Succes Goes 600 smaakt naar meer Autotreinen Cobelfret mogen toch rijden van staatssecretaris Hp Lokale huurtoeslag krijgt geen applaus Een sportief nieuwjaar Ons voornemen? Nog voordeliger zijn! Evenementenstichting zoekt steun van bedrijven zeeuwse almanak Ruitenwissers Jumelet trekt lijst ChristenUnie Monument voor slachtoffers OD-1 Sloottalud voor half geld Loos alarm sirenes Hulst bLANKIE 20 Ht. (wij verlagen zelfs onze autopremie) kijk op www.zlm.nl Geniet van onze uitverkoop LEOLUXBANG&OLUFSEN CASAMILANOBAXSTERSAHCO ROYALBO ANIA TRIBU LUXAFORM INTERSTARLOEW£JORI ROLFBENZDUTCHORIGINALS PAR ETPILATPILAT GRANDEARRED VANROSSUM DEDONCOROGLOSTER SUNFURNi TO FORM '10% t/rn 40% korting Binnenuit Schouwersweg 7 Heinkenszand 0113 561482 vrijdag 6 januari 2006 editie Bevelanden-Tholen '.'Deze rubriek verschijnt .in alle- titels vair jjftp Dagbladen, ioplags. ruim 2 min ex.}. Voor informatie over adverteren in. daze rubriek, e-riisil naai: mfofoorpAi o.v.v. MGVU! Ze had pas een nieuwe auto, die mevrouw uit Goes. Nu ze een beetje op leeftijd begon te raken had ze aan zaken ge dacht zoals een hoge instap, veel lijcomfort en veel bedie ningsgemak. Met trots voerde ze dan ook haar buurvrouw mee voor een eerste rit. Glunderend zat ze achter het- stuur. „Ik kan alleen de ruitenwis sers nog niet vinden", mopper de ze. „Dat is toch niet zo moeilijk", antwoordde de buurvrouw, „die zitten buiten tegen de voorruit. iRedactie: 0113-315649 /.www. pzc.nl V.mail:redactie@pzc.nl >Postbus 31, 4460 AA Goes Advertentie-exploitatie: ÏNoord- en Midden-Zeeland: 0113-315520; Izeeuws-Vlaanderen: 0114-372770; l|\lationaal: 020-4562500. j door Frank Balkenende en Nadia Berkelder HEINKENSZAND - Houd de huren van zorgwoningen laag, houd het simpel. Directeur/ be stuurder P. van Luijk van R&B Wonen ziet dan ook weinig brood in een huurtoeslagfonds, zoals de gemeente Middelburg en woningcorporatie Woongoed willen instellen. Middelburg bouwt de komende I jaren 1500 woningen in zogehe ten woonservicezones, plaatsen lm de stad waar zorg wordt sa mengebald. Om te voorkomen dat die woningen onbetaalbaar Worden voor ouderen met een smalle beurs, kunnen ze uit het s een bijdrage krijgen. Het is een toeslag die bovenop de huursubsidie komt. Mensen die recht hebben op huursubsidie krijgen elke maand vijftig euro toeslag per huishouden, mensen met een minimuminkomen kun nen rekenen op honderd euro per huishouden. Woongoed betaalt de bijdrage voor mensen die in een ouderen- Woning wonen, maar (nog) geen zorg nodig hebben, en voor zorg- behoevenden die nog geen 65 jaar zijn, bijvoorbeeld gehandi capten en chronisch zieken. Wet telijk is het voor de gemeente niet mogelijk voor deze groep een bijdrage te geven. Woongoed heeft er bewust voor gekozen om niet de huren te ver lagen, want dat kost meer geld. Met een eigen vorm van huurtoe slag denkt de corporatie de men sen te helpen die het echt nodig te hebben. De regeling kost jaar lijks naar schatting 170.000 tot vijna 340,000 euro. Van Luijk van R&B Wonen, de corporatie die huizen verhuurt inde gemeenten Borsele en Rei- fnerswaal, vindt het idee sympa thiek. Toch zal hij het Middel burgse voorbeeld niet volgen. „Het is een vorm van directe in komenspolitiek en dat is geen taak van woningbouwverenigin gen. Je moet niet op de stoel van de overheid gaan zitten." De directeur/bestuurder vindt het bovendien een nogal om slachtige regeling, die weer de nodige administratie vergt. Hij houdt van simpele oplossingen. R&B Wonen zorgt bijvoorbeeld dat zo goed als alle nieuwe zorg woningen in een prijssegment vallen waarvoor altijd huursub sidie kan worden aangevraagd. De corporatie