/^jax kijkt steeds verder omhoog Zwamborn verwijdert spelers uit selectie Huntelaar houdt RKC van zege af PSV aast op een nieuwe aanvaller AZ verwacht snelle beslissing Vlaar 'ijpers wordt bondscoach Kazachstan FC Groningen laat Amsterdammers in slotfase nog bibberen: 3-2 Ivanisevic wil captain van Davis Cupteam worden woensdag 28 december 2005 Vierdeklasser wil Maradona huren BUENOS AIRES - De Argentijnse voetbalclub Excursio- nistas wil Maradona huren om aan het einde van het sei zoen naar de derde klasse te kunnen promoveren. De club strikte al vier particuliere geldschieters. Dat is nog niet voldoende om de 45-jarige wereldkampioen uit 1986 een aanbod te doen, aldus preses Armando Mainoli gisteren. De afgevallen en weer strijdbare Maradona gaf recent te kennen best te willen voetballen, maar dan niet op het hoogste niveau. In de hoogste klasse is de druk veel te groot, zei hij. Vierdeklasser Excursionistas zou hem van af februari gedurende dertien wedstrijden willen opstel len. ANP/SID Ronaldinho wordt een stripheld RIO DE JANEIRO - Voetballer van het jaar Ronaldinho ligt binnenkort in de winkel. De beroemde Braziliaanse te kenaar Mauricio de Souza tekent een sti'ip van de 25-jari- ge ster van Barcelona en het Braziliaanse elftal. Het eer ste stripboek verschijnt binnenkort, meldden de media in zijn vaderland gisteren. Ronaldinho is niet de eerste Braziliaanse speler die het tot papieren held schopt. De Souza tekende tussen 1979 en 1982 aan een strip over de allergrootste voetballer van het land: Pelé. Met het oog op het wereldkampioenschap komend jaar verschijnt er over de 'voetballer van de eeuw' nog een spe ciaal stripboek. ANP/DPA Vooronderzoek naar actie Michels ZEIST - De aanklager betaald voetbal stelt een vooron derzoek in naar de actie van Jan Michels maandag in het duel met FC Utrecht. De speler van Sparta maakte in de slotfase van de wedstrijd een slaande beweging richting doelman Terol. Scheidsrechter Van Huiten ontging het in cident. ANP 'Rodel-oma' weer naar de Spelen MÜNCHEN - De 52-jarige 'rodel-oma' Anne Abernathy heeft zich voor de zesde keer in haar loopbaan gekwalifi ceerd voor de Olympische Spelen. De internationale rodel- bond heeft dit gisteren laten weten Abernathy is afkomstig van de Maagdeneilanden. Ze de buteerde op 29-jarige in het rodelen. Ze nam sinds 1988 aan alle Spelen deel. Bij de laatste editie in 2002 in Salt Lake City eindigde ze als 26e. ANP/DPA De Knegt is de beste in Torhout TORHOUT-WUNENDALE - Gerben de Knegt heeft giste ren de Sylvestercross in Torhout-Wijnendale op zijn naam gebracht, zijn derde zege van het seizoen. De Neder landse veldrijder bleef in het West-Vlaamse land de plaat selijke favoriet Klaas Vantomout voor. De Knegt reed in de laatste ronde weg bij de Belg en finishte met zestien se conden voorsprong als eerste. Davy Commeyne werd der de op 0.50. „Ik moest door het ontbreken van Nys en Wel lens het gewicht van de koers dragen", zei De Knegt. „Ik ging er meteen na de start vandoor en kreeg alleen Van- tornout mee voor de steun. Nou ja, steun. Hij nam soms wel over, maar dan ging het tempo snel naar beneden. Ei genlijk was hij meer ballast." ANP/Belga iTRECHT - Arno Pijpers is de tomende twee jaar bondscoach het nationale voetbalelftal nn Kazachstan. Dat heeft zijn suidige werkgever FC Utrecht psteren bekendgemaakt. Pij- jers was in Utrecht sinds fe- iruari actief als technisch mana gers was van 2000 tot 2004 :ondscoach van Estland. Hij ■iat half januari aan de slag in ïazachstan. Het was een moeilijke beslis- mg. Na mijn werk in Estland 5gt er nu opnieuw een uitda ag om van een beperkt voet balland iets te maken. Ik heb dit aet gezocht, maar ben bena ard. Zowel sportief