Wüst duldt niemand naast zich Senior Games kindje Ton Kienhuis §i kH «is l! PZC Fouten kosten Chardon zege Wereldtoppers buigen het hoofd Timmer stelt teleur uitslagen agenda woensdag 28 december 2005 swb20 De concurrentie noemde heen Wust gisteren een klasse apart op de 1500 meter. Maar de nieu we Nederlands kampioene hing volgens eigen zeggen na haar winnende race wel boven de prullenbak.Topsport is niet ge zond, maar ik heb wel genoten. door Danny van den Broek HEERENVEEN - Haar naam staat in vette letters bovenaan het lijstje van Nederlandse wou wen die straks in Turijn een gooi mogen doen naar de olympi sche plakken op de 1500 meter. De genomineerden Paulien van Deutekom en Renate Groene- wold werden in een volgepakt Thialf twee en drie en kunnen ook hun vlucht naar Italië boe ken. Alleen rond Wieteke Cramer, hing nog een sluier van onzeker heid. Cramer werd keurig vier de, maar beschikt niet over een nominatie. Vrijdag zal het ver lossende woord gesproken wor den. De laatste genomineerde, Barbara de Loor, eindigde bui ten het zicht van Cramer op een twaalfde plaats en verspeelde daarmee een kans op een moge lijke skate-off. „Eerste kerstdag werd ik ziek. Strontziek", treurde De Loor. „Vanmorgen probeerde ik me zelf op te peppen. Ik voel me goed, zei ik tegen mezelf. Maar tegelijkertijd wist ik dat het niet zo was." Wüst had uiteraard geen bood schap aan de lichamelijke mal heur van De Loor. Ontspannen had ze aan de start gestaan. „Ik beschouwde het als een NK af standen. Dat er ook olympische startbewijzen te verdienen wa ren, hield ik slechts in mijn ach terhoofd." Toch leek ze op de eerste honderd meter strak te staan van de spanning. „In het begin gelijk twee slechte passen en toen schopte ik bij de eerste bocht ook nog die pion om. En nou gewoon rijden, zei ik tegen mezelf." Dat 'gewoon rijden' draaide uit op een winnende tijd van 1.56,71. Van Deutekom, Groenewold en Cramer moesten dik twee seconden toegeven. „In Turijn liggen mijn kansen op de 1500 meter", blikte Wüst voor zichtig vooruit. Voor Marianne Timmer zijn de kansen op die afstand definitief verkeken. Het goud van Nagano krijgt geen vervolg in Turijn. De koningin van de Olympische Spelen van 1998 deed gisteren op een ontluisterende manier af stand van haar troon. De dood of de gladiolen, heet dat. Tim mer kwam morsdood over de streep na een laatste rondje van 34.7 en een eindtijd van 2.01,77. Ze eindigde als veertiende van de twintig en zal nu al haar pij len moeten richten op de 500 me ter (morgen) en 1000 meter (vrij dag). „Afstanden waarop het normaal gesproken moet luk ken", zei Timmer om er in één adem op te laten volgen: „maar je moet het altijd nog wel effe doen." Met een cynisch lachje beantwoordde ze het compli ment dat iemand haar voor de snelste opening gaf. „Alleen jam mer dat de eindtijd telt", zei Timmer. „Maar zelfs als ik het had kunnen doortrekken naar pakweg 1.58. Dan ben ik er met de concurrentie van tegenwoor dig nog niet. Ireen rijdt hier ge woon 1.56. Die heeft dat stapje alweer gemaakt. Ik niet. Daar om heb ik er zo wel vrede mee. Ik richt me op de 500 en de 1000 meter." GPD Marianne Timmer is zwaar teleurgesteld nadat ze op