nc ilies Plannen jagen windsurfers weg SieMatic fiower ;tïme liershof 1-i Psycholoog in hongerstaking voor patiëntje Individueel Design De Lichtstraal wint schoolkorfbaltoernooi Campinghouder kreeg dwangsommen terecht opgelegd Oost-Souburger ziet Veerse Meer verloren gaan voor watersporters Jetski's moeten weg uit recreatiegebied bij Tholen Straat Redactie: 0113-315649 Lvw.pzc.nl lE-mailiredactie pzc.nl Ipóstbus 31,4460 AA Goes Advertentie-exploitatie: i Noord- en Midden-Zeeland' 0113-315520; Leuws-Vlaanderen: 0114-372770; Iponaal: 020-4562500. jonderdag 29 december 2005 We gaan toch niet met lege handen op visite?! SÉIÉIiMp wp OKI WSSüülQff ©«SIS bloemenhuis jjorAdri Klinkenberg DEN HAAG - De gemeente feerc heeft II. Wattel uit Oostkapelle terecht dwangsom- jen opgelegd en tijdelijk zijn ampeerontheffing ingetrokken ;oor zijn mini-camping aan de gjfhoekseweg in Oostkapelle. Dat heeft de Raad van State gisteren beslist. Wattel voerde vorige maand bij de hoogste be- stuursrechtbank een hoger be roepszaak tegen de gemeente Veere. Die verbood hem in 2004 en 2005 gebruik te maken van zijn campingontheffing volgens de Wet Openlucht Recreatie (WOR) omdat hij structureel meer dan vijftien kampeerders toeliet. De intrekking loopt deze maand af. In 2006 mag Wattel weer wel vijftien kampeerders toelaten. De Raad van State is het eens met de gemeente dat de cam pinghouder 'met grote regel maat meer kampeermiddelen op zijn terrein heeft toegelaten dan toegestaan'. De gemeente ligt al vijf jaar met de man overhoop. Soms stonden er 24 kampeerders bij Wattel. Hij heeft inmiddels 6000 euro aan dwangsommen aan de ge meente betaald. Wattel vindt dat hij te hard door de gemeente is aangepakt. Het gerechtshof in Den Haag heeft een kwart van de 34 pro cessen-verbaal vernietigd, zei hij. De Raad van State stelt dat uit spraken in strafrechtelijke za ken geen rol spelen in zaken bij de bestuursrechter. Bovendien staat driekwart van de overtre dingen nog overeind. foorWendy van den Hurk JOST-SOUBURG - Voor wind- arfers valt op het Veerse Meer pg weinig te beleven. Hotels en sstaurants met windschermen een betonnen oever jagen de «tersporters weg. A. de Kroo dt Oost-Souburg is gaan klagen bij allerlei Zeeuwse instanties. A. de Kroo is een fanatiek wind surfer. Het liefst doet hij dat op ket Veerse Meer. „Ik woon niet :öor niets op Walcheren. Het is i waterrijk gebied, dus waar- zou je uitwijken naar de Gre- ïlingen of naar zee?" :och doet hij dat wel. Hij vindt lat het Veerse Meer voor wind- :jrfers verloren gaat. „De pro- mcie maakt steeds maar plan- om het meer uit te buiten. Dat begon met de skikabelbaan iéDRVKKERY vanavond vanaf 17.30 uur Brasseriemenu net paprikasoep, winterse stoofpot of witlofschuitjes ;n specerijen parfait €12,50 of €10,00 (vegetarisch) eserveren: 0118 - 886 886 anavond 19.30-20.30 uur popmuziekquiz &31-12,14.00-16.00 uur 2005 in S2 sonnetten ifoor Aaike Jordans pp de glazen gevel: PietDieleman Gelukkig nieuwjaar I le medewerkers van De Drvkkery, Boekhandel 't Spui pn Studieboekhandel He Ruiter Fanoy wensen u Gelukkig nieuwjaar Markt 511 Middelburg I0118886 886 bij de Schotsman. Die werd mid denin de beste windstek ge bouwd. Bij zuidwestenwind kon den we niet meer surfen. Bij Vrouwenpolder kwam een Y-steiger. Precies op de plaats, waar we met noordoostenwind onze gang konden gaan. Net op de plek waar we altijd op onze surfplank stappen om weg te ko men. Nu zijn er plannen voor ho tels en restaurants bij de Veerse- gatdam. Die komen in het water te liggen en hebben windscher men. die voor ons de wind weg nemen." De Kroo baalt ook van de beton nen oevers bij de Veersedam. Ze zijn gevaarlijk, zegt hij. „Ze zijn spiegelglad, omdat