Vervoer leerlingen zelf regelen PZC 'Lang en gezond dat wil iedereen" Stichting Zierikzee sluit actie Pakistan al i met benefietconcert We kunnen er containers mee legen! Hulst wil weg uit collectief HOUD AMREF FLYING DOCTORS IN DE LUCHT. 1 Diabetes For donderdag 5 januari 2006 zl(« 4 De Bosnische delegatie is blij met de nieuwe vuilniswagens. foto Ruben Oreel door Sheila van Doorsselaer HULST - Een meerderheid van het dagelijks bestuur van de ge meente Hulst wil het leerlingen vervoer in eigen beheer uitvoe ren. Dit besluit staat haaks op het advies van de ambtenaren en de mening van wethouder F. van Driessche. Zij willen lid blij ven van het Samenwerkingsver band Collectief Vervoer. Met het meerderheidsstandpunt in het college heeft wethouder P. Weemaes (financiën) zijn zin gekregen. Hij pleitte er al langer voor dat Hulst het leerlingenver voer zelf moet uitvoeren en niet meer samen met de gemeenten Terneuzen en Sluis. Weemaes is van mening dat Hulst, door het in eigen hand houden van het leerlingenver voer, een veel betere kwaliteit kan bieden en dat het ook veel goedkoper is. De fracties had den op zich wel oren naar het verhaal van Weemaes, maar wil den zijn woorden wel financieel onderbouwd zien. Die cijfers heeft hij nu voorhan den. Hulst hoeft volgens Wee maes bij het zelfstandig regelen van het vervoeren van scholie ren geen uitvoeringskosten te be- Ruilbeurs TERNEUZEN - In zorgcentrum Bachten Dieke in Terneuzen wordt zaterdag een ruilbeurs ge houden. Verzamelaars van on der andere postzegels, munten en ansichtkaarten kunnen er te recht met hun verzameling. Ook is er een tentoonstelling van alle decemberzegels die z|jn versche nen in de periode 1987-2005. De beurs is van 10.00 tot 17.00 uur. talen aan het Samenwerkings verband. Dat scheelt de gemeen te zo'n 25.000 euro op jaarbasis. Ook kan Hulst btw terugvorde ren op de zelfgemaakte kosten en dat zal jaarlijks zo'n 20.000 euro bedragen. Het Collectief Vervoer heeft die mogelijkheid tot terugvorderen van btw niet. Maar behalve de kostenbespa ring vindt Weemaes ook de klantvriendelijkheid zeer be langrijk. „We hebben het leerlin genvervoer tot 2001 ook altijd zelf gedaan en dat liep zonder problemen. We kunnen nu weer terug naar hoe het was." Als het aan Weemaes ligt, start Hulst aan het begin van het ko mende schooljaar met het eigen leerlingenvervoer. Officieel kan dat pas vanaf 1 januari 2007, maar ik verwacht dat we wel sneller kunnen starten." Laatste woord Sluis en Terneuzen zijn al op de hoogte van het standpunt van het Hulster college. De gemeen teraad van Hulst heeft echter het laatste woord. De fracties ontvangen voor de raadsverga dering in februari het voorstel van het college het leerlingenver voer zelf te gaan regelen. Zij moeten er uiteindelijk over be slissen. Weemaes verwacht dat zijn collega Van Driessche voor die tijd nog wel zal bijdraaien. De ouders van de kinderen die gebruik maken van het leerlin genvervoer zullen op de hoogte worden gesteld van het besluit van de gemeente. Volgens Weemaes zal er voor die ouders administratief gezien weinig veranderen. Wel wil Wee maes nog om de tafel met de an dere Zeeuws-Vlaamse wethou ders, belast met het collectief vervoer. