Ziekenhuis Hulst moet versterkt PZC Q Ongelukkige nieuwjaarsduik Crosshead komt voor één keer terug op de bühne Verkeerde bank Feest in Arnemuiden bevalt goed PvdA-lijsttrekker Weemaes: Rijverbod voor truckchauffeur maandag 2 januari 2006 z 12' door Piet Kleemans BURGH-HAAMSTEDE - Eigen lijk hadden ze al afscheid van het publiek genomen, maar voor muziekspektakel Aemstie Alive komt de Schouwse formatie Crosshead and the Southside Horns nog één keer bij elkaar. Plaats van handeling is sportcen trum Westerschouwen op zater dag 14 januari. Januari 2004 bracht voor de fans van Crosshead - en dat wa ren er na elf jaar onverdroten swingen aardig wat - slecht nieuws. De Schouwse band stop te ermee. Er kwam nog een af- scheidsoptreden in jongerencen trum Big S, maar daarna ging de stekker er definitief uit. De organisatoren van Aemstie Ali ve konden de muzikanten echter overhalen nog één keer het po dium te bestormen en het pu bliek te vergasten op dampende rock, soulvolle blues en gevoeli ge ballads. „Na 23 maanden pre cies gaat het op 14 januari 2006 toch gebeuren", zegt Crosshead-voorman Kees de Feijter. „Op een groot podium met hopelijk al onze oude fans heel dichtbij. We zullen ze no dig hebben om weer dat oude ge voel te kunnen oppakken. We hopen dat ze lekker dichtbij ko men staan, weer zullen meezin gen en weer zullen dansen. We zijn hard aan her repeteren om al die nummers weer tot leven te brengen en dat gaat steeds be ter." Crosshead fungeert zaterdag 14 januari als voorprogramma GOES - Nadat hij de ruit van een voordeur had vernield, is een 21-jarige man uit Goes za terdagnacht aangehouden in de woning. Bij aankomst van de po litie lag hij op de bank in de woonkamer. Hij had de ruit in- geschopt omdat hij de woning niet in kon, maar bleek in de ver keerde straat te zijn. De man had de nodige alcohol gebruikt. voor de Bon Jovi Cover Band en] die gaat onder meer hits als 'Li-' vin' on a prayer en 'You give Lo ve a bad name' vertolken. Dat is de Oostenrijkse heren wel toe vertrouwd. Wie de ogen sluit hóórt Bon Jovi, bezweren zij. Het middagprogramma van Aemstie Alive gaat om 14.00 uur van start met een discoshow gepresenteerd door Rilana van Kinderpartyservice Knorretje.- Halverwege de middag wordt de show onderbroken voor een op treden van Chipz, een topact van Nederlandse bodem. ARNEMUIDEN - Het doel is be reikt, zegt Stephan de Meul- meester uit Arnemuiden. „We wilden jongeren uit Arnemui den een goed alternatief geven zodat ze met oudjaar niet buiten hoeven te staan en ook nog eens een leuk feest hebben. Het is ge gaan zoals we wilden. De mu ziek is niet één keer uitgevallen en de reacties van de bezoekers zijn superpositief." Voor het eerst hebben jongeren uit Arnemuiden zelf een oudejaarsfeest gehouden. Ze kre gen hulp en subsidie van de ge meente Middelburg. De oude' gymzaal in het dorp werd omge-' toverd tot een discotheek, com-, pleet met een professionele lich tinstallatie, een bar, een podium voor de dj's en een rookmachi ne. Er waren een paar afspra ken gemaakt met de gemeente en de politie. De politie zou niet binnenkomen. Drugs, wapens, vuurwerk en glaswerk evenmin. De jongens moesten er zelf op toezien dat alles netjes verliep. Burgemeester Schouwenaar is zeer te spreken over de manier waarop de jongeren het feest hebben geregeld. „Wat mij be treft, is het voor herhaling vat baar." door Harold de Puysseleijr HULST - De ziekenhuisfunctie in Oost-Zeeuws-Vlaanderen moet de komende jaren ver sterkt worden. Dat is volgens de PvdA Hulst noodzakelijk om de leefbaarheid in die gemeente op peil te houden. De sociaal-democraten verkon digen daarom in hun actie programma voor de gemeente raadsverkiezingen van maart, dat zij zich de komende jaren hard willen maken voor een zie kenhuisvoorziening in Hulst die gelijksoortig is aan die in de ge meente Sluis. Het verschil tus sen de locatie Liduina in Hulst en de locatie Antonius in Oost burg is, dat mensen in die laat ste plaats ook terecht kunnen voor opnamen. In Hulst is er alleen poliklini sche zorg. Daarnaast is in Oost burg een private oogkliniek ge vestigd. Volgens lijsttrekker P. Weemaes van de Hulster PvdA is het zin vol om na te denken over uitbrei ding van de verpleegkundige functies in de