PZC Rustige dienst voor brandweer P&P Vuurwerkresten snel van de straat af Permanent veer Perkpolder is nog niet uit beeld VERBOUWINGS UITVERKOOP GEIJTENBEEK EUROMOVElfc?® Nauwelijks incidenten bij jaarwisseling Jeugdcircus eindelijk op nieuwe stek Ossenisse neemt met dorpsbudget trappen op de dijk onder handen Beeld gestolen van Herengracht Parkeren in Terneuzen kost geld Wildplasser deelt klappen uit -70% PEK AR Partners vanaf vandaan DIS THAT MEUBELEN, GIFTS WOONACCESSOIRES 40 KORTING Markt 73 - Middelburg zeeuwse almanak Feestdag Redactie: 0113-315649 www.pzc.nl E-mail:redactie@ pzc.nl Postbus 31, 4460 AA Goes Advertentie-exploitatie: Noord-en Midden-Zeeland: 0113-315520; Zeeuws-Vlaanderen: 0114-372770; Nationaal: 020-4562500. maandag 2 januari 2006 EUROPEAN MOVER PARTNERSHIP WWW.VERHUIS.INFO editie Zeeuws-Vlaanderen door Harold de Puysseleijr TERNEUZEN - De jaarwisse ling is in Zeeuws-Vlaanderen, net als in de rest van het land, betrekkelijk rustig verlopen. Er deden zich geen ernstige onge vallen met vuurwerk voor en ook in het uitgaansleven vonden geen noemenswaardige inciden ten plaats. Rond 1.45 uur werd in de Grote Bagijnestraat in Hulst een prul lenbak opgeblazen met vuur werk. liet deksel vloog eraf en belandde op de voorruit van een geparkeerde auto. Het voertuig Hep schade op aan de ruit, een koplamp en een buitenspiegel. Bij een woning aan de Dorps straat in Schoondijke vloog per ongeluk een vuurpijl naar bin nen. Een spiegel, kleding, gordij nen en de vloer raakten bescha- digd. Van enig vandalisme was spra ke in Terneuzen en Hoek. Aan de Leeuwenlaan in Terneuzen ging een ruit van de voormalige muziekschool aan diggelen. On bekenden probeerden dat ook bij andere panden, door knal vuurwerk op de ramen vast te plakken, maar dat lukte niet. In Hoek werden bushokjes met vuurwerk vernield. Aan de Noordstraat in die plaats moest de politie rond 5.00 uur een sta pel brandend hout van de weg halen. Een 30-jarige man uit Axel en een 31-jarige man uit Leidschendam begonnen het nieuwe jaar minder vredelie- HULST - Na jarenlang gesteg gel met de gemeente Hulst heeft jeugdcircus Reinardi nu einde lijk een vast nieuw onderdak. Vanaf woensdag 11 januari wordt er gerepeteerd in de gym zaal van de Praktijkschool in Hulst. De materialen kunnen ge makkelijk worden geplaatst, want die staan in de nieuwe aan bouw naast de gymzaal. „Dan zijn we eindelijk af van het gesleur met materialen in en uit de container bij de gymzaal in Sint Jansteen. Dit zorgde voor heel wat ergernis bij de lei ding, maar dat kunnen we nu snel vergeten", aldus Jacqueline Blommaert. Na de zomervakantie werd het bestuur van het jeugdcircus uit genodigd door K. Kerckaert, di recteur van de Praktijkschool HulstEr werden meteen afspra ken gemaakt en met de bouw van de opslagruimte is na de herfstvakantie begonnen. De werkzaamheden verliepen voor spoedig en de werkgroep van het circus kon het lokaal in de laatste week van december schil deren. De vloerbedekking is ge legd, de schappen om circusbe nodigdheden op te bergen han gen aan de muur en het materi aal is door de vrijwilligers van de werkgroep overgebracht van Sint Jansteen naar Hulst. Reinardi viert dit jaar het veer tigjarig bestaan. Op de oprich tingsdatum, zaterdag 1 april, is er in café De Ster in Hulst een receptie, waarvoor alle leden en