Raad stemt in met veiligheidsregio 50% PZC PZC Er is hier heel wat afgesnotterd eo Het leven is ontroerend. Dol-Fijn zet zwemmer in het zonnetje CU pleit voor nieuw onderzoek naar herstel van bouwput ITIP/J 15 Gemeentebestuur gaat schoorvoetend akkoord ondanks onduidelijkheid JASPERSE SPEED FASHION Kijk rond kerst naar de EO op i. zaterdag 24 december 2005 Hnor Piet Kleemans I ZIERIKZEE - De Schou- I uen-Duivelandse gemeenteraad i5 voor de vorming van één Zeeuwse veiligheidsregio. Tij dens de gemeenteraadsvergade ring waarin het besluit tot goed keuring van de nieuwe gemeen schappelijke regeling viel wer den echter wel de nodige kriti sche noten gekraakt. Drie jaar geëist voor verkrachting in Sas van Gent DEN HAAG - Voor de vrijheids beneming en verkrachting van een 24-jarige vrouw in zijn wo ning in Sas van Gent heeft het Openbaar Ministerie (OM) giste ren in hoger beroep bij het Haag se gerechtshof drie jaar cel geëist tegen een 36-jarige Sas- senaar. Tegen de 31-jarige vrouwr waarmee hij destijds sa menwoonde, werd negen maan den waarvan drie maanden voor waardelijk geëist omdat zij zou hebben geholpen om het slacht offer te dwingen in huis te blij- 'In eerste instantie kreeg de man- anderhalf jaar cel waarvan drie imaanden voorwaardelijk voor de vrijheidsbeneming. Het OM jging tegen dat vonnis in beroep. •Het OM wilde eigenlijk de man .die al vaker voor verkrachtin gen en geweldsdelicten werd ver oordeeld tbs met dwangverple ging opleggen. In eerste instan- ue eiste de officier van justitie «ok anderhalf jaar cel en tbs te gen hem. De hofaanklager vond de huidige psychiatrische rap portages echter niet voldoende voor tbs. Hij adviseerde het hof om in een tussenvonnis de ge vangenneming van de man te be velen en om hem te laten onder zoeken in het Pieter Baan Cen trum. Tegen de vrouw eiste het OM in eerste instantie een jaar gevangenisstraf. Het hof doet uitspraak over twee weken. Geen planschade voor plaatsing umts-zendmast SLUIS - De gemeente Sluis be taalt geen planschade aan de heer J. Kok uit de Oostburgse- straat te Zuidzande. Kok had een verzoek bij de gemeente in gediend omdat hij meende scha de te hebben geleden door de komst van een GSM zendmast van bijna veertig meter aan de Loodijk op vijftig meter van zijn woning. Kok eiste een be drag van 7500 euro. Het college van B en W had voorgesteld het verzoek te honoreren. De raad besliste anders. PvdA-raadslid J Boogaard vroeg de umts-mas- ten nog buiten de gemeente te houden zolang er nog geen dui delijke aanwijzingen zijn om trent mogelijke schade voor de volksgezondheid. Bezorgklachten: 0800-023 1 231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE SCHOUWEN-DUIVELAND Grachtweg 23a Postbus 80 4300 AB ZIERIKZEE Tel: 0111-454647 Fax:0111-454657 E-mail: redzzee@pzc.nl Marcel Modde (chef) Piet Kleemans Ali Pankow Esme Soesman Melita Lanting Rudy Boogert (sport) CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl De politieke fracties staken tij dens de vergadering niet onder stoelen of banken dat zij niet echt enthousiast zijn over de ge plande samenvoeging van de Zeeuwse hulpdiensten. R. Lievense van Leefbaar Schou- wen-Duiveland (LSD) beet het spits af met de opmerking dat wat zijn fractie betreft het voor stel tot 'instappen' in de veilig heidsregio veel vragen oproept. „Wij vragen ons af of het niet zinvoller is nog even te wachten met deze beslissing tot er meer duidelijkheid is." Lievense voegde daar aan toe dat zijn fractie voorstander is van een andere stemverhouding binnen de nieuwe gemeenschap pelijke regeling. „Wij blijven bij ons standpunt dat elke gemeen te één stem moet krijgen." Niet te overzien J. van Felius (Alert!) sloot zich daarbij aan en ook van WD-zij- de werd instemming betuigd. „Veel is nu niet te overzien en daarom willen wij ons graag op nieuw beraden", aldus liberaal A. Verseput. Burgemeester J. Asselbergs rea geerde enigszins geïrriteerd op de kritiek vanuit de politieke fracties. Verhalen als zou de hele veiligheidsregio weer op