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Afzien? Hele maal niet. Marjan Marjanovic en Mirko Miskovic verheugen zich juist op hun reis naar Bosnië. Ze gaan niet per luxe touringcar, maar met de vuilnis wagen. Ze krijgen er elk één onder hun hoede. De reis duurt vier dagen. Vandaag vertrekken, zondag aankomen. De twee chauffeurs slapen gewoon in de cabine. „Er zit toch verwarming in?", zegt Miskovic. Op het parkeerterrein van de stadsreiniging aan de Waldammeweg in Middelburg rijden ze vast een rondje om het gevoel te krijgen. „Perfect", vindt Marjanovic. Hij heeft de radio gevonden. Even een profes sionele blik in de buitenspiegel, gas en weg. De wagens zijn een geschenk van de gemeente Middelburg. Komunalac Tuzla, de dienst ge meentewerken, heeft geen geld om nieuwe vuilniswagens te ko pen. Er rijdt nu al een aantal 'af dankertjes' uit Nederland. Fa brikant Geesink heeft er een ser vicestation om de wagens ook rijdend te houden. Het contact tussen Middelburg en Tuzla kwam tot stand via Middelburger Martin Aalders, die na de oorlog in Bosnië onder de vlag van de Verenigde Naties in Bosnië werkte aan de weder opbouw. Voor Middelburg heb ben de wagens geen waarde meer, ze stonden voor vijfdui zend euro in de boeken. „Als we ze inruilen krijgen we er hoog uit drieduizend euro voor", ver telt Frans Polderman van de ge meente. De wagens zijn negen jaar oud, met twee ton op de tel ler. Een hele nieuwe vuilniswa gen kost al snel een kwart mil joen euro. De Bosnische delega tie, de twee chauffeurs, twee di recteuren en een tolk, hadden er graag een reis voor over. De twee wagens werden giste ren officieel aan de Bosnische delegatie overgedragen door wethouder Huub van Klinken. De chauffeurs inspecteren de achterkant. „We kunnen er con tainers mee legen!", constateert Marjanovic verheugd. Hun Mid delburgse collega William Ce- vaal verzorgt een demonstratie. „Ze weten wel hoe alles werkt hoor", zegt tolk Mersed Barako- vic. „Ze willen alleen even con troleren of er geen knopjes ver anderd zijn." Half woord Cevaal praat in het Nederlands, Barakovic vertaalt, maar dat is nauwelijks nodig. Als vuilnis mannen onder elkaar hebben ze aan een half woord genoeg. Con tainers legen, storten op de vuil nisbelt, binnen vijf minuten heb ben de Bosniërs hun nieuwe wa gens helemaal doorgrond. Dat gekke kastje is voor de luchtve ring, zegt Cevaal. En dat gat daar, is voor die stekker daarbo ven. Voor Cevaal is het afscheid zwaar. „Ik heb hierop gereden vanaf het moment dat ze kwa men. Vooral deze wagen is zó'n goed apparaat. Op de nieuwe wagens zit allemaal extra tech niek en dat kan allemaal kapot, vooral in de winter. De elektri sche installaties kunnen bijvoor beeld niet goed tegen vocht. Op deze wagen zit weinig techniek, hij kan eigenlijk niet kapot. Het is een perfect ding. Nieuwer is niet altijd beter. Ik vind het jam mer dat ze weg gaan." De wagen heeft dinsdag nog een ronde door Middelburg gedaan, om kerstbomen op te halen. Daarna heeft Cevaal hem gewas sen en schoongemaakt. Met een volle tank heeft hij zijn lieveling aan de Bosniërs afgestaan. Hij had hem liever zelf naar Tuzla gereden, maar dat mocht niet van de baas. Marjanovic en Mis kovic hebben er zin in. door Ali Pankow ZIERIKZEE - In diverse opvang kampen voor slachtoffers van de aardbeving in Pakistan zak ten de afgelopen dagen tenten in elkaar onder het gewicht van de sneeuw. Vervolgens spoelde de regen delen van tentdorpen weg. De foto's van de desolate toestand waarin talloze mensen verkeren, motiveren voorzitter L. Kleingeld van de Stichting Help Pakistan in Zierikzee nog eens extra een groot benefietfes tijn op touw te zetten. Dat wordt vrijdag 27 januari ge houden in Delta Plaza op Water land Neeltje Jans. „Deze bene fietavond geldt als afsluiting van onze acties ten behoeve van de slachtoffers van de aardbe ving in Pakistan", zegt Klein geld. Hij beseft dat de stichting niet bezig kan