Kou wijzer maakt zich geen zorgen Geen wanhoop bij tafeltenniscoaches Tennistoernooi in Goes kampt met terugloop Driebandentoernooi opening van biljartjaar Louis Dallinga wint Schelde Toptoernooi Basketballer: snel een club Rentmeester is beste dammer uitslagen Opzet Outdoor Zeeland is een primeur in Nederland NIEUW EN SINT JOOS- LAND - De Stichting Hip pische Sport Zeeland heeft grootse plannen. Achter de schermen wordt hard ge werkt aan de organisatie van Outdoor Zeeland, een concours hippique voor dressuur- en springruiters, dat van 8 tot en met 10 juni 2006 in Nieuw en Sint Joos- land gepland staat. Daarmee krijgt Zeeland er deze zomer een groots meer daags hippisch evenement bij. Het door de stichting georganiseerde Dressuure- vent Zeeland van afgelo pen zomer was aanleiding voor het bestuur om over te gaan tot het organiseren van een meerdaags con cours hippique. Jan de Kroo van de stich ting: „Dressuurevent Zee land trok ruim 2500 bezoe kers. Ruiters uit alle gele dingen. Van diverse kanten kregen we het verzoek er een jaarlijks evenement van te maken. Dat leek ons wel iets, maar we wilden het niet beperken tot dres- suurdemonstraties waar aan een beperkt aantal rui ters mee kan doen." „Outdoor Zeeland wordt dan ook een concours waar nationale, basis en manege- ruiters starten Dat is een Nederlandse primeur. Voor manegeruiters blijft de deelname aan wedstrijden altijd beperkt tot onderlin ge wedstrijden. De opzet beantwoordt aan onze doel stelling; het promoten van de paardensport." „Wat de verdere opzet be treft, valt er nog weinig te melden", vervolgt De Kroo. „Al staan de grote lij nen vast. Voor de nationale ruiters zijn er wedstrijden in ZZ-licht en ZZ-zwaar dressuur en 1.40 meter springen. Verder lopen er nog onderhandelingen met organisaties van enkele na tionale competities." zaterdag 31 december 2005 swb22 door Bauke Boersma TERNEUZEN - Hij betreurt het faillissement van Den Helder ten zeerste. Mitchel Kouwijzer zat immers nog maar net een half jaar bij de eredivisieclub en had het er uitstekend naar zijn zin. Maar de basketballer uit Terneuzen is niet ongerust over zijn sportieve toekomst. „Ik heb er goede hoop op dat ik snel weer een nieuwe club heb", zegt het 18-jarige basketbalta lent dat zich de voorbije tijd bij de eredivisionist in de kop van Noord-Holland danig in de kij ker speelde. „Een agent die ik al een tijdje ken is direct voor mij aan de slag gegaan en het eerste resultaat daarvan is dat ik van daag (gisteren) en morgen (van daag) tryouttrainingen volg bij Almere. Misschien levert dat al direct iets op, al is het natuur lijk afwachten." Voor Mitchel Kouwijzer zou dat een groot lichtpunt in extreem donkere dagen zijn. De Temeu- zenaar kreeg woensdag samen met zijn ploeggenoten namelijk te horen dat de stekker er defini tief werd uitgetrokken bij zijn club Den Helder vanwege ono verkomelijke financiële proble men. Daarmee kwam er een eind aan het basketbalbolwerk dat in 25 jaar zes landstitels en een nationale beker won en zelfs twee keer de halve finale van de Europa Cup I haalde. Kleinere schaal „In een gesprek met de coach en wat andere mensen van de club kregen we het te horen", vertelt Kouwijzer. „De stemming was uiteraard bedrukt, enkele spe lers hoopten ook dat er toch nog een opening was om op kleinere schaal door te gaan. Maar dat zat er simpelweg niet in." Hele maal als een donderslag bij hel dere hemel kwam het nieuws nu ook weer niet, zegt de Terneuze- naar. „De dag voordat onze kerstvakantie begon, kregen de Amerikaanse spelers te horen dat ze maar beter al hun spullen mee naai" huis konden nemen. Voor het geval ze niet terug hoef den te komen. Daarnaast wer den we de laatste maanden gere geld te laat betaald en werd op een gegeven moment zelfs de vloer uit de zaal gehaald omdat die niet was betaald. Tja, dan weet je al met al wel dat het er allemaal niet zo florissant uit ziet voor de club." De hoop die Mitchel Kouwijzer desondanks koesterde dat het uiteindelijk allemaal zou mee vallen, bleek woensdag ijdel. „Heel erg zonde. Ik had het enorm naar mijn zin bij de club, had hier het liefst nog een hele tijd doorgegaan. Maar helaas is dat nu onmogelijk." Handen in haar Hij heeft zijn blik kort na de on heilstijding al weer strak op de toekomst gericht. „Er zitten nu genoeg ex-ploeggenoten met de handen in het haar", weet de basketballer. „Maar ik heb er een goed gevoel over dat ik snel weer onder de pannen ben." Misschien na dit weekeinde al, als de tryouts bij Almere beide partijen goed bevallen en er wel licht zaken kunnen worden ge daan. Kouwijzer: „Ik kan er geen zinnig woord over zeggen, maar weet wel dat de eerste try- out mij goed is bevallen. Almere is geen topclub, maar heeft gro te plannen. Bovendien heeft die club een coach (Marco van den Berg) en een jonge ploeg waarin ik het wel zie zitten. Ik kan er volgens alleen maar groeien." door Koen de Vries WESSEM - De jeugd speelde geen enkele rol van betekenis, toch was er de afgelopen dagen tijdens de Masters hoop voor de toekomst van het Nederlandse tafeltennis. Bondscoach Danny Heister zag zijn talenten de eer ste stapjes maken richting top, die misschien pas na tien jaar hard trainen bereikbaar is. Dannv Heister en Trinko Keen (beide 33) zijn al vele jaren hoog verheven boven de rest van tafel tennissend Nederland. Dat bleek gisteren op de finaledag slechts ten dele, omdat Heister nog steeds met een blessure aan het onderbeen kampt. Toen Keen de finale van het toernooi voor de beste Nederlanders en de beste buitenlanders in de Ne derlandse competitie tegen de Chinees Wang Ruliang van Re- max uit Born speelde, zaten de meeste talenten met gekamde haartjes allang weer sneeuw- en ijzelvrij thuis op de bank. Videocameraatje De licht geblesseerde Keen ver sloeg Wang met 4-1, die deson danks onderstreepte dat China ook in Nederland een groot macht is. Zijn landgenoten Tian Zichao van FVT uit Rotterdam en Liu Qiang (Westa Wessem) waren namelijk de andere halve finalisten. Toch had Danny Heis ter, gewapend met een minus cuul videocameraatje, gezien dat er enige beweging zit in het Nederlandse mannentafelten- nis. Allereerst zorgde Barry Wijers voor hoop. De