafd. Zodra de vond sten zijn zeker gesteld, kan de regeling worden geschrapt. TERNEUZEN - De deurwaarders van waterschap Zeeuws-Vlaanderen nemen in het vervolg ook de dwang bevelen voor de drie Zeeuws-Vlaamse gemeenten onder hun hoede. Door de betekening van dwangbevelen en an dere invorderingen van zowel gemeentelijke als water schapsheffingen in één hand onder te brengen, besparen de overheden kosten voor inschakeling van deurwaarders van externe bureaus. De maatregel past in de verdergaan de samenwerking van gemeenten en waterschap. Advertentie Geniet van onze uitverkoop LEOLUX8ANG&OLUFSEN CASAMILANOBAXSTERSAHCO ROYALBO ANIALEOLUX TRIBU7ERSUSLUXAFORM INTERSTARLOEWEJORI ROLFBENZDUTCHORIG1NALS PARKETPILATPILAT GRANDEARREDOVANROSSUM DEDONCOROGLOSTER SUNFURNITURETOPFORM 10% t/m 40% korting n9n Binnenliit - L Schouwersweg --- - L Heinkenszand (Advertentie) A Ze had pas een nieuwe auto, die mevrouw uit Goes. Nu ze een beetje op leeftijd begon te raken had ze aan zaken ge dacht zoals een hoge instap, veel rijcomfort en bedienings gemak. Met trots voerde ze haar buurvrouw mee voor een eerste rit. Glunderend zat ze achter het stuur. „Ik kan al leen de ruitenwissers nog niet vinden", mopperde ze. „Dat is toch niet zo moeilijk", antwoordde de buurvrouw, die zitten buiten tegen de voorruit." nihrië< verschijn! m alle titels van NRp Dagbladen ioplage niim 2 irdn. ex.;-, pypr nd-gderen in rubriek, »-rriai! naanmb&nrp nl ruw. NGVU!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 83