blijven met men sen geld te vragen. Het feno meen 'actiemoeheid' heeft hij tot zijn grote teleurstelling ten aanzien van de hulp voor Paki stan al eerder moeten ervaren. „Gelukkig waren er ook zeer be trokken reacties en wist de stich ting tot nu toe ruim 17.000 euro bijeen te brengen. Daar zijn me dicijnen en tenten voor gekocht. Verder hebben we heel wat hulp goederen en dekens gekregen", zegt de voorzitter. Zelf werd Kleingeld door zijn buurman U. Saif, van oorsprong afkomstig uit Pakistan, gewe zen op de noodzaak de slachtof fers van de aardbeving te hel pen. „Dat moet inderdaad, want in feite gaat het om de vraag of we drieënhalf miljoen mensen dood laten gaan of dat we ons in zetten om levens te redden", zegt Kleingeld. Samen met zijn echtgenote M. Folkertsma, die als secreta ris betrokken is bij de stichting, zet hij daarom zijn schouders on der het grote benefietfestijn op Waterland Neeltje Jans. Beiden zijn verheugd over de spontane medewerking die ze daarvoor van alle kanten krijgen. De opbrengst ervan - ze hopen op minstens 10.000 euro - wordt geheel besteed aan de aankop c van tenten voor de ontheenj rampslachtoffers. De stichtf 1 werkt samen met de organisaj 2 Zend een Tent uit Roerü® c De tenten bestaan voor 1 groot deel uit aluminium en zij j bestand tegen storm en kou.;; kosten 1475 euro per stuk enfe 2 den plek aan tien mensen. c Het benefietprogramma in D| f ta Plaza bestaat uit een kun? markt en diverse muziekopüi l dens. De muziekgroep Yakam; staat borg voor een bijzondö 1 presentatie van swingende; geunermuziek met een Turs r sound. Yakamoz is een Rotte 5 damse groep bestaande uit Turkse studenten. Zij bespa onder meer specifieke insta menten als de ney en de saz. 1 De formatie Not James De j komt van Zeeuwse bodem, msl tekent voor een internation; repertoire. James van de Wsj en zijn kompanen laten a vooral inspireren door Zuj Amerikaanse invloeden. I 1 De Jochies Op de lijst van artiesten prijb' i verder De Jochies, oftewel ?J 1 Vaillant en Gijs van der Slï Zij brengen als zang- en ent; tainmentduo weer leven in bij i vergeten Nederlandstalige lie; jes. Verder is zanger Rons i Snipperdag van de partij vil i het zingen van zijn zelf geschil ven lied over de noodzaakt 1 hulp aan Pakistan. 1 Het programma wordt geprest teerd door publicist Frans Me. I lenberg. Hij leidt ook de veil: 1 waarbij kunstliefhebbers eeni: 1 ponerend schilderij van Heb 1 Kotoun kunnen bemachtigen.. De kunstmarkt wordt ingen: i door enkele regionale galens j zoals 't Oude Raadhuis.i Open Atelier van het Kuns naarscollectief in Haamstede; galerie Beddeweeg in Zierikz?; Kaarten voor hel benefietfestim j vrijdag 27 januari kosten 12,5Hi ro en zijn onder meer te koojil Boekhandel De Vries in Zier'ik Het programma begint om 2flj uur. Nadere informatie: iowwm i landhelptpakistan. tk Het vervolg van de familie berichten van pagina 10 Bedroefd geven wij u kennis dat, na een lief devolle verzorging in WoonZorgCentrum "Antonius", na een leven dat gekenmerkt werd door liefde, goedheid, zorgzaamheid, wilskracht en ijver is overleden onze lieve ma en oma Mathilda de Waal Thiele weduwe van Ward de Maat in de leeftijd van 89 jaar. Marjo en Menno Thijs, Bert, Rob Peter t Reineke, Renée, Ruben Jos en Cathy Gijs, Hannah Trees Corine en Luc Cunera WoonZorgCentrum "Antonius" 4 januari 2006 Correspondentieadres: Dorpsstraat 1 4589 KP Ossenisse De avondwake vindt plaats op vrijdag 6 januari om 19.00 uur in de kapel van WoonZorgCentrum "Antonius", Pastoor Versterplein 1 te Klooster- zande. Gelegenheid tot afscheid nemen na de