Rekenkamer op zoek naar werk PZC PZC b 13 ^age'f Thools college wijst bezwaren tegen Markiezaat College af Modeketen Hennes Mauritz opent half april vestiging in Middelburg Super buiten hart Sint-Maartensdij k niet mogelijk SAROUK^msól WINTER ^M.1® VOORDEEL tVnïP® Gemeente Tholen en Schouw en-Duiv eland vragen burgers om suggesties Afscheid van de bus na 45 jaar Winkeldievegge betrapt Justitie wil behandeling veelpleger Scharendijke weert trucks Toch limiet aan sekszaken Mosselrock op zoek naar bands Euterpe geeft concert Workshop en sing-in Tholen vrijdag 6 januari 2006 Hnnr Marcel Modde H ZIERIKZEE - De gezamenlijke j rekenkamercommissie van de ge- meenten Schouwen-Duiveland en Tholen is op zoek naar werk. De commissie doet een beroep op inwoners en organisaties on derwerpen aan te dragen die het waard zijn te worden onder- I zocht. Op last van de rijksoverheid moeten alle gemeenten per 1 ja- J nuari een rekenkamer of reken- kamercommissie hebben. De ge- I dachte daarachter is zo de con- y trol erende rol van de gemeente- I raad te versterken. 'SI Volgens voorzitter A. van 't Laar gaat het in hoofdzaak om I onderzoek naar (maatschappe- lijke) effecten, doelmatigheid en efficiëntie van het gemeentelijk beleid. Omgekeerd kan ook het rendement van gesubsidieerde instellingen worden door- gelicht. Hij kan in dit stadium nog geen voorbeeld geven van onderwerpen die in aanmerkin gen kunnen komen voor zo'n on derzoek. „Dat is juist iets wat de praktijk moet gaan uitwij zen. Vandaar ook die oproep aan de bevolking", zegt de com missievoorzitter in zijn toelich- I' ting op een mededeling op de internetsite van beide gemeen- ten. Ambtenaren I De omstreden omvang van het ambtenarenapparaat op Schou- f wen-Duiveland zou in dat plaat- fje kunnen passen, denkt —ij Van 't Laar. De kerntakendis cussie die de gemeente dit jaar voeren, ligt weer een stuk Bezorgklachten: 0800-0231 231 op maandag t/m vrijdag gedurende de openingstij- denjzaterdags tot 12.00 uur REDACTIE bevelanden/tholeim Stationspark 28 Postbus31 4460 AA goes Tel: 0113-315670 Fax:0113-315669 E-mail: redgoes@pzc.nl Frank Balkenende (chef) Cornelleke Blok Willem van Dam Mieke van der Jagt Rob Paardekam Koen de Vries (sport) Harmen van der Werf centrale redactie I Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113)315500 Fax:(0113)315669 r E-mail: redactie@pzc.nl internet V www.pzc.nl F E-mail;.web@pzc.nl aan de politiek daar al dan niet iets mee te doen." In dat geval komt de commissie pas in beeld zodra de raad be sluit bepaalde taken af te stoten en wordt nagaan of dat inder daad verstandig is, legt de voor- zitter uit. De commissie doet de onderzoe ken niet zelf. Daarvoor wordt een gespecialiseerd bureau inge schakeld. De drie leden beper ken zich tot het aansturen en be geleiden van onderwerpen (aan gedragen of op eigen initiatief) en bepalen de gewenste aanpak. De inzet van de rekenkamercom missie kost Schouwen-Duive land en Tholen gezamenlijk zo'n 70.000 euro per jaar. Daarbij wordt gerekend met een bijdra ge van 1,20 euro per inwoner. De commissieleden zijn onafhan kelijk. Van 't Laar (1945) is be stuursrechter in Rotterdam en woont in Halsteren. Tot eind 2002 was hij achttien jaar burge meester van Nederlek. De voor zitter wordt bijgestaan door S. Hoven (1967) uit Zoutelande, informaticus bij Rijkswater staat Zeeland, en bedrijfskundi- door Cornelleke Blok SINT-MAARTENSDIJK - Het Thoolse college van burgemees ter en wethouders verklaart de bezwaren van enkele omwonen den tegen het toekomstige Mar- kiezaat College in Tholen-stad ongegrond. De Thoolse gemeenteraad be sloot