Fonds voor ouderenhuisvesting Hennes Mauritz opent half april zaak in Middelburg Ballenbak en snoezelhoek Ons voornemen? Nog voordeliger zijn! Middelburg eerste gemeente met tegemoetkoming voor te hoge huren Opmars be verrat lijkt gestopt Schuur vat vlam tijdens lunch Winkeldievegge betrapt Officier wil behandeling voor Vlissingse veelpleger zeeuwse almanak Ruitenwissers Iedereen moet in woonservicezone kunnen wonen (wij verlagen zelfs onze autopremie) kijk op www.zlm.nl Lactie: 0113-315649 vww.pzc.nl F-mail:redactie@pzc.nl ppstbus 31,4460 AA Goes tëWertentie-exploitatie: Woord- en Midden-Zeeland: 0113-315520; feeeuws-Vlaanderen: 0114-372770; Nationaal: 020-4562500. vrijdag 6 januari 2006 editie Walcheren Geniet van onze uitverkoop LEOLUXBANG&OLUFSEN CASAMILANOBAXSTERSAHCO ROYALBOTANIA LEOLUX TRIBU IUXAFORM INTERSTARLOEWt ROLFBENZDUTCHORIGINALS PAR ETPILATPILAT GRANDEARRED POSSUM DEDONCOROGLOSTER TOPFORM 10% t/m 40% korting Binnenuit Schouwersweg 7 Heinkenszand 0113 561482 verzekeringen ZIERIKZEE - De gerichte bestrijding van beverratten op Schouwen-Duiveland lijkt succesvol te zijn. Werden er in 2004 nog circa 55 exemplaren gevangen, afgelopen jaar waren dat er maar zestien. Deze dieren, die oorspronke lijk uit Zuid-Amerika komen, veroorzaken aanzienlijke schade aan rivieroevers, taluds, cultuurgewassen en na tuurgebieden. In 2003 werden er op Schouwen-Duiveland ook zestien beverratten gevangen. De 55 dieren uit 2004 geven aan hoe snel de beverrat zich voortplant en ver spreidt. Het dier wordt landelijk structureel bestreden, vooral met vangkooien, omdat uit onderzoek is gebleken dat de beverrat schadelijker voor gewassen en waterkerin gen is dan eerst gedacht werd. Het dier is door de bontin dustrie uit Zuid-Amerika geïmporteerd om zijn pels, maar ook wel voor consumptie. Ontsnapte exemplaren zijn vanuit Duitsland Nederland ingetrokken en inmid dels zijn er populaties tot in het Biesboschgebied aange troffen. De eerste exemplaren (gevangen in 2001) zijn van uit Goeree- Overflakkee via de Grevelingen Zeeland bin nengekomen. Voor cle mens levert cle rat geen gevaar op. SINT KRUIS - Een landbouwer uit Sint Kruis kijkt met meer dan gemengde gevoelens terug op zijn lunch van gis teren. Terwijl hij aan het eten was, vatte zijn landbouw- schuur vlam. Er was geen redden meer aan. De man was bezig met laswerkzaamheden in zijn schuur aan de Appel straat. Tijdens het lassen zijn waarschijnlijk wat vonken op brandbaar materiaal terechtgekomen. Toen hij naar de keuken ging om te lunchen, vatte de schuur vlam. Na het middagmaal was het al te laat: het vuur kon niet meer worden gedoofd. De melding kwam vlak voor twaalf uur binnen bij de brandweer. De vlammen sloegen al uit het dak. De rook was tot ver in de omtrek te zien. Het kostte de brandweer enige tijd de brand onder controle te krij gen. De stenen schuur staat nog overeind maar de stalen binnenspanten zijn helemaal verbogen. De schuur moet daarom als verloren worden beschouwd. De machines werden op tijd naar buiten gebracht. Vanwege het vrijko men van asbest was de Appelstraat aan beide kanten afge sloten. Door de brand sprong een aantal asbestplaten. Door de gunstige wind is het asbest niet in de buurt van de woning gekomen. Het asbest kwam achter op het land terecht. Het spul wordt vandaag opgeruimd. De brand weer was gistermiddag nog bezig met nablussen. HEINKENSZAND - Een 66-jarige vrouw uit Heinkens zand is gistermiddag om half twaalf wegens winkeldief stal aangehouden in een winkel aan de Stenevate in Hein kenszand. Ze had zalm, vleeswaar, panty's en zuivelpro ducten met een totale waarde van 17,62 euro gestolen. door Aector Dooms MIDDELBURG - De beste straf voor een 