los se schroeven staan raken vol gens hem kant noch wal. „Het grote voordeel van de Zeeuwse veiligheidsregio is dat rood, wit en blauw (brandweer, ambulan ce en politie) bij een ramp of zware ongevallen beter met el kaar samenwerken. Hoe de am bulancedienst vormgegeven wordt staat hier volstrekt los van. Het gaat hier om een ge meenschappelijke regeling die we aangaan." Lievense bleek niet overtuigd. Voor hem blijven nog te veel vra gen over de ins en outs van de nieuwe veiligheidsregio. „Ik kom er gewoon niet uit en wil dit eerst eens goed onder de loep nemen eer ik er een beslissing over neem." Schorsing Ook Alert! en de WD bleken nog niet over de streep getrok ken en uiteindelijk kwam er zelfs een schorsing aan te pas. Na die schorsing bleek dat de soep veel minder heet gegeten wordt dan ze wordt opgediend. De ene na de andere fractie liet weten 'dan toch maar' en 'met frisse tegenzin' akkoord te gaan met de vorming van de Zeeuwse veiligheidsregio. Alleen LSD en de eenmansfractie Lijst Raats stemden tegen. Lievense: „Ik vind het jammer dat de andere fracties hun rug niet recht hou den." Raats: „Je moet nooit met tegen zin ja zeggen. Zeg dan gewoon nee." door Piet Kleemans NOORDGOUWE - Slecht slapen, witte koppies en langere kringgesprekken dan gewoonlijk. De sluiting van OBS De Springplank in Noordgouwe is bij leerlingen, ouders en personeel hard aangekomen. Gisteren werd het boek met een schooluitje en een bijeenkomst in besloten kring definitief gesloten. Het schoolgebouw oogt rommelig. Spo ren van kerstversiering in hal en gang, half ingepakte dozen. Samen met één van de moeders zit schooldirecteur Son- ja Rodoe in haar kantoortje annex keu ken het afscheidscadeautje voor de 14 leerlingen in te pakken. Ze krijgen alle maal een boek: Max Velthuis' Kikker is Kikker voor de kleintjes en een boek van Paul van Loon voor de wat oudere kinderen. In ieder boek een persoonlijk woord. Voor Rodoe en haar collega's, ouders en kinderen zijn de afgelopen weken zwaar geweest. Het feit dat als een be sluit tot sluiting van een school een maal gevallen is er van alles en nog wat geregeld moet worden, leidde wel wat af. Desondanks verdween het gevoel van weemoed nooit helemaal. „Je hebt er altijd wel een slechte dag tussen zit ten, en als er iemand begint gaat vaak bij de anderen ook de kraan open. Er is hier heel wat afgesnotterd." Het is snel gegaan met de teloorgang van De Springplank. Een half jaar gele den was er nog niets aan de hand. Er lie pen toen 23 leerlingen rond en dat was ruim binnen de norm. Op een gegeven moment begon het tij te keren. Twee kinderen werden van school gehaald omdat ze als enige in een groep zaten. Dat bleek het begin van het einde. Uiteindelijk zijn er veertien leerlingen overgebleven. Te weinig om mee verder te kunnen en dat leidde zo'n vijf weken geleden tot het besluit een streep door de school te halen. Het schoolteam heeft er sindsdien alles aan gedaan om het gewone schoolleven weer op te pak ken, zonder dat discussie of emoties uit de weg werden gegaan. „Het zijn de kin deren die je gaande houden", stelt Ro doe onomwonden. De kinderen reageer den elk op hun manier op het slechte nieuws. „De een is stil, de ander doet enorm zijn best. Ze peppen elkaar en ons op." Er werd 'gewoon' Sinterklaas gevierd op school, en 'gewoon' kerst. Om het voorleesboek Dolfje Weerwolfje uit te kunnen krijgen werden extra voorleesse- sies ingelast. Totdat juf Leontien Mooij donderdag, de laatste echte schooldag, het boek definitief sloot. Factoren Op de vraag of het onheil af te wenden was geweest antwoordt Rodoe bedacht zaam. „Het heeft met allerlei factoren te maken. Het heeft te maken met nieuwbouw die uitblijft, het heeft te ma ken met vergrijzing en het heeft te ma- foto Marijke Folkertsma ken met mensen die mobieler zijn." Rodoe kijkt met voldoening terug op de jaren die zij in Noordgouwe heeft door gebracht. Aan de kwaliteit van het on derwijs - dat staat voor haar vast - heeft het zeker niet gelegen. „We heb ben