PZC Hendriksen ongelukkig in Hoek Ook met één nier kun je wereldkampioen worden Hoek werkt aan nieuwe structuur Beter voor Roy en voor de club Weinig toppers bij tennistoernooi Goes Middelburger kan na vertrek terugkeren als speler bij Helmond Sport uitslagen ErvarenJaren zaterdag 24 december 2005 Z2(J door Barry van der Hooft TERNEUZEN - Dal Roy Hendriksen na de winterstop niet meer voor Hoek speelt, heeft Eddy Mestdagh niet echt verrast. De trainer, die begin november de ontslagen Eric Tetaert opvolgde, had vanaf de eerste dag een moeizame relatie met de verdediger. „Ik had het idee dat Roy niet voor de volle honderd procent achter mij stond", zei de Belg gisteren. „Daarom is dit het beste voor Roy en voor de club." „Het heeft me niet verrast dat Roy is vertrokken bij Hoek. Maar ik ben wel verrast door het feit dat ze hem in Helmond hebben gevraagd daar op nieuw te komen voetballen. Dat toont aan hoe goed Roy kan voetballen, al leen kwam dat er in Hoek niet uit." Mestdagh maakte Hendriksen slechts drie wedstrijden mee. Hun standpun ten over de manier van voetballen la gen echter ver uiteen. Mestdagh: „Dat je niet dezelfde ideeën hebt. over voet bal, kan gebeuren Maar iedereen moet wel honderd procent achter de trainer staan, anders komt het niet goed." In het geval van Roy Hendriksen was dat dus niet het geval. „We hebben open en eerlijk gediscussieerd en ik heb ook geen problemen met een andere denk wijze. Waar ik wél problemen mee heb, is het feit dat vooraf gemaakte afspra ken tijdens de wedstrijd niet worden nagekomen. Dat gebeurde dus tegen ARC. Geef dat dan vóór de wedstrijd aan, dan kan ik er iemand anders neer zetten. Ik vind dat Roy de rol van laat ste man heel goed kon invullen, maar als hij dat zelf niet vindt, houdt het op." Voor het duel met Ajax liet Mestdagh aan Hendriksen weten dat hij niet zou spelen. „Ik ben daar heel eerlijk in ge weest, maar Roy heeft daar niet op ge reageerd Toch zal hij hebben gedacht: 'het zit niet snor met deze trainer'. Ik heb respect voor een andere mening, maar ik moet keuzes maken. Ik heb het voetbal niet uitgevonden, al moet ik na tuurlijk mijn eigen lijn blijven volgen." door Barry van der Hooft TERNEUZEN - Met het vertrek van Roy Hendriksen bij Hoek is de wens van veel sponsors en supporters in vervulling gegaan. De kritiek op de 36-jarige voet baller uit Middelburg werd de afgelopen weken steeds duidelij ker hoorbaar en een breuk was onafwendbaar. Donderdag bracht Hendriksen het hestuur, zijn medespelers en de techni sche staf van de hoofdklasser op de hoogte van zijn vertrek. „Ik was niet gelukkig in Hoek", al dus Hendriksen. Het verzoek van Helmond Sport, de club waar hij zijn prof carrière afgelopen voetbalsei zoen afsloot en vervolgens als as sistent-trainer aan de slag ging, kwam als geroepen. De Brabant se eerstedivisionist vroeg Hen driksen of hij er iets voor voelde als speler terug te keren. „De mensen van de club zagen mijn persoontje dagelijks rondlopen en vroegen wat er aan de hand was", vertelde Hendriksen gis termiddag. „Ze zijn goed op de situatie ingesprongen. Bij Hel mond Sport willen ze dat ik me weer beschikbaar stel als speler en stop als assistent. Ik heb daar net een gesprek over gevoerd en dinsdag praten we verder." Het hoofdstuk Hoek is daarmee afgesloten. Roy Hendriksen wil de na zijn lange loopbaan als profvoetballer verder voetbal len in de hoofdklasse, maar het huwelijk tussen de club en de speler werd nooit wat velen er van hadden verwacht. De resul taten vielen tegen, zowel met de eind oktober ontslagen trainer