Directeur serviceflats op straat PZC PZC Ik ben apetrots op Goes Proefproces tegen Staat over kinderen 3 liïrf ,11 Raad van Toezicht mist toekomstvisie donderdag 29 december 2005 door Frank Balkenende j GOES - De Raad van Toezicht I van de Stichting Serviceflats I Zeeland heeft bestuurder/ direc- leur J. van der Weele op non-ac- lief gesteld. De raad en Van der Weele verschillen van inzicht over de toekomst van de drie ser viceflats die de stichting exploi teert in Goes en Terneuzen. Om die reden wil de Raad van Toezicht niet verder met de 57-jarige Van der Weele, die sinds 1 januari 2000 bestuurder/ directeur is. In een brief aan per soneel en bewoners wordt aange kondigd dat zijn dienstverband wordt beëindigd. Hij is vorige week op non-actief gesteld. De Dwangsommen tegen camping zijn terecht DEN HAAG - De gemeente Veere heeft H. Wattel uit :0ostkapelle terecht dwangsom men opgelegd en tijdelijk zijn !kampeerontheffing ingetrokken voor zijn mini-camping aan de [Kalfhoekseweg in Oostkapelle. Dat heeft de Raad van State gisteren beslist. Wattel voerde vorige maand bij ;de hoogste bestuursrechtbank leen hoger beroepszaak tegen de igemeente Veere. Die verbood ;hem in 2004 en 2005 gebruik te |maken van zijn campingonthef- fing volgens de Wet Openlucht jRecreatie (WOR) omdat hij ictureel meer dan vijftien unpeerders toeliet. De intrek- loopt deze maand af. In ;2006 mag Wattel weer wel vijf- ien kampeerders toelaten. 'De Raad van State is het eens ;met de gemeente dat de cam- jpinghouder 'met grote regel- laat meer kampeermiddelen op zijn terrein heeft toegelaten dan (gestaan'. De gemeente ligt al ijf jaar met de man overhoop, ij heeft inmiddels 6000 euro tan dwangsommen aan de ge- Ineente betaald. Nieuwjaarsduik Westenschouwen ^VESTENSCHOUWEN - De nieuwjaarsduik op het strand bij de trap bij de rotonde van (Westenschouwen krijgt zondag een speciale uitvoering. Het eve nement wordt voor de tiende teer gehouden. E)e sprong in het koude zeewa- :er, die op 1 januari 1997 als lu diek feestje begon met een be scheiden aantal deelnemers, is uitgegroeid tot de grootste nieuwjaarsduik in Zeeland. De tiende nieuwjaarsduik be gint om 15.00 uur. Voor alle deel nemers is er na de duik warme chocolademelk en ontbijtkoek. Deelnemers wordt vanwege de verwachte drukte rond drie uur geadviseerd rond half drie al op het parkeerterrein aanwezig te zijn. Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag gedurende de openingstij- den;zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE BEVELANDEN/THOLEN Stationspark 28 Postbus31 4460 AA GOES Tel: 0113-315670 Fax:0113-315669 E-mail: redgoes@pzc.nl Frank Balkenende (chef) Cornelleke Blok Willem van Dam Mieke van der Jagt Rob Paardekam Koen de Vries (sport) Harmen van der Werf CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Raad van Toezicht wil op korte termijn een interim-bestuurder aanstellen. Voorzitter G. Buijs- van de Nadort geeft aan dat het dienstverband op een 'fatsoenlij ke manier zal worden afgewik keld'. „We gaan daarover onder handelen." De niet-gesubsidieer- de stichting beheert de com plexen De Horst (1979) en De Schakel (1975) in Goes en de veel jongere Residentie Terneu zen. De doelgroep omvat welge stelde senioren die prijs stellen op luxe, wooncomfort en ver schillende voorzieningen, zoals maaltijden, beveiliging, alarm, huishoudelijke hulp, een winkel tje, een kapper en medewerkers die 24 uur per dag paraat staan. De drie complexen tellen 250 be woners. Er zijn honderd (deel- tijd)medewerkers in dienst. Buijs-van de Nadort zegt dat het naderende ontslag niet uit de lucht komt vallen. De Raad van Toezicht en Van der Weele hebben al langer verschillende opvattingen over de toekomst van de serviceflats. Volgens Buijs-van de Nadort was het breekpunt dat er geen visie voor de lange termijn is gemaakt. „Je moet ook kijken welke eisen vi tale senioren met een bredere beurs over twintig, dertig jaar stellen en daar je beleid op rich ten. We onderscheiden ons door een goed product en uitgebreide service. Wil je goed in de markt