d 2 W Sharon zal Israël nooit meer leiden Werkplicht verjaagt pelen uit de bijstand PZC Auto Hongerstaker wil naar Den Haag PZC raymondo 'maandmënu 23,50 Justitie en fiscus leggen lat voor notabelen hoger Erik Dekker wordt ploegleider Dode bij lotsing in Poortvliet HARDGLAZËN DEUREN KXBÉËnsznÉ Net sluit zich rond medium Robbert van den Broeke Jork first-projecten schieten doel voorbij Vogelgriep nadert westen Europa Actie vóór schouwburg Zuidsingel Welkome pestvogel grand café. 'Vooraf een Als hoofdgerecht Het dessert is carpaccio van gebakken tilapiafilet een klassieke tonijn met een met een saus crème brülée j mosterd-limoen van doperwtjes met Zeeuws j dressing babbelaarijs tel. (01 18) 441 441 www.raymondo.nl |8e jaargang no. 5 ijdag 6 januari 2006 s nummer 1,25 VACATURES door Merel van Leeuwen DEN HAAG - Het Openbaar Mi nisterie en de Belastingdienst vervolgen mensen met een maat schappelijke voorbeeldfunctie sneller, als zij van belasting ontduiking worden verdacht. Dat heeft persofficier van justi tie A. Speijers van het functio neel parket gisteren gezegd. Het gaat volgens hem onder meer om notarissen, advocaten, accountants en bankiers. De hiervoor geldende Aanmeldings- Transactie- en Vervolgingsricht lijnen (ATV) zijn op 1 januari in gegaan. Mensen met een voor beeldfunctie die worden ver dacht van belastingfraude vanaf 25.000 euro, worden voortaan al tijd voor de rechter gebracht. In het verleden werkten het OM en de fiscus met een puntensys teem bij de vervolging van fisca le fraudezaken. Hierdoor was het moeilijk tot een veroordeling te komen. Nu de maatschappelij ke voorbeeldfunctie van een ver dachte meespeelt, moet dat an ders worden. Speijers verwacht overigens geen toename van het aantal rechtszaken. „Wij denken dat van deze richtlijn een preven tief effect uitgaat. Ook is het be doeld om de samenleving te la ten zien dat wij deze zaken niet laten lopen." In het algemeen wordt de fraude- grens waarbij verdenkingen van belastingontduiking automa tisch naar de strafrechter gaan, verhoogd van 45.000 naar 125.000 euro. Bij gevallen tussen 25.000 en 125.000 euro zijn er di verse criteria aan de hand waar van wordt bepaald of een zaak voor de rechter komt. In alle ge vallen kan de fiscus een zaak van belastingfraude afdoen met een boete en naheffing. ANP at zeggen woordvoerders van iBijstandsbond en de Sociale Üiantie, waar vijftig organisa- es zoals vakbonden in vere- igd zijn. Beide organisaties vre- n dat het leeuwendeel van de bakers in het zwarte of crimi- :1e circuit of op straat belandt, ijstandsgerechtigden worden )lgens het 'work first-principe' :rplicht te werk gesteld in bij- prbeeld fabrieken, groenvoor- eningen en bij schoonmaak- idrijven. Dit in ruil voor een tkering. Veel gemeenten voer en in 2004 op experimentele ba- s een dergelijk project in. jnds dat jaar beheren gemeen- :n zelf het budget voor bij- ;andsuitkeringen. Het doel van irork first' is mensen een ar- Wielrenner Erik Dekker (35) zit nog één seizoen op de fiets bij de Rabobankploeg, daarna wordt hij ploegleider. Dat werd gisteren bekendgemaakt tijdens de ploegpresen- tatie in Rotterdam. De 21-jarige Thomas Dekker, die wordt gezien als het grootste wielertalent van Nederland, verlengde zijn contract tot en met ms^f 2007 bij de bankiersploeg. Varia: 2; Binnenland: 3; Feiten Meningen: 4; Buiten land: 5; Economie: 7; Radio Televisie: 9; Zeeland: 11, 13, 14 en 15; Sport: 17, 18 en 19; Redactie Reactie: 20; Auto: 21 en 23 DORTVLIET - Een 28-jarige rouw uit de gemeente Tholen is istermiddag om het leven geko- ten bij een frontale botsing op e provinciale weg N286 bij oort vliet. Iet slachtoffer reed om kwart ver twee