PZC Nieuw woonwagenbeleid bepleit DE VIN Baantjes schaatsen in de stuifsneeuw TIP! VERSCHOORE ?vdA Terneuzen wijst op uitgangspunt van integratie kampbewoners het worden schitterende feestdagen LEVENSLOOPSPAREN IN 2006? ONZE ADVISEURS ZIJN ER KLAAR VOOR. Spekgladde wegen en veel blikschade b.v. wenst u een voorspoedig 2006 Kerstbomen weer in brand www.familievermaak.n Nog even terugblikken. €30 Sloop Redactie: 0113-315649 iww.pzc.nl f-mail:redactie® pzc.nl fostbus 314460 AA Goes Advertentie-exploitatie: Word-en Midden-Zeeland: 0113-315520; Zeeuws-Vlaanderen: 0114-372770; Nationaal: 020-4562500. aterdag 31 december 2005 Op de originele wijze op Kodak Fotopapier! Alleen bij... editie Zeeuws-Vlaanderen '&or René van Stee IflJRNEUZEN - De raadsfractie Iran de PvdA wil dat het woon- I «genbeleid in de gemeente Ter- ijeuzen drastisch verandert. De 'partij wil af van de traditionele manier van het verplaatsen van l&oonwagencentra. Door die opstelling accepteert de PvdA dat er geen aparte Koonwijkjes voor woonwagen bewoners moeten komen, maar ruimte gezocht wordt in gewone uitbreidingsplannen met gewo nevoorzieningen en een gewone woonvorm. „Dit sluit ook aan op de woonvormen die nu ont staan op bestaande centra. In de praktijk betekent dit dat de woonwagenbewoners de moge- ajkheid wordt geboden de eigen standplaats te kopen en om er ren huis te bouwen van hout of •teen", legt PvdA-fractievoorzit- :erM. van Oyen uit. Heden van het alternatieve plan van de PvdA is de afwezigheid van politiek en maatschappelijk draagvlak voor de verplaatsing het woonwagencentrum aan de Tweekwartweg in Sas van Gent. Dit is het laatste woonwagencentrum in de ge meente Terneuzen dat moet ver huizen. De verplaatsing is nood zakelijk in verband met een mo gelijke uitbreiding van alcohol- fabriek Nedalco. Het college van B en W wees een nieuwe locatie aan de Vrijstraat aan. Die plek werd na fel pro test van omwonenden in de wijk Sint Albert-Noord afgeschoten. Ook de woonwagenbewoners waren niet enthousiast. Inmid dels lijkt verplaatsing naar de Schapersweg de beste optie De PvdA stelt dat het uiteindehj- Snorfiets weg VLISSINGEN - In de Vlissingse Kasteelstraat is in de nacht van donderdag op vrijdag een snor fiets gestolen. De snorfiets is een zilverkleuri- !i Peugeot Vivacity XRaxe. Het ummer van het verzekerings- 'e is ZHW 789. ke doel van het beleid op basis van de in 1998 ingetrokken woonwagenwet was dat er op langere termijn geen woonwa genbewoners meer zouden zijn. Op basis van dit uitgangspunt pleit de partij voor een totaal an dere aanpak. Van Oyen: „De hui dige leefstijl van woonwagenbe woners onderscheidt zich niet of nauwelijks van de 'gewone' bur ger. Het enige verschil zit hem in de woonvorm die bezig is met een metamorfose, van woonwa gen tot woonbungalow. De tradi tionele woonvorm van de huidi ge woonwagenbewoner behoeft dus geen aparte status meer. De PvdA verwacht dat door de nieuwe aanpak een aantal huidi ge woonwagenbewoners besluit een huis te kopen of te huren Leegkomende standplaatsen op woonwagencentra kunnen wor den verkocht aan derden. De partij vindt ook dat plaatsen zo als in Sas van Gent met meer moeten worden ingevuld en er geen standplaatsen bij moeten komen. Van Oyen denkt dat de plannen van zijn partij realistisch zijn, onder meer ook omdat het raads- programma een passage bevat om de woonsituatie van woon wagenbewoners te normalise ren. Er moet echter wel aan en kele randvoorwaarden worden