PZC Subsidie godsdienstles geschrapt 12 Kerstman onthaalt buspassagiers Jubileum museumhaven gevierd met boek plan van i miljoen iiimvjMiw DIGITALE FOTO'S AFDRUKKEN VOOR EEN LAGE PRIJS va ICi ct per foto www.goedkopefotos.nl Kerstprogramma voor jong en oud in De Pul GEEFT U OOK? Raadsfracties onderling sterk verdeeld over voorstel ZEEUWS museum het worden schitterende feestdagen Gratis waterpark kinderclub www.gobest.nl Brandweer waarschuwt voor afsteken noodpijlen Redactie: 0113-315649 (ftvw.pzc.nl Ffliaihredactie 'gpzc.nl Sostbus 31. 4460 AA Goes Advertentie-exploitatie: S'oord- en Midden-Zeeland: 0113-315520; 7eeuws-Vlaanderen 0114-372770; Nationaal: 020-4562500. zaterdag 24 december 2005 waarin opgenomen de Zierikzeesche Nieuwsbode 1844-1998 POWERED BY ^VERSCHOORE Zeeuwland schenkt tenten ZIERIKZEE - Woningcorporatie Zeeuwland schenkt twee tenten aan slachtoffers van de aardbeving in Paki stan. De corporatie heeft daartoe besloten in reactie op een verzoek van de in Zierikzee zetelende Stichting Help Pakistan, juist omdat Zeeuwland zelf ook geschonken wo ningen in bezit heeft. De stichting werkt voor de verzen ding van de tenten samen met de organisatie Zend een Tent uit Roermond. De tenten zijn bestand tegen storm en kou en kunnen tien mensen herbergen. De Stichting Help Pakistan is opgericht door Zienkzeëenaar Ullah Saif, die na de ramp in zijn geboorteland samen met zijn kinderen spontaan een collecte opstartte. Inmiddels heeft de stich ting al diverse acties op touw gezet. Het rekeningnummer is 113081146. Nel Evers in het zonnetje DEN OSSE - Tijdens Nell's Kerstfeest in Nell's Place in Den Osse is eigenaar Nel Evers gisteravond door Robbert Lievense van de Stichting Horeca Schouwen-Duiveland in het zonnetje gezet. Hij deed dat namens de bezoekers van het feest, als dank voor de derde editie dit jaar van de Nell's Placefeesten. Het initiatief was mede ingegeven doordat het verkrijgen van een vergunning nogal wat voe ten in de aarde bleek te hebben. Door klachten van twee Duitse appartementbezitters werd er een vergunning tot twee uur - in plaats van drie uur - afgegeven en mocht het terras niet meer bij het feest worden betrokken, schetst Lievense. Uiteindelijk is de eindtijd toch weer op drie uur gezet, maar het terras is verboden gebied gebleven. Dat scheelt heel veel bezoekers, aldus Lievense. „In plaats van 250 kaarten, zijn er nu maar 115 uitgegeven. Commer cieel gezien moet je dan maar hopen dat je op nul uit komt." Dat Evers toch de moeite neemt een feest te orga niseren wordt door de bezoekers gewaardeerd en dat heb ben ze haar gisteren laten weten. Tijdens Nell's Kerst feest waren er optredens van dj's Lacroix, Helene di Fi- renzi en Juanito. Bestuur Openbaar Onderwijs ZIERIKZEE - De gemeenteraad heeft de leden voor het eerste bestuur van de zelfstandige stichting Openbaar Pri mair Onderwijs benoemd. De raad heeft daarbij de voor dracht van de selectiecommissie overgenomen. De com missie meent met deze voordracht een balans te hebben gevonden tussen bestuurlijke ervaring en deskundighid op het terrein van het onderwijs en de lokale situatie. Het bestuur wordt gevormd door R. Pessers, H. van Dam en M. Lettinga-de Booij uit Zierikzee. R. van der Loos uit Burgh-Haamstede en J. van Langerak uit Bruinisse. De leden Pessers en Van der Loos zijn specifiek op voor dracht van de oudergeleding van de gemeenschappelijke medezeggenschapsraad voorgedragen door Ali Pankow BRUINISSE - Jeugdsoos De Pul in Bruinisse biedt vanaf Kerst mis tot en met de jaarwisseling traditiegetrouw een afwisselend programma voor jong en oud. De feestweek begint vanavond met de Christmas Party part 1. Het tweede deel van die Christ mas Party staat op tweede kerst dag gepland. De Pul is op beide dagen vanaf 19.30 uur geopend. Het is vast gebruik geworden bij de Bruse jeugdsoos dat er in de week tussen Kerst en Oud en Nieuw een speciale avond voor 'ouwe knarren' wordt gehou den. Met ouwe knarren worden bedoeld oud-Pul-leden en ex-be- zoekers van de jeugdsoos die niet meer in De Pul te vinden zijn. Hoewel de Bruse jeugdsoos zich altijd richt op jongeren tus sen 14 en 20 jaar, staan op deze avond juist de twintig-plussers in het middelpunt. De 'ouwe knarren-party' is ooit begonnen als reünie voor oud-le den van de soos. Daar bleek zo veel animo voor en de reacties bleken zo enthousiast dat al snel werd besloten