PZC Inhaalslag voor Papegaaienburg Papieren sterren voor overleden klasgenootje Brandende kaars oorzaak woningbrand JPK.Wp A Scouts Koudekerke mogen in gebouw De Wip blijven 013 SPRINT PHOTO Projectontwikkelaar verwacht winkelcentrum voor de zomer op te knappen Digitale tv Delta kampt met softwareproblemen Redactie: 0113-315649 vvww.pzc.nl E-mail:redactie@ pzc.nl Postbus 31, 4460 AA Goes Advertentie-exploitatie: Noord-en Midden-Zeeland: 0113-315520; Zeeuws-Vlaanderen: 0114-372770; Nationaal: 020-4562500. woensdag 28 december 2005 editie Walcheren Top merken Top prijzen Top kortingen Kostuums v.a. 199^ Kotberts v.a. 109,- Shirts 2 voor 1 69,- Jacks jassen v.a. 89,- Pullovers v.a. 49,- Stropdassen sokken 20,- f i*i Minimaal 20% korting! Koop nu uw Oudejaarsloten! DE KLAPPER VAM Oudejaarsloterij - fr- zeeuwse almanak Controle Het gebeurde tijdens een grootscheepse alcoholcontro le, ergens op Walcheren. De man uit Vlissingen werd staande gehouden door een agent, die hem vriendelijk vroeg of hij had gedronken. Zeker, antwoordde de Vlissin- ger, zes biertjes. Het blaaspijpje werd tevoor schijn gehaald voor de onver mijdelijke test. De eerste viel positief uit voor de Vlissinger. Ook na de twee de keer blazen, keek de agent verwonderd op. Weer niks. U had toch zes biertjes op, vroeg de agent voor de zeker heid nog maar eens. Ja, zei de Vlissinger, alcoholvrij... (faorSelma Osman VLISSINGEN - Een brandende kaars op de televisie is de oor- raak van een brand in een bene denwoning aan de Ribesslraat in Vlissingen. De brand werd gistermiddag rond half twee ont dekt door de bewoner. De scha de wordt geschat op vijftiendui zend euro. Het huis is voorlopig onbewoonbaar. De bewoner zag bij thuiskomst zijn woonkamer vol rook staan. Hij alarmeerde onmiddellijk de stadsgewestelijke brandweer Vlissingen/Middelburg. Die is met acht man bezig geweest om de brand te blussen en de wo ning te ventileren. Door de zwa re rookontwikkeling was het moeilijk om de vuurhaard te vin den. Uiteindelijk bleek de televi sie in brand te staan. De oorzaak is een kaars op de te levisie. „Door het opbrandende stompje is de glazen kandelaar loeiheet geworden. Dat was vol doende om de televisie in brand te zetten", zegt S. Vermeulen van de brandweer. „Wij advise ren mensen altijd iets van zilver papier eronder te leggen. Dat weerkaatst." Volgens Vermeu len kunnen mensen het best hele maal niets op de televisie zetten. Door de brand is de woonkamer van de benedenwoning zwaar beschadigd. De rest van de wo ning liep flinke rookschade op. De brandweer heeft ook de bo venwoning gecontroleerd. Dat huis liep geen zichtbare schade op. Museum aast op informatiepunt YERSEKE - Bij het Oosterscheldemuseum in Yerseke zou een informatiepunt van het Nationaal Park Oosterschelde moeten komen, zo vindt het bestuur. Dat is er nog steeds van overtuigd dat het museum binnen enkele jaren naar de waterkant verhuist. Het Oosterscheldemuseum (voor heen het Schaal- en schelpdierenmuseum) is al jaren ge huisvest in een gebouw aan het Kerkplein, maar het be stuur is daar niet tevreden over. Het pand is te klein, moeilijk bereikbaar en heeft geen sanitaire voorzienin gen. Het museumbestuur was daarom erg blij met het plan om allerlei voorzieningen te bouwen op de middelste oesterputten. Naast onder meer appartementen en een nieuw dorpshuis zien de initiatiefnemers daar ook wel plaats voor een nieuw museum. Een van hen, de Goese ar chitect L. de Putter, liet onlangs echter weten dat het pro ject nog jaren op zich kan laten