PZC Oostmolenweg krijgt plateaus eo Forse schade bij woningbrand in Driewegen Sneeuw veegt straten leeg TIP! College ziet af van omstreden eenrichtingsverkeer in Kloetinge het worden schitterende feestdagen Ide nobelaerI LEVENSLOOPSPAREN IN 2006? ONZE ADVISEURS ZIJN ER KLAAR VOOR. Schouwenaar familiedrama staat stil bij Middelburg www.familievermaak.nl Nog even terugblikken. Sloop redactie: 0113-315649 Lw.pzc.nl i:.Tiail:redactie@ pzc.nl Ëtbus 31,4460 AA Goes ertentie-exploitatie: ird-en Midden-Zeeland: 0113-315520; jeêuws-Vlaanderen: 0114-372770; tationaal: 020-4562500. Lterdag 31 december 2005 de originele wijze op I Kodak Fotopapier! Alleen bij... editie Bevelanden-Tholen kor Frank Balkenende >jOES - De gemeente Goes stelt ven eenrichtingsverkeer in op je Oostmolenweg in Kloetinge. Jet college van burgemeester en jethouders laat dat voornemen aren vanwege de weerstand |l3n buurtbewoners. fanwege de snelheid van het jerkeer, waarover aanwonen- jen bij de gemeente aan de bel •ebben getrokken, worden er iwee verkeersplateaus aange- in het deel van de Oostmo- enweg ten zuiden van de Jroote Waterleiding. Ze komen op mime afstand van woningen, rat moet verhinderen dat bewo- :ers gaan klagen over verkeers remmers voor hun deur. mei bracht het college van surgemeester en wethouders naar buiten dat ze de Oostmolen weg aan één zijde ging afslui ten Dat besluit was ingegeven door een enquête onder direct aanwonenden. Zij vinden de smalle Oostmolenweg levensge vaarlijk. Veel automobilisten rij den er hard, waardoor met na me fietsers zich vogelvrij voe len. Zij pleitten voor maatrege len. Volgens wethouder M. 't Hart (PvdA, verkeer) was het idee voor eerichtingsverkeer ont staan in een verkeerswerkgroep van Kloetingenaren, als onder deel van een pakket maatrege len voor de inrichting van toe komstige dertigkilometerzones. Juist het eenrichtingsverkeer stuitte op fel verzet van een deel van de bewoners van Oostmolen- park en het dorp Kloetinge. Hun grootste bezwaar: Oostmo- lenpark wordt van Kloetinge af gesneden. De Oostmolenweg is de kortste route tussen de wijk ten zuiden van de spoorlijn en Kloetinge. Trekkers Daarnaast wezen de tegenstan ders op een averechts effect. Eenrichtingsverkeer zou leiden tot hogere snelheden, omdat be stuurders ruim baan krijgen. Er bestond vooral vrees voor de trekkers met kipkarren van loon bedrijven, die veelvuldig over de Oostmolenweg rijden. Er was nog een derde bezwaar. Mensen zouden moeten omrij den via de Buys Ballotstraat. Die straat is met zijn spoorkrui- sing en verkeerslichten een fles senhals in het Goese wegennet en te druk bereden, waardoor de lucht er te veel is vervuild. Het college heeft daarom beslo ten het verkeer op de Oostmolen weg te beteugelen met plateaus. Wethouder 't Hart: „We hebben een heroverweging gemaakt van alle belangen en proberen beide partijen tegemoet te komen. Ik denk dat we met plateaus de snelheid van het autoverkeer ook kunnen temperen." Hoewel het college op eigen houtje een verkeersbesluit kan nemen, heeft het ook geluisterd naar de raad. De meerderheid van de fracties zag het eenrich tingsverkeer op de Oostmolen weg absoluut niet zitten. nu 50% korting op de lajaars- en wintercollectie w.denobelaerdomburg.nl ooststraat 8. domburg 6 dagen p/w geopend dinsdags gesloten Politici willen neer plakken fLISSINGEN - Naast de SP leeft nu ook GroenLinks kritiek p het plakbeleid van de ge- neente Vlissingen. ieide partijen vinden dat er te reinig ruimte is op de plakbor- en wijzen erop dat er steeds ander plakzuilen komen. Vol- GroenLinks