gebruikt het ei gen vermogen om de huren van die woningen relatief laag te houden. „Daarnaast houden we scherp in de gaten dat de huur prijzen niet boven de aftoppings- grens vallen, omdat anders het recht op huursubsidie vervalt. Dat betekent dat je als corpora tie soms huren bevriest of zelfs verlaagt." De Regionale Woningbouwver eniging Samenwerking (RWS), actief in de gemeenten Goes, Ka- pelle en Noord-Beveland, voert eenzelfde beleid. In seniorenap partementen in nieuwe com plexen als De Spinne en Poel- hoek (Beukenstraat) in Goes en Bruelis in Kapelle wordt bewust veel eigen geld gestoken om de huren binnen de huursubsidie marge te houden. Directeur M. Sas: „We willen daarmee voorkomen dat AOW' ers, een grote doelgroep met een laag inkomen, in oude huisjes moeten blijven wonen. Die men sen hebben ook recht op een goe de, nieuwe woning. De RWS moet daarvoor dan wel haar ei gen reserves aanspreken, maar dat is best te verantwoorden, want een corporatie is tenslotte een sociale instelling." Die insteek lijkt Sas voorlopig te verkiezen boven een lokaal huurtoeslagfonds. verzekeringen KRUININGEN - Andries Jumelet uit Yerseke voert op nieuw de lijst van de ChristenUnie in Reimerswaal aan. De huidige fractievoorzitter wordt gevolgd door Arjan Beekman, die nu de tweede zetel van de CU in de gemeen teraad bezet. Sjaco van Damme uit Yerseke maakt in maart ook kans op een zetel, maar dan moet de partij wel een zetel winnen. Van Damme staat derde. De Christen- Unie bestempelt zichzelf als de actiefste Reimerswaalse partij van de afgelopen vier jaar, omdat ze erg veel inter- pellatievragen, moties en amendementen indiende. De ko mende vier jaar wil ze dat blijven doen. De partij spreekt verder de wens uit voor meer openheid, transparantie, durf en daadkracht. De ChristenUnie kwam acht jaar ge leden voor het eerst in de raad, toen nog als RPF. Ze be haalde één zetel. Vier jaar geleden boekte de partij een ze tel winst. STELLENDAM - De drie slachtoffers van het vissers schip OD-1 uit Stellendam, onder wie een inwoner van Arnemuiden, krijgen een herdenkingsmonument. In nauw overleg met de families wordt bekeken in welke vorm het gedenkteken het beste kan worden gegoten en op welke plek het moet komen. Volgens burgemeester G. van de Velde-de Wilde verkeren de plannen nog in een zeer pril stadium en is er verder inhoudelijk nog niets be kend. Het streven is het monument uiterlijk op 6 april te onthullen. Dan is het precies een jaar geleden dat op het dek van de kotter een bom ontplofte, honderd kilometer uit de kust van IJmuiden, die eerder was opgevist. Door de explosie sloegen twee slachtoffers overboord. Hun li chamen werden door andere schepen uit zee gehaald. I-Iet derde slachtoffer overleed op de kotter. SINT-ANNALAND - Het Thoolse college van burgemees ter en wethouders past de grondprijs van sloottaluds in het bestemmingsplan Vroonstede aan. Kopers betalen daardoor de helft van de grondprijs voor de taluds. De kopers waren aanvankelijk verplicht om de taluds voor de volle grondprijs te kopen. Ze protesteerden tegen de gang van zaken, omdat de sloottaluds beperkte ge bruiksmogelijkheden hebben. Bovendien moeten de ko pers, in het voordeel van de gemeente, de taluds zelf on derhouden. Door de maatregel levert het totale bestem mingsplan ongeveer 225.000 euro minder op. Volgens de gemeente Tholsen is er voldoende ruimte om deze finan ciële tegenvaller op te vangen. De kopers van de kavels zijn tevreden met het besluit van het college. Advertentie door Frank Balkenende GOES - De Stichting Goes Pro motie gaat de hoofdsponsors van het jubileumjaar Goes 600 benaderen voor bijdragen