CDA wil camera's in Hulst PZC Voorlopig maar ergens anders gymmen Mehdi houdt het niet lang meer Ledental Schuttevaer loopt gevaarlijk terug Directeur serviceflats wacht ontslag 'M Toezicht moet uitgaansleven veiliger maken S Ky J' - mi VVD wil locaties voor opvang daklozen weten Bewoners wijken niet voor nieuwe appartementen Zorgstichting Soka wil meer klanten krijgen door René van Stee TERNEUZEN - De nieuwe Stichting Ouderenzorg Kanaal zone (Soka) venvacht op ter mijn het cliëntenbestand uit te breiden naar circa vijfhonderd senioren. Nu zijn dat er nog zo'n 350. De Soka is een fusie tussen de Stichting Algemene Oude renzorg Sas van Gent (Saos) en de katholieke Stichting voor Ouderenzorg in de Kanaalzone (Kasoka). Hieronder vallen de woonzorgcentra De B'lide in Ter- neuzen, 't Verlaet in Westdorpe en De Redoute in Sas van Gent. De nieuwe organisatie treedt op 1 januari 2006 in werking. De Soka vernacht meer cliënten aan zich te binden door de bouw- initiatieven die in gang gezet zijn. In Westdorpe komt er volle dige nieuwbouw voor 't Verlaet Daarbij zijn 25 verpleeghuisbed den inbegrepen. In de wijk Trini teit komen in de nieuwbouw van De Blide veertig verpleeg huisbedden. Het oude gebouw van de zorginstelling verandert in zorgappartementen. Verder bouwt woonstichting Cl avis nog veertig zorgwoningen in de An na Bijnsstraat. De looptijd van de diverse projecten is tot en met 2011 Het is niet de bedoe ling dat alle bouwplannen tege lijk worden uitgevoerd. ,.We beginnen eind volgend jaar met T Verlaet. Als die werk zaamheden achter de nag zijn, is Terneuzen aan de beurt. Daar door kunnen wij ons ten volle concentreren op de afzonderlij ke klussen", verklaart B. Sa- man, voorzitter van de raad van bestuur van Kasoka. Geen gevolgen Bij de nieuwe stichting werken 250 mensen. De fusie heeft geen gevolgen voor hun functie-in houd of arbeidsvoorwaarden. De verregaande samenwerking komt tot stand doordat markt ontwikkelingen grote diiik leg gen op kleinere organisaties zo als Saos en Kasoka. Na de sa menvoeging staan de drie zorg centra volgens Saman veel ster ker. Bovendien verwacht hij dat de werkgelegenheid binnen de stichting nog zal toenemen. De Boom doet niet mee aan verkiezingen TERNEUZEN - De lokale poli tieke partij De Boom in Terneu zen is opgeheven. Daardoor doet De Boom niet mee aan de komende gemeenteraadsverkie zingen. Reden voor de opheffing is het gebrek aan mensen die zich ac tief willen inzetten voor de ge meentelijke politiek. Aan leden en mensen die als lijstduwer wil den fungeren, ontbrak het vol gens de voormalige secretaris In- grid Wojtal niet. Maai- tegelijker tijd vindt zij dat je eerlijk moet zijn tegenover de kiezer. „Wij zijn niet de enige politieke beweging die kampt met gebrek aan werkers in het veld. Daar om hebben wij besloten ermee te stoppen. Want het is oneerlijk een boodschap te verkondigen terwijl je tegelijkertijd weet dat er niemand is die de kiezers in de gemeenteraad wil of kan vert- genwoordigen", legt Wojtal uit. De Boom werd in 2002 opge richt door het toenmalige Ter- neuzense raadslid Pieter van Nieuwenhuijzen. Hij stapte uit D66 omdat die partij volgens hem steeds verder van de eigen en zijn standpunten en idealen was afgedwaald. Met zijn vrouw Ingrid Wojtal en Hans Vlottes (beiden indertijd ook D66'er) be gon Van Nieuwenhuijzen De Boom, een lokale partij die open heid en eerlijkheid nastreefde. Daarin was geen plaats voor po litieke carrièremakers, baantjes jagers en mensen die de belan gen van burgers verkwanselen. Activisten die een mening durf den te verwoorden en zich ver antwoordelijk voelden voor de samenleving waren daarentegen van harte welkom. Wojtal be treurt de opheffing van De Boom, maar blijft strijden voor haar idealen. „Net als een groot deel van de andere oude leden. Niet meer via de politieke weg, maar er zijn nog volop andere mogelijkheden om de samenle ving ten dienste te staan." Oliebollenactie OSSENISSE - De carnavals stichting d'Ossekoppen houdt morgen de jaarlijkse oliebollen actie. De lekkernijen worden vanaf tien uur in Óssenisse en omgeving huis aan huis