avondwake. De uitvaartdienst zal plaatsvinden op zaterdag 7 ja nuari om 10.30 uur in de H. Martinuskerk, parochie "Ter Duinen" te Kloosterzande, waarna de begrafe nis op het parochiekerkhof te Kloosterzande. Na de begrafenis is er gelegenheid de familie per soonlijk te condoleren in WoonZorgCentrum "Antonius". Zij die geen rouwbrief hebben ontvangen, gelieven deze advertentie als zodanig te beschouwen. Bedroefd, maar dankbaar voor het vele dat zij voor ons heeft gedaan, geven wij u kennis dat na een kort stondige ziekte is overleden onze lieve moeder, oma en overgrootmoeder Maria Schrier-Bruijnzeel sinds 16 augustus 1997 weduwe van Jan Schrier in de leeftijd van 89 jaar. Onze dank gaat uit naar alle medewerkers van St. Maarten in de Groe te Goes voor de liefdevolle verzorging. Koudekerke a/d Rijn: Ludo Schrier Liesbeth Schrier-Kostense Jan-Pieter en Yvette Ludo en Ilona Hansweert: Piet Schrier Saar Schrier-van Nieuwenhuizen )an-Kees en Nancy Ramon, Raoul Anne-Marie en Alexander Valentijn, Frederieke, Benjamin Kruiningen: Reinier Schrier jeannette Schrier-van Langevelde Miranda en Patrick leanine en Joost Koudekerke: Marjanne Goossens-Schrier Peter Goossens Sam *1» Goes, 3 januari 2006 Correspondentieadres: Mastgat 26,4417 CL Hansweert De herdenkingsdienst wordt vrijdag 6 januari om 13.50 uur gehouden in het verenigingsgebouw, Hansweertsestraatweg 1 te Kruiningen. Aansluitend zal de begrafenis plaatsvinden op de Al gemene Begraafplaats te Kruiningen. Na de begrafenis is er in het verenigingsgebouw gele genheid tot condoleren. Lieve Oma Kapelle Even was het oma Goes, plotseling is het nu oma Sterretje. Bedankt voor alles, rust zacht. Ramon. Raoul Valentijn. Frederieke, Benjamin 0 Herinner mij, in stralende zon, hoe ik was, toen ik alles nog kon. Diepbedroefd, maar innig dankbaar voor de vele mooie herinneringen hebben we afscheid moeten ne men van onze lieve, zorgzame ma, schoonma en oma GERARDABOUWENS weduwe van Gustaaf Edmond SMET in de leeftijd van 89 jaar. Terneuzen: Marja van Mossevelde-Smet Herman van Mossevelde f Breda: Frans en Anja Smet-Michielsen Rutger f Arno en Ronne Mieke Delft: (o en Betty Smet-de Munter Michiel Eefje Robbert De avondwake is vrijdag 6 januari 2006 om 19.00 uur in de parochiekerk van de H. Jozef te Nieuw- Namen. Ma ligt thuis opgebaard. Na de avondwake is er gelegenheid tot afscheid nemen. De uitvaartdienst wordt gehouden op zaterdag 7 januari om 10.30 uur, in de parochiekerk van de H. Jozef te Nieuw-Namen, waarna de begrafenis volgt op het kerkhof aldaar. Samenkomst in de kerk waar voor aanvang van de dienst vanaf 10.00 uur gelegenheid is voor een laat ste groet en condoleren. Terneuzen, 2 januari 2006 Corr.adres: Hulsterloostraat 93 4568 AB Nieuw-Namen Begr. Waem, Nieuw-Namen, Tel. 0114 345 695 Met droefheid geven wij kennis van het overlijden van onze 90-jarige geliefde schoonzus P.L. Nieuwenhuijse-de Jonge St. Catharines Canada W. P. Nieuwenhuijse M. Nieuwenhuijse-de Bruin Borssele M. van Loo-Nieuwenhuijse Goes T. Robijn-Nieuwenhuijse KloetingeVJ. Hannewijk Wat geven we haar terug Voor alles wat xe is kwijtgeraakt Geef om een oorlogskind Word nu lid van Unicef en bel 0800 - 1133 jubilerend Diabetes Fonds plaatst uw gezondheid centraal 99 Het Diabetes Fonds bestaat 25 jaar. Geen reden voor een feestje, want diabetes bestaat nog steeds. Helaas neemt het probleem jaarlijks toe, onze jubileumwens luidt daarom: de groei van het aantal diabe tespatiënten moet vanaf nu afnemen. Helpt u ons daarbij? Lees a.u.b. hieronder onze informatie en tips. Dan hebt u een goede kans