in juli 2004 dat het Markie- zaat College in Sint-Maartens dijk, onderdeel van het Regio naal Opleidingen Centrum West-Brabant, gaat verhuizen naar Tholen-stad. Waarschijn- lijk vindt de verhuizing plaats met ingang van het schooljaar 2007-2008. Het nieuwe gebouw van het Markiezaat College wordt ge bouwd achter gemeenschapscen trum Meulvliet. In het gebouw van de school zal ook een biblio theek gevestigd worden.Voor de realisatie is een stuk grond van 8.000 vierkante meter gereser veerd. Voordat met de bouw van de nieuwe school begonnen kan worden, is een wijziging van het bestemmingsplan nodig. Enkele omwonenden tekenden bezwaar aan tegen die wijzi ging, omdat ze niet op de hoogte waren van de bouw van de school toen ze hun huis kochten. Daarnaast zijn ze bang voor overlast. De gemeente geeft, in reactie daarop, aan dat de omwonen den wel degelijk op de hoogte hadden kunnen zijn van de plan nen voor de verhuizing, omdat die er al sinds 2003 liggen. Het college verwerpt de vrees voor „Het is oppassen dat de commis sie geen verlengstuk wordt van gemeentelijke organisatie. We hebben te maken met be perkte financiële middelen en een geringe capaciteit. Het is ook niet de bedoeling dat wij ;ons op het gemeentehuis gaan in dikke dossiers. De ftekenkamercommissie verricht onderzoek op basis van concrete feiten, dat leidt tot bepaalde rap en vervolgens is het (Advertentie) Adrie Peperzak neemt na 45 jaar afscheid van het Borsselse vervoersbedrijf AMZ. door Rob Paardekam 's-HEERENHOEK - Een trouw manus- je-van-alles. Zo kun je Adrie Peperzak uit 's-Heerenhoek best noemen. Trouw, omdat, hij het 45 jaar uithield bij dezelf de baas en een manusje-van-alles, om dat hij naast buschauffeur ook nog mon teur en elektricien was. Vandaag komt er definitief een einde aan het tijd perk-Peperzak bij vervoersbedrijf AMZ in Borssele. Adrie kwam in 1960 als zestienjarige jongen bij AMZ terecht. Zijn loopbaan als monteur werd na twee jaar onder broken toen hij zijn dienstplicht moest vervullen. In die tijd haalde hij zijn ro ze papiertje en toen hij twee jaar latei- terugkeerde bij de baas zei die tegen hem dat hij ook zijn groot rijbewijs maar moest halen. „Dat kon toen nog voor honderd gulden", herinnert Adrie zich. „Daar kun je nu niet eens een les voor krijgen." Na eerst een tijdje busritten in de regio te hebben verzorgd, mocht hij al snel buitenlandse tochten gaan maken. „Mijn moeder stond huilend voor het raam toen ik mijn eerste rit ging ma ken", zegt hij, en prompt komen bij hem zelf ook de tranen tevoorschijn. „Tja, ik ben een emotioneel mens." Adrie is naar eigen zeggen nooit met Ne derlanders op pad geweest. Die konden de rondritten door Europa volgens hem niet betalen in de jaren zestig. Hij heeft wel eens een bus vol Japanners door het continent geloodst, maar meestal waren het Amerikanen. „Op het werk volgde ik een cursus Engels om een beetje met hen te kunnen communiceren", weet de inwoners van 's-Heerenhoek nog. Venetië De Zeeuw ging de Amerikaanse toeris ten meestal ophalen op Schiphol om ze vervolgens langs steden als Amsterdam, Brussel, Parijs, Nice, Rome en Venetië te leiden. Die laatste plaats vond Adrie naar eigen zeggen erg mooi, maar elke stad had volgens hem zijn eigen char me. „Alleen Parijs was maar zozo", zegt hij. „Dat was in die tijd een heel vuile stad. Heel anders dan nu." Adries vader werkte ook als chauffeur bij AMZ en hij was het die zijn zoon wel eens een tip gaf. „Dat ik altijd sigaret ten of sigaren mee moest nemen, bij voorbeeld", lacht Adrie. „Dat was een goeie, want in Napels kon je alleen een parkeerplaatsje