wijkt de ge- eente af van de oorspronkelij- e intentie om in elke wijk plak- degenheid te creëren. „In de op der jaren zijn er nieuwe wij- en bij gekomen, maar geen euwe plakborden", schrijft A. oplantila van GroenLinks. Het oort de politieke partijen dat verkiezingsborden niet meer lorden geplaatst, omdat die ver eten zouden zijn. Volgens IroenLinks was dat al duidelijk ij de vorige verkiezingen. Waarom zorgt u niet tijdig oor nieuwe verkiezingsbor- len?", meldt GroenLinks. De ge- ieente verbiedt de partijen om lakzuilen in de wijken te ge- ruiken. Ze geeft elke partij 25 orden die aan verkeerspalen logen worden vastgemaakt. Door de harde wind kon de brand snel om zich heen grijpen. Frank Balkenende DRIEWEGEN - Een vrijstaande woning aan de Coudorpseweg in Driewegen is vrijdagmiddag door brand zwaar beschadigd. De bovenverdieping brandde uit, de begane grond liep door het bluswerk forse waterschade op. Het huis is daardoor onbe woonbaar geworden. De bewoners waren weggegaan, maar hadden het vuur in de open haard laten branden om het huis warm te houden. Aange wakkerd door de harde wind ontstond om half één 's middags brand in de schoorsteen, die zich vrij snel uitbreidde naar het dak. Toen de brandweerwa gens van Ovezande en Borssele arriveerden, sloegen de vlam men al door de kap. Officier van dienst L. van der Maas van de brandweer Borsele: „Dat heb je met die harde wind. Een kleine scheur in de schoor steen of een weggevallen stuk voeg is dan al genoeg om het vuur zich snel te laten versprei den." De Borselse korpsen, die assis tentie kregen van een ladderwa gen uit Goes, hadden geen pro blemen bij het bestrijden van de brand. Vlakbij de woning was een brandkraan en tweehon derd meter verderop een water gang, waar de brandweer blus water uit kon putten. Van der Maas: „Het enige pro bleem was eigenlijk de harde wind, die ervoor zorgde dat de brand snel Uitbreidde. Aan de andere kant heb je dan wel het voordeel dat de warmte snel uit de woning trekt." Waar de brandweermannen ook mee kampten, was de snijdende wind. De woning staat aan de rand van het dorp, waardoor de blusploegen geen beschutting konden zoeken. „Het was bitter koud." Vonkjes Rond half vier leek het vuur he lemaal uit te zijn en vertrok de brandweer. Later op de middag en in het begin van de avond keerde de brandweer nog even terug; door de harde wind wa ren wat vonkjes toch nog weer uitgegroeid tot wat vlammetjes, die moesten worden gedoofd. Volgens Van der Maas is de bo venverdieping totaal verwoest. De begane grond heeft zware waterschade opgelopen. Naar het precieze schadebedrag was gisteren nog geen slag te slaan, maar anderhalf tot twee ton is het al gauw. Of herbouw nog wel loont, durft Van der Maas niet te zeggen. „Slopen en nieuw bouwen of de woning weer opbouwen, zal een dubbel tje op zijn kant zijn." De bewo ners zijn ondergebracht bij fami lie. (Advertentie) Heeft u nog geen rekening voor LevensloopSparen? Dan is het nieuwe jaar een goede gelegen heid om er snel aan te beginnen. Wie snel start, spaart al in 2006 met hoge rente voor meer vrije tijd. Onze adviseurs vertellen u er graag meer over. Bel 0800-0720 of kijk op www.ingbank.nl ING BANK DENKT MET U MEE 1 door Mieke van der Jagt GOES - Sneeuw leuk? Nou nee, niet het spul dat gistermiddag en -avond bijna horizontaal over de Bevelanden joeg. Hoe wel winkeliers op de valreep nog opmerkelijk veel sleetjes, snowboards en ander sneeuw- speeltuig kwijtraakten, was de sneeuwpret ver te zoeken. Op de Goese wallen, altijd de eerste plaats waar sleetjes