over de N286 richting 'holen. Ter hoogte van de krui- ng met de Kadijk stond een au- >stil om linksaf te slaan. De po- Itie vermoedt dat de wouw die uto te laat heeft gezien en in fin schrikreactie een ruk aan tear stuur heeft gegeven, waar oor ze op de linkerweghelft be- indde. Daar kwam ze frontaal lp botsing met een tegemoetko- lende vrachtwagen, die werd estuurd door een 26-jarige in woner van de gemeente [oord-Beveland. De vrachtwa- ènchauffeur heeft nog hard ge- emd, maar kon de personen- iuto niet meer ontwijken. ?e 28-jarige bestuurster be- week ter plaatse aan haar ver rondingen. (Advertentie) Vakkundige montage! Glashandel MELIESTE Showroom geopend ma t/m vr 7.30-17.30 uur tLivingstoneweg20,GOES.Tel.(0113)227854 De bekende rechtse Israëlische activist Itamar Ben Gvir (rechts, voor) viert in Hebron met andere kolonisten het feit dat Sharon niet langer premier is. Sharon is verantwoor delijk voor het opdoeken van alle joodse nederzettingen in de Gazastrook. Veel kolonisten voelen zich door hem verraden. foto Guy Assayag/EPA door Jan Martens HOEVEN - Robbert van den Broeke, het medium uit het Noord-Brabantse Hoeven, wordt weer beschuldigd van mis leiding. Andermaal is het de stichting Skepsis die de vermoe delijke fraude heeft ontdekt. Het gaat om de uitzending van het tv-programma Er is zoveel Meer van nieuwjaarsdag. Daar in maakte Van den Broeke fo to's van de geest van een overle den non. „Hij maakte drie fo to's, maar toonde er vier. Analy se van de beelden toont boven dien aan dat de foto's al eerder, wellicht ergens op een toilet, ge maakt zijn", aldus Rob Nannin- ga namens Skepsis, de stichting die paranormale gebeurtenissen en pseudo-wetenschap onder zoekt. Geen trucage Van den Broeke reageert, op ad vies van zijn vader en adviseurs, niet op de nieuwe beschuldigin gen. Zijn productiemaatschap pij House of Television laat op de website robbertvandenbroe- ke.com weten 'het volste vertrou wen in de integriteit en gaven van Robbert' te hebben. „Bij het maken van Er is zoveel Meer is op geen enkele wijze sprake van trucage of voorinformatie." Het is niet de eerste keer dat Van den Broeke in opspraak is geraakt. In de derde aflevering van het programma Er is zoveel Meer ging het fout. Het medium kreeg informatie door van hoger hand, compleet met een type fout die zo op internet was terug te vinden. Stichting Skepsis legde de mis ser pijnlijk bloot, het balletje be gon te rollen en meer paranor male gaven van Van den Broeke werden openlijk in twijfel ge trokken. Kranten, tv-program- ma's en tijdschriften sprongen op de affaire in. De foto's die Robbert maakte van voor ande re onzichtbare lichtbollen en buitenaardse wezens, werden af gedaan als 'trucages'. GPD i Ipostlbankiekemiianurmtf! i Kijk op wwwptc nl/abonneren. bel gratis 0800 - 0231231 ol stuur deie bon naar: P2C, afdeling lerersseivice i Antwoordnummer 713, 1460 WB Goes O Noteert u mij voor een proefabonnement van 5 weken voor 14,95 Ik geel daarbïi éénmalig toestemming voor automatische incasso van dit bedrag van mijn tekeningnummer, ik heb de laatste res maanden geen - proefabonnement gehad. Noteert u mij voor een vast abonnement De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen: Hl per maand met automatische incasso l€ 20.55)" D per kwartaal met automatische incasso l€ 59.751" Hl per jaar met automatische incasso 229.20)" met gratis PZC-paraplu "rmssHssssso het alfabet van Zeeland De Cayman S is een speeltje van middelbare heren met succes in het leven i! In Turkije is ook een zusje overleden van de 14-jarige jon gen die eerder stierf na besmetting met de H5Nl-variant van de vogelgriep. Het gaat om de eerste twee besmettin