een jaarlijk se happening van dit festijn te maken. In de loop der jaren is de toeloop op de 'ouwe knarren- party' steeds gegroeid. De rijke historie van de Bruse jeugdsoos gemarkeerd door hoogte- en dieptepunten komt meestal uit gebreid aan bod tijdens dat jaar lijkse weerzien. De zaal wordt voor dit festijn aangekleed in de sfeer van de ja ren zeventig. De party voor de oud-leden en vroegere bezoe kers wordt dit keer gehouden op woensdag 28 december, aan vang 20.00 uur. Direct na de jaarwisseling op zondag 1 januari is De Pul van af 00.30 uur geopend als verza melplaats om vrienden en beken den te ontmoeten en het beste te wensen voor het nieuwe jaar. Het nieuwjaarsfeest gaat door tot 's morgens vroeg De eerste soosactiviteit in het verdere nieuwe jaar staat gepland op za terdag 21 januari. Dan treedt après-ski artiest Starkoo op. (Advertentie) zeeuwse almanak Armoede De maatschappelijk werkers uit Terneuzen kozen deze week een strategische plek om hun protest tegen de toe nemende armoede in Zeeland kracht bij te zetten. Tegen over het gemeentehuis deel den zij soep uit aan passan ten, in de. hoop dat ambtena ren het tafereel door hun ra men zouden gadeslaan en hun superieuren zouden aanspo ren om wat meer centen voor de minder bedeelden opzij te zetten. Maar of de ambtena ren er oog voor hadden? „Ik denk het niet, hoor", riep een vrouw, die net uit het gemeen tehuis stapte. Prompt hield ze een grote doos in de lucht. Kijk maar, ze hebben net de kerstpakketten uitgedeeld!" ZIERIKZEE - Buspassagiers bij streekvervoersmaatschappij Connexxion werden gisteren op de busstations in Zierikzee, Goes, Middelburg, Vlissingen en Terneuzen door de Kerstman onthaald op kerstbrood. „De reizigers reageren verrast op deze geste. Het is tenslotte ook weer eens wat an ders dan de vermaning 'opschieten we moeten weg' zegt de Kerstman op het bus station in Zierikzee. Normaliter bestuurt hij zelf de bus, maar voor deze gelegenheid heeft hij zich graag in het bekende rode pak met witte bontafzetting gehesen en zich een weelde rige. grijze haardos met bijpassende baard aangemeten. „Er zijn chauffeurs genoeg bij Connexxion die het leuk vinden een dagje voor Kerstman te spelen. In Middel burg was er zelfs zoveel animo dat er geloot moest worden", volgens de Santa Claus in Zierikzee. Veel tijd voor een praatje heeft hij niet, want: „Ho, ho, ho... daar komen weer nieuwe passagiers die voorzien moeten worden van brood met ro zijnen en spijs." foto Marijke Folkertsma jnorAli Pankow ZIERIKZEE - De gemeente Schouwen-Duiveland schrapt Je subsidie voor godsdienst- en levensbeschouwelijk onderwijs op de openbare basisscholen. Dat levert de gemeente een structurele besparing van bijna 18.000 euro op. De fracties blij ken behoorlijk verdeeld hier over en het besluit bracht in de opmaat naar Kerstmis donder dagavond een fikse discussie te- aecg binnen de gemeenteraads vergadering. bonden instellingen. De CU is het met het college eens dat hier geen kerntaak voor de gemeente ligt. Een bijkomend aspect voor het amendement dat de CU bij dit besluit wilde indienen, is dat de ze partij het gehele subsidiepak ket eens onder de loep wil ne men. Dat gaat in de loop van 2006 ook gebeuren en liever zag het CU dat ook tot zolang met een definitief besluit tot afschaf fing van deze specifieke subsi die wordt gewacht. De Pagter kreeg echter geen steun van de andere fracties voor haar amen dement en trok het terug. De fracties van SGP en CDA kwamen met een unaniem stand punt en stemden tegen afschaf fing van de subsidie voor gods dienstles. Ook de fractie van Leefbaar Schouwen-Duiveland (LSD) sloot de eigen rijen en stemde juist voor het college voorstel. Binnen Alert! nam C. Schone- man een minderheidsstandpunt in. Fractievoorzitter J. van Fe- lius gaf aan dat Alert! hier geen kerntaak inziet. Schoneman acht kennis over godsdienst en levensbeschouwelijke stromin gen juist van belang. Hij ziet in de huidige maatschappij al te veel situaties waarin onbegrip haatgevoelens opwekt. Verdeeldheid was er ook binnen de WD, waar Meulblok afweek van het fractiestandpunt de sub sidie af te schaffen. Hij ziet hier in juist wel een kerntaak voor de gemeente en benadrukt even als Schoneman het maatschap pelijk rendement. Binnen de Pv dA stemde B. van de San- de-Troost voor afschaffing van de subsidie voor godsdienston derwijs, terwijl haar