Rotterdammer wint in de tweede Duitse Bun- desliga bijna alles wat er te win nen is en maakte het gisteren Tian Zichao enorm moeilijk. „Wijers kan misschien al vol gend jaar belangrijk zijn bij het landen-WK", hoopt Heister vu rig. Nederland ontmoet eind april in Bremen de complete we reldtop en kan een derde man die af en toe voor een puntje zorgt heel goed gebruiken. Ver achter Wijers bevindt zich een pelotonnetje dat door Heis ter op sleeptouw wordt geno men. Met jongens als Wai-Lung Chung, Jelle Bosman en Bob Franssen boekt hij naar eigen zeggen 'kleine overwinninkjes'. alleen al omdat die jongens wat zelfbewuster met hun sport om gaan en serieus aan hun tech niek schaven. De finale bij de vrouwen was een compleet Chinese aangele genheid. Li Jiao, de speelster met Nederlands paspoort die dit voorjaar op het WK zo verraste met een plaats in de kwartfina les, versloeg haar jonge landge note Liu Yuan van Westa met 4-2. Li Jiao deed dat op het tand vlees. Ze had duidelijk last van een jetlag. Vier dagen geleden keerde ze met de talenten Sigrid van Ulsen en Carla Nouwen te rug van een trainingskamp van drie weken in Peking. Een ander talent, Linda Cree- mers, haalde de halve finales, maar daarbij moet aangetekend worden dat ze geen concurren tie had van Gao Jun, Shanshan Cai, Su Yan, Wei Fang Yin, Ni Xia Lian en Jie Li, stuk voor stuk topchinezen die de Neder landse competitie (over)bevol- ken. Desondanks maakte ook Neer- lands vrouwenbondscoach Peter Boon een tevreden indruk in sporthal De Tump in Wessem. Na Li Jiao heeft hij met Cree- mers en Nouwen nu nog twee speelsters die voor fulltime tafel tennis hebben gekozen. Op het i WK kan dit duo waarschijnlijk nog geen potten breken, maar er is nog een achterdeurtje van het nationale team. Huwelijk Mogelijk stelt Elena Timina zich beschikbaar voor Neder land. De verdedigster was in 1994 met Rusland Europees kampioen, maar stelde haar am bities na haar huwelijk met een Nederlander fors bij. Mocht Ti mina, die in Wessem ontbrak vanwege een operatie aan spataderen, zich voor het WK beschikbaar stellen, dan telt Ne derland mondiaal opeens weer mee en moeten Creemers, Nou wen en Van Ulsen gaan strijden om de derde plek in het team. GPD De bekerwedstrijd tegen MPC Capitals was voor Terneuzenaar Mitchel Kouwijzer een van zijn laatste duels voor de woensdag ter ziele gegane eredivisionist Den Helder. foto Peter van Aalst 's-GRAVENPOLDER - Niet fa voriet Bennie Provoost, maar de jonge Martijn Rentmeester werd winnaar van het PWG- damtoer- nooi in 's-Gravenpolder. De coming man van het Zeeuw se dammen maakt snel progres sie en dat ondervond Provoost aan den lijve. Nadat beide spelers in de eerste twee ronden drie punten ver gaarden, moest de slotronde de beslissing brengen. Zeeuws kam pioen Bennie Provoost kwam in een lastige klassieke stand te recht. In het eindspel profiteerde Rent meester van een fout van Pro voost, die de tweede plek moest delen met Peter Schunselaar. Piet Allaart won in de tweede groep voor Aart Walraven en Jaap Veerhoek. In de derde groep was Rianka Rentmeester de