Eric Tetaert als met zijn opvol ger Eddy Mestdagh ver-schilde Hendriksen van mening over de te hanteren speelwijze en hij kreeg veel kritiek van met name de sponsors en trouwe suppor- tersschare. „Indirect hebben allerlei zaken ermee te maken dat ik vertrek", zegt Hendriksen. „Voetbal is ple zier en dat had ik even niet in Hoek. Omdat ik nu stop, heeft de club nog tijd om een waardi ge vervanger te zoeken. Dat vond ik wel zo netjes. Natuur lijk vind ik het jammer dat het zo is gelopen, maar soms maak je een goede keuze en soms een ongelukkige. Ik heb donderdag bij Hoek een aantal gesprekken gevoerd, waardoor we goed uit elkaar zijn gegaan. Ondanks de negatieve geluiden rond het veld, heb ik toch normaal af scheid kunnen nemen." Op de vraag of de belasting (trai nerscursus in Zeist, trainen en spelen bij Hoek, assistent-trai ner in Helmond) niet te zwaar is geweest, kon Hendriksen (nog) geen antwoord geven. „Dat valt en staat natuurlijk ook met de resultaten. Misschien dat ik over een tijdje kan zeggen of het te zwaar was." Over de wat moeizame relatie met Mestdagh en eerder ook Tetaert wilde Hen driksen niet veel kwijt. „Over de trainer zeg ik niet veel." Hendriksen weigerde onlangs de aanvoerdersband te dragen en na het verloren thuisduel met ARC was Mestdagh niet te spre ken over de laatste man. Daar door zou hij vorige week tegen Ajax (dat werd afgelast) door de trainer buiten de basis worden gelaten. Toch heeft dat zijn be slissing niet beïnvloed, stelt Hen driksen. „Het stoppen bij Hoek en de eventuele overgang naar Helmond speelden al een paar weken Als alles rondkomt, ben ik na de winterstop weer speler van Helmond Sport en wil ik er volle bak voor gaan. En wie weet, misschien wordt het dan toch nog een mooi seizoen, want we doen bovenin mee in de eer ste divisie en staan in de kwartfi nales van het bekertoernooi." Voor Hoek, dat de laatste plaats in de hoofdklasse A bezet, is het nu zaak snel op zoek te gaan naar een vervanger voor Hen driksen. „Ik heb geprobeerd Roy nog op andere gedachten te brengen", zegt Gerrit Emans, lid van de technische commis sie. „Maar hij had het niet meer naar z'n zin Op de combinatie Hoek/Hendriksen lijkt in ieder geval geen zegen te rusten." Hendnksen speelde elf jaar gele den ook al bij Hoek, maar ver trok destijds na enkele wedstrij den naar FC Eindhoven. Dat sce nario heeft zich nu dus her haald. Emans: „We gaan uiter aard proberen zo snel mogelijk een degelijke vervanger te ha len. In januari is het mogelijk om spelers uit België naar Hoek te halen." door Barry van der Hooft TERNEUZEN - Achter de scher men wordt bij Hoek al geruime tijd aan een nieuwe structuur ge werkt. Het is de bedoeling dat het technische beleid wordt aan gepast, waardoor het hoofdbe stuur van de hoofdklasser en de technische commissie van de Stichting Sponsors HSV Hoek nauwer kunnen samenwerken. Voorzitter Kees de Feijter wilde gisteren nog niet veel kwijt over de nieuw te volgen koers „Er wordt nu hard aan gewerkt en in de loop van februari hopen we openheid van zaken te kun nen geven. Het is de bedoeling, dat de twee besturen op tech nisch gebied meer gaan samen werken. De nieuwe structuur is wel pas op het volgende seizoen gericht." De aanpassing van het beleid vloeit onder meer voort uit de mindere resultaten van dit seizoen. Op technisch gebied is slechts een kleine groep men sen verantwoordelijk voor het beleid en worden veel beslissin gen buiten het bestuur van de club om genomen. Het streven lijkt om vanuit de club meer stu ring aan het geheel te geven. Kees de Feijter wilde