er alg op zit. Als je die oever hebt overleefd, kom je in een enorme diepte met grove basaltbrokken. Niet verba zingwekkend dat je er nog maar weinig windsurfers ziet." Ze wijken uit naar de Grevelin- gen en naar zee, zegt De Kroo. „Vroeger kwamen hier veel Bel gen en Duitsers om te surfen. Ik kom ze nu tegen op de Grevelin- gen. Terwijl vroeger hier de hele dam vol zat met surfers. Ik zou wel terugwillen naar die tijd." De Kroo doet wat hij kan: brie ven schrijven naar instanties die met het Veerse Meer te maken hebben. De Stuurgroep Rondom het Veerse Meer, de omliggende gemeentes en het waterschap. Met die laatste heeft de surfer al eens eerder contact gehad, toen hij hoorde van de Y-steiger. „Al leen was het te laat om nog iets te doen. De palen waren al gesla gen. Een medewerker zei me des tijds dat ze gewoonweg niet aan de surfers gedacht hadden. Mis schien kunnen ze dat nu, met die plannen, wel doen." Spuit bijvoorbeeld wat zand te gen de betonnen oever, stelt De Kroo voor. „Zet er een toiletge bouw met douches bij, een friet tent en je hebt weer een eerste klas watersportlocatie in de pro vincie erbij. Vraag parkeergeld. Praat eens met de echte gebrui kers van het meer. Houd anders de gebouwen laag; die wind heb ben wij hard nodig. De kitesur- fers zijn al weggejaagd. Wij wil len niet ook weg hier." Vanwege kerstvakantie was nie mand van het waterschap, noch van de provincie te bereiken. Archivaris van ;emeente Tholen neemt afscheid iINT-MAARTENSDIJK - Hij threef bijna honderd artikelen 1 boeken, maar het meeste zit izijn hoofd. Gemeentearchiva- 6 H. Zuurdeeg kan met recht K wandelende geschiedenis- x«k van het eiland Tholen ge- »emd worden. ft 1 februari 2006 gaat hij na recies 33 dienstjaren met pen men. Hij werkt aan een boek iver straatnamen in de gemeen- iTholen. Hij beschrijft de histo- sche achtergrond van de straat- Smen. „Het is eigenlijk wel een eetje veel, ik betrek de wegen het buitengebied er ook bij had gehoopt het boek te kun- ai presenteren bij mijn af- .:e:c: maar dat lukt niet WESTKAPELLE - Twee jeugdige toeschouwers bij het schoolkorfbaltoernooi van de Stormvogels gisteren in Westkapelle. Het team van basisschool de Lichtstraal uit Westkapelle won het korfbaltoernooi voor leerlingen uit groep 7 en 8. De Wegwijzer uit Serooskerke was de sterkste bij de jongere jeugd uit groep 5 en 6. Basisscholen uit West-Walcheren deden mee aan de dertigste editie van het toernooi, dat traditiegetrouw tussen kerst en oud en nieuw wordt gehouden. De tribune van sporthal de Beilink in Westkapelle zat ook deze keer weer vol. In de finale van groep 7 en 8 versloeg de thuisspelende ploeg het Serooskerkse team van De Wegwijzer met 2-0. foto Lex de Meester door Adri Klinkenberg DEN HAAG - Het provinciebestuur van Zeeland blokkeert terecht de uitoe fening van lawaaisporten in het recrea tiegebied Speelmansplaten. Dit heeft de Raad van State in hoogste instantie be- Het recreatiegebied Speelmansplaten maakt sinds 2000 deel uit van de Specia le Beschermingszone (SBZ) die tegen het natuurgebied Oosterschelde aan ligt. De Raad van State is het eens met het Zeeuwse provinciebestuur dat in het habitatgebied geen plaats meer is voor sportbeoefening met jetski's en an dere lawaaiige vaarmiddelen. De ge meente Tholen moet er dan ook een ein de aan maken. Volgens de gemeente blijven de activi teiten die voor 2000 plaatsvonden ech ter toelaatbaar. Speelmansplaten werd al in 1988 aangewezen door Rijkswater staat als gebied voor water- en oeverre creatie. Lawaaiige activiteiten die er al waren voorde Habitataanwijzing in 2000 moe ten kunnen worden voortgezet, vond Tholen. Dit werd door de gemeente vastgelegd in het bestemmingsplan. De