Raad Hulst kwaad op college GRANDO PZC Een kerstpakket? Niet te geloven! Hof van Europa is een lelijke naam 50% Het leven is ontroerend. GO Ifeij ';L GRATIS MONTAGE! TIP! Dorpsraad Koewacht maakt zich zorgen over aanleg fietspad Ambtelijke blunder jaagt Bezoekersmanagement Hulst op extra kosten Kijk rond kerst naar de EO op 1. JASPERSE SPEED FASHION CL Keukens Tijdelijk inclusief him! iuiiynH: Hiiin 2E KERSTDAG OPEN zaterdag 24 december 2005 zl5 Aim- Harold de Puysseleijr HULST - Geblunder in de ambtelijke organisatie heeft de stichting Bezoekersmanagement Hulst op extra kosten gejaagd. Die aap kwam donderdagavond uit de mouw tijdens de vergade ring van de gemeenteraad. Tot grote ergernis van de frac- ;esvan Progressief Hulst, CDA, ;root Hontenisse en Algemeen jelang was de gemeenteraad hierover nog niet geïnformeerd door het college van burgemees- ier en wethouders. A, Hegger (Progressief Hulst) stelde de kwestie aan de kaak. Ik heb begrepen, dat de ge meente vergeten is 40.000 euro subsidie bij de provincie aan te vragen voor het Bezoekersmana- jement. Klopt dat, en klopt het jat de stichting vervolgens naar je bank verwezen is voor een le- mng". wilde Hegger weten van v portefeuillehouder recreatie =n toerisme, wethouder P. Wee- maes. .Kunnen we dit geld nu nog krij- Bezorgklachten: 0800-023 1 231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE ZEEUWS-VLAANDEREN Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC TERNEUZEN Tel: 0115-645769 Fax:0115-645742 E-mail: redtern@pzc.nl René Hoonhorst (chef) Wout Bareman Raymond de Frel René van Stee Frits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB HULST Tel: (0114)372776 Fax: (0114)372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl gen, en draait de gemeente op voor de rentekosten van die le ning. Hoe heeft dit in godsnaam kunnen gebeuren", vroeg ze zich hardop af. Uit de beantwoording van Wee- maes bleek dat Progressief Hulst het bij het rechte eind had. Door misverstanden en de ingewikkeldheid van de aan vraag had de gemeente ver zuimd het subsidieverzoek bij de provincie voldoende te onder bouwen, verklaarde de wethou der. „In de aanvraag zat een aan tal knelpunten. Zo moet het geld uit drie verschillende euro- pese subsidiepotten komen." De rentekosten worden volgens de wethouder verwerkt in de begro ting van het Bezoekersmanage ment. Het nieuws leidde tot grote boos heid bij J.P. Hageman (Groot Hontenisse), A. Totté (CDA) en F. Roctus (Algemeen Belang). „Het had uw college gesierd de raad hierover te informeren", zei Hageman. „Nou komt er weer een lijk uit de kast vallen. Waarom moeten wij dat op deze manier vernemen. Ongekend Ook de CD A-fractie was niet ge diend van de gang van zaken. „Nu ga ik eens een keer roe pen", brieste Totté. „Ongekend. Werkelijk onvoorstelbaar, ge zien de discussie die we amper zes weken geleden over de finan ciering van het Bezoekersmana gement hebben gevoerd. Daar bij werd ons nota bene verweten dat we het Bezoekersmanage ment de nek om wilden draaien Roctus karakteriseerde het ui terst ongelukkige optreden van het college als 'beneden alle peil'. „Dit is te gek voor woorden", vond de fractievoor zitter van Algemeen Belang. De gemeente hoopt volgens Wee- maes rond 1 april duidelijkheid van de provincie te krijgen of de subsidie met terugwerkende kracht tot 1 oktober dit jaar nog wordt toegekend. Om die periode te overbruggen, heeft het college besloten ge meentegarantie te verlenen op een lening van 20.000 euro die het Bezoekersmanagement heeft afgesloten bij de bank Waarschuwing brandweer MIDDELBURG - De stadsge westelijke brandweer Vlissin- gen-Middelburg waarschuwt te- jen het afsteken van scheeps- raurwerk. Brandweer en kustwacht wor den de laatste jaren vaak gecon fronteerd met mensen die nood- sgnalen afsteken tijdens de jaar wisseling. De gevolgen daarvan hinnen ernstig zijn. Dat heeft de stadsgewestelijke brandweer de afgelopen jaren zelf ervaren. Kerstfeest TERNEUZEN - - In de Opstan- dingskerk in Terneuzen is op eerste kerstdag vanaf 16.00 uur een kinderkerstfeest. Het thema s dit jaar. 