polikliniek in Pluist en zou een aantal specia- ZAAMSLAG - Een 39-jarige vrachtwagenbestuurder uit de gemeente Terneuzen is in de nacht van vrijdag op zaterdag in de Axelsestraat in Zaamslag betrapt op dronken rijden. Hij had meer dan twee keer de toegestane hoeveelheid alcohol gedronken. De man kreeg een boete en een rijverbod van vier uur. listen zich nadrukkelijk vanuit die locatie moeten gaan manifes teren. „Denk daarbij bijvoor beeld aan een sportspecialist", zegt Weemaes. In zijn functie als wethouder Ge zondheidszorg van de gemeente Pluist voerde hij onlangs samen met zijn twee Zeeuws-Vlaamse collega-wethouders een gesprek over de toekomst van de gezond heidszorg in Zeeland met de voorzitters van de Raden van Be stuur van het Oosterscheldezie- kenhuis en het ziekenhuis Wal cheren. Weemaes vreest dat de voorgeno men fusie tussen die twee zie kenhuizen de opmaat is voor ver dere concentratie van de gezond heidszorg in de provincie. „Ie dereen holt er op dit moment zo hard mogelijk achteraan dat er binnen tien jaar, misschien zelfs al over vijf tot zeven jaar, nog maar één ziekenhuis in Zeeland is. Het Oosterscheldeziekenhuis en het ziekenhuis Walcheren ver liezen jaarlijks klandizie. De be volking groeit niet en mensen uit die regio's trekken voor de gezondheidszorg Zuid-Holland en Brabant in. Dat probleem mag niet worden opgelost ten koste van de zorg in onze regio", aldus Weemaes. „Zeeland zou zich een keer moe ten afvragen of we net zo goed bezig zijn met de leefbaarheid in de provincie als we bezig zijn met verdere concentratie van de gezondheidszorg. Het zou een gi gantische ramp betekenen als mensen uit Zeeuws-Vlaanderen twee keer door de Westerschel- detunnel moeten voor een zie kenhuisbezoek. Ziekenhuis Zeeuws-Vlaanderen heeft een uitstekende samenwerking opge zet met Belgische ziekenhuizen en daar kunnen wij nog jaren te recht." door Gino van den Broecke RETRANCHEMENT - Een slip partij op de Kanaalweg in Re- tranchement tijdens de nieuw jaarsnacht leverde drie jonge ren een nat pak op, toen de au to van de weg raakte en in het uitwateringskanaal verdween. De jongeren bleven ongedeerd en kwamen met de schrik vrij. De drie jongeren waren tijdens de nieuwjaarsnacht uit ge weest in de Cadzandse disco theek Joy en keerden rond zes uur huiswaarts. Een glad weg dek verraste de 20-jarige be stuurder J. de Bakker uit Oost burg. In een flauwe bocht ver loor hij de macht over het stuur waardoor de auto slipte en achterstevoren van de dijk afgleed. Alle inzittenden konden nog uit de auto wegkomen en za gen het voertuig vervolgens in het koude water van het uitwa teringskanaal van Retranche- ment naar Cadzand-Bad ver dwijnen. „Het was behoorlijk schrikken maar we zijn er gelukkig alle maal zonder kleerscheuren uit gekomen, dat is het allerbe langrijkste. Mijn auto kan ik wel afschrijven denk ik, maar dat is van later zorg", reageer de De Bakker op het onfortuin lijke ongeval. De brandweer en een takelbe- drijf haalden net na het mid daguur de auto boven water en takelden hem op het droge, waar tientallen kijkers en ook de geschrokken bestuurder het tafereel gadesloegen. De poli tie verklaarde, dat het eenzijdi ge ongeval zeker niet het ge volg was van te hard rijden en dat er ook geen alcohol in het spel was. Het was puur te wij ten aan bevriezing van het weg dek. De gladheid veroorzaakte nog twee eenzijdige ongeval len, die eindigden in het water. Een 56-jarige automobilist uit Oostburg begon zaterdagoch tend rond zeven uur te slippen op de Savoyaardsweg in Hoek. Hij kwam in de sloot terecht en zijn auto raakte lichtbescha- digd. Op de Noor wegen weg in Ter- neuzen botste een 20-jarige au tomobilist uit de gemeente Ter- neuzen gisterochtend om kwart voor elf met zijn auto te gen een lantaarnpaal en eindig de vervolgens in de sloot. Hij kwam uit de richting van het centrum en raakte vermoede lijk in een slip, waardoor hij de controle over zijn voertuig ver loor. De auto werd totaal ver nield. Na de slippartij wordt de auto uit het kanaal bij Retranchement getakeld. foto Peter Nicolai NIERSTICHTING Ze kennen elkaar door en door. Toch weten ze iets niet van elkaar. NIERDONOR JA/NEE weetuhetalvanelkaar.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 36