blijven, dan moet daar een visie voor worden ontwikkeld. Dan gaat het om ruimer wonen, vei ligheid en zorg op maat. Daar is te weinig over nagedacht. We hebben een bestuurder/ direc teur aangesteld om met een plan te komen, niet alleen om op de winkel te passen Het was een vervelende boodschap voor me neer Van der Weele. maar we hebben als Raad van Toezicht de plicht het voortbestaan van de stichting veilig te stellen en zijn unaniem tot dit besluit ge komen." Van der Weele wil voorlopig geen commentaar geven. „Ik ga eerst alles eens op een rijtje zet ten." Als graaf Willem de Zesde verleent burgemeester Van der Zaag Goes stadsrechten tijdens het eerste slotspektakel van het jubileumjaar- foto Willem Mieras door Frank Balkenende GOES - Van burgemeester naar graaf. Een aardige promotie. Burgemeester Dick van der Zaag staat dan ook te glim men in zijn zwarte, met gouden biezen afgezette kostuum. Hij groeit in zijn rol als Willem de Zesde, de graaf die hij af gelopen zomer tijdens het spektakel Rogier en de Zeven Plagen op de Goese Grote Markt al speelde. Op het slotspek takel van het jubileumjaar Goes 600 mag hij zich nog vier keer van zijn hoof se kant laten zien. „Je voelt je echt te ruggeworpen in de tijd." Bijna was het jubileumjaar rond de zes honderd jaar oude stadsrechten van Goes als een nachtkaars uitgegaan, na drukbezochte evenementen als het spek takelstuk Rogier en de Zeven Plagen een echte ouderwetse Landbouwtoon- dag, een academische zitting over de ge schiedenis van Goes, een door bestuur ders en politici geserveerd ontbijt voor burgers, een hoedenparade, de voor scholen ontwikkelde musical Soetje van der Goes, een fototentoonstelling van persfotograaf Willem Mieras, een strip boek van Danker Jan Oreel en, al was het in het kader van haar 25-jarig rege ringsjubileum, een bezoek van Konin gin Beatrix aan de jarige stad Goes. De tentoonstelling over 700 jaar Wonen in Goes (zeshonderd jaar terugblikken en honderd jaar vooruitkijken) leek in sep tember het laatste wapenfeit te worden. Van der Zaag: „We vonden dat het niet zo mocht eindigen. Zo'n prachtig jubi leumjaar moet je op een mooie manier afsluiten. In de stuurgroep Goes 600 is het idee ontstaan om de hoogtepunten van het jubileumjaar samen te ballen in een slotspektakel in de Zeelandhallen. Dankzij hoofdsponsor Agrimarkt zijn er nu vier voorstellingen." Mierennest Dus vindt de burgemeester zich woens dag terug in een kleedkamer van de met tribunes volgepakte Zeelandhallen. In dat mierennest van zich voor de grote parade omkledende acteurs en dansers, mensen van de organisatie, grimeurs en stylisten, laat hij zich stoïcijns de neus poederen en potloodstreepjes op de grij ze wenkbrauwen trekken. Dan hijst hij zich in een authentiek zwart kostuum met gulden biesjes en plant hij zich een royale zwarte hoed met veder en lint op de glimmende schedel. Plots staat daar Willem de Zesde, graaf van Holland, Zeeland en Henegouwen. Alleen die bril, die vloekt met 1405. Af mag hij niet, want zonder glaswerk kan de graaf zijn op perkament geschreven boodschap aan de Goesenaren niet le zen. Bovendien weet Van der Zaag hoe het Alva in Den Briel verging. Podiumvrees kent hij niet. Hij moet im mers vaak in het openbaar spreken. „Bo vendien", verklapt hij, „moet je als bur gemeester dikwijls een rol spelen, aan voelen wat van je wordt gevraagd. Ik ben nu de vreugdevolle burgemeester temidden van allemaal blije burgers. Er wordt iets gevierd. Hoe anders is nu de rol van mijn Middelburgse collega Koos Schouwenaar, die na het gezinsdrama mee moet treuren met de treurenden." Zo'n groot feest als Goes 600 heeft Van der Zaag in zijn carrière nog niet be leefd. Vriezenveen, zijn eerdere Twent se standplaats, bezit geen stadsrechten en eigenlijk viel daar nooit zoveel te vie ren. Er is op het vlak van feestgedruis wel een parallel tussen Zeeuwen en noorder lingen (Van der Zaag is een Groninger). „Zeeuwen zijn ook nuchter en vieren zo'n feest op de goede manier. Geen bombarie, maar gewoon aanpakken en iets goeds op de planken zetten. Er is