ver kocht. De oliebollen zijn ook te lefonisch te bestellen (0114 - 683445). De opbrengst is be stemd voor de organisatie van het komende carnaval. door Frank Balkenende GOES - De Raad van Toezicht van de Stichting Serviceflats Zeeland heeft bestuurder/direc teur J. van der Weele op non-ac tief gesteld. De raad en Van der Weele verschillen van inzicht over de toekomst van de drie ser viceflats die de stichting exploi teert in Goes en Terneuzen. Om die reden wil de Raad van Toezicht niet verder met de 57-jarige Van der Weele, die sinds 1 januari 2000 bestuurder/ directeur is. In een brief aan per soneel en bewoners wordt aange kondigd dat zijn dienstverband door Harold de Puysseleijr HULST - Het CDA is voorstan der van de invoering van came ratoezicht om de veiligheid in het uitgaansleven in Hulst beter te waarborgen. Het is een van de onderdelen in het programma dat door de afde ling Hulst is gemaakt met het oog op de gemeenteraadsverkie zingen in maart volgend jaar. door Piet Kleemans BRUINISSE - Het ledental van de afdeling Schouwcn-Duive- land van schippersvereniging Schuttevaer loopt terug. Als er niet snel iets aan gebeurt, moet de afdeling zich - betoogde voor zitter W. van den Berg gisteren avond tijdens de jaarvergade ring - beraden op de toekomst. In zijn jaarrede kenschetste Van den Berg het jaar 2005 als een jaar van beweging. Beweging in een onverwachte richting in de visie van Van den Berg. „In de mosselsector zijn de milieube langen zwaarder gaan wegen dan de economische belangen. Oude vijanden zijn nu gespreks partners", hield Van den Berg zijn gehoor voor. Veel vissers wordt beëindigd. Hij is vorige week op non-actief gesteld. De Raad van Toezicht wil op korte termijn een interim-bestuurder aanstellen. Voorzitter G. Buijs-van de Nadort geeft aan dat het dienstverband op een 'fatsoenlijke manier zal worden afgewikkeld'. „We gaan daar over onderhandelen." Doelgroep De niet-gesubsidieerde stich ting beheert de complexen De Horst (1979) en De Schakel (1975) in Goes en de veel jonge- De partij ziet camerabewaking in de binnenstad van Hulst als een van de instrumenten om te gemoet te komen aan de 'blijven de behoefte van de bevolking aan een stevig veiligheidsbe leid'. In dat kader moet de gemeente er niet alleen voor zorgen dat er tijdens uitgaansavonden inten sieve controle is om de veilig heid te garanderen. Toezicht, handhaving en preventie moe zijn volgens de visserijvoorman in verwarring omdat de vaste grond onder de voeten drijfzand lijkt te worden. Van den Berg: „Zelfs Schuttevaer met zijn tra ditionele achtergrond krijgt voor het eerst te maken met een dalend ledenaantal. Kennelijk beantwoordt zij niet aan de be hoeftes van de varende onderne mers." De daling van het ledental is, stelde Van den Berg, een veront rustende trend. „Draagvlak is onmisbaar voor een belangenbe- re Residentie Terneuzen. De doelgroep omvat welgestelde se nioren die prijs stellen op luxe, wooncomfort en verschillende voorzieningen, zoals maaltijden, beveiliging, alarm, huishoudelij ke hulp. een winkeltje, een kap per en medewerkers die 24 uur per dag paraat staan. De drie complexen tellen 250 bewoners. Er zijn honderd (deeltijd)mede- werkers in dienst. Buijs-van de Nadort zegt dat het naderende ontslag niet uit de lucht komt vallen. De Raad van Toezicht en Van der Weele ten hoger op de bestuurlijke prioriteitenlijst komen te staan dan nu het geval is. Bereikbaarheid De christen-democraten pleiten voor verbetering van de bereik baarheid van de politie, zoals een directe telefoonverbinding met het politiebureau in Hulst tijdens kantooruren en het in schakelen van de wijkagent. Ook moet er bij de gemeente een hartiger", aldus de visserijvoor man die vervolgens de vraag in het midden van de leden wierp wat de oorzaak van de terug loop kan zijn. „Worden in ande re organisaties dezelfde belan gen beter behartigd of zien de le den het belang van de vereni ging niet meer in?" Van den Berg voerde zelf als mo gelijke oorzaak aan dat de leden wellicht meer van hun schippers vereniging verwachten. „Een maal per jaar is een traditionele jaarvergadering en verder ge- hebben al langer verschillende opvattingen over de toekomst van de serviceflats. Volgens Buijs-van de Nadort was het breekpunt dat er geen visie voor de lange termijn is gemaakt. Eisen „Je moet ook kijken welke eisen vitale senioren met een bredere beurs over twintig, dertig jaar stellen en daar je beleid op lich ten. We onderscheiden ons door een goed product en uitgebreide service. Wil je goed in de markt blijven, dan moet daar een visie duidelijk meldpunt zijn waar de burgers van Hulst terecht kun nen met klachten over overlast en ongeregeldheden. 