de 1500 meter slechts als veertiende is geëindigd. door Peter van der Hulst HEERENVEEN - Samen zijn ze goed voor twee gouden, één zilveren en één bronzen olympische medaille op de vijf kilometer. Maar het eremetaal blijft niet eeuwig blin ken. Rintje Ritsma, Gianni Romme en Jo- chem Uytdehaage kijken toe wanneer in Tu rijn Carl Verheijen, Sven Kramer en Bob de Jong de nationale driekleur verdedigen op de Olympische Spelen. Vooral voor Uytde haage is dat een enorme teleurstelling. De 'golden boy' van Salt Lake City kreeg „een bittere pil" te slikken. In hun achterhoofd moesten ze alledrie toch voorzichtig rekening hebben gehouden met een teleurstelling. Op het toernooi waar ver rassingen zich even gemakkelijk aandienen als reputaties worden gebroken, was voor de een de domper groter dan voor de ander, Uytdehaage besefte nauwelijks wat er was gebeurd. „Ik reageer nu nog erg vlak, maar ik denk dat ik binnenkort wel even moet ontluchten. Ik heb geprobeerd om rondjes 29 te rijden maar het lukte niet en dan doe je niet mee", aldus de verbitterde olympisch kampioen vijf en tien kilometer. Zo ontgoo cheld Uytdehaage (zesde) was, zo nuchter blikte Ritsma terug op zijn race. Ook al bete kent de vierde plek op het olympisch kwali ficatietoernooi dat de veelvoudig Europees en wereldkampioen allround het schaatsen gedag moet zeggen zonder gouden olympi sche medaille. Twee zilveren en drie bron zen plakken, daar moet hij het mee doen. In aantal nog altijd beter dan Gianni Romme en Uytdehaage. Zij veroverden echter twee keer goud en één keer zilver. Ritsma kon met recht tevreden zijn. Nog geen jaar geleden was hij volledig afgeschre ven maar in Heerenveen bleef hij oudgedien den als Romme en Uytdehaage weer voor. Hij kwam uiteindelijk twee seconden te kort: 6 minuten 24,33 seconden tegenover 6.22,38 van nummer drie Bob de Jong. „Dit was mijn beste race ooit. Dat ik dan met twee seconden verlies is beter dan met twee tienden. Ik mag tevreden zijn met de race, alleen was het niet voldoende voor Turijn." Mogelijk is het wel genoeg om zich te plaat sen voor het EK allround, dat in Hamar wordt verreden. Ging Uytdehaage af door de achterdeur, Ritsma pakte derhalve de van onze sportredactie MECHELEN - IJsbrand Char don is gisteravond op het tradi tionele concours hippique van Mechelen tweede geworden in de wereldbekerwedstrijd voor de vierspanrijders. De menner uit Schipluiden maakte ook in de tweede om loop een fout die hem op vijf straf seconden kwam te staan. Daardoor bleef de Zwitser Wer ner Ulrich, die in beide parcour- sen niets omgooide, hem krap drie tellen voor. foto Olaf Kraak/ANP voordeur. Het voornamelijk Friese publiek waardeerde de wederopstanding van de ver loren gewaande zoon. De aanmoedigingen werden oorverdovend op het moment dat Ritsma zijn directe tegenstander Uytde haage voorbij streefde. De zijdeur was gere serveerd voor Romme. „De absolute top vorm is er nog niet, maar daar moet je ver der niet moeilijk over doen." Triest, nuchter en zakelijk waren de antwoorden van Rits ma, Romme en Uytdehaage. Maar ook de winnaars kenden de nodige te genslagen op weg naar het OKT. Carl Ver heijen vierde zijn zege ingetogen uit eerbied