beste. De Belg Rik Devroe, Han van de Velde, Leonie de Graag, Danny Wattel, Kees Osté en Paulan van Nes werden de winnaars van de overige groe pen. Schaker Smits wint in Souburg OOST-SOUBURG - Mark Smits is winnaar geworden van het tra ditionele Oliebollenschaaktoer nooi in Souburg met 6,5 punten. Peter Kalisvaart, ex-speler van Landau, werd tweede, voor Mid delburger René Tiggelman. Smits begon niet erg sterk aan het toernooi, waaraan 59 scha kers meededen. Roeland Alders had hem op een nederlaag moe ten trakteren, maar verzuimde. Daarna kwam Smits niet meer in gevaar. Alleen Jeroen Hek huis wist er een remise uit te sle pen. groep achtervolgers, waar onder Peter Kalisvaart en René bleef een punt ach de winnaar steken. door Ron de Waal GOES - Bij diverse tennistoernooien zijn vandaag de finales. In de TSI-hal in Goes wordt het Zuid-West Leasetoernooi afge sloten, terwijl de diverse dubbels in het Racketcentrum in Kapelle om de zege strijden in het Cees Kole Sjoemeltoer- nooi. Bij de één is er duidelijk sprake van een teruglopend aantal inschrijvingen, ter wijl even verderop die tendens nog niet waarneembaar is. „Wij hebben te maken met een geleidelijke terugloop", zegt or ganisator Hans Ganseman van het Zuid-West Leasetoernooi. „Vooral de concurrentie van andere evenementen speelt ons parten. Dit jaar hadden we vanaf 27 december ruim 130 inschrijvin gen." De concurrentie komt vooral van het Cees Kole Sjoemeltoertooi, waar al op 23 december een deel van de kleine vijfhonderd inschrijvingen aan hun par tijen begonnen. „Daarmee zijn we vrij wel gelijk gebleven aan voorgaande edi ties", zegt organisator Harold Schipper. In Goes wordt er zowel bij de vrouwen als mannen in het enkelspel in de catego rie drie gespeeld. Bij de vrouwen, waar er in een poule van vier wordt gespeeld, lijkt de strijd om de eindzege te gaan tus sen Marjan Ganseman en Stephanie Pauwels. Ze ontmoeten elkaar vandaag. Bij de mannen, verdeeld in drie kleine poules, zijn Jacco de Looff, Dimitri van Hoof en Gareth Lau favoriet voor de ze ge. Bij het mannendubbel 3 worden de beste kansen toebedeeld aan Donovan en Dylan Blackman. Marjan Ganseman en Saskia Oranje hebben de beste papieren bij het vrouwendubbel. De mannendub- bels 3-4 in het Cees Kole Sjoemeltoer- nooi, gingen na de pouleduels allemaal door naar het hoofdschema. „Vrij uniek, maar daarna is er wel sprake van een af- valschema", zegt Schipper, die zelf met Pascal van Driel al de halve finale haal de. Virgil Greeve/Rikkërt van der Wel, Ivo Walrave/ Dennis van 't Westeinde en Sander van Buren/Peter de Vrieze zijn ook kanshebber. Bij de vrouwen 4-5 lijkt de strijd te gaan tussen Cynthia Westerweel/Emma Blok en Joke Ganseman/Erica Smits, die beiden hun poule wonnen. Marjan Ganseman en Ruurt van der Wel hebben na hun 12-2-zege op Mariëlle Ridderikhoff en Ri chard de Witte bij het gemengddubbel 3-4 de grootste kans op de eindzege. Ingrid Weegels wacht af, terwijl Tim van Uden uithaalt tijdens het Goese toernooi. foto Willem Mieras door Joop van den Oudenhoven ZIERIKZEE - Biljartvereniging De Graanbeurs opent het