'komt dat zien, komt dat zien. het is kerstfeest in de stad!' Het kinderkoor van de kerk verzorgt een musical. Groen College zamelt 4200 euro in met markt GOES - De kerstmarkt die woensdag en donderdag op het Groen College werd gehouden, kierde 4200 euro op. Een heel mooi bedrag, vindt directeur A. Tissink. Het geld gaat naar People's 'rust Nederland, een organisa tie die opkomt voor kinderpros tituees in Nepal. De leerlingen het Groen College knutsel den de hele week van alles in el kaar om te verkopen. De kerstmarkt krijgt waar schijnlijk een vervolg. „Het was een erg relaxte week. We moe- in het allemaal nog gaan eva- lieren, maar waarschijnlijk aan we volgend jaar weer zo- Iets doen." MIDDELBURG - Alle deuren zijn dicht in vleugel zuid. De gedetineerden in de penitentiaire inrichting Torentijd in Middelburg hebben net hun middage ten op als Alie Bremer met haar kar langskomt. „Goedemiddag, namens de kerken in Middelburg wil ik u een kerst pakket aanbieden." De celdeuren gaan één voor één open. Bremer zegt haar zin en dan gaat de deur snel weer dicht. De protestantse kerken in Middelburg delen dit jaar voor de elfde keer pakketten uit in de gevangenis. „Het is een soort traditie ge worden. Om even stil te staan bij men sen die het minder hebben", zegt Bre mer. „Elke kerk doet het een keer." Zelf is ze van de Hoeksteen in Dauwen- daele. Toevallig was het een dominee van die gemeente die met de traditie be gon. Hij was ook predikant in Toren- tijd. De 225 pakketten, voor mensen die vastzitten en voor het personeel van To rentijd. zijn de avond ervoor samenge steld. „Er zit volgens de traditie altijd fruit in", vertelt geestelijk verzorger Al- bert Claes. „Drie appels, drie mandarij nen, twee peren, een banaan, stroopwa fels, noten en een pak vruchtensap. We noemen het dan ook een fruitpakket." Alles wat de gevangenis ingaat, wordt grondig gecontroleerd: postpakketjes, tassen van bezoekers en de bezoekers zelf. Een bewaker doet een poging om ook de kerstpakketten te inspecteren op verboden voorwerpen. Met zijn metaal detector gaat hij langs de dozen. Het is één grote piep: het pak Dubbelfrisss in de kerstdoos heeft een aluminium bin nenkant. De bewaker gelooft het verder wel. „Dat gaat allemaal op basis van goed vertrouwen", zegt Claes. „De vijl zit in de banaan", gniffelt één van de vrijwilli gers. Alie Bremer zegt dat de samenstel lers niet hebben moeten beloven dat ze geen wapens of drugs in de pakketten zouden doen. Het zou niet eens in ze op komen. Wat ze wel hebben moeten belo ven, is dat ze het kaartje neutraal hou den. In de gevangenis, waar een kwart van de bewoners moslim is, hebben ze geen behoefte aan pogingen tot beke ring. Gevangenis of niet, Kerstmis wordt ge vierd in Torentijd. De kok doet iets extra's met eten: „Een varkensrollade. En ik heb een stukje kippenborst voor de moslims en een groentenquiche voor de vegetariërs. Verder een stoofpeertje, een ijsje na en zalm vooraf. Het menu wordt gewoon een beetje opgefleurd." Elk van de drie vleugels in het gebouw heeft een kerstboom. Rond de balustra des hangen glimmende slingers, de foto Lex de Meester tl-verlichting is afgeplakt met rood crê pepapier. In de afdelingsficus bungelt een kerstkrans. Claes bereidt de groep onervaren gevan genisbezoekers voor op wat komen gaat. „De kans bestaat dat er een spon tane Surinaamse jongen tussen is die je wil omhelzen." „O", reageert Bremer la chend. „Dat vind ik wel leuk." Het komt er niet van. De meeste gedetineer den nemen schuchter hun kerstcadeau in ontvangst. In de eerste cel komt een brede kale man achter de deur tevoor schijn, op de achtergrond een vlag van de Hells Angels. „Ja dank je", zegt hij, als hij het pakket aanpakt. „Doei!De deur gaat dicht. „U bent van de kerk", zegt een ander bij wijze van begroeting. „Wist u dat we kwamen?", vraagt Bremer. „Ik heb het eerder meegemaakt", klinkt het in de cel, „Helaas." Voor een volgende is het bezoekje wel een volledige verras sing. „Krijg ik een kerstpakket? Niet te geloven! Dat vind ik hartstikke aardig, heel lief." door Raymond de Frel SLUIS - De gemeenteraad van Sluis wil verder met de bouw van 450 woningen op en rond het voormalige proeftuinencom plex Euregiotuinen in Oostburg, maar dan wel graag onder een andere naam. De huidige aan duiding 'Hof van Europa' wordt door veel raadsleden als 'afschu welijk' afgedaan. De raad ging donderdagavond akkoord met het masterplan Hof van Europa, dat de bouw van 450 woningen en een 'well-beingcentrum' behelst. Blauwhoed Eurowoningen en Rabo Vastgoed willen 3,5 mil joen euro in het gebied investe ren. In dat bedrag zijn ook de schulden van de Euregiotuinen meegenomen. In het Hof van Europa worden vier thematische, voor iedereen toegankelijke hoven ingericht: een Scandinavische, Mediterra ne. Angelsaksische en Schelde Delta-variant. In het plan zijn rijtjeshuizen, twee-onder-één- kapwoningen, bungalows, appar tementen en vrijstaande huizen bedacht. Het huidige ontmoe tingsgebouw van de Euregiotui nen wordt omgevormd tot well- beingcentrum, waarin gezond- heid, lichaamsverzorging, fit ness en sauna's centraal staan. „Ik ben niet onder de indruk van het ontwerp. Er is sprake van een te dichte bebouwing, maar we kunnen niet anders. Als we hiermee instemmen, zijn we van ellende af. Ik vind de naam Hof van Europa overigens vreselijk. Wellicht kunnen we een wedstrijd uitschrijven", stel de fractievoorzitter C. Bolijn van Dorpsbelangen en Toerisme voor. Burgemeester J. Sala be loofde daarop bij de plannenma kers op een meer passende naam aan te dringen. Vrijheden A. Rosendaal van Nieuw West kon zich grotendeels bi] Bolijns woorden aansluiten. „Ook wij zijn niet echt gelukkig met het Huize Huisman zaterdag 24 december, 19.15 uur, Ned. 1 Goud, Wierook en Mirre za. 24 t/m ma. 26 december en do. 29 december, 17.00 uur, Ned. Het Familiediner Kerstspecial maandag 26 december, 21.55 uur, Ned. 1 Ik mis je Kerstspecial dinsdag 27 december, 21.55 uur, Ned. 1 Advertentie Motorkledingboutique - KORTINGEN TOT horen zien geloven Discobus hervat ritten naar Joy SLUIS - De discobus van Connexxion rijdt vanaf tweede kerstdag weer van en naar discotheek Joy in Cad- zand-Bad. Dat is de uitkomst van een gesprek tussen Con nexxion, politie, een jeugdopbouwwerker van de gemeen te Sluis en de eigenaar van discotheek Joy. Eind novem ber besloot de busmaatschappij alle ritten van de disco bus in West-Zeeuws-Vlaanderen tot het einde van het jaar te schrappen, omdat relschoppers uit Breskens de bus hadden vernield. Om problemen voortaan te voorko men, is een aantal maatregelen genomen. Zo wordt op be paalde tijdstippen begeleidend personeel op het traject in gezet. Bovendien worden zoveel mogelijk bussen ge bruikt, waarin toezicht wordt gehouden met bewakingsca mera's. Wie zich toch nog misdraagt, is voor een bepaalde tijd niet meer welkom in de discotheek. Geen steun voor gratis parkeren SLUIS - Het voorstel van de fractie Dorpsbelangen en Toerisme om in de periode van oktober tot en met maart aan de kust, in Cadzand Bad en in het centrum van Oost burg geen betaald parkeren in te voeren, werd door de meerderheid in de raad van Sluis niet gesteund. Enkel Nieuw West gaf zijn steun aan het voorstel. Zij waren van mening dat er in die periode geen schaarste is. Derhalve is het niet nodig betaald parkeren toe te passen. De meer derheid van de raad wil eerst de evaluatie van het par- keerbeleidsplan afwachten en zien wat daar uitkomt. Jongen (16) mishandeld VLISSINGEN - Een lfi-jarige jongen uit Terneuzen is donderdagavond in Vlissingen mishandeld. De jongen liep om tien voor twaalf op de Nieuwendijk. Daar kreeg hij het aan de stok met de bestuurder van een auto. Die dacht dat de jongen op een van de autoruiten had ge spuugd en vroeg hem 'iets' schoon te maken. De Terneuze- naar begreep niet waar de man het over had en kreeg ver volgens een paar klappen in zijn gezicht. De jongen heeft een gezwollen jukbeen en een bloedneus opgelopen. Van Minnen gaat verhuizen SLUISKIL - De winkel in tweedehandsgoederen van Adrie van Minnen aan de Nieuwe Kerkstraat in Sluiskil verhuist naar IJzendijke. Dat gebeurt noodgedwongen, omdat Van Minnen geen