Directeur serviceflats op straat Slotspektakel van Goes 600 MET ALLES Q Cultuurtoerisme op Schouwen vergt overleg en respect Raad mist toekomstvisie Ze kennen elkaar door en door. Toch weten ze iets niet van elkaar. donderdag 29 december 2005 wl4 door Frank Balkenende GOES - De raad van toezicht van de Stichting Serviceflats Zeeland heeft bestuurder/ direc teur J. van der Weele op non-ac tief gesteld. De raad en Van der Weele verschillen van inzicht over de toekomst van de drie ser viceflats die de stichting exploi teert in Goes en Terneuzen. Om die reden wil de raad van toezicht niet verder met de 57-jarige Van der Weele, die sinds 1 januari 2000 bestuurder/ directeur is. In een brief aan per soneel en bewoners wordt aange kondigd dat zijn dienstverband wordt beëindigd. Hij is vorige week op non-actief gesteld. De raad van toezicht wil op korte termijn een interim-bestuurder aanstellen. Voorzitter G. Buijs- van de Nadort geeft aan dat het dienstverband op een 'fatsoenlij ke manier zal worden afgewik keld'. „We gaan daarover onder handelen." De niet-gesubsidieer- de stichting beheert de com plexen De Horst (1979) en De Schakel (1975) in Goes en de veel jongere Residentie Terneu zen. De doelgroep omvat welge stelde senioren die prijs stellen op luxe, wooncomfort en ver schillende voorzieningen, zoals maaltijden, beveiliging, alarm, huishoudelijke hulp, een winkel tje, een kapper en medewerkers die 24 uur per dag paraat staan. De drie complexen tellen 250 be woners Er zijn honderd (deel tijd) medewerkers in dienst. Breekpunt Buijs-van de Nadort zegt dat het naderende ontslag niet uit de lucht komt vallen. De raad van toezicht en Van der Weele hebben al langer verschillende opvattingen over de toekomst van de serviceflats. Volgens Buijs-van de Nadort was het breekpunt dat er geen visie voor de lange termijn is gemaakt. „Je moet ook kijken welke eisen vi tale senioren met een bredere beurs over twintig, dertig jaar stellen en daar je beleid op rich ten. We onderscheiden ons door een goed product en uitgebreide service. Wil je goed in de markt blijven, dan moet daar een visie voor worden ontwikkeld. Dan gaat het om ruimer wonen, vei ligheid en zorg op maat. Daar is te weinig over nagedacht. We hebben een bestuurder/ direc teur aangesteld om met een plan te komen, niet alleen om op de winkel te passen. Het was een vervelende boodschap voor me neer Van der Weele, maar we hebben als raad van toezicht de plicht het voortbestaan van de stichting veilig te stellen en zijn unaniem tot dit besluit geko men." Van der Weele wil voorlopig geen commentaar geven. „Ik ga eerst alles eens op een rijtje zet ten." Hollandse avond met erwtensoep in Oost-Souburg OOST-SOUBURG - Café-bras serie Karolingenburcht houdt op zaterdagavond 14 januari een Hollandse avond met stamp- pottenbuffet. erwtensoep en bruine bonensoep. Het buffet begint om 18.00 uur. De Vrijbuiters treden vanaf 21.00 uur op. Kaarten zijn tot 11 januari in het café aan de Vlissingsestraat te halen. Als graaf Willem de Zesde verleent burgemeester Van der Zaag Goes stadsrechten tijdens het eerste slotspektakel van het jubileumjaar. foto Willem Mieras Burgemeester Van der Zaag in rol van Willem de Zesde door Frank Balkenende GOES - Van burgemeester naar graaf. Een aardige promotie. Burgemeester Dick van der Zaag staat dan ook te glimmen in zijn zwarte, met gouden biezen afgezette kos tuum. Hij groeit in zijn rol als Willem de Zesde, de graaf die hij afgelopen zomer tij dens het spektakel Rogier en de Zeven Pla gen op de Goese Grote Markt al speelde. Op het slotspektakel van het jubileumjaar Goes 600 mag hij zich nog vier keer van zijn hoof se kant laten zien. „Je voelt je echt terugge worpen in de tijd." Bijna was het jubileumjaar rond de zeshon derd jaar oude stadsrechten van Goes als een nachtkaars uitgegaan, na drukbezochte evenementen als het spektakelstuk Rogier en de Zeven Plagen een echte ouderwetse Landbouwtoondag, een academische zitting over de geschiedenis van Goes, een door be stuurders en politici geserveerd ontbijt voor burgers, een hoedenparade, de voor scholen ontwikkelde musical Soetje van der Goes, een fototentoonstelling van persfotograaf Willem Mieras, een stripboek van Danker Jan Oreel en, al was het in het kader van haar 25-jarig regeringsjubileum, een bezoek van Koningin Beatrix aan de jarige stad Goes. De tentoonstelling over 700 jaar Wo nen in Goes (zeshonderd jaar terugblikken en honderd jaar vooruitkijken) leek in sep tember het laatste wapenfeit te worden. Van der Zaag: „We vonden dat het niet zo mocht eindigen. Zo'n prachtig jubileumjaar moet je op een mooie manier afsluiten. In de stuurgroep Goes 600 is het idee ontstaan om de hoogtepunten van het jubileumjaar sa men te ballen in een slotspektakel in de Zee landhallen. Dankzij hoofdsponsor Agri- markt zijn er nu vier voorstellingen." Dus vindt de burgemeester zich woensdag terug in een kleedkamer van de met