voor zijn zondag overleden oma. Vanoch tend onderbreekt hij zijn voorbereiding op de tien kilometer om bij de begrafenis in Arnhem aanwezig te kunnen zijn. Het leed van Sven Kramer was van een an dere orde. De Fries klaagt al anderhalve week over rugpijn. „Dat beperkte mij in mijn slag. Ik reed hier met pijnstillers, maar ben tevreden. Als ik hier had gewonnen, zou niemand daar in de toekomst nog naar vra gen." Kramer wilde maar zeggen: Turijn is het hoofddoel en er komen nog meer afstan den aan waarop hij aan de bak mag. GPD Vlissingen en Hoek 2 naar finale soccer TERNEUZEN - VC Vlissin gen en Hoek 2 hebben zich geplaatst voor de finale van het soccertoemooi. Die wordt op zaterdag 7 janua ri in sporthal Vliegende Vaart in Terneuzen ge speeld. Vlissingen werd in de voor ronde in Terneuzen met 13 punten groepswinnaar en Hoek 2 eindigde met 10 punten op de tweede Clinge finishte eveneens met 10 punten, maar eindig de desondanks als derde omdat het onderling resul taat in het voordeel van Hoek 2 uitviel (1-0). Dit be tekent tevens dat Clinge in de wachtkamer plaats neemt, omdat de twee bes te nummers drie van de voorrondes ook door mo gen naar de finaledag. Clinge heeft wat dat be treft nog een goed vooruit zicht. Het verspeelde zelfs de kans op de eerste plaats door in het onderlinge duel met VC Vlissingen op 1-1 uit te komen. Groede, Sluis kil en Spui werden uitge schakeld. De Hongaar Jozsef Dobrovitz werd in de spannende barrage derde. Koos de Ronde bleef nel buiten de topdrie, die terug mocht komen voor de strijd o; de ereplaatsen. In de algemene WB-rangschik- king schoof Chardon op naar de vierde plaats, net achter Ulrich; veertien tegen vijftien punlen De Duitser Michael Freund leidt nog altijd met twintig pun ten. De Ronde deelt de vijfde plaats en mag dus ook hopen op de fi nale in Göteborg, medio april. De beste zes uit de zes kwalifica tiewedstrijden - de laatste is januari in Leipzig - zijn welkom in Zweden. ANP Derde plaats Van Koeveringe SPRUNDEL - Kees van Koe veringe uit Krabbendijke heeft in Sprundel de derde plaats be haald bij een cross voor masten over 8.5 kilometer. De wedstrijd werd gewonnen door Richard van Oosterhout (AVR) in 29 minuten en 5 secon den. Van Koeveringe kreeg tegen het einde van de wedstrijd nog zicht op de tweede plaats, maar de Belg Paul van Riel was hem met 30 minuten en 45 seconden een vijftal seconden te snel af. Wesdorp wordt nieuwe trainer van Dreisehor ZIERIKZEE - Jos Wesdorp wordt met ingang van komend seizoen trainer van zondag-vijl- deklasser Dreisehor. De inwoner van Zierikzee is mo menteel aan zijn vierde en laat ste seizoen bij Luctor'88 bezig; Daarvoor was Wesdorp trainer bij voetbalvereniging SKNWK, Dreisehor en Wesdorp zijn een contract voor één seizoen m« een optie voor een tweede jaai overeengekomen Directeur SportZeeland houdt van afwisseling in het leven door Koen de Vries MIDDELBURG - Zijn linkerheup is al vernieuwd, zijn rechterheup is bin nenkort aan de beurt. Ton Kienhuis laat zich door lichamelijk ongemak echter niet uit het veld slaan. De 56-ja- rige directeur van SportZeeland zit vol ideeën en wil die graag uitvoeren. Voor de Senior Games, de Olympische