'De gemeente moet een gemeen schap zijn waarin iedereen zich veilig voelt. Dat is te bereiken door gerichte controle en daad werkelijke handhaving. Maar voorkomen is altijd beter dan ge nezen. Daarom moet in samen werking met scholen, ouders en maatschappelijke instellingen beurt er zo goed als niets. Er ko men geen leden bij en elk jaar is het maar weer afwachten wie de moeite neemt naar de vergade ring te komen." Van den Berg voegde er meteen aan toe dat er er naar zijn idee wel degelijk meer gedaan wordt dan eens per jaar vergaderen. Een van de laatste wapenfeiten van Schuttevaer is de gele tonne tjes voor de Zeelandbrug. Ook heeft de Schouwen-Duive- landse afdeling van Schuttevaer volgens Van den Berg een be- voor worden ontwikkeld. Dan gaat het om ruimer wonen, vei ligheid en zorg op maat. Daar is te weinig over nagedacht. We hebben een bestuurder/direc teur aangesteld om met een plan te komen, niet alleen om op de winkel te passen. Het was een vervelende boodschap voor me neer Van der Weele, maar we hebben als Raad van Toezicht de plicht het voortbestaan van de stichting veilig te stellen en zijn unaniem tot dit besluit ge komen." Van der Weele wil voorlopig geen commentaar geven. „Ik ga eerst alles eens op een rijtje zet ten." voorkomen worden dat jonge ren al in een vroeg stadium in aanraking komen met politie en justitie', schrijft de partij in het verkiezingsprogramma. Veiligheidsgevoel Ook het zorgen voor betere ver lichting en schoon en heel straat- meubilair zijn volgens het CDA manieren om op een preventieve manier te bewerkstelligen dat het veiligheidsgevoel toeneemt. langrijke stem gehad in de mo dernisering van de Vluchthaven bij Bruinisse. Daarnaast hebben de huidige plannen voor de oude vissershaven volgens hem mede door toedoen van Schutte vaer het levenslicht gezien. De felle kritiek vanuit de schippers vereniging op het (slecht) func tioneren van de Krammersluis heeft eveneens vruchten afge worpen. Wat in het nadeel van de lokale afdeling werkt, is dat de regio Zeeland van Schuttevaer zeer actief is. „Het succes van de re gio heeft direct gevolgen voor de activiteiten van onze afde ling. Volgend jaar zullen we ons moeten beraden op de vraag hoe wij als afdeling verder willen, passend in deze tijd van bewe ging," TERNEUZEN - De eigenaren van de drie vrijstaande wonin gen tussen de woontorens van Waterfront en het gemeentehuis in Terneuzen zijn niet van plan te verhuizen voor een nieuw flat gebouw. Uit een ontwerp-be- stemmingsplan blijkt dat de hui zen aan het Oostelijk Bolwerk moeten wijken voor veertig ap partementen. Het bestemmingsplan ligt sinds gisteren ter inzage bij de ge meente. Bewoonster H. Zuider- baan ziet een vertrek niet zitten. „Wij gaan hier niet weg. Waar moeten we trouwens heen?", vi'aagt zij zich hardop af. De familie Zuiderbaan woont al ruim dertig jaar aan het Ooste lijk Bolwerk. „In het voorjaar is er opnieuw verbouwd. Het uit zicht op de Westerschelde wil len wij nooit meer kwijt. Wij ho pen hier de komende vijfentwin tig jaar oud te worden", bena drukt Zuiderbaan. De familie Hamelink woont in middels acht jaar naast het ge meentehuis. „Wij hebben al ze ven jaar problemen met de ge meente. Nu dit weer", zegt een bozige B. Hameünk. Hij werd overvallen met de onheilstijding in de krant. „Onvoorstelbaar dat dit op deze manier moet. De gemeente heeft nog niet eens de moeite genomen om het ons per soonlijk te vertellen." Net als Zuiderbaan roemt Hame link het uitzicht op zee, het cen trum op loopafstand