PZC Recreatie Wolphaartsdijk groeit Huisartsen De Pijlers stappen uit collectief 50% winter voordeel Gimbrère Zeven keer kerstfeest vieren in één lang weekeinde Mogelijk referendum Middelburgs theater De Veerhoeve mag als volgende camping uitbreiden UITVERKOOP WINTERCOLLECTIE TOT 70% KORTING UITVERKOOP WINTERCOLLECTIE TOT 70 KORTING Ambtenaren I Redactie 0113-315649 tfww.pzc.nl É-mail:redactie@pzc.nl postbus 314460 AA Goes Advertentie-exploitatie: I Noord- en Midden-Zeeland: 0113-315520; I zeeuws-Vlaanderen: 0114-372770; Nationaal: 020-4562500. dinsdag 27 december 2005 iborRob Paardekam WOLPHAARTSDIJK - De ge meente Goes geeft camping De Veerhoeve in Wolphaartsdijk toestemming om uit te breiden. Een paar maanden geleden kre gen twee andere campings in de directe omgeving ook al groen licht om te groeien. De Veerhoeve aan de Veerweg is enige tijd geleden al met een hec tare uitgebreid, zodat er meer luirate kwam voor stacaravans. Deze keer wil eigenaar N. Roe- tenberg een waterspeelplaats en een aantal zwerfhutten realise ren. De hutten krijgen het uiter lijk van oude Zeeuwse wagen schuren. jjjoetenberg wil ook graag een rndje aan het Veerse Meer leggen, maar de plannen irvoor zijn nog pril Het ge waar het strandje zou moe ten komen, is geen eigendom tan de campinghouder en geniet terming in het kader van 'Europese Vogelrichtlijn. Bo- idien heeft de aangrenzende iyal Yachtclub de Belgique innen om haar hgplaatsenbe- id voor jachten uit te brei- m. De projecten kunnen el kaar bijten. Toestemming De recreatiesector in de buurt ran Wolphaartsdijk lijkt de wind aardig in de zeilen te heb ben, want camping Het Veerse Heer bij Wolphaartsdijk en cam ping De Haas bij Oud-Sabbinge cregen na jaren wachten in september toestemming om uit breiden. Het Veerse Meer gaat het aantal plaatsen voor (Advertentie) VOOR ELKE KLANT EEN NIEUWJAARSCHEQUE WALSTRAAT 199 VLISSINGEN WEGENS VERBOUWING NU ALLES KORTING [Lange Zelke 48 Vlissingen (Advertentie) TOTALE VOOR ELKE KLANT EEN NIEUWJAARSCHEQUE UNGE DELFT 16 MIDDELBURG stacaravans verhogen van 225 naar 275. Dat was het originele aantal. In de loop der tijd zijn er vijftig afgegaan door staan plaatsen te vergroten. Camping De Haas krijgt 35 plaatsen extra. Het blijft niet bij deze uitbrei dingen. De familie Janse mag de mini-camping die zij sinds 1987 exploiteert bij haar akkerbouw bedrijf aan de Muidenweg, om bouwen tot een grotere land schapscamping. Hoewel de campingsector dus flink groeit in de omgeving van Wolphaartsdijk, verwacht eige naar Roetenberg van De Veer hoeve niet dat er straks te veel aanbod is. „Al die negatieve verhalen over het toerisme kan ik niet be amen", zegt hij „Het gaat goed." De campinghouder bena drukt wel dat het heel belang rijk is om wat anders te doen dan een ander. Zelf probeert hij zich te onder scheiden door zijn camping echt Zeeuws te laten zijn. Bijvoor beeld door de Zeeuwse trekkers hutten die hij wil bouwen, maar ook door de aankleding. „Je ziet hier geen coniferen, want daar is niks Zeeuws aan", aldus Roe tenberg. „De vakantieganger van tegenwoordig neemt mees tal geen genoegen meer met wat hij al kent, maar zoekt iets bij zonders." Camping De Veerhoeve mag uitbreiden met een waterspeelplaats en een aantal zwerfhutten. De camping denkt ook nog aan een strandje aan het meer, maar die plannen zijn nog pril. foto Willem Mieras door Harmen van der Werf GOES - De zes huisartsen die sa menwerken in de maatschap De Pijlers in Goes, gaan weer zelf avond-, nacht- en weekenddien sten draaien. Zij verlaten per 2 januari 2006 de huisartsenpost bij het Oosterschelde-zieken- huis in Goes. Het vertrek heeft niets te maken met het functioneren van de huisartsenpost of de samenwer king met andere collega's op de Bevelanden, aldus H. Slager, één van de De Pijlers-huisart sen. Volgens Slager werkt de huisartsenpost uitstekend en ef- ficiënt. De deelnemende artsen hoeven minder vaak avond-, nacht- of weekenddienst te draaien en de patiënten worden ook goed bediend. Zij weten waar ze terecht kunnen in de avond, de nacht of het weekend. De De Pijlers-huisartsen hebben besloten zich toch terug te trekken omdat zij het oneens zijn met een voor hen wezen lijke verandering in de organi satie. „We hebben van de stichting huisartsenpost contrac ten aangeboden gekregen waarmee wij ons hele hebben en houden voor de 24-uursdienst moeten overdragen", vertelt