bestand van Sharon is kritiek Franse treinreis loopt uit op een lange nachtmerrie PZC Cohen: Verdonk heeft koud hart Chaos en doden bij grensovergang in Gazastrook Vuilnis op straat geblust Tuüftijk... forg's gratis op CD! Kamer wil af van zendtijd voor Ikon )vjets wilden ederland latwalsen mëlische premier getroffen door ernstige hersenbloeding ïzie over gas Samenwerking bij waterbeheer Telussa in technische staf van Hoek Ibijgelegd Mijnwerkers alsnog doodverklaard Bij inlevering van een digitaal bestand/filmrol in Kodak Express fotoservice wordt alles: GRG%'iA°NPDfD foto Ibraheem Abu Mustafa/RTR ben met dezelfde eis verscheide ne overheidsgebouwen in Rafah bestormd, waaronder het kan toor van de kiescommissie. De mannen verlieten dat gebouw la ter in de ochtend. Volgens getuigen plaatsten de gewapende mannen explosie ven, mortiergranaten en lanceer- installaties bij de ingang van de grensovergang. ANP/RTR DEN HAAG - VVD en PvdA wil len de zendtijd voor kerkgenoot schappen afschaffen. Het Twee de Kamerlid Örgii (WD) zal voorstellen kerkgenootschap pen niet langer te subsidiëren om radio- en televisieprogram ma's te maken. Het Kamerlid is van plan in maart of april, als staatssecreta ris Van der Laan (Media) haar nieuwe mediabeleid presen teert, een amendement in te die nen. Volgens de mediawet kan het Commissariaat voor de Me dia een keer in de vijf jaar voor een periode van vijf jaar zend tijd toewijzen aan kerkgenoot schappen en organisaties op geestelijke grondslag. „Als ze hun levensbeschouwing willen verkondigen, dan moeten ze commercieel gaan", zegt het WD-Kamerlid. Wel kunnen de kerken als gewone omroepver- enigiging een plaats in het be stel krijgen, maar dan moeten ze gewoon leden werven, beves tigt ze. De VVD en de PvdA vin den dat overheid en belastingbe taler niet hoeven te betalen voor zendgemachtigden die bestaan dankzij een regel in de media wet, maar wel vaak al tientallen jaren uitzenden. Als er een meerderheid is voor het plan van WD en PvdA, dan zou dat het einde betekenen van bijvoorbeeld de Interkerkelijke Omroep Nederland (Ikon). ANP Palestijnse leden van de Al Aqsa Martelaren Brigades gebruiken een laadschop om de grensmuur tussen Gaza en Egypte te slopen. door Patrick Selbach en Egbert Stoel RAFAH - De grensplaats Rafah in de Gazastrook, die toegang geeft tot Egypte, en nabijgele gen delen zijn gisteren het to neel geweest van chaos. Gewapende Palestijnen, veelal verbonden aan de radicale Al Aqsa Martelaren Brigades, hiel den er huis en ramden zelfs een grensmuur met gestolen laad- schoppen. Grote groepen Pales tijnen gingen Egyptisch grensge bied in, waar duizenden Egypti sche militairen nauwelijks in staat waren de menigte te be dwingen. Er kwamen twee Egyp tische militairen om het leven. Er vielen ook zeker 27 gewon den. Meer dan honderd Pales tijnen werden gearresteerd. De enige grensovergang tussen Palestijns gebied en Egypte werd gisterochtend aanvanke lijk korte tijd gesloten door Palestijnse militanten van de Al Aqsa Martelaren Brigades. Zij legden bommen bij de grensovergang in Rafah, scho ten in de lucht en blokkeerden de enige doorgang met het buur land. De gewapende mannen eisten dat de Palestijnse politie een lei der van de groep vrijlaat, die verdacht wordt van de ontvoe ring van drie Britten vorige week. Nadat de autoriteiten had den verteld waar Ala al Hams wordt vastgehouden verlieten zij het complex. Anderen heb- door Lianne Sleutjes DEN HAAG - Minister Verdonk van Vreemdelingenzaken is een 'heethoofd met een koud hart', terwijl haar functie juist een 'koel hoofd met een warm hart' vereist. Dat zegt de Amsterdam se burgemeester Job Cohen in het weekblad Vrij Nederland dat deze week verschijnt. Cohen liet gisteravond echter weten dat hij deze typering niet voor Verdonk en haar beleid in het algemeen heeft gebruikt. Plet weekblad zou die passage in deze context daarom ook schrappen, maar heeft dat niet gedaan, aldus een woordvoer ster van Cohen. Hij heeft de woorden wel gebe zigd toen hem een paar schrij nende voorbeelden werden voor gehouden van mensen die het land moesten worden uitgezet. Cohen, oud-staatssecretaris van Vreemdelingenzaken, distanti