Dullaert ruziet over directeur APK 44.Ü& PZC "Hebt u enkele uurtjes?" Celstraffen geëist in verkrachtingszaak B. SCHUURS Collectanten gevraagd Onwerkbare situatie door geschonden afspraken Sloop van sporthal in Hulst is bijna voltooid Margarethapolder lustoord voor vogelliefhebber ÜT Lm HOUD AMREF FLYING DOCTORS IN DE LUCHT. OPTIMALE SERVICE Bosch Car Service Daar kom je graag terug zaterdag 24 december 2005 zl6 door Jean-Lou de Gucht HULST - Ruzie over de opvol ging van directeur Iense Hoeks tra van gemeenschapscentrum Den Dullaert in Hulst is de re den van het opstappen van voor zitter Ed Vink. Met Hoekstra, die begin volgend jaar 65 wordt, was eerder dit jaar gesproken over een langer aanblijven op projectbasis. Het bestuur wil nu echter van die af spraak af. Oud-voorzitter Ed Vink: „Op dat moment vonden wij dat als bestuur een mogelij ke optie, maar het was zeker geen toezegging. Er is natuur lijk de afgelopen tijd wel het een en ander gebeurd met Den Dullaert. De gemeente wilde be kijken of Den Dullaert niet ge privatiseerd kon worden en vori ge maand stortte tot overmaat van ramp ook nog de sporthal in." Vink zegt dat het bestuur er na deze gebeurtenissen de voor keur aan gaf een nieuwe start te maken met een directeur die nog aan het begin staat van zijn carrière. En het bestuur had daarvoor al een mogelijke kandi daat op het oog, namelijk een van de bestuursleden van Den Dullaert. Eerst moest er echter consensus over deze kandidaat worden bereikt. Vink: „En die consensus hebben we na een avond praten niet be reikt. Een van de bestuursleden wilde met Hoekstra verder gaan. Volgens hem was er im mers een afspraak met de huidi ge directeur. Het bestuurslid zei geen problemen te hebben met de kandidaat voor het directeur schap die we op het oog had den." Wat Vink nog het meest dwars zit, is dat hij de volgende dag een telefoontje kreeg van wet houder F. van Driessche, waarin hem fijntjes het een en ander verteld werd uit de vergadering van de vorige avond. Intern „We zouden het intern houden. Als dan gelekt wordt naar de ge meente, houdt het voor mij op. Als je als bestuur van Den Dul laert je eigen afspraken niet eens nakomt, houdt het voor mij op. De vergadering die die avond gehouden werd, is uitgelo pen op een ordinaire scheldpar tij. Ik kan me alle emoties wel voorstellen, maar dit liep de spuigaten uit. Ik heb m'n func tie ter beschikking gesteld en ben naar huis gegaan." Beslissing Waarnemend voorzitter Theo Baert wil in eerste instantie geen commentaar geven, maar ontkent het verhaal niet. Op dit moment is er volgens hem nog geen enkele beslissing genomen over de directeur. „We zijn er mee bezig. Meer kan ik er niet over zeggen." Baert gaf eerder al aan dat er in Den Dullaert een onwerkbare situatie was ont staan. Hij vindt het nog steeds jammer dat Vink is opgestapt als voorzitter. „We hebben een aantal jaren heel goed samenge werkt. We zaten altijd op dezelf de lijn." Terugkijkend op de gebeurtenis sen zegt Vink nog steeds achter zijn besluit te staan om op te stappen. „Het ging mij om het belang van Den Dullaert en niet om het belang van een individu. Dat heeft bij mij altijd voorop gestaan. En verder heb ik er geen enkele behoefte aan om mensen te beschadigen." door Harold de Puysseleijr HULST - Slopers hebben na de kerstdagen nog twee dagen werk om de sporthal van ge meenschapscentrum Den Dullae rt in Hulst verder te ontmante len. Inmiddels is ook vast komen te staan dat zich nog asbest in het gebouw bevindt. De sporthal van Den Dullaert was rijp voor de sloop nadat het gebouw volledig ontwricht raak te als gevolg van sneeuwval in het laatste weekend van okto ber. Het dak en een van de mu ren van de hal bezweek onder die last. Volgens een woordvoerster wordt voor de verwijdering van de asbestplaten, die zich onder de tribune bevinden, nog een apart sloopplan opgesteld. De verwijdering van' het asbest vindt vermoedelijk in de loop van volgende maand plaats. Volgens wethouder F. van Dries sche gaat