hier altijd heel weinig uitval gehad en het is heel fijn om met kinderen te werken. Met een kind in ontwikkeling kom je altijd tijd tekort." Raad Rodoe gaat er vanuit dat de kinderen hun draai kunnen vinden op hun nieu we school. „We hebben ouders aangera den om goed om zich heen te kijken. Ook de sfeer op te snuiven van die ande re school." Het onderwijzend personeel van De Springplank komt niet op straat te staan. Alles zes teamleden hebben el ders in de onderwijsorganisatie werk ge vonden. Rodoe hoopt van ganser harte dat de angst dat met het verdwijnen van de school uit Noordgouwe het ge daan is met de leefbaarheid onterecht is. „Ik hoop echt dat de vlam van het dorpshuis blijft branden." door Esme Soesman NIEUWERKERK - Met Happy Newyear van Abba door de speakers en een rij waxinelicht jes langs de badrand lijkt de feestvreugde er in zwembad Dol-Fijn in Nieuwerkerk al vol op in te zitten. Maar er gaat nóg een schepje bovenop. Aquajog- ger Wim van Engelen werd gis termiddag als vijfentwintigdui- zendste bezoeker van dit jaar in het zonnetje gezet. „Toen ik vorig jaar hier stond, wist ik niet of dat dit jaar ook weer zo zou zijn", onderstreept voorzitter C. Bax de bijzondere betekenis die deze mijlpaal voor alle betrokkenen bij het Nieu- werkerkse zwembad heeft. In middels is er een overeenkomst met de gemeente Schouwen-Dui- veland bereikt waarmee het voortbestaan van Dol-Fijn voor de komende tien jaar is verze kerd. Die zekerheid geeft lucht, ver telt Bax. „Dat merk je bij voorbeeld aan ouders die hun kinderen opgeven voor zwem les." Volgend jaar haalt het zwembad met particuliere zwemlessen wekelijks meer dan 250 kinderen in huis. Daarnaast telt het programma school zwemmen en bijzondere activi- Zierikzeese Robin op de radio ZIERIKZEE - Ze verraste het afgelopen najaar tijdens het Vocalistenconcours in Zierikzee jury en publiek en ging naar huis met maar liefst twee prijzen. Robin Water reus (17) uit Zierikzee sleepte de eerste prijs in de catego rie onder de achttien jaar en de aanmoedigingsprijs in de wacht. Als gevolg van die laatste prijs maakt ze dinsdag 27 december haar debuut op de radio, tijdens Uurtje Bert van Omroep Zeeland. De jonge - nog maar een jaar zin gende - vocaliste zingt daar de twee liedjes waarmee ze ook van zich liet horen tijdens het concours, onder bege leiding van zangleraar Rob van der Meule. Het program ma duurt van 11.00 tot 12.00 uur. Cordaid verdubbelt geld Rotary ZIERIKZEE - De Stichting Cordaid verdubbelt het door de Rotary Club Zierikzee binnengebrachte bedrag voor het Palabana Kinderdorp in Zambia. Daarmee is een be drag van 26.600 euro ingezameld voor de aidswezen van Pola van der Donck. De 82-jarige dame is stichtster van het kinderdorp, dat even buiten de Zambiaanse hoofdstad Lusaka is gelegen. Kinderen vinden er bescherming en liefdevolle verzor ging door vrijwilligers. Daarnaast kunnen zij er prakti sche vaardigheden leren waarmee ze later hun brood kun nen verdienen. Het door Cordaid verdubbelde bedrag komt ten goede aan aidswezen. Er zijn zo'n anderhalf mil joen aidswezen. Van der Donck zet haar schouders onder het realiseren van het Palabana Kinderdoip. Inmiddels zijn al een wees huis, een klein ziekenhuis en twee hospices voor de aidspatiënten gerealiseerd. Tot de wensen horen nog een schooltje en boerderij, waarvan de opbrengsten in het dorp terugvloeien. De Rotary Club Zierikzee heeft daar aan een steentje willen bijdragen. Door onder meer een ge sponsorde fietstocht van leden naar Santiago de Compos- tela heeft de Rotary Club het geld bijeen gebracht. Slotspektakel Goes 600 uitverkocht GOES - Bijna alle 10.000 kaarten voor het slotspektakel Goes 600 zijn uitgegeven. Tijdens de voorstellingen op woensdag en donderdag in de Zeelandhallen kan er nie mand meer bij. De gemeente Goes kon dankzij sponsors de kaarten gratis uitgeven, waardoor het publiek op nieuw kan genieten van een gevarieerd programma. De meeste acts zijn reprises uit de verschillende producties die Goese