om diabetes te voorkomen als u nog geen dia betes hebt; extra jaren langer te leven, als u (onwetend) al diabetespatiënt bent. Tip: check uw kans op diabe tes. Dat kan via www.langzal jeleven.nl. Deelnemers maken kans op een jubileumverras sing! U vindt daar info over dia betes en praktische Leef-Lan- ger-Adviezen. AB 850.000 mensen met diabetes in Nederland Het Diabetes Fonds benadrukt in haar jubileumjaar dat diabe tes ongemerkt is uitgegroeid tot een ware volksziekte. De levensverwachting van velen wordt door diabetes ernstig bedreigd. Wereldwijd zijn er al l 77 miljoen patiënten. Neder land telt minstens 850.000 mensen met diabetes; daarvan weten ruim 400.000 zelfs niet dat zij diabetes hebben. In ons jubileumjaar willen wij graag ook die onbekende diabeten opsporen, ledereen kan daar om gratis zijn gezondheid tes ten via www.langzaljeleven.nl. Help ons de onderschatting van diabetes in Nederland te bestrijden. Een stille epidemie "Nederland wordt steeds dik ker", door ongezonde eetge woonten en onvoldoende li chaamsbeweging. Diabetes is - met overgewicht als een be langrijke oorzaak - een stille epi demie geworden. Diabetes treft l op de 20 Nederlanders en de verwachting is dat het aantal mensen met diabetes in 2020 met 35,7% is toegenomen. Jaarlijks komen er minstens 65.000 diabetici bij. De oor zaak voor de snelle stijging is een combinatie van vergrijzing, overgewicht, ongezonde voe ding en te weinig beweging. Diabetes komt ook op steeds jongere leeftijd voor. Trof je vroeger meestal type 2 diabe tes aan bij mensen ouder dan 50 jaar, tegenwoordig zien we dat het al gewoon is geworden onder veertig- en dertig jari gen. Er zijn zelfs tieners met type 2 diabetes. Diabetes: sluipmoordenaar Gemiddeld wordt diabetes pas na 7 jaar ontdekt. Hoe langer men diabetes heeft, hoe groter de kans op complicaties als hart- en vaatziekten, nieraan doeningen, aantasting van het gezichtsvermogen, erectie stoornissen en been- en voe tamputaties. Van de mensen met diabetes overlijdt uitein delijk zo'n 70% vroegtijdig aan hart- en vaatziekten. Tip: Laat u bij twijfel testen door uw huisarts. Met één druppeltje bloed stelt de huis arts vast of u diabetes heeft. Een Nationaal Diabetes Preventie Onderzoek Waarom krijgt de ene persoon met overgewicht wel diabetes en de ander niet? Wanneer we dit weten kan wellicht de grote toename van mensen met type 2 diabetes stoppen. Daaroir starten we een groot National Diabetes Preventie Onderzoel waarin 4000 Nederlanders mil nimaal 5 jaar worden gevolgf door wetenschappers. Hiei voor, net als voor andei( onderzoeken, is veel geld nu dig. Wij hopen dat u daaraaf een jubileumbijdrage kur leveren. Help diabetes de wereld uit Het Diabetes Fonds heeft ut hulp nodig. Alleen dan kunne' we: onderzoek blijven uitvoert' om meer te leren over dia betes werken aan preventie en ge nezing van deze zeer err( stige ziekte het steeds groter worden( aantal mensen met diabetes stoppen het aantal onbekende diabt ten drastisch verminderen ledereen kan diabetes krijger daarom gaat diabetes ons alle maal aan. Een gift aan het Diabete Fonds is écht een invested in de gezondheid van uzeh' Helpt u? Diabetes moet devr reld uit! Tel. 033-46 22 055 Stationsplein 1 39, 3818 LE Amersfoort info@diabetesfonds.nl www.diabetesfonds.nl www.langzaljeleven.nl Ceef aan diabetes en geef om jezelf Giro 5766 Help Afrika om zelf een menswaardig bestaan op te bouwen. Giro 8829 in Leiden. Tel 071-5769476 ofwww.amref.nl REF FLYING DOCTORS Selfsupporting Africa

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 42