wel dieper ingaan op het vertrek van Roy Hendriksen. „Hij zag geen ande re mogelijkheid, omdat hij niet gelukkig was bij ons. Daarom is dit denk ik de verstandigste op lossing. Hij is nu happy en wij weten wat ons te doen staat." De voorzitter denkt dat Hendrik sen de combinatie van het voet ballen bij Hoek en het trainer schap bij Helmond Sport ver keerd heeft ingeschat. „Als je 36 bent, moet je weten waar je aan begint. Hij heeft zichzelf in een Trainersnieuws GOES - Henk Willemse is ook volgend voetbalseizoen trainer van VCK. Hij is aan zijn derde seizoen bezig bij de zater dag-vierdeklasser. Zondag-vijf- deklasser Zeeland Sport en trai ner Willem Alewijnse hebben be sloten aan het eind van dit sei zoen uit elkaar te gaan. positie gemanoeuvreerd waar door hij heel belangrijk moest worden voor Hoek. Maar je moet het niveau van de hoofd klasse niet onderschatten." „De combinatie is te zwaar ge weest en het ligt er natuurlijk ook aan hoe je jezelf opstelt. Je moet weten waar het bij Hoek al lemaal om draait en dat zijn dus ook de supporters. Daar heeft hij laatst wat uitspraken overge daan, maar ik denk dat dat voor al voortkwam uit frustratie." Jan Verdegem neemt afscheid tegen Feyenoord TERNEUZEN - Jan Verdegem stopt als assistent-trainer van Hoek. De Belg kan zijn drukke werkzaamheden niet meer com bineren met zijn activiteiten voor de zaterdag-hoofdklasser. Bij het oefenduel met Feve- noord. op dinsdag 10 januari, zal hij voor het laatst naast Ed dy Mestdagh op de bank zitten. Verdegem speelde zelf één sei zoen voor Hoek en was later as sistent van Johan Ballegeer en Eric Tetaert. Beide trainers wer den ontslagen, waarna Verde gem als interim-trainer twee keer enkele weken voor de groep stond. Na het aanstellen van Eddy Mestdagh deed de voormalige middenvelder op nieuw een stap terug. Nu heeft hij besloten te stoppen, omdat Verdegem amper thuis is. „Sinds september volg ik twee dagen per week een cursus ma kelaardij", legt Verdegem uit „In het nieuwe jaar komen daar ook nog eens examens bij. Daar naast ben ik ook nog twee avon den in Hoek, waardoor ik 's avonds nooit thuis ben. Mijn be slissing heeft niets te maken met de club, want ik heb met niemand problemen. Dit was ei genlijk al gepland voordat Ene Tetaert wegging. Toen heb ik be sloten het seizoen toch af te ma ken, maar dat blijkt nu echt niet te gaan. Tegen Feyenoord zit ik voor het laatst op de bank." Roy Hendriksen (hier op archieffoto een sliding makend tegen ARC) hoopt na de winterstop bij Helmond Sport een herstart te maken als profvoetballer. Bij Hoek maakte hij donderdagavond zijn afscheid van het amateurvoetbal bekend. foto Eric Taal door Sven Bakker GOES - Traditiegetrouw is het in de kerstvakantie druk met tennistoernooien. Vandaag start in de TSI-hal in Goes het kerst- jeugdtoernooi en komende dins dag is de eerste speeldag van het Zuid-West Leasetoernooi. Een toernooi waar geen punten te verdienen zijn en weinig top pers acte de présence geven. In de hoogste categorie van het mannenenkelspel (drie) zijn er drie favorieten voor de eindze ge: Jacco de Looff, Dmitri van Hoof en Gareth Lau. In deze ca- tegorie spelen verder Bram de Nijs, Rob Hendrikx, Erik Bak ker en Sven Vermeulen mee, Een categorie lager, in de vier, zijn Bakker en Vermeulen juist de hoogstgeplaatste spelers. Bij de vrouwen zijn er in de der de categorie vier deelneemsters, van wie Naomi Hillebrand en Marjan Ganseman als sterkste ingeschat worden. Zij moeten het opnemen tegen Kim Claes- sen en Stephanie Pauwels. De gebroeders Donovan en Dylan Blackman