naar beneden roetsjen, was geen kind te bekennen. Ook de sneeuwpop schitterde door afwezigheid. Te koud, te nat en een snijdende wind. Wie de straat op ging, kon niet anders. Bij Theater Exploi tatie Zeeland was dat besef al vroeg in de middag doorgedron gen. De voorstellingen in De Mythe en in de Middelburgse Stad- schouwburg werden afgelast. Wat wel doorging was het optre den van Racoon in 't Beest, maar voor de teleurgestelde My- thegangers was dat geen alterna tief. De kaartjes voor Racoon waren weken geleden al binnen een kwartier na de uitgifte uit verkocht. Voor sommigen bracht het slech te weer dan weer goed nieuws. Trotse kaartjesbezitters die van ver moesten komen, konden Zee land niet bereiken omdat de NS een deel van het treinverkeer stillegde en ook Connexxion het niet meer aandurfde om bussen van en naar Zeeland te laten rij den. Voor hen konden anderen 't Beest binnen. Computerstoring Niet door sneeuw, maar door een computerstoring kwam een volgepakte trein gistermiddag tegen halfvier stil te staan bij Krabbendijke. De trein was al met lichte vertra ging om drie uur uit Roosendaal vertrokken, maar net voorbij het station Krabbendijke stond de intercity naar Vlissingen stil. De lichtjes gingen op halve Auto gekraakt VLISSINGEN - Een auto in de Kanariesprenk in Vlissingen is gisterochtend tussen kwart over zes en half zeven opengebroken. De daders werden daarbij ge stoord. Een omwonende zag twee perso nen in de auto van zijn buurman zitten. Toen hij hen aansprak, liepen ze weg. Uit de auto wer den het radiofrontje, een porte monnee met waardepapieren en tientallen euro's gestolen. Meldingen van vuurwerkoverlast ZIERIKZEE - De politie heeft gisteren sinds elf uur 's och tends in totaal 24 meldingen van vuurwerkoverlast gekre gen. In Zierikzee werden rond elf uur 's ochtends zes rot jes in beslag genomen bij een dertienjarige jongen uit die plaats. Hij werd naar bureau Halt doorverwezen. In Yerse- ke werden 's middags rond kwart over een op de Oude Bo- gaert drie kinderen betrapt op het afsteken van vuur werk. De kinderen, tien, twaalf en dertien jaar oud, wer den doorgestuurd naar de bureaus Halt en Stop. In de Savornin Lohmanlaan in Goes werden van een twaalf- en een dertienjarige jongen tien rotjes in beslag genomen. Zij kregen ook een doorverwijzing naar Halt. Speelterrein in Krabbendijke KRABBENDIJKE - De gemeente Reimerswaal gaat een speelterrein aanleggen in het groene hart van de nieuw bouwwijk Rozenboom in Krabbendijke. De kinderen uit de wijk hebben zelf kunnen aangeven waar ze de voor keur aan geven. Eén iemand koos voor parkeervakken, maar de gemeente twijfelt of dat wel een wens van een kind is. Er is uiteindelijk gekozen voor een glijbaancombi natie, een klimcombinatie, een dubbele paalschommel en twee voetbalgoaltjes. De aanleg van het speelterrein be gint halverwege januari. Stormstuw Antwerpen bepleit BRUSSEL - Vijfentwintig Vlaamse gemeenten, verza meld in het samenwerkingsverband Schelde-Landschap- spark hebben bij de Vlaamse regering aangedrongen op nieuw onderzoek naar de bouw van een stormvloedkering in de Schelde bij Antwerpen. De gemeenten steunen daar mee het verzoek van de gemeente Kruibeke om de storm stuw te koppelen aan de aanleg van de Oosterweelverbin- ding (een brug-tunnelproject dat de Antwerpse Ring op de linker- en rechter Scheldeoever moet verbinden. Schel- de-Landschaps- park herinnert de regering aan een eerde re toezegging dat de stormvloedkering 'ooit opnieuw in beeld zou komen' en wijst erop dat de Oosterweelverbin- ding nu precies