Raad Kapelle is Ganseman beu Nieuwdorp tegen nieuw bedrijventerrein VOORSPRONG VOOR ICT'ers! IND roept Iraanse hongerstaker op actie op te geven Felle brand verwoest woning bij Kruiningen JU——"■"1 SPtHJNVPHOTO Meerderheid vindt positie van wethouder onhoudbaar na zoveelste incident9 zeeuwse almanak Supermachten Auto's beschadigd door kabel Boete voor uitdelen klap Oplossing voor VV Wemeldinge .Gevaarlijke teek rukt verder op VERGROTINGEN voensdag 4 januari 2006 editie Bevelanden-Tholen door Nadia Berkelder MIDDELBURG - De Immigra tie- en Naturalisatiedienst (IND) probeert hongerstaker Me- hdi Hooshyar ervan te overtui gen dat hij zijn actie moet opge ven. Gisteren is een zogenoemd calamiteitenteam bij hem op be zoek geweest. „Ze hebben gevraagd of hij naar een asielzoekerscentrum wil ko men, omdat hij daar beter ver zorgd kan worden", zegt vriend Raiza Torabi. „Ze zeiden dat hij moest stoppen of mee moest ko men naar het asielzoekerscen trum. Ze zeiden dat ze dan een oplossing zouden zien. Dan zou den ze zijn dossier kunnen bekij ken. Er is verteld dat het lang duurt om het dossier te bekijken en dat Mehdi moet zorgen dat zijn organen niet kapot gaan." Volgens Torabi heeft Hooshyar het aanbod afgewezen. De IND stuurt vaker dergelijke teams naar hongerstakers. „Er wordt duidelijk gemaakt dat een hongerstaking niet het juis te middel is om een doel te berei ken", zegt woordvoerder M. Bruinsma van het ministerie van Justitie. „Ons beleid is dui delijk: een hongerstaking leidt niet tot een verblijfsvergunning. Bovendien kan het team vragen beantwoorden, de asielzoeker krijgt een aanspreekpunt dicht bij. In het verleden is gebleken dat de inzet van zo'n team effect heeft." Volgens Bruinsma is het niet de belangrijkste taak van het team om Hooshyar ervan te overtui gen dat hij zijn actie moet opge ven. Marjon Kavousi, wier man twee jaar geleden exact hetzelfde deed als Hooshyar, spreekt dat tegen. „Ze zullen zeker probe ren om hem om te praten." Haar echtgenoot, die ook Mehdi heet, ook afkomstig is uit Iran, ook in hongerstaking ging en ook zijn mond dichtnaaide, beëindigde zijn actie na 44 dagen. Uiteinde lijk mocht hij in Nederland blij ven. Burgemeester A. van Dok- van Weele heeft maandag contact op genomen met de IND. „Ik wilde de brief van de gemeenteraad onder de aandacht brengen van de minister. En ik wilde advies over de situatie van meneer Hooshyar." Schrijnend Van Dok wil niet zeggen of ze verder nog actie onderneemt. „Ik wil wel praten over wat ik heb gedaan, niet over wat ik ga doen. Misschien kom ik naar buiten toe wat onderkoeld over, maar ik heb geen zin om de per soonlijke actie van meneer Hoos hyar te vermengen met geruis er omheen. Ik hoop alleen dat het beroep van de gemeenteraad om hem als schrijnend geval te be schouwen gehoor vindt." Hooshyar naaide ruim vijf we ken geleden zijn mond en oren dicht uit protest tegen zijn nade rende uitzetting, pagina 13 hongerstaker is niet suïcidaal Om de uren tot het nieuwe jaar in gezelligheid af te tel len, waren die twee Thoolse zussen met hun aanhang bij elkaar gekomen. De tijd werd doorgebracht met de traditio nele oliebollen en andere hap jes en drankjes. Ook een spel letje verhoogde de sfeer. Toch trad daarbij een smake lijk misverstand op. Een van de zussen - die maar met één oor kan horen - kreeg de vraag: 'Welke twee super machten waren betrokken bij de Koude Oorlog?' Ze ant woordde zonder aarzeling: Cl000 en Albert Heijn!" De drie anderen verslikten zich daarop in de nootjes van die supermacht die op de kleintjes let. ledactie: 0113-315649 i/ww. pzc.nl -mail:redactie@ pzc.nl iostbus31, 4460 AA Goes dvertentie-exploitatie: loord- en Midden-Zeeland: 0113-315520; 'eeuws-Vlaanderen: 0114-372770; Jationaal: 020-4562500. GOES - Bij het uitrijden van de noordelijke tunnelbuis van de Vlaketunnel op de autosnelweg A58, in de richting van Vlissingen, raakten gisterochtend twaalf auto's be schadigd. Er was een koperen hoogfrequentiekabel geknapt en in stukken naar beneden gekomen. Deze lagen verspreid op de weg, voornamelijk op de inhaalstrook. De automobilisten waren over de stukken gereden en alle voertuigen raakten aan de voorzijde beschadigd. Automobilisten die schade hebben opgelopen, kunnen dit melden aan Rijkswaterstaat, telefoonnummer 0113- 247500. Door Rijkswaterstaat wordt een onderzoek inge steld naar de oorzaak van de geknapte hoogfrequentieka bel. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter N. van Spronssen heeft gisteren een 32-jarige inwoner van Din- teloord voor het uitdelen van een klap veroordeeld tot 150 euro boete. De vei'dachte werd 19 december 2004 in 's-Heerenhoek ge plaagd door een groep jongeren. Toen er een ruitje van zijn zaak werd ingeschopt, rende een van de jongens weg. De man ging hem achterna en gaf de jongen een klap in zijn gezicht. Het slachtoffer ontkende het ruitje te hebben ingetrapt, maar de verdachte was zeker van zijn zaak. „Hij was de enige die wegliep." De politierechter kon zich de irritatie bij de Brabander wel voorstellen. „Maar u mag geen eigen rechter spelen", zei ze. WEMELDINGE - De gemeente Kapelle steekt voetbalver eniging Wemeldinge financieel de helpende hand toe. De nieuwbouw van de kleedaccommodaties viel duurder uit dan gepland, onder meer omdat het werk veel later kon beginnen. Ook het dak van de kantine moest onverwacht worden vernieuwd. De kosten overschreden daardoor de eerder vastgestelde 170.000 euro. Met W Wemeldinge is inmiddels door wethouder J. Her- selman (WD, sport) een akkoord bereikt dit bedrag te verhogen tot 230.000 euro. De gemeente neemt daarvan zoals gebruikelijk zestig procent voor haar x-ekening en de rest wordt verrekend in de huurprijs voor de club. Res teert nog een som geld van 20.000 euro dat de vereniging zelf moet opbrengen. De penningmeester van de voetbalvereniging, A. van der Linden, spreekt van een 'prima regeling' die overigens dinsdag nog officieel moet worden goedgekeurd door het college van burgemeester en wethouders. Wethouder Her- selman verwacht dat dit geen probleem is. De nieuwe kleedgebouwen zijn sinds half oktober in gebruik. INT-PHILIPSLAND - De teek ermacentor reticulatus, die on- axxgs werd ontdekt bij koeien in e weilanden bij Sint-Philips- and rukt verder op. iierenarts S. Jansen van ierenkliniek Steenbergen trof le teek, die normaal niet in Ne- lerland voorkomt, afgelopen veek aan bij honden in )ud-Vossemeer en Sint-Anna- and. iansen kreeg afgelopen week ;es teken binnen. Bij vier daar- 'an ging het om de dermacentor eticulatus„Het zijn geen grote lantallen, maar in deze tijd van iet jaar sta ik er toch echt van e kijken." 