OM neemt besluit over Mohawk v Q Schapen op drift Binnen handbereik Alle burgemeesters naar Den Haag weekenddiensten Volgende week duidelijkheid over vervolging na aanvaring met Arm 20 Trefpunt voor CVA-patiënten de Bevelanden vrijdag 6 januari 2006 zaterdag 7 en zondag 8 januari 2006 ALARMNUMMER 112 Huisartsen Walcheren Huisartsenpost Walcheren Koudekerkseweg 86, Vlissingen tel. 0900-1985 (geopend ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur, in het weekend of tij dens feestdagen) De Veerse Huisartsen Patiënten huisartsen: Rullens, Bats, Ubéls, Van Tol, Van Eede, Spekhorst en Van der Male. vrij. 17.30-zon. 23.00 uur: R. Ubels en M, J. J. Helmes, 't Plein 2, Serooskerke, tel. (0118)591212. zon. 23.00-ma. 8.00 uur:W. Spekhorst, J.W. Schuurmanstraat 6, Domburg, tel. (0118)581271. Tandartsen Walcheren H. Steunenberg, Westerbaan 18, West-Souburg, tel. (0118) 460104. Spreekuur 11.00-12.00 uur. Dierenartsen Landbouwhuisdieren: tel.(0118)633803. Kleine huisdieren: Mw. J. Oostenbrug, Oude Domburgse- weg 33-a, Oostkapelle, tel. (0118) 581443. Spreekuur 11.00-12.00 en 17.00-18.00 uur. Landbouwhuisdierenpraktijk Wal cheren (grote huisdieren) Oude Domburgseweg 33a te Oostkapelle tel. (0118) 633803, za. en zo. visites aanmelden van 08.00-09^ uur. Dierenartsenpraktijk Meliskerke R. Roskam, Kelderweg 1, tel. (0118] 592838. Vogel- en Egelopvang De Mikke Het hele weekend bereikbaar ondeii 0118 628288. Verfloskundigen Vlissingen, Ij don. 20.00-vrij. 20.00 uur: H. Hament, tel.(0118)471140. vrij. 20.00-za 22.00 uur: J, van Dierendonck, tel. (0118) 471ly za 22.00-zon. 22.00 uur: M. Lindenberg,tel. (0118) 471140. I Middelburg, vrij. 21.30-zon. 21.30 uur: J. Drijdijk, tel. (0118) 626045. Apotheken Stadsgewest Vlissingen/Middelburg: Zaterdag 10.00-17.00 uur: Jt' Apotheek Hummelen, Markt 69, Micaa burg, tel. (0118)612134. .i Apotheek Ringeling, Lange Delft I3]r Middelburg, tel. (0118)612538. K 24-uursdienst (voor spoedeisende itjf cepten): fj Apotheek Paauwenburg, Dreesstras 2a,Vlissingen, tel. (0118)470717, al b; Tlfoyiszoirg in Stichting Werkt voor Ouderen (m zorg thuis), tel. 06-51422232. Zorgstroom Voor gezinsverzorging, wijkverplegitPl en uitleen verpleegartikelen, tel. 0118-684000. door Harmen van der Werf DEN HAAG - Alle dertien Zeeuwse burgemeesters zijn met commissaris van de konin gin W. van Gelder uitgenodigd voor een overleg maandag 19 ja nuari met minister Remkes over veiligheidsrisico's en verbete ring van de rampenbestrijding in Zeeland. Ook burgemeesters van Tholen, Noord-Beveland en Schouwen- Duiveland, die niks met de scheepvaart op de Westerschel- de, grote industriegebieden of de Westerscheldetunnel te ma ken hebben, worden verwacht. Zo'n brede opzet van een veilig- heidsoveiieg is ongebruikelijk, maar Zeeland is dan ook een apart gebied., stelt een woord voerder van het ministerie van Binnenlandse Zaken. „Niet in el ke regio vallen zoveel risicofac toren samen." Hij noemt de Wes terscheldetunnel, de scheid vaart op de Westerschelde,u concentratie van chemische L drijven in Vlissing'en-Oost end Zeeuws-Vlaamse Kanaalzd. én de kerncentrale in BorsseL, Met name over de financier^ van de brandweerzorg vood. Westerscheldetunnel en devi; betering van de ongevallenL' strijding op de Westerschelt zoals het permanent beschj"j baar hebben van voldoende bid vaartuigen, vallen nog harder- ten te kraken. Wie is waarvi^ verantwoordelijk en wie n»1 wat betalen, zijn belangrijkeii|'( cussiepunten. c| Volgens de woordvoerder isL de bedoeling tot een gezamenï^ ke aanpak te komen, waai;iQ het ministerie veel waay hecht aan de vorming van tig Zeeuwse veiligheidsregio, een krachtenbundeling \\g, hulpdiensten om rampen effyg tiever te kunnen bestrijden. SEROOSKERKE (S)- Een 'kudde' van naar schatting vijftien schapen besloot gistermiddag te gaan onderzoeken of - zoals vaak be weerd wordt - het gras elders inderdaad groener is. De dieren, geholpen door een in het ongerede geraakt hek, verlieten hun vaste stek aan de dijk ter hoogte van het Schelphoek-strandje bij Serooskerke en blikten nieuwsgierig naar het langsrazend verkeer. Het door passanten ingeseinde waterschap Zeeuwse Eilanden, beheerder van de weg in kwestie, waarschuwde de pachter, die spoorslags op pad ging om de op drift geraakte schapen weer op hun vertrouwde, veilige plaats te krijgen. foto Marijke Folkertsma door Maurits Sep VLISSINGEN - Het Openbaar Ministerie in Middelburg maakt volgende week bekend of het een strafzaak aanspant over de aanvaring van de Arnemuidse viskotter