fractiege noot H. Winfield tegen was. Verdeeld Tenslotte gaf zelfs R. Raats na mens zijn eenmansfractie tot verrassing van een ieder te ken nen 'verdeeld' te zijn over dit voorstel. Hij maakte onder scheid tussen een passieve en ac tieve stellingname die respectie velijk resulteerden in een stem voor en een stem tegen. Hij koos tenslotte voor de actieve opstel ling en stemde tegen afschaffing van deze subsidie. De hoofdelijke stemming bin nen de raad leverde uiteindelijk een verhouding van twaalf stem men voor en negen tegen het voorstel op. Verder kreeg de Christenunie (CU) vooral van CDA en van WD-raadslid D. Meulblok het verwijt voor afschaffing van sub- adie voor godsdienstles te plei- ;en. M. de Pagter-ten Kate *ierp dat verwijt verre van ach. Ze benadrukte dat de CU «1 degelijk belang hecht aan godsdienstonderwijs en levens beschouwing op openbare scho len Haar partij laat echter het beginsel van scheiding van kerk en staat iets zwaarder wegen. Derhalve legt de CU de verant woordelijkheid voor godsdienst les en levensbeschouwelijk on derwijs in de eerste plaats bij «aders, kerken en daaraan ver- www.familievermaak.nl nu 40% korting op de najaars- en wintercollectie |DE NOBELAERj www.denobelaerdomburg.nl ooststraat 8, domburg 6 dagen p/w geopend dinsdags gesloten door Piet Kleemans ZIERIKZEE - De nieuwsgierig heid naar het maritiem verleden aanwakkeren. Dat is wat voor zitter J. Huijbrecht van de Stich ting Museumhaven Zeeland be oogt met het boek Verdwenen havens van Zeeland, geschreven ter ere van het 15-jarig bestaan van de Museumhaven. Het boek je werd gisteren ten doop gehou den in de Stads- en Commercie- werf in Zierikzee. Huijbrecht heeft, zo ontboezem de hij gisteren tijdens de presen tatie van zijn pennenvrucht, zes jaar gewerkt aan het boek. Huij- (Advertentie) (Advertentie) brecht beschrijft in het werkje het ontstaan en soms de teloor gang van havens, vaarwegen en woonkernen. De auteur: „Ik heb geprobeerd een beeld van Zeeland te schet sen in de tijd dat er alleen maar vaarwegen waren." Dat viel nog niet mee want over de tijd die Huibrecht beschrijft is - stelde hij gisteren - bar weinig be kend. Dus moest hij zelf op on derzoek uit. Daarbij ging hij niet alleen uit van wat in archie ven terug te vinden was, maar bezocht hij ook plaatsen waar ooit havens zijn geweest. Ambtenaren In een korte speech ter gelegen heid van de doop van het boek roemde Huijbrecht de gemeente Schouwen-Duiveland. „Ik heb er eerder kritiek op geuit, maar nu het goed gaat moet je dat ook in het openbaar zeggen vind ik," Daarnaast prees hij de samen werking met de medewerkers van Euregio Scheldemond. Het eerste exemplaar van het boek ging naar secretaris van de Eu regio Commissie A. van Tricht, die dat gebaar zeer waardeerde. „Bij de Euregio proberen wij Voorzitter van de Stichting Museumhaven Zeeland J. Huijbrecht met zijn pennenvrucht bij de Stads en Commerciewerf. foto Marijke Folkertsma geen typische ambtenaren achter een bureau te zijn maar naar de mensen toe te gaan. Bij een instelling als de uwe is dat het leukste", aldus Van Tricht. Verdwenen havens in Zeeland ligt volgende week bij de boek handel voor de prijs van 22,50 euro. De eerste druk omvat 1500 exemplaren. Het boek is ook via de Stichting Museumhaven Zee land te bestellen. Elke week in de zaterdagkrant Reizen Daar moetje naar toe. MIDDELBURG - De stadsge westelijke brandweer Vlissin- gen-Middelburg waarschuwt voor het afsteken van scheeps- vuurwerk. Brandweer en kustwacht wor den de laatste jaren steeds va ker geconfronteerd met mensen die noodsignalen afsteken tij dens de jaarwisseling. De gevol gen daarvan kunnen ernstig zijn. Dat heeft de stadsgeweste lijke brandweer de afgelopen ja ren zelf ervaren. Bijna twee jaar geleden kwam een Middelburgse vrouw om het leven nadat een noodseinpijl haar flat aan de Van de Perrest- raat binnenvloog. Vorig jaar vloog in Middelburg een serre dak in brand als gevolg van scheepsvuurwerk dat uit de lucht kwam vallen. Het afvuren van een lichtkogel, zonder dat er een noodsituatie is, is strafbaar. Het eerste slachtoffer van scheepsvuurwerk is dit jaar in Nederland al weer gevallen, zegt A. Dijkstra van de stadsge westelijke brandweer. „Deze jongen werd in zijn gezicht ge raakt. Hij heeft een verbrijzelde kaak en moet een oog missen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2005 | | pagina 69