adiostilte in zaak Ganseman Watertrap in stadskantoor staat nog droog Borselenaren leveren kerstbomen in Busdienst voor senioren op Noord-Beveland Gmbfère I f jonderdag 5 januari 2006 Thuis in. Hypotheken Verzekeringen Pensioenen laadsfracties onthouden zich voorlopig van commentaar in 1 (Werkstraf voor veroorzaker fataal ongeval cl'Guld waerrelt r irasseriemenu tentoonstellingen Gesubsidieerde irbeid gaat door Middelburgse jongeren krijgen eigen jeugdcentrum in verbouwde discotheek KORTING WINTER COLLECTIE 2e ARTIKEL 10% 3e ARTIKEL 15% EXTRA KASSA KORTING Topjaar voor EHBO Goes Informatieavond nieuwe Sloelijn Impuls nog niet in Thoolse raad Medeleven edactie: 0113-315649 lyvw.pzc.nl *.mail:redactie®pzc.nl Vtbus 31,4460 AA Goes f rivertentie-exploitatie: paüoord- en Midden-Zeeland: 0113-315520; I Louws-Vlaanderen: 0114-372770; lationaal: 020-4562500. RISICOBEHEER Stationsstraat 2-4,4331 JB Middelburg, Tel. 0118-615151 editie Bevelanden-Tholen inr Willem van Dam 'ELLE - De fracties in de ge- leenteraad van Kapelle zullen jrlopig geen uitlatingen doen de jongste verwikkelingen rond wethouder P. Ganseman. De fractievoorzitters hebben be- floten minstens een week 'ra diostilte' in acht te nemen. 5 let seniorenconvent in de ge beente Kapelle heeft zich tij- ^MIDDELBURG - Een zestigjari- *e inwoner van Kieldrecht is voor het veroor zaken van een dodelijk verkeersongeval veroor deeld 240 uur werkstraf, drie manden voorwaardelijke ge- ingenisstraf en twee jaar rij- itzegging. Zijn auto werd ver- :urd verklaard. ht f Ie Belg reed 27 augustus 2004 issen Nieuw-Namen en Clinge. helpen de Belg linksaf een oprit in- gaf hij geen voorrang aan in motorrijder. De klap die werd de motorrijder uit [ieuw-Namen fataal. Daarna id de man het slachtoffer aan iijn lot overgelaten. dat laatste werd hem 'alljk genomen door officier in justitie R. Rammeloo. De of- icierhad negen maanden gevan- inisstraf en twee jaar rij ontzeg ing geëist. Door de uitspraak ran de Middelburgse rechtbank loeft de man niet naar de gevan genis. De werkstraf moet hij in Nederland verrichten. reserveer nu (0118 - 886 886) -en exemplaar van 11 de wondere huisnaamwereld van Middelburg door i Ed de Graaf iot verschijnen (eindjanuari) €29,50 daarna 35,00 I anavond vanaf 17.30 uur niet geroosterde groenten, iilapiafilet of Italiaanse groenteloempia en nieuwjaarsdessei't 1 ?i2.50of€io,oo (vegetarisch) eserveren: 0118-886 866 aan de wanden van de brasserie; Helene Briels, Zeefdrukken brasserie: Bert Frijns, Glazen schalen binnenplein: Hogeschool Sint Lucas, Antwerpen Hans Christian Andersen "a de Directiekamer: Zeeuwse schilders dens een spoedoverleg bera den over de positie van de in opspraak geraakte wethouder. Het seniorenconvent bestaat uit de burgemeester en de voorzit ters van de diverse raadsfrac ties. Tijdens dat overleg is overeenge komen dat de raadsfracties tot dat het politieonderzoek naar het incident op oudejaarsavond in het (recreatie)villapark De Oesterbaai in Wemeldinge is af gerond, geen oordeel zullen uit spreken over de politieke toe komst van de wethouder. Ganse man zou een bestuurslid van de Vereniging van Eigenaren van De Oesterbaai in het gezicht hebben gestompt. Op het gemeentehuis van Kapel le wordt gehoopt dat het politie onderzoek begin volgende week is afgerond; dinsdag 10 januari komt het seniorenconvent op nieuw bijeen. Burgemeester S. Kramer van Ka pelle verklaarde gisteren dat hij er bij het Openbaar Ministerie op heeft aangedrongen vaart te zetten achter het onderzoek naar de gebeurtenissen in De Oesterbaai. „Want het is niet goed om deze kwestie lang bo ven de markt te laten hangen." Volgens Kramer heeft de offi cier van justitie toegezegd alles in het werk te stellen om het on derzoek zo snel mogelijk af te ronden. Kramer hoopt dat uiter lijk volgende week maandag de