provincie keurde het bestemmings plan vorig jaar op dit punt af. Tholen voerde afgelopen september bij de Raad van State tegen de provincie een rechts zaak. Terecht De Raad van State bepaalde gisteren dat het provinciebestuur terecht een blokkade opwerpt voor lawaaisporten en verklaarde het beroep van de ge meente ongegrond. LPV wil dat Vlissingers kiezen VLISSINGEN - De Lokale Partij Vlissingen (LPV) heeft moeite met de naam Dokkershaven voor het voormalige terrein van de Koninklijke Schelde Groep (KSG). De pai*tij zegt dat veel Vlissingers zich niet kunnen vin den in de naam en geen logisch verband zien met de scheepsbouwactiviteiten van de werf. Ze missen een rela tie tussen de scheepswerf en Dokkershaven. De LPV verzoekt daarom het college van B en W om Vlis singers zelf in de gelegenheid te stellen een naam voor het toekomstige stadsdeel te kiezen. Boete voor brandstichter MIDDELBURG - Politierechter R. Reinarz heeft gisteren in Middelburg een 33-jarige inwoner van die stad veroor deeld tot een boete van honderd euro voor het veroorza ken van een brand. De officier van justitie H. den Hartog eiste zestig uur werkstraf De officier stelde dat de Middelburger met het aansteken van een sigaret boven balen hooi een uitslaande brand had geriskeerd. Nu bleef de schade beperkt, omdat oplettende agenten het brandje in het centrum van Goes op 1 juli dit jaar had den kunnen blussen. De verdachte was die dag na het werk gaan stappen en maakte deel uit van een groep die met de trein naar huis wilde gaan. Agenten hadden gezien dat de man na het branden van het hooi doorliep. De politierechter deelde de mening van de officier niet maar ze vond wel dat de Middelburger onvoorzichtig en stom was geweest door de sigaret boven een aantal balen hooi aan te steken. Daardoor vatte een van die balen vlam. Zij vroeg zich af of de gemeente wel toestemming had ge geven om de balen hooi op die (mogelijk) brandgevaarlij ke plaats neer te leggen, terwijl er veel mensen op de been waren. Inrijden op landbouwer bestraft MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft giste ren een 23-jarige inwoner van Aardenburg voor het inrij den op een landbouwer veroordeeld tot 180 uur werk straf, waarvan de helft voorwaardelijk. In de proeftijd van drie jaar moet hij zich houden aan de aanwijzingen van de reclassering. De aanleiding tot het incident was dat de Aardenburger zich misbruikt voelde door het slachtoffer. Zo had hij vier jaar voor de boer uit Sluis gewerkt zonder er een euro voor betaald te krijgen. Ook gebruikte hij voor landbouw- werkzaamheden zijn eigen mestkar. De situatie escaleer de op 18 februari. De zwakbegaafde man wilde zijn misnoegen over de han delwijze van de boer uiten door te vertrekken. Toen de boer hem niet toestond om de mestkar uit de garage te pakken ging de Aardenburger door het lint. Hij reed met zijn jeep in op de boer, die voor de garage stond. Die kon nog net opzijspringen. In de uitspraak werd rekening gehouden met de omstan digheden. door Edith Ramakers VLISSINGEN - Psycholoog D. van der Meer is in hongersta king gegaan omdat CZ de reke ningen voor de behandeling van een negenjarige Vlissingse jon gen niet wilde betalen. De jon gen heeft ADHD en lijdt aan psychotische aanvallen. Hij werd behandeld in een Duitse kliniek, die volgens de zorgver zekeraar niet voldoet aan onder andere Nederlandse administra tieve maatstaven. CZ vindt dat de rekeningen on voldoende gespecificeerd zijn en dat het ontbrak aan een deugde lijk behandelplan. Onlangs stel de de Middelburgse bestuurs rechter CZ in het gelijk. De psycholoog uit Naarden wil met zijn actie een statement ma ken. „Omdat de nota's te weinig informatie