33-jarige veelpleger uit Vlissingen is volgens officier van justitie N. de Coninck een tweejarige behandeling in een Inrichting voor Stelselmatige Daders (ISD). Eerdere veroordelingen voor ver mogensdelicten hebben op de veelpleger blijkbaar geen in druk gemaakt. Gisteren stond de Vlissinger in Middelburg voor de zoveelste keer voor het hekje van de recht bank. Hij werd ervan beschul digd twee woninginbraken te hebben gepleegd. De eerste in braak, op 26 maart in Vlissin gen, werd door de man ontkend, hoewel zijn mededader had ver klaard samen met hem te heb ben ingebroken. De buit be stond uit een dvd-speler, een vi deorecorder, een adapter en een portemonnee. Bij de tweede in braak, op 11 juli in Vlissingen, bleef het bij een poging. De ach tergelaten bloedsporen kwamen overeen met het DNA van de ver dachte, die ook toegaf bij de wo ning te zijn geweest. De woninginbraken werden op identieke wijze gepleegd, met het gooien van een steen door een ruit. De man is hardnekkig verslaafd aan harddrugs. Geldgebrek was volgens de verdachte het motief. De Vlissinger verzekerde niet van plan te zijn om nog in aanra king te komen met justitie. Het afkicken is tot nu toe telkens mislukt. De verdachte voelde niets voor de ISD-maatregel. Uitspraak is op 18 januari. (Advertentie) SlANKIE «•toman» SlANKIE 1™ SlANKIE SUNKIE w - Het is weer januari. Het is weer tijd voor Slankie. Speel het spel op slankie.nl en maak kans op mooie prijzen zoals een verwenarrangement. En kijk gelijk of je alles weet over gewichtscontrole. Verder staat op de site veel informatie over het brede Slankie assortiment en manieren waarop Slankie helpt jouw ideale gewicht op peil te houden. Wat er niet aankomt, hoeft er ook niet af. VLISSINGEN - In het buitenbad van het voormalige zwembad in Vlissingen creëren kranen ruimte voor Speelcircus Bambini, de grootste indoorspeeltuin van Zeeland. Het golfslagbad wordt een kleuterspeelparadijs met een ballenbak, glijbanen, hobbel beesten en een snoezelspeelhoek. Het wedstrijdbad wordt omge toverd tot speelconstructie van zeven meter hoog voor kinderen van vijf tot en met twaalf jaar. Zij krijgen glijbanen, een giganti sche ballenbak, een ballenkanon, een rodelbaan, lachspiegels, een fietsparcours, touchscreens en een klim- en klauterparcours. Van de oude stoomcabines wordt een bioscoopje gemaakt en op de vroegere plek van de badmeester komt binnenkort een circus directeur. Sven van Rijswijk, een van de directeuren, kan niet wachten tot zijn kinderspeelpaleis opent: „Het wordt echt een circus voor kinderen. En het bijzondere is dat we veel elementen uit het oude zwembad bewaren. Delen van de glijbanen bijvoor beeld, en de tegeltjes. Ze zijn niet alleen mooi, maar komen ons ook gewoon heel goed uit." Als alles op schema blijft, gaat Bam bini 14 april open. Het is elke dag te bezoeken, van 10.00 tot 20.00 uur. Entree kost voor kinderen vijf euro. Volwassenen mo gen voor 1,50 euro naar binnen. foto Ruben Oreel Ze had pas een nieuwe auto, die mevrouw uit Goes. Nu ze een beetje op leeftijd begon te raken had ze aati zaken ge dacht zoals een hoge instap, veel Hjcomfort en veel bedie ningsgemak. Met trots voerde ze dan ook haar buurvrouw mee voor een eerste rit. Glunderend zat ze achter het stuur. „Ik kan al leen de ruitenwissers nog niet vinden", mopperde ze. „Dat is toch niet zo moeilijk", antwoordde de buurvrouw, „die zitten buiten tegen de voorruit. (Advertentie) HnnrNadia Berkelder MIDDELBURG - De gemeente Middelburg en woningcorpora tie Woongoed beginnen met een eigen vorm van huursubsidie. Daardoor moet het ook voor mensen met lage inkomens mo gelijk blijven om in zorgwonin- gen te wonen. Ouderen blijven in de toekomst