aan activiteiten in de binnenstad in 2006. De stichting wil voorko- men dat na het bruisende feest jaar het aanbod van evenemen ten sterk terugvalt, als het acti viteitenprogramma weer voor een groot deel op haar schou ders neerkomt. „Het zou zonde zijn als er na zo'n feestjaar, waarin allerlei verenigingen en organisaties el kaar hebben gevonden en samen gewerkt, veel minder te doen is in het centrum, terwijl er zo'n mooie, heringerichte Grote Markt ligt", zegt R. Spelier-Hop- I mans, die als bestuurslid van de Stichting Goes Promotie verant woordelijk is voor het evenemen- ten-aanbod. Winkeliers (Anders dan de stuurgroep Goes '600, die onder aanvoering van •voorzitter en burgemeester D. van der Zaag bij de grotere [bedrijven 450.000 euro aan spon sorgelden wist los te peuteren, -"leunt de stichting momenteel sterk op de bijdragen van winke liers. Het budget bedraagt enke le tienduizenden euro's en moet wat Spelier-Hopmans betreft [omhoog. „We moeten met z'n allen Goes promoten. Voor ons isihet telkens krauwen om een aardig jaarprogramma te fi nancieren. We hebben grotere sponsors nodig. We gaan binnen kort in gesprek met de stuur groep om over de mogelijkheden daartoe te praten. Misschien wil de burgemeester ook voor de HULST - Een aantal sirenes in de gemeente Hulst is gisteroch tend omstreeks tien uur afge gaan door een storing. Er was echter geen sprake van een alarmsituatie. Even werd ge dacht dat het geluid afkomstig was van de alarmmasten in Bel gië, maar deze mogelijkheid werd later uitgesloten. door Ben Jansen GOES - De autotreinen van Co belfret mogen voorlopig blijven rijden op de Zeeuwse lijn. Staatssecretaris Van Geel (Mi lieu) wil dat bij nader inzien toch gedogen. Hij heeft spoor wegbeheerder Prorail dat giste ren laten weten. Voorwaarde is wel dat Prorail duidelijk maakt waarom het niet mogelijk is terstond te vol doen aan het Besluit geluidshin der spoorwegen. Op dit besluit baseerde Van Geel in oktober zijn aanzegging aan Prorail dat er een eind moet komen aan het heen en weer gerij van de autotreinen naar en van Vlissingen-Oost. De toename van het goederenver voer op de Zeeuwse Lijn met meer dan 45 procent sinds 2003 valt volgens hem aan te merken als een wijziging van de spoor weg en daar horen maatregelen bij om overlast door geluid en trillingen in Goes, Kapelle en Reimerswaal te voorkomen. Met de verzekering van Prorail dat die maatregelen deels in uit voering en deels in voorbe reiding zijn, nam hij geen genoe gen. Van Geel achtte de overschrijding van de geluid snormen zo ernstig dat hij aan vankelijk geen aanleiding zag het huidige gebruik van de spoorlijn te gedogen tot Prorail het maatregelenpakket heeft vol tooid. bUNKlE Sun kil sum» SlANKlK Het is weer januari. Het is weer tijd voor Slankie. Speel het spel op slankie.nl en maak kans op mooie prijzen zoals een verwenarrangement.. En kijk gelijk of je alles weet over gewichtscontrole. Verder staat op de site veet informatie over het biede Slankie assortiment en manieren waarop Slankie helpt jouw ideale gewicht op peil te houden. Wat er niet aankomt, hoeft er ook niet af. stichting een lans bij het be drijfsleven breken. Want laten we eerlijk zijn, een burgemees ter haalt makkelijker geld op dan een bestuurslid van een stichting." Goes Promotie draaide in 2005 dapper mee in het omvangrijke aanbod van evenementen, voor stellingen en concerten. Eén van de hoogtepunten vormde het concert op 10 juli met Bief, Di-rect en Guus Meeuwis op de Grote Markt. Andere, niet altijd met het feestjaar verbonden, eve nementen waren Goes Kinder- stad (met verkiezing van de nieu we kinderburgemeester Jazz de Koene), de