zc binnenvaart wacht voorspoed Arnemuiden schenkt twee ton voor tsunami Sneeuw jaagt over Zeeland GroenLinks en SP willen meer ruimte op plakborden TIP! VERSCHOORE ll van initiatieven om goederenvervoer over water te stimuleren liet worden chitterende feestdagen 'oning tgebrand LEVENSLOOPSPAREN IN 2006? ONZE ADVISEURS ZIJN ER KLAAR VOOR. www.familievermaak.nl Nog even terugblikken. Sloop J*»: 0113=315649 pzc.nl zedactie? pzc.nl kS31, 4460 AA Goes «ntifi-exploitatie: ,.en Midden-Zeeland: 0113-315520; ^•Vlaanderen: 0114-372770; paal: 020-4562500. ifdag 31 december 2005 Tuurlijk... de beste kleurenfoto's Hwlvan uw geheugenkaart! Op de originele wijze op Kodak Fotopapier! Alleen bij... if. EN ST JOOSLAND- Dtkomst voor de binnen liet er rooskleurig uit. Dat jcht voorzitter J. Vogelaar de afdeling Midden-Zee- un Koninklijke Schutte rij ziet een ontwikkeling illerlei initiatieven om de <n\aart te stimuleren. jopa wordt met een steeds evere blik naar de binnen gekeken, betoogde Voge- gisteren tijdens de jaarver- Mig van de schippersvereni- in Nieuw- en Sint Joos- Files op de wegen en hape- 1 spoorvervoer pakken posi- at voor de scheepvaart. Er meer geld uitgetrokken binnenvaart te stimule- Zo is er een Europees actieplan in de maak, waarin onder meer beter onderhoud van vaarwegen en het opheffen van knelpunten zijn opgenomen. In eigen land wordt de komende tijd vijftig miljoen euro besteed aan de wa terwegen en er komt een innova tiefonds van 10 miljoen voor de binnenvaart. Vogelaar verwacht dat in de toe komst steeds meer via de binnen vaart vervoerd moeten worden. „Onderzoek heeft uitgewezen dat opstopping op de wegen rond havens negatief uitwerkt voor deze havens. In 2035 moet de binnenvaart in de Rotterdam se haven 45 procent van de con tainers vervoeren, de weg 35 pro cent en het spoor 20 procent." In de huidige situatie gaat nog de helft van de containers over de weg, tien procent over het spoor en wordt veertig procent via de binnenvaart vervoerd. Vogelaar wijst ook op het be lang van veiligheid in het trans port. „Door studies is duidelijk geworden dat het binnenschip aanzienlijk veiliger is dan de trein." Kansen Ook in Zeeland bespeurt hij kan sen voor de binnenvaart. „Zee land wil de havens uitbreiden en geen treinen en vrachtauto's die toeristen wegjagen. Zeeland wil schoon blijven en een land schappelijke uitstraling behou den." In het voorjaar krijgen de binnenvaartschippers de kans om tijdens een symposium van Zeeland Seaports en Zeeland Port Promotion Council aan te geven welke rol zij daarin kun nen spelen. „Wij moeten duidelijk maken dat er met de binnenvaart veel mogelijk is." Volgens Vogelaar moet de bin- nenvaartschippei-s zelf hun kan sen benutten. Hij hamert er op dat de sector met nieuwe initia tieven moet komen. Moderne tankers, auto-, container-, bier-, meel- en palletschepen zijn er niet vanzelf gekomen. „De binnenvaart vervoert de goederen echt niet meer zoals dertig jaar terug. Iemand is op een gegeven moment begonnen dit op een andere, betere manier te doen." (Advertentie) u 50% korting op de ars- en wintercollectie ■de nobel aer| EWEGEN - Een vrijstaande big aan de Coudorpseweg in «gen is gistermiddag door i zwaar beschadigd. De bo- erdieping brandde uit, de ne grond liep door het blus- forse waterschade op. Het is daardoor onbewoonbaar irden. moners waren weggegaan, hadden het vuur in de haard laten branden om -Lswarm te houden. Aange- ierd door de harde wind ond om half één 's middags i in de schoorsteen, die vnj snel uitbreidde naar iorselse korpsen, die assis- skregen van een ladderwa- ;it Goes, hadden geen pro- en bij het bestrijden van de i Vlakbij de woning was brandkraan en tweehon- i meter verderop een water baar de brandweer blus- ruit kon putten, precieze schadebedrag was ren niet bekend, bewoners zijn onderge- nt bij