krijgen in ruil voor een slof sigaretten. Tsjonge, wat was het daar een corrupte boel in die tijd. In het noorden van Italië viel het wel mee, maar hoe zuidelijker je kwam, hoe er ger het werd." Nog een leuke anekdote: „Je kunt het je misschien niet meer voorstellen, maar ik was in die tijd een iel mannetje van 56 kilo en bovendien nog best jong. Ik haalde eens een stel Amerikanen op, die niet geloofden dat ik de chauffeur was. Ze hebben mijn baas nog gebeld om te vragen of het geen grap was." Gezin In 1973 is Adrie gestopt met de soms twee weken durende ritten naar het bui tenland. Hij had het allemaal lyel ge zien en wilde bovendien meer tijd met zijn gezin doorbrengen. Zijn baas ont dekte in die tijd dat hij ook een heel goe de elektricien was en ging hem steeds meer op dat gebied inzetten, zowel bin nen als buiten het bedrijf. Bij de onder foto Willem Mieras neming hoorde namelijk ook nog een elektriciteitszaakje dat klussen voor Jan en alleman verzorgde. Ook op het bedrijf had Adrie genoeg werk, want de bussen werden voorzien van meer en meer elektronische snufjes. Achteraf be schouwt hij die tijd als de mooiste van zijn carrière. „Je kwam bij veel mensen thuis. Het was afwisselend en gezellig." Adrie bleef ook op de bus rijden, iets wat hij trouwens tot aan zijn pensione ring is blijven doen. 's Ochtends bracht hij mensen naar hun werk, meestal bij De Schelde, en 's avonds haalde hij ze weer op. Hij heeft namens AMZ ook re gelmatig lijnritten van Connexxion overgenomen. „Ik was als het ware de eerstereserve." Adrie geeft eerlijk toe dat hij wel eens heeft overwogen om naar een andere baas te gaan. Zeker in de tijd dat het Sloegebied werd volgebouwd en de nieuwe bedrijven elektriciens zochten. „Maar ik dacht: ach, ik zit hier goed", zegt hij. „En zeker toen mijn baas er nog een schepje geld bovenop deed, was de keus om te blijven snel gemaakt." Adrie Peperzak is al in november ge stopt met werken. Vandaag, tijdens de nieuwjaarsreceptie, zwaait het bedrijf, waar hij naar eigen zeggen tot het meu bilair behoorde, hem definitief uit. door Maurits Sep MIDDELBURG - De modeke ten Hennes Mauritz opent in april een nieuwe winkel in Mid delburg. De zaak gaat de basis collectie dames- en kinderkle ding, lingerie en accessoires ver kopen. Herenkleding zal niet tot de collectie behoren. H&M komt in het oude pand van de Hema aan de Lange Delft. Dat is al deels verbouwd voor de Blokker, die al is ge opend. De verbouwing voor H&M is gaande en moet begin april klaar zijn. Volgens de huidige plannen zal de modezaak alleen de begane grond in gebruik nemen. Op de eerste etage komen de perso neelsruimte en het magazijn. De winkeloppervlakte bedraagt negenhonderd vierkante meter. Dat is de helft meer dan de hui dige winkel van H&M in Vlissin- gen, die zeshonderd vierkante meter telt. De Middelburgse ves tiging krijgt een iets groter as sortiment, maar wordt ook rui mer opgezet. Beide zaken gaan wel hetzelfde assortiment voe ren: dames- en kinderkleding. Hennes Mauritz gaat in de re gio personeel werven. Hoeveel mensen nodig zijn, kan woord voerster E. Kieft niet zeggen. Omdat het een nieuwe winkel betreft, wordt ook nieuw perso neel gezocht. Voor sommige functies kan personeel van el ders worden overgeplaatst. De mogelijkheid bestaat ook dat medewerkers uit VTissingen bij springen in Middelburg. H&M leidt volgens Kieft zelf de shop manager op. Het is gebruikelijk om in nieu we vestigingen te beginnen met alleen de dames- en kindermo de, zegt Kieft. Herenkleding volgt later, als die al wordt toe gevoegd. „We kijken altijd naar de stad waarin we ons