PZC lies Goed jaar voor vuurwerkhandel SieNatic nower Psycholoog in hongerstaking voor patiëntje Individueel Design Vooral het betere spul vindt gretig aftrek S+ARCK Stavenisse was het eind van de wereld Straat factie 0113-315649 Lw.pzc.nl ':.mail:redactie® pzc.nl (postbus 314460 AA Goes Advertentie-exploitatie: Koord-en Midden-Zeeland: 0113-315520; Jeeuws-Vlaanderen: 0114-372770; 'Wionaal: 020-4562500. jjonderdag 29 december 2005 We gaan toch niet met lege handen op visite?! van^ff bloemenhuis r, EHÏBIiHBjI door Rob Paardekam GOES - De verkoop van vuur- icrk barst vandaag in volle he usheid los. De vuurwerkverko- jers in de regio boeren naar ei- zeggen goed. Stuk voor stuk jfbben ze al veel bestellingen binnengekregen. Het valt ze op fat vooral het kwalitatief betere uurwerk gretig aftrek vindt. Het aantal verkooppunten op de 3evelanden en Tholen was vorig ;ar naar een dieptepunt ge- iaald. Dat kwam mede door de strenge regelgeving. Inmiddels lebben enkele verkopers die vo- jaar hun deuren noodge dwongen gesloten moesten hou den wel een vergunning gekre un en zijn er ook enkele nieuwe terkopers bijgekomen. In heel iet gebied wordt vanaf vandaag ip tien plaatsen vuurwerk ver- locht. fees Dorrepaal van het Feest mis in Goes kreeg vorig jaar de gemeente Goes geen toe lemming om vuurwerk te verko len, maar nu heeft hij zijn zaak- es op orde Hij denkt niet dat ijn vaste klanten zijn overgelo- en naar een ander. „Het aantal estellingen ligt gelijk aan dat vorig jaar zegt hij Toen EYES de kijkkamer opticiens Segeersstraat 35 Middelburg TV ontevreden iver naam voor icheldeterrein fLISSINGEN - De Lokale Par- j'VUssingen (LPV) heeft moei- met de naam Dokkershaven oor het voormalige terrein van Koninklijke Schelde Groep 1SG). partij zegt dat veel Vlissin- ;rs zich niet kunnen vinden in naam en dat veel inwoners «n logisch verband zien met tscheepsbouwactiviteiten van werf. Ze missen een relatie ssen de scheepswerf en Dok- gshaven. k LPV verzoekt daarom het iilege van B en W om Vlissin- ;rs zelf in de gelegenheid te feilen een naam voor het toe- mstige stadsdeel te kiezen. (Advertentie) deDRVKKERY vanavond vanaf 17.30 uur Brasseriemenu met paprikasoep, winterse stoofpot of witlofschuitjes tn specerijen parfait €12,50 of €10,00 (vegetarisch) 'eserveren: 0118 - 886 886 vanavond 19.30-20.30 uur popmuziekquiz 8.31-12,14.00-16.00 uur U5 in sonnetten toor Aaike Jordans >pde glazen gevel: Piet Oieleman gelukkig nieuwjaar He medewerkers van De Qrvkkery, Boekhandel 't Spui m Studieboekhandel °e Ruiter &- Fanoy wensen u Gelukkig nieuwjaar mocht hij weliswaar niet verko pen, maar had hij de bestellijs- ten al wel de deur uit gedaan. De meeste klanten tasten vol gens Dorrepaal diep in de bui del voor een mooi stukje vuur werk. .,Ik heb een klant die voor meer dan vierhonderd euro heeft besteld. Kijk, dat zijn de mooie bedragen." Ook Ai-jan Franken van de Doe- land in Heinkenszand ziet dat mensen voor kwaliteit kiezen. Ze kopen volgens hem liever één mooie pot van dertig euro dan dat ze voor het zelfde bedrag tien flutpotjes kopen. De doe-het-zelfwinkel verkoopt dit jaar voor het eerst vuurwerk. Franken ziet er wel een markt voor, omdat er vorig jaar hele maal geen verkooppunten wa ren in de gemeente Borsele. Heel veel concurrentie zal er vol gens hem nooit meer bijkomen. „Vroeger had elk dorp wel een vuurwerkverkoper", aldus Fran ken, „Maar welke kleine onder nemer heeft nu nog het geld om al die investeringen in de veilig heid te doen?" Bunker Doeland heeft 30.000 euro geïn vesteerd in veiligheidsmaatrege len en moest een deel van zijn magazijn opofferen voor een nieuwe bunker. Ook ongediertebestrijder Peter Traas uit 's-Gravenpolder ver koopt dit jaar voor het eerst vuurwerk. Hij schat de kosten die hij heeft gemaakt op 35.000 euro. „Dat verdien ik dit jaar na tuurlijk niet terug", zegt