Spelen voor vijftigplussers die waar schijnlijk in 2009 in Zeeland worden gehouden, geeft hij de komende jaren graag vol gas. Waar het aan ligt weet Kienhuis zelf ook niet. Misschien zit er een bouw- fout in de familie, of heeft het zaal handbal zijn heupen gesloopt. Feit is dat de vroeger immer topfitte Kien huis even niet zo'n mobiele indruk maakt. Ja, het handbal zou zijn sporen nagela ten kunnen hebben. Ook in de jaren dat de inwoner van Veere een topper was, waren de valtechnieken redelijk ontwikkeld. „Maar je kunt jezelf niet sturen als er drie man aan je lijf han gen", weet Kienhuis, die in de jaren ze ventig een van de beste hoekspelers van Nederland was. Een lange carrière heeft hij niet ach ter de rug. Kienhuis handbalde fana tiek tot z'n 26e, toen hij naar Zeeland verhuisde om bij de Zeeuwse Sport raad te gaan werken. Zo'n carrière past in zijn filosofie: je moet niets te lang doen. Na een jaar of drie, vier moet je je op iets anders richten. Nu zijn de Senior Games aan de beurt, een evenement dat uit zijn eigen hoge hoed komt en door bijna iedereen met open armen is ontvangen. En wees eer lijk: als het slaagt, heeft Zeeland zich aardig op de kaart gezet. De roots van Ton Kienhuis liggen in Den Haag. Hij begon met voetbal en was een bekwaam keeper. Ooit zat hij zelfs in de Haagse selectie met Dick Advocaat. Het handbal greep hem ech ter meer en via HMP (Handbal Met Plezier) kwam hij bij Operatie'55 te recht, destijds een van de topclubs van Nederland. Het was ook een keuri ge vereniging, die volgens de statuten vier mannen- en één jongensteam mocht hebben. Ton Kienhuis, een vent je uit de Schilderswijk, kwam door de ballotage. Maar dat kwam voorname lijk omdat hij heel goed kon handbal len. Bert Bouwer Bij Operatie speelde hij onder anderen met Bert Bouwer (momenteel bonds coach van Japan), de Middelburgse keeper Ron de Jonge en vader en Ton Kienhuis houdt met SportZeeland kantoor in een statig pand aan een van de Middelburgse singels. zoons Van Olphen. Ook kwam hij in het nationale militaire team terecht, waarmee hij veel op reis ging en waar van hij vele privileges kreeg. Toen hij op zijn 26e in Zeeland kwam, profi teerde ook deze provincie van de gou den Haagse handbaljaren. Kienhuis was drie jaar trainer van Olympus, drie jaar van Walcheren en drie jaar van EMM. Zijn inbreng werd meestal zeer ge waardeerd. maar met altijd. Als trai ner van EMM bracht hij Diana van Gelder (na haar huwelijk Diana Nie- mantsverdriet) onder bij het Haagse Hellas, wat hem door EMM niet in dank werd afgenomen. Een trainer die eigen zijn topspeelster wegpromo veert, dat vond men onbegrijpelijk. Niemantsverdriet- Van Gelder vaarde er wel bij. Ze werd verschillende ke ren landskampioen en werd een vaste waarde voor het nationale team. Eind jaren tachtig kwam Kienhuis aan het roer van de Zeeuwse Sport raad. Dat orgaan bouwde hij lang zaam uit. In 1990 kwam het los te staan van de provincie, wat tegelijker tijd een revolutie en een sprong in het duister was. Kienhuis: „Ik ben toen een paar we ken thuis geweest. Ik had rijf man in dienst en had geen idee waar ik het geld vandaan moest halen om de Spor traad draaiende te houden." Achteraf