'eken zijn normaal alleen van ;pxil tot oktober actief. „Deze eek hecht zich lang op de vacht ■n zit er waarschijnlijk al sinds le zomer." Jansen verwacht nog neer meldingen te krijgen. Inderzoek liet de ontdekking van de der- nacentor-teek in Sint-Philips- and is bewezen dat de teek zich lermanent gevestigd heeft in Ne- lerland. )e faculteit Diergeneeskunde 'an de Universiteit Utrecht ver- icht momenteel onderzoek. „De eek kan drager zijn van ver- chillende infectieziekten bij die- en, maar ook bij mensen. We nderzoeken welke infecties de eek precies veroorzaakt", aldus Jongejan, die het onderzoek ?idt. duidelijk is wel dat de teek de 'loedparasiet babesia canis met ich mee kan dragen, die bij hon den de bloedziekte babesiose eroorzaakt. )eze ziekte, die overigens wel oed te behandelen is, kan dode- jk zijn. a Zeeland is babesiose tot nu ie nog niet voorgekomen. Jon- ejan: „Mensen kunnen honden eter niet los laten lopen in na- aurgebieden en verwilderde 'eilanden." ■ij mensen kan de teek, behalve e ziekte van Lyme, ook andere ifectieziekten veroorzaken. We zijn het nog aan het onder deken, dus ik kan daar nog een duidelijke uitspraken over oen", aldus Jongejan. Ij verwacht dat de resultaten an het onderzoek vóór het voor- iar bekend zijn. Toen de brandweer arriveerde, stond het pand al in lichterlaaie. foto Willem Mieras door Frank Balkenende KRUININGEN - Een felle brand heeft in de nacht van maandag op dinsdag een leegstaande woning aan de Groeneweg in het buitengebied bij Kruiningen volle dig verwoest. De brandweer wist wel de belendende bedrijfspanden te redden. De schade bedraagt zeker enkele tonnen. Over de oorzaak van de brand is nog niets bekend. De politie, die een onderzode instelt, sluit brandstichting niet uit, maar ook kortsluiting kan de boosdoener zijn ge weest. In het onbewoonde huis waren nog nutsvoorzieningen aangesloten, waai'onder elektriciteit en gas. Veilig heidshalve sloot energiebedrijf Delta de voorzieningen dinsdagmorgen in de straat af. Eén van de twee eigenaren ver telde dat de woning, de voormalige veest allen en de grond binnenkort zou worden verkocht. Hij wilde nog niet gissen naar een mogelijke oorzaak. De melding bereikte de brandweer kort voor drie uur. Ploegen van de korpsen Kruiningen en Krabbendijke van de Rei- merswaalse brandweer en een blusauto uit Kapelle rukten uit, omdat sprake was van een grote brand. Toen ze arriveer den, stond de woning volledig in lichter laaie. Probleem bij de brandbestrijding was dat water over een afstand van driehon derd meter moest worden aangevoerd. Daax'door duurde het even voordat de blusploegen hun waterstralen op het vuur konden richten. Het woonhuis stort te al vrij snel in, maar de blusploeg van Kruiningen wist te voox'komen dat de brand oversloeg naar de loods die ander halve meter achter de woning staat. Rond half vijf had de brandweer het vuur onder controle. Een deel van de der tig brandweerlieden bluste nog enkele uren na. Rond negen uur kon de laatste ploeg iunxkken.' Voor het eerst werd ook de nieuwe cate- xïng-aanhanger van de brandweerkoip- sen Reimerswaal en Kapelle ingezet, die door brandweermensen uit Krabbendij ke is ingex-icht. Bij grotere incidenten reist de aanhanger mee om de manschap pen van koffie, frisdrank, koeken en broodjes te voorzien. Dat was tijdens de brand