familie. SINT-LAURENS - Wandelaars trotseren de sneeuw en harde wind bij Sint-Lau- rens. Een dikke laag sneeuw bedekt het Walcherse landschap. In de wijk Paauwen- burg in Vlissingen belagen kinderen elkaar met sneeuwballen. Door de spekglad de wegen vonden in Zeeland sinds gistermiddag 25 ongelukken plaats, maar die beperkten zich tot blikschade. Theater Exploitatie Zeeland besloot al vroeg in de middag, de voorstellingen in de Middelburgse Stadschouwburg en de Mythe in Goes afte gelasten. Busvervoerder Connexxion besloot in de vooravond alle bus sen terug te roepen omdat het niet meer verantwoord was nog passagiers te vervoe ren. Niet door sneeuw, maar door een computerstoring kwam een volgepakte trein gistermiddag tegen half vier stil te staan bij Krabbendijke. De trein was met lichte vertraging om drie uur uit Roosendaal vertrokken, maar net voorbij station Krab bendijke stond hij stil. De intercity bleef twee uur in Krabbendijke staan. Pas rond half zes kwam een andere trein langszij, waarin de passagiers via loopplan ken plaatsnamen. foto's Ruben Oreel Heeft u nog geen rekening voor LevensloopSparen? Dan is het nieuwe jaar een goede gelegen heid-om er snel aan te beginnen. Wie snel start, spaart al in 2006 met hoge rente voor meer vrije tijd. Onze adviseurs vertellen u er graag meer over. Bel 0800-0720 of kijk op www.ingbank.nl INGitoBANK DENKT MET U MEE door Miriam van den Broek ARNEMUIDEN - Met de Ramp van 1953 in het achterhoofd be sloot Lieven Theune uit Arne- muiden dat er iets gedaan moest worden voor de gedupeerden van de tsunami. De actie Vissers voor Vissers, later omgedoopt tot Actie Vissersdorp, werd op gezet. Nu, bijna een jaar na da to, is de actie afgerond met als eindresultaat een opbrengst van bijna 200.000 euro. Begin januari werd er een actie comité van zeventien mensen op gezet. „Dat was een bijzondere groep", vertelt Theune. „We had den mensen van verschillende achtergronden. De visserij was vertegenwoordigd, de korfbal vereniging en ook de verschillen de kerken. Omdat de groep zo breed was. konden we voor de actie alle doelgroepen bereiken. Het uitgangspunt was dat we ge dupeerde vissers in de Indiase streek Andhra Pradesh wilden helpen." Het actiecomité kon niet zelf ter plaatse bepalen wat er met het geld gedaan moest worden. Daarom werd hulp ingeroepen van de stichting Woord en Daad die al in dat gebied actief was. „We hadden tegen Woord en Daad gezegd dat we misschien wel 25.000 euro voor hen kon den ophalen. Maar het geld bleef binnenstromen. Daardoor konden we niet alleen mensen in India helpen, maar ook vis sers in Sri Lanka. Uiteindelijk besloot de provincie ons nog eens 100.000 euro subsidie te ge ven." Bootjes Aan de hand van foto's en brie ven die Woord en Daad heeft doorgestuurd, laten Lieven Theune en Kees d'Huy zien dat er in India woningen en bootjes zijn gebouwd en dat er voor net ten en andere visbenodigdheden Middelburger krijgt laatste kans MIDDELBURG - Een 23-jarige Middelburger krijgt nog een laatste kans om een werkstraf af te maken. Dat besliste politierechter I. Woltring gisteren in Middel burg. Officier van justitie L. Boogert gelastte de omzet ting van de honderd uur werkstraf in vijftig dagen cel straf, omdat de man zich niet had gehouden aan de afspra ken met de reclassering. „Wat mij betreft heeft u uw kans gehad," stelde de aanklager. De Middelburger had een bezwaarschrift tegen de omzet ting ingediend en zag gisteren zijn bezwaar gegrond ver klaard. Voor de werkstraf krijgt de man een half jaar de tijd. Betrapt bij autoinbraak VLISSINGEN - Een auto in de Kanariesprenk in Vlissin gen is gisterochtend tussen kwart over zes en half zeven opengebroken. Een omwonende zag twee personen in het voertuig van zijn buurman zitten. Toen hij hen aansprak, liepen ze weg. Uit de auto werden het radiofrontje, een