Slager. „Wij raken onze zelf standigheid en zeggenschap kwijt, en dat willen wij niet." De beslissing te vertrekken is een moeilijke geweest, aldus Sla ger. De huisartsen van De Pij lers hebben in de meer dan twee jaar dat de huisartsenpost in Goes bestaat, ondervonden dat er vele voordelen aan vast zit ten. Met ruim veertig collega's is het gemakkelijker 24-uurs- diensten te verlenen dan met z'n zessen. Vanaf 2 januari kunnen patiënten van de zes De Pijlers- artsen niet meer bij de huisart senpost bij het Oosterschelde- ziekenhuis terecht, maar krij gen zij avond-, nacht- en week enddiensten aangeboden vanuit De Pijlers, te bereiken via 0113-272000. Slager sluit overigens niet uit dat hij en zijn collega's terugke ren naar de huisartsenpost, maar dan zullen de contracten wel moeten worden aangepast. Van de stichting huisartsenpost was in het kerstweekeinde nie mand bereikbaar voor een reac tie. door Harmen van der Werf LEWEDORP - Voor het eerst be leefde priester Erick van Brakel afgelopen weekeinde Kerstmis in zijn nieuwe werkgebied, op de Bevelanden en Schouwen- Duiveland. Zeven keer leidde hij een dienst. Of, zoals hijzelf zei: „Ik heb zeven keer Kerstmis mogen vieren." In Zierikzee is hij begonnen, za terdagavond om zeven uur. In Lewedorp zat het er gisteroch tend rond half twaalf op. Tus sendoor stond hij al een keer eer der in Lewedorp, twee keer in Goes en twee keer in 's-Heeren- hoek. Hij ontmoette telkens vol lere kerken dan op gewone zon dagen. „Kerst is een feest dat nog tot de verbeelding spreekt", opende hij de dienst zondagoch- (Advertentie) tend in de Maria Magdalena- kerk in Goes. Wat voorgangers op hoogtijdagen wel eens doen - de menigte ietwat bestraffend toespreken - liet hij doelbewust achterwege. „Het is toch gewel dig dat de mensen massaal naar de kerk komen?", zei hij na af loop van de dienst in Goes. „Op kerstavond om tien uur waren hier elfhonderd mensen en om half twaalf weer vijfhonderd." Om met een glimlach toe te voe gen: „Ze komen regelmatig, één keer in het jaar." Thuis voelen Van Brakel nam de kerstmisgan- gers niet de maat. „Natuurlijk zou ik graag zien dat vaker zo veel mensen naar de kerk ko men, dat zij zich thuis voelen in de parochie, maar ik kan niet in de harten van die mensen kij ken. Wellicht beleven zij het ge loof anders, maar dat maakt hen niet minder gelovig. Het is heel mooi dat mensen het gevoel nog hebben." In zijn optreden zowel eerste kerstdag 's ochtends in Goes als tweede kerstdag tijdens de ge- zinsdienst in Lewedorp deed Van Brakel er alles aan de bood schap van kerst, de geboorte van Jezus, zo pakkend mogelijk over te brengen. Een 'stoere Goe- se jongen' werd naar voren ge roepen om een lange staaf ster renregen brandende te houden. Van Brakel beloofde niet langer te zullen spreken dan dat de Erick van Brakel temidden van kinderen tweede kerstdag in Lewedorp. staaf brandde. Toen dat met luk te, pakte hij snel een tweede. De kerk lachte. In Lewedorp haalde hij een even lange staaf sterrenregen te voorschijn. Enkele tientallen kinderen waren aanwezig. Een jongen sprong gelijk op om de sterrenregen te mogen aanste ken en vast te houden. Van Bra kel: „Je vindt het vast leuk om fikkie te stoken." Ongedwongen praatte hij vervolgens met de kinderen over sterren, over pop en voetbalsterren. „Maar zou den mensen over duizend jaar die sterren nog wel kennen?", verwees hij naar 'de ster' die ruim tweeduizend jaar geleden is geboren. Twee woningbranden in Stavenisse STAVENISSE - De 57-jarige bewoner van een woning aan de Wilhelminastraat in Stavenisse heeft ternauwer nood zijn huis kunnen verlaten, nadat daar in de nacht van zaterdag op zondag brand was uitgebroken in de keu ken. De keuken, bijkeuken en een slaapkamer boven zijn uitge brand. De schade bedraagt vele tienduizenden euro's. De oorzaak is vermoedelijk sluiting in een apparaat in de keuken. De bewoner had veel rook binnengekregen en is ter observatie in Bergen op Zoom in het ziekenhuis opge nomen. In de nacht van zondag op maandag heeft ook in Stavenis se, aan de Dijkweg, een brandje gewoed in een vakantie woning. Een kachel, een allesbrander, had een paar da gen gebrand en daarbij zoveel hitte veroorzaakt dat er brand ontstond in de verdiepingsvloer. De bewoners waren zelf al snel in actie gekomen en had den de vloer al opengebroken en het brandje al goeddeels geblust, voordat de brandweergroep