nieu we biljartjaar met de achtste edi tie van het jaarlijks terugkeren de driebandentoernooi om de Graanbeurstrofee. Nieuw is dat het toernooi voor de eerste keer wordt gespeeld in het eigen club huis en dat het aantal inschrij vers hoger is dan ooit tevoren. Liefst 48 deelnemers melden zich aan voor het evenement en dat heeft gevolgen voor de orga nisatie. Kon er in het verleden in gestrekt tempo, middels twee voorronden, naar een finale met acht deelnemers worden ge werkt, nu is daarvoor een derde ronde nodig. In de eerste ronde gaan van de twaalf poules met vier spelers er telkens twee ver der. Na de tweede ronde worden er ook nog de vier beste derden toegevoegd, zodat de derde ron de met vier poules wordt ge speeld. Dit aantal wordt dan voor de finale op zaterdag 21 ja nuari teruggebracht naar acht. Het toernooi wordt op handicap gespeeld en bestaat uit vier cate gorieën van spelers die naar 15, 19, 23 of 30 caramboles spelen. In de voorronden geldt een maxi mum van vijftig beurten per par tij. Kees Roggeband verdedigt zijn titel, en zal merken dat de con currentie niet alleen kwantita tief, maar ook kwalitatief groter is door de belangstelling vanuit de Bevelanden (7 man). Ook de verliezend finalist van vorig jaar, Philip van der Male, en de oud-winnaars Ger Monster, Wil Ernst (twee keer) zijn in Zierik- zee van de partij. Dat het toer nooi zijn vleugels verder uit slaat dan Zeeland alleen bewijst de deelname van de broers Ed en Joop Speijer uit Rozenburg. De eerste ronde gaat komende maandag 2 januari om 19.00 uur van start en wordt op dinsdag 3, woensdag 4, donderdag 5 en dinsdag 10 en woensdag 11 ja nuari vervolgd. Alle avonden worden twee poules tegelijk af gewerkt. door Joop van den Oudenhoven OOST SOUBURG - Louis Dal linga van SBC uit Sluiskil werd de verwachte winnaar van het Schelde Toptoernooi. Clubgeno ten Frits Bakker en Piet de Koeyer werden respectievelijk tweede en derde. Verrassend was de zege van Dal niet. Al was de weerstand venijnig. Toen het er in de finale tegen Frits Bakker op aan kwam, sloeg Dallinga in het ka der 38/2 genadeloos toe, 4-100 in 2 beurten. Bakker kon in het bandstoten de partijen in even wicht brengen, maar het zat de Terneuzenaar niet mee. De winst ging naar Dallinga en dat haalde de spanning uit de fina le. De titel was al voor aanvang van het driebanden een feit. Dallinga: „Ik heb een goed toer nooi afgewerkt. Alleen het band stoten viel wat tegen. Meestal ben ik daar zeker van, maar nu liep het niet zoals het moest. Al won ik denk ik verdiend." Bakker bevestigde dat: „De bes te heeft gewonnen, hoewel ik vandaag wat ongelukkig was. Ik denk dat ik de betere kaderspe ler ben als het gaat om het lij nenspel. Louis is sterker in het rapelleren en het plaatsen van ballen. Dat gaf de doorslag." De hoogste partij en de hoogste serie in het kader was van Dal linga met 50.00 en 98. In het bandstoten werd dat met 6.25 gedeeld door Dallinga, Bakker en Leen van Boven. Henk Wiel aard tekende met 33 voor de hoogste serie. In het driebanden pakte Bakker uit met 2.143 en was de hoogste serie voor