vestigen. We hebben een zaak geopend in Alphen aan den Rijn. Dat is een groeigemeente met veel gezin nen. Daarom kiezen we daar voor een gezinsconcept met kle ding voor dames en jeugd." De exacte openingsdatum van de winkel in Middelburg is nog niet bekend, i ge en wijnhandelaar K. Mens (1966) uit Tholen. Mogelijke on derzoeksonderwerpen voor Schouwen-Duiveland én Tholen kunnen, vergezeld van een moti vering, voor 15 februari worden ingediend op het gemeentehuis in Zierikzee. overlast, omdat daar bij het hui dige Markiezaat College in Sint-Maartensdijk ook geen sprake van is. De toename van verkeer, die de school en biblio theek met zich meebrengen, past volgens het Thoolse college in de 'stedelijke dynamiek' van Tholen-stad. De omwonenden kunnen nog in beroep gaan tegen het oordeel van het college van burgemees ter en wethouders. De Thoolse gemeenteraad beslist in de raadsvergadering van 19 janua ri over de wijziging van het be stemmingsplan. HEINKENSZAND - Een 66-jarige vrouw uit Heinkens- zand is gisteren om half twaalf wegens winkeldiefstal aan gehouden in een winkel aan de Stenevate in Heinkesn- zand. Ze had zalm, vleeswaar, panty's en zuivelproducten met een totale waarde van 17,62 euro gestolen. MIDDELBURG - De beste straf voor een 33-jarige veel pleger uit Vlissingen is volgens officier van justitie N. de Coninck een tweejarige behandeling in een Inrichting voor Stelselmatige Daders (ISD). Eerdere veroordelingen voor vermogensdelicten hebben op de veelpleger blijk baar geen indruk gemaakt. Gisteren stond cle Vlissinger in Middelburg voor de zoveelste keer voor het hekje van de rechtbank. Hij werd ervan beschuldigd twee woningin braken te hebben gepleegd. De eerste inbraak, op 26 maart in Vlissingen, werd door de man ontkend, hoewel zijn mededader had verklaard samen met hem te hebben ingebroken. De buit bestond uit een dvd-speler, een video recorder, een adapter en een portemonnee. Bij de tweede inbraak, op 11 juli in Vlissingen, bleef het bij een poging. De achtergelaten bloedsporen kwamen overeen met het DNA van de verdachte, die ook toegaf bij de woning te zijn geweest. De woninginbraken werden op identieke wijze gepleegd, met het gooien van een steen door een ruit. De man is hardnekkig verslaafd aan harddrugs. De Vlissinger verzekerde niet van plan te zijn om nog in aan raking te komen met justitie. Het afkicken is tot nu toe tel kens mislukt. De verdachte voelde niets voor de ISD-maatregel. Uitspraak is op 18 januari. SCHARENDIJKE - Vrachtwagens mogen in Scharendij ke voortaan alleen nog maar op het parkeerterrein aan de Boutlaan en een terrein aan de Elkerzeeseweg parkeren. Dat heeft de gemeente Schouwen-Duiveland besloten. Ge parkeerde vrachtwagens zorgen voor veel overlast in met name de kleine kernen op Schouwen-Duiveland. De smal le straatjes raken erdoor verstopt en veel inwoners van Schouwse dorpen klagen daar over. Zo ook in Scharendij- ke, waar her en der in het centrum geparkeerde vrachtwa gens al jarenlang de ergernis van de dorpelingen wekken. TERNEUZEN - Het aantal seksiniichtingen in de ge meente Terneuzen wordt toch begrensd. Dat blijkt uit de definitieve versie van het concept-prostitutiebeleid dat burgemeester en wethouders hebben vastgesteld. De ge meente had deze week per ongeluk een verkeerde versie in de openbaarheid gebracht. Daarin werd er van uitge gaan dat er geen maximum zou worden gesteld aan het aantal seksinrichtingen (bordelen of seksbioscopen of -theaters). Inmiddels hebben ook de raadsleden de goede versie gekregen. Die gaat uit van voortzetting van het be staande beleid in de voormalige