Stavenisse arri veerde en het bluswerk kon afmaken. De schade was be perkt. Ruim 130 kerstpakketten verdeeld GOES - De Goese voedselbank De Helpende Hand heeft in de twee dagen voor kerstmis meer dan 130 kerstpakket ten verdeeld onder Bevelandse gezinnen die het niet breed hebben. Tot zaterdagavond laat was organisator M. Weulink nog op pad, van Lewedorp tot in Rilland en van Goes en tot in Colijnsplaat. Vijftien producten bevatten de kerstpakket ten die vooral naar bestaande 'klanten' van de voedsel bank zijn gegaan. Om de pakketten te kunnen maken, heeft De Helpende Hand inzamelingsacties in supermarkten gehouden. Vol gens Weulink stonden bedrijven en particulieren ook kerstpakketten af én twee scholen in Goes, De Tweern en de Deltaschool, hebben een flinke bijdrage aan de invul ling van de pakketten geleverd. Uitbreiding basisschool Stavenisse STAVENISSE - De Rehobothschool aan de Prinses Bea- trixstraat in Stavenisse wil uitbreiden met een computer lokaal, twee nevenruimten voor de begeleiding van kinde ren en een berging. Het bestemmingsplan moet worden gewijzigd om dit mo gelijk te maken. De grond waarop de uitbreiding is ge pland, heeft namelijk de bestemming 'groenvoorzienin gen'. Het college van burgemeester en wethouders van Tholen wil meewerken aan de wijziging. Vijf jaar geleden is ook al eens zo'n wijziging doorgevoerd om de bouw van twee extra leslokalen en een personeelsruimte mogelijk te maken. door Maurits Sep MIDDELBURG - Middelbur gers krijgen misschien toch de kans zich in een referendum uit te spreken over de bouw van het A-theater. Het CDA, dat zich eerder verzette tegen zo'n volks raadpleging, is van mening ver anderd. Het referendum zou te gelijk met de gemeenteraadsver kiezingen op dinsdag 7 maart moeten plaatsvinden. Diverse partijen hebben het af gelopen jaar op uiteenlopende momenten voorgesteld de bur gers direct naar hun mening te vragen over het te bouwen A-theater en de bouwput aan de Zuidsingel. Het CDA was tel kens tegen, maar is nu van me ning veranderd. Daarmee ont staat in de raad een meerder heid voor een referendum, mits de partijen het eens worden over de vraag die aan de burgers wordt voorgelegd. „Ik loop er al een poosje over te dubben", verklaart fractievoor zitter J. Kodde. „We worstelen al zo lang met deze kwestie. De raad heeft moeite om eruit te ko men. De stemverhouding over de Zuidsingel was 14 voor en 15 tegen doorgaan op die plek. Dat vind ik een slechte situatie. Hoe eerder er echte duidelijkheid komt, hoe beter." Daar komt bij dat een referen dum over het theater ook de ver kiezingscampagne kan ontlas ten. De verkiezingen zullen in belangrijke mate toch over dat onderwerp gaan, voorspelt Kod de. Door dat in een volksraad pleging te behandelen, kunnen de verkiezingen over andere be langrijke onderwerpen gaan, hoopt Kodde. (Advertentie) JA Perzische Tapijten maKVUII maar dan wel origineel en echt! MARCONISTRAAT 30, WOONBOULEVARD GOES TU. 0113-227101 foto Dirk-Jan Gjeltema Van Brakel, mei dit jaar uit Lim burg gekomen, heeft zijn eerste kerst gevierd op de Bevelanden en op Schouwen-Duiveland. Hij sprak een wens uit. „Hopelijk wordt het met Pasen even druk. De geboorte van Jezus was im mers van geen betekenis ge weest zonder zijn opstanding uit de dood." zeeuwse almanak Het was wel even schrikken, dat bericht onlangs in de krant. De Goese gemeen teambtenaren kraken onder de werkdruk. Nee, geen flauwe grappen over ambtena- renzweet en slapen bij de baas. Het is een serieus pro bleem. Tenminste, dat dachten we. Totdat we het laatste num mer van het Goese gemeente lijk informatieblad 'Samen spel' onder ogen kregen. Daar in stond een reportage over een ambtenaar die aan den lij ve wilde ondervinden hoezeer omwonenden van de spoor lijn door het geluid van langs- razende treinen worden ge plaagd. Hij was ingegaan op de uitnodiging van een van de bewoners om eens een nachtje te komen logeren en het la waai zelf eens te ervaren. Pri ma, zo'n ambtenaar die de koe bij de horens vat. Maar we werden wel wat som ber toen duidelijk werd welke nacht hij daarvoor had uitge kozen. Een nacht waarin er aan het spoor werd gewerkt en er dus geen trein passeer de. Hij had nog nooit zo goed ge slapen. Rammelaere maakt een sterke rentree NEW CLASSIC LIFESTYLE DOMBURG GOES WERKLEDING KERSTCOLLECTIE nu - 50% iL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 31