de verzekering in prin cipe uit van herbouw van een nieuwe hal op dezelfde locatie. ïi... TERNEUZEN - De afgelopen zomer en herfst waren er vooral graafmachines en tractoren met grondkarren te zien, maar nu die weg zijn is het de bedoeling dat het nieuwe natuurgebied in de Margarethapolder bij Terneuzen een vogelrijkgebied wordt. Dat is het trouwens al; de grondwerkers hadden hun hielen nog niet gelicht of vogels van allerlei soorten streken er neer of het altijd al hun territorium was geweest. Daarmee wordt de Margaretha polder ook een lustoord voor vogelliefhebbers en om die een beet je behulpzaam te zijn is er nu een vogelkijkscherm geplaatst, goed te bereiken via een met schelpen verhard paadje vanaf de Margarethaweg. Vogelliefhebbers kunnen vanachter het scherm met hun verrekijker door kijkgaten de vogels bestuderen. Door achter het scherm te blijven, lopen ze ook niet het risico dat ze met hun aanwezigheid de vogels afschrikken en verjagen. Overi gens is het natuurgebied ook heel goed te bekijken vanaf de dijk langs de Westerschelde. In het jargon van natuurbeschermers heeft de Margarethapolder de functie van hoog watervlucht- plaats. Dat wil zeggen dat vogels hierheen kunnen als het hoog water is op de Westerschelde. In deze tijd van het jaar wordt de Margarethapolder vooral bevolkt door overwinterende vogels, voornamelijk ganzen. In het voorjaar en in de zomer moeten er ook volop andere vogels te zien zijn, zoals de onvermijdelijke scholeksters, maar ook steltkluten, tureluurs, grutto's en kievie ten. foto Wim Kooyman door Katja Loqtenberg DEN HAAG - Voor de vrijheids beneming en verkrachting van een 24-jarige vrouw in zijn wo ning in Sas van Gent heeft het Openbaar Ministerie (OM) giste ren in hoger beroep bij het Haag se gerechtshof een celstraf van drie jaar geëist tegen een 36-jari- ge man uit Sas van Gent. Tegen de 31-jarige vrouw met wie hij destijds samenwoonde, werd een celstraf van negen maan den, waarvan drie maanden voorwaardelijk, gevorderd om dat zij zou hebben geholpen om het slachtoffer te dwingen in huis te blijven. In eerste instantie werd de man vrijgesproken van de verkrach ting. Hij kreeg toen anderhalf jaar cel waarvan drie maanden voorwaardelijk opgelegd voor de vrijheidsbeneming. Het OM ging tegen dat vonnis in beroep. De vrouwelijke verdach te had zelf beroep aangetekend, omdat ze vond dat het slachtof fer ieder moment had kunnen weglopen. Het slachtoffer moest gisteren nog eens getuigen. Ze vertelde onder ede dat ze destijds, in sep tember 2003, goed bevriend was met de vrouwelijke verdachte. Dat was opmerkelijk omdat ze tevens een seksrelatie had ge had met de als gewelddadig be kend staande man waarmee de vrouw uit Sas van Gent zes kin deren had. Oppassen De vrouwelijke verdachte zou de jonge vrouw hebben ge vraagd of ze op 23 september wilde komen oppassen. Het slachtoffer zei dat ze de voor waarde had gesteld dat de man dan weg moest zijn. Ze ging met de trein uit Spijkenisse naar Sas van Gent. Achteraf bleken de kinderen echter al te zijn weggehaald door de kinderbescherming. Hun moeder zei dat ze meteen weg moest. De vrouw liep naar boven op zoek naar de kinderen, maar liep de verdachte tegen het lijf. Hij zou haar direct de kleren van het lijf hebben ge scheurd. Hij gaf achteraf toe dat hij seks had gehad met de vrouw, maar zei dat het op vrijwillige basis was. Het slachtoffer zei dat ze had te gengestribbeld, maar dat ze het uiteindelijk tot tweemaal toe over zich heen moest laten ko men. Volgens haar waren de ouders woest op haar omdat ze 'onte recht' dachten dat zij de kinder bescherming had ingeschakeld. Om die reden zouden ze haar niet hebben laten gaan. Ze zou zijn vastgehouden in de woning aan 't Lage Sas. Ook zouden ze haar kleding, bankpasje, gsm en treinkaartje hebben afgepakt. Vlak voordat die telefoon zou zijn afgepakt stuurde ze haar nieuwe vriend een sms-je. Ze vroeg om hulp en zei dat ze in Sas van Gent zat De politie belde die avond een' paar keer aan, maar het stel deed niet open. 