hij. „Al loopt het best goed. Ik heb al meer dan 350 bestellingen bin nen." Ook Traas ziet de voor keur voor het betere vuurwerk, al gaat de jeugd volgens hem Volgens Cees Dorrepaal van het Feesthuis in Goes tasten de meeste klanten dit jaar flink in de buidel voor mooi vuurwerk. foto Willem Mieras nog altijd massaal voor het knal vuurwerk. „Ach. toen-ik vijftien jaar oud was, deed ik zelf ook niets liever dan lekker knallen." De liefde voor het knallen heeft inmiddels twaalf jongeren van boven de Westerschelde een reis je naar bureau Halt opgeleverd. „Aan het eind van de week zul len dat er een stuk of honderd zijn", schat Nienke Zïjda van Halt. „Tot nu toe waren het toe valstreffers, maar vanaf donder dag gaat de politie gericht en in burger controleren." Jongens en meiden die worden betrapt op het vroegtijdig afste ken van vuurwerk, mogen in ja nuari brandweerauto's gaan poetsen. Ook het onderdeel voor lichting blijft bestaan. „Maar we hebben besloten om ze dit jaar eens niet naar een film te la ten kijken", zegt Zijda. „In plaats daarvan gaan we met el kaar in gesprek over de gevaren van vuurwerk." Een klas uit 1932 van de openbare basisschool in Stavenisse. De Nederlandse Hervormde kerk en de school in vroeger tijden. door Rob Paardekam STAVENISSE - Een mannetje of vijf honderd verwachten ze toch wel, de or ganisatoren van een grote reünie van de openbare basisschool in Stavenisse. Om dat het huidige schoolgebouw zoveel mensen niet kan huisvesten, komt op het schoolplein een grote partytent te staan en doet ook de gymzaal dienst als ontmoetingsruimte. Janet Brouwer uit Goes werkte van 1978 tot 1993 met veel plezier op open bare basisschool De Schalm in Stavenis se. „In die tijd woonde ik in Tholen en werd Stavenisse echt gezien als het eind van de wereld, daar had je niets te zoe ken", vertelt ze. „Toch had ik mijn tijd op de school voor geen goud willen mis sen." Janet ziet met enige regelmaat oud-collega's en had met hen al eens ge sproken over een reünie. Vrijwel ieder een was daar enthousiast over. „Nou is dat allemaal leuk en aardig", zegt de le rares. „Maar het is ook handig om te we ten of voormalige leerlingen op zo'n reü nie zitten te wachten." Nadat ze enige signalen had opgevan gen dat dat zo was, besloot ze er echt werk van te maken. Nu vormt ze samen met oud-leerling en prominent Stavenis- senaar Flip de Rijke, voormalig school directeur Kees van den Hoek en oud-le rares Carla van Hulle het organisatieco mité. Het is de bedoeling dat alle voor malige docenten persoonlijk worden uit genodigd, maar alle leerlingen vinden is onbegonnen werk. Die moeten met pam- nodige aandacht in de media op de hoogte worden gebracht van de reünie. De organisatoren hebben gekozen voor een bijeenkomst voor mensen die tot 1990 op de openbare school hebben ge zeten. „De scholieren die er recent les hebben gekregen, zien elkaar nog regel matig", verklaart Janet die keuze. „Ik denk dat zij nog niet zo'n behoefte heb ben aan een reünie." Tentoonstelling Het is de bedoeling dat de gasten straks met alleen herinneringen kunnen opha len, maar ook een bescheiden tentoon stelling over de school kunnen bekij ken. De Rijke is druk doende om die sa men te stellen, maar kan nog materiaal gebruiken. Wie nog oude foto's, film- om contact opnemen met de organisato ren. De aanmeldingen voor de reünie stromen inmiddels langzaam binnen. Bij toeval kwam Janet onlangs nog een oud-leerling tegen in de wachtkamer van medisch centrum De Pijlers in Goes. „Het moet 28 jaar geleden zijn ge weest dat ik haar les heb gegeven", zegt ze. „Maar ik herkende haar meteen en wist haar naam zelfs nog. We hebben een praatje gemaakt en ze zei dat ze graag naar de reünie wilde komen. Leuk, toch?" De reünie vindt plaats op zaterdag 20 mei 2006 in de huidige school aan de School straat in Stavenisse en