Jan Goudzwaard met 6. Kenmerkend was de overmacht van het SBC-trio. Een groot gat met de anderen was wat dat be treft illustratief. Jan Goud zwaard van Avontuur werd op eerbiedwaardige afstand vierde. Districtsvoorzitter Labrujere memoreerde de krachtsverschil len bij de prijsuitreiking. Hij kondigde ook een topteamcom- petitie aan om de betere biljar ters in het district beter aan hun trekken te laten komen. New York. NBA. Detroit Pistons- Miami Heat 106-101, San An. Spurs- Oklahoma Sooners 111-84, Seattle Su- personics-Denver Nuggetts 112-105. Oost-Souburg. Schelde Toptoer nooi. Finale: Louis Dallinga-Frits Bak ker 6-0 (kader 100-4 in 2 beurten/ band stoten 50-41 in 9/driebanden 15-8 in 14. Om derde plaats: Piet de Koeyer-Jan Goudzwaard 6-0 (100-55 in 7/50-21 in 10/15-7 in 20. Om vijfde plaats: Henk Wielaard-Jan Eickenboom 6-0. Om ze vende plaats: Leen van Boven-Johan de Punder 4-2. 's-Gravenpolder. PWG-toernooi. Groep 11 M. Rentmeester 5; 2. B. Pro voost en P. Schunselaar 3; 4. J. van de Weteringh 1. Groep 2: 1. P. Allaart 5; 2. J. Veerhoek en M. Walraven 3; 4. A. Lib- brecht 1. Groep 3: 1 R. Rentmeester 5; 2. W. Koppejan 4; 3. A. van de Schraaf 2. Groep 4: 1 R. Devroe 5; 2. A. den Hollander en J. Koppejan 3. Groep 5: 1. J. van de Velde 4; 2. F. Blaas en P. Sterrenburg 3. Groep 6: 1. L. de Graag 5; 2. J. van der Hart 3; 3. E. Janssen en I. Sterrenburg 2. Groep 7: 1. D. Wattel 4 (na barrage): 2. J. Tilroe 4; 3. P. Geel hoed en J. van den Ouden 2. Groep 8: 1. K. Osté 5; 2. J. Houmes 3; 3. L. Ma rried en H. Mol 2 Groep 9: 1. P. van Nes 10; 2. G. Jobse en R. Nijsse 5. Jeugd: 1S. van de Schraaf 23 (na bar rage); 2. S. Traas 23; 3. M. de Visser 21 i i Mechelen. Dressuur. Wereldbeker. Kür op muziek: 1. Van Grunsven (Ned) Salinero 83,600, 2. Gal (Ned) Lingh 78,450, 3. Schellekens-Bartels (Ned) Sunrise 75,675, 4. Van Lieren (Ned) Ollright 74,750. Amersfoort. Menkampïoenschap district West. Enkelspan paarden: 1. Leo Paauwe met Dex (Nisse). Enkel- span pony's: 2. Ilse de Jonge met Naughty Boy (Sinoutskerke). Heerenveen. NK afstanden/OKT. Vrouwen. 1000 meter: 1. Wüst 1.15,83, 2. Timmer 1.16,65, 3. Gerritsen 1.17,22, 4. Van Deutekom 1.17.83. 5. Murris 1.17,85, 6. Van Dijk 1.17,88, 7. Cramer 1.18,19, 8. Wijsman 1.18.28, 9. Thomas 1.18,46. 5000: 1. Kleibeuker 7.02,38, 2. Groenewold 7.05,85, 3. Smit 7.06,08, 4. Kleinsman 7.06,47, 5. Cramer 7.10,67, 6. Huizebosch-Smit 7.11,55, 7. Van Goozen 7.13,59, 8. Vis 7.15,78, 9. Voorhuis 7 18,24. Mannen, 1500: 1. Bos 1.46,56, 2. Wennemars 1.46,84, 3. Kramer 1.46,88, 4. Ket 1.46,98. 5. Nijen- huis 1.47,17, 6. Tuitert 1.47,64, 7. Uytde- haage 1.47,97, 8. Groothuis 1.48,11, 9. Van der Rijst 1.48,18, 10. Verheijen 1.48,50, 11 Romme 1.48.61. 22. Ritsma 1.50,60, 23. De Jong 1.50,62. Oost-Souburg. Oliebollentoernooi. Eindstand na 7 ronden: 1. Mark Smits 6.5, 2 Peter Kalisvaart, Rene Tig gelman, Henrik Porte, Jeroen Hekhuis allen 5.5, 6. Albert Vermue, Roeland Al ders, Koos Zomer, Ton van der Werf, Marcel Boelhouwer, Paul Kuijpers allen 5.0, 12. Mare Dogge, Robin Bosters, Mare Naalden, Wim Sinke allen 4.5. Perth. Hopman Cup. Groep B: Neder- land-China 2-1. Mannen: Wessels-Sun Peng 6-2 6-2; Vrouwen: Krajicek-Shuai Peng 3-6 6-4 3-6; Mixeddubbel: Krajicek/Wessels-Peng/Peng 6-4 6-4. Eredivisie SC Heerenveen-Ajax 4-2 (2-0). 