Filmtheater verbreedt horizon PZC 514 FiZi in Zierikzee biedt volgend jaar onder meer masterclass filmschrijven GroenLinks laakt vergunning politie voor opslag vuurwerk weekend diensten De unieke binding van regionale dagbladen WeGeNeR dagbladen vrijdag 30 december 2005 door Ali Pankow ZIERIKZEE - Filmtheater FiZi in Zierikzee komt begin 2006 met enkele nieuwe initiatieven naast de reguliere programme ring. Zo staat er een doorstart van het programma Beeld spraak gepland. Verder is er in samenwerking met de VPRO een masterclass 'filmschrijven' in voorbereiding en presenteert het filmtheater vanaf januari de maandelijkse FiZi-tip. Beeldspraak is een variant op het televisieprogramma Zomer gasten. Een regionaal bekende, centrale gast stelt zijn film-top tien samen en licht zijn motie ven toe tijdens een vraagge sprek met wetenschapsjourna list en publicist Frans Meulen- berg, tevens secretaris binnen het bestuur van FiZi. De mastersclass 'filmschrijven' is specifiek bedoeld voor de vrijwilligers binnen het Zierik- zeese filmhuis die zich bezig houden met het schrijven van de maandelijkse folders met een synopsis van elke film die dan op de agenda staat. Persoonlijk tintje Voor de FiZi-tip heeft Meulen- berg de programmeurs ge vraagd het programma een per soonlijk tintje te geven door hun favoriete film extra te be lichten. Als voorwaarde geldt dat het een recente, unieke en pakkende film is. „Een film dus die je niet in de week erna alweer vergeten bent. En dat hoeft echt niet te zijn omdat hij nou zo heftig is", aldus Meulenberg. Daniëlle Luinge en Atske Warnaar boe ken de films voor het filmthea ter Zierikzee. „We houden bij het uitzoeken rekening met het potentiële publiek van FiZi. We zijn een filmtheater en mik ken dus niet alleen op de grote Hollywoodproducties, maar vooral op kwaliteitsfilms met inhoud. Daar zitten ook juweel tjes tussen die minder bekend worden en juist die willen we Jong publiek bij filmtheater FiZi voor de film 'Wallace Gromit'. eruit pikken", zegt Luinge. Vol gens Warnaar zijn er tal van ele menten in een film die speci fiek aandacht verdienen. „Het is niet zo dat we met de Fi Zi-tip per se voor kleine, onbe kende films kiezen. Er moet iets speciaals aan de film zijn, waarover we in de nieuwsbrief graag iets extra's vertellen. Een thema, een stijl of een verhaal achtereen film." De eerste tip van de twee pro grammeurs betreft 'Paradise Now' van de Nederlands-Pales tijnse regisseur Hany Abu-As sad. Het is een verhaal over de vriendschap tussen twee Pales tijnse jongens, wier leven een heel ongewone wending krijgt als ze worden 'uitverkoren' een zelfmoordaanslag te plegen. Het dagelijks gemeentebestuur heeft waardering voor het func tioneren van FiZi. Dat blijkt uit het hoofdstuk dat aan dit filmtheater wordt gewijd in de recent gepresenteerde beleidsvi sie Kunst en Cultuur op Schou- wen-Duiveland. „Kinderen, volwassenen maar ook senioren weten steeds be ter de weg naar FiZi te vinden. Naast films organiseert het filmtheater ook andere activi teiten zoals muziek, literaire bijeenkomsten en talkshows", aldus de beleidsnotitie. Tevens wordt daarin geconstateerd dat het filmtheater nog wel steeds afhankelijk is van gemeentelij ke subsidie en dat de organisa tie, ondanks die financiële steun, de afgelopen jaren regel matig de bodem van de kas heeft gezien. Volgens wethouder W. Renden van Cultuur is het een landelijk foto Marijke Folkertsma gegeven dat filmhuizen geen ex ploitatie kunnen draaien die voldoende is om de eigen broek op te houden. Zolang de activi teiten blijven aansluiten bij de behoefte van de inwoners, dient volgens hem de gemeente lijke steun aan FiZi te worden voortgezet. De gemeente wil daarover wel met het bestuur van het filmtheater prestatieaf spraken maken. door Rob Paardekam HEINKENSZAND - De staten fractie van GroenLinks vindt het maar niks dat de provincie aan de politie een gedoogvergun ning heeft gegeven voor het op slaan van in beslag genomen vuurwerk in een bunker