verenigingen, scholen en particulieren in de loop van het feestjaar maakten. Advertentie Motorkledingboutique KORTINGEN TOT (v.a. di. 27/12 t/m za. 31/12/2005) Nieuwe Vlissingseweg 366 Middelburg 0118-613387 Eén jaar cel voor seksueel misbruik MIDDELBURG - Een 29-jarige Vlissinger is gisteren voor sek sueel misbruik tot een jaar cel veroordeeld. De man pleegde 11 september in een zwembad in Vlissingen ontucht met een 15-jarig meisje. De man had het slachtoffer in het kleedhokje ge dwongen tot gemeenschap. door Maurits Sep MIDDELBURG - Het Centrum voor Ondergronds Bouwen (COB) is door de ChristenUnie benaderd om nogmaals te onder zoeken of de bouwput aan de Zuidsingel in Middelburg gere pareerd kan worden. De partij hoopt dat het oordeel van het COB door iedereen geaccep teerd zal worden. De ChristenUnie stelt vast dat eerdere onderzoeken wel heb ben bevestigd dat de put her steld kan worden, maar dat die niet door iedereen worden ge loofd. Zowel binnen als buiten de gemeenteraad wordt getwij feld aan de juistheid en betrouw baarheid van die studies. Vol gens fractielid E. Heringa komt dat onder meer doordat die on derzoeken zijn uitgevoerd door adviseurs van de gemeente, waardoor de onafhankelijkheid ervan in twijfel wordt getrok ken. Dat is de reden dat de CU heeft besloten het Centrum voor On dergronds Bouwen te benade ren, zegt Heringa. Het COB is overduidelijk onaf hankelijk. „We moeten het als raad erover eens zijn wat de risi co's zijn en of het mogelijk is de bouwput te herstellen of niet. Maar daarvoor moeten we het er ook over eens zijn dat de in formatie daarover betrouwbaar is." Heringa geeft toe dat hij hoopt dat het onderzoek leidt tot poli tieke overeenstemming dat de bouwput kan worden gerepa reerd en dat er een parkeerkel der van drie lagen in gebouwd kan worden. Dat zou wat de CU betreft dan ook betekenen dat daarbovenop toch het A-theater wordt gebouwd. Heringa: „Ik vind het onbegrij pelijk en ik kan dus ook niet uit leggen dat je wel een parkeerkel der kunt bouwen van drie eta ges maar dan geen theater. Wij vinden dat financieel ook onver standig. Onze hoop is ook nog niet helemaal weg dat de raad te rugkomt op het besluit om het theater niet aan de Zuidsingel te bouwen." De ChristenUnie neemt met het initiatief voor een nieuw onder zoek door het COB tevens een voorschot op de discussie die rond de verkiezingen zeker zal oplaaien over wat de beste loca tie is voor het A-theater, stelt Heringa. „En ik sluit niet uit dat het be sluit over de locatie na de verkie zingen door een nieuwe gemeen teraad inderdaad zal worden herzien." (Advertentie) De 25.000e bezoeker van Dol-Fijn, Wim van Engelen, is een trouw bezoeker én een absolute smaakma ker volgens zijn medezwemmers. foto Marijke Folkertsma teiten, zoals ook aquajoggen. In- structrice Colinda Geuze moe digt ondertussen, het drieënt wintig natharige koppen tellen de ploegje aquajoggers, aan nog even in beweging te blijven. Kerstmanmutsen en met hulst versierde badmutsen geven met een weer dat het aan de sfeer niet zal liggen. „Saamhorigheid. Het klikt. Ja, hier doen we het voor", wijst Bax naar driftig be wegende en toch nog altijd la chende zwemmers. Grote lol, vanwege Van Engelen die zo juist een bos bloemen en een tien badenkaart in zijn handen gedrukt heeft gekregen. Hij is een trouwe bezoeker van Dol-Fijn én een absolute smaak maker, laten zijn medezwem mers volmondig horen. En hij is toevallig de vijfentwintigdui- zendste die dit jaar het Nieuwer- kerkse zwembad inplonst. Maar hij is zeker niet de enige die een bloemetje toekomt, laat Bax doorschemeren. „Want dankzij u allen houdt dit bad stand. En dat is hartverwarmend." Huize Huisman zaterdag 24 december, 19.15 uur, Ned. 1 Goud, Wierook en Mirre za. 24 t/m ma. 26 december en do. 29 december, 17.00 uur, Ned. 1 Het Familiediner Kerstspeciai maandag 26 december, 21.55 uur»Ne<*-1 Ik mis je Kerstspeciai dinsdag 27 december, 21.55 uur> Ned-1 horen zien cjelouen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 71