Wachtlijst peuterspeelzaal lang PZC Fons Dobbelaer lijsttrekker bij ABH HET LIEFST ZIEN WE HAAR NOOIT MEER TERUG Piratendagen in september moeten waterstad Terneuzen promoten Plan glastuinbouw pas na afronden van archeologische studie .14 Dreumesland in Kloosterzande vraagt gemeente om hulp weekenddiensten Polderwegen breder mm vrijdag 30 december 2005 door Harold de Puysseleijr KLOOSTERZANDE - Peuter speelzaal Dreumesland in Kloos terzande heeft bij de gemeente aandacht gevraagd voor de wachtlijst. Die is ontstaan als ge volg van de bezuinigingen die de gemeente heeft doorgevoerd op het peuterspeelzaalwerk. Volgens peuterleidster K. Me nu-van Kruijssen van Dreumes land staan er momenteel onge veer tien peuters op de wacht lijst. Die kinderen kunnen vol gens haar pas na de zomervakan tie volgend jaar terecht in de peuterspeelzaal in Kloosterzan de. Groter „Met nog een half schooljaar te gaan, kun je er bijna van uit gaan dat de wachtlijst nog gro ter zal worden omdat zich nog ouders met kinderen bij ons gaan melden", zegt Menu-van Kruijssen. Eerder dit jaar besloot de ge meente te korten op de subsi dies aan het peuterspeelzaal- werk. Acht van de in totaal 38 peutergroepen bij de zes stich tingen die deze vorm van kinder opvang in de gemeente Hulst verzorgen, moesten sluiten. Ne gen peuterleidsters zijn op wachtgeld gestuurd, onder wie ook de leidster van Dreumes land. „Wij hebben na de vakantie twee dagdelen opvang moeten inleveren. We hebben de ge meente gevraagd, of het niet mo gelijk is de bezuinigingsmaatre gel terug te draaien. Ik zit toch thuis met wachtgeld, dus heb ben we gevraagd of we niet - desnoods tijdelijk - die twee dag delen er weer bij mogen nemen. Dan zouden we acht kinderen van de wachtlijst kunnen laten komen." Het ontstaan van de wachtlijst zorgt nog voor een ander nega tief gevolg, legt Menu-van Kruijssen uit. „Twee ouders zijn al met hun kinderen naar de peu terspeelzaal in een dorp in de omgeving gegaan. Ze vinden dat zelf ook niet leuk, maar willen hun kind wel naar de peuter speelzaal laten gaan, en in om liggende dorpen is nog wel ruim te." De gemeente heeft volgens voor zitter E. Lindenhovius van de stichting peuterspeelzaal Dreu mesland inmiddels al laten we ten geen actie te zullen onderne men. „Volgens de gemeente is de wachtlijst korter en staan er maar vier kinderen op. Dat noemt de gemeente acceptabel. Over de invulling van die kwali ficatie kun je natuurlijk ook nog discussiëren. Is het acceptabel dat kinderen moeten wachten tot ze drie jaar zijn voor ze op de peuterspeelzaal terecht kun nen, of moeten ze daar vanaf 2,5 naar toe kunnen?" Lindenhovius zegt overigens be grip te hebben voor de bezuini ging die de gemeente heeft door gevoerd. „We begrijpen dat de gemeente niet tot in het onein dige geld kan blijven pompen in de instandhouding van het peu terspeelzaalwerk. door Harold de Puysseleijr HULST - Fons Dobbelaer uit Sint Jansteen voert de kandida tenlijst aan van de politieke groepering Algemeen Belang Hulst (ABH) tijdens de verkie zingen voor de nieuwe gemeente raad van Hulst. Dobbelaer neemt het vaandel over van Fons Roctus (69) uit Kloosterzande. Die heeft op grond van zijn leeftijd besloten na 35 jaar een punt te zetten ach ter zijn carrière als