eert zich in het artikel van de hardheid van het huidige Neder landse vreemdelingenbeleid. Die is volgens de voorganger van Verdonk niet te wijten aan de nieuwe Vreemdelingenwet die hij in 2000 als staatssecreta ris heeft ingevoerd. „Ik vind niet dat in die wet een verhar ding van het beleid zit. Wat in die wet zit, is het versnellen van procedures. Dat vervolgens op basis van die wet weer beleid wordt gevoerd, dat is wat an ders." Het ministerie van Justi tie wil niet reageren op het inter view. Er waren eerder fricties tussen Verdonk en Cohen. De VVD-mi- nister werd afgelopen zomer tij dens de onthulling van het sla vernij monument uitgejouwd en bijna onder de voet gelopen. De WD beschuldigde Cohen ervan te weinig hebben gedaan voor de veiligheid van Verdonk. GPD Advertentie i jaargang no. 4 derdag 5 januari 2006 nummer 1,25 internet: www.pzc.nl m - Ad Bloemendaal ;cterer| ^yiV - Premier Ariel I FGlron van Israël is gister- ^qid getroffen door een J ïtige hersenbloeding, sen omschreven zijn toe- ld als 'kritiek'. Vicepre- mier Ehud Olmert heeft de staatszaken overgenomen. Sharons behandelende artsen lieten gisteravond laat weten dat de premier onder verdoving is gebracht en is aangesloten op beademingsapparatuur. Gister avond nog zou een operatie wor den uitgevoerd. Het is de tweede keer binnen en kele weken dat hij is getroffen door een beroerte. De eerste maal, op 18 december, werd zijn toestand omschreven als niet ernstig. De artsen voorspelden toen dat de beroerte zich waar schijnlijk niet zou herhalen. De 77-jarige Sharon was gister avond thuis, op zijn schapen farm in het westen van de Ne- gev-woestijn, toen hij zich on wel voelde. Vergezeld van zijn beide zonen, Omri en Gilad, werd hij per helikopter naar Jeruzalem gevlogen. Volgens de Israëlische televisie was hij ge deeltelijk verlamd toen hij op een brancard het Hadassah Ein Kerem ziekenhuis werd binnen gereden. Gaatje Vandaag zou Sharon in hetzelf de ziekenhuis worden opgeno men voor een hartcatheterisatie. Via die weg zou een gaatje in het hart worden gedicht. Dat gaatje was vorige maand aan het licht gekomen tijdens uitge breide medische onderzoeken na de beroerte. Gezien Sharons toestand is het onwaarschijnlijk dat hij op korte termijn zijn werkzaamheden zal kunnen her vatten. Dat heeft vergaande gevolgen voor de Israëlische politiek. In november heeft Sharon zijn Li- koed-partij verlaten en een nieu we groepering, Kadima, ge sticht. Die partij scoort hoog in de opiniepeilingen, met 42 van de 120 parlementszetels, maar is in vergaande mate een eenmans- onderneming. Het wegvallen van Sharon zou het uiteenvallen van Kadima en een nieuwe her groepering van partijen kunnen inleiden. GPD RSCHAU - De toenmalige Ijet-Unie wilde Nederland Joveren. Tankdivisies moes- oprukken tot aan de Noord- l na een aanval met kernvva- op het toenmalige 8st-Duitsland. Kijk op iwjw.pic.nl/abonneten, bel gratis 0800 0231231 ol stuur tieie bon naar PZC. aldeling leierssen/ice Antwoordnummer 713, 4460 WB Goes 8"711688"555530" het alfabet van Zeeland nieuws precies omgekeerd te zijn. Waterschap Zeeuwse Eilanden en de gemeenten Noord-Beveland en Reimerswaal gaan onder de noemer Aqua Publica samenwerken op het gebied van waterbeheer. De drie overheden hopen dat ande- j€j O re gemeenten zich bij hen aansluiten. Paul Telussa gaat de rest van het voetbalseizoen Ed dy Mestdagh assisteren als trainer bij Hoek. De oud-trainer van Terneuzen is bij de club, die laatste staat in de hoofdklasse, de opvolger van de opgestapte JanVerdegem. B Varia: 2; Binnenland: 3; Feiten Meningen: 4; Buiten land: 5; Radio Televisie: 7; Zeeland: 9, 11, 12 en 13; Sport: 15, 16 en 17; Economie: 19, 20 en 21 blijkt uit uiterst geheime do- henten die door de Poolse re- ing openbaar zijn gemaakt, papieren komen uit het ar- ef van het Warschaupact, de 'dwenen communistische te- ihanger van het Navo-bond- iootschap. 