drie gemeenten. In Ter- neuzen was toestemming voor twee seksinrichtingen, in Sas van Gent ook en in Axel werd één inrichting toege staan. Dat maximumaantal van vijf willen B en W hand haven, omdat de bestaande inrichtingen nooit overlast, veroorzaakten. Op dit moment zijn er drie sekszaken in de gemeente gevestigd, twee in het centrum van Sas van Gent en één in de binnenstad van Terneuzen. GOES - De organisatoren van het Mosselrockfestival zoeken bands die 19 februari en 5 maart in Heartbreak Café in Goes willen laten zien wat ze li ve waard zijn. De demodagen zijn voor de orga nisatoren een middel om bands te selecteren voor het Mossel rockfestival dat 19 augustus weer in Yerseke plaatsvindt. Het publiek mag ook zijn voor keur kenbaar maken tijdens de demodagen. Bands kunnen informatie over de demodagen vinden op de internetpagina www.mossel- rock.nl. door Cornelleke Blok SINT-MAARTENSDIJK - De vestiging van een supermarkt buiten het winkelgebied van Sint-Maartensdijk is voorlopig uit beeld. Dat blijkt uit een ad vies van de provinciale subcom missie bestemmingsplannen aan Gedeputeerde Staten. De subcommissie adviseert het dagelijks provinciebestuur het bestemmingsplan Kom Sint- Maartensdijk, op een paar de tails na, goed te keuren. Als het dagelijks provinciebestuur het advies overneemt, komt een eind aan de discussie over de vestiging van een supermarkt buiten het winkelgebied. Het bestemmingsplan en ook het Streekplan Zeeland ver biedt dit soort detailhandel aan de rand het dorp. Tenminste, zo lang er in het hart van Sint-Maartensdijk vestigingsmo gelijkheden zijn voor super markten. Als die er niet meer zijn, kan het college ontheffing verlenen. Daar is dan wel goed keuring van de provincie voor nodig. Op dit moment is zo'n onthef fing echter niet aan de orde, om dat er in het centrum nog vol doende alternatieven zijn. Het advies van de subcommissie is een nieuwe domper voor Aldi Vastgoed BV, dat aan de Sport- laan een supermarkt wilde ope nen. De gemeente Tholen stak er een stokje voor, waarop de Al di naar de Raad van State stap te. Daar kreeg' de discountketen opnieuw ongelijk. De subcommissie concludeert, net als de gemeente, dat de pan den aan de Markt nr. 34 en Markt nr. 23-27 prima geschikt zijn voor de huisvesting van su permarkten. Dit standpunt strookt met de gemeenteplan nen om winkels zoveel mogelijk te centreren in Sint-Maartens dijk. Zowel Lidl als Spar heb ben eerder te kennen gegeven geïnteresseerd te zijn in een ves tiging aan de Markt. De subcommissie nam de bezwa ren van de twee grootste voor standers van een Aldi-super- markt aan de Sportlaan niet in behandeling. De reden hiervoor was dat zowel actiegroep 'de Doordrammers' als M. Schot-Oudesluijs hun bezwaar- HEINKENSZAND - De muziek vereniging Euterpe geeft zon dag in De Stenge in Heinkens- zand een nieuwjaarsconcert. Het programma vermeldt optre dens van jeugdorkest, de fanfa re en de drumband. De aanvang is 15.30 uur. Het nieuwjaarscon cert wordt gepresenteerd door Marion van Iwaarden. schriften te laat indienden. THOLEN - Marcel en Lydia Zimmer, bekend van de Ronduit Praiseband, begeleiden op 28 ja nuari een 'Sing-In' in Meulvliet in Tholen. De Zimmers brengen, samen met de band Vision, christelijke liederen ten gehore. 's Morgens geven Marcel en Ly dia Zimmer een workshop over de bijbelse fundamenten van lof- piijzing en aanbidding. De workshop begint om 10.00 uur en de Sing-in om 19.30 uur. Perzische Tapijten - maan dan wel origineel en echt! MARCONISTRAAT 30. W00N000LEVAR0 GOESTEL. 0113-227101

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 71