door dertig verenigingen en dik vijfhon derd vrijwilligers keihard gewerkt. Hun enthousiasme, maar ook de kwaliteit van voorstellingen en evenementen heeft me verrast. Ik ben ook blij met het bedrijfsleven, dat 450.000 euro in de ju bileumfestiviteiten heeft gestoken. Er was enorm veel draagvlak, veel publiek en geen enkele wanklank. Ik ben ape trots op Goes en dat ga ik vanavond dan ook zeggen." Pijlen Tromgeroffel kaatst door de Zeelandhal len. Een bonte stoet van middeleeu wers, danseressen, koorleden en Zeeuw en in dracht defileert langs het publiek. Drie monniken richten als openingscere- monieel hun brandende pijlen op een metale frame met de cijfers 600. Om die in vlam zetten, moeten ze de papieren bespanning raken. Eentje mist doel en boort zich in het stadhuisdecor. Bijna herhaalt de stadsbrand van 1554 zich. Kort daarna moet graaf Van der Zaag op. Opnieuw gaat hij de Goesenaren stadsrechten verlenen. Hij neemt zijn dochtertje Jacoba van Beieren bij de hand. een kluitje bevallige hofdames volgt in zijn adellijke kielzog. Willem de Zesde voelt zich even zeer bevoor recht. „Ik heb een heel mooie baan, dat zal ik niet ontkennen." Het slotspektakel van 600 jaar Goes wordt vanavond en zaterdag nog opge voerd. De gratis toegangskaarten zijn echter allemaal vergeven. Zaak rond opsluiting in vertrekcentra door Melita Lanting ZIERIKZEE - Kinderen opslui ten in vertrekcentra is in strijd met artikel 37 van het interna tionale verdrag voor de rechten van het kind. Dat zegt kinder rechtenorganisatie Defence for Children International Neder land. De organisatie spant daar om een proefproces aan tegen de Nederlandse Staat. Een van de kinderen waar de or ganisatie zich voor inzet is Zhou-Ya. Dit meisje viert van daag haar vijfde verjaardag in vertrekcentrum Zestienhoven bij Airport Rotterdam. Zhou-Ya is geboren in Nederland en woonde tot september van dit jaar met haar Chinese moeder Q. Q. Wang in het AZC in Burgh-Haamstede. Wang had besloten mee te werken aan te rugkeer naar haar geboorteland en in september is de moeder sa men met haar kind overge bracht naar het vertrekcentrum in Ter Apel. Vervolgens is het tweetal in november in vreemde lingenbewaring gesteld op Rot terdam Airport. „En dat is in strijd met artikel 37 van het kin derrechtenverdrag", zegt juri disch stafmedewerker C. van Os van Defence for Children. „Kin deren mogen alleen van hun vrij heid worden beroofd als er geen alternatief voorhanden is en dat moet bovendien zo kort moge lijk duren." In dit geval is er vol gens de kinderrechtenorganisa tie en vluchtelingenwerk Neder land geen enkel zicht op hoe lang deze situatie nog kan du ren. Moeder Wang en haar dochter zijn volgens de Chinese autori teiten niet van Chinese afkomst en mogen daarom niet terugke ren naar China. De moeder is na haar geboorte niet officieel aan gegeven en haar kind (geboren in Nederland) bezit geen enkele nationaliteit. Voor de Chinese autoriteiten reden om het twee tal te weigeren De inmiddels leerplichtige Zhoa-Yi gaat bovendien niet naar school „En dat is in strijd met het non-discriminatiebeginsel en met het recht op onderwijs", zegt Van Os. Defense for Children vraagt in het proefproces van de rechter een principe-uitspraak over het schenden van het verdrag van de rechten van het kind „Dan gaat het alleen om een princi pe-uitspraak en dat zegt dan nog niets over eventuele ver- blij f svergunningen. Overigens beschouwt de Neder landse overheid kinderen van volwassenen die in vreemdelin genbewaring zitten niet als 'ge detineerden'. De ouders kiezen er volgens de overheid zelf voor om hun kind bij zich te houden. Of het proefproces voor Zhoa-Yi effect heeft, valt te be zien. Hun toekomst is uiterst on- Aanhouding wegens aanranding BRESKENS - Op het Veerplein in Breskens is dinsdaga vond rond half negen een 35-jarige man uit Oostende aan gehouden wegens aanranding. Hij had in de wachtruimte van de veerboot een negentienjarige vrouw uit Den Bosch lastiggevallen en haar onzedelijk betast. De vrouw waar schuwde de bemanning van de veerboot. Die