bij het politiebureau in Heinkenszand. De politie neemt dezer dagen een hoop vuurwerk, waarvan een groot deel illegaal is, in be slag. Op acht locaties in Zee land kan dat worden bewaard in brandvertragende kasten. Daar mag echter maar zo'n 25 kilo vuurwerk in liggen. Daar om heeft de politie aan de pro vincie een vergunning gevraagd voor het opslaan van grotere hoeveelheden vuurwerk in een bunker bij het politiebureau in Heinkenszand. De fractie van GroenLinks in Provinciale Staten is niet blij met de vergunning. In een brief aan Gedeputeerde Staten (GS) stelt ze dat het politiebureau dichtbij het bewoonde deel van Heinkenszand ligt en dat de overheid na de vuurwerkramp in Enschede heeft beloofd niet meer te gedogen. De partij snapt niet waarom GS nu dan een gedoogvergunning voor het gebruik van de bunker hebben afgegeven. GroenLinks vindt het niet eerlijk dat heel wat vuurwerkverkopers in de provin cie vorig jaar een verbod kregen om vuurwerk op te slaan, omdat ze hun zaakjes niet op orde had den, maar dat de politie nu wel mag opslaan zonder een deugde lijke beschikking. Honderd procent Volgens gedeputeerde J. Suur- mond mag uit het feit dat er een gedoogbeschikking is afgegeven niet worden afgeleid dat de bun ker van de politie niet aan alle vereisten voldoet. „Die opslag plaats is honderd procent in or de. Daarom krijgen ze ook een echte vergunning", zegt hij. „Dat vergt echter wat tijd. De gedoogvergunning dient alleen maar om de tussenliggende pe riode te overbruggen. Anders kan de politie het in beslag geno- I men vuurwerk niet kwijt. Dat I kunnen ze zeker in deze drukke I tijd niet hebben." Op de vraao I of GroenLinks voor niets paniek I aan het zaaien is, zegt Suur- I mond: „Dat zijn uw woorden I maar ik zal ze niet ontkennen I Ook woordvoerder A. Don van I de politie zegt dat de veiligheid I op geen enkele manier in het ge- I ding is. Hij stoort zich een beet- I je aan de wilde verhalen die nu I de ronde doen. Het vuurwerk I kan volgens hem zonder enig gei I vaar worden opgeslagen in Hein- I kenszand. Don benadrukt da-. I het niet om hele grote hoeveelhe-1 den gaat. In de bunker mag vol-1 gens hem maximaal 150 kiio I vuurwerk liggen. „Voor het zui-1 den van het land is er een grote I opslagplaats in Brabant, maar n je begrijpt dat we daar vanuit I Zeeland niet voor ieder rotje I heen rijden." zaterdag 31 december 2005 en zondag 1 januari 2006 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Huisartsen Schouwen-Duiveland Huisartsenpost Schouwen-Duiveland Kon. Gustaafweg 2, Zierikzee tel. 0900-1585 (geopend ma. t/m vr.van 18.00 tot 8.00 uur, in weekeinde of tij dens feestdagen) Tandartsen Schouwen-Duiveland Spreekuur 16.30 -17.00 uur, tel. 06-53737162. Apotheken Apotheek "Zierikzee", Dam 18, tel. (0111)412906, geopend za. 09 00-12.30 uur en 16.30-17.30 uur. Zo. 12.00-1230 uur en 18.00-18.30 uur. Wijkverpleging Allévo. Schouwen-Duiveland tel. (0113) 249111. Dierenartsen Weekenddienstartsen Schouwen-Duiw- land voor spoedgevallen bereikbaarvé telefoon 412180. Spoedgevallen spieel uur gezelschapsdieren zaterdag 13.00-13.30 uur, Grevelingenstraat 17:t Zierikzee. Dierenambulance Stichting Dierenvrienden Schouwen Duiveland, tel. (0111) 406111 Ruim 2,7 miljoen Nederlanders kiezen bewust voor een dagblad dat naast het wereldnieuws ook de regionale gebeurtenissen breed volgt. Daarnaast vinden maandelijks nog eens 900.000 digitale consumenten de weg naar hun krant via de Wegener regioportals. Wegener dagbladen oogst met deze combinatie elke dag volop waardering, met als prettig gevolg voor adverteerders: een unieke lezersbinding en zeer hoog bereik onder alle doelgroepen. Onder bovenmodale lezers zelfs 54%. Nog een spraakmakend getal: maar liefst 76% van alle lezers neemt advertenties gretig tot zich. Maar er is meer. Wij zien u graag aan tafel voor alle overtuigende cijfers en cases. Welkom bij de grootste krant van Nederland. Meer bereiken. Met Wegener

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 40