tribu nes volgepakte Zeelandhallen. In dat mie rennest van zich voor de grote parade omkle dende acteurs en dansers, mensen van de or ganisatie, grimeurs en stylisten, laat hij zich stoïcijns de neus poederen en potloodstreep jes op de grijze wenkbrauwen trekken. Dan hijst hij zich in een authentiek zwart kos tuum met gulden biesjes en plant hij zich een royale zwarte hoed met veder en lint op de glimmende schedel. Plots staat daar Wil lem de Zesde, graaf van Holland, Zeeland en Henegouwen. Alleen die bril, die vloekt met 1405. Af mag hij niet, want zonder glaswerk kan de graaf zijn op perkament geschreven boodschap aan de Goesenaren met lezen. Bovendien weet Van der Zaag hoe het Alva in Den Briel verging. Podiumvrees kent hij niet. Hij moet immers vaak in het openbaar spreken. „Boven dien", verklapt hij, „moet je als burgemees ter dikwijls een rol spelen, aanvoelen wat van je wordt gevraagd. Ik ben nu de vreug devolle burgemeester temidden van alle maal blije burgers Er wordt iets gevierd. Hoe anders is nu de rol van mijn Middel burgse collega Koos Schouwenaar, die na het gezinsdrama mee moet treuren met de treurenden." Het slotspektakel van 600 jaar Goes wordt vanavond en zaterdag nog opgevoerd. De gratis toegangskaarten zijn echter allemaal vergeven. door Ali Pankow ZIERIKZEE - De nieuwe toerist is op zoek naar bijzondere din gen, naar unieke ervaringen en naar echtheid. Het is daarom niet vreemd dat cultuur in toene mende mate deel uitmaakt van het toeristisch aanbod. Die con clusie wordt getrokken in de be leidsnotitie Kunst en Cultuur op Schouwen-Duiveland. Volgens deze notitie liggen cul tuur en toerisme regelmatig met elkaar overhoop en blijkt het moeilijk een stabiele relatie op te bouwen tussen deze twee grootheden. Volgens het Schou- wen-Duivelands college van B en W zal met overleg, weder zijds begrip en respect en samen werking een weg gevonden moe ten worden om elkaar te verster ken. Volgens het gemeentebestuur komt vanuit de culturele hoek vaak het verwijt dat er binnen de toeristische sector geen affini teit bestaat met de inhoud van het cultuuraanbod. Andersom ziet de cultuursector het toeris me vaak als een gesloten wereld die geen rekening wenst te hou den met de specifieke vereisten van het toeristisch product. B en W voelen er echter niets voor deze verschillen te blijven benadrukken en pleiten derhal ve voor wederzijds begrip en voor bereidheid tot overleg. „Juist nu we als gemeente een weg in willen slaan om een kwa liteitsslag te maken met monu menten, musea en kunst, kan cultuurtoerisme een positieve in vloed hebben op kwaliteitsvolle ontwikkeling van commerciële nevenactiviteiten", vermeldt de beleidsnotitie Volgens B en W is de cultuurtoe rist immers zeer gecharmeerd van goede cafés, restaurants, uit dagende galeries en unieke kunstambachtelijke producten. Het college ziet mogelijkheden in samenwerking tussen toeris tische ondernemers met cultuur aanbieders in de vorm van ver schillende arrangementen. Als praktijkvoorbeeld waarin die sa menwerking tussen bedrijfsJe- ven en de cultuuraanbieders pr;. ma verloopt wordt De Kuis. schouw in Westerschouwen gf. noemd. Concrete voorstellen hoe breder overleg en betere samenwerking tussen toerisme en cultuur kan worden gerealiseerd, worden in deze beleidsnotitie overigens niet gegeven. VVD Terneuzen wil locatie opvang daklozen weten TERNEUZEN - De Ternenat se VVD-fractie wil op korte ter mijn weten welke twee locaties de gemeente en het Leger des Heils op het oog hebben voor een nieuwe opvang voor dak-et thuislozen. Fractievoorzitter Pim Broekhuy- sen eist dat in schriftelijke vra gen, naar aanleiding van uitspre ken van wethouder Cees Lie ting in de krant. „Het heeft geen zin onrust ie zaaien als niet eens duidelijk is of een locatie geschikt is", moti veerde Liefting waarom hij kiezen voorlopig op elkaar houdt over de locaties voor ea nieuwe dag- en nachtopvang De WD-fractie is echter va mening dat juist door het mg noemen van de mogelijke loca ties onnodige onrust wordt ge zaaid. Dat Liefting zegt dat het nid I langer uitgesloten is dat er ea opvang aan de Axelsestral komt geeft volgens Broekhuy- sen 'te denken'. „Onze fractie is van mening dij! het hoogst onverstandig is omti j zeggen dat er locaties in bed zijn, maar deze niet te noemen' stelt Broekhuysen. Wethouder Liefting wil echa 1 pas met een plan naar buiten ko men als zeker is dat de locati bestemmingsplantechnisch gea problemen oplevert en ook va de zorg- en hulpverleners idea is. NIERSTICHTING NIERDONOR JA/NEE weetuhetalvanelkaar nl ïk BLIJ Vluchtelingen zijn blij met alles. Een tentzeil 5,40). Een jerrycan om water mee te halen 1,25). Een deken 3,60). Het geluk van vluchtelingen is gemakkelijk te geven: giro 999, Stichting Vluchteling, Den Haag. STICHTING VLUCHTELING www.vluchteling.org 1070 3468946 Stadhouderslaan 28 2517 HZ Den Haag

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 14