en de prachtige tuin. Ook hij is vastbe sloten om zich niet te laten weg jagen. M. Steijns, woonachtig in het middelste huis, doet niet mee aan de strijd tegen de komst van een appartementencomplex. Hij voerde vier jaar lang actie tegen de bouwplannen voor Water front. „Uit ervaring weet ik dat protesteren geen zin heeft. De gemeente blijft bij haar stand punt en allerlei procedures heb ben geen enkele zin", aldus Ste ijns. Ongetwijfeld zal ook de wijk Ja va ageren tegen de komst van een appartementencomplex. De buurtbewoners waren indertijd fel tegenstander van Water front. Van de wijkvereniging was gisteren niemand bereik baar voor commentaar. Als de geschiedenis zich her haalt, zou het nog wel even kun nen duren voor het nieuwe er ap partementencomplex staat, front op de voormalige plek van de watertoren duurde lang. De bouwplannen zorgden voor veel commotie onder in Terneuzen Bewoners zagen met de sloop van de watertoren een stuk plaatselijke geschiedenis verlo ren gaan. Het bestemmingsplan Water front ligt nog tot 7 februan ter inzage in het gemeentehuis. Werkstraf voor mishandeling MIDDELBURG - Een 41-jarige inwoner van Ivloosterzandc is gisteren in Middelburg veroor deeld tot tweehonderd uur werk straf. Hij kreeg die straf voor zijn rol in een geval van buiten sporig geweld in de relatiesfeer. Politierechter R. Reinarz achtte bewezen dat de verdachte mede plichtig was aan mishandelint en bedreiging van een inwoner van Zaamslag. Bij die inwoner drong hij in de nacht van 6 sep tember samen met zijn 23-jange kompaan de woning binnen. De Kloosterzandenaar ging naar bo ven, pakte de bewoner vast en bracht hem naar beneden, waar na de jongere man zich te buiten ging aan fors geweld. Zo zette hij een alarmpistool tegen het hoofd van het slachtoffer, schop te hem en sloeg hem. Een en ander zou te maken heb ben met het feit dat het slachtof fer zijn ex-vriendin (zuster van de 23-jarige man) en haar fami lie bleef lastigvallen. Volgens officier van justitie H den Hartog ging het initiatief uit van de verdachte, die in een beschonken toestand het idee op perde om verhaal te halen bij de Zaamslaggenaar. De officier eis te 240 uur werkstraf en vier maanden voorwaardelijke ge vangenisstraf. De politierechter ging ervanuit dat er sprake was geweest van een eenmalige ont sporing. Daarbij was het blanco strafblad van de Kloosterzan denaar van belang. Reinarz kwam uit op een lagere straf: tweehonderd uur werkstraf. HeI slachtoffer, dat is ondergedo ken, raakte door het voorval zijn vriendin en zijn werk kwijt- De 23-jarige man uit Zaamslag kreeg voor het geweldsdelict door de meervoudige kamer vijf tien maanden gevangenisstraf waarvan vijf maanden voor waardelijk, opgelegd. donderdag 29 december 2005 De gymzaal van basisschool Tervliet in Terhole is gesloopt. Voorlopig gaan de leerlingen met de bus naar Graauw om te gymmen. foto Wim Kooyman door Edy de Witte TERHOLE - De leerlingen van basis school Tervliet uit Terhole moeten voor de gymlessen tot de zomervakantie uit wijken naar Graauw. De afgelopen twee dagen is namelijk de aan de school gebouwde gymzaal gesloopt. „We zijn hoognodig aan een nieuwe zaal toe. Het ruim honderd vierkante meter grote lokaal, dat gebruikt werd als gymzaal en ook twee dagdelen per week als onderkomen van de peuter speelzaal Peu-Tervliet dateert uit 1862", zegt directeur Werner de Witte van Tervliet. „Natuurlijk zijn in de loop der jaren wel verschillende renovaties gepasseerd." De ruimte werd eerst geruime tijd als le slokaal gebruikt. Uiteindelijk kreeg het leslokaal de bestemming gymnastiekon derwijs. In 1982 werd een volledig nieuwe school gebouwd, maar de oude gymzaal bleef wel overeind staan. De bouw van de nieuwe zaal begint eind januari. Stalen constructie „Er wordt met een stalen constructie ge werkt. Omdat het oog ook wat wil komt er een puntdak op. De peuters krijgen een eigen hoek. Over de vloer moeten we het nog hebben. We streven naar een ondergrond voor multifunctioneel ge bruik. Onze school kan de gymnastiek- ruimte ook goed gebruiken voor bijvoor beeld vieringen. En de plaatselijke EH