oud-leden zijn uitgenodigd. Het feestelijke jubileum wordt tij dens de Pinksterdagen gevierd in zusterstad Michel stadt en tweede kerstdag geeft het jeugd circus een jubileumuitvoering in Den Dullaert. vend. Ze kregen allebei een be keuring omdat ze met elkaar aan het vechten waren in de Nieuwstraat in Terneuzen. De brandweerkorpsen in Zeeuws-Vlaanderen hadden in tegenstelling tot hun collega's el ders in de provincie een rustige dienst. De brandweer in de ge meente Hulst hoefde volgens commandant J. Rijk in de nacht van zaterdag op zondag hele maal niet in actie te komen. Het korps in de Kanaalzone had vol gens plaatsvervangend comman dant C. Overdulve 'betrekkelijk weinig' om handen. „Alleen wat containerbrandjes en brandjes in vuilnisbakken als gevolg van de vreugdevuren", meldde hij gisteren. Brandweerlieden moes ten daarvoor uitrukken in Sas van Gent, Koewacht, Philippine en Terneuzen. Bij de meldkamer van de politie in Middelburg kwamen ver spreid over de provincie 48 mel dingen van overlast binnen, voornamelijk als gevolg van het afsteken van vuurwerk. De poli tie verrichtte in totaal elf arres taties in Souburg, Arnemuiden en Goes. In die laatste plaats hielden agenten iemand aan die een vuurpijl afstak in de rich ting van toeschouwers. Op de eerstehulppost van het ziekenhuis in Terneuzen bleef het volgens een medewerkster van zaterdag op zondag rustig. Vuurwerk boven het Oranjeplein in Breskens. foto Peter Nicolai Voordat kinderen op zoek gaan naar vuurwerkresten, vegen vrijwilligers van Openbare Werken de Hulster Steenstraat schoon. door Jeanette vergouwen HULST - Terwijl de meeste mensen die vuurwerk hadden af gestoken nog lagen te slapen, trokken gemeentewerkers er in de gemeente Hulst gisteroch tend op uit om kilo's vuurwerk- afval op te ruimen. Rond elf uur waren pleinen en straten schoongemaakt en werd zo'n acht tot tien kuub afval in de containers van het milieu- park gegooid. Uitvoerder buitendienst J. Boon was een tevreden man. „Het is bevredigend te zien dat de men sen zelf al heel veel afval en troep bij elkaar hebben ge veegd. Daardoor is het werk voor onze vrijwilligers iets ge makkelijker. Het is ook goed dat het vuurwerkafval snel wordt opgeruimd, want kleine kinderen durven toch nog te zoe ken naar vuurwerk dat niet goed is opgebrand." Ploegen van twee man deden ieder een ei gen route. Opvallend was de oogst in Sint Jansteen: ruim an derhalve kuub afval. „In plaat sen als Kloosterzande, Vogel waarde, Graauw, Chnge, Nieuw-Namen, Paal en Heikant zijn nu ook ahe doorgaande we gen vrij van vuurwerkafval", vertelt Boon. De ploeg die de binnenstad van Hulst heeft schoongemaakt, rijdt met een vohe laadbak bin nen. In de bak hggen vooral lege vuurwerkdozen en kilo's roze pa pierflarden. „Tijd om naar moeder de vrouw te gaan, we zijn vanmorgen al om zes uur begonnen met strooi en, het was spiegelglad. Daarna hebben we de troep opgeruimd. Eerst een pilsje, en de rest van de dag hopen we dat het rustig blijft." Wethouder E. de Deckere komt de mannen een hart onder de riem steken. „Het was de afgelo pen dagen best spannend. Eerst die sneeuw, daarna de dooi en het opvriezen en nu deze op- ruimactie. Goed werk mannen, ik neem mijn pet voor jullie af. Nu naar huis en nieuwjaar vie- door Harold de Puysseleijr door Harold de Puysseleijr PERKPOLDER - Schipper