in Kruiningen geen overbodige luxe. Met het kwik on der nul was het bitterkoud voor de blus ploegen. door Harmen van der Werf NIEUWDORP - De aanleg van het bedrijventerrein Sloepoort vlakbij 's-Heerenhoek en Nieuw dorp is nergens voor nodig en geeft alleen maar meer overlast voor de omliggende dorpen. De dorpsraad Nieuwdorp vindt dat het project moet worden ge schrapt. Sloepoox-t was bedoeld als een bedrijventex-rein voor lokaal ge- xïchte bedx-ijven, voor bedrijven die niet in het haven- en indus triegebied Vhssingen-Oost thuis horen. Dat idee is verlaten, stelt de dorpsraad Nieuwdorp op ba sis van het voorontwerp-bestem mingsplan dat voor Sloepoort is gemaakt. Sloepoort mag ruimte gaan bieden aan havengebon den bedrijvigheid, transport- en distributiebedrijven, lichte pro ductiebedrijven en groothandel- firma's. De dorpsraad Nieuwdorp trekt daaruit de conclusie dat Sloe poort een 'ongewenste uitbrei ding' van het Sloegebied wordt. De bewonersorganisatie vindt het in dit kader veelzeggend dat havenschap Zeeland Seaports ook de beheerder van Sloepoort wordt. Sloepoort is niet alleen onge wenst, zo oordeelt de dorpsraad Nieuwdox-p, maar ook onnodig. In het Sloegebied is nog ruimte over en er zijn ook activiteiten welkom die helemaal niets met industrie of havens te maken hebben. Zo komt er het oplei dingscentrum van de politie in Zeeland. De dorpsraad Nieuwdorp staat niet alleen in deze kritiek. De provinciale commissie omge vingsbeleid (pco) deelt die. De pco heeft zich ook afgevraagd waarom de in Sloepoort gedach te bedrijven niet in het Sloege bied kunnen komen. En als dat onmogelijk is, zijn er altijd nog lokale bedrijventerreinen aan de randen van Middelburg en Goes. Voordeel Als Sloepoort ver-valt, heeft dat een groot voordeel, denkt de be wonersorganisatie van Nieuw dorp. Er komt meer ruimte voor het toekomstige knooppunt Sloe- weg-tunnelweg, waardoor de kruising lager kan komen te lig gen. Met als gunstig effect: min der geluidhinder in omliggende dorpen. Mocht de gemeente Borsele het bedrijventerrein toch willen doorzetten, dan wil de dorps raad Nieuwdorp maatregelen om de ovexiast te beperken. Zo mogen er geen geluidsproduce- rende activiteiten in de avond plaatsvinden, wat in de huidige opzet wel is toegestaan tot elf uur. Volgens de bewonersorgani satie is er ook onvoldoende reke ning gehouden met lichthinder en zij vindt dat de mogelijkheid moet worden geschrapt om een ontsierende reclamezuil neer te zetten. Ontsluiting Het steekt de dorpsraad verder dat Nieuwdorp alleen de lasten van Sloepoort dreigt te kiijgen en niet de lusten, omdat de ont sluiting aan de kant van 's-Hee renhoek ligt. Vanuit Nieuwdorp wordt het terrein slecht bereik baar. Als Sloepoort er toch komt, moet er dan ook een goe de ontsluiting komen voor fiet sers uit Nieuwdorp. De dorps raad denkt aan een fietstunnel onder de Sloeweg richting Sloe poort. loor Willem van Dam CAPELLE - Een meerderheid n de gemeenteraad van Kapelle dat wethouder P. Ganse- nan de eer aan zichzelf moet (ouden. n Voordvoerders van de WD, >GP, PvdA en ChristenUnie me ien dat de positie van de wet- ïouder vrijwel onhoudbaar is ge worden. Ganseman hoeft ook xiet meer te rekenen op de on- /ooiwaardelijke steun van de van zijn eigen artij: Gemeentebelang. Jirecte aanleiding vórmt de re- ente aangifte