Arm 20 met het Noor se zeiljacht Mohawk. De Mo hawk werd in de nacht van 18 op 19 juli 2004 op de Wester - schelde overvaren door de Arm 20 en zonk. Woordvoerster M. Pilaar van het Openbaar Ministerie (OM) bevestigt dat 'een vervolgingsbe slissing' is genomen. Zij wil ech ter niet zeggen of dat betekent dat inderdaad iemand wordt aangeklaagd als schuldige en wie dat dan is. Zij laat zelfs in het midden of het OM wellicht helemaal afziet van vervolging. „Wij willen eerst de betrokke nen inlichten en dat is nog niet gebeurd. Volgende week kun nen we meer bekendmaken", stelt Pilaar. N. Peters uit Vlissingen, die de belangen van de Mohawk en de Noorse bemanning behartigt, is blij dat er nu eindelijk schot in de zaak komt. Anderhalf jaar na het ongeluk wachten beide par tijen nog steeds op een uit spraak van het OM. Pas als die er is, wordt duidelijk wie schul dig is aan de aanvaring en wie de schade aan de Mohawk moet vergoeden. Peters schat die op een miljoen euro. Schuld Bovendien heeft Rijkswater staat een claim van 150.000 eu ro neergelegd bij de Mohawk voor de berging van het zeil jacht. Pas als die rekening is be taald, kan worden begonnen met de reparatie van het schip. En die rekening kan pas worden betaald, als duidelijk is wie schuld heeft aan het ongeval en voor de onkosten moet op draaien, duidt Peters het belang van een besluit van het OM. Maar ook als het niet tot vervol ging komt en het OM afziet van een rechtzaak, is dat volgens Pe ters een stap vooruit. „Nu kun nen we helemaal niets. Als er een rechtzaak komt, krijgen we duidelijkheid. En als er geen rechtszaak komt, weten we dat we moeten proberen met de men sen van de Arm 20 onderling tot overeenstemming te komen. We hebben al enkele gesprekken met hen gevoerd, maar ook zij wachten op een beslissing van het OM." PI. Marijs van de Arm 20 is net als Peters benieuwd wat het OM gaat doen. „Wij zitten natuur lijk niet te wachten op een zit ting, maar we wachten rustig af wat er gaat gebeuren." Volgens Peters is haast geboden in het belang van de Mohawk. „Het schip ligt al anderhalf jaar op het droge. We hebben het vo rig jaar met veel pijn en moeite in Noorwegen kunnen krijgen. Daar ligt het te wachten op repa ratie. Het droogt gewoon uit." Koning Ook in Noorwegen wordt daarom met smart gewacht op een besluit van het OM in GOES - De Bevelanden krijgt een CVA-trefpunt. Dat is een ontmoetingsplaats voor mensen die informatie wensen en erva ringen willen uitwisselen over het leven na een beroerte of een herseninfarct. Plet eerste CVA-trefpunt vindt zaterdag 21 januari plaats in zorgcentrum Ter Valcke aan de Valckeslotlaan in Goes. CVA-pa tiënten kunnen daar lotgenoten ontmoeten en informatie krij gen. Het is ook de bedoeling the ma's aan te snijden die raakvlak ken hebben met CVA. Op Walcheren is al een dergelijk trefpunt. De Zeeuwse afdeling van de CVA-Patiëntenvereni- ging Samen Verder, de Stroke Service Oosterschelderegio en zorgcentrum Ter Valcke hebben het initiatief voor een Beveland- se variant genomen. Het is de be doeling per jaar vier bijeenkom sten te houden. Middelburg, zegt Peters. De Noren hebben invloedrijke contacten aangeboord om de zaak te bespoedigen. Peters: „Er is contact geweest met de ambassade in Noorwegen. En een bestuurslid van de Noor se vereniging is goed be vriend met koning Plarald van Noorwegen en de koning wil zich ook voor de Mohawk inzet ten." Volgens Peters hebben beide schepen gedeeltelijk schuld aan de aanvaring. Bij een beslissing over de vergoeding van cle scha de kan het daarom uitdraaien op een verdeling waarbij degene die de meeste schuld heeft ook het grootste bedrag betaalt. Ze kennen elkaar door en door. Toch weten ze iets niet van elkaar. NIERSTICHTING NIERDONOR JA/NEE weetuhetalvanelkaar.nl Meer informatie? neem contact met ons op: (0113) 31 55 00 of www.deondernemer.com Waar is uw focus ais ondernemer op gericht? In alle gevallen is communiceren met de juiste doelgroep van groot belang. 'de Ondernemer' biedt hiervoor de uitgelezen mogelijkheid. Wij zijn hét regionale business-to- business informatieblad voor en door ondernemers. Maandelijks brengen we doelgerichte en lokale informatie in een totale oplage van 209.000 exemplaren. Gaat u de aandacht meer richten op nieuwe klanten, of juist meer halen uit bestaande klanten? Wellicht kunt u met uw huidig product of dienst een nieuwe doelgroep aanspreken, of nieuwe klanten binnen ;halen binnen uw reeds bestaande netwerk?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 60