L. de Brouwer van het toeris tische pontje tussen Perkpolder en Hansweert wil vanaf septem ber een permanente veerdienst tussen Zeeuws-Vlaanderen en Zuid-Beveland gaan onderhou den. Aanvankelijk sprak hij de ver wachting uit daar al in januari mee te beginnen, maar dat stre ven is onhaalbaar gebleken, zo zegt De Brouwer. Zijn plan voor een vaste veer dienst voor fietsers en voetgan gers vindt steun bij enkele poli tieke partijen, waarvan de SP zelfs met handtekeningenacties probeerde de verbinding tussen de overkanten op de pohtieke agenda van het provinciebe stuur te krijgen. Dat is inmiddels gelukt, want ge deputeerde M. Ie Roy zegde toe de haalbaarheid te laten doorre kenen. „Wij willen het heel erg graag, maar er is nog niet geweldig veel concrete vooruitgang ge boekt", zegt De Brouwer. De eigenaar van rederij De Atol ontvouwde zijn plannen voor een permanente veerdienst ge richt op scholieren en woon/werkverkeer) na afgelo- OSSENISSE - De dorpsraad van Ossenisse hoopt dat de dijk die het dorp scheidt van de Wes- terschelde voor de zomer aan trekkelijker is gemaakt voor toe risten. De dorpsraad wil dat voor el kaar boksen met de 10.000 euro die de dorpsraden hebben gekre gen voor verbetering van de woonomgeving, en door steun van de provincie. Een subsidie aanvraag ligt inmiddels op het provinciehuis. „De twee trap pen op de dijk moeten hoogno dig worden gerenoveerd." zegt G. van Heijningen, oud-voorzit ter van de dorpsraad. Inwoners van Ossenisse en Zeedorp gaven in een enquête aan dat ze de 10.000 euro het liefst daaraan besteden. „Voor 5000 euro kun nen we de trappen en de hekwer ken laten renoveren, picknickta fels en banken op de dijk plaat sen en extra vuilnisbakken zet ten", aldus Van Heijningen. „Van de andere 5000 euro gaan we het speeltuintje bij Hof ter Nesse aanpakken. Daar moeten wat nieuwe speeltoestellen ko men, zoals een draaimolentje en wipkippen voor de peuters. Als er dan nog geld overschiet, wil len we de kerktoren op donkere dagen gaan verlichten." (Advertentie) Zeeuwse Milieufederatie ÜIsI De Zeeuwse Milieufederatie wenst alle Zeeuwen een gezond en duurzaam 2006 toe in een schoner milieu, een rijkere natuur en een prachtig landschap. www.zmf.nl TERNEUZEN - Het ziet eruit als een brutale kunstroof. Op een steenworp afstand van het Terneuzense politiebu reau hebben onbekenden het beeld 'Steigerend Paard' vanaf de Herengracht gestolen. Alleen een hoef van het beeld, gemaakt door de uit Hulst afkomstige kunstenaar Guido Metsers, staat nog op zijn sokkel. Vermoedelijk is het beeld in de nacht van vrijdag op zaterdag van zijn sok kel gerukt. Vanwege het gewicht van het beeld kan de ac tie onmogelijk het werk van een eenling zijn geweest. Bij de politie was gisteren nog geen aangifte gedaan van de diefstal. Een attente inwoner van Terneuzen tipte deze krant zaterdagochtend over het missende kunstwerk. Bij de gemeente is niets bekend over de verdwijning van het beeld. TERNEUZEN - Gratis parkeren in het centrum van Ter neuzen behoort met ingang van vandaag tot het verle den. Bezoekers die een parkeerplek zoeken in parkeerga rages of parkeervakken moeten een kaartje kopen bij de automaat. Binnenstadbewoners en mensen die in het cen trum werken, kunnen een vergunning kopen. Voor het he le centrum ten noorden van de Van Steenbergenlaan en de