Geen koopwoningen hartje Sas SAROUK Locaties voor opvang daklozen in beeld 50% PZC WINTER ^ra\°o VOORDEEL TO'» Gimbrère Waar is de Harry Potter-uil? Brandgesticht in pandje achter Terneuzense moskee UITVERKOOP Ambtenaren UITVERKOOP STEKETEE Corporatie Woongoed voelt morele verplichting voor ontwikkeling brede school editie Zeeuws-Vlaanderen door René Hoonhorst TERNEUZEN - In een voorma lig noodlokaaltje achter de mos kee aan de Terneuzense Leeu wenlaan heeft in de nacht van eerste op tweede kerstdag korte tijd brand gewoed. Het vuur is vanzelf gedoofd, bezoekers van de moskee ontdekten gistermor gen omstreeks elf uur dat er tus sen dat moment en middernacht van de vorige dag brand was ge weest. De politie vermoedt opzet. Ze denkt daarbij in de eerste plaats aan brandstichting uit vandalis me, ook al omdat er geen sporen zijn gevonden die wijzen op mos- limhaat. Bovendien is de brand niet gesticht in de moskee, maar in een afbraakkeet, een voorma lig noodlokaal van de vroegere school De Leeuwtjes, achter de gebedsruimte. De Islamitische Stichting Nederland heeft al contact opgenomen met de ge meente Terneuzen om de kotjes achter het gebedshuis te mogen slopen. Als het mogelijk en no dig is om de moskee in de nabije toekomst uit te breiden, moeten de verpauperde pandjes toch te gen de vlakte. (Advertentie) TOTALE WINTERCOLLECTIE TOT 7Ü% KORTING VOOR ELKE KLANT EEN NIEUWJAARSCHEQUE WALSTRAAT 199 VLISSINGEN (Advertentie) maar dan wel origlneel en echt! MARCONISTRAAT 30, WOONBOUlfUARD GOES TEL. 0113-227101 zeeuwse almanak Het was wel even schrikken dat bericht onlangs in de krant. De Goese gemeen teambtenaren kraken onder de werkdruk. Nee, geen flau we grappen over ambtenaren- zweet en slapen bij de baas. Het is een serieus probleem. Tenminste, dat dachten we. Totdat we het laatste num mer van het Goese gemeente lijk informatieblad 'Samen spel' onder ogen kregen. Daar in stond een reportage over een ambtenaar die aan den lij ve wilde ondervinden hoezeer omwonenden van de spoor lijn door het geluid van langs- razende treinen worden ge plaagd. Hij was ingegaan op de uitnodiging van een van de bewoners om eens een nachtje te komen logeren en het la waai zelf eens te ervaren. Pri ma zo'n ambtenaar die de koe bij de horens vat. Maar we werden wel wat somber toen duidelijk werd welke nacht hij daarvoor had uitgekozen. Een nacht waarin er aan het spoor werd gewerkt en er dus geen trein passeerde. Hij had nog nooit zo goed ge slapen. Tom Scheele met een kerkuil op zijn arm. door Gino van den Broecke AXEL - „Waar kunnen we die Harry Pot- ter-uil vinden", vroegen enkele bezoe kers zich gistermiddag af. Zij waren net als vele anderen afgekomen op de ten toongestelde uilen tijdens de kerstvogel show in Axel. De 54e show van de Zeeuws-Vlaamse Vogelvrienden uit Axel in De Halle trok tijdens het kerstweek- end ruim duizend bezoekers. Dat er in Axel zeven verschillende uilen te zien waren, was een unicum voor een Nederlandse vogeltentoonstelling. Nog nooit eerder is dit op een bondsgeorgani- seerde show voorgekomen. Valkenier Dirk Jacobs uit Zaamslag is er dan ook erg trots op. „Ik wilde mijn uilen en het geen ik doe als valkenier onder de aan dacht van de mensen brengen. Dat is me behoorlijk gelukt, want de belangstelling is overweldigend geweest. Het was hier een gekkenhuis." Jong en oud vergaapte zich letterlijk in de aparte ruimte naast de tentoonstellingszaal aan de zeven bontgekleurde roofvogels. Tom Scheele kreeg door Jacobs een handschoen uitge reikt en daarna zette de Zaamslagse val kenier een witte kerkuil op zijn hand. Na een kleine aarzeling begon de jongen het dier te aaien en vol trots poseerde hij voor de fotograaf. Niet alleen bij de uilen was het overigens dringen geblazen, over al was het druk in De Halle. „Dat heb ben we nog niet eerder meegemaakt. Die uilen, maar ook de grijze roodstaartpape gaaien blijken enorme trekkers te zijn bij het publiek. We zijn meer dan tevreden en het is goede reclame voor onze