duurt van 14.30 tot 20.00 uur. De organisatoren zijn te berei ken per telefoon (0113-222753), via de mail (reuniedeschalm@home nl) of gewoon per post: Bachlaan 27, 4462 JM in Goes. door Edith Ramakers VLISSINGEN - Psycholoog D. van der Meer is in hongersta king gegaan omdat CZ de reke ningen voor de behandeling van een negenjarige Vlissingse jon gen niet wilde betalen. De jon gen heeft ADHD en lijdt aan psychotische aanvallen. Hij werd behandeld in een Duitse kliniek, die volgens de zorgver zekeraar niet voldoet aan onder andere Nederlandse administra tieve maatstaven. CZ vindt dat de rekeningen on voldoende gespecificeerd zijn en dat het ontbrak aan een deugde lijk behandelplan. Onlangs stel de de Middelburgse bestuurs rechter CZ in het gelijk. De psycholoog uit Naarden wil met zijn actie een statement ma ken. „Omdat de nota's te weinig informatie bevatten, mag de moeder niet voor onze kliniek kiezen. Dat stuit me tegen de borst." Hij zegt dat de ouders de behan delwijze voor hun zoon in de Duitse kliniek willen voortzet ten. „Want het gaat beter met hem. We zijn ongeveer ander half jaar met de jongen bezig. De moeder moet nu tegen haar zin een andere psycholoog zoe ken." Toen de bestuursrechter de zorg verzekeraar gelijk gaf, was Van der Meer stomverbaasd. „De be stuursrechter had geen moeite met onze aanpak, maar de factu rering was onvoldoende inzich telijk. In Nederland geldt een vrije keuze voor medische zorg, maar dan alleen met die specia listen waarmee de zorgverzeke raars contacten onderhouden." Een woordvoerster van het hoofdkantoor van CZ in Tilburg bestrijdt de opmerking dat de zorgverzekeraar niet van zorg over de grens houdt. „We heb ben contacten over de grens met België en Duitsland en hebben zojuist ook nog een euregiopor- taal opgericht." Niet geïnformeerd Ze zegt dat CZ pas recent is geïnformeerd over de behande ling van de Vlissingse jongen. „We willen wel weten waarvoor we betalen en hoe de zorg gere geld is. We begrepen mets van de manier waarop de kliniek haar administratie heeft gere geld. Over het behandelplan zijn we helemaal niet geïnfor meerd." CZ zal met het Vlissingse gezin contact opnemen. „Want we be treuren het als onze klant hier van de dupe wordt. We zullen toch een oplossing moeten vin den. De psycholoog dient na tuurlijk ook een eigen belang. Hij wil geld ontvangen." Van der Meer zegt dat hij met de hongerstaking doorgaat, tot dat de moeder weer een vrije art senkeuze heeft. „We hebben al eerder proble men met zorgverzekeraars ge had. Maar meestal zijn dat de grote organisaties als CZ en Del ta Llovd." Tholen moet jetski's aanpakken DEN HAAG - De provincie Zeeland blokkeert terecht de uitoefening van lawaaisporten in recreatiegebied Speel mansplaten. Dat heeft de Raad van State in hoogste in stantie bepaald. Speelmansplaten maakt sinds 2000 deel uit van de Speciale Beschermingszone (SBZ) die tegen het natuurgebied Oosterschelde aan ligt. De Raad van State is het eens met het Zeeuwse provinciebestuur dat in het gebied geen plaats meer is voor sportbeoefening met jet ski's en andere lawaaiige vaarmiddelen. De gemeente Tho len moet daar een eind aan maken. Volgens de gemeente blijven de activiteiten die vóór 2000 plaatsvonden toelaatbaar. Speelmansplaten werd in 1988 aangewezen door Rijkswaterstaat als gebied voor water en oeverrecreatie. Lawaaiige activiteiten die er al waren voor de Habitataanwijzing in 2000 moeten kunnen wor den voortgezet, vond Tholen. Dit werd door de gemeente vastgelegd in het bestemmingsplan. De provincie keurde het bestemmingsplan vorig jaar op dit punt af. Tholen be streed dat in september bij de Raad van State, maar heeft die zaak dus verloren. Inrijden op landbouwer bestraft MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft giste ren een 23-jarige inwoner van Aardenburg voor het inrij den op een