gen buiten Azië. Eerder deze week zijn in Roemenië zeven besmettings haarden ontdekt van het virus H5N1. Oekraïne meldde gisteravond een uitbraak van vogel griep op de Krim. door Ad Bloemendaal JERUZALEM - De toestand van de Israëlische premier Ariel Sharon, die woensdagavond is getroffen door een zware hersen bloeding, was in de nacht van donderdag op vrijdag nog onver anderd ernstig. Vicepremier en minister van Financiën, Ehud Olmert, treedt op als tijdelijk premier. De artsen hebben besloten Sharon nog zeker een of twee da gen onder zware narcose te hou den en hij wordt kunstmatig be ademd. Zij willen zo de druk op de hersenen verlichten. Er heb ben zich de afgelopen 24 uur geen nieuwe bloedingen voorge daan. Sharon wordt verpleegd in het Hadassah Ein Kerem-zieken- huis in Jeruzalem. Ziekenhuisdi- door Maurits Sep VLISSINGEN - Hongerstaker Mehdi Hooshyar wil maandag naar Den Haag om bij het minis terie van Justitie zijn actie te vervolgen. Vrienden van hem hebben dat gisteren bekendge maakt. Hooshyar heeft zelf de wens geuit maandag om twaalf uur in Den Haag te zijn. Hij wil daar, voordat hij in coma raakt en overlijdt, het grote publiek con fronteren met zijn persoonlijke situatie en de volgens hem on menselijke situatie in Iran. „Wij maken ons grote zorgen om zijn gezondheid en weten ook niet hoe we hem daar naar toe moeten brengen, maar we respecteren zijn wens", zegt Mahmoud Karamzadeh, woord voerder van het platform Red Mehdi. Het platform bestaat volgens Karamzadeh niet alleen uit Iraanse vluchtelingen en asiel zoekers. Volgens hem wordt het platform 'voor 99 procent ge steund door autochtone Neder landers'. Karamzadeh is zelf een Iraanse vluchteling die enkele ja ren in Middelburg heeft ge woond en nu in Den Bosch woont. Hij zegt dat hij namens het platform de GGD's in Zee land en Den Haag heeft bena derd met het verzoek maatrege len te nemen, bijvoorbeeld als Hooshyar actie voert bij het mi nisterie van Justitie. Karamzadeh hoopt overigens dat Hooshyar nog van zijn voor nemen is af te brengen. „Ik hoop dat hij van gedachten veran dert, want dit is absoluut niet goed voor zijn gezondheid." Dat vindt ook Kees Dommisse uit Vlissingen, die de Iraniër ver zorgt. Dommisse is het volstrekt oneens met verplaatsing van de actie naar Den Haag. „Dat gaat veel te ver. Alles wat hij nu doet, maakt de zaak voor hem nog slechter. Minister Ver donk laat zich niet chanteren. Op hoog niveau zijn ze druk aan het werk om hem te helpen. Ik blijf als verzorger ook achter hem staan, maar ik distantieer me van deze actie", zegt Dom misse. het land niet meer kunnen lei den. Olmert belegde gisterochtend een spoedvergadering van het kabinet. Besloten is dat de mi nisters van de Likoed, die zon dag de regering hadden willen verlaten, aan boord zullen blij ven. Likoed-leider Benjamin Netanyahu zei dat hij op die ma nier de regering in moeilijke tij den wil steunen. Hij stelde daar mee echter ook de ministers van zijn partij tevreden, die weinig zin hadden hun functies neer te leggen. De voor 28 maart geplande parlementsverkiezing gaat door. Geruchten De Israëlische bevolking heeft rustig op de ernstige ziekte van de populaire premier gerea geerd. Wel circuleerden er giste ren in de loop van de dag hard nekkige geruchten dat Sharon al was overleden. De meeste Israëlische politici weigerden gisteren in het open baar uitspraken te doen. En zij die wel spraken, hadden weinig te zeggen. Maar in Sharons partij Kadima was al enige on rust te bespeuren. Minister Meir Shitrit bepleitte een zo snel mo gelijke leiderschapsverkiezing, in weerwil van het partijbesluit Olmert voorlopig vrij baan te ge ven. De hele dag stroomden