worden ge de titel bij het mannendubbd drie in de wacht te slepen; bij de vrouwen zal de strijd gaan tus sen Marjolein Meulenberg/ Esh- ter Vendrik en Marjan Ganse man/ Saskia Oranje. De gemengddubbel drie is e interessante aangelegenhi met vijf redelijk gelijkwaardige koppels die in een poule om de zege strijden. Audrey Atoon/ Donovan Black man en Saskia Oranje/Jacco de Looff lijken op papier de b kans te hebben. Ook in de TSI-hal in Goes wordt het Aannemingsbedrijf Van Sabben Kerstjeugdtoemooi gehouden. Dit toernooi be vandaag en vervolgt van 27 tot en met 30 december. Het aardi ge aan dit kersttoernooi is dat de allerjongste tennissers hier aan kunnen deelnemen. Met 252 inschrijvingen heeft het kerst jeugdtoemooi een overvol pro gramma en is daarmee het groot ste indoorjeugdtoernooi van Zee land. Orevo. Oostburg: Drie Koningen-Ex pert Bakker/Diancy 14-2, Polder man-Oranje Duivels 4-5, Riemens-Potte- rie Sluis 4-2, de Eenhoorn-RVS/ Engel aar 5-2, Signtex/de Sutter-L'Equipe 11-4, la Porte d'Or-Securïty Nederland 6-4 Stand A-poule: 1. Signtex/de Sut ler 10-19. 2 Oud Sluis 10-17. 3. Blauwe Tulp 10-13, 4. Polderman 10-10, 5. Meeuwsen 10-10, 6. la Porte d'Or 10-8, 7, Security Nederland 10-8, 8. Oranje Duivels 10-8, 9. de Eenhoorn 10-7, 10. RVS/Engelaar 10-5, 11. l'Equipe 10-5. Stand B-poule: 1. Telepost 9-18, 2. GAOS 9-14, 3. Riemens 9-11, 4. Marco Polo 9-11. 5 Spitsbroek 9-9, 6. Avance 9-8, 7 Drie Koningen 9-7, 8. Olympia- kos 9-6. 9 Potterie Sluis 9-4, 10. Expert Bakker/Diancy 9-2. Gouden Gids divisie. Stormvogels/Telstar Helmond Sport 2-1 (2-0). 1 Bruin 1-0, 23. Bruin 2-0, 53 Smeekes 2-1 Scheidsrechter: Winter Gele kaart. Jansen, Galata (Stormv.). Van der Ven (Helm Sp) Excelsior - TOP Oss 2-2 (2-1). 9. Van Galen 0-1, 20. Holman 1-1, 37 Slory 2-1, 58. Kazlauskas 2-2. Scheidsrechter: Steegstra Gele kaart Ririhena, De Vogt, Kazlauskas (TOP Oss). Go Ahead Eagles - FC Omniworld 1-4 (O-O). 60 Mihci 0-1, 76. Mihci 0-2, 80 Mihci 0-3, 84. Ars 0-4, 85. Schotman 1-4. Scheidsrechter: Makkelie. Rode kaart: 90. Loval (Go Ahead Eagles) BV Veendam - MVV 3-3 (0-2). 24 Sia haija 0-1, 34 Caracciolo 0-2. 46 Kolder 1-2. 62. Kolder 2-2 (strafschop), 69. Gommans 2-3, 85. Drent 3-3 Scheids rechter: Bossen. Gele kaart: Ditewig, Buurmeijer (BV Veendam). Supuseps (MW). FC Dordrecht - De Graafschap 0-2 (0-2). 12 Van den Ouweland 0-1.31 De Groot 0-2. Scheidsrechter: De Groot Ro- de kaart: 58. Monteiro (FC Dordrechl'2* geel). Fortuna Sittard - Cambuur L 1-3 (0-1). 13. Roosenburg 0-1, 49. Taiwo 1-1. 69. Roosenburg 1-2, 74 Akerboom 1-3 (eigen doelpunt) Scheidsrechter Van der Roest. Gele kaart: Op den Kamp (Fortuna). Hooyboer (Cambuur). FC Den Bosch - FC Zwolle 2-1 (2-0) 3. Davids 1-0,32. Powel 2-0.90 Jochem- sen 2-1. Scheidsrechter: Van Dongen Rode kaart: Schol (Zwolle). Gele kaart Jochemsen, Van Dinteren (Zwolle). VVV Venlo - Emmen 2-0 (2-0). V- Van Kou wen 1-0,45. Meeuwis 2-0 (straf schop)- Scheidsrechter: Van Meenea Rode kaart: 45. Schoenmakers (Em men). Gele kaart: Broers. Meeuwis (VW), Karreman, El Khalifi (Emmen) VVV 24 15 6 3 51 33 1 Excelsior 24 1 5 5 4 50 47 -15 Emmen 24 13 3 8 42 46 30 Volendam 24 12 6 6 42 38- a Den Bosch 24 11 8 5 41 45- 35 Helmond Sp 23 12 3 8 39 38- 37 FC Zwolle 24 11 6 7 39 42 30 Graafschap 24 10 6 8 36 34- 28 MW 24 9 8 7 35 35- 31 Veendam 24 9 6 9 33 34 33 Dordrecht 24 8 8 8 32 28- 27 Haarlem 24 9 5 10 32 34- AGOVV 24 9 3 12 30 41- TOP 24 7 8 9 29 30- 35 Stormv 24 6 8 10 26 20- 32 GA Eagles 24 6 7 11 25 29 Cambuur L 24 5 9 10 24 24 35 Omniworld 24 5 5 14 20 31- *j Eindhoven 23 5 4 14 19 33 