bevatten, mag de moeder niet voor onze kliniek kiezen. Dat stuit me tegen de borst." Hij zegt dat de ouders de behan delwijze voor hun zoon in de Duitse kliniek voort willen zet ten. „Want het gaat beter met hem. We zijn ongeveer ander half jaar met de jongen bezig. De moeder moet nu tegen haar zin een andere psycholoog zoe ken." Toen de bestuursrechter de zorg verzekeraar gelijk gaf, was Van der Meer stomverbaasd. „De be stuursrechter had geen moeite met onze aanpak, maar de factu rering was onvoldoende inzich telijk. In Nederland geldt een vrije keuze voor medische zorg, maar dan alleen met die specia listen waarmee de zorgverzeke raars contacten onderhouden." Een woordvoerster van het hoofdkantoor van CZ in Tilburg bestrijdt de opmerking dat de zorgverzekeraar niet van zorg over de grens houdt. „We heb ben contacten over de grens met België en Duitsland en zojuist ook nog een euregioportaal opge richt." Niet geïnformeerd Ze zegt dat CZ pas recent is geïnformeerd over de behande ling van de Vlissingse jongen. „We willen wel weten waarvoor we betalen en hoe de zorg gere geld is. We begrepen niets van de manier waarop de kliniek haar administratie heeft gere geld. Over het behandelplan zijn we helemaal niet geïnfor meerd." CZ zal met het Vlissingse gezin contact opnemen. „Want we be treuren het als onze klant hier van de dupe wordt. We zullen toch een oplossing moeten vin den. De psycholoog dient na tuurlijk ook een eigen belang. Hij wil geld ontvangen." Van der Meer zegt dat hij met de hongerstaking doorgaat, tot dat de moeder weer een vrije art senkeuze heeft. „We hebben al eerder proble men met zorgverzekeraars ge had. Meestal zijn dat de grote or ganisaties als CZ en Delta Llo yd." (Advertentie) AXEL SieMatic Keukenstudio Van Vliet onder dak bij Pot Woninginrichting Nieuwendijk 89.0115-564070 GOES Plieger B.V. (ook voor sanitair), Nansenbaan 15,0113-246464 MIDDELBURG SieMatic Middelburg (naast de Baderie), Industrieterrein Arnestein, Grenadierweg 17a, 0118-62 95 22 TERNEUZEN BouwCenter De Hoop Kennedylaan 32,0115-680612 Geniet van onze uitverkoop LEOLUXBANG&OLUFSEN CASAMILANOBAXSTERSAHCO ROYALBOVANIALEOLUX TRIBU 7ER5USLUXAFORM INTERSTARLOEWEJORI ROLFBENZ UTCHORIG!NALS PARAETPILATPILAT GRANDEARRED ANROSS M DEDONCOROGLOSTER SUNFURNITURETOAFORM bin 10% t/m 40% korting nsn uit BinnenUit Schouwersweg 7 Heinkenszand 0113 561482 De psycholoog richtte enkele ja ren geleden met Duitse en Bel gische specialisten de privékli- niek Olivo op, net over de grens bij Arnhem. Psychiaters en psy chologen behandelen er kinde ren met gedragsproblemen. Van der Meer ging naar het buiten land omdat hij gruwde van de lange wachtlijsten in Nederland voor behandeling van onder an dere ADHD. „Hoe langer je wacht met het aanbieden van hulp, hoe moeilijker het is om een probleem op te lossen. Het werk in Nederland was mij te gen gaan staan, omdat je niet zo snel en adequaat kunt ingrijpen als ik zou willen." Van der Meer is twintig jaar psycholoog en ge specialiseerd in de behandelwij ze van ADHD. zeeuwse almanak Wekenlang waren de straat makers Ï7i die straat in Goes-Oost bezig geweest. Het werk kwam maar niet af. In de buurt werd al gefluisterd dat het de duurste straat van Goes zou worden. Maar toegegeven, het was wel nodig Al die kuilen in de be strating. Steeds dat gestuiter van die auto's in de straat. Daar hadden de omwonenden het ongemak van de straatma kers wel voor over. Wat zou den ze straks heerlijk door hun glad geplaveide straat glijden. En wat keken ze op hun neus. Want toen de stof wolken van de straatmakers waren opgetrokken lagen daar twee gloednieuwe ver keersdrempels te pronken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 9