als finan ced was het zo'n aantrekkelijk lanbod dat ik het niet kon laten open", aldus Pijpers. ANP Lacombe nieuwe trainer van PSG PARIJS - Guy Lacombe is aan- ;!steld als trainer van de Fran se voetbalclub Paris Saint-Ger main. De voormalig oefenmees- ler van Sochaux volgt in het Pare des princes Laurent Four ier op. 3iens ontslag hing al een paar reken in de lucht. Gisteren hak- fe voorzitter Pierre Blayau de knoop door. Lacombe (50) debu ted op 4 januari tegen zijn wde club. Behalve bij Sochaux brkte hij ook bij Cannes, Tou- jlouse en Guingamp. ANP/AFP Mauro Rosales probeert zich tussen Koen van de Laak (links) en Yevgeni Levchenko (rechts) heen te wurmen. foto Koen van Weel/ANP van onze sportredactie WAALWIJK - RKC Waalwijk gaat met een prima gevoel de korte winterstop in. Door een gelijkspel gisteravond in eigen stadion tegen Heerenveen (2-2) behield de ploeg van trainer Adrie Koster zijn prima positie in de subtop van de eredivi sie. RKC had tegen Heerenveen de pech dat spits Huntelaar nog eens duidelijk wilde maken waarom Ajax hem in de winter stop naar Amsterdam haalt. Hij maakte met twee treffers voor Heerenveen de 2-0-achterstand bij rust ongedaan. Huntelaar was zelfs nog dicht bij een hat trick, maar zijn inzet raakte de lat. Adrie Koster kon wel leven met de 2-2 en de positie van RKC in de eredivisie. De trainer presteert met bescheiden midde len vooralsnog net zo goed als de naar Tottenham Hotspur vertrokken Martin Jol. Vooral thuis is RKC dit seizoen een moeilijk te kloppen ploeg. Alleen FC Utrecht (3-2) ging als winnaar het veld af. Behalve Heerenveen verspeelde ook kampioen PSV twee punten in Waalwijk (4-4). „We hebben gespeeld voor de winst. Maar ja, Huntelaar blijft een klas se apart", aldus Koster. Heerenveen be gon sterk tegen RKC, maar stond wel na acht minuten op achterstand. Doelman Vandenbussche was kansloos op een van richting veranderd schot van Zuiverloon. Het was ook meteen over met de Friezen. RKC had tot aan de rust geen enkele moeite om Heerenveen in bedwang te houden. De ploeg van trainer Verbeek speelde krachteloos en leed vooral in de verdediging en op het middenveld veel balverlies in de opbouw. Topscorer Hun telaar stond daardoor vrij machteloos voorin. RKC toonde wel wilskracht en en bleek ook in staat om de aanvallers aan het werk te zetten. RKC kreeg daarvoor vlak voor rust de beloning. Martens kopte raak na een voorzet van Krohn-Dehli: 2-0. In de tweede helft stond het na een kwartier al 2-2, met Huntelaar als plaag geest voor RKC. Daarna ging het duel ge lijk op, met nog enkele kansen voor beide teams. Hectisch Roda JC maakte pas in de hectische slot fase het verschil met ADO Den Haag: 3-1. De Limburgers kwamen acht minu ten voor tijd op een 2-0-voorsprong, maar maakten het zich door een rode kaart voor verdediger Bodnar onnodig lastig. ADO, dat door een rode kaart voor Saavedra bijna vijftig minuten met tien man speelde, kwam terug tot 2-1. Bo- dor stelde in de slotseconden de zege vei lig voor Roda. Breekpunt in het duel was het wegsturen van de Haagse verdediger Saavedra, die vlak voor rust zijn tweede gele kaart kreeg. Tot dat moment waren Roda JC en ADO Den Haag aan elkaar gewaagd. Ook in het verprutsen van kansen hiel den ze elkaar in evenwicht. Oper en Bo- dor misten voor de Limburgers, Ranko- vic en Stroeve voor de gasten. Een kwartier voor tijd brak Vicelich de ban. Toen Oper vlak daarna de voor sprong verdubbelde, leek er niets meer aan de hand voor Roda JC. Totdat Bod nar opzichtig in de fout ging en een kop stoot uitdeelde aan Kolkka. Die laatste profiteerde meteen van de onzekerheid in de Kerkraadse defensie en gaf ADO Den Haag nog een sprankje hoop. Bodor bezorgde Roda JC echter