overeenstemming met de gemeen te Terneuzen kon bereiken over verplaatsing van zijn be drijf naar de rand van Sluiskil. „Enerzijds ben ik zeer te leurgesteld omdat ik graag in Sluiskil had willen blijven. Die mogelijkheid was er om allerlei vage redenen niet. Blijkbaar zijn ze in Terneuzen toch niet zo happig op be drijvigheid binnen de gemeentegrenzen", aldus Van Min nen. In de gemeente Sluis werd hij naar eigen zeggen met open armen ontvangen. Daardoor valt de verhuizing van Sluiskil naar IJzendijke hem niet al te zwaar. Van Min nen had in Sluiskil locaties aan de Pierssenpolderstraat en de Leidinglaan op het oog. De verhuizing naar de Lei dinglaan zou ook volgens de Dorpsraad Sluiskil prima passen in de plannen voor de komst van een 'semi-bedrij- venterrein' aan de zuidkant van het dorp. „Maar ik stuit te steeds op planologische bezwaren. Op den duur was ik al het gedoe zat en ben ik me elders gaan oriënteren." Van Minnen verwacht dat hij eind volgend jaar een nieuw pand aan de Oranjestraat in IJzendijke betrekt. plan. Honderd vijftig woningen op het tuinencomplex is veel te veel. Ook vind ik dat de project ontwikkelaar wel erg veel vrijhe den krijgt, met name op het ge bied van het well-beingcen trum. We moeten uiteindelijk nog maar zien in welke vorm dit centrum gestalte krijgt." Rosendaal kreeg daarbij steun van PvdA-fractievoorzitter J. Boogaard, maar net als de twee andere coalitiepartijen CDA en WD/Gemeentebelangen gingen de sociaal-democraten zonder al te veel morren akkoord met het masterplan. Als het contract met Blauwhoed en Rabo Vast goed is getekend, kan een be stemmingsplanprocedure wor den gestart. Daarna duurt het nog minstens een jaar voordat de eerste steen wordt gelegd. door Gino van den Broecke KOEWACHT - Onduidelijkheid over het door de provincie goed gekeurde plan voor de aanleg van een fietspad vanuit Koe wacht richting kruising Bonte Koe leidt tot verontrusting bij de Koewachtse dorpsraad. Voorzitter G. Baert heeft on langs hierover een gesprek ge had met wethouder J. van Schaik en daaruit bleek, dat het met de vorderingen aangaande het fietspad verre van goed zit. Er zouden vanuit provincieoog punt enkele kinken in de stevig geachte kabel gekomen zijn, waardoor het huidige plan wel eens problematisch kan worden. Die mededeling van de wethou der was Baert rauw op het dak gevallen en zorgde voor de nodi ge onrust. „Het gaat duidelijk niet goed. We dachten een mooi plan te hebben en ook de provin cie toonde zich enthousiast, maar op bepaalde punten blijkt het plan toch problemen op te le veren. De wildste genachten doen nu de ronde en dat willen we toch zeker voorkomen." Zo zouden ze met name bij de pro vincie problemen hebben om de geplande route te realiseren, om dat met name bewoners van de Benedenstraat tegen de looprou te van het beoogde plan zijn. „Daardoor zitten ze bij de pro vincie blijkbaar over alternatie ven te filosoferen en is zelfs de door ons verfoeide fietsbrug ook ter sprake gekomen", aldus Bae rt. De bewoners van de Bene denstraat hebben zelf een alter natief plan naar de provincie ge stuurd waarin ze uitleggen waar om ze niet met het plan instem men. Baert: „Het is jammer, dat de be woners het plan met in eerste in stantie bij ons hebben neerge legd. We willen daarom op kor te termijn van de provincie wel duidelijkheid, want er zijn toe zeggingen gedaan die tot op he den niet zijn nagekomen. We ho ren niets en dat is toch op zijn minst erg vreemd." De dorpsraad zal deze week nog met de provincie in contact tre den, want van een eind 2005 be loofde evaluatie over hoe het plan ervoor staat, hebben ze in Koewacht nog niets gehoord. ..Ik zal het kaartje van gedepu teerde Poppelaars maar boven water toveren, want van zijn ambtenaren horen we mets en we willen toch wel duidelijk heid hebben", besluit Baert. (Advertentie) (v.a. di. 27/12 t/m za. 31/12/2005) Nieuwe Vlissingseweg 366 Middelburg 0118-613387 Grando Hoofddorp Kruisweg 771-773, Tel: 020-4460112 r de voorwaarden inde winkel. Acties geldig t/m 7 januari 2006.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 79