vereni ging", zegt secretaris Leo Bracke van de Z.V. Vogelvrienden. Bea Kortenkaas zat in een hoekje van de zaal aan een tafeltje haar vier weken oude papegaaien met een lepeltje te voe ren. Videocamera's, telefoons en fototoe- foto Wim Kooyman stellen legden het tafereel vast op de ge voelige plaat. Naast de uilen en de handgevoerde pape gaaien, waren er verder 226 andere ten toonstellingsvogels te zien in allerlei soor ten en kleuren zoals parkieten, kanaries, goudvinken, zebravinken, papegaaien, glosters en ander pluimage, die door de deelnemers allemaal in kooitjes waren ge plaatst en zo hun pracht en praal lieten zien aan pubhek en keurmeesters. Er werden door de vijf keurmeesters in totaal 37 pnjzen uitgereikt, waaronder een bondskruis (hoogst gewaardeerde vo gel) en vier bondsmedailles. door René Hoonhorst TERNEUZEN - De gemeente Terneuzen en het Leger des Heils hebben twee locaties op het oog voor een nieuwe dag- en nachtopvang voor dak- en thuis lozen. Wethouder C. Liefting durft nog niet te voorspellen of één van beide plaatsen geschikt is voor de inrichting van een hos tel en een dagopvang. De wethouder heeft leergeld be taald voor een eerder plan om een dag- en nachtopvang in de Tij man, het gebouw van de stich ting Thuiszorg op het Stadhuis plein, te vestigen. Protesten van uit de wijk Java en vanuit de ge meenteraad konden niet langer het hoofd worden geboden toen bleek dat de bestemming van het pand geen bewoning toeliet. „De bestemming van panden en locaties zullen in het vervolg nog nauwkeuriger worden nage gaan. Daarnaast kijken we eerst of een pand en een locatie aan al le te stellen eisen voldoen", be nadrukt Liefting. Hij wil daar mee niet zeggen dat alle opties bij voorbaat kansloos zijn. Zo als eerder gemeld en beloofd blijven gemeente en de welzijns- afdeling van het Leger des Heils naarstig op zoek naar mogelijk heden om een volwaardige voor ziening voor dak- en thuislozen op poten te zetten. Om te kunnen slagen, is het zoekgebied al uitgebreid. De ge meente sluit vestiging van een hostel in de binnenstad niet lan ger uit, ook al omdat eventuele overlast voor de buurt volgens het college sterk afneemt door de loskoppeling van de opvang en de verstrekking van metha don. Aan de andere kant is ook de zoekruimte aan de rand van de binnenstad vergroot en is een hostel aan bijvoorbeeld de Axelsestraat niet langer uitge sloten. De maatregelen hebben er toe geleid dat twee nieuwe mogelij ke locaties zijn gevonden. Het Leger des Heils heeft intussen een projectontwikkelaar in de arm genomen om te onderzoe ken of op één van de twee plaat sen een hostel kan worden inge richt. Liefting wil niet zeggen welke locatie in beeld is en laat zich er ook niet over uit of een nieuw pand moet worden ge bouwd dan wel een bestaand ge bouw kan worden aangepast. „Het heeft geen zin onrust te zaaien als niet eens duidelijk is of een locatie geschikt is", stelt de wethouder. Liefting onderstreept nog eens dat de gemeente en het heilsle ger alle zorgvuldigheid in acht nemen. Vóór een buurt wordt in gelicht over plannen om in hun (Advertentie) TOTALE WINTERCOLLECTIE TOT 7Ü% KORTING VOOR ELKE KLANT EEN NIEUWJAARSCHEQUE LANGE DELFT 16 MIDDELBURG wijk een hostel te beginnen, moet honderd procent duidelijk zijn dat de locatie zowel bestem- mingsplantechnisch geen proble men oplevert als voor zorg- en hulpverleners ideaal is. „Ik waag me dan ook niet aan voor spellingen over de termijn waar op een hostel en een dagopvang gerealiseerd zijn. Ik kan alleen herhalen dat onze aandacht voor het probleem niet verslapt en we voortdurend naar oplos singen blijven zoeken." Hoewel het hem tegenvalt dat de noodopvang aan de Benelux- weg nog steeds moet blijven doordraaien, is Liefting blij met het goed functioneren van de winterregeling. Verslaafden, dak- en thuislozen hoeven in de winter geen uren buiten te blij ven. maar mogen 's middags lan ger van de dagopvang gebruik maken. Liefting: „Dat werkt uit stekend, het is alleen