Fortuna S 24 1 8 15 11 8 53 Even, heel even maar, heeft Ri- nus van de Ven overwogen om de sport ivaarvoor hij leeft op te geven. Tijdens een wedstrijd op 9 oktober van dit jaar gleed de talentvolle zeventienjarige motorcrosser uit West-Souburg onderuit en kreeg het stuur van zijn machine in zijn buik. In de ambulance op weg naar het zie kenhuis dacht hij aan stoppen en kort na de zes uur durende operatie was dat niet anders. Donderdag zat Van de Ven voor het eerst weer op de motor en gisteren vertrok hij naar Spanje voor een trainings kamp. De tivijfel heeft plaatsge maakt voor overtuiging. Van de Ven wil weer crossen! „Ik voel me net een klein kind dat een nieuw speelgoedje heeft gekre gen." door Koen de Vries WEST-SOUBURG - Hij wrijft af en toe de slaap uit zijn ogen en het lukt hem niet een geeuw te onderdrukken. Rinus van de Ven is moe. Vandaag heeft hij voor het eerst na het zware on geluk in Mill op de motor geze ten. Daarna heeft hij voor zijn stage in een sportwinkel ge werkt en de dag heeft hij afge sloten in de sportschool. „Ik ben even total-loss", veront schuldigt Van de Ven zich. „Ik moet helemaal vanaf nul begin nen. Ik heb geen conditie en geen kracht. Op 5 maart is in Gemert de eerste wedstrijd van het seizoen. Daar werk ik kei hard naartoe. Maar ik heb nog een lange weg te gaan." De gebeurtenissen op die negen de oktober herinnert Rinus van de Ven zich nog als de dag van gisteren. „Ik heb alles meege maakt", zegt hij. „Totdat de dokter zei 'tel maar tot tien'." Hij was goed weg in de eerste manche van de wedstrijd om het Open Nederlands kam pioenschap. In de eerste bocht maakte hij een stuurfoutje en in de tweede wilde hij het verlo ren gegane terrein terugwin nen. Dat deed hij net iets te en thousiast, waardoor hij viel. Het was een lullig valpartijtje, vindt Van de Ven nog steeds. Zoals er jaarlijks duizenden ge beuren. Hij had alleen de pech dat hij het stuur in zijn buik kreeg. De Souburger voelde meteen dat het fout zat Hij kreeg geen lucht meer en had enorm veel pijn Normaal gesproken stapt hij meteen weer op de motor, maar nu niet. Rinus bleef staan langs de baan. Hij was lijk- lichaam aardig leren kennen. Naast de averij van 9 oktober brak hij twee keer een duim, twee keer een sleutelbeen, een keer een scheenbeen, scheurde hij vele spieren in zijn boven arm, verdraaide hij een knie, verzwikte hij vele keren zijn en kels, brak hij twee keer een pols, brak hij het schippersbot- je in zijn pols en brak hij een keer zijn pols en het schippers- botje tegelijk. „Of ik een brokkenpiloot ben?", herhaalt Van de Ven de vraag een tikkeltje verontwaar digd. „Nee", zegt hij stellig. „Maar ik zoek wel altijd mijn grenzen op. Ik kan geen genoe gen nemen met de tweede plaats, ik wil altijd winnen. Het betekent niet dat ik onver antwoorde risico's neem. Soms heb ik domme pech, zoals in Mill. Het is ook gebeurd dat ik naar links viel en ik de duim van mijn rechterhand brak. Je snapt bijna niet hoe het kan." Twee dagen geleden stapte Ri nus van de Ven voor het eerst weer op de motor. In het Bel gische Stabroek, vol adrenali ne, op een gloednieuwe vier takt KTM 250cc. Met een nier gordel, gemaakt door een Bel gische orthopeed. Hard van bui ten, zacht van binnen. Die moet zijn overgebleven nier be schermen tegen een nieuwe klap. Biefstuk De training duurde maar even, want de conditie is nog bene den modaal. „Ik was zeven kilo afgevallen toen ik uit het zie kenhuis kwam", herinnert de crosser zich. „De dokter zei dat ik snel moest aankomen. De biefstuk, de tomatenstap en de noten komen nog