voldaan. Zo erkent de PvdA dat veel woonwagenbewoners in een achterstandssituatie zitten. „Wij zetten dan ook in op een ac tief reïntegratiebeleid door mid del van scholing en werkerva ring. Ook moet nieuw beleid een aparte plaats krijgen. Zonder sti mulerende maatregelen komen we niet op gang. Dat is overi gens al gelukt bij families op het centrum aan de Tweekwartweg die door financiële hulp naar een gewone woonsituatie zijn overgestapt", aldus Van Oyen. Hij voegt er aan toe dat door de nieuwe aanpak verplaatsings kosten van circa 750.000 euro voor het centrum in Sas van Gent worden bespaard en het ontstaan van zogenaamde vrijp laatsen wordt voorkomen- De twaalfjarige Julien uit Rouen (links) met zijn ouders op de ijsbaan van Terneuzen. foto Peter Nicolai nu 50% korting op de najaars- en wintercollectie door Paul Begijn TERNEUZEN - Julien (12) uit het Fran se Rouen verwoordde het gisteren tref fend. „Faire du patinage, c'est mon sport favorit." Voor mensen die de Franse taal niet of nauwelijks machtig zijn, een vrije vertaling: Schaatsen is zijn favoriete sport. Samen met zijn familie vermaakte hij zich gisteren op de Terneuzense ijs baan op de markt. Elk jaar komt het gezin uit de Franse re gio Normandië naar Terneuzen. In eerste instantie voor familiebezoek, maar een paar baantjes schaatsen laat het gezin zich zeker niet ontnemen. De sneeuw op en rond de baan gaf de ijsbaan gisteren een sprookjesachtig aanzicht. Rond de middag stond een dertigtal schaatsers op de ijsbaan. Zij vermaakten zich met pi rouettes, sprongetjes of pogingen om ach teruit te schaatsen. Een koude gure wind in combinatie met stuifsneeuw maakte het voor het gevoel echter nog kouder dan het al was. Dan maar een warme kop chocomelk om het lichaam op tempera tuur te houden. Vorig jaar viel de schaatsbaan bijna let terlijk in het water. Toen zorgden de slechte weersomstandigheden ervoor dat de baan een aantal dagen gesloten moest blijven. Net als vorig jaar kende de Ter neuzense ijsbaan ook deze editie een dra matische start tijdens de opening met de kerstmarkt. Opnieuw was het slechte weer spelbreker. Nu, twee weken later, heerst er toch tevredenheid onder de ijs- baanvrijwilligers, vooral omdat de baan slechts een enkele dag met barre weers omstandigheden had te kampen. Kaartjes Volgens vrijwilligster Paula van der Lin de zijn er tot nu toe een kleine vierdui zend kaartjes verkocht. Met nog een vol le week te gaan verwacht de organisatie meer schaatsliefhebbers te verwelkomen dan de voorbije twee jaar. Toen stopte de teller bij een kleine zesduizend. Van der Linde ziet een opmerkelijke stijging van schaatsliefhebbers die niet uit Terneuzen komen. Zo ook de dertienjarige Enia uit Graauw. Gekleed in een blauwe winter jas trok zij haar baantjes. „Ik heb een paar schaatscursussen gevolgd en nu kan ik uitproberen wat ik geleerd heb", ver telde ze met een brede glimlach. De weergoden waren de schaatsbaan de voorbije weken dus hoofdzakelijk gun stig gezind, maar gisteren waren ze ken nelijk met het verkeerde been uit bed ge stapt. Het evenement discoschaatsen werd afgeblazen vanwege de hevige sneeuwval en ijzel. Voor de vrijwilligers was dat echter geen reden tot paniek. Vol gende week lijkt het rustige winterweer van de afgelopen dagen zich enigszins te herstellen. Schaatsliefhebbers kunnen nog tot en met zondag 8 januari de ijzers onderbinden op de Terneuzense schaats baan. (Advertentie) Heeft u nog geen rekening voor LevensloopSparen? Dan