waar het recht op had: de volle winst. Matthew Amoah werd gisteravond dooi de fans van Vitesse als een ware held uit gezwaaid. De Ghanees, die in het nieuwe jaar in dienst treedt van Borussia Dort mund, werd in zijn laatste thuiswed strijd voor de Arnhemmers zowel match winnaar (2-1 tegen NAC) als recordhou der op de eeuwige topscorerslijst. Grillige spel De twee doelpunten van de 25-jarige aan valler waren de nummers 60 en 61 in Arn hemse dienst. Amoah kwam negen jaar geleden als zestienjarige A-junior naar Arnhem, werd door zijn grillige spel dik wijls verguisd, maar kan toch met gehe ven hoofd naar gene zijde van de Duitse grens verkassen. Hij onttroonde het duo John van den Brom en Nikos Machlas, die in hun periode in het shirt van Vites se tot zestig doelpunten reikten. Amoah maakte tevens een einde aan een sombere reeks van Vitesse, dat december bepaald niet als feestmaand beleefde. De ploeg begon het seizoen matig, bleef ver volgens in oktober en november ongesla gen, maar verloor daarna drie wedstrij den op rij en zakte van de vierde naar de tiende plaats. De overwinning op NAC kwam dan ook als geroepen voor trainer Sturing, die komend weekeinde met de uitwedstrijd tegen Heracles het jaar rede lijk succesvol hoopt te kunnen afsluiten. door Frans van den Nieuwenhof EINDHOVEN - PSV is druk be zig om zijn selectie op korte ter mijn te versterken. Trainer en technisch directeur Guus Hid- dink aast op een aanvaller, die het vertrek van Robert kan com penseren. Een transfer is alleen aan de orde als de club erin slaagt ook Gerald Sibon te ver huren. Vitesse heeft zich offici eel gemeld voor Sibon, die bij PSV niet aan spelen toekomt. Het vertrek van Robert (naar Be- tis Sevilla) en middenvelder Os- mar Ferreyra (naar River Plate) biedt PSV budgettair ruimte om iets te doen. De nieuwe werkge vers van beide Zuid-Amerika nen nemen hun salarissen over. Betis betaalt bovendien een aan zienlijke huursom voor Robert. Een vertrek van Sibon zou nog meer financiële marge bieden. Ook de transfer van Klaas Jan Huntelaar van SC Heerenveen naar Ajax levert PSV inkomsten op. Toen de voormalige jeugd- spits van Eindhoven naar Fries land trok, bedong PSV bij door verkoop een afkoopsom van één miljoen euro. Hiddink wilde zich gisteren niet uitlaten over de naam van de speler die hij op het oog heeft. „Het is in ieder geval een aanval ler die we ook in de Champions League kunnen inzetten", zei hij. Het gaat dus om een speler die dit seizoen nog niet uit kwam in dat toernooi. Nieuwe spelers kunnen tot het einde van de transferperiode, op 31 januari, worden aangemeld voor de Champions League. PSV schrijft in ieder geval Arou- na Koné en Jason Culina in. Zij waren de eerste seizoenshelft niet inzetbaar. Michael Ball is ook na de winter niet speelge rechtigd, omdat hij dit seizoen voor Glasgow Rangers al uit kwam in het toernooi. De wens om een spits aan te trekken, wordt nog eens ver sterkt doordat PSV in januari, en mogelijk ook de eerste weken van februari, geen beroep kan doen op Koné. De spits van Ivoorkust neemt dan deel aan het toernooi om de Afrika Cup in Egypte. GPD Larsson terug naar Zweden HELSINGBORG - Barcelona- aanvaller Henrik Larsson wil na dit seizoen terugkeren naar zijn vaderland Zweden. Dat zegt Larsson in een interview met de Zweedse krant Helsingborg Dag blad. De oud-Feyenoorder kan zijn contract bij de Spaanse club verlengen, maar laat privé- motieven meespelen in zijn keu ze. „Het is tijd voor ons om naar huis terug te keren", zei Lars son, mede namens zijn vrouw, in het interview. „Er is veel ge speculeerd over mijn toekomst. Daar wil ik een einde aan ma ken." De 34-jarige aanvaller is dit seizoen bij Barija voorname lijk tweede