van mishande- ing tegen de wethouder. Ganse- nan zou op oudejaarsavond een estuurslid van de Vereniging an Eigenaren in het Villapark e Oestex-baai in Wemeldinge in iet gezicht hebben gestompt, pe wethouder ontkent de aantij ging. Volgens Ganseman is de iangifte een bewuste poging om xemin diskrediet te brengen, loewel nog niet is vastgesteld )f de beschuldiging aan het Ëdres van de wethouder terecht f s, meent een aantal fractievoor- :itters in de gemeenteraad van Eapelle dat Ganseman zich ern stig op zijn positie moet bera den. Ganseman is al diverse ma- en in opspraak geraakt. De frac- j ievoorzitters van de WD, SGP, E^vdA en ChristenUnie huldigen iet standpunt dat het optreden i ran Ganseman slecht is voor de Beeldvorming van Kapelle. Die "her fracties vormen samen een nipte) meerderheid in de i-aad. ^Jiterst negatief TVD-fractievoorzitter G. van Jool: „Iemand is onschuldig tot £iet tegendeel bewezen is. Maar Ganseman roept voortdurend een beeld op dat uiterst ne gatief is voor zichzelf en voor de gemeente Kapelle. Dit kan niet stilletjes wox'den afge daan." SGP-fractievoorzitter L. Kos ten: „Die man leert het nooit. Hij is ongeschikt voor een pu bliek ambt. De kiezei-s moeten hem straks duidelijk maken dat zijn x-ol is uitgespeeld." Raadslid H. van Oostende (Chi-istenUnie): „Het is het zo veelste incident rond deze wet houder. Dit doet de deur dicht. Hij is inmiddels zo beschadigd geraakt dat hij beter kan opstap pen. Ik heb geen enkel vertrou wen meer in hem." Niet fraai PvdA-fractievoorzitter R. Lam- beck liet gisteren een soortgelij ke reactie horen. „Dit incident bevestigt het beeld dat van Gan seman bestaat. En dat beeld is niet fraai. Zo iemand hoort niet in een gemeentebestuur thuis." Lambeck kondigde aan dat hij zal aandringen op een spoedbij- eenkomst van het seniorencon vent (bestuursoverleg van de burgemeester en de fractievoor- zitters). In december werd tegen de wet houder (van onder meer x-ecrea- tie en ruimtelijke ordening) een motie van afkeuring ingediend wegens vermeende belangenver strengeling in de vastgoed branche. Die motie werd toen slechts ondersteund door PvdA, SGP en ChristenUnie en haalde het dus niet. Fx'actievoorzitter C. Vleugel van Gansemans eigen partij, Ge meentebelang, stemde toen blan co. Ook nu, zegt Vleugel, hoeft de wethouder rxiet op zijn on- voox'waardelijke steun te reke nen. Daarbij speelt ook een con flict binnen Gemeentebelang een rol. Vleugel stelt zich bij de komende raadsverkiezingen niet meer beschikbaar, omdat Ganseman afspraken geschon den zou hebben over de wethou- dei-skandidatuur voor de volgen de raadsperiode. CDA-fractievoorzitter P. C. Re- mijnse onthield zich van com mentaar op het nieuwste inci dent. „Ik wil eerst de uitkomst van het politieonderzoek af wachten." Wethouder Ganseman deed er gistex-en het het zwijgen toe. „Stemmingmakerij", luidde zijn enige x-eactie. (Advertentie) Kijk i» 'CT-a'rière "e PZC aanbod van vacatures in jouw regio. E" zoek snel e" gericht naar een vacaturesite leuke (vaste, baan op |obTrack.nl. De grootste PZC I OJobTrack.nl 't Betere werk! GRATIS tweg 15 x 21cm kleur- vergrotingen van uw mooiste foto's. Bij ontwikkelen en afdrukken van uw volle rolletje of digitale opdracht van tenminste 20 afdrukken nu

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 27