gezien was het probleem niet al te groot, waardoor Kienhuis zich steeds op nieuwe ontwikkelingen kon wer pen. In de loop der jaren ontwikkelde zijn bureau zich van adviesorgaan tot sportondersteunend orgaan. „In het begin waren we een compleet verleng stuk van de provincie. Nu kan ieder een ons inhuren voor adviezen, voor uitvoerend beleid of voor allebei. Met alles dat met sport en bewegen te ma ken heeft, zijn we bezig." Inmiddels heel de Zeeuwse Sportraad SportZeeland, zijn er achttien forma tieplaatsen en houdt men kantoor in het statige pand De Griffioen aan een van de Middelburgse singels. Daar broedt Kienhuis nu op zijn plan nen voor de Senior Games. Hoewel foto Lex de Meester nog niet is beslist dat het project door gaat, geeft Kienhuis wel al vol gas. Links en rechts deelt hij tassen uit met de opdruk Senior Games Zeeland The Netherlands 2009 en ander wer vingsmateriaal. Scepsis Toen hij zijn ideeën voor het eerst eta leerde ontmoette hij scepsis, maar in middels krijgt Kienhuis van alle kan ten positieve reacties. Behalve vanuit sommige media, die het over rollator- wedstrijden hebben. NOCNSF, VWS, NISB (Nederlands in stituut voor sport en bewegen), de lan delijke taskforce vijftigplus, organisa ties in het buitenland, nationale sport bonden, allemaal zien ze de Games zit ten. „Overal waar ik kom, bieden men sen hun diensten aan. Inmiddels is een werkgroep opgericht, waarvan Marcel Sturkenboom, directeur topsport van NOCNSF, voorzitter is." „De Senior Games bieden topsport voor ouderen", weet Kienhuis. „Deze zomer heb ik in Pittsburgh gezien dat ouderen op hoog niveau kunnen pres teren. De Senior Games kunnen een fantastisch evenement worden, dat ook aan beeldvorming werkt. Sporten is ook voor ouderen gezond, is goed voor de sociale contacten." Mocht Kienhuis binnenkort het sein krijgen dat de Senior Games doorgaan dan is de kans groot dat SportZeeland op zoek moet naar een nieuwe direc teur. „Ik zal dan een keus moeten ma ken. Het organiseren van zo'n evene ment is een dagtaak. Ik denk dat het me wel zal liggen. Ik hou van netwer ken, ritselen en regelen, wil graag overal bij zijn. Daarom schieten va kanties er weieens bij in. Ik ben bang om iets te missen." Als de Spelen voor bij zijn, denkt Kienhuis aan stoppen. „Het zou mooi zijn na zo'n enorme ac tiviteit afscheid te nemen. Dan ben ik zestig." De Senior Games in Zeeland houden is een eenmalige gebeurtenis. Het evenement hier opstarten kan, maar voor een volgende editie is de provincie waarschijnlijk te klein. Net als allerlei andere zaken die met topsport te maken hebben overigens. „We hebben in Zeeland fantastisch ka der, maar tot een bepaald niveau. Als een speler hogerop wil, moet hij hier weg, ook al omdat je hier onvoldoende competitie hebt. Een toptalent kan in Zeeland niet doorgroeien. Daarvan moet een trainer zich bewust zijn. Hij moet niet voor eigen glorie werken, an ders remt hij een talent willens en we tens af. Ik heb Diana Niemantsver driet bewust het zetje gegeven dat ze nodig had. Ze stak er bij EMM met kop en schouders bovenuit. Als ze be ter wilde worden moest ze weg gaan. Veel mensen die nooit aan topsport hebben geroken begrijpen