jammer dat steeds meer mensen er ge bruik van moeten maken. De toename van mensen met finan ciële en psychische problemen gaat ook aan Zeeuws-Vlaande ren niet voorbij." (Advertentie) DOMBURG GOES WINTERKLEDING KERSTCOLLECTIE au WEGENS VERBOUWING NU ALLES KORTING I! [lange Zelke 48 Vlissingen nedactie: 0113-315649 I vnww.pzc.nl E-maii:redactie@ pzc.nl I postbus 31, 4460 AA Goes Advertentie-exploitatie: Noord- en Midden-Zeeland: 0113-315520; zeeuws-Vlaanderen: 0114-372770; I Nationaal: 020-4562500. dinsdag 27 december 2005 Referendum over theater stap dichterbij MIDDELBURG - Middelbur gers krijgen misschien toch de kans zich in een referendum uit te spreken over de bouw van het A-theater. Het CDA, dat zich eerder verzette tegen zo'n volks raadpleging, is van mening ver anderd. Het referendum zou te gelijk met de gemeenteraadsver kiezingen op dinsdag 7 maart moeten plaatsvinden. Diverse partijen hebben het af gelopen jaar op uiteenlopende momenten voorgesteld de bur gers direct naar hun mening te vragen over het A-theater en de bouwput aan de Zuidsingel. Het CDA was telkens tegen, maar is nu van mening veranderd. Daar mee ontstaat in de raad een meerderheid voor een referen dum, mits de partijen het eens worden over de vraag die aan de burgers wordt voorgelegd. ,lk loop er al een poosje over te dubben", verklaart fractievoor zitter J. Kodde. „We worstelen al zo lang met deze kwestie. De raad heeft moeite om eruit te ko men. De stemverhouding over de Zuidsingel was 14 voor en 15 tegen doorgaan op die plek. Dat vind ik een slechte situatie. Hoe eerder er echte duidelijkheid komt, hoe beter." Daar komt bij dat een referen dum over het theater ook de ver kiezingscampagne kan ontlas ten. De verkiezingen zullen in be langrijke mate toch over dat on derwerp gaan, voorspelt Kodde. Door dat in een volksraadple ging te behandelen, kunnen de verkiezi ngen over andere be langrijke onderwerpen gaan, noopt Kodde. (Advertentie) Nieuwe berging VV Breskens BRESKENS - Voetbalvereniging Breskens heeft zaterdag officieel een nieuwe berging in gebruik genomen. Behalve de trainingspakken en voetbalkleding van de eerste twee elftallen is veel materiaal in het nieuwe loodsje opgesla gen. Ook de spullen voor het jaarlijkse Baersandefestijn vin den een plaats in de berging. Sportwethouder L. Wille mocht het luxe opberghok zaterdag officieel in gebruik nemen. De gemeente Sluis droeg veertien mille bij. On danks zelfwerkzaamheid van veel vrijwilligers komt VV Breskens toch nog duizend euro tekort. De club hoopt clat ontbrekende bedrag de komende weken nog via een aan tal sponsors binnen te krijgen. Vuurwerk in beslag genomen TERNEUZEN - Een 24-jarige Terneuzenaar kreeg zon dagavond een proces-verbaal, omdat er dertig kilo vuur werk in zijn woning werd gevonden. De aanhouding en in beslagname van het vuurwerk volgden op klachten over het afsteken van zwaar vuurwerk in de omgeving van de Oude Vaart. Op de zolder van de knalliefhebber vond de politie onder meer nitraatbommen en lawinepijlen. Brandje in container TERNEUZEN - Twee jongens van 11 en 14 jaar, afkom stig uit Middelburg en Harreveld, wei-den zondagavond aangehouden, omdat zij een kunststof container in brand zouden hebben gestoken. De jongens meldden de brand aan de Terneuzense Industrieweg zelf bij de politie. Of de jongens schrokken, omdat de vlammen uit de afvalbak oversloegen naar een bedrijfspand, was gisteren nog on duidelijk. Of het pand schade opliep was gisteren ook nog niet bekend. Drankrijders aangehouden WALSOORDEN - Een 60-jarige automobilist uit de ge meente Hulst belandde zaterdagavond met zijn auto in de sloot langs de Perkstraat in Walsoorden. De man werd aangehouden, nadat een blaastest uitwees dat hij onder invloed van alcohol verkeerde. De morgen ervoor werden twee mensen aangehouden voor rijden onder invloed. Een 33-jarige Hulsterse kwam er op de Tivoliweg in haar woonplaats vanaf met twee uur rijontzegging en een boe te. Een 34-jarige Terneuzenaar moest zijn