voorjaarsmarkt, het culinaire feest Smaek van Zee land dat zich vooral rond de ka den afspeelde, een grote taptoe op de markt en de intocht van Sint Nicolaas. Dancetour Binnenkort buigt Goes Promo tie zich over het programma voor 2006. Sterke publiekstrek kers keren terug, zoals een con cert met gerenommeerde bands, de taptoe, de Smaek van Zee land, Kinderstad Goes en moge lijk een dancefestival, zoals de Dancetour Goes die 31 juli de markt aan het swingen bracht. „He denk tevens aan een draaior gelfestival en kleinere activitei ten, zoals straattheater en mu ziek." Op zich heeft de stuurgroep Goes 600 zijn werk gedaan, maar er volgt nog een evaluatie van het feestjaar. Het is goed mogelijk dat het jubileum nog een staartje krijgt. „We gaan na tuurlijk na of bepaalde evene menten zo aardig zijn geweest dat ze het waard zijn om te her halen. We hebben vorig jaar tienduizenden mensen naar de binnenstad getrokken en er was geen wanklank te horen. Plet zou mooi zijn als je dat publiek kunt vasthouden", zegt stuur groeplid C. van den Wijngaard, die als accountmanager be drijven op de gemeentelijke af deling economische zaken werkt. Hij onderstreept dat an deren, zoals Goes Promotie, het stokje moeten overnemen. „Mo gelijk ook combinaties van verenigingen, de middenstand en maatschappelijke organisa ties. Ik constateer dat Goes 600 veel heeft losgemaakt. Vereni gingen en clubs hebben handen ineengeslagen en zijn samen tot grote dingen in staat. Daar moet ook in de toekomst op het ge bied van openluchtevenementen iets mee te doen zijn. Het ijzer is nu heet, dus laten we het sme den." Sterke publiekstrekkers keren terug, zoals een dancefestival naar het voorbeeld van de Dancetour Goes die 31 juli de markt aan het swingen bracht. foto Willem Mieras WISSENKERKE - Het enige lichaamsdeel dat tijdens de gemiddelde nieuwjaarsreceptie beweegt is de arm: om handen te schudden en de borrel naar de mond te tillen. In Noord-Beveland bedachten ze dat het anders kon en zodoende had de nieuwjaarsreceptie van de gemeente gisteren het thema 'bewegen'. De bezoekers konden onder meer sportdemonstraties bekijken, zichzelf op de foto laten zetten als body builder, maar ook zelf verschillende takken van sport beoefenen. Sommige gasten toonden zich enthou siast en deden dat, terwijl anderen hun sportieve prestaties beperkten tot een stevige handdruk en een welgemeend 'gelukkig nieuwjaar'. foto Dirk-Jan Gjeltema De staatssecretaris stelde de spoorwegbeheerder een dwang som van 10.000 euro in het voor uitzicht voor elke week dat er te veel goederentreinen rijden over de Zeeuwse lijn. Met een maxi mum van 2,5 miljoen euro. Dat wel. Van Geel bood Prorail, Cobelf ret en havenschap Zeeland Seaports de gelegenheid te rea geren op zijn voornemen. Dat heeft geleid tot een gesprek met Prorail kort voor de kerstdagen. Daarbij is de staatssecretaris te ruggekomen op zijn standpunt dat geen sprake van gedogen kan zijn. Afgesproken is dat Pro rail vóór 1 februari moet aange ven wat de onoverkomelijke fi nanciële en/of andere beletselen van tijdelijke aard zijn om de voorschriften na te leven. Een eventueel gedoogbesluit, zo merkt Van Geel op, betekent niet dat het goederenvervoer on belemmerd door mag gaan op de Zeeuwse lijn. Plij kondigt aan dat het zal worden beperkt in omvang en tijd en dat er voor waarden aan worden verbon den. Sinds de ingebruikname van de Cobelfret-terminal in Vlissin gen-Oost reden dagelijks gemid deld vijf autotreinen heen en te rug over de Zeeuwse lijn. Na Van Geels aanzegging van okto ber is dat aantal fors vermin derd. (Advertentie)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 69