belde de poli tie. Agenten arresteerden de Belg bij het aanleggen van de veerboot. Iraniër maand in hongerstaking VLISSINGEN - Het is vandaag precies 33 dagen geleden dat Mehdi Hooshyar stopte met eten. Na veertig dagen gaat een hongerstaker de terminale fase in. Vrienden zet ten alles op alles om de Iraanse asielzoeker te redden. Eerst via een brief naar minister Verdonk, nu met een website. Die is te vinden op www.redmehdi.com. Artike len over het regime in Iran staan erop, woorden van Meh di Hooshyar over zijn situatie („het leven van een mens in Iran telt absoluut niet, in Nederland gelukkig wel"), een oproep om steun te betuigen aan het Platform Red Mehdi en een lijst mensen die dat al doen. Kees Domisse vertelt dat Iraanse vrienden de website heb ben 'gebouwd'. „Je zou het een nieuwe noodkreet kunnen noemen." Volgens Domisse was die nodig. „De brief van burgemeester Van Dok naar minister Verdonk is welis waar de deur uit, maar het is ook kerstvakantie. Alles komt op een stapel te liggen. Zo lang houdt Mehdi het niet vol. Hij is zwak, ligt maar te liggen in bed. Je ziet hem aftakelen." Diefstal uit auto in Rilland RILLAND - Tussen dinsdagmiddag half twee en gister middag drie uur is er ingebroken in een auto die gepar keerd stond aan de Saeftingestraat in Rilland. Uit de auto is een radio-cd-speler met onbekende waarde weggeno men. De auto werd opengebroken; het schadebedrag is on bekend. Diefstal bromfiets in Vlissingen VLISSINGEN - Een bromfiets die in de Kerkstraat in Vlissingen stond is gistermiddag tussen 13.00 en 13.30 uur weggenomen. Het betreft een paarse Yamaha, type SA061A. De brom fiets heeft een waarde van honderden euro's. Winkeldiefstal in Middelburg MIDDELBURG - Een twintigjarige vrouw uit Middel burg is gistermiddag rond half drie in de Konmar in haar woonplaats aangehouden wegens winkeldiefstal. De vrouw had tijdschriften weggenomen. Ze kreeg een boete. Diefstal uit garagebox Middelburg MIDDELBURG - Tussen dinsdagmiddag vijf uur en gis terochtend half elf is er ingebroken in een garagebox aan de Grootmede in Middelburg. Uit de garage zijn twee fietsen met een totale waarde van enkele honderden euro's weggenomen. Er is geen braak- schade aan de garage. agenda (Advertentie) Groot assortiment Verf Behang Stoffering Zonwering MIDDELBURG. Korendijk 34. tel 0118-650024 VLISSINGEN, Gildeweg 25. tel 0118-431304 wwv/verfmarktboogaard nl STREEKACTIVITEITEN BERGEN OP ZOOM Grote Markt, 10.00-22.uur: Schaatsen in winterse en historische kerstsfeer; HANSWEERT Ka) Munk, 13.00 uur: Seniorensoos; KAPELLE Complex Groenewoud, Zwembad, 9.00-10.00 uur: Sport en spel 55-plussers; 9.15-10.00 uur en 12.00-13.45 uur: Zwemmen; De Vroone, 13.00 uur: Soos, biljarten,; KRUININGEN Ons Dorpshuis, 13.00-17.00 uur: Biljartcompetitie senio ren; Zwembad Den Inkel, 13.00-14.00 uur Meer bewegen voor ouderen, 55 plus; WEMELDINGE -Dorpshuis De Wemel, 13.00 uur Soos; biljarten en kaarten; YERSEKE Het Trefpunt, 13.00-17.00 uur. Biljarten. (Advertentie) Koop nu uw Oudejaarsloten Oudejaarsloterij - (Advertentie) zeker als de Chinese autoritei ten blijven weigeren moeder en kind terug te laten keren. „Ze zijn bang dat ze dan op straat komen te staan." Vluchtelingenwerk Nederland heeft inmiddels een beroep ge daan op het zogenoemde 'buiten schuld criterium' een mogelijk heid om alsnog een verblijfsver gunning te krijgen als je kunt aantonen dat je door technische belemmenngen niet kunt terug keren naar het land van her komst. Hierop is nog geen reac tie binnen. Defense for Children hoopt het proefproces in maart voor de rechter te brengen. „En dan kan het misschien wel twee jaar du ren voor er een uitspraak is." Deze kerstvakantie is Diergaarde Blijdorp omgetoverd tot MidwinterZOO. Ontdek de winterse Diergaarde via de midwinterroute. Warm je op in de gezellige Rivierahal met sfeervolle muziek en leuke activiteiten. Kijk voor het volledige MidwinterZOO programma op www.diergaardebhjdorp nl Elke dag geopend vanaf 900 uur' Diergaarde BLIJDORP J»

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 25