rijbewijs inleve ren toen op het bureau bleek dat hij bij zijn aanhouding op de Burgemeester Geillstraat in zijn woonplaats meer dan 2,5 keer zoveel alcohol in zijn bloed had dan is toege staan. door René Hoonhorst SAS VAN GENT - Woongoed Zeeuws-Vlaanderen ziet af van I de bouw van enkele tientallen I koopwoningen in de nabijheid van het Sasse stadscentrum. On derzoek wees uit dat er nauwe lijks of geen markt is voor koop huizen in het grensstadje. Sas- senaren en mensen uit de direc te omgeving zijn niet van plan naar koophuizen te verhuizen als die beschikbaar zouden ko men. Algemeen directeur C. Rein- faoudt van Woongoed consta teert het nuchter. De corporatie had de koophuizen willen bou wen om een aantal zorgwonin- gen in de directe nabijheid van een brede school in Sas van Gent te financieren. Het dage lijks bestuur van Terneuzen wachtte met spanning de resul taten van het onderzoek af, om dat een brede school al lang op de gemeentelijke verlanglijst staat. Verplicht Reinhoudt heeft de uitslag van het onderzoek nog niet met het college kunnen bespreken. Maar hij laat alvast, weten dat burge meester en wethouders niet be vreesd hoeven te zijn. Hoewel de financieringsbron is wegge vallen, voelt Woongoed zich 'mo reel verplicht' om mee te wer ken aan de totstandkoming van een brede school in Sas. Reinhoudt twijfelt ook niet aan de noodzaak van zorgwoningen in Sas van Gent. „Aan dat soort woningen is overal behoefte. Ik heb nog geen idee hoeveel senio renhuizen er in Sas kunnen ko men, maar ik weet zeker dat ook daar ouderen graag een speciaal voor hen gebouwde woning be trekken." Behalve voor speciale ouderen woningen biedt de Sasse wo ningmarkt weinig mogelijkhe den, laat het onlangs uitgevoer de onderzoek zien. „We kunnen niet alleen beter van koopwonin gen afzien, we moeten ook hoog nodig ons woningbestand in Sas onder de loep nemen. Veel van onze huizen moeten aan de ei sen van de tijd worden aange past en er zijn aanwijzingen dat een deel van onze woningvoor raad het beste gesloopt kan wor den. Verder onderzoek moet uit wijzen wat ons te doen staat", meldt Reinhoudt. De bouwplannen van een pro jectontwikkelaar op het Sasse Kanaaleiland staan los van het woningbehoefte-onderzoek van Woongoed, benadrukt de corporatiedirecteur. „Kopers voor eventuele appartementen op het Kanaaleiland moeten van buiten Sas of zelfs van bui ten de regio komen. De huizen die wij in het stadshart wilden bouwen, richten zich op het stadje zelf en de directe omge ving." De toezegging dat Woongoed be trokken wil bhj ven bij de bouw van een brede school is een op luchting voor wethouder C. Lief ting. De drie Sasse basisscholen Valckeburcht, Esdoornveste en Prins Frederik Hendrik zitten eindelijk op één lijn. Ook voor zieningen als peuterspeelzaal, kinderopvang, GGD, Thuiszorg, schoolarts en -inspectie staan te trappelen. Alleen de bibliotheek zit nog vast aan cultureel cen trum de Speye. De gemeente raad bepaalde eerder dit jaar dat dat ook zo moet blijven. Kwade tongen beweren al lan ger dat enkele raadsleden tot die keuze kwamen, omdat ze zelf in het bestuur van de Speye zitten. Liefting sluit die beweegreden niet uit. maar 'zit nou eenmaal met de realiteit dat het besluit genomen is'. „Ik heb de scholen beloofd dat in elk geval het edu catieve deel van de bibliotheek, een soort mediatheek, meegaat naar de brede school. En voor de rest kunnen we alleen hopen dat de verkiezingen ons straks een uitslag brengt die nieuwe perspectieven biedt voor aan sluiting van de bibliotheek." De wethouder voegt er aan toe dat vlak na de verkiezingen snel be sluiten moeten worden genomen om de realisatie van een brede school echt op gang te trekken. „Sas van Gent wacht nu al zo lang op een brede school. Als het aan mijn ligt, wordt volgend voorjaar de knoop doorgehakt. Desnoods zonder deelname van een aantal partijen die er ideali ter welbij horen." Rammelaere maakt een sterke rentree

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 41