gemeentebe stuurder. De kandidatenlijst van ABH is eerder deze week goedgekeurd door de leden. Toon Maas, Ron nie Roctus, Jacques Vinke en Jos Buysrogge staan - in die volgorde - op de overige plaat sen in de top-5 van de lijst. Marina Strooband (6), Svetlana Filipovic (7), Mickel van Dom melen (8), Aart Barendrecht (9) en Karei de Waal (10) maken de eerste tien kandidaten op de lijst vol. Visie Fons Roctus, vele jaren het ge zicht van Algemeen Belang, de groepering die zijn wortels heeft in de voormalige gemeente Hon- Bram Stoffels (links) en Willy de Meijer met het schilderij van de Terneuzense Vliegende Hollander. door René van Stee TERNEUZEN - Met de Haven dagen, Scheldejazz en Folk on the Schelde beschikt Terneuzen al over drie evenementen van formaat. Maar als het aan diver se winkeliers en bedrijven in de binnenstad ligt, komen er in sep tember ook de Piratendagen bij. De bedoeling daarvan is, Terneu zen nog nadrukkelijker als 'wa- terstad-piratenstad' neer te zet ten. Daarvoor wordt aansluiting gezocht bij de legende van de Vliegende Hollander. Want de eeuwig ronddolende kapitein Willem van der Decken is vol gens de overlevering afkomstig uit Terneuzen. „Het gaat niet alleen om extra promotie en het bevorderen van kooptoerisme, ook willen wij het beeldmerk van Terneuzen als stad van de Vliegende Hol lander beter benutten", vertelt coördinator Bram Stoffels van de ondememerskoepel Coördina tie en Management. De legende van de Vliegende Hollander staat weer helemaal in de belangstelling. Niet alleen kroop Temeuzenaar Willy de Meijer onlangs in de huid van de roemruchte kaperkapitein voor het tv-programma Willem Wever, ook presenteerde de re gionale VW onlangs de ver nieuwde Vliegende Hollander wandelroute en zag een nieuw beeldje van het spookschip het levenslicht. De precieze data zijn nog niet bekend, maar de Piratendagen duren in ieder geval van vrijdag tot en met zondag. Een werk groep is bezig met de uitwer king van een programma. Details De hele binnenstad (inclusief jachthaven) wordt hierin betrok ken. De details moeten nog wor den ingevuld, maar er wordt on der meer gedacht aan feestelijke versieringen, straatanimatie, sport en spel, in piratenkleding uitgedoste figuranten, muziek en dans, demonstraties door ma ritieme legeronderdelen en vaartochten. Stoffels: „Het gaat ons om een extra evenement met bovenre gionale uitstraling. We houden de Piratendagen bewust in sep tember om andere festiviteiten niet in de wielen te rijden." Ook kennen de Piratendagen zaterdag 31 december 2005 en zondag 1 januari 2006 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Huisartsen Midden- en Oost- Zeeuws Vlaande ren (Terneuzen, Hoek, Philippine, Sluis kil, Sas van Gent, Axel, Zaamslag, Kloosterzande. Hulst, Koewacht, St. Jan steen en Clinge), vr. 17.00-ma. 08.00 uur: Voor dringende huisartsenzorg en huisbezoeken: Huisartsenpost De Hon- te. bezoekadres Vlietstraat 12, Terneu zen (aan ziekenhuis De Honte) tel. 0115-643000 (altijd eerst bellen). West Zeeuws-Vlaanderen (Oostburg, Aardenburg, Zuidzande, Biervliet. Hoofdplaat, IJzendijke, Breskens, Groe- de, Schoondijke, Sluis en Cadzand), vrij. 17.30-ma. 08.00 uur: Voor dringen de huisartsenzorg en huisbezoeken. Huisartsenpost Antoniusziekenhuis, Pastoor