resultaten van het onderzoek be kend zijn. Verhoord Politiewoordvoerder J. van Mou- rick betwijfelt echter dat dit lukt. Volgens Van Mourick zijn de direct betrokkenen inmid dels verhoord. Er moeten echter ook nog enkele getuigen worden gehoord. Wethouder Ganseman weer spreekt de beschuldiging. Deson danks spraken fractievoorzit ters van WD, PvdA, SGP en ChristenUnie zich eerder deze week - in een eerste reactie - uit voor een vertrek van de wethou der. Burgemeester Kramer meldde gisteren dat hij niet verwacht dat wethouder Ganseman uit eigen beweging zal opstap pen. ÜERIKZEE - Vrijwilligers- lubs en non-profit organisaties [linnen weer gebruik maken gesubsidieerde arbeids machten, f gemeente Schouwen-Duive- ld heeft voor dit jaar 450.000 'p beschikbaar, genoeg om on- 25 personen een jaar aan het werk te helpen, regeling is goed vergelijk- rmet oude bekenden als Mel- hanen of ID-banen. De ge- Ibsidieerde banen zijn dan ook "al bedoeld om werkerva- ig op te doen. door Cornelleke Blok HEINKENSZAND - In dertien dorpen in de gemeente Borsele liepen kinderen en ouders gisteren af en aan met kerstbomen. De gemeente hield haar jaarlijkse kerstbomeninzamelingsactie. Elke kerstboom leverde vijftig eurocent op. In Heinkenszand was het meteen al een grote drukte. Sommige kinderen sjouwden met kruiwagens en ande ren bonden de kerstbomen achter hun fiets of skelter. Gretig hielden ze vervolgens hun hand op bij één van de gemeentemedewerkers, die de vijftigcentmuntjes uitdeelde. Jasper de Jonge (8) kreeg wat hulp van zijn moeder. Met de auto en een karretje van opa en oma re den ze verschillende keren heen en weer om alle kerst bomen in te leveren. „We zijn twee dagen bezig ge weest en alle bekenden in het dorp langsgegaan." Sa men met zijn zus Iris (10), Marsha de Klerk (9) en Jens Voet (8) haalde Jasper 34 kerstbomen op. Het geld komt hem goed uit: „Ik spaar voor een playstation." Het recordaantal kerstbomen werd opgehaald door Jeroen en René van Eekelen (11 en 8), Rody Lamper (13) en Sharon Dees (12). Ze verzamelden honderd veertig kerstbomen. Het geld geven ze, net als vorig jaar, aan een goed doel. Rody: „Het geld gaat naar Pa kistan. Als je het geld met z'n vieren moet delen blijft er toch niet veel over. Wij hebben al zoveel en die men sen kunnen het goed gebruiken." In totaal werden in Heinkenszand bijna zevenhonderd kerstbomen verzameld. foto's Willem Mieras door Rob Paardekam WISSENKERKE - De gemeente Noord-Beveland krijgt een nieu we busdienst voor senioren. Van af maart staat een groep van on geveer twintig vrijwilligers klaar om ouderen te vervoeren. Het wordt nadrukkelijk geen buurtbus, zoals die in veel klei ne kernen in Zeeland rijdt. Die heeft vrijwel altijd een dienstre geling en rijdt vaste routes. De Eurobus op Noord-Beveland, want zo gaat hij heten, is straks op afroep beschikbaar en brengt mensen naar de plek die ze wil len. De naam Eurobus kan op twee manier worden uitgelegd. In de eerste plaats, omdat er geld uit Europese middelen beschik baar is gesteld voor het initia tief, maar ook omdat de bewo ners van Noord-Beveland straks misschien wel voor een euro met de bus mee kunnen. Wellicht wordt het zelfs gratis, maar daar is het bestuur nog niet hele maal uit. Kosten Dankzij subsidies van onder meer de provincie, de gemeente en enkele andere fondsen kon een bus van 70.000 euro worden aangeschaft, maar er zullen in de toekomst nog genoeg andere door Nadia Berkelder MIDDELBURG - De plannen voor het nieuwe jongerencen trum in Middelburg zijn rond. De verbouwing van discotheek The Nighttrain past binnen het budget. Als de gemeenteraad groen licht geeft, kan de verbou wing beginnen. Dat betekent dat het nieuwe jon gerencentrum precies tien jaar na de sluiting van Midgard in de Kuiperspoort open kan. De afge lopen tien jaar is er vooral veel gepraat