portemon nee met waardepapieren en enkele tientallen euro's gesto len. Aanhouding wegens vernieling GOES - De politie heeft gisterochtend om tien voor half vijf drie jongens van zestien, zeventien en achttien jaar aangehouden wegens vernieling van goederen. Een getui ge belde de politie, omdat hij zag dat de drie jongens fiet sen aan het vernielen waren bij het fietstunneltje in het Stationspark in Goes. De jongens hadden zelfs een fiets op de treinrails gegooid, maar hadden die er weer afge haald voordat er ongelukken gebeurden. Hoeveel fietsen er zijn vernield, is niet bekend. De jongens zijn afkomstig uit Heinkenszand en de gemeente Borsele. Tegen hen wordt proces-verbaal opgemaakt. V uurwer koverlast Goes - De politie Zeeland heeft gisteren sinds elf uur 's ochtends in totaal 24 meldingen van vuurwerkoverlast ge kregen. In Zierikzee werden rond elf uur 's ochtends zes rotjes in beslag genomen bij een dertienjarige jongen uit die plaats. Hij werd naar bureau Halt doorverwezen. In Yerseke werden 's middags rond kwart over een op de Oude Bogaert drie kinderen betrapt op het afsteken van vuurwerk. De kinderen, tien, twaalf en dertien jaar oud, werden doorgestuurd naar de bureaus Halt en Stop (het Halt-project voor kinderen jonger dan twaalf jaar). In de Savornin Lohmanlaan in Goes werden van een twaalf- en een dertienjarige jongen tien rotjes in beslag genomen. Zij kregen ook een doorverwijzing naar Halt. VLISSINGEN - Naast de SP heeft nu ook GroenLinks kritiek op het plakbeleid van de ge meente Vlissingen. Beide partijen vinden dat zij worden beknot in hun vrijheid van meningsuiting. Zij vinden dat er te weinig ruimte is op de plakborden en er komen steeds minder plakzuilen. Volgens GroenLinks wijkt de gemeente af van de oorspronkelijke inten tie om in elke wijk plakgelegen- heid te creëren. „In de loop der jaren zijn er nieuwe wijken bij gekomen, maar geen nieuwe plakborden", schrijft A. Soplan- tila van GroenLinks. Het stoort de politieke partijen dat de verkiezingsborden niet meer worden geplaatst, omdat die versleten zouden zijn. Vol gens GroenLinks was dat al dui delijk bij de vorige verkiezin gen. „Waarom zorgt u niet tijdig voor nieuwe verkiezingsbor den?", meldt GroenLinks De ge meente verbiedt de partijen om plakzuilen in de wijken te ge bruiken. Ze geeft elke partij 25 borden die aan verkeerspalen mogen worden vastgemaakt. (Advertentie) STAP IN DE WERELD VAN HET SPEL VOOR JONG EN OUD (Advertentie) Kijk op oudejaarsavond naar de EO op i. is gezorgd. „Enkele tientallen bootjes zijn met ons geld ge bouwd. En dan moet je weten dat sommige boten gebruikt worden door zes gezinnen. Je kunt wel stellen dat van één bootje 32 mensen kunnen le ven." Ook zijn 32 nieuwe woningen rechtstreeks terug te leiden naar het gedoneerde geld van de Ar- nemuidenaren. „Daarnaast is er met ons geld ook gezorgd voor onder meer voedsel en water." Omdat de opbrengst bijna het tienvoudige was van verwacht, is het actiecomité door de stich ting Woord en Daad in het zon netje gezet. „We hebben als dank van de stichting een beeldje gekregen. Omdat wij vinden dat het beeld je eigenlijk de hele Arnemuidse bevolking toebehoort, hebben we samen met het bestuur van het museum in Arnemuiden af gesproken dat het beeldje daar komt te staan." Blauw Bloed Jaaroverzicht Zaterdag 31 december, 19.30 uur, Ned. 1 Het Elfde Uur Special Zaterdag 31 december, 20.30 uur, Ned. 1 horen zien geloven zeeuwse almanak Deze week gelezen in een ambtelijke advertentie van de gemeente Hulst: Mensen die een gemotiveerd bezwaar heb ben tegen de sloop van de in gestorte sporthal Den Dul- laert kunnen zich tot 27 ja nuari tot de gemeente rich ten. Of dat veel zal helpen is echter de vraag: de slopersha mer heeft de hal al voor het overgrote deel geveld.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 13