dat niet. Als je dat wel hebt gedaan, weet je hoe het werkt. En ze weten ook dan je na die eerste stap nog lang niet klaar bent. Diana had het karakter om door te zetten. Bijna alles heeft ze alleen ge daan en ze heeft de top gehaald. Een handballer als Eddie Schuitema niet. Hij kreeg een woning en werk in Den Haag maar kon het daar niet volhou den. Hij is snel teruggegaan naar Zee land." „Walter Cardon, de voorzitter van schaakvereniging Het Witte Paard uit Sas van Gent was verontwaardigd toen ik zei dat topsport in Zeeland niet mogelijk was. Als het wel kan, vind ik het prima. De biljarters van Delta/ Ockenburgh spelen in de hoog ste divisie van het driebanden. Ze doen het met één Zeeuw en dankzij een heel goede sponsor. Het is prach tig, maar een hele grote uitzonde ring." New York. NBA: Cleveland Cavaliers- Chicago Bulls 102-91, Orlando Magic- Milwaukee Bucks 108-93, Washington Wizards-Los Angeles Lakers 94-91, New York Knicks-New Jersey Nets 101-109, Minnesota Timberwolves-Phoenix Suns 89-103, Dallas Mavericks-Indiana Pacers 102-80, Utah Jazz-Memphis Griz zlies 105-102, Sacramento Kings-Port land Trailblazers 92-105, Seattle Super- sonics-Boston Celtics 118-111, Golden State Warriors-Denver Nuggets 112-118. Rotterdam. Korfbal Challenge, eer ste dag: PKC (Ned) - Borgerhout (Bel) 23-7 (11-1), Blauw Wit (Ned) - Fortuna (Ned) 25-21 (14-13). Mechelen. Memorial Eric VUauters. Wereldbekerwedstrijd, na twee manches: 1. Ulrich (Zwi) 257,16, 2. Chardon (Ned) 260,07, 3. Dobrovitz (Hon) 263,54; na eerste omloop: 4. Koos de Ronde (Ned) 135,50, 5. Sandmann (Dui) 146,91. Stand WB, na 5 van 6 wedstrijden: 1. Freund (Dui) 20, 2. La- zar (Hon) 17, 3. Ulrich 15, 4. Chardon 14, 5. De Ronde en Persson (Zwe) 13. Heerenveen. NK afstanden/OKT. Vrouwen, 1500 meter: 1. Wüst 1.56.71, 2. Van Deutekom 1.58,93, 3. Groenewold 1.59,00, 4. Cramer 1.59,06, 5. Murris 1.59,54, 6. Van Dijk 1.59,62, 7 Gerritsen 2.00,07, 8. Van der Wal 2.00,42, 9. Kleinsman 2.00,73,10. 't Hart 2.00,81, 11 Voorhuis 2.00,94, 12. De Loor 2.01,10, 13. Vis 2.01,24, 14. Tim mer 2.01.27, 15. Thomas 2.01,74, 16. Van Benthem 2.01,97, 17. Kroon 2.02,62, 18. Van Goozen 2.03,88, 19. Geuzendam 2.03,95, 20. Reïtsma 2.07,07. Mannen, 5000 meter: 1. Verheijen 6 17,58, 2. Kramer 6.18,78, 3. De Jong 6.22,38, 4. Ritsma 6.24,33, 5. Romme 6.27,94, 6. Uytdehaage 6.29,61, 7, Van der Rijst 6.32,84, 8. Janmaat 6.34,30, 9. Wouter Olde Heuvel 6.34,67, 10. Brigt Rykkje 6.34.74, 11. Kucsmirak 6.36,61, 12. Bjarne Rikkje 6.36,63, 13. Angenent 6.36.72, 14. Van der Kieft 6.36,86, 15. Bloemen 6.37,27, 16. Juffermans 6.38,05, 17. Elzinga 6.38,24, 18. Meijer 6.38,89, 19. Prinsen 6.39,07, 20. De Haan 6.42,33, 21 Ooijevaar 6.44,80, 22. Venema 6.45,49, 23. Van den Bergh 6.48,09, 24. Vreugdehil 6.49,55. kH.i.i.j.iiiiwj.rr ters). Van Hooijdonk en Van Gesse Jenner (73. Diba) en Vonlanthen. RKC Waalwijk - SC Heerenveen 2-, (2-0). 8. Zuiverloon 1-0, 43. Marlen 2-0,48. Huntelaar 2-160. Huntelaar 2- Scheidsrechter: Janssen. Gele kaai Keiler, Hoogendorp (RKC Waalwijk Aantal toeschouwers: 5000. RKC Waalwijk: Rob van Dijk; Van Die men, Teixeira, Keller en Van Haaien, Zuiverloon, Martens en Fuchs (77, Do minique van Dijk); Krohn-Dehll, Vand Haar en Hoogendorp. SC Heerenveen: Vandenbussche, Seip, Hansson, Breuer en Jeroen Dros' Bosvelt(72. Hanssen), Bruggink (46.Kis- si) en Pranjic; Yildirim (80. Nilssonl Huntelaar en Samaras. Roda JC - ADO Den Haag 3-1 (0-0). 