over een nieuw jonge rencentrum, er zijn plannen ge maakt, die steeds weer in een la verdwenen. De gemeente kocht de voormali ge discotheek The Nighttrain bijna drie jaar geleden. Het pand staat sindsdien leeg. Het was aanvankelijk de bedoeling om het jongerencentrum te com bineren met een poppodium. Dat bleek financieel niet haal baar. Nu is gekozen voor een cul tureel centrum, waar jongeren zelf allerlei activiteiten kunnen houden. Er komen twee oefen ruimtes voor bandjes. Verder komen er een dansvloer, een podium en een ontmoetings ruimte. Jongeren kunnen les krijgen in theatertechniek, ze kunnen zelf theater maken, mee doen aan workshops, een festi val organiseren, meedoen aan jamsessies, of optreden tijdens een open podium. De werkzaamheden in het cen trum zullen voor een groot deel door jongeren zelf worden ver richt. De bouw van het jongerencen trum kost ruim twee miljoen eu ro: een dikke miljoen voor de kosten van het gebouw en nog bijna een miljoen voor de ver bouwing. Voor de jaarlijks terug komende kosten is bijna ander halve ton beschikbaar. kosten gemaakt moeten worden. Het lijkt dus onwaarschijnlijk dat het vervoer helemaal gratis wordt. „Maar het zal in elk geval om een klein bedrag gaan, want we willen absoluut geen taxiprijzen hanteren", verzekert penning meester T. Arenthals. De bus, die plaats biedt aan maximaal acht personen en ook mensen in een rolstoel kan vervoeren, wordt in maart geleverd. Kort daarna gaat hij rijden. De bus is straks op afroep be schikbaar. Hij brengt mensen als het moet ook naar plaatsen net buiten Noord-Beveland. Het is niet de bedoeling dat hij elke keer rijdt voor één persoon, daarom zal wel worden gepoogd om te bundelen. In principe kunnen mensen voor alles een beroep doen op de bus. Van een familiebezoek tot een paar uurtjes winkelen en van kerkbezoek tot een theatervoor stelling. Het is de bedoeling dat bij elke rit minimaal twee vrijwilligers meegaan. Een chauffeur en een begeleider die mensen helpt met bijvoorbeeld in- en uitstappen en onderweg een praatje met ze kan maken. Alhoewel twintig vrijwilligers volgens penningmeester Arent hals al een heel behoorlijk aan tal is, zijn nieuwe mensen heel erg welkom. Geïnteresseerden kunnen bellen naar telefoon nummer 0113-306522. (Advertentie) OP DE REEDS AFGEPRIJSDE PRIJS HOE MEER ARTIKELEN HOE MEER VOORDEEL LANGE DELFT 16 MIDDELBURG GOES - De EHBO Goes heeft het nog nooit zo druk gehad als in 2005. De zestig hulpverleners waren bij toerbeurt paraat bij 58 evenementen, zowel in Goes als elders in de provincie. De 58 evenementen waren goed voor 72 dagen hulpverlening. Volgens penningsmeester C. van der Weele van de EHBO Goes is dat een record voor de afdeling. „Een stijging van dertig procent is fors. In 2004 waren we aanwezig op 45 evenementen." Van der Weele signaleert een toename van het aantal eve nementen in Zeeland. In veel gevallen is de organisatie verplicht EHBO'ers in te huren. LEWEDORP - Spoorwegbeheerder ProRail houdt dins dagavond in Lewedorp een informatiebijeenkomst voor omwonenden van de toekomstige Sloelijn. Met de voorbereidende werkzaamheden voor de aanleg van de nieuwe goederenlijn tussen Vlissingen-Oost en het Zeeuwse hoofdspoor is eind vorig jaar begonnen tussen Lewedorp en Arnemuiden. De daadwerkelijke bouw be gint deze week, met het rooien van een aantal bomen langs de Postweg - die evenwijdig aan de A58 loopt - en het aanbrengen van zand voor de nieuwe spoorbaan. De Sloelijn die aan de westkant van de Quarlespolder komt te liggen, moet eind 2007 klaar zijn. De informatiebijeenkomst in Lewedorp, waarvoor ook de dorpsraden van Lewedorp, Nieuwdorp én Nieuw- en Sint-Joosland zijn uitgenodigd, is in het verenigingsge bouw aan de Zandkreekstraat en begint om 19.00 uur. De planning van de bouw zal onder meer uit de doeken wor den