wachten. Dat is voor het museumbestuur geen reden om alternatieven voor een nieuw museum te zoeken. „Natuurlijk zouden we liever vandaag nog verhuizen", zegt A. Boone van het Ooster scheldemuseum. „Maar ondanks dat het misschien nog wel jaren zal duren, blijven we inzetten op een plekje aan de Oosterschelde." Kerstboom in Goes vernield GOES - Het was een lang gekoesterde wens die in vervul ling ging: een kerstboom in de Goese Noordhoek. Twee weken lang lichtte hij de entree van de wijk op, maar de kerstdagen overleefde hij niet. Vandalen vernielden de boom in de nacht van zondag op maandag. Boos was hij maar even. B. Zwanenburg, penningmeester van de wijkvereniging, is vooral erg teleurgesteld. „Het is gewoon triest." De tuidraden waarmee de kerstboom rechtop werd gehouden zijn kapot, de elektriciteitsvoor ziening is vernield en lampjes zijn eruit gehaald. „We heb ben de boom zelf neergelegd, want het was nog gevaarlijk ook, met die kapotte lampjes." Het bestuur van de wijk vereniging kwam afgelopen zomer al op het idee van de kerstboom. Zwanenburg: ,.We wilden de inwoners een leu ke verrassing bezorgen." De schade van de vernielingen loopt volgens Zwanenburg in de honderden euro's. Hij wil het er niet bij laten zitten „Ik wil degenen die dit ge daan hebben vragen om zich bekend te maken. Ik zou graag met die mensen praten. Niet uit nijdigheid, maar ik wil wel eens weten waarom iemand zoiets doet." Vernielingen bij school Domburg DOMBURG - Vandalen hebben tussen zondagmiddag twee uur en maandagmiddag twee uur vernielingen aan gericht op het schoolplein van een school in Domburg. De houten omheining en drie plantenbakken zijn vernield en diverse palen zijn uit de grond getrokken en her en der op het schoolplein gegooid. (Advertentie) (Advertentie) Deze kerstvakantie is Diergaarde Blijdorp omgetoverd tot MidwinterZOO. Ontdek de winterse Diergaarde via de midwinterroute. Warm je op in de gezellige Rivièrahal met sfeervolle muziek en leuke activiteiten. Kijk voor het volledige MidwinterZOO t programma op www.diergaardeblijdorp.nl Elke dag geopend vanaf 9.00 u Av V-A Diergaarde t Terneuzenaar en Tilburger vernielen fiets door Edith Ramakers VLISSINGEN - Het begin van de uitbreiding en nieuwbouw van winkelcentrum Papegaaien burg in Vlissingen komt steeds dichterbij. Dat zegt wethouder P. van der Maden van de ge meente Vlissingen. „Alle obsta kels zijn weggenomen. Project ontwikkelaar DC Vastgoedont- trikkeling wil voor de zomer met het werk beginnen en het vernieuwde centrum in medio 2007 openen." Over de opknapbeurt van het winkelcentrum wordt al ruim 25 jaar gesproken. In de loop der tijd werd het uitbreidings plan om uiteenlopende redenen afgeblazen. Onlangs werd nog een plan gepresenteerd waarbij een woontoren was opgenomen met een hoogte van circa 45 me ier. Die hoogte viel slecht bi] om wonenden. „Het aantal lagen van de toren aan de Zuidbeek- seweg is daarom teruggebracht I lot vijf woonlagen. Dat is circa twintig meter", zegt ambtenaar W.Crusio. IOp de begane vloer van de nieuwbouw wordt rekening ge houden met circa 1800 vierkan te meter vloeroppervlak. De Agrimarkt trekt daar in. Daar bovenop bouwt woningcorpora tie l'Escaut 44 appartementen in de zorgsector. Enkele ondernemers van Pape gaaienburg hadden kritiek op de indeling van de openbare ruimte. Zij vonden dat er te wei nig eenheid was tussen oud en nieuw. Daarom is de indeling van de parkeerterreinen en de toegang tot het centrum gewij zigd. „Vrijwel alle verkeer rijdt via de Zuidbeekseweg naar