keus achter steraan valler Eto'o. ANP/RTR van onze sportredactie ALKMAAR - AZ verwacht de- I ze week duidelijkheid over de toekomst van verdediger Ron Vlaar. In tegenstelling tot eerdere be richten uit het AZ-kamp heeft de twintigjarige verdediger de transfer naar Tottenham Hots pur nog niet afgezegd. Hij be zocht afgelopen zondag in Lon den met zijn familie de wed strijd Tottenham Hotspur-Bir mingham City om zo een in druk te krijgen van de club van de Nederlandse trainer Martin Jol. „Wij zijn er al een tijdje uit met die club. De bal ligt helemaal bij Ron Vlaar", aldus een woordvoerder van AZ gisteren. „We hebben goede hoop dat hij voor het einde van het jaar een beslissing heeft genomen over zijn toekomst. Behalve Totten- ham Hotspur zijn er ook enkele andere clubs uit binnen- en bui tenland in hem geïnteresseerd. Het is nu aan hem om daaruit een keuze te maken." ANP j «nor Jop van Kempen AMSTERDAM - De blik van Ajax kan steeds verder omhoog, hankzij een 3-2-zege op FC Gro- Ljngen staan de Amsterdam mers steviger op de vierde plek. Opnieuw hamsterde Ajax drie punten voor de winterstop bij el- iaar. Toch gaf Ajax de zege in 11 je eindfase nog bijna weg. it Lesley Sneijder liet gisteravond -en dat hij van het verleden :eeft geleerd. Waar de intema- :onal in het duel met ADO Den Haag een vrije trap vlak voor tijd nog voor doel slingerde en 'i jaarmee een 2-2-gelijkspel in- leidde, besliste hij tegen Gronin- ten anders. Sneijder koos er- tüor om de bal kort te nemen en op die manier tijd te rekken. Me- je daardoor behield Ajax een :-2-voorsprong. Ook het goede el isperswerk van Maarten Steke- aburg was beslissend voor de oerwinning. Aanvankelijk kreeg het publiek lc nde laatste thuiswedstrijd van ie eerste seizoenshelft nog een sedstrijd te zien die vloekte net het gebodene van de laatste its maanden. Waar Ajax in ei- jen huis lange tijd uitblonk in fetmissen van kansen, regeerde jsieravond de koude doelmatig- sd. Uit de eerste vijf kansen •coorden de Amsterdammers ;a Markus Rosenberg en Ange- as Charisteas (2x) drie keer. ir- Oude fouten foch verviel Ajax gisteravond au jpnieuw in oude fouten. Hoewel ie Amsterdammers in de laatste wedstrijden vijf zeges boek- a" in, is het zelfvertrouwen nog al- €r ;;dbroos. Bijna profiteerde Gro- lingen daarvan. Twintig minu ten voor tijd leidde de ploeg van Danny Blind nog riant met 3-0, maar in de slotfase dreigde het opnieuw mis te gaan. Via Glen Salmon (80e minuut) en Evge- niy Levchenko (89e minuut) kwam de ploeg van Ron Jans nog terug tot 3-2. Slechts met tijdrekken en kundig verdedi gen (Stekelenburg) redde Ajax de drie punten. Ook de veldbezetting van Ajax kon de paniek niet voorkomen. Op vreemde bodem had trainer Danny Blind zijn team al drie keer laten aantreden in het 4-4-2-systeem, en ook in de Are na schroomde hij het niet om met de overlevingstactiek drie punten bij elkaar te hamsteren. Zo kan Ajax met een beetje vet op de ribben de winterstop in. Dankzij het gelijkspel tussen RKC en Heerenveen (2-2) neemt Ajax afstand van directe concur renten voor de vierde plaats. Het gat met de Friezen kan nog groter worden als Ajax ook vrij dag in Heerenveen wint. Ook het publiek realiseerde zich gisteravond de noodzaak van een overwinning. Hoewel Ajax in thuiswedstrijden wel eens meer aanvalsdrang heeft ge toond, was er geen enkele uiting van onvrede met de meer behou dende manier van spelen. De supporters steunden Blind zelfs met liedjes. Net als in het bekerduel met FC Eindhoven (6-1) leek het alsof Ajax in korte tijd korte metten zou maken met Groningen. Al na zeven minuten tikte Rosen berg op aangeven van Charis- teas van dichtbij de 1-0 binnen. Tien minuten later was het op nieuw