BO en aerobic-verenigingen houden er ook nog hun bijeenkomsten." Naast een nieuwe gymzaal/wordt er nog een directiekamer bijgebouwd. Zo komt er meer ruimte vrij voor remedial teaching. Tervliet kan nu ook verder werken aan de plannen voor een semi-brede school voor opvang en onderwijs van kinderen van 2 tot en met 12 jaar. Tot de zomervakantie pendelen de leer lingen en leerkrachten van de school één keer per week met de bus naar de gymzaal bij het dorpshuis in Graauw. Extra zaaltje De Witte: „We nemen dan alle 41 kinde ren tegelijk mee. Die kunnen netjes in één bus. In Graauw is in het dorpshuis ook nog een extra zaaltje om de jongste kinderen uit de onderbouw tegelijk toch een beetje aangepast gymonder- wijs te geven. De tweede wekelijkse gymles kan dan afhankelijk van het weer met een les buitenspel ingevuld worden." door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De Terneuzen- se WD-fractie wil op korte ter mijn weten welke twee locaties de gemeente en het Leger des Heils op het oog hebben voor een nieuwe opvang voor dak- en thuislozen. Fractievoorzitter Pim Broekhuy- sen eist dat in schriftelijke vra gen, naar aanleiding van uitspra ken van wethouder Cees Lief- ting in de krant. „Plet geeft geen zin onrust te zaaien als niet eens duidelijk is of een locatie geschikt is", moti veerde Liefting waarom hij de kiezen voorlopig op elkaar houdt over de locaties voor een nieuwe dag- en nachtopvang. De WD-fractie is echter van mening dat juist door het niet noemen van de mogelijke loca ties onnodige onrust wordt ge zaaid. Dat Liefting zegt dat het niet langer uitgesloten is dat er een opvang aan de Axelsestraat komt geeft volgens Broekhuy- sen 'te denken'. „Onze fractie is van mening dat het hoogst onverstandig is om te zeggen dat er locaties in beeld zijn. maar deze niet te noemen", stelt Broekhuvsen. Wethouder Liefting wil echter pas met een plan naar buiten komen als ze ker is dat de locatie bestem mingsplan technisch geen proble men oplevert en ook voor de zorg- en hulpverleners ideaal is Wat dat betreft heeft hij leer geld betaald voor een eerder plan om een dag- en nachtop vang te realiseren in de Tijman. Er moest uiteindelijk een dikke streep door het plan. „Het leergeld was hoogstwaar schijnlijk wel erg weinig", be toogt Broekhuysen. ..Het college denkt waarschijn lijk dat de raad reeds in een win terslaap is gesukkeld en nu de tijd rijp is om met een aantal 'verrassende' eindejaarssurpn- ses te komen." door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Het is vandaag precies 33 dagen geleden dat Me hdi Hooshyar stopte met eten. Na veertig dagen gaat een hon gerstaker de terminale fase in. Vrienden zetten alles op alles om de Iraanse asielzoeker te red den. Eerst via een brief naar mi nister Verdonk, nu met een web site. Die is te vinden op www.red- mehdi.com. Artikelen over het regime in Iran staan erop, woor den van Mehdi Hooshyar over zijn situatie („het leven van een mens in Iran telt absoluut niet, in Nederland gelukkig wel"), een oproep om steun te betuigen aan het Platform Red Mehdi en een lijst mensen die dat al doen. In het kleine kamertje van twee bij drie meter, boven een belwin kel aan de Nieuwendijk in Vlis- singen, ligt Mehdi onder zijn dekbed. Over zijn hoofd zit een wollen muts, die hij probeert recht te trekken. Het lukt met. Zijn arm belandt na tien secon den weer op zijn dekbed. Water smaakt hem al een tijdje niet meer, vertelt zijn vriend Reza Torabi Sameni. Hij gaat c dag even kijken, dient suikerwa ter toe met een rietje. Soms thee. Gisteren heeft hij sinds we ken zijn kleren verwisseld. „Dat moest; hij begon te stinken. Het omkleden duurde heel lang. Net als wanneer ik met hem naar de wc wandel om te plassen. Zijn lijf wil niet mee." Mehdi is a! vijftien kilo afgevallen. Volgens zijn vriend Torabi Sameni wü Mehdi een verklaring tekenen dat ze hem geen dwangvoedmg mogen toedienen als hij buiten bewustzijn raakt. „Hij gaat nog liever dood." Het woord is a Verdonk, zegt de Iraniër. door Paul Begijn Want ook de komst van Water-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 44