76. Vicelich 1-0, 82. Oper 2-0, 86. KolkU 2-1, 92. Bodor 3-1. Scheidsrechter Lies veld. Rode kaart: 39. Saavedra (ADfl Den Haag, 2x geel), 84. Bodnar (Rod! JC). Gele kaart: Cissé (Roda JC), Van der Leegte, Rankovic, Kolkka (ADO Den Haag). Aantal toeschouweis1 12.500. Roda JC: Kujovic; Bodnar, Kah, Sec- den en Lachambre; Sergio (90. Colinelt Leemans, Vicelich en Bodor; Oper (SC Sonko) en Cissé (66. Cristiano). ADO Den Haag: De Vries; Rijaard iTi Elia), Saeijs, Saavedra en El Akchaou: Stroeve (46. Bodde), Rankovic en Vaa der Leegte, Mols (55. Verhoek), 0« Ouden en Kolkka. Stand: PSV 17 13 17 12 17 12 Feyenoord Ajax RKC NEC Heerenveen Vitesse FC Utrecht Groningen Roda JC FC Twente NAC ADODenHaag Heracles Sparta Willem II RBC 17 9 3 17 8 3 16 2 3 11 2 41 36- 1 3 38 44- 1 3 38 43- II 5 30 28- t 6 27 33-3 6 27 17- 1 5 26 34 2 7 26 29 5 5 26 21- I' 7 26 21 9 22 26 2 9 20 21 21 8 19 20 3 9 i8 i9 r 8 16 16 3 9 16 16 3 9 15 3 Torhout-Wijnendale. SylversteM cross: 1. De Knegt (Ned), 2 Vantomo* (Bel) 0.16, 3. Commeyne (Bel) 0.50.4 Moos (Zwi) 0.53,5 Verstraeten (B"" Lucky Day 3892: 2-3-4-7-8-26-29-34- 38-45-48-50-51 -54-58-59-64-71 -73-78 (onder voorbehoud). Woensdag Biljarten Eredivisie: Ajax - FC Groningen 3-2 (2-0). 7. Ro senberg 1-0,18. Charïsteas 2-0, 68. Cha- risteas 3-0, 80. Salmon 3-1,89. Levtsjen- ko 3-2 Scheidsrechter: Koopman. Gele kaart; Matthijs, Van de Laak, Roorda (FC Groningen). Aantal toeschouwers: Dammen 45.000. Ajax: Stekelenburg; Trabelsi, De Jong, Vermaelen en Juanfran; Rosales, Gala- sek, Sneijder en Boukhari (72. Ema- nuelson); Rosenberg (77. Babel) en Cha- Schelde-Top toernooi. Organisch VEGABV. (Sporthal van Duyvenvoorfej Oost-Souburg). Aanvang: 13.00 uur. Zeeuws kampioenschap. ronde in hoofd- en promotieklasse,ad ste ronde in eerste en tweede klasse Ij catie: Ons Dorpsleven in der. Aanvang. 13.00 uur. FC Groningen: Roorda; Matthijs, Lui- rink. Kruiswijk en Van der Linden (67. Floren); Buijs, Lindgren en Levtsjenko; Van de Laak (67. Seedorf), Salmon en Cornelisse (40. Nevland). Vitesse - NAC 2-1 (O-O). 52. Van Ges- sel 0-1, 69. Amoah 1-1, 71 Amoah 2-1. Scheidsrechter: Wegereef, Gele kaart: Van der Schaaf (Vitesse), Kerstens, Zwaanswijk, Diba (NAC). Aantal toe schouwers: 19.100. Vitesse: Wapenaar; Vreven, Knol, Dingsdag en Swerts; Van der Schaaf, Yakubu en Janssen; Hersi (88. Benson), Amoah en Frankel. NAC: Van Zwam; Elshot, Zwaanswijk, Kerstens en Vidmar; Stam, Slot (80. Rig- Paardensport Kerstconcours RSV Axel. Dres 9.00 uur: paarden L2. 11.24 uur p< M1. 12.44 uur: pony's M2. 13.32 ui paarden M1. 16.36 uur; paarden l 18.16 uur: paarden Z2. Locatie: manegi RSV Axel, aan de Sportlaan te Axel j Tennis Zuid-West Leasetoernooi. Local* tennishal TSI in Goes Aanvang. Kerstjeugdtoernooi Aannemingsl* drijf Van Sabben. Organisatie: Ma® point Tennisorganisatie. Locatie: tenn* hal TSI in Goes. Aanvang: 8.15 uur. I

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 20