raak. Mauro Rosales brak knap uit op de rechterflank en bediende Charisteas: 2-0. Toen het leek dat Ajax na ruim een uur de wedstrijd via een doel punt van Charisteas helemaal in het slot gooide, kwam toch de angst opnieuw bovendrijven. Vreemde bodem Hoewel de thuiszege op Gronin gen uiteindelijk moeizaam tot stand kwam, lag hij toch in de lijn der verwachtingen. In uit wedstrijden geeft Groningen dit seizoen zelden thuis. Van de 26 punten die de ploeg dit seizoen behaalde, werden er slechts vier op vreemde bodem behaald. Die zege (2-0 op FC Utrecht) en dat gelijkspel (2-2 tegen NAC) boek te Groningen echter wel in de laatste twee uitduels. Gister avond kon de ploeg van Ron Jans daaraan echter geen gevolg geven, al kregen de Gi'oningers Ajax wel aan het bibberen. GPD van onze sportredactie ZAGREB - Goran Ivanisevic wordt de nieuwe captain van het Kroatische Davis Cupteam. De voormalige winnaar van Wimbledon zei dit gisteren in een interview met de krant Ju- tarnji List. De huidige coach Ni- ki Pilic leidde de Kroaten dit jaar naar de eerste eindzege in de landenwedstrijd. Ivanisevic, die wegens een sle pende schouderblessure in 2004 zijn loopbaan beëindigde, heeft vandaag een gesprek met de ten- nisbond om de zaak definitief af te ronden. „Het ziet er nu naar uit dat ik de nieuwe captain word. Pilic zal aanblijven als mijn adviseur. Ik denk dat ik in staat zal zijn onze geweldige triomf een goed vervolg te geven. We gaan bre ken met de traditie dat win naars in de Davis Cup als titel verdedigers vaak in de eerste ronde verliezen." Kroatië speelt in februari in de eerste ronde tegen Oostenrijk. ANP/RTR lïvin Bobson door Wilber Hack TILBURG - Met het verwijde ren van Iwan Redan en Kevin Bobson uit de A-kern is de grote schoonmaak bij Willem n giste ren begonnen. De Tilburgse club wil na de kor te winterstop met een ingrij pend gewijzigde selectie een po ging doen om nacompetitie te ontlopen. De club probeert een vijftal nieuwe spelers te contrac teren. Bobson en Redan zijn de eerste slachtoffers van de vernieu wingsdrang. Zij maakten deel uit van een groepje dat verder uit Wau, Hadouir en aanvanke lijk ook Augustien bestond. Vol gens Willem II waren dat spe lers die niet zo serieus leefden voor hun vak. Technisch manager Kees Zwam born - tevens trainer - gaf giste ren als officiële verklaring dat Redan en Bobson fysiek en men taal momenteel niet kunnen brengen wat bij Willem II ver eist is. Het tweetal is met vakan tie gestuurd en is niet meer be trokken bij de voorbereiding op de laatste wedstrijd van het jaar, morgen tegen Feyenoord. Vanaf 5 januari volgen de twee een individueel programma bij Willem II, tot ze weer zover zijn dat ze bij de groep kunnen aan sluiten. „Ze horen voor onbe paalde tijd niet bij de selectie", gaf de trainer uit Kloetinge aan. Transferverzoek Redan haalde zijn schouders op over de maatregel. „Ik heb al zo veel meegemaakt. Ik kan wel een stootje verdragen." Redan kreeg al in augustus te horen dat Willem II wil meewerken aan een tussentijds vertrek van de spits. Die staat - net als Bob son - nog tweeënhalf jaar onder contract bij de Tilburgse club. Zwamborn benadrukte gisteren dat Willem II 'vooralsnog niet mee zal werken aan een transfer- verzoek van Bobson'. Die werd vorige week na een woordenwis seling van de training gestuurd. Het trainingsclubje wordt na de winterstop mogelijk nog uitge breid. Dat hangt af van het aan tal nieuwe spelers dat Willem II aan kan trekken. Doelman Tristan Peersman wacht op de verzekering van Anderlecht dat hij transfervrij weg kan. Met de Zweedse verdediger Max van Schneebrugge bereikte de club al een persoonlijk akkoord. GPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 43