Schuttershofweg' gelden nieuwe parkeerregels. De re gels zijn in het leven geroepen voor de eenduidigheid en om overlast voor bewoners van het centrum te beperken. Ook gratis parkeren op het terrein aan de Binnenvaart- weg is niet meer mogelijk. Wie zijn auto daar stalt, be taalt negentig eurocent per uur. Plet betaald parkeren geldt van maandag tot en met donderdag tussen negen en zes uur, op vrijdag (koopavond) van negen tot negen uur en zaterdag van negen tot vijf. Op koopzondagen blijft het parkeren in de binnenstad gratis. GOES - Twee mannen en een vrouw zijn zaterdagochtend vroeg mishandeld op de hoek van de Pyntorenstraat in Goes. Aanleiding was het verzoek van een 35-jarige Goe- senaar aan een plaatsgenoot, om te stoppen met plassen tegen zijn woning. De 36-jarige wildplasser begon daar op, samen met een 43-jarige Amsterdammer, te schoppen en te slaan. Een stel, een man van 25 en een vrouw van 20, allebei uit Goes, schoot het slachtoffer te hulp, maar kreeg ook klappen en trappen. De bewoner van het be- plaste pand liep letsel op aan strottenhoofd, handen en ge zicht. De 25-jarige Goesenaar moest worden behandeld voor hoofdletsel en verwondingen aan oog en lip en de vrouw kreeg een harde klap op het hoofd. De wildplasser werd ingerekend en naar de gevangenis in Middelburg ge bracht. De Amsterdammer wist weg te komen, maar de politie verwacht hem snel te kunnen oppakken. De drie slachtoffers deden aangifte van ernstige mishandeling. Advertentie DOMBURG GOES WINTERKLEDING KERSTCOLLECTIE nu foto Peter Nicolai De vrijwilligers van Openbare Werken Hulst kregen van de ge meente een paar kratten bier en een grote doos luxe bonbons. (Advertentie) Üw complete MKB adviseur Wij wensen u een gezond en succesvol 2006! Op 2 januari zijn onze kantoren te Goes, Middelburg en Stellendam gesloten. http://www.pekaar. nl (Advertentie) pen zomer. In de zomer kreeg hij voor het eerst met zijn motor schip De Onderneming een plaatsje in het Zeeuwse netwerk van toeristische veerdiensten (Fiets een Rondje met een Pon tje). In totaal maakten zo'n 1600 mensen gebruik van het pontje. Enquête De Brouwer zegt 1500 regelmati ge gebruikers nodig te hebben om de exploitatiekosten te kun nen dekken. In een enquête die De Brouwer zelf hield, toonden enkele honderden mensen be langstelling voor een permanen te veerverbinding. „En die zei den ook dat ze er gebruik van wilden maken, maar je moet ze eerst aan boord zien, hè", zegt De Brouwer. Toch geeft hij de moed om zijn plannen te realiseren niet op. „We gaan om te beginnen het vaarseizoen van het toeristische pontje verlengen, om mensen te stimuleren van de veerdienst ge bruik te maken. Afgelopen jaar hebben we alleen in juli en au gustus gevaren. Nu willen we vanaf eind mei tot en met half september gaan varen." Hij had er al geruime tijd naar toe geleefd, Koen uit Vlissingen. Oliebollen, vuur werk, laat opblijven: allemaal spannende zaken in het ver schiet, dus er werd van tevo ren al menig slapeloos uurtje over gepiekerd. „Wanneer is het nu oudjaars dag?", vroeg hij zaterdag nog maar eens aan zijn vader. „Nou, vandaag", kreeg hij als antwoord. „Ja maar, hoe lang gaat het dan duren?" Tja, na vanavond is het weer voorbij. Het gezicht van de vijfjarige betrok. „Eén dag maar? Wat een saaie feestdag!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 33