van Genklaan 6 te Oostburg, tel. 0115-643000 (altijd eerst bellen). Tandartsen West Zeeuws-Vlaanderen: A.C.R. Bracké, Wulpenlaan 6,Breskens, (0117-382931). Spreekuur: za en zo 12.00-12.30 uur; Oost Zeeuws-Vlaanderen: J. Bonnez, Koninginnelaan 22, Terneu zen, tel. (0115) 617667. Spreekuur: za en zo 12.00-12.30 uur; Apotheken Gemeente Terneuzen: Dienstapotheek Terneuzen, Van Steen bergenlaan 27, Terneuzen, tel. 0115 626010. Voor spoedrecepten 24 uur be reikbaar. Hulst: Apotheek Reynaert, Steenstr't 7, tel 0114-311156, zat. 10.00-17.00, zon. 13.00-17.00 uur. Voorspoedrecepten 24 uur bereikbaar. Apotheek Hulst, Dubbele Poort 7, tel. 0114-314255, zat. 10.00-17.00, zon. 12.00-17.00 uur. Voor spoedrecepten 24 uur bereikbaar. Ook voor recepten van huisartsenpost Terneuzen/Hulst. Oostburg: Apotheek Oostburg, Burchstraat 16, tel. 0117-452170, zat 10.00-12.30 en 13.00-16.30 uur, zon- en feestdagen dienst via deurtelefoon apotheek. Breskens: Apotheek Breskens, Spuiplein 13a, tel 0117-380222, zat. 8.30-12.30 en 13.00-17.00 uur. zon- en feestdagen ge sloten, dienst via deurtelefoon Apo theek Oostburg. Dierenartsen Terneuzen, Axel, Zaamslag, Hulst en Hengstdijk: Dierenkliniek J. Kop, Bastionstraat 3, Axel, tel. 0115-561488. Spreekuur, zat. 11.00-12.00 uur. IJzendijke: Dierenarts van de Vijver, tel. (0117) 301388 bgg. 0117-348424. Spreekuur zat. 13.00 en zon. 12.00 uur in de die renkliniek. Terneuzen: J. P. de Vos en A. Burm, dierenkliniek 'De Ottenhorst', Van Diemenstraat 83, tel. 0115-619628. Spreekuur zat. van 12.30-14.00 uur. Kliniek voor gezelschapsdieren 'De Steenberghe', Van Steenbergenlaan 7, Terneuzen. Dierenarts P. de Vos. Zat. en zon. uitsluitend behandeling van spoed- patiënten na telefonische afspraak, tel. 0115-696425. Breskens, Aardenburg, Oostburg en Sluis: Dierenartsencentrum West, G.A.M. de Bruijckere en E.G. van Bruinessen-Kap- senberg. Afspraken via telefoonnr. 0117-454484. Oostburg: J. P. J. v. d. Vijver, Sirius 1, Oostburg, tel. 0117-452103. Sas van Gent: E. O. M. David, Westdam 54, tel. 0115- 453800, spreekuurzat. 11.00-12.00 uur. St. Jansteen e.o. A.E. de Bruyn, Brouwerijstraat 92, Ka- pellebrug, tel. 0114-312701. Spreekuur 11.00-12.00 uur. Dierenambulance Zeeuws-Vlaanderen, alarmnummer 0115- 442161 tenisse, doet nog wel mee als lijstduwer en staat op plaats 30. Volgens voorzitter Stan de Bak ker van de verkiezingscommis sie valt het gezien de visie op de gemeentepolitiek van de nestor van de Hulster gemeenteraad niet te verwachten dat Roctus nog plaatsneemt in de gemeente raad, ook al haalt hij genoeg voorkeurstemmen voor een ze tel. „Hij heeft aangegeven, dat gezien zijn leeftijd de tijd geko men is om te stoppen en dat on ze partij moet inzetten op ver jonging en vernieuwing. Met zijn zoon Ronnie en Mickel van Dommelen bij de eerste tien mensen op de lijst, zijn we daar aardig in geslaagd." Algemeen Belang heeft in de aanloop naar de gemeenteraads verkiezingen volgens Maas ge probeerd een lijstverbinding aan te gaan met twee andere lo kale partijen, Groot Hulst en Groot Hontenisse, maar die ble ken daar niets voor te voelen. ABH is momenteel vertegen woordigd met twee mensen in de gemeenteraad en zet nu in op een verkiezingsuitslag die goed is voor drie zetels. „Door de