gedaan. SINT-MAARTENSDIJK - De Thoolse gemeenteraad be slist pas in de raadsvergadering van februari over het rap port Impuls Sint-Maartensdijk en Scherpenisse. Bij de presentatie van het rapport, op 17 november jl., werd aangekondigd dat het rapport in januari aan bod zou komen in de Thoolse commisse- en raadsvergadering. „Voor zo'n omvangrijk project als impuls, is een project leider nodig en die is op dit moment nog niet beschik baar", zegt wethouder F. Goossen (WD), Ook is de ge meente op dit moment nog bezig met de voorbereiding voor de plannen voor gemeenschapscentrum Haestinge in Sint-Maartensdijk en het woonzorgcomplex in Scherpe nisse. Daarnaast wil het college de nieuwe gemeenteraad de kans geven om het rapport te bespreken. „Je moet dit pro ject niet nog even in de oude raad willen regelen." Goos sen verwacht wel dat de gemeenteraad in februari met het plan zal instemmen. aanstuurt, zodat er om de paar uur water gaat stromen. We had den te maken met drie leveran ciers voor onderdelen voor de watertrap. De een dacht waar schijnlijk dat de ander het be wuste pomponderdeel zou leve ren", zegt wethouder C. Lins- sen, die de bouw van het stads kantoor heeft begeleid. Linsen durft geen datum meer te noemen waarop het water valletje in bedrijf gaat. „Er zijn me al vaker data beloofd", al dus de wethouder. De gemeente heeft al wel proef gedraaid. Daarbij kwam een lek kage van de vijver in de hoek bij het in de kelder ondergebrachte gemeente-archief aan het licht. Dat euvel is verholpen. door Frank Balkenende GOES - Het wil maar niet vlot ten met de watertrap in het nieu we Goese stadskantoor. Was eerst de aanvoer uit China van granieten delen voor de opvang- vijver vertraagd, nu is het wach ten op een onderdeel voor de pomp. Het opvallendste element van de 'rode doos' aan de M. A. de Ruyterlaan is de zogeheten 'gla zen' watertrap. Die begint op het dak, loopt dwars door het ge bouw naar beneden en eindigt in de vijver voor de ingang aan de kant van de De Ruyterlaan. Het water stroomt er voortdu rend langzaam naar beneden en is op veel plaatsen in het com plex te zien. De gemeente had de watertrap tijdens de opening van het stads kantoor eind oktober in bedrijf willen stellen, maar dat feest ging niet door omdat granieten delen van de vijver nog onder weg waren uit China. Daar had een orkaan wegen naar steen groeves verwoest, waardoor lan ge tijd geen transport mogelijk was. De inmiddels gearriveerde granieten delen zijn in de vijver aangebracht. Pomp Nu mist nog een onderdeel voor de pomp. In principe functio neert de watertrap al wel, zij het dat hij handmatig in bedrijf moet worden gesteld. „We wachten nog op een onder deel voor de pomp, die ervoor zorgt dat een klok de watertrap Vocht Linssen voorziet geen lekkages als het water straks over de gla zen etages naar beneden stroomt. Dat er nu geregeld op verschil lende etages emmers staan om van de glazen dakdelen druipen de druppels op te vangen, is vol gens hem vocht dat zich uit het verse beton zweet. De wethouder verwacht dat de watertrap, die binnen vanaf el ke etage een doorkijkje naar de centrale hal biedt, een lust voor het oog wordt. „Als de zon erop schijnt, krijg je fantastische schitteringen." Het pronkstuk moet overigens niet alleen het oog strelen, maar heeft ook een praktische en duurzame functie. Het stromen de water koelt 's zomers het ge bouw. zeeuwse almanak De hele familie uit Vlissingen zat op oudejaarsdag voor de televisie. Het journaal van acht uur meldde dat de knie operatie van koningin Bea trix goed was verlopen. Wel moest de vorstin nog een paar dagen in hel ziekenhuis blij ven. Ze zou de jaarwisseling dan ook vanuit bed moeten meemaken. De zesjarige Tho mas vond dat maar sneu voor de koningin. „Hoe kan ze dan rotjes afsteken?"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 23