Pa pegaaienburg." Sluipverkeer Volgens Crusio hoeven bewo ners van Hofwijk niet te vrezen voor sluipverkeer. „Daar zat ook een angel in het plan. De weg houdt als het ware op bij een parkeerterrein en de woon wijk." Bovenop het huidige winkelcom plex waarin de Lidl zit, komt geen verdieping. De supermarkt op de begane grond krijgt meer ruimte en een nieuwe gevel. „Het ideaalbeeld is dat ook het café/cafetaria tegelijkertijd wordt opgeknapt. Maar daar over wordt nog onderhandeld." Opknapbeurt De opknapbeurt van het rijtje winkels in het winkelcentrum is ook in het plan opgenomen. Het complex krijgt een nieuwe, gebo gen, buitengevel en een soort lui fel. Op 12 januari wordt er een bij eenkomst gehouden over de plannen van DC Vastgoed. De architect is W. de Bruijn uit Rot terdam. Vanaf volgende week liggen ze ter inzage. TERNEUZEN - Twee twintigja rige jongens uit Terneuzen en Tilburg zijn gistermorgen rond lien over zes aangehouden voor de vernieling van een fiets. Het duo werd op heterdaad be trapt toen ze op de fiets stonden te springen. De twee zijn meege nomen naar het politiebureau en zitten daar nog vast in af wachting van hun verhoor. Over de opknapbeurt van winkelcentrum Papegaaienburg in Vlissingen wordt al ruim 25 jaar gesproken. foto Ruben Oreel door Edith Ramakers MIDDELBURG - De Middel burgse basisschool de ABS hield gisteren een besloten herden kingsbijeenkomst voor de klas genootjes van de vierenhalfjari- ge Sanne Codée, die afgelopen weekeinde samen met haar drie jarige zusje Maxime, door haar vader om het leven werd ge bracht. De kinderen hebben alle maal een papieren ster gemaakt, die ze morgen meenemen naar de begrafenis van Sanne en Maxime. Maxime ging naar speelzaal 't Groentje. Ook daar werd giste ren een herdenkingsbijeen komst gehouden. Het bestuur van de speelzaal is verbijsterd en geschokt. Beide meisjes wer den op kerstavond door hun va der gedood, waarna de 31-jarige man zichzelf het leven benam. De bestuursvoorzitter van de ABS. P. Rijkse, zei gisteroch tend in een verklaring: „Het is niet aan ons om een mening over deze afschuwelijke gebeur tenis te hebben. We proberen respect voor de ander op te bren gen en er te zijn voor de nabe staanden." Rijkse zei dat de school geen voortekenen van het drama heeft opgemerkt. „We zijn geschokt, het is onbegrijpe lijk en afschuwelijk." Sanne ging naar school in de gecombi neerde groep l/2c. Haar directe klasgenootjes en hun ouders, maar ook de leerlingen van groep 8 waren gisteren uitgeno digd. De oudere kinderen bege leiden eens per week de nieuw komers tijdens een 'sociaal uur tje'. De moeder van de meisjes was ook aanwezig. De ouders leefden gescheiden Een van de ouders op de bijeen komst zei dat het een dramati sche, maar goede plechtigheid was. Volgens hem heeft de moe der er steun aan gehad. Rijkse deelde mee dat de school de stichting Achter de Regenboog heeft benaderd. „We willen ad vies krijgen over rouwverwer king bij jongeren." Spulletjes van Sanne lagen uit gestald op een tafel. „Ze was bij voorbeeld dol op de meiden groep K3. Alle leerlingen van on ze school hebben een anti-lui- zencapeje met hun naam erop. Haar capeje hebben we ook op tafel gelegd." Leden van Slacht offerhulp begeleiden de klasge noten. „De mensen van Slachtoffer hulp zeiden dat het samenzijn goed voelde De kinderen en ouders hebben de tranen de vrije loop gelaten." Na de kerst vakantie staan alle klassen stil bij de dood van de zusjes. De va der wordt vrijdag gecremeerd. door Paul Begijn MIDDELBURG - Mensen