steeds langer zelfstandig wo nen, ook als ze zorg nodig heb ben. In een verzorgingshuis beta len mensen één bedrag voor ■woonlasten en zorg. In de nieu we situatie betalen ze de zorg en de huur apart, met een stijging van de lasten als gevolg. Middel- Monument voor slachtoffers schip OD-1 STELLENDAM - De drie slacht offers van het vissersschip OD-1 uit Stellendam, onder wie een in woner van Arnemuiden, krijgen een herdenkingsmonument, jn nauw overleg met de families pordt bekeken in welke vorm het gedenkteken het beste kan worden gegoten en op welke ;plek het moet komen. Volgens burgemeester G. van cle Velde-de Wilde verkeren de plannen nog in een zeer pril sta dium en is er verder inhoudelijk nog niets bekend. Het streven is het monument ui terlijk op 6 april te onthullen. Dan is het precies een jaar gele den dat op het dek van de kotter een bom ontplofte, honderd kilo meter uit de kust van IJmuiden, die eerder was opgevist. burg bouwt de komende jaren ruim 1500 woningen in zoge noemde woonservicezones, plek ken in de stad waar zorg gecon centreerd wordt. Om te voorkomen dat die wonin gen onbetaalbaar worden, krij gen ouderen die in zo'n nieuwe zorgwoning gaan wonen een bij drage van de gemeente. Mensen die recht hebben op huurtoeslag krijgen iedere maand vijftig eu ro per huishouden, mensen met een inkomen rond het minimum krijgen honderd euro per huis houden. Die bedragen komen bo venop de huurtoeslag. Woongoed betaalt de bijdrage voor mensen die in een ouderen woning wonen, maar die (nog) geen zorg nodig hebben en voor mensen die wel zorg nodig heb ben, maar nog geen 65 zijn. In dat laatste geval gaat het bij voorbeeld om mensen met een handicap of een chronische ziek te. Het is voor de gemeente wet telijk niet mogelijk om ook voor deze mensen een bijdrage te be talen. Verlagen huur Woongoed heeft er bewust niet voor gekozen om de huren te ver lagen. Dat zou veel meer geld kosten. Met deze regeling wor den alleen mensen geholpen die het echt nodig hebben. De regeling, die officieel het par ticipatiefonds heet, kost jaar lijks tussen de 168.000 en 336.000 euro. Woongoed éSTde gemeente betalen ieder de helft. De gemeente bekostigt dat met geld dat beschikbaar is voor de woonservicezones, subsidie van de provincie en winst die ge maakt is bij de bouw van studen tenhuisvesting en grondver- koop. Woongoed betaalt haar doorMaurits Sep MIDDELBURG - De modeke ten Hennes Mauritz opent in april een nieuwe winkel in Mid delburg. De zaak gaat de basis collectie dames- en kinderkle ding, lingerie en accessoires ver kopen. Herenkleding zal niet tot de collectie behoren. R&M komt in het oude pand yan de Hema aan de Lange ©elft. Dat is al deels verbouwd voor de Blokker, die al is ge- [fipend. De verbouwing voor ■H&M is gaande en moet begin april klaar zijn. Volgens de huidige plannen zal de modezaak alleen de begane grond in gebruik nemen. Op cle eerste etage komen de perso- ipeelsruimte en het magazijn. De winkeloppervlakte bedraagt Negenhonderd vierkante meter. Dat is de helft meer dan de hui- je winkel van H&M in Vlissin gen, die zeshonderd vierkante meter telt. De Middelburgse ves tiging krijgt een iets groter as sortiment, maar wordt ook rui- jner opgezet. Beide zaken gaan wel hetzelfde assortiment voe ren: dames- en kinderkleding. Hennes Mauritz gaat in cle re gio personeel werven. Hoeveel mensen nodig zijn, kan woord voerster E. Kielt niet zeggen. Omdat het een nieuwe winkel betreft, wordt ook nieuw perso neel gezocht. Voor sommige functies kan personeel van el ders worden overgeplaatst. De mogelijkheid bestaat ook dat medewerkers uit Vlissingen bij springen in Middelburg. H&M leidt volgens Kieft zelf de shop- manager op. Het