is het nieuwe jaar een goede gelegen heid om er snel aan te beginnen. Wie snel start, spaart al in 2006 met hoge rente voor meer vrije tijd. Onze adviseurs vertellen u er graag meer over. Bel 0800-0720 of kijk op www.ingbank.nl ING BANK DENKT MET U MEE door Harold de Puysseleijr TERNEUZEN - Inwoners van Zeeland hebben gisteren goed geluisterd naar het advies om ge zien het barre weer voorzichtig te zijn in het verkeer. Rijkswa terstaat en politie waarschuw den de bevolking bij voorkeur binnen te blijven. Ernstige onge vallen als gevolg van sneeuwval en ijzel bleven uit. Door de spekgladde wegen ge beurden sinds vrijdagmiddag wel ruim twintig ongelukken, maar die beperkten zich tot blik schade. Zo raakte een zeventig jarige automobilist uit Terneu zen gisteren rond 17.30 uur op de Koraalsingel in zijn woon plaats het spoor bijster. Hij gleed van de weg af en kwam net naast een vijvertje tot stil stand. Het ongeval was overi gens niet alleen te wijten aan de gladheid. De man verklaarde te genover de politie naar een feest je te zijn geweest. Daar had hij te veel alcohol tot zich geno men. Het kwam hem op een rij verbod van vier uur te staan. Volgens de politie raakten door het winterse weer in de hele pro vincie auto's van de weg of bots ten tegen obstakels. De maxi mumsnelheid in de Westerschel- detunnel werd in verband met het slechte weer gisterochtend uit voorzorg al verlaagd van 100 tot 80 kilometer per uur. Diverse openbare instellingen besloten tot aanpassing van de dienstverlening. De bibliothe ken in Zeeuws-Vlaanderen ble ven overwegend gesloten. Het gemeentehuis in Terneuzen ging om 17.00 uur dicht in plaats van het gebruikelijke tijdstip van 20.00 uur. Theatervoorstellingen in Middel burg en Goes werden gister avond afgelast. In het Schelde- autoschade Stormstuw Antwerpen bepleit BRUSSEL - Vijfentwintig Vlaamse gemeenten, verza meld in het samenwerkingsverband Schelde-Landschaps- park hebben bij de Vlaamse regering aangedrongen op nieuw onderzoek naar de bouw van een stormvloedkering in de Schelde bij Antwerpen. De gemeenten steunen daar mee het verzoek van de gemeente Kruibeke om de storm stuw te koppelen aan de aanleg van de Oosterweelverbin- ding (een brug-tunnelproject dat de Antwerpse Ring op de linker- en rechter Scheldeoever moet verbinden. Schel- de-Landschapspark herinnert de regering aan een eerde re toezegging dat de stormvloedkering 'ooit opnieuw in beeld zou komen' en wijst erop dat de Oosterweelverbin- ding nu precies op die plaats is geprojecteerd. De kering vormde aanvankelijk een belangrijk onderdeel van het Sigmaplan maar werd door de opeenvolgende regering als te duur afgeserveerd. Ook in de geactualiseerde versie van het plan komt de kering niet voor. Enkele maanden geleden nog besloot de regering tot 2030 een kleine 900 miljoen euro te investeren in dijkverzwaringen en de aan leg van honderden hectaren overstromingsgebied. Minder borden bij verkiezingen TERNEUZEN - De politieke partijen die meedoen aan de gemeenteraadsverkiezingen in Terneuzen, hoeven minder te plakken. In plaats van zo'n veertig borden voor verkie zingsaffiches is de gemeente van plan er maar vijftien te plaatsen: drie in Terneuzen en verder een in elke andere kern. Dit tot ergernis van gemeenteraadslid C. Freeke (LCF), die gisteren het college van B en W vragen over de kwestie heeft gesteld. Freeke wil in ieder geval bereiken dat de gemeenteraad er nog zijn zegje over mag doen. „Dat moet snel