op het bureau van de minister-presi dent de goede wensen van bui tenlandse leiders binnen.Er was minder mededogen in de Pales tijnse staat. Militieieiders be loofden 'een spervuur van raket ten' op de dag dat Sharon over lijdt. In Gaza-Stad verschenen demonstranten op straat met borden als 'Sharon ga dood' en 'Sharon naar de hel'. GPD pagina 4 tijdperk Sharon is voorbij (Advertentie) nr Jacqueline Steenwijk SN HAAG - Duizenden rklozen hebben dit jaar tand gedaan van him standsuitkering om te brkomen dat zij ver- icht te werk werden ge- eld. Zij die wel aan 'work rst-projecten' deelnamen agen over intimidatie, zinnige werkzaamheden i een gebrek aan begelei- ng. Een onbekend aantal ensen zag hun uitkering kort. beidsritme te geven en begelei ding bij het zoeken naar een re guliere baan. Dat hoeft echter geen 'passende' baan meer te zijn. Niet langer wordt er geke ken naar een functie in de lijn van de ervaring en opleiding van een persoon. Maar volgens R. Janssen van de Sociale Alliantie ontbreekt het aan die begeleiding en krijgen mensen volgens hem de domste dingen te doen. „Het lijkt er sterk op dat gemeenten probe ren zoveel mogelijk mensen uit de bijstand te houden. Hoe rot ter het werk, des te beter het schrikeffect." Vooral onder jongeren is het aan tal afhakers hoog. In Rotterdam trokken in een halfjaar tijd bijna tweehonderd jongeren hun aanvraag voor een uitkering in, nadat zij geselecteerd waren voor het 'work first-project'. In Emmen deed meer dan 60 pro cent van de 450 aanvragers dat. 10 procent Gemeenten die 'work first' ver plicht stellen voor al hun bij standsgerechtigden, noteren een afhaakpercentage van ruim 10 procent, met uitschieters naar 20 procent. De Raad voor Werk en Inkomen plaatst kanttekeningen bij de manier waarop 'work first' func tioneert. „Het principe van work first is goed. Maar het moet er wel toe leiden dat men sen daarna een baan krijgen", zegt voorzitter J. van Zijl. Hij sluit niet uit dat juist kwetsbare mensen hun uitkering kwijt ra ken en in grote financiële proble men komen. Hij bepleit een on derzoek naar de afhakers. GPD In Middelburg is een actie begonnen om het A-theater toch aan de Zuidsingel te bouwen. Problemen met de bouwput op die plek waren voor de gemeenteraad aanleiding om de bouw te stoppen. Per e-mail worden be zoekers van de Stadsschouwburg ge vraagd om steun voor de actie het oor spronkelijke plan als nog uit te voe- H| C ren. I (Advertentie) Bent u de Chef de Bureau die Arcus Projectontwikkeling zoekt? Kijk morgen in de het alfabet van Zeeland en maak werk van deze of één van de vele andere vacatures. recteur S. Mor-Yosef zei gister avond dat het nog niet mogelijk is voorspellingen te doen over het toekomstige functioneren van Sharon. Maar artsen die niet bij zijn behandeling zijn be trokken, vertelden op grond van hun ervaringen dat de kans op volledig herstel bij een zo zware hersenbloeding miniem is. Pas als de premier bijkomt uit zijn verdoving kan worden vastge steld hoeveel schade de herse nen hebben opgelopen en wat zijn conditie is. Maar zelfs als hij gedeeltelijk herstelt, zal hij ZEIST - Vogelliefhebbers genieten deze dagen volop. Want hoewel zijn naam anders doet vermoeden, is de kleurrijke pestvogel uit Scandinavië en Siberië van harte welkom. Honderden van deze win- tergasten bevolken tuinen en stadsparken. „In december werden in heel Nederland bij de tuinvogeltellmg negen exemplaren geteld. De laatste dagen is Nederland pas echt volgelopen. Overal in het land worden groepjes pestvogels gesignaleerd", zei woordvoerder H. Pee- ters van Vogelbescherming Nederland gisteren. foto ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 45