is gebruikelijk om in nieu we vestigingen te beginnen met alleen de dames- en kindermo de, zegt Kieft. Herenkleding volgt later, als die al wordt toe gevoegd. „We kijken altijd naar de stad waarin we ons vestigen. We hebben een zaak geopend in Alphen aan den Rijn. Dat is een groeigemeente met veel gezin nen. Daarom kiezen we daar voor een gezinsconcept met kle ding voor dames en jeugd." De exacte openingsdatum van de winkel in Middelburg is nog niet bekend. deel uit de opbrengst van de ver huur van andere woningen en winst die wordt gemaakt op commerciële projecten. Middelburg is de eerste gemeen te in Nederland die met een der gelijke regeling komt. De ge meente gaat ervan uit dat het Rijk de komende jaren zelf een dergelijke regeling ontwerpt om de stijgende kosten te compense ren. „Nu is die regeling er niet", aldus wethouder A. de Vries. „Omdat we met deze ontwikke lingen wat voorop lopen, vinden we dat we zelf iets moeten orga niseren," De regeling gaat waar schijnlijk op 1 maart in, met te rugwerkende laacht per 1 janua ri van dit jaar. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Ouderen wo nen in de toekomst niet meer in het traditionele verzorgings huis. Ze wonen straks langer zelfstandig en krijgen zorg aan huis. Voor veel ouderen is dat een zegen, maar deze vorm van wonen dreigt onbereikbaar te worden voor mensen met een laag inkomen. Voor die mensen is het participa tiefonds in Middelburg bedoeld, leggen wethouder A. de Vries en Woongoed-directeur E. de Ceus- ter uit. De Ceuster: „Die hon derd euro maakt echt verschil. Een echtpaar dat alleen AOW heeft, krijgt 1261 euro per maand. Het is een substantieel verschil of je negenhonderd of duizend euro overhoudt nadat de huur is betaald. Deze rege ling "itfdan ook echt niet alleen maar leuk voor de buitenwe reld." De Vries: „Vooral mensen die zorg nodig hebben, krijgen meer en meer te maken met allerlei extra kosten. Daarnaast vinden we het belangrijk clat je zorgbe hoevende mensen in de wijken mixt met mensen die nog vitaal zijn. We hebben gekozen voor kwaliteitsverbetering van wo ningen. We vinden dat iedereen daar ook van moet kunnen profi teren. Goedkoper bouwen of de huur voor iedereen verlagen is geen oplossing, vinden beiden. De hu ren zijn nu al niet kostendek kend en bezuinigen op de bouw van woningen betekenen verlies van kwaliteit. Het fonds komt al leen mensen ten goede die het echt nodig hebben, zegt De Ceus ter. „Als we iedereen allemaal hetzelfde willen geven, betekent dat het einde van de verzorgings staat zoals we die kennen. Er zijn nu allerlei regelingen voor mensen die het niet echt nodig hebben. Mensen met een hoog in komen krijgen bijvoorbeeld een rollator. We moeten de reële kos ten in rekening brengen en niet iedereen subsidiëren." De Vries: „Huurverlaging is volgens mij met een kanon op een mug schie ten. Dat wordt gewoon te duur." Het fonds moet het ook voor mensen met een lager inkomen mogelijk maken om in een huur woning in een woonservicezone te wonen. „Het gaat om keuze vrijheid", vindt De Ceuster. „Mensen moeten niks. Ze mogen ook best in een verzorgingshuis wonen, maar het is belangrijk dat ze kunnen kiezen." De Vries vindt het eigenlijk geen taak van de gemeente om een verkapte vorm van huursub sidie te verstrekken. „De extra - muralisering, het feit dat men sen zorg krijgen buiten het ver zorgingshuis, levert een enorme besparing op voor de AWBZ. Naar mijn idee is er bij het Rijk dan ook best ruimte om wat te compenseren. Zolang dat niet ge beurt, moeten we het zelf doen." foto Lex de Meester Parkstate in de Magistraatwijk is de eerste woonservicezone in Middelburg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 55