gebeuren, anders zijn de gemeenteraads verkiezingen al voorbij voor de raad er zijn mening over heeft kunnen geven", aldus Freeke. Volgens hem is het verminderen van het aantal verkiezingsborden vooral slecht voor lokale partijen als zijn eigen LCF. Freeke meent dat met name zwevende kiezers hun keuze mede be palen aan de hand van affiches van partijen en voor het zichtbaar maken van affiches zijn verkiezingsborden bij uitstek het uithangbord. „Voor ik zelf actief in de politiek werd, keek ik ook naar die verkiezingsborden en dan was er altijd wel een affiche dat mijn speciale aandacht trok en dat ik er gaandeweg meer sympathie voor kreeg." V uurwerko verlast GOES - De politiezeeland kreeg gistermorgen om elf uur de eerste melding van vuuwerkoverlast binnen. Om half acht 's avonds stond de teller op zestien meldingen. De po litie heeft één keer vuurwerk in beslag genomen en twee jongeren doorgestuurd naar HALT. Een meisje gaat naar STOP (het HALT-project voor kinderen jonger dan twaalf jaar). door Raymond de Frel BIERVLIET - Kerstboomver brandingen luiden op veel plaat sen het nieuwe jaar in. In Biervliet worden op vrijdag 6 januari kerstbomen in brand ge stoken. Om 18.30 uur vertrekt onder begeleiding van Leute Bo ven Alles een lawaai-optocht vanaf het dorpshuis in Hoofd plaat, waarna op het terrein van de familie De Ruijsscher aan de Achterweg het vreugdevuur wordt aangestoken. Inwoners kunnen hun boom op 4 januari tussen 13.00 en 16.00 uur naar het terrein op de Achterweg brengen. Zaterdag 7 januari kunnen inwoners van Sluiskil hun kerstboom tussen 15.00 en 18.00 uur inleveren aan de Bo- venweg, waar om 19.00 uur de bomen in brand gestoken wor den. In Westdorpe wordt op don derdag 12 januari om 19.00 uur een verbranding gehouden op het speelveldje van de Scouting. In Zaamslag worden de ingeza melde kerstbomen op vrijdag 13 januari om 19.00 uur in brand gestoken op het terrein achter de Molenhof. Daar kunnen inwo ners op woensdag 11 januari tus sen 13.00 en 16.00 uur hun boom kwijt. In Breskens organiseert de brandweer dit jaar weer de kerstboomverbranding. Op za terdag 7 januari 2006 kunnen de bomen, met of zonder naalden, aangeleverd worden op het Vier de Strange. Omstreeks 17 uur zal de, hopelijk grote berg bo men, dan aangestoken worden. Voor alle deelnemers is er na af loop warme chocolademelk. (Advertentie) theater in Terneuzen waren vol gens directeur Frans Lievens ge lukkig geen voorstellingen ge programmeerd. Openbaar-vervoersbedrijf Con- nexxion besloot gisteren in de vooravond alle bussen terug te roepen omdat het niet meer ver antwoord was nog passagiers te vervoeren. Rijkswaterstaat, de provincie, de waterschappen en gemeenten schakelden extra per soneel in om de wegen te strooi en. Ook nutsbedrijf Delta had men sen paraat, gezien de stroomuit- val door het slechte weer van en kele weken geleden. Kijk op oudejaarsavond naar de EO op 1. Blauw Bloed Jaaroverzicht Zaterdag 31 december, 19.30 uur, Ned. 1 Het Elfde Uur Special Zaterdag 31 december, 20.30 uur, Ned. 1 horen zien ^elooen www.eo.nl zeeuwse almanak Deze week gelezen in een ambtelijke advertentie van de gemeente Hulst: Mensen die een gemotiveerd bezwaar hebben tegen de sloop van de ingestorte sporthal Den Dullaert kunnen zich tot 27 januari tot de gemeente rich ten. Of dat veel zal helpen is echter de vraag: de slopersha mer heeft de hal al voor het overgrote deel geveld.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 77