1979 oefende de commando- f van het pact een atoomaan- j op de Navo. Alle grotere st-Duitse steden moesten in as worden gelegd, meldde de ltse televisie gisteren. GPD door Olivier van Beemen PARIJS - Een gewelddadige groep jongeren heeft tijdens nieuwjaarsnacht in de trein van Nice naar Lyon talrijke passa giers mishandeld en beroofd. Twee vrouwen werden aange rand. De politie bleek net daar voor te zijn uitgestapt. Slechts drie jongeren zijn opgepakt. De Franse politie in Nice had de groep van zo'n honderd jonge, aangeschoten feestvierders die nacht op de eerste trein naar Lyon gezet. De spoorwegen wa ren op de hoogte en stuurden drie man spoorwegpolitie en een hond mee. Drie stations verder stapten deze al uit de trein. Daar na begon voor een deel van de zeshonderd medepassagiers een drie uur durende nachtmerrie. De terreur begon om zeven uur 's ochtends, vlak na station Saint-Raphaël, tussen Cannes en Saint-Tropez. Volgens de plaatselijke gendarmerie beroof den de 'feestgangers' reizigers eerst van hun portemonnees, mo biele telefoons en i-pods. Vrouwen Vervolgens mishandelden zij passagiers en randden zij twee jonge vrouwen aan, die zij met 5KOU - Het Russische gas- rijf Gazprom en het Oek- Jise Naftogaz hebben een ak- rd bereikt over de gasprijs Oekraïne moet betalen voor 'sisch aardgas. Met het ak- rd, dat terugwerkend vanaf inuari geldt, komt een eind dc ruzie, waarbij Gazprom i gaskraan voor Oekraïne 'itdraaide. iet akkoord gaat de gasprijs r Naftogaz omhoog van 44 b naar, vooralsnog, 83 euro tiaduizend kubieke meter. Dat «Heel minder dan de 201 euro Gazprom eiste. Toch zijn 3'if de Russen tevreden. For- Jè1 verkoopt Gazprom het gas f Oekraïne namelijk niet aan igaz maar aan RosUkrEner- at betaalt er 201 euro voor. krEnergo verkoopt het vei ns aan Naftogaz voor 83 eu- GPD )ina 5 ij gastoevoer blijft L zorgenkind Europese Unie Een jubelstemming in het Amerikaanse mijnstadje T,allmansville is omgesla gen in geschokt ongeloof. Nadat familie van de mijn werkers, die in een mijn werden vermist, hoorden dat twaalf van de dertien kompels de ramp hadden overleefd, bleek het de dood bedreigden indien zij iets zouden zeggen. Ten slotte moest ook de trein eraan gelo ven: deuren werden gesloopt, gordijnen stukgetrokken en een eerste-klassewagon, waarin de meeste raddraaiers zaten, onder gekotst. Twee stations later kwam twin tig man gendarmerie aan boord. De rust keerde terug, maar de meeste jongeren konden ontko men of werden met rust gelaten. De gendarmes arresteerden slechts drie van hen. Toen de reis verder ging in de richting van Marseille ging het wéér mis: drie keer trokken de jongeren aan de noodrem. Zij wisten te ontkomen vlak voor het cen traal station van Marseille. Sinds gisteren komt steeds meer nieuws naar buiten over het dra ma. Tot nu toe durfden slechts drie slachtoffers aangifte te doen, waardoor de politie nog weinig informatie kon verzame len over de daders. Wel is be kend dat de meesten uit de om geving van Marseille en Avig non komen. Ook de Franse spoorwegen doen aangifte. Zowel president Chirac als mi nister Sarkozy van Binnenland se Zaken vroeg zich gisteren af waarom de spoorwegpolitie de trein heeft verlaten, terwijl be kend was dat er potentiële on ruststokers aan boord waren. Chirac zei dat de schuldigen op gespoord en bestraft zullen wor den. GPD (posObankrekBningnummer O Noteert u mij voor een proefabonnement van 5 weken voor 14,95 Ik geef daarbij éénmalig toestemming voor automatische incasso van dit bedrag van mijn rekeningnummer. Ik heb de laatste zes maanden geen proefabonnement gehad. Noteert u mij voor een vast abonnement. De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen: O per maand met automatische incasso (C 20.551'. O per kwartaal met automatische incasso IC 59,75)*. O per iaat met automatische incasso 229,20)'. met gratis PZC-paraplu Nieuwe schadeclaims dreigen voor Aegon MIDDELBURG - Een splinter nieuwe vuilniswagen is gister morgen licht beschadigd ge raakt bij een brandje. De brand ontstond toen een ondergrondse afvalcontainer in de Keeten straat in Middelburg werd ge leegd in de wagen. Waarschijnlijk heeft het afval in de container liggen broeien. Bij het storten kwam er zuurstof bij, waarna er brand ontstond. Om de brand te blussen, moest de wagen op straat worden ge leegd. De lak van de auto raakte beschadigd. foto Roland de Jong

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 1