op die plaats is geprojecteerd. Roofvogels gedijen op Schouwen ZIERIKZEE - De roofvogels gedijen goed op Schou- wen-Duiveland. De laatste jaren is de populatie gegroeid en ook het aantal soorten is groter geworden. Dat staat in het tijdschrift van de Vogel werkgroep van de Natuur- en Vogelwacht Schouwen-Duiveland. Er zijn meer broedsels van haviken, sperwers, buizerds en bruine kiekendieven. De wespendief echter blijft zeldzaam en de blauwe kie kendief is slechts een enkele keer als broedvogel te vin den. De grauwe kiekendief is bijna verdwenen. foto Willem Mieras MIDDELBLTOG - Hij is burge meester van een ongewone stad. Een stad die aardiger, leuker, be kender is dan veel andere Neder landse steden van dezelfde om vang als Middelburg. Maar tege lijkertijd ook een degelijke stad. Dat zegt Koos Schouwenaar, burgemeester van de Zeeuwse hoofdstad. „En in een ongewo ne, maar degelijke stad kunnen dus ook dramatische en heel ver drietige gebeurtenissen plaats vinden. zoals afgelopen week." Vader Bas (31 jaar, uit Middel burg) bracht op kerstavond zijn twee kinderen Sanne en Maxi me om en pleegde zelfmoord. Het echtpaar was gescheiden. Schouwenaar pleit ervoor dat wetenschappers zich meer gaan toeleggen op de gevolgen van een scheiding. „Iedereen doet zijn best en be tuigt medeleven. Je put uit je ei gen levenswijsheid om iets te kunnen betekenen. Maar als ik voor mezelf spreek, zeg ik niet dat ik de wijsheid op dit gebied in pacht heb. De nabestaanden moeten professioneel worden op gevangen." Persoonlijk Schouwenaar ging donderdag naar de begrafenis van de twee meisjes en gisteren naar de cre matie van hun vader. „Als er sterfgevallen zijn die de gemeen schap beroeren, is het als burge meester goed om namens de ge meenschap een persoonlijk me deleven te betuigen." Advertentie STAP IN DE WERELD VAN HET SPEL VOOR JONG EN OUD kracht branden en de airco be gaf het ook, terwijl er buiten niets dan stille sneeuw te zien was, en af en toe een voorbijrij dende trein. NS-personeel wist te voorkomen dat reizigers in pa niek de deuren openden en be loofden aanvankelijk een red dende locomotief die de trein te rug naar Roosendaal kon sle pen. Maar bij Bergen op Zoom kreeg ook de locomotief pech en de vol le intercity bleef twee uur in Krabbendijke staan. Pas rond half zes kwam er een andere trein langszij, waarin de passagiers via loopplanken kon den plaatsnemen. Dat bleek niet voor z'n tijd, want in de smoor- hete wagons waren al astma- en paniekaanvallen geweest. Automobilisten bleken beter op het slechte weer voobereid. Op alle wegen werd stapvoets gere den en er was alleen veel blik schade doordat hier en daar een auto van de weg, tegen een paal of tegen een andere auto gleed. Zo reed gistermorgen om half tien op de Abbekindersezand- weg in Kloetinge een 54-jarige automobilist uit Kapelle de sloot in. Hij reed in de richting van Goes toen hij door het gladde wegdek de controle over zijn voertuig verloor. (Advertentie) Kijk op oudejaarsavond naar de EO op t. Blauw Bloed Jaaroverzicht Zaterdag 31 december, 19.30 uur, Ned. 1 Het Elfde Uur Special Zaterdag 31 december, 20.30 uur, Ned. 1 horen zien geloven zeeuwse almanak Deze week gelezen in een ambtelijke advertentie van de gemeente Hulst: Mensen die een gemotiveerd bezwaar heb ben tegen de sloop van de in gestorte sporthal Den Dul- laert kunnen zich tot 27 ja nuari tot de gemeente rich ten. Of dat veel zal helpen is echter de vraag: de slopersha mer heeft de hal al voor het overgrote deel geveld.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 65