die digitale televisie kijken via kabelbedrijf Delta, kunnen voorlopig nog geen gebruik maken van de bijbehorende elektronische programma gids. Volgens woordvoerder J. Nele mans van Delta is de oorzaak een technisch mankement aan de software. Geen gebruik Delta verwacht dat het pro bleem in het eerste kwartaal van het nieuwe jaar verhol pen wordt. Tot die tijd kun nen de klanten geen gebruik maken van de programma gids, waarmee ze in één oog opslag het aanbod aan zen ders zouden moeten kunnen overzien. Klanten die nu instappen, worden meteen op de hoogte gesteld van het probleem. Wie al een digitale tv in huis heeft, kan voor meer informa tie terecht op de website van het kabelbedrijf. Delta digitale tv werd begin september geïntroduceerd. Het bedrijf wil zich met de nieuwe televisie profileren door middel van een groot zenderaanbod, verscherpt beeld, betere geluidskwaliteit en helderdere kleuren. Ook de radiozenders zijn in verbe terde kwaliteit te ontvangen via de televisie of de geluids installatie. Klachten Nelemans zegt dat het niet de eerste keer is dat er proble men zijn met de digitale tv. „Bij de introductie van de te levisie kwamen verschillende klachten binnen over de star- terkast die niet werkte. Die problemen zijn inmiddels ver holpen." door Selma Osman KOUDEKERKE - Scouting groep De Valkeniers uit Koude- kerke mag het komende jaar in De Wip blijven. Eerder dreigde de gemeente Veere het huurcon tract per 31 december op te zeg gen om de voormalige school aan de Van Speykstraat te kun nen verkopen. De scouting is blij met het nieuws. Minder verheugd is voorzitter R. van Wetten over de mededeling dat de huurprijs wordt verdubbeld. Die bood schap staat in dezelfde brief. „We wisten dat we rekening moesten houden met een huur verhoging. Maar dat de huur prijs honderd procent hoger wordt, is voor ons een negatieve verrassing." Het bestuur van De Valkeniers overweegt de ge meente daarover een brief te stu ren. Van Wetten had het spor tief gevonden als de gemeente ook de subsidie, die de scouting jaarlijks ontvangt, had verdub beld. „Dat bedrag is al jaren op hetzelfde niveau." De scouting heeft de afgelopen maanden naarstig gezocht naar een oplossing voor het huisves tingsprobleem. Het college wil dat de scouts verkassen naar de voormalige gemeenteloods aan de Braamweg. Die is volgens Van Wetten niet aan te passen aan de eisen die worden gesteld aan een clubgebouw. Het lukte de groep niet om voldoende geld bijeen te sprokkelen voor een nieuw gebouw op het terrein van de gemeenteloods. Dat de scouts nog een jaar in De Wip mogen blijven, betekent niet dat een verhuizing van de baan is. De gemeente schrijft in de brief dat het huurcontract van De Wip in het vierde kwar taal van 2006 opnieuw wordt bekeken. De Valkeniers kunnen alleen verhuizen als de gemeen te met meer geld over de brug komt, geeft Van Wetten aan. „Wij vinden dat we meer zouden mogen verwachten dan de boterzachte toezegging van 50.000 euro die er nu ligt." De scouts willen een stenen gebouw neerzetten, omdat dat op ter mijn goedkoper is dan een hou ten clubgebouw. In februari komen het bestuur van de scouting en wethouder W. van Tatenhove weer bij elkaar om de mogelijkheden voor een verhuizing naar de Braamweg opnieuw te bespre ken. (Advertentie) (Advertentie) Verbouwings Opruiming! STEÜTEL Inclusief GRATIS enveloppen Vanaf negatief of digitaal. Kies uit verschillende teksten of stel zelf uw tekst op (tegen geringe meerprijs).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 13