lijstverbinding tussen Groot Hontenisse en Groot Hulst ging de restzetel vorige keer naar Groot Hontenisse", zegt Dobbelaer, „ondanks het feit dat wij 300 stemmen meer hadden dan Groot Hontenisse. We hopen dat wij nu gaan lopen met die derde zetel." door Piet Kleemans tijk leidt dat - zeker in herfst en winter - tot riskante uitwijkma noeuvres via een vaak zachte berm. Verder is er voorlopig vooral aandacht voor gladheids- bestrijding. Samen met andere wegbeheerders probeert het wa terschap ervoor te zorgen dat elk dorp bereikbaar blijft via minstens één weg. Uitgangs punt is dat de doorgaande rou tes gestrooid worden, evenals be langrijke fietsroutes. De contro leurs nemen 's ochtends in alle vroegte poolshoogte. De strooi wagens beginnen zonodig om 4.30 uur aan hun route. SCHARENDIJKE - Het water schap Zeeuwse Eilanden wil vol gend jaar de Elkerzeeseweg bij Scharendijke en Zwaardweg, Weelweg, Kakkersweelweg en Heereweg bij Kerkwerve verbre den tot zes meter. Dat is nodig om ze geschikt te maken voor het huidige ge bruik. De wegen zijn belangrij ke doorgaande wegen maar blij ken in praktijk vaak problemen te geven omdat ze te smal zijn voor modem verkeer. In de prak- door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De gemeente Terneuzen moet wachten met het opstellen van een ont- werp-bestemmingsplan voor het glastuinbouwgebied in de Ka naalzone tot het archeologisch onderzoek is afgerond. Daar voor pleit de Rijksdienst voor het Oudheidkundig Bodemon derzoek (ROB) in een reactie op het Milieueffectrapport (MER) Glastuinbouwgebied Kanaalzo- De reactie is ingegeven door het rijksbeleid ten aanzien van ar cheologie. Het behoud van ar cheologische waarden ter plaat se staat hierin voorop. „Het bodemarchief vormt im mers voor vrijwel het grootste deel van het verleden de enige bron van informatie", schrijft de ROB. Alleen als behoud ter plaatse en inpassing in het plan gebied niet mogelijk is, dan wordt de in de bodem aanwezi ge informatie via een opgraving geregistreerd. De gemeente heeft op de kaart de bekende archeologische gege vens met symbolen weergege ven. Maar daarmee is voor toe komstige gebruikers niet helder waar archeologische resten pre cies aangetroffen kunnen wor den en wat de aard daarvan pre cies is op die locatie, denkt de ROB. In het MER zijn twee plannen uitgewerkt: het Meest Milieu vriendelijk Alternatief (MMA) en het Terugvalaltematief, voor het geval het MMA niet haal baar is. De voorkeur van de ROB gaat naar het MMA, omdat dit voor de archeologie beter uitvalt en met name voor de cultuurhisto rie. Wat de ROB betreft zal bij de uiteindelijke besluitvorming de nadruk op 'goede landschap pelijke inpassing' moeten lig gen. Bij de plannen is rekening ge houden met het bekende archeo logische monument de Zwarten- hoekse zeesluis. In het Zeeuws Archeologisch zijn echter nog vier andere archeologische waar nemingen beschreven, terwijl ook sprake is van twee verdron ken dorpen. Peerboom en Oud Westdorpe. Naar aanleiding van deze waarnemingen wordt een archeologisch vooronderzoek uitgevoerd, waaruit moet blij ken hoe belangrijk het archeolo gisch materiaal is. „Wellicht dat de resultaten hier van zodanig zullen zijn dat het nodig is om een cultuurhisto rie-vriendelijk alternatief op