's Ochtends vroeg trapten agenten de deur in en troffen ze het drietal in één bed aan. Volgens de vrouwelijke verdach te was er die avond niets vreemds gebeurd. Zij zou ook niet in de gaten hebben gehad dat er sprake was geweest van verkrachtingen. „Ze liegt dat ze barst", riep ze boos na de getui genis van haar vroegere vrien din. Tbs Het OM wilde eigenlijk dat de man, die al vaker voor verkrach tingen en geweldsdelicten werd veroordeeld, tbs met dwangver pleging opgelegd zou krijgen, In. eerste instantie eiste de officier van justitie ook een celstraf van anderhalf jaar en tbs tegen hem, De hofaanklager vond de huidi ge psychiatrische rapportages echter niet voldoende om die zware maatregel op te leggen. Hij adviseerde het hof om in een tussenvonnis de gevangenne ming van de man te bevelen en om hem te laten onderzoeken in het Pieter Baan Centrum. Tegen de vrouw eiste het OM in eersle instantie een jaar gevangenis straf. Het hof doet uitspraak over twee weken. UnvaaRTvenzoRqing H. jJ[obse Uw zong m onze handen voor geheel WaLcheKen Rouwcentra beschikbaar in Middelburg Vlissingen Veere Kantooradres: Oude Rijksweg 54 4339 BD Nieuw en Sint Joosland 0118 462 www.hjobse-uitvaart.nl Email: hjobse@hjobs« Tevens beschikken wij over MWTÏr^ AFWEZIG Tandarts Heijers Kortgene van 26 dec. t/m 6 jan. e*t een- CfaecC yewdd 2006! Alle familieleden, vrienden en kennissen wens ik Gezegende Kerstdagen en een Gelukkig Nieuwjaar! Mevr. C. Westdorp-Stoutjesdijk en kinderen Oude Stoofweg 7, Noordwelle Per 1 januari 2006 stopt dokter B. Bouwense met zijn huisartsenwerk. De praktijk wordt voortgezet door dokter W. Huisman op Valkenisseweg 42 4373 RW Biggekerke Tel.: 0118-552190 (óij (oensen u fijne Kerstdagen en een gelukkig en gezond AUTOBEDRIJF Nwe. Kleverskerkseweg 7 MIDDELBURG - TEL 0118-633165 Help Afrika om zelf een menswaardig bestaan op te bouwen. Giro 8829 in Leiden. Tel 071-5769476 ofwww.amref.nl AMREF FLYING DOCTORS Selfsupporting Africa BELANGRIJKE MEDEDELING voor patiënten van Huisartsenmaatschap "De Pijlers" te Goes Vanaf 2 januari 2006 verzorgt de huisartsenmaatschap DE PIJLERS de avond, nacht en weekendzorg NIET meer vanuit de huisartsenpost bij het ziekenhuis, maar vanuit Centrum "De Pijlers", van Dusseldorpstraat 3 te Goes Het betreft de patiënten van de huisartsen: Huysman Joosse Posthumus Slager van Straalen van der Werff Patiënten van deze huisartsen kunnen tijdens de avond, nacht en weekenden het volgende telefoonnummer bellen: 0113-272000 Bij levensbedreigende situaties dient men 112 te bellen. Patiënten van bovengenoemde huisartsen kunnen njet meer op de huisartsenpost bij het ziekenhuis terecht. Zij worden terugverwezen naar de huisartsen van "De Pijlers". Huisartsenmaatschap De Pijlers directie S.H.Z. Mekdes komt uit Ethiopië. Een land waar 75% van de inwoners niet beschikt over veilig drinkwater. Basisvoorzieningen. Een recht voor iedereen. Word donateur Bel 070 - 3421777 www.novib.nl HOE GROOT IS JOUW WERELD n(o)vib J keuring pers. auto r excl. 3-gas- en dieselroetmeting Drieschouwen Zuid 18, Telefoon 0115 - 56 20 45 Quistenburg 8, Telefoon 0113 - 35 15 51 Dijkwelstraat 59, Telefoon 0113 - 34 13 15 Karreveld 4, Telefoon 0118 - 55 19 91 Herculesweg 12a, Telefoon 0118 - 62 76 80 Gerbrandystraat 4, Telefoon 0118 - 46 46 44 Vrouwenpolderseweg 75, Telefoon 0118 - 59 15 24 Oostvoorstraat 23, Telefoon 0113 - 37 12 10 88™r.LWj:n.imiim.w HBOVAG voor de collecte van 12 t/m 18 februari 2006 kijk op www.amnesty.nl of bel 020 626 4436 Adverteren doet verkopen Een beroerte, depressie, autisme of hersenletsel na een ongeval: het leven verandert vaak ingrijpend. Daarom collecteren in februari duizenden mensen voor de Nationale Collecte Hersenziekten en Psychische 0 NFGV Ziekten. Help mee. Bel 030 - 297 11 97 of kijk op www.hersenstichting.nl of www.nfgv.nl HeSï!andn9 """£52 w3* I Meld u aan als collectant of organisator: 030 - 29711 97

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 80