landbouwer veroordeeld tot 180 uur werk straf, waarvan de helft voorwaardelijk. In de proeftijd van drie jaar moet hij zich houden aan de aanwijzingen van de reclassering. De aanleiding tot het incident was dat de Aardenburger zich misbruikt voelde door het slachtoffer. Zo had hij vier jaar voor de boer uit Sluis ge werkt zonder er een euro voor betaald te krijgen. Ook ge bruikte hij voor landbouwwerkzaamheden zijn eigen mestkar. De situatie escaleerde op 18 februari. De zwak begaafde man wilde zijn misnoegen over de handelwijze van de boer uiten door te vertrekken. Toen de boer hem niet toestond om de mestkar uit de garage te pakken ging de Aardenburger door het lint. Hij reed met zijn jeep in op de boer, die voor de garage stond. Die kon nog net op- zijspringen. In de uitspraak werd rekening gehouden met de omstandigheden. Boete voor brandstichter MIDDELBURG - Politierechter R. Reinarz heeft gisteren in Middelburg een 33-jarige inwoner van die stad veroor deeld tot een boete van 100 euro voor het veroorzaken van een brand. Officier van justitie H. den Hartog eiste zestig uur werkstraf. De officier stelde dat de man met het aansteken van een sigaret boven balen hooi een uit slaande brand had geriskeerd Nu bleef de schade be perkt, omdat agenten het brandje in het centrum van Goes op 1 juli konden blussen. De verdachte was die dag na het werk gaan stappen en maakte deel uit van een groep die met de trein naar huis wilde gaan. Agenten had den gezien dat de man na het branden van het hooi door liep. De rechter deelde de mening van de officier met maar ze vond wel dat de Middelburger onvoorzichtig en stom was geweest door de sigaret boven een aantal balen hooi aan te steken. Daardoor vatte een van die balen vlam. Zij vroeg zich af of de gemeente wel toestemming had gegeven om de balen hooi op die mogelijk brandge vaarlijke plaats neer te leggen. Geniet van onze uitverkoop LEOLUXBANG&OLUFSEN CASAM1LANOBAXSTERSAHCO ROYALBO/ANIALEOLUX TRIBU 'ERSUSLUXAFORM INTERSTARLOEWIJORI ROLFBENZDUTCHORIGINALS PAR /.ETPILATPILAT GRANDEARRED-VANROSSUM DEDONCOROGLOSTER SUNFURNITURETO-FORM 10% t/m 40% korting Binnenuit Schouwersweg 7 Heinkenszand 0113 561482 AXEL SieMatic Keukenstudio Van Vliet onder dak bij Pot Woninginrichting Nieuwendijk 89,0115-564070 GOES Plieger B.V. (ook voor sanitair), Nansenbaan 15,0113-246464 MIDDELBURG SieMatic Middelburg (naast de Baderie), Industrieterrein Amestein, Grenadierweg 17a, 0118-62 95 22 TERNEUZEN BouwCenter De Hoop Kennedylaan 32,0115-680612 De psycholoog richtte enkele ja ren geleden met Duitse en Bel gische specialisten de privékli- niek Olivo op, net over de grens bij Arnhem. Psychiaters en psy chologen behandelen er kinde ren met gedragsproblemen. Van der Meer ging naar het buiten land omdat hij gruwde van de lange wachtlijsten in Nederland voor behandeling van onder an dere ADHD. „Hoe langer je wacht met het aanbieden van hulp, hoe moeilijker het is om een probleem op te lossen. Het werk in Nederland was mij te gen gaan staan, omdat je niet zo snel en adequaat kunt ingrijpen als ik zou willen." Van der Meer is twintig jaar psycholoog en ge specialiseerd in de behandelwij ze van ADHD. zeeuwse almanak Wekenlang waren de straat makers in die straat in Goes-Oost bezig geweest. Het werk kwam maar niet af. In de buurt werd al gefluisterd dat het de duurste straat van Goes zou worden. Maar toegegeven, het was wel nodig. Al die kuilen in de be strating. Steeds dat gestuiter van die auto's in de straat. Daar hadden de omwonenden het ongemak van de straatma kers wel voor over. Wat zou den ze straks heerlijk door hun glad geplaveide straat glijden. En wat keken ze op hun neus. Want toen de stof wolken van de straatmakers waren opgetrokken lagen daar twee gloednieuwe ver keersdrempels te pronken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 23