steeds mijn neus uit." In Spanje gaat Van de Ven verder bouwen aan zijn conditie. Hij doet dat zonder complexen of angsten. „Als ik eerlijk moet zijn, ik heb nooit meer teruggedacht aan dat on geluk. We zijn op die plaats te ruggeweest en het deed me niks. Komend seizoen rijd ik er misschien weer duizend keer langs. Terugkijken helpt niet." „Wel heb ik wat geleerd: tot nu toe reed ik door iedere bocht alsof het de laatste voor de fi nish was. Dat doe ik nu niet meer. Ik zal de zaken wat tacti- scher moeten aanpakken. En al les rustig opbouwen. Als ik in maart nog met fit genoeg ben, dan start ik niet. Vroeger reed ik een paar dagen na een blessu re weer wedstrijden. Dat heeft geen zin. Komt het er in 2006 niet uit, dan maar in 2007." Rinus van de Ven (tweede van lil bleek, het bloed trok zelfs weg uit zijn lippen. „Iedereen had meteen in de ga ten dat er iets ergs gebeurd was. De mensen van de cross kennen mij. Ze weten dat ik met een gebroken duim en een gebroken scheenbeen weer op de motor ben gestapt Maar nu bleef ik staan. Het was een raar gezicht, toen de crossers de tweede ronde weer langskwa men. Het leek wel of ze alle maal even gas terugnamen om naar me te kijken. Ze wisten dat het niet goed met me ging. Ook mijn vader schrok zich rot, maar hij schrok het meest toen ik in de ziekenwagen om een pijnstiller vroeg. Zo kende hij me niet. Toen wist hij dat ik er slecht aan toe was." In het Nijmeegse Radboudzie- cs) met zijn familie: moeder Jann< kenhuis besloot een opgeroe pen traumatoloog na lang twij felen van diverse andere medici Van de Ven te opereren. Het bleek geen overbodige maatre gel. Zijn milt was in vier stuk ken gescheurd en bovendien waren de alvleesklier en een nier beschadigd. Verder waren er inwendige bloedingen. Morfine „Toen ik van de operatie bij kwam, wist ik zeker dat ik nooit meer zou crossen", ver telt Van de Ven. „De dokters vertelden me dat ik mijn milt kwijt was en dat ik misschien ook mijn alvleesklier en een nier zou moeten missen. En ik had zo verschrikkelijk veel pijn, daar hielp nog geen liter morfine tegen. Dat was e, vader Giel en zusje Nancy. hel me allemaal niet waard." Al snel tijdens het twaalf da gen durende verblijf in het zie kenhuis veranderde die me ning. „De volgende dag dat ik wakker werd, zag ik de zon schijnen. Toen begon ik te twij felen. zeker toen ik hoorde dat mijn beschadigde nier voor zes tig procent doorbloed was. Te genover me lag een vrouw die me vertelde dat haar nieren voor nog maar twintig procent werkten. 'Waarom zou je stop pen', zei ze. 'Ik doe er nog bijna alles mee. Ik probeer zo veel mogelijk van het leven te genie ten'." De fanmail speelde ook een be langrijke rol. Van de Ven kreeg achthonderd kaartjes en brie ven, vaak van mensen die hij he lemaal niet kende. „Ik kreeg zo foto Ruben Oreel veel aanmoedigingen om door te gaan, het was echt ongeloof lijk. En van de fruitmanden kon ik een groentewinkel begin nen. Toen heb ik de knoop door gehakt. Ook met één nier kun je wereldkampioen worden." Van de Ven beseft dat de weg naar de top bezaaid ligt met on gelukken. Nagenoeg alle huidi ge toppers rijden rond met rot te knieen, verschoven wervels of, net als Van de Ven, met één nier Want de nier is volgens de medici niet meer te redden. „Ie dereen accepteert blessures. Het is de normaalste zaak van de wereld. Niemand kijkt er van op als iemand een been breekt Dat wordt soms zelfs ge zet op de baan door een concur rent." In de elf jaar die Rinus Van de Ven crosst, heeft hij zijn

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 84