te stellen", waarschuwt de ROB De gemeente wordt dan ook ge adviseerd ervoor te zorgen dat het archeologisch onderzoek af gerond is voor het ontwerp-be- stemmingsplan wordt onge steld. Dronken man maakt brokken in Terneuzen TEKNEUZEN - Een dronken, 47-jarige Terneuzenaar heeft gisteravond tussen half acht en acht brokken gemaakt. Hij reed in de Julianastraat een geparkeerde personenauto aan en reet daarbij het portier van de auto open. Een getuige zag hem wegrijden van de plaats van het ongeval. Bij de aanrij ding verloor de man zelf een van zijn knipperlichten. Even later kreeg hij een eenzijdig ongevs! in de Guido Gezellestraat in Ter neuzen. Politieagenten troffen zijn auto op zijn kant aan op de rotonde. De brandweer bevnjd- de de bestuurder en bracht hem over naar het ziekenhuis. Hier verklaarde de man dat hij zich j niets meer kon herinneren van beide ongevallen. Er is een bloedproef afgenomen, omdat de man naar alchohol rook. De man moest een nacht in het zie kenhuis blijven ter observatie. Het in de Julianastraat verloren knipperlicht paste precies op de auto van de drankrijder en wees hem aan als schuldige van die aanrijding. foto Wim Kooyman een cultureel element. Zo wordt in het Scheldetheater de opera de Vliegende Hollander van Wagner opgevoerd. Ook is het de bedoeling er films over het heldhaftige leven van piraten te vertonen. In samenwerking met de Heemkundige Vereniging Ter neuzen komt er een expositie in de Grote Kerk aan de Noord straat. Pronkstuk is een olieverfschilde rij van The Flying Dutchman van de hand van de Vlissingse kunstenaar Walter Hagenaar. Het eerste voorproefje van de Pi ratendagen is al op 16 februari. Dan houdt Reggie Naus op uit nodiging van de Terneuzense heemkundigen in café De Vriendschap een lezing over zijn boek over de sage van de Vlie gende Hollander. Het mooiste moment is als we ze uitzwaaien. Soms na twee maanden, soms langer. Zoals Cootje. Zij was in een net gezwommen. Een diepe wond van het touw. Gelukkig genezen zeehonden snel bij goede verzorging en krijgen ze na een tijdje weer zin om zelf vis te vangen. Cootje kreeg daar pas geleden weer zin in. Daarom brachten we haar terug naar zee en zwaaiden haar uit. Met een beetje geluk heeft ze onze hulp nooit meer nodig. Lenie 't Hart ZEEHONDENCRÈCHE PIETERBUREN Naam Adres Postcode/plaats E-mail STEUN DE ZEEHONDENCRECHE Stuur deze bon in een ongefrankeerde envelop naar Stichting Zeehondencrèche Pieterburen, antwoordnummer 959. 9950 WL Pieterburen. U ontvangt dan een blanco acceptgiro thuis. Direct storten kan ook. GIRO 8020. Thuiszorg Stichting Thuiszorg Zeeuws-Vlaan deren, voor spoedgevallen dag en nacht bereikbaar: West-Zeeuws-Vlaanderen: Telefoon nummer 0117- 456500, Kanaalzone: Telefoonnummer 0115- 674500, Oost-Zeeuws-Vlaanderen: Telefoon nummer (0114) 383500. Stichting Provinciale Kraamzorg Zeeland, kraamcentrum Zeeuws-Vlaan deren, dag en nacht bereikbaar via tel. 0113-224022. Pastorale dienst Oost-Zeeuws-Vlaanderen: zon. 12 - ma. 24 uur. Bereikbaar via mobielnum mer 06 22398801 West-Zeeuws-Vlaanderen: 10.00-13.00 en 16 00-19 00 uur. Bereik baar via mobielnummer 06 20403610 Midden-Zeeuws-Vlaanderen: Bereik baar via mobiel nummer 06 53997850.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 44