35. Sa maras 1-0, 38. Huntelaar 2-0, 67. Hans- sen 3-0, 77. Samaras 4-0, 79. Heitinga 4-1, 90. Galasek 4-2. Scheidsrechter: Wiedemeijer. Rode kaart: 89. Bosvelt (SC Heerenveen/2xgeel). Gele kaart: Kis- si, Juanfran (SC Heerenveen), Sneijder (Ajax). Aantal toeschouwers: 20.500. SC Heerenveen: Vandenbussche Breuer (30. Derveld), Hansson en Seip; Kissi, Bosvelt, Bruggink (56. Hanssen) en Pranjic; Yildirim, Huntelaar (85. Nils- son) en Samaras. Ajax: Stekelenburg; Trabelsi (58. Ros- ales), Heitinga, Vermaelen en Juanfran; De Jong, Galasek, Sneijder en Erna- nuelson (69. Boukhari); Charisteas en Rosenberg. Heracles-Vitesse 3-1 (3-0). 24. Hiraya- ma 1-0, 33. Tamerus 2-0, 39. Tamerus 3-0, 75. Benson 3-1. Scheidsrechter: Kui pers. Gele kaart: Quansah (Heracles), Yakubu (Vitesse). Aantal toeschouwers: 8397. Heracles: Pieckenhagen; Jansen, Maas, Reekers en Klavan; De Vries, Ta merus en Höcher (76. Wuytens); Nurme- la, Hirayama (69. Quansah) en Sluijter (88. Calincov). Vitesse: Wapenaar; Vreven, Knol, Dingsdag en Frankel; Swerts, Yakubu en Janssen; De Mul (69. Rojer), Amoah (53. Gluscevic) en Hersi (46. Benson). Roda JC-FC Groningen 1-3 (1-0). V Oper 1-0, 71. Buijs 1-1, 82. Fledderus 1-2,88. Nevland 1-3. Scheidsrechter: Na huis. Gele kaart. Lachambre, Senden (Roda JC), Luirink, Nevland (FC Gronin gen). Aantal toeschouwers: 9.500. Roda JC: Kujovic; Senden, Kah, Lee mans, Vichelich en Lachambre; Sergio (84. Sonkol, Van Dijk en Bodor; Oper en Cisse (37. Cristiano). FC Groningen: Roorda; Luirink, Kruis wijk en Van der Linden; Buijs, Lindgren (90. Sankoh), Levchenko en Florén (56. Fledderus); Nevland, Salmon en Corne- lisse (56. Van de Laak). Stand PSV 18 13 3 2 42 37- 12 Feyenoord 18 13 2 3 41 49- 19 AZ 17 12 2 3 38 44- 17 Ajax 18 9 3 6 30 30- 20 Heerenveen 18 8 5 5 29 38- 30 FC Utrecht 18 8 5 5 29 23- 19 FC Groningen 18 9 2 7 29 24- 22 RKC 17 8 3 6 27 33- 32 NEC 17 8 3 6 27 17- 18 Vitesse 18 8 2 8 26 30- 28 Roda JC 18 7 1 10 22 27- 35 FC Twente 18 6 3 9 21 22- 22 NAC 17 5 4 8 19 20- 29 Heracles 17 5 4 8 19 19- 33 ADO Den Haag 17 5 3 9 18 19- 29 Sparta 17 4 4 9 16 16- 25 Willem II 17 2 3 12 9 16- 39 RBC 18 0 4 14 4 10- 45 Almelo. Mannen, Cogas Classic. Fi nale: Geneve (Zwi)-Lennik (Bel) 3-2 (25-17 20-25 14-25 25-21 15-13) Om de derde plaats: Esmoriz (Por)-Duren (Dui) 3-0 (25-18 25-18 25-22) Forthomme derde in Zundert ZUNDERT - De Belgische bil jarter Roland Forthomme van Delta/Ockenburgh werd in het Kersttoernooi van Zundert der de. Hij werd in de halve finale uitgeschakeld door de latere winnaar Frédéric Caudron. De trein van Caudron denderde in de finale ook nog eens over Eddy Merckx heen. In twaalf beurten besliste de Waal het on gelijke duel in zijn voordeel, 50-32. Met een algemeen moyen ne van 1.986 sloot hij het toer nooi af. Forthomme tekende voor 1.862 als eindresultaat.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 22